Економіка з Олександром Бондаренком @economikabond Channel on Telegram

Економіка з Олександром Бондаренком

@economikabond


про економіку, бізнес, державні фінанси та інвестиції простими словами від Олександра Бондаренка

Facebook: https://www.facebook.com/olexbondarenko/

Економіка з Олександром Бондаренком (Ukrainian)

Дозвольте представити вам канал 'Економіка з Олександром Бондаренком'! Як саме Олександр Бондаренко, відомий експерт у галузі економіки, бізнесу, державних фінансів та інвестицій, пропонує можливість ознайомитися з цими складними темами у простих словах. На каналі ви знайдете цікаві та актуальні матеріали, які допоможуть вам розібратися у світі економіки та фінансів. Виступи Олександра Бондаренка стануть для вас надійним джерелом інформації та порад з цих питань. Щоб слідкувати за всіма новинами, переходьте за посиланням на Facebook: https://www.facebook.com/olexbondarenko/

Економіка з Олександром Бондаренком

20 Nov, 08:04


Держбюджет-2025 ухвалено. І судячи з видатків, повномасштабна війна триватиме до кінця 2025 року

Тож основні цифри бюджету👇

🔺56% від усіх державних видатків (всього майже $92 млрд) підуть на потребу оборонного сектору, закупівлю зброї та зарплату військовим. Тобто уряд закладає сценарій продовження повномасштабної війни до грудня 2025 року. Звісно, ми сподіваємося на припинення активних військових дій вже в першому півріччі.

🔺$38.5 млрд (тобто 42% від всіх видатків) - це дефіцит бюджету 2025. Знову покладаємося на фінансову допомогу міжнародних партнерів. Поки що підтверджено від донорів близько $20 млрд. З цих грошей 2/3 - це кредити і тільки 1/3 - безповоротні грантові кошти.

🔺Решту допомоги у $18.5 млрд чекаємо здебільшого від США. Очікуємо, що у наступні 3 місяці це рішення мають ухвалити в Конгресі та Сенаті. Якщо ж питання по фінансовій допомозі від Америки буде вирішуватися із запізненням, то вже у 1-му кварталі 2025 р. побачимо девальвацію гривні на фоні прихованої емісії через державні ОВДП для покриття дефіциту.

Економіка з Олександром Бондаренком

18 Nov, 12:20


🇺🇦💪 Обіди в бомбосховища та метро, більше 15 автівок, 10 млн грн на допомогу - це якщо коротко в одному реченні про волонтерську діяльність команди нашого БФ Св. Хороброго.

▫️ За майже 3 роки, як почали допомагати воїнам та цивільним, відбулося стількі історій, несподіванок та викликів!

▫️ Тож трішки про залаштунки нашої волонтерської роботи розповів 👉 у колонці

Економіка з Олександром Бондаренком

15 Nov, 14:39


😅🤔 "Ціни підвищуються через збільшення заробітних плат" - кажуть деякі економічні експерти.

⚠️ Дозволю собі не погодитися з цим твердженням. Реальні доходи (купівельна спроможність) громадян наразі суттєво не зростають. А спроможне населення продовжує виїзжати за кордон - 200 тис. за півроку.

Насправді причини збільшення цін інші

У першу чергу зростання інфляції ми пов’язуємо зі зростанням цін на енергоносії для бізнесу (в першу чергу е/е), як це було в ЄС у 2022 та 2023 (тоді інфляція склала 8-10%).

Другий інфляційний фактор - йде прихована емісія грошей через випуск мінфіном ОВДП - і моментальний викуп цих облігацій держбанками. Вже 0.5 трильона гривень (!) таким чином випущено на ринок за січень-жовтень 2024 року. При цьому більше виробництва в Україні не стало (обсяги в тоннах/ літрах продукції падають). Пропозиція грошей зросла, а товару більше не стало. Що відбудеться? Правильно - ціни зростають.

Економіка з Олександром Бондаренком

14 Nov, 14:51


☝️Експорт суттєво не зростатиме у 2025 році, а торгівельний баланс буде погіршуватися!

