Часопис "Гетьманат" @hetmanate Channel on Telegram

Часопис "Гетьманат"

@hetmanate


Lascia vivere il Millennium Hetmanate.

Підтримка:
patreon.com/hetmanate

Наші ресурси:
hetmanate.com.ua
youtube.com/@hetmanate14HH

@HetmanReceptionHall_bot - Зв'язок з редакцією.

Hetmanate Magazine (Italian)

Benvenuti nel mondo affascinante del Millennium Hetmanate Magazine! Questo canale Telegram vi condurrà in un viaggio attraverso la storia, la cultura e le tradizioni del Hetmanato. Che cos'è esattamente il Hetmanato? Si tratta di un periodo significativo della storia dell'Ucraina, caratterizzato da un governo cossacco con un Hetman come capo. Il canale fornisce informazioni dettagliate su questo periodo storico affascinante, raccontato attraverso articoli, video e altro ancora. nChi è il Hetmanate Magazine? Si tratta di un progetto creato per diffondere la conoscenza e la consapevolezza sulla storia del Hetmanato, offrendo contenuti originali e di qualità ai suoi membri.
Il canale è supportato da Patreon e Buy Me a Coffee, quindi se desiderate sostenere questo progetto meraviglioso, potete farlo tramite i link forniti. Inoltre, sul sito web ufficiale del Hetmanato troverete ulteriori risorse e informazioni utili. Se volete entrare in contatto con la redazione, potete farlo tramite il bot Telegram @HetmanReceptionHall_bot. nNon perdete l'opportunità di esplorare il passato affascinante del Hetmanato con il Millennium Hetmanate Magazine. Iscrivetevi oggi stesso e iniziate il vostro viaggio attraverso un'epoca ricca di fascino e mistero!

Часопис "Гетьманат"

18 Jan, 12:53


📜 Декларація про столітнє партнерство

Найбільшим страхом радянської пропаганди, від самого створення СРСР була загроза нової британської інтервенції — на Кавказ, та в Україні.

Попри всі розвіддані НКВС, у 20-х роках XX ст. цього не відбулося; навпаки, дві держави опинилися на одному боці Другої Світової.

Втім тепер — Британія ставить на Україну. Декларація 16 січня — лише один з доказів.

Ми не знаємо що відбуватиметься з Україною наступні 100 років, але ми знаємо, що держава з прекрасним людським капіталом, величною політичною системою та традицією довгої волі стоятиме з нами на цьому шляху.

Дасть Бог, продовжимо ще на століття.

Телеграм | Сайт | Patreon 🇺🇦

Часопис "Гетьманат"

17 Jan, 13:02


Харитон Лебідь-Юрчик — директор ДержСкарбниці

На банкнотах Української Держави, якщо придивитися, можна побачити прізвище директора ДержСкарбниці Харитона Михайловича Лебідь-Юрчика.

🏦Він був директором скарбниці від самого її створення. Скоропадський зберіг його на посаді, а окремим указом прибрав додаток "в.о". Окремо він працював також у фінансовій комісії та радником міністра.

У тяжких умовах загальної деморалізації, вдалось налагодити роботу цієї інституції.

Бюджет на 1919-ий, створений у стислий термін жовтня—грудня, був завершений вже після падіння гетьманату та затверджений Директорією у січні.

🏛На еміграції директор співпрацюватиме з Українським Науковим Інститутом в Берліні, де видасть кілька важливих праць.

У червні 1941 його обрали до Українського Державного Правління у Львові на чолі зі Стецьком, заступником у справах фінансів.

Помер Харитон у 1945 році в Німеччині.

Телеграм | Сайт | Patreon 🇺🇦

Часопис "Гетьманат"

17 Jan, 08:03


Іван Самойлович в образі Козацького Марса

Зображення з фондів музею Тарновського

Войовничі, гонорові -он де наше завзяття коріння має

Культ війни та аристократії

Розуму та сили

У вас ще є питання чому попри втрату державності, сторічні намагання стерти нашу памʼять та осліпити лучами «братської» любові ми є тими ким були знову і знову?!

Часопис "Гетьманат"

15 Jan, 13:03


Економіка Першої та Третьої Світових

Наштовхнулися на цікаву статистику — рейтинг країн-експортерів промислових товарів, тобто товарів з залученням капіталу та праці.

За SITC, це в першу чергу хімічні речовини, промислові товари з конкретних матеріалів, машинобудівництво та транспортні засоби, інші готові вироби.

Серед лідерів — КНР (20%), ЄС (14.3%) та США (7,9%). А у ЄС — Німеччина (9.5%). Ми не станемо пояснювати, що саме виробничий сектор має вирішальне значення в порівнянні потенціалу, зокрема військово-технічого, світових держав.

Особисто нам ця ситуація, за певними нюансами, нагадує ситуацію напередодні Першої Світової. Навіть гравці майже ті самі — за винятком особливого підйому Південно-Східної Азії.
Європа та Америка вступили в Першу Світову знаходячись на піку та зосереджуючи у руках своїх правителів величезні шматки всієї світової економіки та виробництва.

Неймовірне співпадіння також, у значущості питання енергоресурсів, продовольства та інвестицій у оборонний сектор США сьогодні та вже понад 100 років тому.

З цих позицій можна прогнозувати що станеться з економікою в випадку світової ескалації та по її завершенні.

Телеграм | Сайт | Patreon 🇺🇦

Часопис "Гетьманат"

14 Jan, 19:01


Матеріальне забезпечення авіаторів Української Держави✈️

🇺🇦Гетьманський уряд приділяв значну увагу матеріальному забезпеченню військових авіаторів, прагнучи створити для них гідні умови життя.

💰Улітку 1918 року грошове утримання командира дивізіону становило 800 карбованців на місяць. Старшини, які підпорядковувалися йому, отримували на 10–25% менше. Щоб краще зрозуміти, яку купівельну спроможність мали ці кошти, розглянемо приблизні тогочасні ціни на деякі товари:

🍞Кілограм хліба — 70 шагів.
🐖Кілограм сала — 8 крб. 10 шагів.
🧼Кілограм мила — 3 крб. 70 шагів.
🍷Відро вина (≈15 л) — 16 крб. 30 шагів.

