Дизрайтер @diswriter Channel on Telegram

Дизрайтер

@diswriter


Говорю про спільноти, менторство, комунікації та турботу про себе.

Автор: @yaroslav_boruta

Умови розміщення реклами: https://bit.ly/3ZOX8LB

Замовити консультацію по спільнотам: https://www.theways.io/mentors/yaroslav-boruta.

ДизРайтер (Ukrainian)

ДизРайтер - це Telegram канал, який призначений для людей, які цікавляться спільнотами, менторством, комунікаціями та турботою про себе. Якщо ви шукаєте корисні поради та ідеї щодо розвитку особистості, цей канал стане вам надійним помічником. Автор каналу, Ярослав Борута, пропонує консультації, які можна замовити за посиланням https://www.theways.io/mentors/yaroslav-boruta. Ярослав також готовий розглянути пропозиції щодо реклами та партнерства, для цього звертайтеся до нього особисто за контактом @yaroslav_boruta. Приєднуйтесь до каналу ДизРайтер і отримуйте корисні поради та інформацію для розвитку своєї особистості!

Дизрайтер

31 Dec, 14:21


Дизрайтер pinned «У професійному плані це був складний, та водночас насичений рік. Разом із МетаСпільнотою ми запустили курс із управління та розвитку спільнотами, я завершив роботу в SET University та у Vilnyy, та продовжив давати консультації на TheWays. Розвивався і Дизрайтер.…»

Дизрайтер

31 Dec, 14:21


У професійному плані це був складний, та водночас насичений рік. Разом із МетаСпільнотою ми запустили курс із управління та розвитку спільнотами, я завершив роботу в SET University та у Vilnyy, та продовжив давати консультації на TheWays.

Розвивався і Дизрайтер. Завдяки вам, які його читають та замовляють рекламу, я продовжував розповідати про свою роботу так, як вмію. Тож зібрав дайджест із 7 найкращих публікацій на каналі за 2024 рік. Буде що почитати під час перегляду реклами на Ютубі 😅

Як зробити свої робочі дзвінки корисними і не повбивати своїх колег
Як ГО працювати зі спільнотами (коли немає сил на розвиток власної)
Чому не можна порівнювати свою спільноту з іншими
Як зрозуміти, що вашому колезі потрібна допомога
ТОП-3 способи активізувати спільноту, які не варто використовувати
Єдина порада з написання текстів, яку дійсно варто запам'ятати
Як обрати ідеальний проєкт: матриця 4F

Читайте, коментуйте, діліться власними спостереженнями і будемо дизрайтити далі!

Дизрайтер

17 Dec, 11:20


Дизрайтер pinned «В Дизрайтері можна замовити рекламу. Ось 5 причин, чому це варто того: 1. Оплата за рекламу йде на рахунок ФОП, із підписом всіх необхідних документів у Вчасно. Тож якщо ви замовляєте рекламу від організації, ви цю опцію оціните. 2. Ви доєднаєтеся до пулу…»

Дизрайтер

17 Dec, 11:20


В Дизрайтері можна замовити рекламу.

Ось 5 причин, чому це варто того:
1. Оплата за рекламу йде на рахунок ФОП, із підписом всіх необхідних документів у Вчасно. Тож якщо ви замовляєте рекламу від організації, ви цю опцію оціните.
2. Ви доєднаєтеся до пулу рекламодавців, серед яких вже є DOU, LEZO, Genesis, Sigma Software, Vamos та багато інших.
3. Рекламну інтеграцію напишу на основі ваших матеріалів та ніколи через ctrl+с, ctrl+v. Якщо ви колись були змушені під кожен ТГ-канал писати окрему публікацію або отримували негативні коментарі на свій рекламний пост — ви розумієте, про що я.
4. Реклама не видаляється. Тож якщо ви просуваєте свій продукт, то з мого каналу буде потроху йти трафік на ваш сайт чи канал.
5. Після розміщення за вашим запитом я поділюся статистикою публікації: кількістю реакцій, кількістю шерів та іншими даними, які дає Телеграм. Маркетологи будуть задоволені 😅

Більше про умови розміщення реклами можна почитати тут. Пишіть в особисті @yaroslav_boruta 🎅
#реклама

Дизрайтер

17 Dec, 11:02


Channel name was changed to «Дизрайтер»

Дизрайтер

13 Dec, 15:52


Читаю Transformative Research Toolkit і помітив цікавий фемінітив — herstory замість history. Виявилося, що на Вікіпедії є окрема сторінка під цей термін: "herstory is a term for history written from a feminist perspective and emphasizing the role of women, or told from a woman's point of view". У сторінки навіть є українська версія, де цей термін перекладається як "їїсторія".

Ще раніше я помітив, як Jono Bacon у своїй книзі Art of Community використовує займенники she/her замість звичного нейтрального he/his. Перші пару сторінок це дивує, а потім звикнув і взагалі не помічав.

А ви чіпляєтеся при читанні за фемінітиви? Використовуєте їх?