🔺 Наразі розрив між експортом та імпортом - близько $40 млрд на рік: експорт $57,7 млрд, імпорт - $95.6 млрд. У 2025 році він буде тільки зростати. Це говорить в першу чергу про скорочення промислових підприємств.

🔺Величезне від’ємне сальдо зовнішньої торгівлі створюватиме тиск на гривню. Звідти такий прогноз по курсу гривня/ долар.

🔺Натомість імпортуємо ми продукцію з високою доданою вартістю. Це все створює тиск на нашу економіку та окремі підприємства, робить їх неконкурентноздатними у певній мірі. Цей тренд, на жаль, не зникне у 2025 році.

🔺Тенденція, яку бачу останній рік - великі українські виробники Consumer Goods починають створювати виробництва в Європі, що негативно вплине на торгівельний баланс та рівень безробіття у перспективі 1-2 роки.

🔺У 2025 році важлива підтримка індустріальних кластерів в Україні всіма інструментами, які є. Інакше залишимося без виробництва та експорту.

індустріальні парки NOVO
BIP

Економіка з Олександром Бондаренком

13 Nov, 13:59


💵 44-44.5 грн за долар - такий прогнозуємо курс на 2025 рік! Базовий сценарій.

▫️ Але все залежить від дефіциту бюджету (він складе близько $39 млрд) та військовий дій ворога: чи дадуть нам гроші міжнародні партнери на покриття дефіциту, чи буде їх достатньо / вчасно ?

▫️ Якщо грантових чи кредитних грошей не буде або буде недостатньо, доведеться вмикати «друкарський» станок. Це призведе до прискорення інфляції та девальвації гривні.

▫️ За умов, що дефіцит бюджету міжнародні партнери повністю покриють, інфляція у 2025 році складе 9-11%, а облікова ставка - 13-14%. Це наш базовий прогноз. Тобто НБУ і далі стримуватиме інфляцію збільшенням облікової ставки.

▫️ Що сказати, жити суттєво легше українцям не стане у 2025 році. Реальні доходи збільшуватися не будуть. А за умов прискорення інфляції та погіршення військової ситуації можуть тільки зменшитися. Адже втрата територій - це і втрата підприємств та економічно активного населення, що напряму впливає на ВВП України.

Економіка з Олександром Бондаренком

12 Nov, 18:07


$200 млрд ВВП у 2025 році, зростання економіки на 3.5% і шалений дефіцит держбюджету - що чекає нашу економіку у 2025 році?

▫️ НБУ та інвесткомпанії оновили свої макроекономічні прогнози, ми їх проаналізували. За нашими оцінками, на 3.5% зростатиме економіка України у 2025 році. Скажу, що це недостатньо для зростання добробуту та реальних доходів українців. Це рівень номінального ВВП 2021 року. І це вже непогано.

▫️ Дефіцит держбюджету-2025 на жаль не зникне - це близько $39 млрд. Податків не вистачатиме на покриття всіх витрат, в пріоритеті як завжди - армія, закупівлі по лінії ВПК, пенсії, зарплата бюджетникам. І поки що велике питання, чи покриють цей дефіцит наші міжнародні фінансові партнери - поки є підтвердження тільки на $20 млрд на 2025 (тобто половина).

💵 Який чекати курс долара в 2025 році, та чи буде увімкнено друкарський станок, - розповім у наступному пості...

Економіка з Олександром Бондаренком

11 Nov, 12:46


💵МСБ може залучити $1-3 млн від західного інвестора! Ukraine-Moldova American Enterprise Fund.

☝️Увага. Це не грантові гроші! Нова програма залучення прямих інвестицій для українських, в першу чергу виробничих підприємств, - це саме інвестиції в капітал за долю в компанії.
Логіка наступна. UMAEF фонд  (США) вкладає гроші в перспективні підприємства, отримує частку в бізнесі (👉лінк на програму) і далі спільно з основними власниками розвиває компанію для її подальшої капіталізації.

🔺Ці інвестиції використовуються на розвиток бізнеса: закупку нового обладнання, зміцнення та розширення команд з продажу та маркетингу, тощо.