Ці цифри дають змогу уявити, що грошове забезпечення військових авіаторів було на досить високому рівні для свого часу, дозволяючи їм не лише забезпечити базові потреби, а й жити гідно. Такий підхід свідчить про серйозний намір уряду підтримувати престижність служби у Повітряній Фльоті.

Телеграм | Сайт | Patreon 🇺🇦

Часопис "Гетьманат"✙

09 Jan, 16:10


Втім цілком вірогідно, що сучасна Британія відмовиться від тютюну — щороку від захворювань гине 80.000 підданих.

А зробити це планують регулярним посиленням вікового обмеження — аби щороку все менше британців могли купувати сигарети.

Часопис "Гетьманат"✙

09 Jan, 15:02


Завітайте на інстаграм проєкт
Козацька доба

Тут оживає славетна історія українського козацтва – від героїчних битв до яскравих традицій.

Мета проєкту поширювати знання про багатий спадок України та розповідати про ті події, що формували нашу націю.

Якщо вам цікаво дізнатися більше про козацькі звичаї, легендарних постатей та маловідомі факти, підписуйтесь на «Козацьку добу».

Пориньмо разом у минуле, щоб краще розуміти наше сьогодення!

Часопис "Гетьманат"✙

08 Jan, 17:06


#canada #usa

Оборонна схема №1: план превентивної війни Канади проти США, 1921 рік. Спроба відповіді на воєнний план "Червоний" — американську стратегічну схему війни проти Британської імперії.

Часопис "Гетьманат"✙

08 Jan, 16:35


У Парламенті зареєстрували законопроєкт, який унормовує механізм розміщення підрозділів ЗСУ на території інших держав, які не є агресором, для забезпечення національної безпеки й оборони.

Проект закону про внесення змін до деяких законів України під номером №12378 був зареєстрований 7 січня у Верховній Раді.

Зміни дозволять у період воєнного стану розміщати підрозділи ЗСУ на території інших країн для здійснення заходів, спрямованих на забезпечення національної безпеки.

У період дії воєнного стану з’єднання, військові частини і підрозділи Збройних Сил України у визначеному законодавством України порядку можуть направлятися до інших держав та перебувати на території цих держав з метою здійснення заходів, пов’язаних із забезпеченням національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України, захисту її суверенітету та територіальної цілісності, а також реалізації права на самооборону відповідно до статті 51 Статуту Організації Об’єднаних Націй.

Часопис "Гетьманат"✙

08 Jan, 16:01


Ціна Питання🦅

🇺🇸Схожа ідея купівлі регіону виникла ще під час початку Холодної війни. У 1946 році Сполучені Штати запропонували Данії $100 мільйонів за острів, однак ця пропозиція залишилася без відповіді.

🇬🇱Хоча на перший погляд ідея здається незвичною, вона має свої підґрунтя. У 1940-х роках США аргументували потребу у військових базах, стратегічно близьких до Радянського Союзу. Сьогодні ж інтерес до Гренландії зумовлений переважно економічними та ресурсними аспектами.

Між тим, мало хто помічає, що зараз триває "війна" за Арктику. Протягом останнього десятиліття різні країни намагаються розширити свої морські кордони через наявність цінних ресурсів у регіоні.

🛢За оцінками Геологічної служби США, до 22% світових запасів нафти та газу можуть перебувати під водами Арктики, що робить цей регіон стратегічно важливим для багатьох держав. Тому будь які заяви Трампа є популістично-прагматичними та зумовлені тільки через цінні ресурси, а не через "благородні наміри деколонізації континенту" як це вже вспіли оцінити недалекі уми.

🇨🇦До цього якраз прекрасно лягає заява Трампа щодо прилучення Канади до США. Якщо взяти морські кордони в Арктиці США, Канади та Гренландії, то в сумі вони будуть дорівнювати, а можливо й переважати кордони рф, що може дати, при можливості видобутку ресурсів, неабиякий економічний підйом.💰

Звичайно в ідеалі не варто зосереджувати такі території та ресурси в руках однієї країни.
Ми маємо надію що Монархії Канади та Данії зможуть втримати свій суверенітет.

Телеграм | Сайт | Patreon 🇺🇦

Часопис "Гетьманат"✙

08 Jan, 15:31


Війна Трампа проти Канади?

Нам, європейцям, складно зрозуміти американо-канадський контекст, який стоїть за публікаціями президента Трампа, підігріими відставкою Трюдо. Попри популярність американістики в Україні, мало хто в курсі навіть сучасних процесів, не кажучи про історію.

🇬🇧 Вже століття, США та Англійський світ — союзники, навіть команда Трампа має міцні зв'язки з партією Торі, а про добросусідство з Канадою годі й казати.

Так було не завжди. Маловідома війна 1812-го року (1812-15) між Британією та США є основою для національної свідомості канадців та американців. Вона значно вплинула на плин історії США та колоніалізму.

🦅«Друга війна за Незалежність», — а більшість дієвих осіб ще брали участь в першій. Ціною спаленого WH, США знищили зазіхання Британії та Іспанії в Америці та Атлантиці, поклали край інспірованим повстанням індіанців — принаймні таким є американський погляд.

Не дивно що після перемоги (перемовини почались під Різдво, а мир наступив у лютому), президента Медісона носили на руках, а в майбутньому президентом став губернатор і визволитель Флориди Ендрю Джексон — зокрема, герой цієї війни. Війна знищила федералістську партію, розчистивши шлях для двопартійної системи.

В майбутньому ще не раз різні президенти висловлювались щодо суверенітету Канади та Мексики.

Пріоритетом для канадців, територія яких була полем битви та англійським плацдармом, стало збереження пам'яті про цю війну, де вони стали на захист своєї Корони. Безумовно, це є фундаментом для їх національної ідентичності та суверенітету. З нагоди 200-ліття цієї війни було проведено 2-річне святкування, з численними меморативними заходами.

