Архітектурний Гід України @archi_gid_ua Channel on Telegram

Архітектурний Гід України

@archi_gid_ua


«Архітектура — це найбільше свідчення людської величі».

Тут ви знайдете найкрасивіші споруди зі всієї України, а також цікаві історичні пам'ятки про них.

Всі питання до @Okssi12

Помічник: @happy_soap_manager

Архітектурний Гід України (Ukrainian)

Архітектурний Гід України - це канал, який присвячений найкрасивішим архітектурним спорудам та історичним пам'яткам України. Як кажуть, архітектура - це найбільше свідчення людської величі, і цей канал прагне показати цю великість через об'єктив об'єктиву камери.

Тут ви зможете знайти усі неабиякі споруди з різних куточків України, від древніх замків до сучасних хмарочосів. Кожне фото або описання супроводжується цікавими історичними фактами, що допоможуть вам краще зрозуміти значення цих місць.

Якщо у вас виникнуть питання або ви захочете поділитися власними враженнями, завжди можете звернутися до адміністратора каналу @Okssi12. Також вам допоможе помічник @happy_soap_manager, який завжди готовий вас підтримати та відповісти на всі ваші запитання. Приєднуйтеся до нашого каналу та дізнавайтеся більше про українську архітектуру та історію!

Архітектурний Гід України

20 Nov, 14:56


Острозька академія
Острог, Рівненська область

Національний університет «Острозька академія» розташований у місті Острог у Рівненській області. Це один з найдавніших навчальних закладів у Східній Європі.

Університет колись був академією. Її створив князь Костянтин-Василь Острозький у 1576 році. Її меценатом також була Гальшка Острозька. Керівником закладу став Г. Смотрицький. Її викладачами і вихованцями були відомі постаті.

У 16 столітті тут діяв друкарський заклад Івана Федорова. Ним були надруковані відомі книги: перший підручник «Буквар» (1578 рік), «Новий Завіт» (1580 рік), твір Андрія Римші «Хронологія», а також відома «Острозька Біблія» (1581 рік).

У 1624 році у місті створили Єзуїтську колегію. Відтоді Острозька академія почала занепадати. Ганна-Алоїза Ходкевич зменшила фінансування і намагалася знизити її рівень до прицерковної школи. У 1636 році її закрили.

У 1994 році почалося відродження Острозької академії. Тоді створили університет «Острозька академія».

Архітектурний Гід

Архітектурний Гід України

16 Nov, 10:11


Садиба роду Остен-Сакенів
Київська область

Представники княжого роду Остен-Сакенів, яким було подаровано маєток у Немішаєві разом із прилеглими селами, займали високі керівні пости в Курляндії, Польщі, Швеції, Данії й Росії.

У 1873 році садибу в Сакенів купує дружина київського купця Євдокія Астахова, а згодом вона переходить у власність сім’ї графа Воронцова-Дашкова, тодішнього міністра Російської імперії.

У 1904 році маєток разом із палацом і парком придбав Андрій Кулик, місцевий заможній селянин, а згодом, під час революції, його було націоналізовано і доведено до руйнації.

Архітектурний Гід

Архітектурний Гід України

13 Nov, 15:47


Джерело Святої Анни
Онишківці, Рівненська область

Джерело, а точніше територія, на якій воно розташоване, належить місцевому жіночому монастирю.

Оздоровчі властивості води з цього джерела були відомі ще у 16 столітті.

• 1853 року у селі побудували каплицю.
• 1887 року біля джерела звели кам’яну стіну. Тут встановили ікону Богородиці.
• У роки Першої світової війни каплицю розібрали для потреб військових. Тоді ж зник образ Богоматері.
• 1930 року тут збудували нову каплицю. Під нею створили арковий фундамент, де протікала вода від джерела. 1959 року каплицю закрили, а джерело засипали.
• 1991 року струмок розчистили і збудували басейн, який наповнювався водою. Тоді ж тут звели невелику церкву на честь Святої Анни.
• 2000 року на території біля джерела створили скит жіночого монастиря, який розташовано у селі Городок Рівненської області.