Дизрайтер

11 Dec, 13:59


56
Як розшифровати неякісний запис інтерв'ю або виступу, за допомогою Express Scribe?
жодної поради про розшифровку за допомогою ШІ, вибачте

Рано чи пізно щось піде не так. Зіб'ються налаштування в телефоні, на конференції увімкнуть гучну фонову музику, а спікер забуде скористатися мікрофоном. До повномасштабного вторгнення я часто працював із неякісними записами, коли робив конспекти з виступів на IT-конференціях та готував експертні лонгріди з декількома експерт_ками. Зараз я роблю запис про всяк випадок, а так вистачає швидких нотаток на телефоні чи в макбуці. Та якщо ви часто працюєте із записами розмов, то поділюся покроковою інструкцією, як витягнути максимум з неякісного аудіозапису за допомогою застосунку Express Scribe.

Це важливо: я не буду радити жодні AI-інструменти. Якщо ви знайшли той, який для вас спрацював — розкажіть про це в коментарях. Тут же я поділюся більш консервативними методами, які працюють завжди.

1. Встановіть застосунок Express Scribe для ПК. Безоплатна версія доступна для некомерційного використання, частина функцій також недоступна: наприклад, обмежені формати аудіофайлів, з якими працює програма. У платної версії є непоганий автоматичний транскрибатор, який не розпізнає українську 🥲

2. Обробіть звук. В Express Scribe є декілька фільтрів (Special Audio Processes), які вам стануть в нагоді:
—> High Pass Filter. Зазвичай використовую його двічі на один і той самий запис. Якщо накласти більше двох разів, то можна отримати суттє спотворення оригінального запису.
—> Extra Volume Boost. Це простий спосіб виправити тиху мову спікер_ки на запису. З кожним новим використанням збільшує загальну гучність запису, тому будьте обережні при використанні.
—> Background Noise Reduction. Добре працює з спікер_ками, які говорять на події із значним фоновим шумом. Використовую рідко, зазвичай вистачає перших двох фільтрів.

3. Виставте швидкість відтворення на 60%. Якщо поставити швидкість нижче, то мозок почне сприймати запис як окремі літери та вигуки. Людина на запису говорить повільно або ви вмієте швидко друкувати? Ставте швидкість відтворення на 80%.

Цього зазвичай достатньо для того, щоб розшифрувати запис поганої якості. Та якщо й це не допомагає, то є три додаткові поради, не пов'язані із застосунком:
👉 Спробуйте інші навушники. В період активної роботи з аудіозаписами я використовував навушники-вкладиші для розшифровки записів із фоновою музикою, а Koss Porta Pro — для записів інтерв'ю.
👉 Будьте в контексті почутого на записі. Для цього дізнайтеся по максимуму про місце запису, подію або людину, яку пишете. Це краще зробити до початку запису. Так мозку буде легше сприймати почуте. Особливо це допомагає, якщо на запису згадують імена, прізвища, назви компаній та продуктів. Також можна перевірити вже відомі факти із тими, які ви почули на запису.
👉 Перевірте наявність іншого, більш якісного запису. Одного разу на конференції я записав виступ спікера, але стояв занадто далеко і запис було неможливо розшифрувати. На щастя, за пару днів після конференції, на мою пошту як учасника прийшли відеозаписи всіх виступів спікер_ок, із якісним звуком.

А як ви працюєте з аудіозаписами, які треба розшифрувати? Користуєтеся ШІ?

Дизрайтер

06 Dec, 08:16


55
Як обрати той самий проєкт: матриця 4F
класних проєктів багато, та не всі варто брати

Я дуже довго вчився відмовлятися від нових проєктів. Довгий час це було виключно питання мого вільного часу. Тому я забивав його декількома проєктами, адже все здавалося цікавим та важливим. Така мультизадачність призводила мене до вигорання, розчарування в своїй сфері та до постійної тривожності. Одного разу я почув що можна не працювати про матрицю 4F і з того часу намагаюся обирати нові проєкти саме за нею.

З чого складається ця матриця? 4F — це набір з чотирьох критеріїв:
😁 Fun. Інтерес та задоволення від роботи.
🤑 Finance. Бюджет проєкту.
🤩 Famous. Наскільки проєкт здатен принести славу (тому альтернативна назва цього критерію — Fame).
🤖 Future. Можливість проєкту змінити на краще життя України (саме тому я люблю працювати з громадськими організаціями). Цей критерій я почав додавати з початком повномасштабного вторгнення.

Правила вибору проєкту виглядають так:
🟢 якщо проєкт відповідає лише 1 критерію, то біжіть від нього якомога швидше;
🟢 якщо 2 з 4 критеріїв співпадають, то це черговий проєкт, який можна взяти, якщо вам нічого робити;
🟢 якщо 3 з 4 критеріїв співпадають, це хороший проєкт, який варто взяти в роботу;
🟢 якщо 4 з 4 критеріїв співпадають, це мрія, хапайте її і радійте життю.

А як ви вирішуєте, чи варто братися за цей проєкт?

ДизРайтер

29 Nov, 13:23


54
Порада для всіх, хто пише тексти про унікальне та ексклюзивне
ставте вподобайку, якщо колись писали текст «Про нас»

З усіх порад по написанню текстів про товар чи про компанію я хочу, щоб ви запам'ятали цю:
«Якщо ви можете використати написаний текст, щоб описати іншу компанію, товар чи їхні особливості/переваги, і сенс написаного при цьому не зміниться — це поганий текст».

Ось наприклад частина опису наручного годинника зі сторінки українського магазину. Як думаєте, про яку стилістику годинника йде мова? Пропоную такі варіанти:
1) стилістику арт-нуво
2) стилістику old money
3) стилістику вінтажа
4) стилістику кіберпанку
Вірний варіант — стилістика кіберпанку. Та чи зміниться сприйняття тексту, якщо замість кіберпанку буде «класика» чи «преміум»?