🫥 Амбіції Трампа в Канаді чи Ґренландії — поле політичних спекуляцій. Американська аудиторія без захвату сприйняла навіть ідею "зачистки Мексики" ДеСантіса, а Данія міцно стоїть на приналежності Ґренландії своїй Короні.

Телеграм | Сайт | Patreon 🇺🇦

Часопис "Гетьманат"✙

08 Jan, 15:02


Даремні наміри республіки

🇺🇸 23 грудня Дональд Трамп, новообраний президент США, зробив несподівану заяву: він хоче, щоб Гренландія перебувала під контролем США.

🇩🇰 Ця ініціатива отримала рішучу відповідь від Короля Данії Фредеріка Х, який наголосив на намірі зберегти Гренландію, автономну територію та колишню колонію, у складі Королівства Данія.

🇬🇱🇫🇴 Як символічний жест, Король Данії змінив королівський герб, підкресливши на ньому символи Гренландії та Фарерських островів. Цей крок розцінили як тонкий докір на адресу Трампа.

Цікаво, що попередні герби протягом 500 років містили три корони — символ Кальмарської унії, укладеної між Данією, Норвегією та Швецією у 1397-1523 роках.

Уряд Данії також оголосив про збільшення витрат на оборону Гренландії, що стало відповіддю на заяви майбутнього американського президента.

Телеграм | Сайт | Patreon 🇺🇦

Часопис "Гетьманат"✙

05 Jan, 15:06


Aus Berlin mit Filmen — Україні передали раніше втрачені стрічки

Надолужуємо провтик — нещодавно голова МЗС Сибіга відвідав Берлін з важливою місією.

Плодом роботи німецьких кіноекспертів та їх колег з Довженко-Центру стало опізнання та оцифрування рідкісних плівок.

Найцікавішою для нашої аудиторії, певно, є документальна стрічка, знята військами Денікіна у Харкові та Києві. На них детально показано жертв більшовицького терору, процес екзгумації. Зокрема, у саду де засідав уряд Скоропадського, ЧК влаштували катівню. Більше, з розбором кадрів — у статтях Ярослава Тинченка на "Тиждень".

Для зручності перегляду залили на наш Patreon (безкоштовно, поки).

Серед переданих також кілька анімаційних мультфільмів та німих художніх стрічок.

З поваги до Довженко-Центру (ми розуміємо складність роботи, навіть намагались писати запити до Bundesarchiv), їх публікація з детальною інформацією — t.me/dovzhenko_centre/2540

Телеграм | Сайт 🇺🇦

Часопис "Гетьманат"✙

04 Jan, 12:44


«Синьожупанники»

⚔️ Підбірка світлин з багнетних тренувань вояків Першої Української дивізії

1918 рік

Світлотінь | Підписатися

Часопис "Гетьманат"✙

04 Jan, 12:39


У французькому іноземному легіоні є спаринги для “тесту на агресію”, подивитись, як людина поведе себе в екстремальній ситуації. Всі ми пам’ятаємо відео, де 16 наших бійців здались в полон та були розстріляні. Не можу їх засуджувати, але не думаю, що такі стали б рубитись врукопашну проти азіата з ножем - тут потрібен незламний дух, який і продемонстрував наш загиблий воїн.
В США рукопашний бій теж є частиною підготовки, але це теж частина великої та перевіреної часом системи. Нагадаю, що в Другу світову американці були досить сильні в роботі з багнетом, особливо після боїв на Тихому океані, проти безстрашних японців з їх суїцидальними нічними “чарджами”.
Щодо багнетів - в Британії і досі деякі піхотинці ходять на операції з багнетами, і були зафіксовані ураження навіть після 2010-х років, в рамках Війни проти терору. Впевнений, у них є системна підготовка для цього. Війна в Кореї була останньою війною масштабних атак в штикову, але нагадаю, хто навчав та тренував тих бійців - ветерани Першої та Другої світових війн, які і самі і свій час насаджували ворога на багнет, та були спеціалістами в цьому. Не дубок часів Кучми, яких у нас і досі вистачає.
Тому просто виникає питання, наскільки у нас розвинута фізична підготовка курсантів та армійський рукопашний бій. Багнетом, саперною лопаткою, шоломом та іншими засобами. Та виникає питання, що краще - дати курсантам помахати дерев’яним автоматом, або провести додаткове заняття з профільної підготовки, чи толкове фізо - смуга перешкод, марш, кругове тренування чи навіть рукопашний бій.
Але проблема в тому, що систему рукопашного бою треба розробити, подати на ухвалення, а потім знайти десятки інструкторів та інтегрувати це в училища, на що потрібен час та кошти. Тому тут все залежить від ініціатив на місцях. Бо війна не завершиться завтра, та молоді офіцери нам потрібні ще на вчора.
Такі от у мене думки, на абсолютну істину не претендую, та чекаю ваших коментів.

Часопис "Гетьманат"✙

31 Dec, 19:03


🇺🇦 Новорічне Слово Графа Розумовського

Дорогі українці та друзі України по всьому світу,

Хочу висловити своє захоплення та щиру вдячність за вашу невтомну та віддану боротьбу за свободу нашої славної України. Ваша стійкість, мужність та віра у перемогу надихають увесь світ. Дякую вам за те, що ви є справжніми патріотами та героями нашої Батьківщини.

З глибоким розчаруванням спостерігаю за поведінкою західних держав. Їхня вразливість до російської дезінформації, яка підриває віру в нашу перемогу, є неприпустимою. Кремль успішно використовує страх і маніпуляції, щоб розколоти західний світ і змусити нас здатися.

Особливо обурює поведінка так званих "миротворців", які під прикриттям пацифізму прагнуть зрадити наші інтереси. Їхній "мир" – це не що інше, як капітуляція перед агресором. Вони готові принести в жертву нашу свободу заради власної вигоди.

