⚖️Юридична допомога @aidlawyer Channel on Telegram

⚖️Юридична допомога

@aidlawyer


Юридична допомога від кваліфікованого юриста.
Відповіді на запитання від підписників, повістки, мобілізація та інші.
Консультації, складання листів, позовів, судовий супровід.
Задати питання - @yurystbot
❗️Правила - https://t.me/aidlawyer/169

Юридична допомога (Ukrainian)

Юридична допомога - це канал, де ви знайдете відповіді на ваші юридичні питання від кваліфікованого юриста. Наші підписники можуть отримати консультації, складання листів, позовів, а також судовий супровід. Ми готові відповісти на ваші запитання, пов'язані з повістками, мобілізацією та багато іншого. Якщо ви маєте які-небудь правові проблеми або потребуєте поради, наші юристи допоможуть вам зрозуміти ситуацію і знайти оптимальне рішення. Задати питання можна за посиланням @yurystbot. Долучайтесь до нашого каналу для корисної інформації та правової допомоги. Детальніше про правила на каналі можна прочитати за посиланням https://t.me/aidlawyer/169

⚖️Юридична допомога

23 Nov, 10:17


‼️ Кабінет міністрів затвердив новий порядок бронювання від мобілізації

❗️Постанова набирає чинності з 1 грудня 2024 року.

Зазначається, що відстрочки від призову на військову службу, надані рішеннями Міністерства економіки до набрання чинності постанови, є чинними протягом строку, на який вони надані, але не пізніше ніж до 28 лютого 2025 року. Також це стосується відстрочок, які були надані засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг.

Кабмін затвердив умови анулювання відстрочки, зокрема, йдеться про звільнення працівника, завершення критично важливої діяльності підприємства чи закінчення строку призначення.

Міністерство оборони планує відмовитися від примусового залучення громадян на військову службу та впроваджувати нові механізми.

За останні два місяці 98% повісток отримали громадяни, які не платять податки й ніде не зареєстровані як такі, що працюють.

Міністр оборони України Рустем Умєров заявив про необхідність продовження мобілізації в Україні у 2025 році.

⚖️Юридична допомога

23 Nov, 10:16


‼️Бронювання військовозобов'язаних: Усі відстрочки від мобілізації, видані Мінекономіки та через «Дію», втрачають чинність 28 лютого 2025 року, - Кабмін опублікував постанову.

Зарплата на підприємстві тепер має бути не нижчою за 20 тисяч гривень. Працівник має уточнити свої дані і не перебувати в розшуку.

⚖️Юридична допомога

21 Nov, 09:54


‼️Рада ухвалила законопроект про добровільне повернення на службу для тих, хто вперше самовільно залишив військову частину

Для них відновлюються виплати грошового забезпечення, пільг та соціальних гарантій.

⚖️Юридична допомога

20 Nov, 18:01


В Україні розширили підстави для звільнення з військової служби

‼️Сьогодні Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект №11531, який розширює підстави для звільнення з військової служби для військовослужбовців.

Документ надає право на звільнення з військової служби тим людям, чиї неповнорідні родичі загинули або зникли безвісти під час бойових дій.

Неповнорідними братами та сестрами вважають людей, у яких спільні або мати, або батько.

⚖️Юридична допомога

20 Nov, 17:49


💬Запитання:
Прошел в клинике фибросканирование печени, средний показатель эластичности печени показал 75 кПа, что в 6 раз больше максимального значения по системе Melanir и соответствует диагнозу цирроз печени, требует длительного лечения. является ли данный диагноз поводом для отсрочки от военной службы, или получения статуса «не годен»? Спасибо!

💬Відповідь:
❗️Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, завтверджене наказом Міністра оборони України 14.08.2008 № 402, визначає процедуру проведення військово-лікарської експертизи (додатком до якого є розклад хвороб).
Стаття 4 включає усі форми хронічних вірусних гепатитів В15-В19.
а) тяжкі форми хронічних вірусних гепатитів, які важко піддаються лікуванню та значно порушують функції органів і систем = непридатні до військової служби з виключенням з військового обліку;
б) хронічні вірусні гепатити з помірними порушеннями функцій = придатні до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони;
в) хронічні вірусні гепатити з незначним порушенням функцій або без порушення функції = придатні.

