🇺🇦Tatarigami (український військовий оглядач, OSINT та GEOINT аналітик, засновник Frontelligence Insight) написав велику статтю-аналіз військових проблем України.
Стаття висвітлює дуже багато питань, але окрім аналізу є й пропозиції. Аналітик зазначає, що військові проблеми України більше не можна ігнорувати, оскільки провали мобілізації та системні питання призводять до зростаючих територіальних втрат. Залишимо короткі тези зі статті, але рекомендуємо прочитати повністю.
👉🔗 Why is Ukraine losing ground? Deep analysis of military problems in 2025
🛑«Маленька радянська армія не зможе перемогти велику радянську армію» (с). Колись ця фраза була попередженням, а тепер вона звучить пророчо. Звичайно, називати українську армію «малою радянською армією» надто спрощує питання – ні російська, ні українська армія не є справді радянськими в широкому сенсі, але обидві успадкували системні недоліки радянської армії.
🛑Для України десятиліття нехтування, недофінансування, брак військового престижу та ускладнення соціально-економічних проблем загострили ці проблеми. Лише широкомасштабна мобілізація всього суспільства оголила їх. Оскільки війна тривала, невеликі проблеми 2022 року стали кричущими проблемами до 2025 року. Українське професійне військове ядро розмивалося, його замінили мобілізовані вчителі, водії, фермери та ІТ-працівники.
🛑Швидке розширення армії принесло проблеми, які спочатку відкидали як «болі росту». Через три роки ці проблеми виявляють системні збої в адаптації, а не просто проблеми росту.
🛑Основні проблеми України з живою силою часто неправильно сприймають як просто небажання воювати, припускаючи, що небажання на передовій виникає через відсутність волі. Таке надмірне спрощення ігнорує критичні структурні проблеми.
🛑Важливо чесно обговорювати ці проблеми, не применшуючи чи ігноруючи їх існування. Історія показує, що екзистенціальні, конвенційні та індустріальні війни, як ця, вимагають призову та мобілізації. Друга світова війна довела, що великі війни не можуть бути виграні лише мотивованими волонтерами: успіх залежить від того, як держава ефективно генерує та розгортає мобілізовані ресурси.
🛑Ключовими критичними питаннями для української армії аналітик вважає: мобілізаційні невдачі та нестача піхоти; організаційно-структурні збої; неправдиве звітування та відсутність відповідальності; Захід і сприйняття зради; невдала комунікація і нечіткі цілі. Це далеко не вичерпний перелік, який демонструє, що системні проблеми України не можна вирішити простими рішеннями. Важливим першим кроком є відкрите визнання наявності цих проблем.
🛑Дискусії мають бути зосереджені на практичних реформах, а національні лідери повинні сприймати конструктивну критику як терміновий заклик до дії, а не як спробу дискредитувати владу. Водночас критики повинні залишатися професійними, прагнучи покращити управління, а не послаблювати лідерство воєнного часу.
🛑Здобутки Росії обернулися величезною ціною (життя людей, втрата техніки) та довгострокової шкоди її економіці та демографії. Проте Москва все ще наполегливо переслідує свої цілі, і тому до загрози слід ставитися серйозно. Поточні витрати на війну недостатні, щоб змусити Росію відступити. Ось чому постійний економічний тиск на Кремль і продовження поставок зброї в Україну є життєво важливими, щоб зробити ціну агресії нестерпно високою.
❤️🩹Підписатися | Пошук росіян | Сайт |Зв'язок та співпраця