Не меншу небезпеку становлять і ті, хто затягує цей конфлікт, сподіваючись на власну вигоду. Вони використовують війну як інструмент для переозброєння та зміцнення своїх позицій.

Ми, українці, не можемо дозволити, щоб наші жертви були марними. Ми маємо продовжувати боротися за свою свободу і незалежність. А нашим західним партнерам нагадуємо:
Наша перемога – це ваша безпека. Тільки разом ми зможемо побудувати справжній мир в Європі.

2025 рік стане роком падіння імперії зла. Ми, українці, діти козацького роду, не зламаємося під ударами ворога. Наша земля, полита кров'ю мучеників, стане колискою нової, вільної України. Перемога буде за нами, бо ми боремося не тільки за себе, а й за всю Європу, за весь світ, який мріє про мир і справедливість!

Щиро бажаю вам та вашим близьким, щоб 2025 рік став роком успіху та перемоги! Нехай він принесе радість, щастя та здійснення всіх ваших мрій.
Бажаю вам міцного здоров'я, незламного духу та віри в краще майбутнє для себе та нашої коханої України!

За честь України,
за волю українського народу,
смерть ворогам!


Грегор Розумовський,
31 грудня 2024
🇺🇦

Часопис "Гетьманат"✙

30 Dec, 17:58


📸 Кілька зимових світлин родини Скоропадських, датованих 1930–40-ми роками.

🇺🇦 На цих фотографіях ми можемо побачити Гетьманича Данила, Гетьмана Павла та Гетьманівну Єлизавету у теплій атмосфері разом із гетьманцями.

Телеграм | Сайт | Patreon ⛄️

Часопис "Гетьманат"✙

29 Dec, 11:28


Ну ви зрозуміли.

"...Ходіть із нами робити народню революцію, а не в галицький калабані бовтузитись.

Ми побудуємо соборну соціалістичну українську республіку...

Сьогодні в світі час на революцію робочого народу..."


— слова ліквідатора української незалежності, комуніста, Володимира Винниченка.🇺🇦

Телеграм | Сайт | Patreon 🇺🇦

Часопис "Гетьманат"✙

26 Dec, 17:30


https://youtu.be/8Fy80vO0MV8?si=Ufn6FiYZkuIKhMhA

Часопис "Гетьманат"✙

26 Dec, 17:29


Берегова охорона Фінляндії вивела судно російського тіньового флоту «Орел С» у фінські води і взяла його «на абордаж».

Капітан судна є головним підозрюваним у вчорашньому нападі на підводний кабель Estlink 2.

Часопис "Гетьманат"✙

25 Dec, 12:01


«Батько Різдво»

🇬🇧 Британський солдат у костюмі Батька Різдва (англ. Father Christmas) на вулиці Лондона

Грудень 1940 року

Світлотінь | Підписатися

Часопис "Гетьманат"✙

24 Dec, 15:02


📸 Різдвяна вечірка 1920-30х

На фото — типова костюмована різдвяна вечірка, на якій зокрема Данило та Єлизавета Скоропадські, серед своїх німецьких знайомих.

Особисто нам образ пана гетьманича нагадує Фрідріха Ніцше.

Світлини Музею Гетьманства 🏛

Телеграм | Сайт | Patreon 🇺🇦

Часопис "Гетьманат"✙

24 Dec, 13:01


Кілька різдвяних та новорічних листівок Союзу Гетьманців-Державників зі 1940–50-х років

Ці листівки — не лише святкові привітання, а й справжні історичні артефакти. Вони відображають патріотичний дух та прагнення української діаспори зберігати ідентичність та традиції у складний час еміграції.

З нагоди Різдва Христового та Нового року бажаємо всім світлої радості, миру та здійснення найзаповітніших мрій. Нехай у ваших домівках панують тепло, злагода та любов, а у серцях – віра в краще майбутнє для кожного з нас і нашої рідної України. Щасливого Різдва та Нового Року!

Телеграм | Сайт | Patreon 🇺🇦

Часопис "Гетьманат"✙

22 Dec, 15:16


З Чернігова з Любов'ю

Наш боксер і абсолютний чемпіон Олександр Усик, що вже встигло облетіти стрічки новин, після перемоги здійняв на ринзі шаблю, що належала Гетьману Мазепі*.

Велика організаційна робота музейників та істориків, вочевидь, стояла за тим щоб транспортувати пам'ятку з музею Тарнавського до столиці саудитів.

Зокрема, за задумом мінкульту, шабля на події демонструвала тріумф, нагадувала про нашу боротьбу та про культурні зв'язки України та Передньої Азії.

* — Шабля була виготовлена на замовлення Мазепи як подарунок.

Телеграм | Сайт | Patreon 🇺🇦

Часопис "Гетьманат"✙

22 Dec, 15:07


Козацькі дари: у столиці демонструють раритети доби Гетьманщини

Історико-мистецький виставковий проєкт «Козацькі дари», що має на меті розкрити ментальність українського козака-воїна, його щедрої лицарської душі та продемонструвати поступ меценатських і благодійних традицій справжньої української еліти.

Про це «Вечірньому Києву» повідомили у Музеї історії міста Києва.

Запорозькі козаки, старшина та гетьмани робили щедрі пожертви у будівництво православних храмів і монастирів, козацьких шпиталів, монастирських лікарень, друкарень при монастирях і майстерень з виготовлення книг.

«Музей історії міста Києва прагне показати, наскільки глибокою є наша традиція меценатства та благодійності. І нагадати, що справжня еліта суспільства проявляється у своїй щедрості, навіть у скрутні часи дбаючи про майбутнє рідної землі», — наголосила генеральна директорка Музею історії міста Києва Діана Попова.

Часопис "Гетьманат"✙

21 Dec, 13:52


Привіт, майбутній камраде!

Тактична група «Реванш» Головного управління розвідки Міністерства Оборони України оголошує набір рекрутів до нашої бойової родини!

Якщо ти хочеш отримати якісну підготовку, що цілком підготує тебе до бойових задач та готовий до безкомпромісної дисципліни — це твій шанс стати частиною команди, де кожен прагне до досконалості.

