ДАБІвська жизня @dabivske Channel on Telegram

ДАБІвська жизня

@dabivske


Канал про події, пов’язані зі сферою будівництва
Електронна адреса для зворотного зв’язку: [email protected]

ДАБІвська жизня (Ukrainian)

Вітаємо вас на каналі "ДАБІвська жизня"! Цей канал присвячений подіям, що пов'язані зі сферою будівництва. Якщо ви цікавитеся новинами про будівельну галузь, тенденціями у розвитку будівельних технологій, а також інноваціями у цьому сегменті, то ви потрапили за адресу. Наш канал регулярно оновлюється цікавими матеріалами, ексклюзивними інтерв'ю та аналітичними оглядами. Ми стежимо за всіма важливими подіями у будівельній сфері, щоб ви завжди були в курсі. Запрошуємо приєднатися до нашої спільноти будівельників, архітекторів, дизайнерів та всіх, кому не байдужа тема будівництва. Долучайтеся до обговорень, діліться своїми думками та питаннями. Електронна адреса для зворотного зв'язку: [email protected]. Разом ми робимо будівництво цікавішим та зміцнюємо спільноту, яка допомагає одне одному в розвитку та професійному зростанні. Приєднуйтесь до нашого каналу "ДАБІвська жизня" і станьте частиною нашої будівельної спільноти!

ДАБІвська жизня

06 Feb, 05:29


Всім вітання! Ми є, дякувати Богу живі! Нажаль, на даний час, ситуація в країні відвела фокус уваги від будівельної галузі, вся увага прикута до військової тематики.
Сподіваємося на найшвидшу Перемогу, вірьмо та допомогаймо ЗСУ!!!
Слава Україні!!!

ДАБІвська жизня

14 Jan, 12:48


The owner of this channel has been inactive for the last 5 months. If they remain inactive for the next 29 days, they may lose their account and admin rights in this channel. The contents of the channel will remain accessible for all users.

ДАБІвська жизня

26 Mar, 08:01


Дуже болюче для нас всіх питання, але мовчати про це не можна. Повністю підтримуємо колег

https://t.me/bezdabi/772

ДАБІвська жизня

23 Feb, 16:08


Плагіат
 
Telegram-канал «ДАБІвська жизня» з повагою ставиться до інтелектуальної праці наших колег, тому у разі використання матеріалу інших Telegram-каналів, експертів у галузі містобудування, спеціалізованих сайтів тощо робить відповідні посилання на авторів.
При цьому це робиться навіть у разі перефразування використаних публікацій.
Ми неодноразово виявляли недоброчесних колег, які наш матеріал видають за свій.
Вважаємо, що побідні випадки лише підкреслюють нашу правоту, доводи та позиції.
Разом з тим звертаємо увагу плагіаторів на необхідність дотримання загальноприйнятих правил поведінки та необхідність посилання на джерело у разі використання наших публікацій.

ДАБІвська жизня

23 Feb, 12:00


АГЗП під вікнами від ДІАМ
 
16.02.2022 ДІАМ видала сертифікат на АГЗП по вул. Незалежності в м. Чернігові.
Автомобільний газозаправний пункт (АГЗП) споруджено буквально на зупинці громадського транспорту, поруч із зеленою зоною - невеликим сосновим ліском, напроти найбільшого в мікрорайоні супермаркета та дитячого майданчика й за кількадесят метрів від житлових будинків.
 
Раніш мешканці великого «спального» мікрорайону Масани в Чернігові оголосили безстрокову акцію протесту проти будівництва біля житлових будинків цього АГЗП.
Активісти зібрали майже 900 підписів проти будівництва, а також підписали за три дні електронну петицію, але це не допомогло.
 
Виданий ДАБІ у червні 2020 року дозвіл на будівництво АГЗП намагалась оскаржити місцева мешканка.
На даний час у справі відкрито касаційне провадження, але після видачі Сенею-агроном сертифіката перспективи у справі примарні.
 
Висновки суду відверто шокують: «Враховуючи, що земельна ділянка кадастровий номер 7410100000:01:010:0118 по вул. Незалежності у м. Чернігів за основним цільовим призначенням відноситься до земель житлової та громадської забудови, а її цільовим призначенням 03.07 Для будівництва та обслуговування будівель торгівлі, будівництво на ній автомобільного газозаправного пункту, який здійснюватиме торгівлю скрапленим газом, до складу якого входитиме у тому числі будівля операторської, де операції купівлі-продажу скрапленого газу будуть безпосередньо вчинятися, є таким, що цільовому призначенню даної земельної ділянки повністю відповідає».
 