🔺Але щоб залучити такого системного інвестора, треба ретельно підготувати бізнес, звітність, процеси та виконати всі умови.

☝️Доречі, наша команда Бюро інвестиційних програм як раз займається подібними проєктами і може допомогти підготувати компанію до такої угоди💼

🔺Тож, не зволікайте, щоб скористатися можливістю отримати smart-гроші на стратегічний розвиток бізнесу.

Економіка з Олександром Бондаренком

09 Nov, 15:31


💵 Створюйте дорадчу раду у компанії, і ризикувати буде не страшно. А можливості - монетизуватимуться!

💼 Діалоги про advisory board.

#advisory_board #дорадча_рада #корпоративне_управління

Економіка з Олександром Бондаренком

07 Nov, 08:39


☝️ Як економічне бронювання може втримати економіку України?

❗️Питання за останній рік, як я про це говорю, стало не просто актуальним, а кричуще важливим.

Моя думка про бронювання співробітників 👉 на meta.ua

Економіка з Олександром Бондаренком

06 Nov, 10:11


📈 Українські суверенні єврооблігації та акції американських компаній зросли в ціні, інвестори радіють перемозі Трампа. Що це означає для економіки України?

Розбираємося 👇

🔺 Зростання вартості українських «євробондів» означає, що інвестори очікують покращення економіки України в наступні 2-3 роки. І в першу чергу через сподівання швидкого закінчення війни. Для нас це досить позитивний сигнал. Адже сьогодні інвестори показують більшу довіру до української економіки.

🔺 Також є очікування більш агресивної економічної політики Америки, яка через міжнародну економічну політику, митні та тарифні обмеження буде вигравати торгівельну війну проти Китаю. На це інвестори і сподіваються. Тому акції американських компаній ростуть на фоні перемоги Трампа. І долар теж укріплюється.

🔺 Наступні 3-4 місяці очікуємо позитивних макроекономічних новин та міжнародних домовленостей щодо війни. 🤞🤞🤞

Економіка з Олександром Бондаренком

05 Nov, 08:31


📈 НБУ покращив прогноз зростання ВВП з 3,7% до 4% до кінця 2024 року. Але це аж ніяк не говорить про зміцнення економіки і ось чому

"Здорових" факторів для зростання ВВП, а саме - пожвавлення економічної активності МСБ або значного припливу прямих іноземних інвестицій поки що не бачимо. Облікова ставка залишається до кінця року на рівні 13%.

✔️ Тож це зростання ВВП пояснюю виключно зі збільшенням державних витрат, пов'язаних з війною і оборонним сектором.

✔️ Частково таке зростання ВВП пов'язано з фінансовою (в першу чергу грантовою) допомогою міжнародних партнерів.

✔️ Так що радіти таким прогнозам, і тим більше очікувати покращення добробуту українців поки не варто.

Економіка з Олександром Бондаренком

03 Nov, 13:06


🤝 Вистачить вже розмов. Час діяти!

💼 Діалоги про advisory board.

#advisory_board #дорадча_рада #корпоративне_управління #Walt_Disney

Економіка з Олександром Бондаренком

01 Nov, 17:23


💶 5,1 млрд євро заробив европейський кліринговий банк за 9 місяців на замороженних російських активах, які зберігаються у Euroclear!

☝️Ще влітку я говорив про близько 10 млрд євро прибутку щорічно від заморожених російських активів. І ось ця цифра підтверджується. Адже ці гроші постійно вкладаються у цінні папери, і таким чином накопичується купонний прибуток.

☝️ Причому Україна отримує з цих 10 млрд євро прибутку від заморожених російських активів поки що тільки маленьку частину! А саме 1,5 млрд євро. Хоча цими коштами ми можемо профінансувати третину потреб нашої армії.

🤔 Відкрите питання - чому не передають всі зароблені прибутки Україні? Адже війна на нашій території, і гибнуть наші українськи солдати.

Економіка з Олександром Бондаренком

31 Oct, 17:24


💵 Інвестиційна привабливість держави, регіонів та ОТГ: що повинні робити громади, щоб зацікавити інвесторів будувати бізнеси у них. Мав нагоду взяти участь сьогодні у такій дискусії на Інвестиційному Конгресі.

