△ Дике Поле △ @dike_pole_official Channel on Telegram

△ Дике Поле △

@dike_pole_official


Усе, що вам наразі дуже важливо знати про Україну та світ

Зв'язок: @dddonations

Sl8: https://sl8.online/invite/2RUpVV

△ Дике Поле △ (Ukrainian)

Вітаємо у каналі △ Дике Поле △! Цей канал призначений для тих, кому важливо бути в курсі подій в Україні та у світі. Тут ви знайдете актуальні новини, цікаві статті та аналітику. Усе, що вам наразі дуже важливо знати, ви знайдете саме тут. Канал постійно поновлюється і додає новий контент для своїх підписників

Якщо ви цікавитесь подіями в Україні та у світі, то △ Дике Поле △ - це саме те місце, де ви зможете знайти відповіді на свої питання. Зв'язок з каналом можна здійснити через @dike_pole_official. Також ви можете приєднатися до спільноти в соціальній мережі Sl8 за посиланням https://sl8.online/invite/2RUpVV. Не пропустіть можливість бути в тренді та бути в курсі всіх подій. Підпишіться на канал △ Дике Поле △ вже сьогодні!

△ Дике Поле △

24 Nov, 21:59


🇷🇺 Русня кричала, що рознесла своїм "Кедром" "Південмаш". Казали, що якщо нема фоток, то значить гарно все рознесли. Що ж, ось супутникові знімки прийшли.

🤷‍♂️ Цілий. Нема нічого, що вказувало б на важкі пошкодження. Хуйово правда довелося приватному сектору поруч — улюбленій цілі росіян під час обстрілів. Щастя, що загиблих немає.

😃 Да, дуже потужно. Жуть просто як "усі цілі уражено".

Дике поле

△ Дике Поле △

24 Nov, 20:37


☝️ Пам'ятаю, як у коментарях хтось казав, що треба після цієї війни світу роззброюватися. Що ж, світ не погоджується. Ось приклад Індії. Але теж позитивний для нас.

🇮🇳 Організація оборонних досліджень та розробок (DRDO) Індії 16 листопада 2024 року повідомила про нові випробування гіперзвукової ракети, поки що вона має індекс LRAShM (Long Range – Anti Ship Missile). Перші випробування були 6 жовтня цього року, для цього перекривали зону радіусом близько 2000 км. Відповідно, ракета має пуляти десь на таку дистанцію.

😂 У чому позитив: Індія раніше хотіла створити гіперзвукову ракету BrahMos II на базі надзвукової ракети BrahMos, фактично копію "Циркона". Але щось пішло не так та вирішили проєкт росіян не брати взагалі, а створити свій варіант та свої напрацювання. І тут РФ знову сходила в штани, і тут показують світове відношення до російського ОПК.

📊 І трішки відомих даних LRAShM: стартова маса – 20 тонн, довжина та ширина фюзеляжу – 14 метрів та 1,4 метри відповідно. Хочуть зробити сімейство цих ракет, аби можна було бити не тільки по морських цілях, а й по землі.

Дике поле

△ Дике Поле △

24 Nov, 19:01


Що ж, ще один апдейт по БПЛА-хибній цілі "Гербера". Багато говорить про виробництво росіян. І без Китаю не обійшлося. ГУР повідомило про дослідження його компонентів.

🇷🇺🇨🇳 Розробником "Гербери" є китайська Skywalker Technology, яка розробляє авіамоделі та дронів літакового типу, здебільшого для розваг та хобі. Але в каталозі компанії "Гербера" відсутня, тобто це чисто зроблено на замовлення РФ. ГУР також каже, що Skywalker Technology виробляє фюзеляж та через треті компанії організовує постачання машкоплетків до РФ для збирання дронів на потужностях "Алабуги". Тому й пінопласт такий низькоякісний власне.

💸 Тут казали, що двигун же коштує грошей, чого я не врахував це у вартість. Каюся. Двигун "Гербери" китайський DLE60 від Mile Hao Xiang Technology, коштує $450-$550 у китайських магазинах. Ну а інша електроніка так, менш ніж $100 коштує. Але не спішіть казати, що це дуже дешево — на дроні встановлений модем Mesh Network XK-F358 від Xingkay Tech та стабілізована камера від Topotek. І хоба! Дрон уже коштує $8500.

🤷‍♂️ Глушити РЕБом такий дрон складно, бо дрон використовує mesh-модем, який дозволяє дронам обмінюватися даними між собою. Мережа такого типу створює динамічну ланцюжкову ретрансляцію і треба ставити завади одночасно на кожний дрон, що може бути частиною мережі. Ну й чисто теоретично "Гербера" може бути баражуючим боєприпасом та нести бойову частину.

Дике поле

△ Дике Поле △

24 Nov, 17:43


🇺🇸 Єх, читаєш новини про успішні випробування наступника ATACMS — Precision Strike Missile (PrSM) — та як же хочеться, щоб вони були в нас. Їх як раз запускатимуть із M142 HIMARS та M270 MLRS, на нещодавніх випробуваннях обидві ракети уразили ціль. Кайф. Також віцепрезидент підрозділу високоточних систем Lockheed Martin Керолін Оржеховскі заявила про "виключно продуктивність та надійність" ракет. Кажуть, що PrSM точно може бити на 400 км, але не виключається й те, що вона може бити на 500 км.

Але в Україні їх скоріш за все не буде. Справа в тому, що наприклад на 2025 рік Пентагон замовив лише 230 таких ракет, і не думаю, що США нам передадуть їх одразу нам. А ще до експорту ця ракета буде готова лише в 2027 році. І там уже заповнюють чергу — наприклад, Естонія публічно висловила інтерес до цих ракет для своїх HIMARS.

😢 Так що шкода, слинку пустити можете, але не більше того.

Дике поле

△ Дике Поле △

24 Nov, 12:02


🇺🇸🇺🇦 Трішки вкид учора був про JASSM, ніби США готуються їх передати. Ні, це не нова новина, Reuters про це писав у вересні, а новин новин не було. Банально хтось на фоні ударів по С-400, командних пунктах на Курщині та складу боєприпасів на Брянщині вирішив гайпанути на новині.

☝️ Але це справді потрібна річ, особливо на фоні заяв західних ЗМІ, що в нас у запасі залишилося лише 50 ракет ATACMS, та й Франція також має обмежену кількість Storm Shadow/SCALP EG у своєму арсеналі. Reuters повідомляли, що ракети можуть увійти в пакети допомоги США, але лише в одному з них було позначення "боєприпаси повітря-земля" (то були JSOW). Я впевнений, що якби США передавали JASSM, то це було б із офіційним оголошенням, або якщо тихо, то ми би про це дізналися швидко після ударів (як-от було під час удару ATACMS по аеродромах). Цього не відбулося, тому я думаю, що JASSM нам не передали.

💪 Найкрутіше в JASSM це навіть не дальність, а кількість — з урахуванням всіх закупівель JASSM включно з JASSM-ER можна вийти на показник аж у 12 тисяч ракет. Звісно, що стільки не дадуть, але навіть кілька сотень JASSM буде супер. Ну й звісно питання про дальність — існує версія навіть на 1000 км. Хоча нам на початку буде достатньо й мінімальної дальності в 360 км.

Дике поле

△ Дике Поле △

24 Nov, 10:30


🇫🇷🇺🇦 Тепер про Mirage 2000-5F, про які ми нещодавно дізналися, що найближчим часом французи передадуть нам не 3, а 6 таких літаків (а загальний план наче 12). Але тепер ось Opex360 повідомляє, що тут інша проблема — французи мають наростити темпи виробництва літаків Rafale до показника від трьох до чотирьох літаків на місяць, для того, щоб передати нам "Міражі" без особливих проблем для ВПС Франції.

☝️ При чому згадано про це було не абиким, а очільником штабу ВПС Франції (CEMAAE) генералом Жеромом Белланжером на зустрічі 20 листопада 2024 року з Асоціацією оборонних журналістів (AJD). Він казав, що передача "Міражів" створить додаткове навантаження на діяльність "Рафалів" на певний час, тому треба прискорити виробництво останніх. Так само пан Белланжер казав за укладений у січні 2024 року контракт на постачання 42 літаків Rafale F4 на 5 млрд євро. Перший літак за контрактом надійде лише 2027 року, Белланжер каже, що це теж треба прискорювати.

🤷‍♂️ Я ж не зовсім розумію, чому не можна відійти від планів хоча б на пару років. Ті "Міражі" Франції 99% ймовірності що не знадобляться. Ну послабтеся ви на кілька років, ну дайте літаки туди, де вони будуть працювати та використовуватися за призначенням! А то як виходить — улітку Макрон помпезно оголосив, який він крутий, передає французькі літаки, а потім максимально дається задня через те, що виявляється є певні плани (хоча "Міражі" взагалі за планом були під списання в 2030 році). Ну таке, чесно.

Дике поле

△ Дике Поле △

24 Nov, 09:05


Сили оборони України уразили радіолокаційну станцію ЗРК "С-400" російських окупантів

У ніч на 24 листопада підрозділи ракетних військ Збройних Сил України у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали групового удару по позиціях зенітного ракетного дивізіону 1490 зенітного ракетного полку 6 армії рф на території Курської області.

Зафіксовано успішне влучання в радіолокаційну станцію зенітного ракетного комплексу "С-400".

Слід зазначити, що вказаний підрозділ збройних сил рф вів бойову роботу у режимі "земля-земля", тобто уражаючи наземні нерухомі цілі. Під такі обстріли російських загарбників здебільшого потрапляють цивільні об’єкти та мирні мешканці населених пунктів у прифронтових регіонах України.

Бойова робота по військових цілях окупантів триває.
Далі буде…
Слава Україні!

Фото ілюстративне

△ Дике Поле △

23 Nov, 21:54


🇺🇸 Це — Джо Роган, ведучий одного з найбільш популярних подкастів у світі, коментатор UFC, просто по приколу (його гість сидить 3 хвилини та нічого на цю тему не каже) починає задвигати тему, які погані демократи, що дозволили Україні бити західною зброєю по РФ. А ще біситься з того, що Зеленський сказав, що "Путін боїться". Але не через те, що це беззмістовна популістична заява, а через те, що... "він так розбудить дракона".

🤡 Серед причин війни називає власників оборонних компаній США, демократів (поганий Байден, якого не обрали, підкладає свиню Трампу за 60 днів до інавгурації), лівих, тих, хто голосує за допомогу Україні, діпстейт — усіх, окрім власне країни-агресора. І в кінці додає: "Сподіваюся, що Путін розуміє, що відбувається".

У мене як глядача UFC немає питань до розумових здібностей коментаторів та керівництва цієї компанії. Як шоумени та знавці своєї справи — топ. В інших галузях — вузьколобі деграданти, ну що поробиш.

Питання в іншому — коли оці всі білі тестостеронові американські мужики-реднеки стали тими, в кого яйця скукожуються ніби на морозі, він однієї згадки росіян. І це після 3 років війни, де ну максимально було показано, що росіяни — ніякі не надлюди, богатирі чи вітязі, а звичайні довбойоби, які йдуть на чужу землю та вмирають пачками. Там немає НІЧОГО ГЕРОЇЧНОГО чи чогось, за що можна так лякатися американцям.

🤷‍♂️ Як взагалі у такого мужика мужицького оцей страх перед росіянами та бажання стати перед ними на коліна корелює з життєвими цінностями? Це ж ви, робочий клас, брутальні мужики, сталь народу, захисники свого дому, з яких віє тестостероном. І ви ж при цьому срете в штани, коли чуєте про росіян. Як? Чому?

Дике поле

△ Дике Поле △

23 Nov, 17:53


☠️ У Малі бойовики Аль-Каїди розстріляли колону вагнерівців, — Радіо Свобода

Бойовики заявили, що ліквідували щонайменше сімох вагнерівців і підірвали два автомобілі. Загиблі були частиною так званого Африканського корпусу — воєнізованого формування, яке складається з африканських найманців і колишніх бійців ПВК Вагнер.