Вітаю, тільки що ви пройшли найшвидший та найкоротший в світі майстер-клас з написання текстів 😏

ДизРайтер

19 Nov, 07:54


Дізнатися більше про сторінки 404
#реклама

ДизРайтер

19 Nov, 07:53


53
Красиве чи корисне?
троянди та виноград в структурі вебсайту

Я люблю красиві сайти. З пасхалками та паралакс-анімацією. Якщо ще й інтерактивні елементи є — це ідеально! Та в повсякденному житті у мене зовсім інші вимоги до сайтів. Керуюся таким простим правилом: «На сайті я маю вирішити свій запит за якомога меншу кількість часу та кліків».

А що робити зі сторінками, які не вирішують жоден запит користувача? Наприклад, сторінка про помилку, яка більш відома під назвою «сторінка 404». Саме така назва і у Телеграм-каналу, в якому показують реальні приклади незвичайних сторінок 404. Із допомогою авторки каналу, Марії, я відібрав 5 сторінок 404, яким вдається так чи інакше вирішувати запити відвідувачів: обирати товари, знаходити адресу найближчої аптеки та підписуватися на розсилку.

🔴 MasterZoo. Мають стандартну відписку в дусі «Цієї адреси не існує», та лише одна невелика зміна makes the difference: вони прикрутили рядок пошуковика товарів. Бо на сторінку зоомагазину люди заходять не на котиків подивитися (вибачте, котики), а щось для цих котиків придбати.
🔴 Beats. Цього разу сторінку 404 перетворили на урізанний лендинг продукту: пропонують і на розсилку підписатися, і застосунок на мобільний завантажити, і зареєструвати на сайті новенькі навушники.
🔴 Аптека 911. До копірайту є питання (наприклад, як вам пряма вказівка на те, що саме ви припустилися помилки при введенні адреси сторінки). Та сподобалося, що окрім посилання на каталог ліків, додали окреме посилання на пошук найближчої аптеки. Бо якщо сайт не може відповісти на питання, то можливо це зробить фармацевт_ка в аптеці! ;)
🔴 Aquatec. Сміливе рішення запропонувати користувачу, який потрапить на сторінку 404, залишити повідомлення про те, чого не вистачає на сайті або що людина шукала. Цікаво, скільки відвідувачів користується цією опцією (і скільки з повідомлень не є стовідсотково негативними). Це не зовсім про вирішення запиту, але як ком’юніті-менеджер я зацінив бажання залучити відвідувачів до розвитку платформи.
🔴 Фора. Навіщо заходити на сторінку супермаркета? Щоб перевірити наявність конкретних продуктів чи щоб пошукати смачненьке по знижці. Останню потребу закриває сторінка 404 у Фори, яка одразу пропонує переглянути акційні пропозиції. Навіть не пояснюють, чому ви побачили цю сторінку. Оце так любов до їжі!

А що вам більш важливо: красиві та незвичайні сайти, чи прості та зручні?
#реклама

ДизРайтер

12 Nov, 10:10


52
ТОП-3 способи активізувати спільноту, які вам не варто використовувати

ваша спільнота буде активною цілий день! Для цього достатньо...

Є багато способів підвищити активність спільноти. Можна написати статтю про учасни_ць спільноти. Можна провести серію подій для «своїх». Інколи достатньо просто змінити структуру спільноти (пам’ятаєте ажіотаж навколо «гілок» в Телеграмі? Отож бо і воно). Та є і такі способи, які вам навряд чи сподобаються — якщо ви звісно хочете побудувати здорову спільноту, а не просто показати красивий кейс в портфоліо «+150% нових повідомлень за 1 місяць». Якщо ви хоча б рік працюєте ком'юніті-менеджеркою, то вам ці способи або пропонували використати в роботі, або ви самі до них прийшли і тестували.

Тож я розкажу про свої три неочевидних «сірих» способи активізувати спільноту, про які я знаю і навіть частково використовував в роботі (вже не використовую). Розмістив їх від найбільш прийнятного до такого, який найгірший з точки зору етичності (особисто для мене).
🔴 Писати особисті повідомлення людям, які могли б відповісти на запит в спільноті, та просити їх відповісти. В цьому немає проблем з точки зору етичності. Та постійно відписування особистих повідомлень — ресурсоємне заняття, яке нереально автоматизувати і яке дуже втомлює. Вперші місяці життя спільноти ви можете використати цей спосіб, якщо класичне «тегну експерт_ку в коментарях» не працює. Та мою думку, створення відкритої бази знань та побудова ядра спільноти дасть набагато кращий результат.
🔴 Заплатити експерт_кам, які будуть відповідати на запити в спільноті. З першого погляду, це хороший варіант для фахових спільнот. Людині все одно, хто вирішить його проблему: ентузіаст_ка зі спільноти чи найняті експерт_ки. Та стратегічно це погане рішення, бо таке «експертне» вирішення запитів не будує відносини між людьми. А без відносин не буде і спільноти.
🔴 Завести декілька профілей і запускати дискусії, перемикаючись між профілями. В роботі з одним проєктом мені прямо сказали: «Створи 6 профілей і хай кожний пише по одній статті на 2-3 дні». Якщо найняти ще пару людей, то можна створити видимість живої дискусії безплатно без реєстрації та смс. Щоправда це поламає вам статистику спільноти (бо ви не зможете врахувати дані активності при формуванні звіту) та змусить відчувати, що ви робите monkey job.