✔️ Розповів про привабливі енергетичні, фуд та будівельні проєкти для інвестицій.

✔️ Перемовини вести з інвесторами дужне складно наразі - про це теж говорив з власного досвіду. Адже постійно спілкуюся з потенційними резидентами для наших індустріальних парків NOVO.

✔️ І якщо коротко - то більшість перемовин зводиться до порівняння інвестрежимів країн: України з Польщею, Румунією, Литвою - які існують умови та преференції для ведення бізнесу на території: кількість грантових програм, умови пільгових кредитів, економічних стимулів від влади як на національному, так і місцевому рівнях.

🤝 Плідна вийшла розмова. Впевнений, що у очільників українських громад та міст з'явиться розуміння, що інвестор - це «свята корова», і як себе вести для комфортної роботи підприємців у своєму регіоні.

Економіка з Олександром Бондаренком

30 Oct, 17:45


💪🇺🇦Наші індустріальні парки NOVO стали учасником фуд-акселератора світового рівня. І тепер маємо шанс презентувати себе інвесторам Кремнієвої долини!

👥Занняття в одному з найкращих у світі акселераторів для бізнесів сфери харчування від Haas Business School у Берклі вже почалося.

✔️Онлайн-навчання нашої команди топ-менеджерів NOVO триватиме 7 тижнів з викладачами бізнес-школи University of California, Berkeley.

✔️Після навчання ІП NOVO отримають верифікацію та визнання продукту (в рамках інвестиційного фуд-проєкту) від The Berkeley Food Accelerator. Це допоможе нам налагодити міжнародні партнерства.

✔️Та реалізувати нашу місію - створити сучасний фуд-кластер українськими виробниками-експортерами та освітнім хабом в 20 хвилинах від кордону з ЄС.

💼У фіналі акселератора 20 учасників-переможців відбору разом зі своїми проектами відправляться у поїздку у США до кампусу університету Berkeley та Haas Business School. І презентують свої інвестпроєкти потенційним байєрам мереж та інвесторам Кремнієвої долини.

Економіка з Олександром Бондаренком

29 Oct, 17:35


💪 Відтепер я "свій" у потужному середовищі провідних економістів ЄС. Став повноправним членом Європейської Економічної Асоціації (The European Economic Association) 🇪🇺🇺🇦

🔺 Це найпотужніша в ЄС професійна інституція, яка об'єднує економістів, науковців, професорів університетів зі всієї Європи. Близько 4000 членів Асоціації по всій Європі постійно обмінюються думками не тільки про розвиток економіки як науки, а й розвиток національних економік, роблять макропрогнози, моделюють сценарії зростання.

🔺 Залучення у таку потужну економічну спільноту дає не тільки можливість розвиватись професійно особисто, але і мати нетворкінг у середовищі європейських економістів і дослідників.

🔺 Нові знання та зв'язки в рамках членства в Європейській Економічній Асоціації я буду використовивати для розвитку економічних проєктів в Україні, наших індустріальних парків NOVO, освітніх проєктів з економіки.

🔺 Обов'язково розповідатиму про найцікавіші економічні події в рамках Європейської Економічної Асоціації.

Економіка з Олександром Бондаренком

28 Oct, 08:33


▫️ Як війна вплинула на інвестиційний клімат України, і що цікавить потенційних інвесторів?

▫️ Поділився своїм економічним баченням 👉 з виданням Property times

Економіка з Олександром Бондаренком

27 Oct, 10:14


☝️ Шукайте розумних людей, щоб створити дорадчу раду в своєму бізнесі.

Тільки шукайте не в уряді 😅

💼 Діалоги про advisory board.

#advisory_board #дорадча_рада #корпоративне_управління

Економіка з Олександром Бондаренком

25 Oct, 12:12


👥 Фінансування малого бізнесу, 8 млрд євро на підтримку МСБ в рамках програми Ukraine Facility - основні теми саміту про фінансування МСБ від USAID, на якому ми були з командою Bureau of Investment Programs Підсумовую:

🔺 Гранти для виробників поки що не у пріоритеті навіть для таких потужних донорів, як USAID. За рік вони надали гранти 810 компаніям на суму 73 млн USD. І тільки 6% з цих грантів - для виробничих/переробних підприємств. У пріоритеті - поки що агро.