У Малі російські найманці співпрацюють з урядовими силами, які називають їх «військовими інструкторами».

Підпишіться на NV

△ Дике Поле △

23 Nov, 14:01


🇮🇷 Тепер ось поговоримо трішки про можливості Ірану, де нещодавно Давуд Шейхян, заступник з операцій Аерокосмічних сил Корпусу вартових Ісламської революції, заявив, що Іран не звертався до РФ щодо ЗРК С-400. І якщо ви думаєте, що це блеф, то причина така, що краще оглянути ППО Ірану ще раз (робив це навесні). Бо Шейхян говорить про те, що в Ірану нібито є свої такі самі ЗРК.

🤷‍♂️ Скоріш за все, справа в тому, що С-300, які Іран отримав на початку 2010-х, були знищені Ізраїлем під час нещодавньої повітряної атаки. І Іран подивився на це та вирішив, що ну його нахрен. Тим більше що як мінімум мав Іран С-300ПМУ2 "Фаворит" (фото 1), версію, створену в 1990-х із новою електронікою, введенням сучасних РЛС 96Л6 та 64Н6Е2, а також ракет 48Н6Е2. Фактично це й є ті елементи, які й так є в С-400. Якщо хтось забув, то С-400 — це фактично дуже глибока модернізація С-300. Русня заявляла, що С-300ПМУ2 може перехоплювати балістичні цілі та навіть РСД (типу "Кедра", який прилетів у Дніпро, так, С-300). Ну а в підсумку Ізраїль аеробалістичними ракетами показав, яка там реальна ефективність.

☝️ В Ірану ж є лише 1 ЗРК, який може робити те, що робить С-300 — це Bavar-373 (фото 2). Його розробляли в 2000-х та 2010-х роках, а вперше показали в 2019 році, у 2022 році Іран говорив про його модернізацію. Кажуть, що максимальна дальність — 200 км для старої версії та понад 300 км для нової, може збивати балістичні цілі та винищувачі 5 покоління. Використовує зенітну ракету Sayyad-4, яка походить від американської RIM-66 Standard Missile (SM-1), які Іран мав на озброєнні до 1979 року. РЛС там Meraj-4 (АФАР, S-діапазон), може виявляти цілі до 450 км.

😄 Досить цікаво, що вже навіть друзі РФ плюються від їхньої ППО. Оце реклама канєш.

Дике поле

△ Дике Поле △

23 Nov, 12:02


🇵🇱 Поляки, які вийшли на протести, звісно, ні разу не приховують, від кого отримують гроші.

🤬 Вдумайтеся, що фермери, що нібито незадоволені питанням продовольчої економіки, блокують кордон із Україною (і там, при чому, уже не стоять ті питання, що були рік тому — це чисто як інструмент уже) — і все це в День пам'яті жертв Голодомору.

🙏 Дуже хочеться, щоб польські спецслужби пошукали в "Конфедерації" та оцих мудаків, що стоять на кордоні, зв'язки з РФ. Упевнений, вони є.

Дике поле

△ Дике Поле △

23 Nov, 10:01


🕯 У День пам'яті жертв Голодомору нагадую про статтю, де розказано про все, що важливо знати про Голодомор.

🫡 Вічна пам'ять усім жертвам мерзенного савєцького режиму. Не забудемо. Не пробачимо, як через купку гнид було вбито мільйони українців.

https://telegra.ph/Golodomor-korotko-pro-vse-shcho-vi-mayete-znati-CHastina-1-11-26

https://telegra.ph/Golodomor-korotko-pro-vse-shcho-vi-mayete-znati-CHastina-2-11-26

Дике поле

△ Дике Поле △

23 Nov, 08:48


💸 Ось іще із цікавого приніс. Росіяни масово припиняють брати іпотеку. Їх можна зрозуміти: ти зараз береш іпотеку по одній ставці, а потім вона скажено коригується, що фактично ти віддаєш значно більше.

🤷‍♂️ І це відіб'ється на забудовниках, чимало компаній можуть збанкрутитися. Особливо ті, що почали будівництво ЖК у 2019 році, наприклад. І ринок нерухомості теж дуже-дуже може постраждати.

☝️ Каскад цих проблем має найголовнішу причину в тому, що невідомо коли це все закінчиться. Тобто зазвичай ключові ставки підіймають та курс шалено росте тимчасово на фоні певних проблем (нафтова криза в 2020, шок ринку після 24.02.2022), а потім повертається за пару тижнів до звичайного рівня. Важливо те, що зараз ситуація інша. Це ті проблеми, які не є шоковими, а накопичилися за 2.5 роки санкцій. І покращити ситуацію може лише зменшення реальних видатків на війну (друкування рублів не допоможе, бо від цього РФ багатшою не стане). Ця пружина розтягується, і якщо наплювати на всі перестороги, то РФ за рік-півтора може опинитися в дуже неприємній ситуації, коли видатки на війну будуть другорядним питанням.

Дике поле

△ Дике Поле △

23 Nov, 08:02


🇷🇺 Зранку трішки руснявої економіки. Пам'ятаєте ж, що там у них підвищення ключової ставки було? І я розповідав, як це відіб'ється на РФ загалом. Спойлер: ситуація контрольована, але виходу з неї немає.

💸 Як я говорив тоді, це спроба зменшити інфляцію. Але проблема в тому, що інфляція не уповільнилася за місяць, і вже за кілька тижнів очікується ще одне підвищення ключової ставки. Це Набіулліна й говорила, але при цьому не казала, що це не вплине на інфляцію. І ось рубль уже остаточно перетнув планку в 100 за доллар, і назад навряд чи повернеться. Настає той момент, коли в питанні курсу немає якихось психологічних відміток, є просто питання "можемо/не можемо". Також історичний максимум оновив курс рубля до юаня — валюти, в якій РФ намагається максимально проводити всі платежі.

☝️ Якщо простими словами: для уповільнення інфляції потрібно підвищувати ключову ставку, а через це здорожчають кредити та економічна активність буде меншою, а через це банки будуть кричати "допоможіть" державі, а державі доведеться покривати дефіцит (ось зараз у РФ дефіцит бюджету 3 трлн рублів, їх треба десь знайти). І просто питання в тому, до якого показника треба підняти ключову ставку, щоб інфляція сповільнилася.

А може бути так, що вже зараз РФ покриває дефіцит через друкарський станок, "друкуючи" рублі. І це дуже поганий сигнал. Це означає, що резервів дууууже мало. І що тоді інфляцію неможливо буде зупинити. І це нас підводить до того, що до кінця 2025 року РФ матиме величезні фінансові проблеми, через які фінансувати війну просто не вийде, як би ти не хотів того.

Дике поле

△ Дике Поле △

22 Nov, 20:15


8-й RMAT має понад 50 танків AMX-30 і до 40 САУ AMX-30 AuF1, видимих ​​на відкритому повітрі, і, безсумнівно, більше машин зберігається всередині (фото 1-3). Інші бази RMAT також мають транспортні засоби, хоча вони, ймовірно, належать активним підрозділам.

💬 А тепер до висновків і до питання, чи технічно можливо для Європи озброювати українські бригади без підтримки США:

Італія вже поставила САУ M109 і все ще має можливість пожертвувати додаткові танки Leopard 1 і понад 400 машин M113. Оскільки ці транспортні засоби протягом багатьох років поступово виводилися з експлуатації та демонтувалися, їх передача до Італії обійдеться з мінімальними витратами.
Німеччина все ще може надати понад 150 БМП Marder і щонайменше 100 танків Leopard 1 і Gepard. Ці транспортні засоби знято з експлуатації.
— Франція продовжує надсилати VAB та AMX-10 і може надати понад 200 танків AMX-30 (я знаю мінуси) і 200+ САУ AuF1.
Велика Британія виведе з експлуатації свої БМП Warrior у 2025 році, причому 80 одиниць буде виведено з експлуатації в першій партії. Вони також можуть відправити більше САУ AS-90 і бронетехніки.

☝️ Більшість європейської зброї зберігається в закритих приміщеннях, на відміну від російської, тому ця оцінка далека від точної. Якщо взяти до уваги значні виробничі потужності Європи, потенціал очевидний. Підсумовуючи, якщо вам було цікаво, європейські бази зберігання ще далеко не вичерпані.

(4/4)

Дике поле

△ Дике Поле △

22 Nov, 20:02


🇫🇷Тепер Франція. Зберіганням, ремонтом і постачанням транспортних засобів у Франції займається Le Matériel, відділення Сухопутної армії Франції, що спеціалізується на обслуговуванні обладнання. Вони мають три бази та шість полків. Більшість транспортних засобів зберігається в закритих приміщеннях, деякі навіть під землею. Щодо тих, що зберігаються під відкритим небом, мені вдалося знайти наступне: на 12-й базі зберігання в Невой є близько 50 танків Leclerc, AMX-30 і AMX-10, а також 20+ САУ AMX-30 AuF1 (фото 1-2). Судячи зі старих супутникових знімків, зроблених до будівництва нових гаражів, в них, імовірно, зберігається набагато більше транспортних засобів (відео 3).

📌 На майданчику в Дуе на відкритому повітрі стоять до 200 броньованих машин VAB (фото 4-5). 13-й базовий загін у Сен-Астьє розташований під землею. Хоча точна кількість машин невідома, підтверджується наявність щонайменше кількох десятків танків AMX-30, деяких танків Leclerc та САУ AuF1 (фото 6-9).


(3/4)

Дике поле

△ Дике Поле △

22 Nov, 19:45


🇮🇹 Тепер переходимо до того, що колись було найбільшою складською базою в Італії. У 2021 році на відкритому повітрі зберігалося до 1000 машин M113 і 20 САУ M109, а всередині зберігалося набагато більше САУ і танків Leopard 1 (відео 1). До реорганізації бази під відкритим небом стояло до 200 танків Leopard 1. До початку 2024 року кількість M113 зменшилася вдвічі, залишилося близько 440 (відео 2). Здається, вони в пристойному стані; сприяє м'який клімат Італії. Що стосується САУ М109, то Італія зняла з експлуатації понад 200 одиниць.

🇨🇭 Іншим місцем, яке варто згадати, є Горіція, де зберігається 100 танків Leopard 1, які належать Швейцарії. Хоча малоймовірно, що ці машини будуть відправлені в Україну, це не зовсім неможливо (фото 3).

🇬🇧 Головним складським центром Великобританії є Ashchurch Central Vehicle Depot, де розміщено понад 6500 транспортних засобів різних типів. Більшість зберігається в закритих приміщеннях, але триваюче будівництво виявило проблиски наявного (фото 4). На вулиці видно до 100 БМП Warrior, 100 броньованих машин Cougar і Bulldog, понад 40 танків Challenger 2 і 10+ САУ AS-90 (фото 5).

📌 Хоча він найбільший, але не єдиний. Ці криті сховища ускладнюють перегляд інвентаризації із супутників, за винятком бази у Вормінстері, де є ще 50+ MRAP і кілька САУ AS-90 (фото 6-8). Інша база з деякими транспортними засобами, що зберігаються просто неба, розташована в Дюльмені. На цій базі в основному зберігається техніка матеріально-технічного забезпечення, але також є кілька десятків бронетехніки (фото 9-10).

(2/4)

Дике поле

△ Дике Поле △

21 Nov, 12:34


Перше питання, яке одразу виникає.

Кияни, якого хріна у вас сніжок, а в Місті холодно та вітер? До ядерної зими готуємося?

Дике поле

△ Дике Поле △

21 Nov, 12:15


Ух ух.
Тільки прокинувся. А тут таке. Ненавиджу сучасний світ за те, що такі речі можна проспати.

Зараз будемо розбиратися.