🔹 Пройди з честю шлях на якому не буде легких перемог
🔹 Загартуй свою силу
🔹 Виконуй завдання під керівництвом компетентних бойових командирів
🔹 Стань частиною еліти Сил Оборони України


Подай заявку зараз і стань частиною руху, який не зупинити!
Якщо твій вік від 18 до 50, ти громадянин України, переходь за посиланням і пам’ятай — майбутнє створюється зараз.

Окремі пропозиції для:
- іноземців
- мобілізованих

Ми взяли свій РЕВАНШ, чи здатен ти?

Бот Реванш: https://t.me/diu_revanche_bot
Гугл форма Реванш: https://forms.gle/bsgnT4H43F2E846m9
Гугл форма Реванш іноземці: forms.gle/DitaVtfZfVAsJW3U8

ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ ЗА ТЕЛЕФОНОМ : 0730935588

@revanche_tactical

Часопис "Гетьманат"✙

20 Dec, 21:34


⛪️ Підбірка світлин костелу Святого Миколая у Києві

Сьогодні ця пам'ятка архітектури України постраждала від російського ракетного обстрілу

1909-1942 роки

Світлотінь | Підписатися

Часопис "Гетьманат"✙

20 Dec, 21:06


Австрійські офіцери у військовій академії Марії Терезії вивчають досвід застосування FPV в бойових діях на основі відео від ЦСО «А» СБУ.

Часопис "Гетьманат"✙

06 Dec, 18:27


З Днем ЗСУ!

Часопис "Гетьманат"✙

05 Dec, 16:26


5 грудня 1918 року Українська Держава встановила офіційні дипломатичні відносини з Грузинською Демократичною Республікою. 🇺🇦 🇬🇪

📝Ця подія стала важливим кроком у зміцненні міждержавного співробітництва. У процесі переговорів було підготовлено й укладено низку ключових договорів. При українському посольстві в Грузії створили Економічну раду, яка взяла на себе координацію питань товарообігу між двома країнами.

Того ж дня сторони підписали масштабний двосторонній договір, що складався з 22 статей та 6 розділів, окреслюючи основи політичної й економічної співпраці.

7 грудня 1918 року було укладено ще два потужних документа: Договір "Про товарообмін між Україною та Грузією", який регулював торгівлю, та угоду "Про міжбанківські операції".
Ці угоди сприяли розвитку економічних зв’язків між українськими банками в Києві, Харкові, Одесі й Січеславі та грузинськими в Тифлісі, Кутаїсі, Батумі, Поті й Сухумі.

Телеграм | Сайт | Patreon 🇺🇦

Часопис "Гетьманат"✙

03 Dec, 16:00


Рекламуємо канал нашого друга Олексія Рейнса "Консула" ꑭ

В цивільному житті письменник, з 24 Лютого 2022 року - військовий Третьої штурмової бригади. Ідеолог українського націоналізму, доброволець ССО АЗОВ.

Пише про внутрішню культуру азовських підрозділів. Його канал раніше був закритий, інформація публікувалась виключно для бійців. Проте тепер дописи стали публічними і хочемо підтримати.

Посилання ось: https://t.me/ACRains ꑭ

Часопис "Гетьманат"✙

29 Nov, 15:57


📸 Алеппо. Німецький контингент. 1917

На фото зображені німецькі офіцери на фоні готелю "Гранд-Парк" в Алеппо, де знаходився штаб їх контингенту, центр зв'язку та штаб логістики.

Трохи більше кілометра на захід від цитаделі Алеппо. В 4-х кілометрах звідти прямо зараз ведуться бої.

Телеграм | Сайт | Patreon 🇺🇦

Часопис "Гетьманат"✙

25 Nov, 21:29


«Якщо б британську армію призвали до бою сьогодні ввечері, вона б стала до бою сьогодні ввечері.

Жодних ілюзій у цій кімнаті — якщо росіяни вторгнуться у Східну Європу хоч сьогодні ввечері, би дамо бій

— Роб Маґован. Заступник начальника штабу оборони 🇬🇧.

«Париж на обід, вечеря — в Петрограді.»

— Вільгельм Гоґенцолернович 🇩🇪.

Телеграм | Сайт | Patreon 🇺🇦

Часопис "Гетьманат"✙

22 Nov, 16:12


20 років з дня початку Помаранчевої революції.

Часопис "Гетьманат"✙

21 Nov, 18:59


☢️ «Чорнобиль — навмисний експеримент на території України»

Художник: Джон Яців

1987 рік

Світлотінь | Підписатися

Часопис "Гетьманат"✙

20 Nov, 16:25


💔

Часопис "Гетьманат"✙

20 Nov, 15:59


Перемогу не просто чекають. Її виборюють, перемагаючи монстрів.

@AFUStratCom

Часопис "Гетьманат"✙

19 Nov, 17:19


Країна Блакитних Орхідей 📖

📖 Повість Мирослава Капія "Країна Блакитних Орхідей" — віднайдена класика української фантастики.

🇺🇦 Написана у 1930-му, повість подає альтернативно-історичну Україну під проводом ЯВПГ Скоропадського. Від класичної фантастики — космічна експансія, від світу сьогодення — українська Україна.

Більше інформації — у статті "Тиждень", за посиланням:
tyzhden.ua/hetmanskyj-kyiv-1930-kh-alternatyvna-istoriia-vid-myroslava-kapiia/

Телеграм | Сайт | Patreon 🇺🇦

Часопис "Гетьманат"✙

18 Nov, 08:01


🎼 В Україні через 248 років перезентували оперу Дмитра Бортнянського "Креонт"

11-го листопада в залі дипломатичної академії зіграли трьохгодинну оперу "Креонт", вперше в Україні.

Опера з грецького епосу належить до раннього італійського періоду Дмитра Бортнянського, сучасника Березовського, Розумовського і гетьманщини.

🇵🇹 Копію партитури випадково знайшла Ольга Шуміліна у архіві Лісабону.