🔺Мінекономіки пообіцяло більше програм фінансування для малого, середнього та мікро-бізнесу в рамках програми Ukraine Facility у 2025 р. Конкретики поки що було мало. Але озвучили сумму в 8 млрд євро для фінансування програм для МСБ на 2025-2027 рр.

🔺Але що саме це будуть за програми: гранти, пільгові кредити, або інші інструменти підтримки - поки не говорять. Наразі розробляють механіку надання цієї фінансової підтримки.

🔺 І тут я вбачаю ризик: зроблять саму процедуру отримання фінансування складною, в усіх традиціях бюрократії.

Економіка з Олександром Бондаренком

24 Oct, 16:32


👥 Проблеми експортерів, нові можливості розвитку та перспективні проєкти Bureau of Investment Programs обговорював на заході "Діалог влади з бізнесом", організованим Волинською ОДА.

🔺 Серед основних проблем українських підприємців, які займаються експортно-імпортними операціями в умовах війни - черги на кордонах, прозора митна вартість товарів, дефіцит прикордонної інфраструктури і контрольно-пропускних пунктів на кордоні з країнами ЄС.

🔺 В котре підняв пітання реалізації проєкту КПП "Млинище-Сліпче", до якого залучене Бюро інвестиційних програм.

🔺 Очевидно - для успішної імплементації таких великих інфраструктурних проєктів потрібна політична воля на міжнародному рівні: як мінімум Міністерств інфраструктури та Міністерства закордонних справ України та Польщі.

🤝 Звісно, запросив підприємців у наші індустріальні парки NOVO у Нововолинську та Володимирі.

Економіка з Олександром Бондаренком

23 Oct, 14:05


План перемоги: готується його продовження. Нарешті там планують передбачити ряд економічних програм та стимули для ВПК. На 3-й рік війни.

☝️У плані перемоги економічна й промислова складова мають бути в пріоритеті. Адже війна - процес дуже ресурсоємний та витратний. Від кількості та якості ресурсів, які використовуються, як-то зброя, фінансовий капітал, наявні виробництва - напряму залежить результат війни.

☝️ А сам сценарій економічної перемоги залишається незмінним, як я писав рік тому. Нагадаю: головна складова наразі - це економічна безпека і свобода для бізнесу, а також цілеспрямовані підтримуючі стимули галузей ВПК та виробництв. В першу чергу треба позбутися ситуацій зазіхань «правоохоронних» органів, які все частіше "кошмарять" підприємців. Де тут охорона прав?

☝️ Будь-які агресивні дії по відношенню до бізнесу, «маски-шоу» точно не ведуть до економічної перемоги та не додають балів для залучення інвестицій.

☝️ Тож, подивимось на економічну програму та перспективу. Продовження...

Економіка з Олександром Бондаренком

22 Oct, 11:32


☝️ Знову про підвищення податків у 2024:

📌 які ризики для добробуту українців;
📌 економічні наслідки для держави та підприємців.

Розповідаю на meta.ua

Економіка з Олександром Бондаренком

19 Oct, 08:30


😵‍💫 У бізнесі без падінь не буває. Але їх може бути значно менше і без неприємних фінансових наслідків, коли є підтримка.

💼 Діалоги про advisory board.

#advisory_board #дорадча_рад

Економіка з Олександром Бондаренком

18 Oct, 14:27


☝️ Наші food-виробники/експортери у певних нішах дуже конкурентні та системні. Це факт.

👏 І ще одне підтвердження - українські компанії з виробництва птиці та яєць потрапили на перші сходинки європейського рейтингу! 🇺🇦

☝️ Тому ми об'єднуємо наших виробників-експортерів їжі у food-кластер в індустріальному парку NOVO. Віримо, що цей стратегічний проєкт приречений на успіх! Адже має бути в країні простір для виробників, де є місце для освіти, експериментів та фінансування.