Дике поле

△ Дике Поле △

21 Nov, 12:06


🐵

△ Дике Поле △

21 Nov, 08:02


🇺🇸 Трішки пост щодо звітності по виконанню планів. Не факт що тепер нас ці плани стосуються, але хтозна, може ще й нам щось перепаде.

Я влітку писав, що Lockheed Martin обіцяв вихід на виробництво 550 протиракет MSE для Patriot PAC-3. Але все ж до цього не змогли дійти, компанія повідомила, що кількість вироблених MSE до кінця 2024 року складе понад 500 одиниць, що стане рекордом.

📈 При цьому це на 30% ракет більше, ніж було вироблено в 2023 (тоді було вироблено 385 протиракет). Наступного року обіцяють виробити на 20% більше, ніж у 2024 (це 660 ракет). Це трішки випереджає плани компанії, бо компанія планувала виробляти 650 протиракет лише в 2027 році. Тепер сподіваюся, що тут точно вийде виробити стільки, скільки планують.

Дике поле

△ Дике Поле △

20 Nov, 21:07


🤦 І дост карагюнде белі олур

(Сибіга послом у Туреччині працював, тому жартую крізь сльози)

Дике поле

△ Дике Поле △

20 Nov, 20:54


Зараз готую останній пост про "Рубеж". А поки тримайте пару новин на поржать

P.S. Друга для мене не новина, а от перша — це звісно охуєнна іронія

Дике поле

△ Дике Поле △

20 Nov, 18:01


Чи є в Заходу якась відповідь на "Рубеж"? Ну тобто якась ідентична ракета? Зараз розкажу.

☝️ Тут треба розуміти, що з 1987 по, формально, 2019 рік ракети середньої та малої дальності були заборонені. Фактично ж РФ цей договір порушила давно "Искандер-К" та самою РС-26 "Рубеж", та й фактично навіть "Тополь" мав би бути забороненою ракетою за договором.

🇺🇸🇩🇪 У 1987 році почалася ліквідація ракет середньої та малої дальності, у першу чергу радянські РСД-10 "Пионер" (фото 1) та американські MGM-31 Pershing та Pershing II (ракети справді були знищені чи деактивовані в 1991 році). Так само в 1991 році Pershing I на озброєнні Бундесверу також були деактивовані через тиск США. Відомо, що було в наявності загалом 750 Pershing I (фото 1; дальність до 740 км, могли нести ядерну боєголовку від 60 до 400 кілотонн) та десь 270 Pershing II (фото 2; дальність 2400 км, могли нести ядерний заряд від 5 до 80 кілотонн, але при цьому система наведення значно краща).

🇫🇷 Ще у 1980-х Франція мала балістичну ракету середньої дальності S-3 шахтного базування (фото 4), виробили загалом лише 40 таких ракет. Їхня дальність була 3500 км, могли нести ядерну боєголовку потужністю 1.2 мегатонни. Але в 1999 році Франція демонтувала всю наземну інфраструктуру для носіїв ядерної зброї разом із ракетами.

Чи розробляли США щось після 2019 року, коли договір був денонсований? Так, почалася розробка LRHW — Long Range Hypersonic System (фото 5; також відома, як Dark Eagle) від Lockheed Martin. Проблема у вартості: перша батарея цієї системи має бути розгорнута в 2025 році, а друга — аж у 2028. І коштує, наприклад, друга батарея $756 млн. Під ці комплекси загалом планують розгорнути 5 юнітів, але поки є 1, і то тестовий на мисі Канаверал. І важливий момент — РФ створила РС-26 "Рубеж" на основі "Тополя", уже існуючої ракети. LRHW робиться з нуля, тобто в рази повільніше.

🇪🇺У Європі із цим гірше. Там усі сили направлені на програму ELSA (European Long-Range Strike Approach) та створення Land Cruise Missile, модернізацію Storm Shadow, щоб її можна було запускати із землі.

🤷‍♂️ Якось так. Тут можна сказати, що РФ попереду.

Дике поле

△ Дике Поле △

20 Nov, 17:02


👍 Зазвичай не схвалюю подібні дописи, але тут 10/10.

🇺🇦 Ми маємо популяризовувати культуру своєї держави, популяризовувати те наше, що цікаво іншій частині нашої планети. При чому не вірші Шевченка чи пісні Крушельницької цікаві пересічному вестерну. А щось сучасне.

🇰🇷 Ось задайте пересічному українцю питання — асоціації з Південною Кореєю (не стереотипні). Він назве вам K-Pop та кінематограф — речі, які вже давно визнані всім світом. Я дуже люблю південнокорейські фільми ("Паразити" як найкрутіший, багато хто дивився серіал "Гра в кальмара"), К-поп не люблю, але визнаю, що цей жанр не просто так має багато прихильників по всьому світу.

🇵🇱🇩🇪🇬🇧 Які асоціації в американця є з Польщею? Сапковський, "Відьмак". І романи, і комп'ютерна гра, і серіали. Культова франшиза, яку популяризували як могли. І всі, хто хоч якось із нею знайомий, знає — це поляки. Так само з Німеччиною та Rammstein, Британією та Гаррі Поттером. Ну ви зрозуміли.

☝️ А тепер важливий момент. Перші частини "Сталкеру" (або легендарна гра-стратегія "Козаки") завжди вважалися російськими, хоча робили їх виключно українці. Ну так склалося через фактично єдиний інформаційний простір. Для нас було "какаяразніца, русскіє чи українці". Для американців, наприклад, це було "О, крута гра від росіян". Українців там не згадувалося.

🫡 Українська озвучка та виключно український саундтрек (тільки не фолк, а саме сучасна музика) — це те, що треба популяризовувати в світі. Показати, що це Україна. Щоб коли чули "Сталкер", то знали, що це Україна. І російського там нічого немає.

Дике поле

△ Дике Поле △

20 Nov, 16:13


А що американці забули в Курській області?

Дике поле

△ Дике Поле △

20 Nov, 15:26


☝️ Шо, "Штормки" змусили російське ППО сходити в штани? А що ж таке? Не подобається сонечкам?

😄 Історична будівля? Ой. А чого ж там зараз знаходиться санаторій Управління справами припиздента РФ? А що, невже там все так цивільно та немає, наприклад, пунктів управління під землею, які бенетонобійні "штормки" чудово пробивають?

Дике поле

△ Дике Поле △

20 Nov, 14:23


🇷🇺 Ну а якщо серйозно, то я впевнений, що сьогодні просто йде масштабна ІПСОшечка, бо якби РФ намагалася вдарити МБР, то це б було помічено та якось повідомлено. Але все одно давайте розберемося, що це за РС-26 "Рубеж".

💬 По-перше, так, це носій ядерної зброї. По-друге, невідомий навіть статус її розробки досі. Для розуміння, у російській Вікі про всі показники майже стоїть багатозначне "?". Тобто річ секретна дуже, бо вона порушувала договір РСМД та розробляли її в повній секретності.

☝️ Уперше її успішно запустили 26 травня 2012 року на "Плесецьку". Потім начебто майже завершили її створення, але в 2018 році нібито заморозили, щоб зосередитися на інших проєктах, при чому заморозили ніби до 2027 року. Але! Цього року в червні Путін уже говорив, що РФ має відновити виробництво ракет малої та середньої дальності, і під ці характеристики чудово підпадає РС-26 "Рубеж".

Що із себе ця ракета представляє — комплекс створений на базі двох ступенів "Тополь-М", так само, як його пращур, ракета середньої дальності РСД-10 "Пионер" (фото 2, для неї брали ступені від пращура "Тополя", "Темп-2С"). Розробником РС-26 "Рубеж" є "Московский институт теплотехники", а виробником "Воткинский завод", який окрім них відповідає ще й за балістичні "Искандер". Тобто теоретично РФ має всі можливості відновити виробництво та вже мати ці ракети.

🤷‍♂️ Але я все ще думаю, що це якесь велике ІПСО. Не дуже ясно, правда, для чого. Мене навіть ядерка на третій рік війни вже не лякає.

Дике поле

△ Дике Поле △

20 Nov, 12:00


🤔 Сидів, думав, чому чутки є про удар російською МБР неядерною частиною саме сьогодні? Думав, думав. Телеграм допоміг.

Нагадав, що сьогодні в колишньої день народження. Іншого дня не могло бути.

Дике поле

△ Дике Поле △

20 Nov, 10:30


🇷🇺 І ще серед цікавого з тієї атаки.

☝️ Уперше за довгий час русня використала для атаки літаки Ту-160. За звітом ПС, ворог використав 7 таких літаків, разом із 16 Ту-95МС, які загалом запустили близько 80 ракет типу Х-555 та Х-101. Це перше використання цих літаків за 550 днів, тобто приблизно 1.5 роки. Останній удар був 18 травня 2023 року. Тоді використали 2 Ту-160 разом із 8 Ту-95МС, випустили 22 крилаті ракети Х-101/Х-555.

Потім максимум був таким — 5 липня Ту-160 в Каспійському регіоні підійшли на рубежі, але нічого не запустили. І все. За 2024 рік МО РФ лише двічі про їхні польоти говорило: під час навчань "Океан-2024" у середині вересня 2024 року та у лютому.

🤷‍♂️ Цифра, звісно сумна для ворога — ніби найкрутіший стратег майже не використовується. Тому що Ту-160 у росіян загалом лише 15, і більшість із них на модернізації до версії Ту-160М. Але вони є та з ними б щось треба зробити.

Дике поле

△ Дике Поле △

20 Nov, 09:00


🇷🇺 Цей день продовжимо теж ракетами росіян. Аналізом атаки 17 листопада.

Під час цієї атаки було зафіксовано використання крилатих ракет Х-101 із радянськими двигунами Р-95-300 від КР типу Х-55. Суть у тому, що двигуни типу Р-95-300 РФ зараз банально не виробляє. І ось доводиться брати їх або зі старих запасів, або взагалі канібалізацією займатися з Х-55. І також ці двигуни можна було зафіксувати в майже всіх атаках ракетами Х-59, якою також нас русня тероризує. А коли цей двигун ставиться на Х-101, то на нього наноситься маркування "95-300".

☝️ Так ось, це показує певні проблеми у виробництві ракет у росіян. Якщо щодо балістики (пост вище) русня вирішує питання, то щодо крилатих ракет усе складніше. Хочу звернути увагу на те, що скільки б іноземних компонентів не було в російських ракетах, вони не полетять без двигуна. І саме виробництво двигунів є слабким місцем росіян щодо крилатих ракет.

🤷‍♂️ І виробництва штатного двигуна для Х-101 ТРДД-50 не вистачає. Можливо, вони скоро наростять виробництво. Але подивимося. Поки що це дефіцит для них.

Дике поле

△ Дике Поле △

19 Nov, 19:02


🇷🇺 Ну й те, про що сьогодні почали говорити — РФ розширює свої підприємства з виробництва твердопаливних двигунів для керованих боєприпасів (міжконтинентальні балістичні ракети, С-400, "Торнадо-С", 9М723 до ОТРК "Искандер" тощо). Про це йдеться в публікації блогу Military Balance від Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS).

1️⃣ Отже, супутник побачив на виробничому майданчику російського підприємства "Научно-производственный центр Алтай", розташованому в місті Бійск (Західний Сибір) появу нових будівель та конструкцій. Саме "Алтай" залучався зокрема до програми виробництва РТ-2ПМ "Тополь" та балістичних ракет підводного базування Р-30 "Булава" (тобто носії ядерної зброї).

2️⃣ Також розширення потужностей було на "Комбинаті Каменский" в місті Камєнск-Шахтінскій Ростовської області (при чому у вересні туди вже прилітали наші БПЛА). Він пов'язаний із програмою виробництва МБР "Тополь" та РТ-23, і також має виробничу кооперацію із НПО "Сплав", яке є виробником РСЗВ типів "Ураган", "Смерч" і "Торнадо-С".