Велика подія для відродження української культури.

Телеграм | Сайт | Patreon 🇺🇦

Часопис "Гетьманат"✙

17 Nov, 17:34


Нова Каховка, Гола Пристань, Генічеськ — це Україна!

🎗Активісти руху "Жовта Стрічка" продовжують розповсюджувати символи спротиву. Це вчергове доводить, що спротив триває!

Знаємо, що рано чи пізно замість підпільних знаків спротиву повсюди буде майоріти синьо-жовтий прапор вільної України. І працюємо над тим, щоб це сталося якнайшвидше.

Продовжуємо показувати усьому світу, що ніяка окупація, пропаганда та псевдовибори рашистів не змінюють того факту, що Херсонщина — це Україна.

📲 Долучайся до нашого руху через чат-бот «Разом»

Часопис "Гетьманат"✙

14 Nov, 12:01


«Оригінальна постать цього майстра [Нарбута] захопила мене і величезними мистецькими здібностями, і товариським та дружнім поводженням з усіма, й надзвичайно веселим характером з нахилом до чудернацтва.

У Нарбута збирався гурт художників, дослідників мистецтва, історії й літератури, який групувався також навколо редакції журналу «Наше минуле» й видавництва «Друкарь». Оцінюючи тепер діяльність цього гурту, вважаю, що безперечно в його настрої було багато українського національного шовінізму (sic).»

— Федір Ернст про графіка і художника Георгія Нарбута.

Телеграм | Сайт | Patreon 🇺🇦

Часопис "Гетьманат"✙

12 Nov, 15:30


📸 Фотографії нашого товариша та його підрозділу з фронту.
2022-23 роки.

🇺🇦Передаємо вітання нашим ідейним побратимам та захисникам держави.

Слава Україні!

Телеграм | Сайт | Patreon 🇺🇦

Часопис "Гетьманат"✙

11 Nov, 14:00


Офіцери двох держав 🇺🇦🇩🇪

Нещодавно наша команда здійснила унікальну знахідку в німецьких архівах — кілька рідкісних фотографій, зроблених за часів Української Держави, у високій якості. Щойно отримавши ці зображення, ми негайно взялися за їхню кольоризацію, щоб наші читачі змогли повністю зануритися в атмосферу тієї історичної епохи.

🇺🇦На цих світлинах постають німецькі та українські офіцери біля Гетьманського палацу у Києві, зокрема ад'ютанти Гетьмана України: полковник Гнат Зеленевський (сидить ліворуч), полковник Олександр Сахно-Устимович (по центру) і полковник Іван Полтавець-Остряниця (праворуч).

Більше подібних фотографій ви зможете побачити на нашому
Patreon.

Телеграм | Сайт | Patreon 🇺🇦

Часопис "Гетьманат"✙

05 Nov, 15:28


🇺🇦 22 серпня 2009 року стало символічним днем в історії Батурина. Під час урочистого відкриття відреставрованого палацу Гетьмана Кирила Розумовського, нащадок славетного роду Граф Григорій Розумовський передав Україні дорогоцінний артефакт – палаш самого Гетьмана Кирила, який походить з XVIII століття.

На цій фотографії можна побачити, як історичну подію розділяють тодішній президент України Віктор Ющенко ТАК, перша леді Катерина Ющенко та патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет – усі вони об’єднані повагою до величної спадщини гетьманської доби.

Телеграм | Сайт | Patreon 🇺🇦

Часопис "Гетьманат"✙

05 Nov, 13:25


Богдан Копистянський, офіцер легендарної 101-ї повітряно-десантної дивізії Screaming Eagles, стоїть з українським прапором на Hamburger Hill у 1969 році.

🇺🇸 У березні 1965 року висадка двох батальйонів морської піхоти США в Данангу ознаменувала початок активної фази війни у ​​В'єтнамі. Серед американських військових були й етнічні українці, які брали участь у запеклих боях із комуністами в джунглях, зберігаючи пам’ять про свою поневолену батьківщину.

Телеграм | Сайт | Patreon 🇺🇦

Часопис "Гетьманат"✙

03 Nov, 10:16


Жовті Води 🇺🇦

Важке ядро метають пушкарі.
Встають дими, породжені боями.
О, судний дне!
Будь справедли внад нами,
Даруй відвагу неповторній грі.

Дуднить земля. В зударі батарій Тріщать вози. Густими полинами
На гривунах за злими драгунами Кипучим валом плинуть лугарі.

"Гуляй, козаче!"— "Слава Кривоносу!" – Гуде навколо, мов церковний дзвін,
І рубаки спішать на перегі.

Під клекіт куль, у січу стоголосу,
Де між ляхів справля колодія Козацька шабля, мов грімка змія.

Гасає кінь біля лункого броду,
В густім диму, де військо полягло,
Свої шаблі і панцери й берло
Козацькій славі склавши в нагороду.

Нехай чекає вершника з походу
Серед вишень задумане село,
Меткі шуліки сядуть на чоло
І очі вип'ють, мов криничну воду.

Та вірний кінь улана дожене,
Йому копитом черепа сягне
І, як козак, повернеться додому:

"Гей, оженився ваш коханий син,
Знайшов панянку на горбі крутому
Глибоку яму, де шумить полин!"

— Яр Славутич.

Телеграм | Сайт | Patreon 🇺🇦

Часопис "Гетьманат"✙

02 Nov, 16:17


📸 Восени 2005-го року Гетьманівна Олена Отт-Скоропадська, остання донька Гетьмана Павла Скоропадського, передала козацьку ікону «Покрови Пресвятої Богородиці» XVIII ст.

Ікона — прекрасний зразок традиційного мистецтва та приклад "Козацької Покрови", з зображеннями світських персон. Вона потрапила до родинної колекції та зберігалась довгий час.

🏛 Скоропадська довірила ікону Святопокровській Подільській Церкві (ПЦУ), яка сама була гарним зразком архітектури того часу.