Крім того, як зазначило Управління архітектури та містобудування Чернігівської міської ради, земельна ділянка знаходиться в зоні багатоквартирної забудови (Ж-2), а будівництво автозаправної станції в зоні Ж-2 відноситься до допустимих видів забудови та використання.
 
Іншими словами, берете учать у програмі Сені-агронома 3/5/7 $ за кв.м., будуєте заправний комплекс серед житлового кварталу, ставите будку з касовим апаратом і все ОК.
 

ДАБІвська жизня

23 Feb, 06:00


Висотність, Генплан та ДПТ
 
ДІАМ видано три відмови у прийнятті в експлуатацію об’єкта: «Будівництво житлових будинків з прибудованими нежитловими приміщеннями на просп. Степана Бандери,32-д в Оболонському районі м. Києва» з підстав перевищення вимоги щодо допустимої висотності об'єкта, встановленої МУО № 477 від 19.04.2019, виданими Департаментом містобудування та архітектури КМДА.
Остання відмова датована 06.01.2022.
Однак 18.02.2022 ДІАМ таки видано сертифікат.
 
Звісно, що висотність і поверховість трохи різні речі, тим не менш.
МУО від 19.04.2019 № 477  визначено висоту об’єкта 73,5>h>26,5 м.
Остаточно висоту необхідно визначити проектною документацією з урахуванням оточуючої існуючої та проектної забудови за умови дотримання нормативних відстаней від оточуючих будівель і споруд, з урахуванням проектних рішень ДПТ.
 
Дозвіл на будівельні роботи, виданий ДАБІ у травня 2019 року за № ІУ 113191510642, дає право будувати 26 поверхів, загальна площа об’єкта становить 43333,8 кв.м.
Згідно з ТЕП у сертифікаті, загально площа об’єкта та поверховість як під час відмови у видачі сертифіката, так і у виданому документі ідентичні, та відповідають показникам, зазначеним у дозволі на виконання будівельних робіт.
У чому була претензія ДІАМ, окрім як змусити забудовника взяти учать у програмі Сені-агронома 3/5/7 $ зрозуміти важко.
 
Цікаво інше, видані МУО скасовують раніше видані МУО № 1627/16/012/009-16 від 08.12.2016, які, у свою чергу, оскаржувались у судовому порядку у справі № 640/1654/19.
Департамент містобудування та архітектури КМДА виграв апеляцію фактично через те, що МУО є індивідуальним актом, який стосується прав та інтересів визначеної в ньому особи –ТОВ «Вісенс Хаус», однак судом встановлені інші факти, на які ДІАМ закрила очі.
 
Зокрема, судом встановлено, що гідно з Генеральним планом м. Києва на період до 2020 року, земельна ділянка має функціональне призначення «території громадських будівель та споруд».
У свою чергу Детальний план території в межах вулиць Вербової, Куренівської, Богатирської, просп. Московського, вул. Набережно-Рибальської та залізничної колії в Оболонському районі, затверджений рішенням Київської міської ради від 14 липня 2016 року № 727/727, згідно якого земельна ділянка за функціональним призначенням належить до земель багатоповерхової житлової забудови – не відповідає вимогам закону, оскільки суперечить Генеральному плану м. Києва на період до 2020 року.
Отже нові МУО теж суперечать Генплану і будувати черговий ЖК там не можна.
Крім того, згідно нових МУО, частина земельної ділянки потрапляє в санітарно-захисну зону від установ комунального господарства та споруд зовнішнього транспорту.
 
У сукупності це значно підвищує цінник ДІАМ.
 

ДАБІвська жизня

22 Feb, 06:00


ДІАМ «злила» перевірку скандального будівництва ТРЦ «Апрель» на кінцевій швидкісного трамваю
 
ДІАМ – це найгірша пародія інспекційного органу.
Друга перевірка за два місці 2022 року злита агрономами.
Так, це не жарт, всього дві позапланові перевірки проведено ДІАМ з початку року і ті безрезультатні.
 