Архітектурний Гід

Архітектурний Гід України

09 Nov, 09:22


Маєток Фредра-Шептицького
Львівська область

Біля містечка Рудки, у селі Вишня, є палацовий комплекс із озером, фонтаном та великим парком, – це маєток польського графа. Іноді, туристи натрапляють на це місце і дивуються його красі: воно є маловідомим на туристичній мапі області.

Онуком графа Александра Фредро – польського комедіографа та ад’ютанта Наполеона є Андрей Шептицький.

Для українців більшої особи у ХХ-му сторіччі, ніж митрополит Андрей Шептицький, мабуть, і немає. Адже, він був монархом у Галичині,, фактично в час, коли української влади не було, держави не було, а політичні партії не мали такого впливу, як сам Шептицький. Цей палацовий комплекс, значною мірою, пов’язаний із ним: Андрей Шептицький є онуком графа Александра Фредро – польського комедіографа та ад’ютанта Наполеона.

Цей маєток в селі Вишня, де виросла мати митрополита Софія, є важливим. Він у порівняно доброму стані, і є, практично, останньою пам’яткою про родину митрополита.

Архітектурний Гід

Архітектурний Гід України

02 Nov, 10:23


Манявський скит
Манява, Івано-Франківська область

Історія Манявського скиту розпочалася на зорі 17 століття, коли до цієї затишної і мальовничої місцини прибув смиренний чоловік Йов Княгиницький. Його шлях до Маняви пролягав від сусідньої Тисмениці через далекий Афон. Прослуживши на Святій Горі ченцем 12 років, він змушений був повернутися через прикрий стан православ’я на Галичині. Проживши довгий час в Уневі, Угорницькому та Дерманському монастирях, чернець вирішив покинути братію, учнів і шукав місця для молитви. Врешті знайшов його там, де до Манявки впадає річка Батерс (нині Скитець), і залишився вести аскетичний спосіб життя.

Незабаром його знайшли «осиротілі» угорницькі учні, до яких поступово приєднувалися й інші послідовники та прихильники чернечого життя.

1611 рік, коли була збудована перша келія Великоскитської обителі, вважають часом заснування монастиря. За рік тут уже з’явилася нова церква, яку освятили у день Воздвиження Чесного Хреста.

Архітектурний Гід

Архітектурний Гід України

29 Oct, 11:38


5 таємниць Андріївської церкви у Києві

Архітектурний Гід

Архітектурний Гід України

25 Oct, 11:39


Палац Голіцина
Тростянець

Розкішний садибний будинок, зведений у стилі неокласицизму з елементами бароко, був побудований спадкоємцями Тимофія Надаржинського у 1762 році.

Рід Голіциних отримав садибу в якості приданого. Вони володіли будівлею до 1874 року, згодом продали землі купцю Марку, а той перепродав Леопольду Кенігу. У другій половині 19 століття середню частину будівлі розібрали і збудували заново. Також змінили планування, головну частину будівлі з'єднали з флігелями.

В інтер'єрі чудового палацу збереглися парадні сходи, що ведуть на другий поверх, дверні портали і танцювальний зал, оздоблений ліпниною і скульптурою. Палац розташовується в оточенні розкішного парку з озером і чудовими парковими скульптурами.

Архітектурний Гід

Архітектурний Гід України

22 Oct, 10:50


Підгорецький замок
Львівська область

Архітектурний Гід

Архітектурний Гід України

19 Oct, 13:28


Кременецький замок – залишки оборонної споруди на горі Боні, яка підноситься над містом Кременцем на Тернопільщині. Його споруда належить до найдавніших та найнеприступніших фортець Західної України. На початку 20 століття руїни замку хотіли розібрати, а камінь використати для будівництва доріг. На щастя, цього не сталося, але те, що не зруйнувала радянська влада, донищив час. Нині від твердині зосталися лише частина стін з уламками бійниць, два яруси надбрамної вежі, а також залишки від колодязя.

Архітектурний Гід