А які способи та інструменти для розвитку спільноти ви використовували та не хотіли би повертатися до них знову?

ДизРайтер

04 Nov, 10:10


51
Як я відчув свій біологічний годинник (і прийняв його)

Це хмара? Це літак? Це режим дня!

Я завжди намагався ставити робочі дзвінки якомога раніше. Це ніби хороший привід відчути «магію ранку», бути бадьорим та продуктивним, встигати все до кінця світлового дня.

Зрозуміти, що я обманюю сам себе, мені допомогла Укрзалізниця, а конкретно — рейс «Київ-Полтава», яким я користуюся раз на три місяці. Потяг відходить о шостій тридцять ранку, тож вставати доводиться не пізніше п’ятої ранку (саме про цей час написано в «Магії ранку», і це не останнє використання слово «ранку» в цій публікації). Цілий день після такого пробудження у мене ніби пісок в очах і я не можу зосередитися на простих задачах.

Після чергової такої поїздки я прочитав книгу «Коли я нарешті висплюся», яку раджу і вам. Вирішив послідкувати за своїм режимом дня і піками продуктивності. Ось до чого я прийшов:
🔴 прокидатися раніше 08:30 мені фізично некомфортно
🔴 на дзвінку о 10:00 чи 10:30 я чекаю, коли він закінчиться, бо не можу зосередитися на обговоренні
🔴 після кави об 11:30 відчуваю, що починається вже якась робота
🔴 після обіду працюю як навіжений
🔴 о 19:30 згадую, що треба і повечеряти
🔴 після вечері о 21:30 сідаю працювати на годину-півтори

Тож як можна моє несприйняття ранкової роботи та любов до роботи ввечері адаптувати до графіку, за яким працює більшість моїх проєктів? Для цього я:
🟢 почав вставати о 08:30. Півгодини розкачуюсь, снідаю і у мене залишається ще десь півгодини-година перед ранковим дзвінком повайбувати, почитати, прийти в себе
🟢 до обіду надаю перевагу таким задачам як планування, рефлексія, відповіді на пошту. Також можу прибрати в квартирі, помити посуд, зробити ще щось по побуту, щоб не витрачати на це час після обіду, в час найбільшої продуктивності
🟢 ставлю дзвінки та великі задачі на час після 13:00.
🟢 орієнтовно з 16:00 до 19:00 у мене найбільш продуктивний час, який використовую для найскладніших задач
🟢 після вечері роблю задачі»-драфти»: наприклад, пишу чорнові версії публікацій на канал, накидую план на наступний день або записую ідеї, що за день прийшли в голову.

Поки що моя схема працює. Але сумніваюся, що її можна використати в офісній роботі або у роботі з великими компаніями, де багато дзвінків в першій половині дня. Якщо ж ви працюєте попроєктно і вже стали джедаєм чи джедайкою самоменеджменту — то послідкуйте за собою. Коли ви найбільш продуктивні? Коли ви починаєте відчувати втому? Чим ви любите займатися в різний час дня?

ДизРайтер

31 Oct, 18:53


50
Як зрозуміти, що колезі потрібна допомога

допоможіть, поки вашу команду не знищили

Під час повномасштабного вторгнення незручно говорити про work-life balance. Ви просто працюєте, і все. Зачасту — на декількох проєктах. Ще й волонтерите. В таких умовах люди втомлюються швидше, вигорають, втрачають фокус та починають несамовито факапити. Здається, можна просто звільнити таку людину та найняти нову: свіжу, повну енергії та сил. Та з таким підходом стабільну команду не побудуєш.

Я вже розповідав, що більше люблю підтримувати, ніж управляти. Для зручності виділив для себе «ред флегі», за якими розумію, що людині зле і потрібно шукати рішення. По цим червоним прапорцям можна і свою поведінку проаналізувати. Тож вашому колезі потрібна допомога, якщо вона:
використовує слова «Не знаю, що робити», «Не розумію, в чому проблема», «У мене немає на це часу». Я ще ніколи не чув, щоб хтось казав це в перші 3-4 місяці своєї роботи над проєктом, тому цей критерій для новеньких людей не підійде, на відміну від наступних.
ставить нереалістичні дедлайни виконання задач: або бере великий запас часу, або говорить щось типу «зроблю на завтра». Останній варіант як не дивно найбільш поширений. Він кидає колегу у замкнене коло: не встигаєш нічого зробити - тобі соромно - обіцяєш зробити все швидко, щоб внутрішньо виправдатися за свій факап - не встигаєш - знову обіцяєш зробити якомога швидше - не встигаєш - тобі соромно.
декілька разів поспіль порушує дедлайни, які сама ж собі поставила. У мене в одному проєкті була колега, яка зірвала 6 разів поспіль дедлайни по одній і тій же самій задачі. Для мене тривожним знаком є те, коли я зриваю вказані строки два рази підряд.
пояснює, чому вона не зробила задачу, і не говорить про те, як буде вирішувати задачу з врахуванням цієї причини (наприклад, не ставить новий термін виконання задачі). З цим часто стикаються в громадському секторі, де більше бюрократії та менше швидкість прийняття рішень.
бере вихідний/лікарняний день кожні 2-3 тижні. Мій організм вже адаптувався і тому коли працюю над декількома проєктами одночасно, то хворію здебільшого по вихідним. Але навіть якщо так, то ці 1-2 дні вас і мене не врятують. Відчуття відновлення оманливе, та протриває недовго.