Телеграм | Сайт | Patreon 🇺🇦

Часопис "Гетьманат"✙

02 Nov, 11:28


Вадим БОГОМОЛЕЦЬ — військово-морський юрист, генеральний хорунжий Української Держави.

Вже від березня 1917 року Вадим Богомолець долучився до українського військового руху на Чорноморському флоті, увійшовши до складу Чорноморської української громади Севастополя та беручи участь у створенні перших українських військових організацій. Важливим аспектом його діяльності стала організація науково-просвітницької та пропагандистсько-агітаційної роботи серед особового складу флоту задля утвердження серед матросів та офіцерів ідеї того, що Чорноморський флот має бути насамперед українським.

Відчуваючи брак знань, літератури та наочних агітаційних матеріалів, Вадим Богомолець звернувся у травні 1917 року до відомого українського історика, юриста і громадсько-політичного діяча з проханням прибути до Севастополя для виступів з лекціями. Просив він також надіслати популярний нарис історії України Миколи Аркаса і малюнки прапорів запорізьких козаків.

«Дорогой и уважаемый Сергей Павлович! Щіро вітаю Вас. Мабуть, сестра моя Вам казала, що таке у нас робитця, як росте наша громада. А уже у нас велика потреба в промовцях. Чи не приїхав би хто від Вас до Севастополя? Дуже прохаю Вас, чи не можна добути в Одесі Історію України Аркаса, бо у нас нема, а вона міні дуже потребна для лекцій. Чітаю, як можу, у нас історію України та шче друге по правовєдєнію. Дуже нам цікаво було б знати точно малюнки прапорів Запорожських. Бувачте здоровы. Выбачайте за такій лісток. Бо пішу Вам з нашої Ради наспіх. Щіро Вас поважаючій Вад. Богомолець»

Часопис "Гетьманат"✙

01 Nov, 19:30


Найперший

Пам'яті Да Вінчі

Світанок зрить гаряче серце в тілі,
Що сонцем тьму розвіює у млі.
Не боги - звір. Божественне в людині!
Стилетом став двух кольорів судьби!
Незрима путь жадала з тебе слави,
Лиш ти зборов в двобої хижу смерть.
Рука здригнула. І в бою, і знову.
Зродився, келих свій іспивши вщерть!

Не взнавши втоми, загудів Дніпро,
Яри істоптані, й згорівші кручі.
Ти лезом був двосічнив - став пером,
Бахмуту, степу дикого, та Бучі.

Ти кайданам обравши зброю,
За Богом в бій один пішов.
Найкращий. Був лише собою.
Свою пролив за зграю кров.

Один втримав навалу в мертвім лісі
Залізний лицар. Хрещення в землі.
Метал, бетон й гармати. Плоть і кров!
У янголів розгрузки й мозолі.
Історія своїх знайде й запише
Крізь серце, чистим в слові од боїв.
Сьогодні ж ми зустрінемо світанок
З твоїм вогнем, що ти колись узрів.

А завтра - путь. Найдовша в світі путь.
У серці смерть, що ти для нас зборов.
Палахкотить сузір'ями майбуть.
Вогонь новий з зруйнованих оков.

Горять сьогодні нові зорі
Крізь дим снарядів та пожеж.
Ти ж був у вічному полоні
З кісток й набоїв сталих меж.

— Олександр Мєняйлов «Данте»

МЕТАРОМАНТИКА

Часопис "Гетьманат"✙

01 Nov, 18:06


Dark Academy

🖋Нещодавно до нашої редакції потрапила архівна фотографія Наталії Полонської-Василенко — видатного українського історика, автора майже 200 наукових праць. Вона була однією з провідних представниць державницької школи в українській історіографії, досліджуючи гетьманську добу та українську державність.

🇺🇦Цінність цього фото полягає в тому, що воно зроблене в її робочому кабінеті, де на стінах розміщені портрети українських діячів: Гетьмана Павла Скоропадського, Богдана Хмельницького, Івана Мазепи, Петра Дорошенка та Гетьманівни Єлизавети.🇺🇦

Ці портрети відображають світогляд Полонської-Василенко та її глибоку любов до українського минулого. Для неї історія була не лише наукою, а й джерелом натхнення та національної гордості.

Цей знімок підкреслює важливість індивідуальної праці істориків, які зберігали національну пам’ять у непрості часи. Полонська-Василенко залишила не лише великий науковий спадок, а й приклад того, як історія може бути силою для сучасності.

А за цим посиланням можете послухати запис інтерв’ю Наталії Полонської-Василенко з 1965-го року

Телеграм | Сайт | Patreon 🇺🇦

Часопис "Гетьманат"✙

01 Nov, 09:09


ЛИСТОПАДОВИЙ ЧИН

В цей день, 106 років тому, українські збройні формування здійснили переворот, перебравши на себе владу над Львовом, столицею Королівства Галичини та Володимирії, випередивши Польську Ліквідаційну Комісію та князя Чарторийського, призначеним польським урядом верховним комісаром Галичини.

За одну ніч українські військові, що потім сформують кістяк Української Галицької Армії, захопили пошту, телеграф, залізничні станції та інші стратегічно важливі точки міста.
Вперше з часів Руського королівства, Львів опинився під українською владою.

І хоча подальшу польсько-українську війну виграти не вдалося, Листопадова інсургенція зробила свій внесок в те, що Львів залишився українським.

Regnum Aeternum

Часопис "Гетьманат"✙

29 Oct, 16:45


Скоропадські фігури

Антиукраїнська комуністична пропаганда яка спромоглася зобразити всіх провідних діячів українського руху на одній карикатурній картині. Лідери постали в гротескних образах, які мали не тільки висміювати, а й викликати зневагу:

-Михайло Грушевський — із пишною бородою та книгою «Історія України», підкреслюючи його образ інтелігента, відірваного від реальності.
- Степан Бандера — втілений у вигляді собаки, що мало на меті применшити його значення та знецінити його боротьбу.
- Симон Петлюра — у формі отамана, натякаючи на розбрат і хаос, які асоціювалися з добою УНР.
- Павло Скоропадський — під німецькою каскою, що акцентувало його зв'язок з Німеччиною та натякало на «зраду» національних інтересів.
- Володимир Винниченко — із табличкою «вагону Директорії», яка відсилає до саркастичної радянської частушки: «У вагоні Директорія, під вагоном її територія».
Сергій Єфремов — у традиційній вишиванці, що мало підсилити стереотипний образ «старої народницької інтелігенції».