Стаття 4-а ВЛК Непридатні до військової служби з виключенням з військового обліку, належіть: хронічні вірусні гепатити з вираженою, стійкою (впродовж щонайменше одного місяця) цитолітичною активністю - підвищення АЛТ ≥10 верхніх меж норми (далі - ВМН), впродовж щонайменше одного місяця, що важко піддаються корекції чи мають стійкі порушення вуглеводної, білкової, пігментної функцій печінки (наявність щонайменше двох з наведених показників: загальний білок ≤50 г/л чи альбумін ≤17,5 г/л, загальний білірубін ≥50 мкмоль/л, протромбіновий індекс ≤60 %), а також з проявами печінкової енцефалопатії, геморагічного синдрому; та/або виражений фіброз печінки (оцінка F4 за шкалою METAVIR) асоційований з хронічним перебігом вірусних гепатитів; випадки хронічного вірусного гепатиту В з дельта-агентом (мікст-гепатит ВГВ+ВГД).
Пацієнтам з розвитком фіброзу до рівня F4 за шкалою METAVIR, визначеним на підставі результатів соноеластографії печінки (≥12,6 кПа), шкал FIB-4 (>3,25) та APRI (>2,0), постанова ВЛК приймається після огляду в консиліумі лікарів у складі: провідний терапевт закладу охорони здоров’я в системі Міністерства оборони України, лікар-інфекціоніст, лікар-гастроентеролог, лікар УЗД. Результати соноеластографії мають бути верифіковані щонайменше двома спеціалістами УЗД.
За наявності цирозу печінки чи гепатоцелюлярної карциноми асоційованих з ВГС, ВГВ, експертне рішення слід приймати за відповідними статтями Розкладу хвороб.

Стаття 54
Включає хвороби печінки К70-К77 (алкогольна хвороба печінки, токсичне ураження печінки, печінкова недостатність; хронічні гепатити, фіброз та цироз); хвороби жовчного міхура, жовчовивідних шляхів та підшлункової залози К80-К87 (холецистит, холангіт, панкреатит та інші). Пункти а, б, в визначаються аналогічно.
Стандартом діагностики цирозу печінки є гістологічне дослідження біоптатів печінки, отриманих при черезшкірній чи лапароскопічній біопсії.
При технічних труднощах або відмові пацієнта від проведення дослідження діагноз цирозу печінки може бути підтверджений типовою клінічною картиною, характерною для даного захворювання: наявність портальної гіпертензії, зміни архітектоніки органу, набряково-асцитичного синдрому, порушення білково-синтетичної функції, цитолітичного синдрому, синдрому холестазу, гепаторенального та гепатолієнального синдромів. Обов’язковим є дослідження крові на альфа-фетопротеїн для виключення розвитку гепатоцелюлярного раку.
До пункту «а» належать: цироз печінки (клас «А», «В», «С» за Чайльдом - Пью).

Середній показник еластичності печінки 75 кПа є завеликим, та потребує додаткових досліджень. За умови підтвердження показника та встановлення цирозу печінки особа може бути визнана непридатною до військової служби з виключенням з військового обліку.

⚖️Юридична допомога

18 Nov, 19:07


‼️Президент підписав закон щодо МСЕК, який надає право Кабміну встановлювати умови для проведення дистанційних засідань МСЕК (законопроект 11225)

Перелік підстав, за яких засідання МСЕК проводяться в дистанційному форматі або організовуються виїзні засідання МСЕК, або рішення МСЕК приймаються заочно, визначається Кабміном.

▪️Під час проведення експертизи на засіданні МСЕК за заявою особи може бути присутній її адвокат, законний представник або представник за довіреністю, та/або лікар або фахівець з реабілітації у сфері охорони здоров'я, участь якого особа забезпечує самостійно.

▪️Особа, її адвокат, законний представник або представник за довіреністю має право за допомогою власних технічних засобів здійснити фотофіксацію документів, що формуються МСЕК в рамках розгляду справи особи.

▪️У разі незгоди з рішенням МСЕК першого рівня особа має право подати протягом одного місяця після одержання висновку письмову скаргу до МСЕК другого рівня.

▪️Рішення МСЕК другого рівня може бути оскаржено протягом одного місяця до органу, визначеного МОЗ.


▪️Рішення МСЕК другого рівня може бути скасовано в рамках оскарження в МСЕК вищого рівня.

⚖️Юридична допомога

18 Nov, 19:07


‼️У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону № 12213, яким пропонується заборонити виселення внутрішньо переміщеної особи з житлового приміщення або соціального житла, наданого у тимчасове користування, без надання іншого житлового приміщення.