Якщо ви тімлід, ви мабуть і так знаєте, що робити, коли хтось у вашій команді починає «редфлежити». А якщо ви просто хочете відчувати, що можете покластися на колег, і вам важливо працювати у здоровій команді — то для вас я згодом напишу окремий пост про те, як можна підтримувати колег (увага, це не синонім «робити чужу роботу»).

А як ви розумієте, що людина у вас в команді втомилася або вигоріла або перебуває в поганому психоемоційному стані? Що робите з цим?

ДизРайтер

29 Aug, 15:32


Завдяки ЗСУ маю змогу вести цей канал, запускати та розвивати спільноти, консультувати, вчитися та жити. Сьогодні День пам'яті захисників і захисниць України, і це нагода вкотре подумати про ціну цієї війни та особистий внесок кожного і кожної з нас. Для мене це також нагода подумати про цінність своєї роботи. Я намагаюся дивитися через фільтри "Чи корисна моя робота для України?", "Чи допомогає моя робота у боротьбі з росією?".

Слава Україні!

ДизРайтер

10 Aug, 10:11


Дизрайтер pinned «49 Що корисного було в перший день курсу про побудову спільнот від МетаСпільноти та ІЛУ УКУ розкажу тільки те, що стало відкриттям для мене Вчора пройшов перший день офлайн-частини курсу про побудову спільнот. Що цікавого я почув в цей перший день (про свою…»

ДизРайтер

10 Aug, 10:05


Курс, який варто пройти
і який я пройшов
Те, як я люблю працювати з даними, говорить хоча б те, що я вже двічі виступав з темою "Як досліджувати аудиторію", де розповідав про глибинні інтерв'ю, кількісні та якісні дослідження, пошук інсайтів та тестування гіпотез.

Більшу частину цих знань я отримав емпіричним шляхом, на власному досвіді. Це хороший шлях, якщо у вас є право на помилку. Але якщо ресурси обмежені, то краще підготуватися до роботи з даними і використати їх по максимуму. Для цього раджу курс "Це не клікбейт!", який пройшов декілька місяців тому. Це онлайн-курс про те, як трактувати соціологічні дослідження, тому це must see для тих, хто працює із кількісними дослідженнями. Та я би радив пройти курс навіть тим, хто в цілому працює із даними.

Курс безплатний, ще й сертифікат для Лінкедіна дадуть 😉 Пройшов його за два вечори, багато практичних завдань, зареєструватися можна за посиланням.

ДизРайтер

09 Aug, 12:35


49
Що корисного було в перший день
курсу про побудову спільнот від МетаСпільноти та ІЛУ УКУ
розкажу тільки те, що стало відкриттям для мене

Вчора пройшов перший день офлайн-частини курсу про побудову спільнот. Що цікавого я почув в цей перший день (про свою лекцію говорити не буду 😅):
👉 Є два типи груп: спільнота та спілка. Відрізняються вони причиною, через яку люди об'єднуються в групу. Спілка — це об’єднання з метою досягнення певної цілі, спільнота — об’єднання через емоційний зв’язок.
👉 Раціональність — це усвідомлення співвідношення між витратами та вигодами. Та ось в чому питання: чи раціонально людям об’єднуватися в групи?
👉 Спільноти об'єднуються не тільки навколо місії та цілі, а й навколо спільних рис (ідентичності). У людини є декілька ідентичностей. Особиста ідентичність побудована на основі того, як ви розумієте, що зло, а що добро. Є особиста ідентичність — це те, як ви себе бачите, ваш образ себе. Рольова ідентичність — це те, що дозволяє нам розуміти, як поводити себе в ситуації на основі того, як себе поводять інші люди. Соціальна цінність — ідентичність, в якій ми знаходимося, навіть коли вона неактуальна/не несе користі (на відміну від рольової).
👉 Community Canvas треба заповнювати крізь дві призми: який стан у спільноти зараз і якою ви хотіли, щоб вона була.
👉 Три магічні питання: "що ми бачимо?", "що це означає?", "що з цим робити?".
👉 Переваги та бонуси в спільноті зачасту є колективним благом — ресурсом, який доступний всім учасникам незалежно від минулих дій (наприклад, довжини перебування в спільноті або участі в активностях спільноти). Через це у людей вмикається режим "немає сенсу щось робити, адже я і так отримаю щось хороше". Тому є сенс підійти до спільноти як до спільного ресурсу, який доступний тільки тим, хто долучається до цього ресурсу.
👉 8 передумов творення спільноти спільного ресурсу:
- чіткі межі спільного ресурсу та спільноти
- правила спільноти враховують локальний контекст
- прийняття рішень за участі громади чи учасни_ць спільноти
- моніторинг спільного ресурсу
- доступні механізми вирішення конфліктів
- право на самоорганізації
- градуйовані санкції (тобто не одразу видаляють зі спільноти за порушення правил)
👉 При виборі того, що робити зі спільнотою, відштовхуйтеся від того, що принесе найбільший impact за найменшої кількості зусиль.
👉 Наскільки людині легко долучитися до ініціативи в спільноті? Чим складніше, тим менше шансів, що вона до цієї ініціативи долучиться.