💪 Разом вони стануть ще прибутковішими. Адже в рамках індустріальних парків серед резидентів завжди спрацьовує синергія закупок, продажів та створення нових проєктів/нарямків. Бачив не в одному індустріальному парку Європи та США, як виробники об'єднували зусилля і отримували нових клієнтів та запускали масштабні проєкти.

Економіка з Олександром Бондаренком

17 Oct, 14:50


☝️ $300 млн отримала Україна від Канади. Ці кошти підуть на фінансування бюджетних невійськових видатків. Просто нагадую, що вся фінансова допомога від міжнародних партнерів на 75% - це кредити з відсотками, які будемо віддавати своїми податками ми та наші діти.

☝️ За нашими оцінками, до кінця року в бюджеті не вистачає близько 200-250 млрд грн. Навіть з урахуванням підняття податків.
І насправді це підйомна сума для України, враховуючи недавні корупційні скандали у Хмельницькій області, коли від конфіскованого майна двух-трьох родин чиновників-корупціонерів можна отримати пару мільярдів у бюджет. А скільки такого «потенціалу» по всій Україні, не кажучи вже про Київ 🤔

Економіка з Олександром Бондаренком

16 Oct, 12:35


🙌 World Food Day. Уся міжнародна спільнота сьогодні відзначає Всесвітній день продовольства. А вся бізнес-спільнота української food-індустрії працює на New Food Summit 💼

👥 Партнер індустріальних парків NOVO, член СЕО-клубу і Асоціації українського бізнесу в Польщі Павло Вержбицький теж там. Знайомиться/спілкується з новими фуд-технологіями та проєктами, виробниками продуктів харчування, експортерами. Маємо реалізувати наш стратегічний план - створити системний фуд-кластер на території індустріальних парків #NOVO 💪

🤝 Адже коли виробники об'єднуються у фуд-кластери, то відбувається магія синергії виробництв, закупівель і продажів, експортних проєктів. З'являється більше можливостей для масштабування бізнесу.

Економіка з Олександром Бондаренком

15 Oct, 12:28


☝️Знову про нобелівських лауреатів з економіки. Цього літа я особисто спілкувався відразу з трьома -
Майклом Спенсом, Джошуа Ангрістом, Робертом Енглом.

🔺 А сьогодні про тих, хто у 2024 році отримав нобелівську премію з економіки - Дарон Аджемоглу, Саймон Джонсон та Джеймс А. Робінсон. Якщо дуже спрощено - вони у своїх дослідженнях довели прямий зв'язок між добробутом нації та роботою інституцій, і як формування інституцій сприяє процвітанню та економічному розвитку держав.

🔺Люблю кейс з книги
Д.Аджемоглу і Д.Робінсона про місто на кордоні Мексики та Америки - Ногалес. Кородон проходить таким чином, що половина міста знаходиться в Мексиці, а друга половина - у США.

🔺У тій частині, яка знаходиться в США працюють економічні та політичні інституції, є безпека й освіта — відповідно, рівень добробуту та життя високий.

🔺Частина міста, що у Мексиці, - бідність, наркоторгівля, повне зубожжіня. Інституції та закони не працюють.

🔺Тож, власні ефективні інституції - це основа добробуту людей та розвитку економіки.

Економіка з Олександром Бондаренком

12 Oct, 13:23


☝️ Завжди ухвалюйте зважені та системні рішення.

💼 Діалоги про advisory board.

#advisory_board #дорадча_рада #корпоративне_управління

Економіка з Олександром Бондаренком

11 Oct, 12:20


🇵🇱🇺🇦 Польща. Кілька бізнес-форумів за тиждень, великий безпековий форум та зустрічі з банками та інвестиційними фондами - done ✔️

☝️ Звісно, презентував інвестиційні проєкти у наших індустріальних парках NOVO.

💵💶 Дуже цікаво дивитися, як стрімко розвивається Польща з точки зору залучення інвестицій. Тут вже працюють практично всі світові інвестиційни та провідні гедж-фонди зі США, Канади та ЄС.