Перевірка проведена на підставі звернення народного депутата України Юрченка О.М. від 27 жовтня 2021 року № 412/2148, з урахуванням рекомендацій, наведених у висновку комісії щодо розгляду звернень у сфері містобудівної діяльності ДІАМ від 07 грудня 2021 року № 25.
Наказ про призначення перевірки видано ДІАМ 31.01.2022 за № 57.
Сама перевірка проведена у період з 02 по 15 лютого 2022 року.
Відповідні дані на Інспекційний портал внесено, у найкращому випадку, 18.02.2022 після обід, оскільки раніш їх там просто не було, а повинні бути внесені не пізніше трьох робочих днів з дня складання акта.
 
Тобто від звернення народного депутата України до виходу на об’єкт минуло ПОНАД ТРИ місяці!!!
Що тоді казати про звернення «простих смертних»!?
За результатами перевірки складено акт про імпотентність Сені-агронома.

ДАБІвська жизня

21 Feb, 10:00


Легалізація самобуду від ДІАМ
 
Георгій Могильний на прикладі ЖК «4U» розклав по полицям всю корупційну складову роботи Сені-агронома та рівень штучного інтелекту Єдиної державної електронної систему у сфері будівництва.
 
Документів на будівництво ЖК не існувало в природі.
Земельна ділянка знаходиться в зоні громадських будівель та споруд, тож МУО видано на громадську будівлю без жодного житла, хоч комплекс і називається «багатофункціональний».
ДАБІ видало дозвіл ІУ013201207675 в грудні 2020 року – 19.7 тис кв.м. загальної площі без жодного житла.
 
Забудовник з початку минулого року намагався внести зміни у дозвіл і перетворити адміністративно-офісну будівлю на житловий комплекс, але «корумповане ДАБІ» відмовило йому у квітні.
Потім літом це мега-скандальне будівництво стало предметом розгляду ТСК ВР по корупції в ДАБІ, а у жовтні відмову у реєстрації змін в проект дала вже новостворена ДІАМ.
22 листопада Святошинський суд у справі № 759/26257/21 накладає арешт на будівництво.
 
Вже 3 грудня відбувається феноменальна подія: якийсь агроном ДІАМ робить «виправлення технічної помилки реєстратора» (УВАГА!): «Виправлення статусу документу з «Відмовлено» до «Діючий»!!!
Тобто, після участі у програмі Сені-агронома 3/5/7$ за кв.м. тупо беруть і під виглядом виправлення технічної помилки скасовують свою власну відмову за жовтень і реєструють незаконне коригування проекту, перетворюючи адміністративно-офісний комплекс у житловий.
 
У подальшому у ДІАМ заходять корегування, щоб поверх афери з тупою зміною статусу попередньої заявки накласти вже нові – для заявки від 6 грудня відмова, а заявка від 10 грудня задоволена і ДІАМ реєструє чергові зміни в проект.
 
Виходить електронна система пропускає корегування проекту, що була зобов'язана заблокувати, а потім корупціонери в ДІАМ в ручному режимі дозволяють будувати житло там, де це заборонено.
 
А тепер уявіть, що буде після прийняття експериментального порядку автоматичної реєстрації дозволів на будівництво?
Керований хаос та жодної відповідальності посадових осіб!
Якщо раптом система не видасть «автоматичний» дозвіл там, де це потрібно, це зробить вручну агроном.
Така «опція» прописана у проєкті постанови КМУ.

ДАБІвська жизня

21 Feb, 06:00


Мінкультури vs ДІАМ
 
Завтра Комісія щодо розгляду звернень у сфері містобудівної діяльності ДІАМ розгляне низку звернень Мінкультури щодо перевірки об’єктів будівництва.
 
Серед них, зокрема:
будівництво житлово-офісного комплексу з торговельними приміщеннями та паркінгом на вул. Московській, 7 у Печерському районі м. Києва;
реконструкція майнового комплексу – будівлі «Київпроект» під багатофункціональний комплекс по вул. Богдана Хмельницького, 16-22 у Шевченківському р-ні м. Києва.
 
Нагадаємо, раніш розгорівся скандал через дозвіл Сені-агронома на реконструкцію Печерського торговельного центру в історичному ареалі Києва без погодження з Мінкультури компанії зі статутним капіталом у 1000 грн. Проєкт будівництва передбачає «зростання» будівлі з 4 до 18 поверхів.
ДБР почало провадження щодо посадових осіб ДІАМ, які надали дозвіл без відповідного погодження.
 