Ще є можливість записатися на онлайн-частину курсу 💫

ДизРайтер

08 Aug, 12:31


ДизРайтер pinned «46 Не порівнюйте свою спільноту з іншими головне правило здорових ком'юніті-менеджер_ок Рано чи пізно вам захочеться це зробити. Можливо, ви натрапите на таргетовану рекламу іншої спільноти. Або побачите інтерв'ю засновни_ці спільноти в одному з найбільших…»

ДизРайтер

08 Aug, 07:01


Так, сьогодні у Львові ми із МетаСпільнотою запустили курс із побудови спільнот. 23 студент_ки будуть розбирати сегменти Community Canvas. Порефлексую вже після завершення курсу, спробую наприкінці дня збирати найцікавіше з того, про що казали спікер_ки (бо для мене це також можливість повчитися і дізнатися більше про ком'юніті-менеджмент, хоч я і спікер + маркетолог курсу 😅)

ДизРайтер

27 Jul, 09:17


48
Support або assault?
керувати чи підтримувати?

До 3 курсу університету я багато грав в онлайн-ігри: Dota, Team Fortress 2, Counter-Strike, World of Warcraft. Знаєте, від чого я кайфував найбільше? Від можливості бути "сапортером": лікувати інших гравців в команді, підтримувати їх вогнем, ділитися зброєю та відписувати «дякую» за найменшу позитивну інтеракцію. Та мені зовсім не подобалося вести команду чи приймати рішення типу «йдемо в цю арку чи в ту?». Зазвичай я приймав невдалі рішення і через мене команда швидко програвала.

Виявилося, що мої ігрові вподобання перейшли у мою роботу. Зараз мені найбільш комфортно працювати на підсилення команди, будувати всередині атмосферу довіри та фану, підкручувати та покращувати наявні процеси, підключатися до процесів інших людей.

Та працювати ком’юніті-менеджером без «менеджерської» складової неможливо (особливо якщо відділ ком’юніті-менеджмента складається з однією людини 🥹). Змушений вчитися приймати рішення, управляти командою, проявляти ініціативу та оцінювати ризики. Всі управлінські рішення приймаю через великий внутрішній спротив. Цікаво спостерігати, відмічаю це як свою зону росту.

А що вам більш комфортно: підтримувати та виправляти, чи управляти та приймати рішення? І чи можна взагалі розділити ці два формати роботи?

ДизРайтер

16 Jul, 12:39


🔥 Vamos шукають ком'юніті-менеджер_ку для корпоративної спільноти 🔥
Великі зовнішні фахові спільноти це звісно добре, але чи пробували ви розвинути корпоративну спільноту так, щоб це була одна з головних переваг роботи в компанії? Якщо є бажання та/або досвід, то Vamos шукають Community Manager для роботи з внутрішньою спільнотою.

Що треба буде робити
👉 побудувати і втілити стратегію розвитку внутрішньої спільноти (концепція, канали, основні інструменти тощо)
👉 організовувати онлайн та офлайн зустрічі команди
👉 активізувати команду через створення контенту

Які вимоги до кандидат_ки
👉 обов'язковий досвід роботи з онлайн-спільнотами
👉 бажано мати досвід побудови невеликих професійних спільнот
👉 базова обізнаність з ринком медіа

Цікаво? Тоді кидайте резюме напряму https://t.me/gordijchenko_HR 😏
#реклама

ДизРайтер

10 Jul, 09:44


Куди пропав автор каналу? У нетрях запуску курсу про побудову спільнот 🤩
Разом із МетаСпільнотою та Інститутом лідерства та управління УКУ ми запускаємо інтенсив-курс з побудови сильних спільнот! Це практичний курс із триденною офлайн-частиною у Львові (8-10 серпня) та 4 додатковими днями лекцій в онлайні. Після навчання всі студент_ки будуть презентувати свої напрацьовані стратегії спільнот в Community Canvas!

Що я роблю на курсі
На програмі я розкажу, як дослідити аудиторію та як оцінити ефективність роботи спільноти.

Хто викладає
Ком'юніті-менеджер_ки та засновни_ці спільнот Projector, Roosh, Epam Ukraine, People First Club, The Ukrainians тощо.

Скільки коштує навчання
19 000 грн. Якщо хочете повчитися від громадської організації чи благодійного фонду — подайте заявку на стипендію, в разі відбору ви будете платити лише 50% від вартості навчання.

Якщо цікаво повчитися, але є сумніви
Забукайте консультацію і я допоможу зрозуміти, чи навчання дійсно буде корисним для вас та вашої спільноти.

ДизРайтер

23 Jun, 12:01


ДизРайтер pinned «🔥 DOU шукає Editor & Community Manager в команду 🔥 Знаєте, як я став ком'юніті-менеджером? Дуже просто: спочатку я прийшов писати SEO-статті в корпоративний блог. Потім тімлід побачив, що мені це нецікаво, і запропонував зробити власні рубрики в блозі (так…»

ДизРайтер

23 Jun, 11:59


🔥 DOU шукає Editor & Community Manager в команду 🔥
Знаєте, як я став ком'юніті-менеджером? Дуже просто: спочатку я прийшов писати SEO-статті в корпоративний блог. Потім тімлід побачив, що мені це нецікаво, і запропонував зробити власні рубрики в блозі (так з'явився розділ про авторські розсилки та розділ із експертними маркетинговими лонгрідами). Для того, щоб робити ці матеріали якісно, я спілкувався з великою кількістю людей. Дуже великою кількістю людей. Частина з них ставали нашими юзерами, частина — друзями бренду, які розповідали про нього своїм колегам та клієнт_кам.