Таке виселення можливе у випадку:

▪️отримання в користування внутрішньо переміщеною особою або придбання нею іншого житла (житлового приміщення);

▪️скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;

▪️подання завідомо недостовірних відомостей, що стали підставою для надання внутрішньо переміщеній особі житлового приміщення з фонду;

▪️систематичне порушення внутрішньо переміщеною особою та/або членами її сім’ї правил користування житловим приміщенням з фонду;

▪️приведення внутрішньо переміщеною особою та/або членами її сім’ї житлового приміщення з фонду в непридатний для використання стан;

▪️не проживання внутрішньо переміщеною особою в житловому приміщенні безперервно більше половини строку, на який укладено договір користування;

▪️зміна обставин непереборної сили, які унеможливлюють повернення громадянином до місця свого постійного проживання.

Відповідні зміни передбачено внести до ст. 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

⚖️Юридична допомога

18 Nov, 14:27


‼️В Україні позбавлятимуть прав пенсіонерів-водіїв, — законопроєкт.

Імовірне запровадження нового вікового цензу для водіїв передбачає, що особи старше 65 років повинні будуть проходити тести для підтвердження своїх водійських здібностей.

Також планується скоротити термін дії прав до 5 років, з подальшим оновленням ліцензії для осіб старше 70 років раз на два роки, а з 75 років — щорічно.

⚖️Юридична допомога

18 Nov, 14:26


‼️Зеленський найближчими днями представить План внутрішньої стійкості України у ВР, – ЗМІ

Ключові пункти внутрішнього Плану стійкості України:

• зміна підходів до мобілізації та рекрутингу;
• розробка та нарощування виробництва новітніх зразків озброєння;
• захист енергообʼєктів та енергосистеми;
• залучення внутрішніх та зовнішніх інвестицій в українську економіку;
• створення Міністерства обʼєднання українців
• належна інтеграція військових у соціальне життя.

⚖️Юридична допомога

18 Nov, 14:26


‼️З наступного року не треба буде йти у ТЦК, щоб стати на облік, — заступниця Умєрова Черногоренко

«Hаша мета, якщо є можливість, перетворити «Резерв+» у такий загальноукраїнський рекрутинговий центр». Сьогодні сам Міністр оборони також заявив, що «планується відходити від болючих питань під час мобілізації», — повідомила вона.

⚖️Юридична допомога

18 Nov, 14:25


‼️Плануємо відходити від бусифікації. Щоб вирішити це питання, в нас є пропозиції, які ми будемо обговорювати в Кабміні, щоб пропонувати таку реформу, — Міністр оборони України

«Також будемо працювати для тих українців, які знаходяться за межами нашої країни, щоб у них теж був вибір піти у військо. Зараз для нас є важливим пріоритет захисту нашої країни, тому плануємо відходити від цих болючих питань для населення», - додав він.

⚖️Юридична допомога

16 Nov, 20:22


У Міноборони показали, як військовим подати рапорт на зміну місця служби в застосунку «Армія+»

Для оформлення заявки знадобиться:
• військовий квиток або посвідчення офіцера;
• рекомендаційний лист від частини, куди військовий планує переведення;
• висновок ВЛК (у деяких випадках).

Запит автоматично потрапить в Кадровий центр ЗСУ, де його розглянуть протягом 72 годин.

⚖️Юридична допомога

16 Nov, 20:20


Що стосується притягнення до адміністративної відповідальності за неоновлення військово-облікових даних та відсутність ВОД при собі під час перевірки, то це можливо за умови дотримання працівниками ТЦК та СП порядку та строків притягення до адміністративної відповідальності за статтями 210, 210-1 КУпАП.