3️⃣ І ще супутник побачив розширення потужностей на підприємстві "Федеральный центр двойных технологий "Союз"", розміщеному в місті Дзержинск Московської області. Воно спеціалізується на твердому паливі та ракетним двигунам, було залучене до програми по виробництву МБР типів "Тополь-М", "Ярс" та "Булава", також задіяне у ланцюжку виробництва по ОТРК "Искандер" та РСЗВ "Смерч".

☝️ Коротше кажучи, як бачите, РФ намагається не бути залежною від КНДР по балістичних ракетах. Очевидно, що їм не вистачає нинішнього темпу виробництва ракет для війни. Тому ось такі речі є. А ще проблема в тому, що це потім буде використовуватися для нарощення кількості носіїв ядерної зброї. Тобто це пряма небезпека для Заходу загалом.

Дике поле

△ Дике Поле △

19 Nov, 17:58


💬 Щодо заяви Саллівана скажу контроверсійну думку — він правий.

Безумовно партнери винні, що весь 2022 рік не давали нам бронетехніку. Безумовно винні, що багато передач озброєнь затягувалося (хоча знову ж таки, це й тактика варіння жабки). Безумовно США дуже не готові опинилися, та й багато рішень були запізно, як-от із Abrams (ось це справді гидотно згадувати, що США аж танки передали — ну да, цілий 31 та протягом року). Так, у Європи пішло півтора роки на те, щоб зробити нам самостійно 1 млн снарядів (чеську ініціативу не рахуємо). Про літаки взагалі мовчу, тут теж США могли б допомогти більше.

Але давайте відійдемо від того, хто це сказав. А подивимося на сам факт. Чи правда те, що мобілізація фактично провалена? Так. Чи правда те,м що після невдалого наступу на Запоріжжі довіра до армії впала та люди почали боятися мобілізації? Так. Чи правда те, що через побоювання за рейтинги влада "народжувала" закон про мобілізацію півроку? Так. Чи правда те, що за ті півроку найкращу комунікацію щодо закону проводив головком, якого зняли взимку? Так. Чи правда те, що вже майже рік переводи між підрозділами просто не працюють, а на відношення часто забивають хер? Так. Чи правда те, що за корупцію в МСЕК та липових студентів почали братися запізно? Так. Чи правда те, що про нестачу людей у війську почали говорити в найбільш невдалий момент? Так! Чи вистачає людей у війську зараз? Ні.

А в чому, власне, Салліван не правий?

Дике поле

△ Дике Поле △

19 Nov, 14:23


Ну это вообще жестяк.

Российские рекруты, заключившие контракт после 1 декабря, смогут списывать до 10 млн рублей (100 тыщ баксов) долгов по кредиту.

Мотивация подписывать контракт с МО РГ выходит на новый уровень.

△ Дике Поле △

19 Nov, 12:02


💬 1000 день вторгнення РФ.

1️⃣ У РФ починають робити укриття від ядерних вибухів.

2️⃣ Далекобійні американські балістичні ракети атакують величезний арсенал ГРАУ в самій РФ. Вибухають, думаю, тонни снарядів.

🤔 Цікаво, а русня точно ось так собі все уявляла? Ну ось точно все йде за планом? Ось точно заради руїн Донбасу треба було все це робити? Чи варті руїни Донбасу того, що тепер під боком у РФ з'явилася справді ворожа до неї держава, накачана західною зброєю (цікаво, до речі, якщо будуть переговори, то РФ буде не проти тієї кількості західної бронетехніки, яка є в ЗСУ?)? Чи варті Бахмут та Авдіївка того, що тепер по кожному російському місту в радіусі 1500 км від України може прилетіти?

Дике поле

△ Дике Поле △

19 Nov, 10:33


🤯 Відкривати банку на хабар ТЦК...

🤬 Йобана ганьба. Мовний, блять, патруль. На ці кошти можна купити десь 32-33 FPV-дрона. Він на хабар збирає. Зате українською пише, хулі.

P.S. А куди зник нікнейм "Український націоналіст"? :)

Дике поле

△ Дике Поле △

19 Nov, 08:44


🇫🇷🇺🇦 Із того ж звіту ми дізналися краще про те, скільки ж нам передадуть "Міражів". Депутат французького парламенту Франк Джилетті видав своє заключення по використанню бюджету на бойову авіацію збройних сил Франції. Звідти стало відомо, що Україна скоро отримає 6 Mirage 2000-5F із повним пакетом підтримки.

☝️ Можливості Франції передати нам "Міражі" обмежені темпами поставок нових літаків Rafale, і також станом наявного флоту Mirage 2000. Щоб ви розуміли, цикл передачі Rafale до ЗС Франції запізнюється на 3 роки. За планом до 2030 року французькі ВПС мають наростити флот "Рафалей" хоча би до 137 (від наявних 95 літаків), у той час як закон про оборонне програмування на 2019-2025 роки передбачав збільшення флоту Rafale взагалі до 185 одиниць, і очевидно, що цей план на попередню п’ятирічку виконаний не був.

Тобто виходить, що в 2025 році за планом мало бути 185 "Рафалей", а в підсумку буде дай боже в 2030 стільки, і те, це дивлячись на поправку щодо передачі "Міражів" до ЗСУ. Це дуже мало. Також станом на 31 грудня 2023 року в строю ВПС Франції лишалось загалом 27 літаків типу Mirage 2000-5F, котрі інтенсивно використовуються в строю двох підрозділів. Передбачається, що літаки типу Mirage 2000-5F мають лишатись в строю ВПС Франції як мінімум до 2029 року.

🤷‍♂️Ну якось так, тепер це сприймаємо за офіційну інформацію. Як є. Поки не 12, як писали раніше французькі ЗМІ.

Дике поле

△ Дике Поле △

18 Nov, 22:15


1000 днів

△ Дике Поле △

18 Nov, 20:45


Хотілося б, щоб здохли обидва, але вболіваю тут за Маска. Він в зовнішній політиці профан та говорить гаслами. Епштейн уміє робити. І він може зробити дуже нехороші для України речі.

Дике поле

△ Дике Поле △

18 Nov, 20:44


💬😒 Ілон Маск посварився з потенційним представником Трампа по Україні

🤬Між Ілоном Маском і радником Дональда Трампа Борисом Епштейном відбувся "масштабний скандал" на вечерці в маєтку республіканця Мар-а-Лаго минулого тижня.

🇺🇸Засновник Tesla звинуватив Епштейна в тому, що той "злив" у ЗМІ деталі про перехідну команду обраного президента, зокрема про кандидатури, той ці звинувачення відкинув.

🔥Співрозмовники описали суперечку як "великий вибух". Маск також звернув увагу на вплив Епштейна на Трампа у виборі кандидатур в уряд, зокрема Метта Гетца на пост голови Мін'юсту США. Радника ж обурив той факт, що підприємець сумнівається в кваліфікації запропонованих ним людей.

😐Борис Епштейн координував юридичний захист Трампа у відкритих щодо республіканця кримінальних справах.

🇺🇦The New York Times писала, що він попросив призначити у новообраного президента його посланником із врегулювання російсько-української війни.

△ Дике Поле △

18 Nov, 20:00


🤯 Під вечір зверну увагу на унікальний випадок — руснявий зольдатик вирішив обнулити себе... джгутом.

🇷🇺 Русня дуже скаржиться, що зараз від підписання контракту до загибелі проходить менше ніж місяць, що за цей час навчитися чомусь неможливо. Неправда, зольдатиків навчають як випилюватися. Можливо, це загадочная русская душа — у будь-якому випадку обнуляйся. Хрін його.

Але ще пам'ятаю новину про те, що тепер РФ змінила виплати: за легкі поранення (зі списанням з армії) дають не 3 млн рублів, а лише 1 млн, а за поранення, що не входять у перелік — взагалі 100 тисяч рублів. Зате за поранення, що понесли за собою інвалідність, дают 4 млн рублів. Тільки хрін зольдатик ту інвалідність отримає. Тобто там побачили, що багато хто хоче списатися, отримати виплати, а потім жити на пенсію як учасник війни. А тепер мотивація списатися буде трішки меншою. Та й знову ж таки — більшість поранених у армії РФ відправляють знову на фронт, аби "обнулити". Якщо ви думаєте, що "200" — неповажний термін до людини, то ви не чули слова "обнулити".

Дике поле

△ Дике Поле △

18 Nov, 19:02


🤬 Їбучі ЗМІ, канєш.

💬 Зараз знову, схоже, західні ЗМІ злили схвалення ударів по РФ західними ракетами. І Зеленський ще вирішив неясно навіщо вчора в зверненні підтвердити цю інформацію. Можливо тому що сенсу приховувати не було, можливо тому що вирішив медійно собі щось заробити. Хз.

☝️ У будь-якому разі мені здається, що зараз офіційні заяви Франції, що SCALP не можна бити по РФ — це частина гри. Задача — дезорієнтувати росіян, не підтверджувати інформацію. Такі речі треба робити в тиші, щоб для ворога був ефект неочікуваності — знову ж, згадайте атаку на Бердянський аеродром, тоді ніхто не вивів Ка-52 та інші гелікоптери з-під удару. І зараз треба, щоб не виводили якомога більше об'єктів з-під удару.

Я сам за освітою журналіст та розумію, що їхня задача — здобувати та нести інформацію в маси. Але якось треба розуміти, що РФ це власне ворог, і деяка інформація не варта оприлюднення заради успішності операцій. Справа в тому, що те саме ЗМІ роблять щодо Ізраїлю — фактичного союзника США.

Я противник регуляції ЗМІ. Але деяку політику там треба проводити, коли це стосується ось подібних моментів.

Дике поле

△ Дике Поле △

18 Nov, 18:31


🇺🇸 Що ще серед того цирку? Адвокат Трампа вимагає від NYT та видавництва Penguin Random House $10 млрд за "брехливі та дискредитаційні заяви". Не подобається їм, що хтось написав думку, що "Трамп буде володарювати як диктатор". Уті бозе, образили бубочку, він дізнався що таке свобода слова. А ще направили претензії проти The Washington Post, The Daily Beast та CBS News.

🤯 Ще Трой Нельс, конгресмен із Техасу, сказав, що "якщо Трамп скаже підстрибнути на 3 фути та почухати голову, ми стрибаємо на 3 фути та чухаємо голову", а ще в Трампа мозок важить 4.5 кг. Я не знаю, як це коментувати, окрім простого "блядь".

А Маск оголосив набір кандидатів в американський аналог ОП. Треба значить "революціонерів із високим IQ, які готові працювати понад 80 годин на тиждень над скороченням державних видатків, робота буде стомлюючою, ви отримаєте купу ворогів, а винагорода буде нульовою". Як тут не згадати, що Маск у 1990-х жив у офісі та мився у волонтерській організації. Патологічний жлоб, який тепер заради "благих цілей" шукає дурачків. А іншою рукою він випускає ролик, що Starship буде возити пасажирів через космос за годину в будь-яку точку світу з квитками за $10 тисяч. Фізична підготовка та надійність за таку ціну не важлива, але аудиторія звісно схаває.

☝️ Я про все це пишу з кількох причин. Друга — це щоб потім казати "А я говорив, що це йобаний цирк, який може призвести до світової сраки". Бо найбільша винагорода будь-якого адміна каналу — це можливість говорити "А Я Ж КАЗАВ!". І я скажу, не переживайте. Але перша причина — це донести до українців, що таке "погана політика", чого нам треба уникати в майбутньому. І обирати головою, а не "гиги". Бо призведе потім до таких наслідків, що буде соромно говорити "я за нього голосував". От треба голосувати так, щоб у наступні років 20 точно соромно не було.

P.S. Третя причина — це те, що ТГ-канал є величезним каталогом. І пігулкою пам'яті. Якщо забули, що то за людина — гуглите її в пошуку в каналі, і побачите купу цікавого.