І #NOVO теж 😉💪

Економіка з Олександром Бондаренком

10 Oct, 16:35


💥 Рада ухвалила закон про підняття податків. Після підписанням президентом і публікації закон має вступити в силу.

Тепер інтрига: з 1 листопада (як би мало бути по закону), або все ж таки з 1 жовтня ?!

Ну що ж, друзі, попереду непроста зима у багатьох сенсах:
- енергетика
- ⁠податки
- ⁠інфляція
- ⁠слабкий попит населення на послуги та товари українських виробників

Тримаймося! 🇺🇦

Економіка з Олександром Бондаренком

09 Oct, 08:33


☝️ За підвищення податків Рада буде голосувати вже цього тижня!

🔺 Що буде з конкурентоздатністю українських товарів після ухвалення закону про історично високі податки?

🔺 Яка нас всіх чекає інфляція до кінця року, і скільки коштуватиме Різдвяний кошик?

🔺 Підвищення податків торкнеться не тільки підприємців, а й гаманців кожного українця.

Детальніше 👉 читайте

Економіка з Олександром Бондаренком

07 Oct, 15:23


🤔 Що буде з бізнесом після того, як ухвалять збільшення податків?

👉 Написав колонку зі своїм прогнозом для NV

Економіка з Олександром Бондаренком

04 Oct, 08:50


1️⃣ млрд грн бюджетних грошей вже почали виділяти на розбудову інфраструктури індустріальних парків. Процес видачі почався поки що тільки на папері, адже процес з ескроу-рахунками та підтвердженням витрат досить громіздкий.

✍️ Написав у колонці для mind.ua про 1 млрд грн та неочевидні причини буму появи індустріальних парків в Україні.

Економіка з Олександром Бондаренком

03 Oct, 16:37


Цікавий аналіз «блакитних фішок» в ІТ індустрії - назріває черговий bubble

Економіка з Олександром Бондаренком

03 Oct, 07:32


☝️ Інвестиції в нерухомість все частіше стають ризикованими в Україні.

🔺 Як купити квартиру і не втратити свої гроші?

🔺 Хто потрапив в атирейтинг забудовників?

Відповіді 👉 в ефірі на minfin.ua

Економіка з Олександром Бондаренком

01 Oct, 11:12


🇺🇦💪 Коли слова зайві. Наші завжди і кожен день герої ! 🫡

Економіка з Олександром Бондаренком

30 Sep, 12:16


💵💶 Скільки можна заробити на інвестиції в сонячні та вітряні електростанції?

🔺 Яка окупність інвестиційних проєктів у "зеленій" енергетиці?

🔺 Навіщо в NOVO плануємо розробляти проєкт сонячної електростанції?

🔺 Прямо у ефірі на minfin.ua прораховую ваш потенційний інвестиційний проєкт у відновлювальні джерела енергії.

👀 Дивіться та рахуйте

Економіка з Олександром Бондаренком

28 Sep, 10:06


Моя "розмова" з Генрі Фордом про дорадчі ради 🙃

💼 Ну а якщо серйозно - досить вже діалогів про advisory board. Треба їх створювати, і як випускник Ukrainian Corporate Governance Academy, знаю, як це зробити.

☝️ Раджу бізнесу не зволікати зі своренням advisory бордів - кращого часу не буде.

#advisory_board #дорадча_рада #корпоративне_управління
#governance

Економіка з Олександром Бондаренком

27 Sep, 13:54


👥 Сьогодні працювали разом з комітетом Верховної Ради з питань економічного розвитку з робочою групою, яка опікується індустріальними парками, під головуванням Дмитра Кисилевського.

👥 Обговорювали зміни до законодавства по функціонуванню індустріальних парків, адже скоро основний закон буде оновлено Парламентом. Такі зустрічі законодавчої влади з тими, хто безпосередньо розвиває індустріальні парки в Україні вкрай важливі. Адже це допомагає внести саме ті корективи у законодавство, щоб вони тільки сприяли залученню як українських, так і іноземних інвесторів в наші індустріальні парки.

індустріальні парки NOVO

3,747

subscribers

1,863

photos

364

videos