⚖️Юридична допомога

16 Nov, 20:20


💬Запитання:
Здравствуйте. Сегодня шел по улице, остановили 2 полицейских, попросили документы военно-обязанного. У меня их нет. Сказали, проверим по своей БД. Спросили ФИО, дату рождение, им показало "данные не обновлены". Резерв+ у меня на телефоне нет, в ТЦК не ходил. Попросили проехать с ними в клинику при ТЦК, там снова запросили мои данные, служил или нет, адрес (умышленно допустил ошибку), телефон (сказал верный), и направили по врачам на ВЛК тут же. Прошел несколько врачей, ЕКГ, рентген грудной полости, анализ крови, мочи, психотерапевт сказал, что я очень плохо выгляжу (у меня действительно последние 3 дня болит печень и почки, даже моча была цветом больше на чай похожа). К неврологу меня не отправляли, хотя я после полинейропатии нижних конечностей много бы про последствия рассказал. В итоге терапевт на ВЛК сказала "Срочно на стационар, сегодня же!" Написала хронический гепатит, ХХН 2-3 степени, возможна печеночная недостаточность. Закончил всю это процедуру в районе 14-45, терапевт сказал, что я обязан лечь сегодня на стационар по такому-то адресу до 16-00, иначе прилетит штраф сегодня же. Все это время никому свой паспорт я не показывал, ни одной подписи не оставил. Завтра с утра поеду снова ложится на стационар. Подскажите дальнейшие пути развития событий и как лучше поступить, если возможность и желания получить "частично годен" или "годен" нет?

💬Відповідь:
❗️Відповідно до ст.66 розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби, служби у військовому резерві (Додаток 1 до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України (пункт 1.2 глави 1 розділу II) гломерулярні та тубулоінтерстиціальні хвороби нирок N00-N19 (нефротичний синдром, хронічний інтерстиціальний нефрит, гострий пієліт, пієлонефрит, тубулоінтерстиціальний нефрит, хронічний первинний пієлонефрит, нефропатії, ниркова недостатність):
а) зі значними порушеннями функцій та нирковою недостатністю - непридатні до військової служби з виключенням з військового обліку (до пункту «а» належать хронічні захворювання нирок (хронічний гломерулонефрит, хронічний первинний пієлонефрит, амілоїдоз нирок тощо), ускладнені ХНН 2-4 ступеня або ХХН IV-V стадій).
б) з помірними та незначними порушеннями функцій без ниркової недостатності - придатні до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони (до пункту «б» належать хронічні захворювання нирок з помірними порушеннями їх парціальних функцій з ХНН 0-1 ступеня або ХХН III стадії. Помірним порушенням функції нирок вважається: наявність сечового синдрому (стійка еритроцитурія, лейкоцитурія, протеїнурія), стійке зниження відносної густини сечі за пробою Зимницького, зниження секреторного або екскреторного сегментів на радіоізотопній ренографії більше 30% норми, на видільних урограмах поява контрасту пізніше 20 хвилин).

Зі хронічним гепатитом, ХХН 2-3 ступеню існує ймовірність визнання придатності до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони (раніше зазначене відносилось до обмежено придатних), проте це все повинно бути підтверджено на стаціонарному обслідуванні. Для пункту а) повинна бути виражено знижена ШКФ не більше 29 мл/хв./1,73 м-2. Питання визначення ступеня придатності відноситься до компетенції медичних установ, тому універсального рішення, окрім встановлення необхідного диагнозу не має.
Рішення ВЛК можна оскаржувати до вищестоящої комісії та суду. У разі оскарження до суду, суд може перевірити лише процедуру проведення ВЛК, але не може перевіряти діагнози.

⚖️Юридична допомога

15 Nov, 14:22


💬Запитання:
Доброго дня
якщо студент (22 роки) вчиться на магістратурі і, не закриваючи першої сесії - перериває навчання - чи буде за ним збережена відстрочка, якщо наступного разу він вступить до магістратури після 25 років?

💬Відповідь:
❗️Відповідно до ч. 3 ст. 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (далі Закон) призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України "Про освіту", а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури.

Згідно із ст. 10 Закону України "Про освіту" рівнями освіти є:
...другий (базовий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти;
третій (вищий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти;
фахова передвища освіта;
початковий рівень (короткий цикл) вищої освіти;
перший (бакалаврський) рівень вищої освіти;
другий (магістерський) рівень вищої освіти;
третій (освітньо-науковий/освітньо-творчий) рівень вищої освіти.

Враховуючи вимоги ч. 3 ст. 23 Закону, необхідними умовами є:
- навчання за денною або дуальною формою здобуття освіти;
- здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України "Про освіту".

Якщо особа не здобула раніше другий (магістерський) рівень вищої освіти та, відповідно, не отримувала диплом магістра, у разі вступу до магістратури (з дотримання умов ч. 3 ст. 23 Закону), то матиме право на відстрочку.

Однак, законодавство України часто змінюється, неможливо прогнозувати, які вимоги для отримання відстрочки будуть через 2-3 роки.