(2/2)

Дике поле

△ Дике Поле △

18 Nov, 18:01


🇺🇸🇦🇫 Пишу ледь не щодня про шизу в новій команді президента США. Ну а що робити. Шиза вона така. Тепер ось команда Трампа готує списки тих, хто брав участь у виводі американських військ із Афганістану та хоче притягнути їх до відповідальності за держзраду. Пожартую, що тут важливо не вийти на самих себе, бо саме Трамп підписав угоду про вихід із Афганістану. Та нагадаю, що він звільнив одного із командувачів Армії США, бо дуже хотів вивести американські війська із Сирії.

☝️ І оце вже погана новина для нас, бо його шобла буде бити по армії, яку й так недофінансовують (згадайте звіти по Тихоокеанському регіону, по відновленню F-16). І якщо раніше проблеми в армії США були, гм, "лівацькими" (не треба забагато фінансувати, давайте мирно будемо нічого не робити та не мілітаризуватися), то нинішня команда буде руйнувати всю структуру, знімаючи та переслідуючи неугодних собі. І в мене великі питання, що залишиться від збройних сил США після цих ефективних менеджерів.

🤡 Пам'ятаєте ж Хегсета, який має босом Пентагону стати? Перечитайте цей пост щоб освіжити пам'ять. Так ось, у нього є цікаві татушки, які натякають, що він фанатик теорій про перевагу білої раси. З одного боку, не найгірший варіант для збройних сил. З іншого, він прямо говорив, що найголовніший ворог США "сидить усередині", ну й загалом він неосвічений. Та й ультраправаки останнім часом щось робити можуть тільки на диванах, далі своєї хати вони свої AR-15 не понесуть. У ЗС США зараз є дефіцит персоналу. Уявіть, що буде, коли до влади дійде бидло з теоріями про white supremacy.

(1/2)

Дике поле

△ Дике Поле △

27 Oct, 18:52


Добре коли рішучі дії можна поміняти на рішучі заяви.

△ Дике Поле △

27 Oct, 12:00


🇺🇦🇬🇪 Ну й забув додати, що для України особливо нічого не змінюється з цими виборами, вони критичними не були. Буде так, як було.

☝️ Грузія не впливає на світову політику аж ніяк. Максимум неприємного, що можуть зробити — патлате чучело Кобахідзе (прем'єр Грузії, ну сорі, реально ж патлате чучело) приїздитиме до Орбана, Орбан буде обурюватися, що Україну беруть до ЄС, а Грузію ні, а Кобахідзе буде кричати про те, яка в ЄС диктатура та такого угорського світоча не чує. Також очевидно продовжиться курс на зближення Грузії з РФ та КНР, а також РФ таки зможе добудувати та обладнати морську базу в Абхазії. А грузинів продовжать лякати темою війни з РФ, темою "подивіться, до чого призвів курс України до ЄС та НАТО", темою "колись ми об'єднаємося з Абхазією та Осетією", замовчуючи, що це буде приблизно як Молдова та Придністров'я. Ну й РФ збереже свій вплив на Кавказі.

🇪🇺🇺🇸 Змінити ситуацію ще може позиція США та ЄС. Вони можуть не визнати результати виборів. У 2020 вони це зробили, чим укріпили позиції Іванішвілі. Напевно, більше нічого не може ситуацію змінити. І я маю примарні надії, що як мінімум Вашингтон буде займатися Грузією.

Дике поле

△ Дике Поле △

27 Oct, 10:53


🇬🇪 Що ж, судячи з новин, у Грузії схавали результати. "Мрія" набирає трішки більше ніж 50%, не забирає конституційну більшість (у них 89 мандатів, для конституційної більшості треба 113). Усе +- як на попередніх виборах. Нічого, звісно, гарного тут немає.

💬 Із кожним роком перебування "Мрії" при владі буде створюватися все більше природніх перепон для опозиції, як-от закон про іноагентів. І тоді протести не досягнули мети, а тепер, схоже, чогось масового навіть не буде. При чому причина — це приблизно "Ну не 99% же намалювали, чого виходити?". Автократії теж розумнішають та не хочуть повторення історій України (2004 — ненасильницьки завалили намальовані результати; 2014 — влада забоялася та втекла) чи Білорусі (намалювали забагато, чим викликали місячні протести). І ось тепер розуміють, що для поразки протестів треба загалом сидіти до останнього та сподіватися на силовиків, а також не варто настільки нагло малювати вибори (якщо, звісно, не бажаєте зачистити будь-яке опозиційне крило, як Лукашенко).

Вони намалювали в 2020, вони намалювали в 2024, із цим часом опозиція слабшатиме через репресивні дії та палиці в колеса. Уже на цих виборах була тітушня, були силовики, були максимально наглі вкидання бюлетенів. І намалюють у 2028, не переживайте (на фото — приклад бюлетеня, який вкинули та зарахували за "Мрію", бо в квадратику з нею було проведено ручкою). І ще проблема, тепер президента Грузії обиратиме парламент, а не народ. Тому опозиція в особі Зурабішвілі теж скоро завершиться.

💪 Тому я скажу тут радикально — якщо народ Грузії хоче бути зоною впливу РФ, він нею залишиться. Якщо хоче йти до ЄС — він вийде на вулиці та почне жорсткі дії попри всі обставини. У 2004 році Україна вийшла як раз через подібні "похибки" на виборах, через те, що екзит-поли десь на 5-10% не співпадали з офіційними результатами. Приклади є. Ними треба тільки скористатися.

Дике поле

△ Дике Поле △

26 Oct, 17:33


Як я й говорив. Це класика з 2020 року — домалювати провладній партії трішечки для конституційної більшості. Зараз пишуть що 52% нібито за "Мрією". Очевидно, що нижче 50% не опуститься.

Треба йти палити гуму. Без варіантів. Екзит-поли показують, що "Мрія" не набрала більш ніж 40%, а значить опозиція разом набрала більше. Немає шляху назад. Тільки добиватися справедливості, тим більш ЦВК не сильно охуїла та не малює результати як у Білорусі. Шанси є. Але треба ними користуватися.

Дике поле

△ Дике Поле △

26 Oct, 16:01


Палити гуму. Захоплювати адмінбудівлі. Чинити фізичний опір силовикам.

Тільки так можна перемогти тітушню в Грузії. Гнид виганяють тільки силою.

Дике поле

△ Дике Поле △

26 Oct, 15:02


🇬🇪 Судячи з поведінки "Грузинської мрії", можна впевнено сказати, що ЦВК повністю куплена Іванішвілі, та нас очікують офіційні результати в якості більшості для провладної партії. Намалюють 55-60%, як і показували провладні опитування (хоча всі інші, як я показував учора, позначали десь 35% для "Мрії").

💬 Тому для грузинів сьогодні не такий важливий день. Влада максимально прямо показує, що фальсифікувала вибори. Тепер вибір за грузинами — хочуть вони до ЄС чи ні. Хочуть євроінтеграції чи згодні повернутися до лона Москви остаточно. І для цього потрібні жертви.

☝️ Не обов'язково в людях. Але важлива рішучість. Коктейлі Молотова, спалена гума та штурм адмінбудівель — те, що має зараз вивчати грузинська активна молодь. Я говорю прямо, бо воно інакше не буває. У гнид можна забрати владу лише силою. Ми бачили квіти білоруським силовикам, автозаки в РФ, мирний протест не спрацює. І тут потрібен приклад України.

🫡 Так, в Україні загинули люди під час Майдану. Так, загинули не тільки протестувальники, а й "беркутівці". Так, по суті тоді українці вбивали українців. Але таким чином Україна виборола свободу. При тому що трішки тоді "пощастило" — Янукович злякався помсти та втік.

Грузинам треба готуватися до того, що Іванішвілі буде стояти до останнього. Що його стратегія на протести — перечекати пару тижнів, поки він згасне, як це було під час прийняття "закону про іноагентів". Тоді теж були жорсткі протести, але все пішло на спад на Великодні свята, як влада й очікувала. Тобто тепер просто вийти та кричати "банду геть!" замало. Треба палити гуму. Треба порушувати закон. Треба чинити насилля до силовиків, аби вони боялися до протестувальників підійти. Треба захоплювати мерії, адміністрації президента, аналоги облрад та проголошувати свою владу, виставляти владі ультиматуми. І бажано одразу та все.

🩸 Так, це жорстко, так, неприємно. Але так куються демократії, так виборюється свобода. Кров'ю та потом. Силою.

Дике поле

△ Дике Поле △

26 Oct, 13:30


🇳🇴🇫🇷🇬🇧🇮🇱 Далі Норвегія та Ізраїль підписали угоду про мирне використання важкої води, про це доповіли США, але повідомлення не дійшло до ЦРУ та десь "на шляху" було втрачено! І це вже була проблема США, бо фактично ж про все було Вашингтону сказано. А почули/не почули — це проблема США. Так і працювали. Норвегія давала важку воду через Велику Британію, а Франція — уран. А США передавали мирний пакет для спільного проєкту з Ізраїлем "Атоми миру", і навіть не уявляли, що ця програма для Ізраїлю є ширмою, а Тель-Авів акуратно будує ядерний реактор.

🇺🇸 США зрештою дізналися про програму, але не хотіли дискредитувати союзника та не змушували навіть підписувати Договір про нерозповсюдження ядерної зброї. Умова від Ізраїлю — не проводити ядерних випробувань + не оголошувати офіційно про наявність ядерної зброї. Франція ж усе ж таки побоялася допомагати далі та припинила постачання урану. Покладів в Ізраїлі було мало, тому треба було шукати, де той уран знайти.

🇩🇪 І в 1965 році знайшли шляхом контрабанди! З приватної американської корпорації NUMEC переправили до Дімони 200 тонн уранової руди (жовтого кеку), операція була названа "Plumbat" (свинець) через маркування 560 бочок, в яких була руда. Отже, з німецького корабля "Шерсберг А" на ізраїльський корабель у водах між Кіпром та Туреччиною контрабандна уранова руда була перевантажена. Уряд ФРН про все знав, але діяв секретно, аби не розлютити США та СРСР. Чому уряд ФРН пішов на таке? Бо Ізраїль погрожував викрити нацистське минуле їхніх чиновників (тоді інтернету не було, якщо що, біографію "зачистити" було простіше).

Власне, станом на 1967 рік Ізраїль мав 2 ядерні бомби. Але це не були авіабомби, наприклад. Це були бомби, де було купа дротів та єдиною можливістю їх підірвати — це було наблизитися до ворожої колони вантажівкою та активувати бомбу. Бомби готувалися використати від час Шестиденної війни на випадок, якщо арабська коаліція зможе пробити ізраїльську оборону, тоді б бомби відправили на танкові колони. Але ту війну Ізраїль виграв та бомби не використав.

💬 Так і зараз Ізраїль не використовує бомби та не визнає наявність ядерної зброї.

(2/2)

P.S. На фото 2 — знімки з ядерного реактору Ізраїлю. Людину, яка це зробила, засудили на 18 років за зраду.

Дике поле

△ Дике Поле △

26 Oct, 13:00


🇮🇱 Хочу тут згадати історію про те, як узагалі в Ізраїлю з'явилася ядерна зброя. Найбільш таємна ядерна зброя — з класичним виразом "У нас її нема, але якщо треба — використаємо".

🇫🇷 Ядерна програма Ізраїлю з'явилася в 1957 році, тоді генеральний директор Міністерства оборони Ізраїлю Шимон Перес підписав із Францією угоду, яка передбачає надання Ізраїлю зброї + ядерного реактора. А все це відбулося після Суецької кризи 1956 року, коли військово Єгипет (проти якого виступали разом Велика Британія, Ізраїль та Франція) програв, але політично виграв завдяки погрозам з боку СРСР, який погрожував використанням «усіх видів сучасної зброї», аби зупинити конфлікт. Тоді де Голль почав ядерну програму у Франції також.