Ця картина не лише висміювала лідерів, а й прагнула створити спотворений образ української еліти — розрізненої, комічної та залежної від зовнішніх сил.

Телеграм | Сайт | Patreon 🇺🇦

Часопис "Гетьманат"✙

28 Oct, 20:17


#болото_новинне

Бʼють, бо не можуть захопити.

Где вороны вились, над падалью каркав,
В полотна железных дорог забинтованный,
Столицей гудит украинский Харьков -
Живой, трудовой, железобетонный.

Часопис "Гетьманат"✙

20 Oct, 15:31


🇺🇦Гетьманівна Олена Павлівна Скоропадська разом із групою гетьманців, Київ, Ярославів Вал, 2005 рік.

Поруч із Гетьманівною, праворуч, сидить молодий Олександр Алфьоров – тоді ще лідер молодіжної організації гетьманців-державників. Ця зустріч стала символічним містком між історичними традиціями та молодим поколінням, яке прагнуло відродити ідеали гетьманського руху.

Телеграм | Сайт | Patreon 💀

Часопис "Гетьманат"✙

19 Oct, 15:10


Молодість. Життя. Любов. Служба. Честь.

Романтика війни не лише у тому, що ми стоїмо на стороні добра, а в тому, що ми стоїмо разом. В кожному дні. В кожній знищеній цілі.

Нічне полювання 42 окремої механізованої бригади заворожує.

З такими людьми хочеться бути в строю. Сталь, а не люди!

Часопис "Гетьманат"✙

13 Oct, 15:36


The Kaiser and the Hetman of Ukraina Skoropadski 🇩🇪🇺🇦

Колектив Часопису "Гетьманат" вже протягом року намагається знайти маловідомі фотографії та кінохроніки нашої історії. Проте, як не дивно, наші пошуки у європейських архівах поки не приносять бажаних результатів.

Тому наша команда вирішила дати друге дихання тим матеріалам які вже у нас є. Одним з таких матеріалів є стара кінохроніка з Імператором Німеччини Вільгельмом II та Гетьманом України Павлом Скоропадським, що була знята під час осіннього візиту Гетьмана до Німеччини. Ці кадри переносять нас у часи, коли Україна ще тільки виборювала власну незалежність.

Реставрація такого відео — доволі важка справа, оскільки сучасний штучний інтелект не здатен розпізнавати столітню уніформу. Тому ми вирішили взяти справу у власні руки. Кожен кадр було колоризовано вручну з максимальною увагою до деталей, щоб глядач міг відчути настрій тієї епохи.

🎥 Переглянути відновлену кінохроніку можна за посиланням на Ютуб

Якщо вам до душі наші зусилля, будемо щиро вдячні за підтримку на Patreon. Там ми плануємо публікувати ще більше цікавих матеріалів.

Телеграм | Сайт | Patreon 💀

Часопис "Гетьманат"✙

12 Oct, 16:36


5 міфів про українських гетьманів

📹 Нове відео Олександра Алфьорова

Поки ми задіяні у певних важливих справах, рекомендуємо переглянути нове відео кандидата історичних наук, офіцера Олександра Алфьорова.

За 10 хвилин він проходиться по основним моментам історії ранньомодерної української державності, характеру влади її гетьманів — про те, чому ми присвятили багато матеріалів на нашому каналі.

🫡 🇺🇦

Часопис "Гетьманат"✙

09 Oct, 16:46


«Бригада Анни Київської буде навчена та оснащена завдяки солідарності Франції.» — Еммануель Макрон

Президент Франції, князь Андори Еммануель Макрон опублікував відео з кадрами підготовки української бригади у Франції.

Почесна назва (?) бригади — на честь Анни Ярославни, доньки Ярослава Мудрого, яку одружили з королем Франції.

Фактично, її нащадки правили до самого скасування династії Бурбонів.

Портрет: Артур Орльонов.

Телеграм | Сайт | Patreon 🇺🇦

Часопис "Гетьманат"✙

07 Oct, 16:38


Весь світ біля ваших ніг, а ви купуєте колу без цукру.

Часопис "Гетьманат"✙

07 Oct, 10:28


Храм єдності

У невеличкому місті Жовква що на Галичині, стоїть барокова церква шіснадцятого століття. Її унікальність поляє в специфічному стінописі авторства українського вояка Юліана Буцманюка. В своїй роботі він розвинув незвичну на той час національну тему — склепіння храму прикрашають фрески на тему козаччини та визвольних змагань.

Головні мотиви — примирення та злука українців різних регіонів, ідей і конфесій: в композиції «Берестейська Унія» під св. Йосафатом Кунцевичем поруч стоять православні та греко-католицькі герої, Йосиф Рутський та Петро Сагайдачний, Іпатій Потій та Костянтин Острозький.

На фресці «Акт Злуки» біля ніг Божої Матері зображені краєвиди Києва та Львова, а під ними — герої Перших Визвольних змагань: Петлюра, Скоропадський, Вітовський, Петрушевич, Левицький, січовики та пластуни. В центрі композиції — Андрей Шептицький, що молиться за волю і єдність України і дівчина з хлопчиком, що символізують трагедію Голодомору.

Телеграм | Сайт | Patreon 🇺🇦

Часопис "Гетьманат"✙

06 Oct, 16:43


Просто гетьманський кіт з ChatGPT.

Часопис "Гетьманат"✙

06 Oct, 16:33


Офіційна символіка військових комендатур ЗСУ на теренах РФ, розроблена геральдистами МО.

5,749

subscribers

1,697

photos

63

videos