І коли одного дня топ-менеджмент вирішили запустити спільноту, мій тімлід запропонував саме мені взятися за цю задачу. І тепер я вже десь 4 роки лупаю сю скалу в різних компаніях і з різним успіхом.

Якщо вам ця історія відгукується — то у мене сьогодні для вас є цікава вакансія. DOU пішли шляхом спільноти, що працює на декількох рівнях одночасно: це і офлайн-івенти, і форум з обговореннями, і фаховий блог, і спецпроєкти. Для того, щоб спільнота продовжила розвиватися, DOU шукає Editor & Community Manager в команду. Фокус —в роботі з контентом.

У переліку вимог немає пункту "досвід в роботі зі спільнотами", тож якщо ви, як колись і я, хочете світчнутися з контентної роботи в спільнотну — це ваш квиточок.

Дізнатися більше про вакансію та подати заявку
#реклама

ДизРайтер

14 Jun, 14:56


47
Як курси TheWays вчать працювати з текстами?
безплатний спосіб навчитися писати зрозуміло та з користю для читач_ки

Я вже майже рік менторю на TheWays: допомагаю організаціям запускати та розвивати спільноти, проводжу аудити спільнот та відповідаю на питання зі спільнототворення. У збережених у мене були їхні міні-курси, що мають навчити менторити ефективно. Спочатку я скептично поставився до користі цих курсів, але вирішив пройти (бо короткі ж!). І це було найкращим рішенням для мене -- не як для ментора, а як для людини, що багато працює з текстами.

Ось що крутого в курсах TheWays з точки зору роботи над контентом:
⭐️ максимально простий текст. Якщо ви коли-небудь читали посібники з фасилітації або менторства, ви знаєте любов до таких слів як «мультифакторна інтервенція», «організаційна спроможність» чи «міжособистісна комунікація» (я зараз все це з голови видумав, та вайб ви зрозуміли). Те, як написані курси TheWays — це музика для моїх очей. Приклади можете подивитися в скріншотах, які прикріплюю до публікації.
⭐️ вам постійно пояснюють, навіщо ви це тільки що прочитали. Інколи здається, що нам кажуть щось просто щоб сказати. Інколи це прикривають «сенсовністю» та «зануренням в контекст». Насправді експерту просто ліньки виокремити зі своїх думок найголовніше та пояснити, чому саме це — найважливіше. В курсі «Як зробити сесію з менті ефективною» виділено окремі блоки «Навіщо», які пояснюють, чому варто сприйняти надану пораду серйозно. Ставлю вподобайку!
⭐️ великі складні теми ділять на маленькі зручні сегменти. Темпоритм в цих курсах — як в курсах від Гугла: от вам трохи тексту, а от вам опитування, а от зображення, тут цитата, а далі знов текст, і знов опитування, а ось і курс закінчився, до побачення. Цікаво було б дізнатися, який відсоток людей проходить курс до кінця, підозрюю що на рівні 75-80%.
⭐️ чітко визначена цільова аудиторія. В тому ж курсі «Як зробити сесію з менті ефективною» вказано, кому варто проходити курс, а кому -- ні. Хороше рішення, особливо для людей з FOMO (таких, як я).
⭐️ автор_ки курсу не визначають свою позицію як єдино вірну. Найкраще це видно з коментарю, який з'являється, коли ви правильно відповідаєте на одне з питань курсу «Що таке менторство»: «В яблучко! На нашу думку, це найточніша відповідь.». Ось це «на нашу думку» завоювало серденько. Від інших текстів також складається враження, що розробни_ці курсу просто діляться власним досвідом і не збираються вас переконувати у своїй правоті.
⭐️ автор_ки курсу приймають можливість неправильних відповідей. Можна було б писати «Невірно, перечитайте курс заново» у разі невірних відповідей на тести курсу. Та в тому ж «Що таке менторство» у питанні про уявного ментора для Цукерберга я обрав Уоренна Баффета замість Стіва Джобса. І ось що мені відповідає курс: «Насправді ментором Цукерберга був Стів Джобс. Але якби Марк звернувся до Баффета, то, можливо, його основною діяльністю стали б фінанси та інвестиції. Хтозна…». Гумор + м'яке ставлення до помилок = любоу.

Звісно, це не ідеальні курси. В них немає домашніх завдань. Деякі тексти не узгоджені між собою (наприклад, я так і не зрозумів різниці між коучем, ментором та тренером за версією курсу). А ще вони досить базові, і навряд чи стануть в нагоді для тих, хто вже провів хоча б 10 менторських консультацій.
Та навіть якщо ви не ментор_ка, раджу пройти всі три курси і подивитися, як вони влаштовані. Такий розбір буде вам тільки на користь. Ось посилання на курси:
🔥 Що таке менторство та як це працює
🔥 Типова сесія з менті. Як зробити її ефективною
🔥 Як відстежувати прогрес в менторстві

Який курс ви проходили останнім і які емоції він у вас викликав?