🇺🇸 Тоді ще Франція воювала з алжирськими повстанцями (війна завершилася в 1962 році незалежністю Алжиру), яких підтримував Єгипет. Тому Ізраїль мав дуже вигідне для Франції географічне розташування. Так Франція допомогла Ізраїлю почати ядерну програму. А США вони вдвох надурили: спочатку говорили, що Ізраїль надаватиме звіти своїх досліджень та відправлятиме студентів у французькі ядерні центри, потім коли США побачили той реактор, то відхрестилися, що це текстильна фабрика, потім — що це будівництво дослідного металургійного комплексу.

⚛️ Чому так? Тому що США виступали проти розповсюдження ядерної зброї, саме вони створили МАГАТЕ, організацію проти ядерної зброї. Тому сказати США про проєкт = бути змушеними його згорнути.

🇳🇴 Реактор же був побудований у Дімоні. Тут ще й Норвегія допомогла, бо важка вода для реактора в Дімоні закуповувалася у норвезької компанії NORATOM. При чому теж таємно (бо NORATOM співпрацювали також із Єгиптом та не хотіли санкцій): продавали важку воду Великій Британії, звідки її "надлишок" таємно передавався Ізраїлю.

(1/2)

Дике поле

△ Дике Поле △

26 Oct, 11:02


💬 Цікава історія з Ірану.

🇮🇷🇮🇱 На початку тижня через усі західні ЗМІ Іран почав робити вкиди, за яку атаку Ізраїлю буде "потужна відповідь". Через NYT вкинули, що удари по нафтових, енергетичних і ядерних об’єктах та вбивство високопосадовців є умовою для їх потужної відповіді. І по суті прямо сказали, що нічого не буде, якщо Ізраїль обмежиться кількома військовими базами та складами, де зберігаються ракети та безпілотники.

☝️ Як я казав, удари Ізраїлю по переліченим вище об'єктам катастрофічні для України. Окрім удару в 1000 балістичних ракет Іран погрожує перервати енергопостачання та перешкодити суднам проходити через Перську та Ормузьку протоки. А це ціни на нафту в космос одразу, за тиждень до виборів.

І ось сьогодні Ізраїль наніс атаку. Ані ядерні, ані нафтові об'єкти не були атаковані. Взагалі не дуже ясно, поки відчуття, що ППО Ірану атаку відбила. І як би там не було, але прямо зараз для нас це добре. Жодних коливань у цінах на нафту, усе до виборів спокійно. Думаю, що й Байден сказав, що після 5 листопада бийте скільки хочете. А до виборів — ні-ні.

Дике поле

△ Дике Поле △

26 Oct, 09:00


🤡 Курво, ну який же клоун.

☝️ Так, усе так просто, треба було методично говорити Путіну "Ти цього не зробиш". Саме так. От ви бачите, що гвалтівник хоче напасти на жертву, і маєте кричати "Ти цього не зробиш, ти цього не зробиш", і тоді він такий скаже "Ок, не зроблю" та заспокоїться. Воно ж так і працює.

Це про дипломатію від Трампа, точніше її відсутність.

🫡 До речі, до 80 тисяч 300 грн залишилося. Добивайте вже, і буду готувати пост про те, чому Трамп та Камала можуть програти вибори. Та й далі давайте до 90 тисяч іти, залишилося трохи загалом: https://t.me/dike_pole_official/61844

Дике поле

△ Дике Поле △

26 Oct, 07:02


💬 А ось і зранку перші проблеми БРІКС (там якийсь бот у коментарі заходив, який розповідав, що кількість бажаючих вступити така, що БРІКС за економікою Захід обходить).

🇮🇳🇧🇷🇹🇷🇻🇪🇳🇮 Як я й казав, Індія заблокувала вступ до БРІКС Туреччини через зв'язки з Пакистаном. Очевидно, що та сама участь буде в Азербайджану, який подав заявку в БРІКС у серпні цього року. А Бразилія заблокувала приєднання Венесуели (великий друг Путіна) та Нікарагуа. При чому Путін намагався цим країнам дати щось на кшталт "ви члени, але не зовсім", але не вийшло. Нагадаю, що Бразилія дуже вороже ставиться до Мадуро, і до Нікарагуа також. У підсумку БРІКС не було розширено через Індію та Бразилію.

☝️ Лула, як я й казав, поїхав не через те, що розбив голову. Очевидно, що це був лише привід самому не їхати, ще й рівень делегації акуратно опустити, щоб вона не могла прийняти жодних рішень. А делегація говорить: "Треба робити чіткі критерії щодо розширення, але ми їх не створимо, бо немає Лули, тому давайте це обговоримо на наступних самітах". У підсумку й рішень не прийняли, і з Китаєм не посварилися. Профіт!

🤷‍♂️ Так ось і виходить, що "глобальний Південь" не є просто "блоком, який проти монополії Заходу". Хтось іде туди через спробу розширити ринок, хтось через китайські кредити. Але немає такого, що там усі яструбино кричать: "Ми проти США та ЄС!". Немає ніяких "західних цінностей", які вигадали підступні англосакси з колоніальними цілями, а є інтереси держав, тим більше в настільки різноманітній карті, як-от тут (і Азія є, і Середня Азія, і Близький Схід, і Південна Америка).

🇺🇳 Тому якби не Гутерреш, я б це називав повним провалом. Але нажаль Гутерреш прибув. Тому якоїсь легітимності Путін досяг.

Дике поле

△ Дике Поле △

25 Oct, 19:45


😢 Шо по звіту? Кінець тижня, прошу грошей.

💸 1На банці в нас 72.298 грн. На приваті 28.540 грн. Коротше, 100 тисяч є! І ще якась кількість на Пейпел, не дивився ще. Але не більше 10 тисяч.

💬 Залишилася херня. Просто добити збір, 50 тисяч. Двічі цю суму пробили. Але хлопці все ще сидять без РЕБ. Треба мінімізувати втрати. Треба захищати хлопців. ЇМ. ДУЖЕ. ПОГАНО.

🙏 Під кінець тижня, хтось їде на дачу, хтось хоче кави попити. Від 100-200 грн гірше не буде. Давайте, добиваємо:

🔗Посилання на банку: https://send.monobank.ua/jar/vsr7bVHGg

💳Номер картки банки 5375 4112 2297 4912

Приват: 5363542018575994

PayPal: [email protected]

P.S. Відео старе. Але може надихне вас на донати. Реально, треба. Дуже.

Дике поле

△ Дике Поле △

25 Oct, 19:12


🇧🇬 Але не тільки Грузією. Ще на вихідних будуть парламентські вибори в Болгарії. Так, чергові. Так, там знову посварилися партії. Це вже шості парламентські за 3 роки. Сваряться партії прозахідні. Але не слава богу, що русня там чекає на свій реванш.

📊 Отже, PolitКраїна підготували опитування Exacta Research, за ними схоже, що до Народних зборів Болгарії проходять 7 політичних партій:

📌 ГЕРБ-СДС (Громадяни за європейський розвиток Болгарії — Союз демократичних сил) — партія прозахідна та проукраїнська, 26,7%;

📌 ПП-ДБ (Продовжуємо зміни — Демократична Болгарія) — партія прозахідна та проукраїнська, 14,6%;

📌 "Відродження" — партія ультраправа, проросійська, 14,3%;

📌 "Альянс за права і свободи" — партія фактично для етнічних турків, 8,1%;

📌 "Болгарська соціалістична партія — об'єднані ліві" — партія частково проросійська, звідти нинішній президент Болгарії, 7,5%;

📌 "Рух за права і свободи — Новий початок" — партія, з якої відколовся "Альянс за права і свободи", 7,3%;

📌 ІТН ("Є такий народ"), популісти, праві, 6%.


🇺🇦 Особливо ніфіга не змінилося з попередніх виборів 9 червня, хіба що піднабрали проросійські партії, але до формування коаліції їм дуже далеко. В основному треба домовлятися ГЕРБ-СДС та ПП-ДБ, але розбіжності є щодо прем'єр-міністра та того, від якої партії він буде. Скоріш за все, ці вибори теж будуть безрезультатні. А політична криза подібна на руку тільки РФ. Нам же краще, аби прозахідні партії пошвидше припинили критикувати одна одну та сформували коаліцію, аби "Відродження" точно не мали шансів дірватися до влади.

Дике поле

△ Дике Поле △

25 Oct, 14:37


🤷‍♂️ Вибори для Грузії історичні. Якщо перемагає "Грузинська мрія", то гайки закручуються, а опозиція під тиском не зможе більше нормально працювати та буде або в еміграції, або у в'язниці. Якщо перемагає опозиція — "Грузинська мрія" піде у в'язницю або в РФ. Вони серйозно цього бояться — он на фото 1 Іванішвілі виступає під куленепробивним склом (навіть Трамп так не робив!). Взагалі Іванішвілі зараз перфоманси робить: у Горі (місто дуже в 2008 постраждало від російських авіаударів) він заявив, що покарає попередню владу за її провину у війні. У тому, що винні люди північніше Грузії, Іванішвілі не згадав.

💬 По соцопитуванням цікаво. Опозиційних блоків кілька, я впевнений, що об'єднатися вони можуть. Це "Єдність - Національний рух" (партія Саакашвілі + ще дві партії), "Коаліція за зміни" та "Сильна Грузія". Впевнений, що вони об'єднаються в коаліцію, бо вони підписали "Грузинську хартію", запропонованою президенткою Зурабішвілі, яка передбачає скасування законів, що шкодять євроінтеграції.

📊 Так ось, деякі опитування показують 60% на користь "Мрії". Але більшість показує лише трішки більше ніж 30% — власне ядерний електорат "Мрії", який любить Кремль. Так би мовити, вгадайте які опитування проплачені владою. При чому опозиція називає ці вибори "референдумом", аби був сформований уряд та були проведені нові вибори без "Мрії".

🇷🇺 Як ви розумієте, шансів у опозиції на чесних виборах — купа. Але ж у Грузії є купа підстав для фальсифікацій та підкупів. У Молдові, наприклад, заблокували всі канали проросійських партій та затримували групи молодиків, які тренувалися захоплювати адміністративні будівлі. Там уже працює європейське правосуддя. А в Грузії нічого із цього немає. Тому я впевнений, що фальсифікації будуть.

☝️ Варіантів у грузинського народу 2: або перемагати "Мрію" розгромно, щоб нічого не можна було фальсифікувати (це вам не Венесуела), або робити Майдан із захопленням адмінбудівель та повертати справедливість. Інакше Брюссель та США будуть вважати Грузію "втраченою" на певний час державою. Ніхто Грузію ззовні рятувати не буде, і за неможливість повернути владу в потрібні руки, нажаль, буде відповідальність.

(2/2)

Дике поле

△ Дике Поле △

25 Oct, 14:18


🇬🇪 Так, тепер по Грузії. Сьогодні буде багато, але вибори дуже важливі. Для вас — треба зрозуміти повну картину, аби не було криків "Грузія проросійська держава" чи "грузини підтримують Путіна". Це неправда. Я, як людина, не байдужа до Грузії, вам про це можу точно сказати.

☝️ Спочатку давайте я спробую пояснити. До 2022 року для грузинів партія "Грузинська мрія" не асоціювалася з Кремлем, а її лідер, проросійський олігарх Бідзіна Іванішвілі, нікого не цікавив. Як і в нас було, це велика помилка. Бо саме орієнтованість у зовнішній політиці показує, що то за партія. І якщо вона пов'язана з РФ, то будьте певними, що буде спроба узурпувати владу.

