💬Запитання:
❓Здравствуйте. Сегодня шел по улице, остановили 2 полицейских, попросили документы военно-обязанного. У меня их нет. Сказали, проверим по своей БД. Спросили ФИО, дату рождение, им показало "данные не обновлены". Резерв+ у меня на телефоне нет, в ТЦК не ходил. Попросили проехать с ними в клинику при ТЦК, там снова запросили мои данные, служил или нет, адрес (умышленно допустил ошибку), телефон (сказал верный), и направили по врачам на ВЛК тут же. Прошел несколько врачей, ЕКГ, рентген грудной полости, анализ крови, мочи, психотерапевт сказал, что я очень плохо выгляжу (у меня действительно последние 3 дня болит печень и почки, даже моча была цветом больше на чай похожа). К неврологу меня не отправляли, хотя я после полинейропатии нижних конечностей много бы про последствия рассказал. В итоге терапевт на ВЛК сказала "Срочно на стационар, сегодня же!" Написала хронический гепатит, ХХН 2-3 степени, возможна печеночная недостаточность. Закончил всю это процедуру в районе 14-45, терапевт сказал, что я обязан лечь сегодня на стационар по такому-то адресу до 16-00, иначе прилетит штраф сегодня же. Все это время никому свой паспорт я не показывал, ни одной подписи не оставил. Завтра с утра поеду снова ложится на стационар. Подскажите дальнейшие пути развития событий и как лучше поступить, если возможность и желания получить "частично годен" или "годен" нет?
💬Відповідь:
❗️Відповідно до ст.66 розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби, служби у військовому резерві (Додаток 1 до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України (пункт 1.2 глави 1 розділу II) гломерулярні та тубулоінтерстиціальні хвороби нирок N00-N19 (нефротичний синдром, хронічний інтерстиціальний нефрит, гострий пієліт, пієлонефрит, тубулоінтерстиціальний нефрит, хронічний первинний пієлонефрит, нефропатії, ниркова недостатність):
а) зі значними порушеннями функцій та нирковою недостатністю - непридатні до військової служби з виключенням з військового обліку (до пункту «а» належать хронічні захворювання нирок (хронічний гломерулонефрит, хронічний первинний пієлонефрит, амілоїдоз нирок тощо), ускладнені ХНН 2-4 ступеня або ХХН IV-V стадій).
б) з помірними та незначними порушеннями функцій без ниркової недостатності - придатні до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони (до пункту «б» належать хронічні захворювання нирок з помірними порушеннями їх парціальних функцій з ХНН 0-1 ступеня або ХХН III стадії. Помірним порушенням функції нирок вважається: наявність сечового синдрому (стійка еритроцитурія, лейкоцитурія, протеїнурія), стійке зниження відносної густини сечі за пробою Зимницького, зниження секреторного або екскреторного сегментів на радіоізотопній ренографії більше 30% норми, на видільних урограмах поява контрасту пізніше 20 хвилин).
Зі хронічним гепатитом, ХХН 2-3 ступеню існує ймовірність визнання придатності до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони (раніше зазначене відносилось до обмежено придатних), проте це все повинно бути підтверджено на стаціонарному обслідуванні. Для пункту а) повинна бути виражено знижена ШКФ не більше 29 мл/хв./1,73 м-2. Питання визначення ступеня придатності відноситься до компетенції медичних установ, тому універсального рішення, окрім встановлення необхідного диагнозу не має.
Рішення ВЛК можна оскаржувати до вищестоящої комісії та суду. У разі оскарження до суду, суд може перевірити лише процедуру проведення ВЛК, але не може перевіряти діагнози.