ДизРайтер

06 Jun, 11:41


🔥 Як управляти мобільними продуктами? Набір на онлайн-курс Mobile Product Management
У однієї з моїх менті був запит дізнатися більше про проєктний менеджмент. Через пару зустрічей ми дійшли до того, що вона захотіла запустити власний мобільний додаток для організації цікавих прогулянок містом. Тож мені прийшлося трохи дослідити ринок мобільних додатків 😅
Наприклад, я знайшов цифру в 250 мільйонів — саме стільки щодня відбувається завантажень додатків. А всього в маркетплейсах представлено до 9 млн додатків (а тепер уявіть, скільки з них не оновлюються/закинути/є скамом).

Якщо мені колись захочеться запустити власний мобільний додаток, то я почну із якогось базового курсу. Якщо ж вам треба вже зараз розібратися у створенні мобільного продукту — то краще не чекати, а записатися на курс-симулятор "Mobile Product Management" від Choice31 та Kiss My Apps.

На курсі ви навчитеся:
- управляти продуктовим життєвим циклом
- аналізувати дані
- координувати роботу команд мобільного додатку
- будувати стратегію розвитку продукту.

В разі успішного завершення програми студент_ки отримують можливість працевлаштуватися до Kiss My Apps 😏 Курс буде корисним для тих, хто хоче вирости до Middle та Senior Product Manager, Director of Product Management, Chief Product Officer (CPO), Product Marketing Manager, або Entrepreneur/Startup Founder.
#реклама

ДизРайтер

03 Jun, 09:59


46
Не порівнюйте свою спільноту з іншими
головне правило здорових ком'юніті-менеджер_ок

Рано чи пізно вам захочеться це зробити. Можливо, ви натрапите на таргетовану рекламу іншої спільноти. Або побачите інтерв'ю засновни_ці спільноти в одному з найбільших українських медіа. Або візьмете участь у воркшопі, де дізнаєтеся, що чиясь спільнота приносить сто/тисячу доларів на місяць. І ви почнете порівнювати свою спільноту з іншими.

Порівнювати свою спільноту з іншими немає сенсу. І ось чому:
👉 у вас інші стартові умови. Ви запустили спільноту в перші місяці повномасштабного вторгнення в Телеграмі і набрали органічно декілька тисяч людей? Тим часом, створити таку спільноту в тому ж Телеграмі зараз —задача із зірочкою (хочете переконатися в цьому? Зайдіть в сервіс аналітики ТГ-каналів та подивіться динаміку взаємодії із контентом за 2 роки).
👉 у вас інші відносини з учасни_цями спільноти. Спільноти створюють певні наративи навколо себе, що підживлюються особистими історіями. Учасниця однієї із вже закритих спільнот, яку я вів, допомогла моїм друзям із їжею, житлом та транспортом в Польщі на початку вторгнення. А учасни_цям Навзаєм настільки допік токсичний учасник, що ми всі разом придумали стікер, яким користуємося досі (і нагадуємо про це вже новеньким учасни_цям). У кожної спільноти ці історії різняться, двох однакових не існує. Зокрема це викликано тим, що в спільнотах велику роль грає особа ком'юніті-менеджер_ки.
👉 ви не знаєте, що відбувається за лаштунками. Коли я читаю, що певна спільнота заробляє умовну тисячу доларів на місяць на підписках учасни_ць, то одразу думаю: "Скільки ж вони витратили на розвиток спільноті і коли відіб'ють цю суму?". Знаючи ці цифри, ви можете полюбити свою камерну спільноту, яка не вимагає достобіса витрат та приносить вам невеличкий стабільний заробіток. Раджу також запитати у КМа цікавої вам спільноти, що його бісить або що змушує сумувати у роботі зі спільнотою. Обіцяю: ви дізнаєтеся багато нового (і можливо захочете світчнутися в іншу сферу).
👉 у вашої спільноти інша мета та задачі. Хтось хоче об'єднати спеціаліст_ок з різних сфер (Навзаєм, Ukrainian Digital Community). Хтось хоче розвинути ринок для конкретної спеціальності (МетаСпільнота). Хтось хоче вирощувати потужні українські стартапи (1991 Accelerator Community). Якщо ви знаєте, яка мета та задачі вашої спільноти, то ви вже зрозуміли: скопіювати рішення інших спільнот не вийде. Бо кожна дія, кожен інструмент спільноти має бути націлений на вирішення запитів спільноти, на досягнення конкретних мети та задач.

Наостанок, приклад "чому не варто порівнювати спільноти" від мене. Зараз я працюю ком'юніті-менеджером в SET University. Серед активностей -- івенти на фахові теми: від UX/UI дизайну до роботи з LinkedIn. Події в спільноті зазвичай відвідує до 15 людей. Ця цифра не надто вражає, якщо порівнювати її з подіями в інших онлайн-спільнотах. Та я бачу, що на події ходять багато постійних відвідувач_ок, в кількісному опитуванні половина людей відмітили що їм цікаво ходити на івенти, та нам важливо залучати учасни_ць спільноти до розвитку SET Community -- зокрема, через виступи на подіях. Також зараз ми фокусуємося на роботі з активними учасни_цями, а не на залученні нових. Тож не порівнюйте і буде вам щастя.

А якщо вам здається, що з вашою спільнотою щось не так, то краще приходьте до мене на консультацію. Для громадських організацій у мене до речі знижки.