Із 2022 року "Мрія" показала своє обличчя. Раніше були просто протести через дуже близькі результати попередніх парламентських виборів, бо були підозри у фальсифікаціях. Але з 2022 року ми чуємо тільки заяви про те, що "Грузія не втягнеться у війну", абсолютно дебільні заяви, що ніби Вашингтон просив Тбілісі почати війну за Абхазію з формулюванням "вас багато, ви протримаєтеся кілька років" та нещодавня заява прем'єра Грузії Гарібашвілі, що нібито "Молдова провалила тест на демократію". Ну й додайте сюди ще й закон про іноагентів.

🇪🇺 ЄС справді працювали методом пряника достатньо — навіть екстерном дали Грузії статус кандидата на вступ (хоча Гарібашвілі дуже злився, що цей статус не дали разом із Молдовою та Україною). Ось вам стимул, робіть щось далі, аби не було заяв на кшталт "Нам нічого ЄС не дав" тощо. Але після цього нічого в політиці Грузії не змінилося, і наразі держава так і залишається кандидатом, а всі євроінтеграційні процеси заморожені.

🇷🇺 Грузія після втрати Вірменії залишається єдиною державою, на яку РФ має контроль на Кавказі. Втрата Грузії = втрата Кавказу загалом. По суті тоді значно більший вплив у регіоні буде саме в Туреччини разом із Азербайджаном. Тому для нас то новина чудова. Також якщо переможе опозиція, то РФ значно складніше буде будувати морську базу в Очамчирі (Абхазія), бо на Кремль тиск буде значно сильніший, ніж нині (нині загалом Тбілісі особливо й не проти).

(1/2)

Дике поле

△ Дике Поле △

25 Oct, 13:23


🇷🇺 Дуже-дуже добрі новини на фінансовому фронті ворога. Сьогодні оголосили (очікувано) про підвищення ключової ставки ЦБ РФ до 21%. Найвищий результат за весь час, так погано не було ані в 2014, ані під час "нафтових війн" 2021 року (тоді швидко підняли до 20%, але до вторгнення опустили до 7.25%). 21% не було ніколи. І Набіулліна ще каже, що підвищення буде до 23% протягом року. Тобто я очікую 25% до літа. Цікаво, чи зможемо ми скоро задавати питання "Що крутіше, мікрокредити чи ставка ЦБ РФ?".

💸 Що це означає простими словами? Для росіян кредити стануть дорожче, а економічне зростання РФ зменшиться (його й так немає). Але якщо ставку опустити, то інфляція попре на гору, і тоді економіці буде ще гірше. Треба розуміти, що зазвичай подібні підвищення робляться тимчасово (як-от у 2021 році), аби потім стало краще та можна було повернути ставку на нормальний показник.

Тут же історія інша, тому що невідомо, коли стане краще, а стає гірше. Бюджетні витрати зростають, як і зарплати (але не природньо, а через дефіцит робочої сили, бо де купа чоловічого населення зараз?), а пропозиція дуже відстає від попиту, бо імпорт стає складнішим, а грошей у росіян стає менше. І пропозиція буде тільки гіршою, якщо кредити стануть дорожче.

🤷‍♂️ Ах так, також Мінфін РФ провалив продаж облігацій федерального займу на 560 млрд рублів. А ще "Сбербанк" припинив кредитувати в юанях (а за 3 тижні до цього так само зробив ВТБ). Проблеми накопичуються, і при цьому ніхто РФ грошей не дасть. Тому чекаємо, коли остаточно спустошиться ФНБ (це десь середина-кінець наступного року). Тоді дуже цікаві процеси будуть в РФ.

Дике поле

△ Дике Поле △

23 Oct, 09:29


Декілька випадкових копіумних фактів для Камали

👩🏽‍💼Опитування цього року мають певну специфічну методологію, відкалібровану під виборця Трампа. Тож ймовірно Трамп не покаже на виборах результату кращого за опитування, як це було в 2020 і 2016.

👩🏽‍💼Крім того агрегаторам згодовують чимало опитувань, афілійованих з республіканцями, що може на декілька відсотків покращити результати Трампа в порівнянні з реальністю.

👩🏽‍💼Камала все ще попереду Трампа в popular vote. І це було б не важливо, якби не той факт, що в дуже демократичних і густонаселених Каліфорнії і Нью-Йорку Камала показує результат на 10-20% гірший, ніж Байден 4 роки тому. Якщо вона недобирає там, значить покращила результати деінде.

👩🏽‍💼В штабі Камали всі знервовані і налякані перспективою поразки, в штабі Трампа всі спокійні і майже тріумфують. В 2016 все було так само, але навпаки. Налякані, а отже вмотивовані працюють на порядок активніше та ефективніше в фінальні тижні. І це робить різницю.

***
Проте, не робитиму вигляду, що наведені факти — переконливий аргумент на користь Камали. Але коли якщо вона таки виграє всі навкруги розповідатимуть про це як про очевидні речі.

△ Дике Поле △

22 Oct, 21:13


Так ось, що за гамбіт? А він дуже простий.

Наступного року наступальний потенціал РФ згорнеться. Усі грошові резерви вичерпаються, нафтогазові доходи не врятують, бо "Газпром" третій рік страшенні збитки несе, а також вичерпаються запаси всього совкового заліза зі складів. Наступати буде нічим, і грошей на війну не буде звідки викидати.

😢 Ми ж, нажаль, не зможемо зробити прямо страшно велику операцію з деокупації територій. Банально немає на це сил, і що буде, якщо наступ провалиться? Та навіть якщо вдасться з величезними втратами дійти до кордонів 1991 року, то потім буде питання — ми воюємо за людей чи території?

🇺🇸🇪🇺🇺🇦 Остін порушив питання, що країни ЄС думають щодо відправки миротворчого контингенту до України. Очевидно, що мова про те, коли конфлікт буде заморожений. І це ідеально кладеться на ситуацію, що у Вашингтоні до влади може прийти Трамп. Тобто вся відповідальність виключно на ЄС. Фіцо продавити можна, на Орбана, як він уже 2 роки вказує, чхати, протиснуть рішення.

💬 Як я бачу ситуацію. У 2025 році у РФ сточуються сили повністю, але ж оборонятися вона може. Путін, який розуміє, що більше йому нема чого ловити та ніяк це не виправити, захоче заморозку конфлікту. І ось тут перед ним будуть умови, які вже фактично будуть ультиматумом: європейський контингент певній демілітаризованій зоні, певний обмін територіями (ви ж пам'ятаєте, що Україна утримує частково Курську область, так?), очевидно жодних послаблень по санкціях (а навіщо? Кому це потрібно, окрім Путіна?) та очевидно жодних поступок територіально, лише по ЛБЗ + певний обмін на Суджанський район (тут не знаю який саме обмін). У Путіна не буде козирів якось відповісти на цей ультиматум.

У підсумку Путін отримає територію, яку сам і розбомбив КАБами, на яку потрібні трильйони на відновлення (а цих трильйонів уже не буде, і неясно де їх взяти). Україна отримає державність (А ЦЕ І Є ПЕРЕМОГА У ВІЙНІ ДЛЯ НАС!!!), гарантії того, що ворог не нападе найближчим часом, та можливість вступити до ЄС та НАТО (друге — опціонально, якщо Трамп програє вибори в листопаді). Так, лише тими територіями, які будуть під нашим контролем, але їх достатньо для функціонування держави. Корейський сценарій, і в ньому немає нічого поганого.

🇫🇷🇬🇧🇩🇪 І основи для цього рішення закладаються зараз. На зустрічах із лідерами ЄС, Шольцом та Макроном (ну й Стармер також, Велика Британія навіть поза ЄС є лідером Європи). На зустрічах Остіна та Зеленського. Усе робиться для того, щоб кінець активної фази війни не залежив від рудого клоуна в Білому Домі, і щоб архітектура була зрозуміла.

🤷‍♂️ РФ же в такому випадку чекає не найкраща історія. Я не розумію, як така велика держава з таким великим загальним ВВП може функціонувати під санкціями. І я не бачу сенсу їх знімати, не бачу для Заходу такої мотивації. Але спрогнозувати, що там буде — неможливо. Буде хуйово, ось і все.

(2/2)

Дике поле

△ Дике Поле △

22 Oct, 20:41


🤷‍♂️ Ніхріна ми не зібрали до 80 тисяч банку. Ну шо, тоді поки без пунктів про Камалу та Трампа, почекаю. А сьогодні покажу вам цікавий гамбіт, який мені розкрили хороші друзі.

🇺🇦🇺🇸 Дивіться, тут як раз Зеленський же з Остіном зустрічався. І MSNBC надав багато важливих деталей. Остін заявив, що Покровськ Україна має зберегти "за будь-яку ціну". Не раз я вже говорив про те, наскільки це місто в плані виробництва важливе. Тут нема чого додати. Також говорить, що нам треба не допустити обвала фронту на Донбасі ще 1-2 місяці, після чого США займуть "більш проактивну позицію" щодо підтримки України, і тоді й оголосять нам, що ракетами західними вглиб РФ бити можна.

При цьому найважливіше не це, а перспективи. Остін вказав, що нам набагато більш реально доєднатися до НАТО, ніж деокупувати військовим шляхом усю територію в кордонах 1991 року. Як я інтерпретую цю цитату? Що так, звісно є певні території, які ми маємо утримати, але при цьому не треба за будь-яку ціну йти до військової перемоги. Бо питання в тому, що цей вихід на кордони 1991 року дасть та якою ціною він буде.

🤬 Остін вказав на те, що й через зростання популістів-трампістів у США зростає невдоволення щодо коштів, що виділяють Україні. А також висловив занепокоєння тим, що Зеленський послабив демократичні інструменти.

☝️ У чому суть? Треба почекати 1-2 місяці, поки пройдуть у США вибори, нічого ти тут не зробиш. Як я й казав, тоді й дозволи будуть, і пакети допомоги побільше. А поки не можна, бо демократам треба переобратися, і щоб на фоні цього не було настроїв "чому ми так багато Україні даємо".

🤔 І я підозрюю, що нещодавня зустріч Байдена в Європі була не така "деескалаційна", як багато хто думає. У другій частині поясню.

(1/2)

Дике поле

△ Дике Поле △

22 Oct, 13:28


💰 Окей, бачу треба розʼяснювальна бригада по тому, що зараз з кредитом 50 млрд $ від G7.
Тут у Вашингтоні зараз багато розмов про це.

👌Коротко: все добре і йде по гарному для нас сценарію. За зовнішнє фінансування 2025-го року я спокійний.

Далі деталі:

▪️Гроші (в цілому 50 млрд $) умовно можна поділити на дві частини від ЄС (в G7 це Італія, Франція та Німеччина) та інших (США, Канада, Японія, Британія)

▪️Яка пропорція кожної країни в цих 50 млрд - дізнаємося тут у Вашингтоні 25-го жовтня. Тому і пишу, що у ЄС рішення ДО 35 млрд.
Скоріш за все буде:
- 20 млрд ЄС 🇪🇺
- 20 млрд США 🇺🇸
- 10 млрд Японія- Канада - Британія.

До речі, Британія 🇬🇧 вже оголосила що дасть 3 млрд, тому думаю це сигнал що так і буде.
🗓️ Але чекаємо пʼятниці де все буде офіційно анонсовано.

▪️ЄС виділяє через свій фонд по Extraordinary Revenue Acceleration for Ukraine (ERA). Гроші прийдуть у 2025-му і будуть привʼязані до певних проміжних маяків в Ukraine Facility Plan.

▪️Всі інші, включаючи Штати дадуть в новий фонд Світового банку -financial intermediary fund (FIF). Це важливо розуміти, що в такому випадку гроші будуть вже у Світового банку, і це захищає нас від певної політичної турбулентності в США.
Відповідно далі ці гроші (не військова частина) будуть виділятися наступний рік- два.
Які самі маяки для них будуть ще невідомо, але це буде вже стандартні для нас документи: DPL Світового банку- умови США і МВФ.

Тут ‼️ увага. Для наших особливо обдарованих деяких діячів підкреслюю - виконання показників макростабільності буде обовʼязковим і програму МВФ треба буде так само обовʼязково виконувати!!!!! Інакше - 🙅‍♂️ ніт грошей.

💁‍♂️Справді, ще раз - ці 50 млрд НЕ заміна МВФ, а їх доповнення щоб закрити дірку на наступні роки ! І як би того не хотілось, але гроші це не наші, а кредитні G7. Тому реформи треба буде під них робити теж.

Ну начебто коротко все 🤷‍♂️. В пʼятницю буде більше деталей.

△ Дике Поле △

22 Oct, 10:39


🇪🇺🇺🇦 Ось, до речі, й офіційно Європарламент проголосував за надання Україні кредиту в 35 млрд євро. Найголовніше тут, звісно, те, що заплатить за цей кредит не Україна, а РФ — усе покриють відсотки із заморожених РФ резервів.

😂 Насправді, кумедно те, що й на це росіянам начхати. Так, фізично вони нічого не можуть зробити, але ж могли якось погрожувати, щось кричати про ядерну зброю. Але їм абсолютно ок, що вони все більше починають фінансувати Україну. Надавати їй фінансову допомогу, платити українському ВПК, закуповувати зброю Україні. Абсолютно не цікаво.

☝️ Ну то й добре. Аморфна РФ — хороша РФ. А в нас збір горить. Нагадую, що якщо добиваєте до 80 тисяч, то я розповідаю, чому Камала чи Трамп можуть програти вибори. І також готую статтю про вибори в Грузії. https://t.me/dike_pole_official/61844

Дике поле

△ Дике Поле △

22 Oct, 09:35


🇷🇺 Ти диви, що вже в росіян, у яких немає проблем із людьми, роблять. Мотострілецький полк РВСН!

☝️ Тобто чуваки, який мають готуватися у випадку чого відбивати атаки найпотужнішою зброєю, йдуть воювати та здихати в штурмах. Це прямо дуже важливий момент, тому що ладно мотострілецькі авіаційні полки (хоча сточувати в штурмах авіатехніків теж таке собі). Але РВСН це ж головний символ расіюшки, це така важлива скрєпа!

🥰 Ясно, що всіх спеціалістів-ракетників не закинуть на забій. Хтось залишиться охороняти об'єкти, хтось буде стояти біля пускових на всяк випадок, когось відправлять, бо їх не любить начальство, краще в штурмах "обнулити". Але знак прекрасний. Знак, який вказує на проблеми з особовим складом у ворога.

Дике поле

△ Дике Поле △

21 Oct, 20:30


🇸🇩 Так, про Іл-76, який збили в Судані. Там уже наші почали радіти, ніби то є борт RSF, повстанських сил, які підтримує Кремль. Але наші медіа не особливо висвітлювали матеріали після того, як західні ЗМІ повідомили про операції ГУР у Судані, а це було ще взимку. Багато чого змінилося.

Нажаль, ми поки вирішили не поширювати вплив на Судан загалом. Думається, що через нестачу ресурсів. Немає в нас можливості відправити туди достатньо сил, щоб там був прям таки проукраїнський режим. Максимум — Судан точно буде хабом, через який ми будемо отримувати екзотичне озброєння (саме звідти до нас приходять іранські боєприпаси, наприклад). І я думаю, що не буде прихильним до РФ.

РФ же десь навесні припинила підтримувати RSF та вивела "Вагнер" із Судану, після чого ГУР зробило так само. Тобто ще раз — ані бійців ГУР, ані бійців "Вагнера" зараз у Судані немає. І потихеньку там урядові сили підхоплюють ініціативу на основних напрямках, поступово витісняючи RSF. Власне RSF зараз підтримують тільки Емірати, отримуючи вигоду з незаконного продажу золота із Судану.

🇺🇸 США теж хотіли накласти на RSF санкції, але не хотіли через це сваритися з Еміратами. Пару тижнів тому вони це зробили, а також акаунт RSF у Твітері був заблокований. Ну й збитий сьогодні літак належав компанії з ОАЕ, а російські пілоти там через те, що компанія заради "прокладки" користувалася послугами компанії з Киргизстану.

🤷‍♂️ Немає сенсації в тому, що ОАЕ постачають RSF зброю, це ще з початку конфлікту так. І загалом новина не варта уваги була б, якби там не було росіян. Але наші ТГ-канали переможеньку роздули із цього. Переможеньки немає. Ну хіба що да, -2 росіянина. Та привід поговорити про те, шо там у Судані відбувається.

Збір тут: https://t.me/dike_pole_official/61844?single

Дике поле

△ Дике Поле △

21 Oct, 19:05


🫡 Кайфові ви! 70 тисяч пробили! Давайте тепер добивати до 80 тисяч, а я буду готувати матеріал про Гарріс та Трампа, їхні недоліки та переваги. Збір тут: https://t.me/dike_pole_official/61844

🇲🇩 Коротше кажучи, у Молдови тепер пипець яка проблема, навіть якщо Санду переможе. Бо перемогу на референдумі витягнула чисто діаспора — тобто ті молдавани, які не живуть у Молдові фактично. І це величезний козир проросійській пропаганді — мовляв, дивіться, воно то все чесно, тільки шлях Молдови обрали ті, хто давно виїхав у ЄС! І нажаль, це ніяк не вийде покрити. Це факт.

☝️ Санду явно бажала цим референдумом зробити вибори тріумфальними, і начебто все правильно робила. Але не врахувала питання явки. Проросійський електорат (і це в будь-якій країні) дисципліновано прийде на дільницю та проголосує за русню. Стояногло набрав стільки, скільки він активного електорату мав, тепер туди додасться більша частина електорату Усатого та інших дрібних кандидатів. А проєвропейський електорат часто не є таким дисциплінованим. Для виборців Санду наче всі питання вирішені щодо ЄС, Молдова вже кандидат, навіщо переживати та ходити голосувати? Санду не змогла створити причину високої явки, не змогла створити пропозицію. У підсумку якби не діаспора, то навіть референдум із такою для нас очевидною відповіддю міг провалитися. Фактично те населення, яке живе в Молдові, проголосувало проти шляху до ЄС. І все через явку: не було навіть 50%.

😶‍🌫️ Тобто ці вибори мають бути холодним душем для пані Санду. Треба зрозуміти, що проєвропейського виборця треба ще вмовляти ходити на вибори. Молодого виборця — особливо (як раз молоді було дуже мало в явці). Треба пояснювати своїм виборцям, чому електорат варто мобілізувати.

🇷🇺 І до речі це все не буде брехнею. Якщо переможе зараз Стояногло, а на парламентських виборах комуністи разом із іншими проросійськими силами (комуністи не прямо проросійські як Шор, але щось на рівні Януковича-2010), то ніхто вже владу не віддасть. Владу в 2020 та 2021 віддали випадково, бо не повірили, що Санду може виграти, а вона взяла та виграла. Якщо проросійські сили переможуть, то гайки закрутять, а також акуратно будуть щемити PAS. Як це відбувається, спитайте в Грузії (як раз їхній прем'єр продовжує клоунаду та заявляє, що Молдова "не пройшла тест на демократію").

🇪🇺 При цьому якщо Санду та PAS (парламентські вибори — наступного літа) перемагають, то це остаточний розворот Молдови в бік ЄС. І подалі від РФ. Тобто в контексті політичної орієнтації це найважливіші вибори в історії. І ось усю цю ідею Санду поки що не змогла "продати" своїм виборцям у достатній кількості.

🤷‍♂️ Поки що Молдова має референдум за шлях до ЄС, де різницю зробили ті, хто в Молдові не живуть, а також дуже хиткі позиції Санду, якій перед другим туром треба терміново шукати близько 9%. Щось прийде від Усатого, але недостатньо. Час мобілізовувати електорат. Іншого шансу стати в бік ЄС у Молдови не буде.

Дике поле

△ Дике Поле △

21 Oct, 11:59


☝️ От Молдова, Грузія та США — супер важливі вибори та супер цікаві.

🇬🇪 Наступні вихідні це вибори в Грузії. Очевидно, що нинішня влада прийняла чимало законів (найголовніший про іноагентів), щоб репресувати або змусити емігрувати опозицію після виборів. У опозиції є шанси перемогти, але є 2 перепони: старе населення, яке пам'ятає часи СРСР та згадує про Саакашвілі виключно як про "репресивного диктатора" та адмінресурс — впевнений, що чинна влада в разі дуже близького голосування спробує фальсифікувати вибори, аби як раз виграти в 1% умовно. Натурально історичне голосування для Грузії, яке визначить їхній політичний вектор на довгий час.

🇲🇩 Далі 3 листопада це другий тур виборів у Молдові. Припустимо, референдум "за ЄС" пройшов успішно, але в Молдови ще 2 тести — другий тур та парламентські вибори наступного року. Теж вибори, які або остаточно закріплюють шлях Молдови до ЄС, або повертає Молдову до РФ назад та робить біля нас ще одну недружню країну.

🇺🇸 І далі за кілька днів вибори в США, де переобирають третину Сенату, повністю переобирають Палату Представників + президента. І от саме останній вибір критичний для України.

🤷‍♂️ І ніде немає чіткого розуміння, що воно буде та як воно буде. Україні, готуємося, купляємо корвалол та не пиздімо заздалегідь (як-от учора ввечері говорили, що референдум за ЄС у Молдові провалився).

Дике поле

△ Дике Поле △

21 Oct, 11:09


🤯 Поки що продовжую афігєвати від того, що за цього товариша приблизно половина США готова проголосувати. Якщо ви не згодні, то уявіть, якби подібне почав витворяти кандидат в Україні.

☝️ Що взагалі має сказати Трамп, щоб нарешті в пересічного американця ввімкнувся мозок та він не захотів масово голосувати за популіста? У мене відчуття, що в Трампа не впаде рейтинг навіть якщо він назве Гітлера "нормальним чуваком", а японців часів Другої світової буде героїзувати.

🇺🇸 І це не комплімент Трампу. Це факт того, що американці трішки ідіоти, якщо між "відмінницею" Гарріс, яка фактично не має серйозних факапів у своїй кар'єрі, та якій треба бути тупо ідеальною для того щоб перемогти, та Трампом, у якого факапів та приколів стільки, що на всіх пальцях не перерахувати, вони реально вагаються.

Дике поле

△ Дике Поле △

21 Oct, 08:37


Давайте так — ви сьогодні наближаєтеся по збору до 70 тисяч, а я вам пояснюю, чому в Молдові так усе хитко та чому вони навіть у ЄС не дуже хочуть.

Як вам ідея? Збір ось тут, кидаємо по 100, 50, 20 гривень. Щось треба закинуть. https://t.me/dike_pole_official/61844

Дике поле

△ Дике Поле △

21 Oct, 05:53


🇲🇩 Короче, тут прямо боротьба дика.

Усатий у підсумку програв друге місце Стояногло. Санду серед усіх кандидатів треба зібрати ще 8% для перемоги. Це буде складною задачею. Але Стояногло легше ніж Усатий, це повністю проросійський кандидат, без усіляких приколів.

На референдумі жесть. Спочатку варіант "за шлях до ЄС" програвав серйозно, потім почали підраховувати голоси діаспори, і отам уже пішла ось дика боротьба. Там от після підрахунку 1.5 млн голосів 50/50, чисто для розуміння.

💪 Як я й говорив, діаспора страшенно витягує. Подивимося, як буде далі. Думаю, що таки варіант "за шлях до ЄС" переможе. Але дуже-дуже все близько.

🙏 Підписнику нашому зі штабу Санду бажаємо удачі, сьогодні день явно буде важким. Але пишіть у коментарі, шо там та як за можливістю!

P.S. "За шлях до ЄС" уже виграє з мінімальною перевагою. Жесть

Дике поле

24,247

subscribers

39,817

photos

14,140

videos