Сеня, хто повинен прийти до кишенькової незаконної Комісії ДІАМ на поклон та озвучити те, що написано у зверненні, сам Міністр?
Тут дійсно цікаво, яка буде реакція ДІАМ?
Слідкуємо.
 

ДАБІвська жизня

18 Feb, 06:00


Ринковий нагляд
 
16.02.2022 відбувся форум: «Державний ринковий нагляд за будівельними виробами в Україні»
ДІАМ здійснює державний ринковий нагляд у межах сфери своєї відповідальності (будівельні вироби).
 
Як зазначила заступник Міністра Наталія Козловська: «В Україні завершився перший етап імплементації Регламенту (ЄС) 305/2011 щодо будівельної продукції. Наступний етап – практичне впровадження нових правил. Вже за рік українські виробники будівельної продукції перейдуть на нові процедури, які передбачають вищі вимоги до якості, екологічності та безпеки продукції».
 
Що сказав Сеня-агроном?
Виявляється Сеня колекціонує відгуки вдячних клієнтів ДІАМ.
Сподіваємось, що Голова ДІАМ нарешті відрізнив держархбудконтроль, держархбуднагляд та ринковий нагляд один від одного.
Заповненість ДІАМ становить орієнтовно 43%, це близько 300 «спартанців»-агрономів, із них інспекційний склад близько 60%, це особи, що виконують функції держархбудконтролю.
Але чомусь конкурси ДІАМ не проводить.
Ми вже не згадуємо про обіцяний експериментальний проєкт постанови КМУ щодо проведення конкурсів на керівників структурних підрозділів ДІАМ.
Взагалі з експериментами потрібно зав’язувати.
 
Тепер головне, на думку Сені-агронома, йому вдалося показати суттєві результати роботи ДІАМ!
Сеня, хіба не соромно?!
Результат роботи інспекційного органу – це НУЛЬ проведених перевірок за сотнями звернень фізичних та юридичних осіб (наявна одна перевірка стосується виконання припису і та не проведена) з початку року.
 
Нас лякає обіцянка Сені про відсутність корупції під час здійснення ринкового нагляду.
Не сумніваємось, що ДІАМ видумає чергову корупційну схему.
 
Очевидно, що Сеня не орієнтується у питаннях ринкового нагляду, на питання із залу відповісти не зміг, передав слово своєму заступнику Наталії Дюжиловій, яка зробила відповідну презентацію, а згодом покинув захід.
Тут відчувається досвід та розуміння сфери.
Той випадок, коли заступник розумніше за керівника.

ДАБІвська жизня

17 Feb, 06:00


Монстр на Подолі. Продовження
 
Ми описували бездіяльність ДІАМ щодо участі у судових засіданнях та очевидні ризики узаконення Сенею-агрономом «будинку-монстра» на Подолі.
Нажаль, наші прогнози справдились!
 
13.01.2022 у Єдиному державному реєстрі судових рішень оприлюднено ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 16 грудня 2021 року                             № 640/20724/20, якою замінено боржника у виконавчому провадженні №66831261, а саме ДАБІ на правонаступника – ДІАМ.
Тепер ДІАМ зобов’язана видати ТОВ «Пателі Лізинг» сертифікат на об`єкт: «Будівництво житлово-офісного комплексу з вбудованими приміщеннями громадського харчування та підземним паркінгом на вул. Нижній Вал, 27-29 у Подільському районі міста Києва (коригування)».
 
Нагадаємо, що ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 10 листопада 2021 року у справі № 826/10851/18 суд також замінив боржника ДАБІ на правонаступника – ДІАМ, а рішення стосується поновлення в Реєстрі даних про видачу дозволу на виконання будівельних робіт від 28.11.2012 КВ №11512231404 на об'єкт «Будівництво житлово-офісного комплексу з вбудованими приміщеннями громадського харчування та підземним паркінгом на вул. Нижній Вал, 27-29 у Подільському районі м. Києва», замовник ТОВ «Пателі Лізинг».
 
Стан цих виконавчих проваджень можна перевірити в Автоматизованій системі виконавчого провадження (необхідно ввести ЄДРПОУ ДІАМ – 44245840).
 
Сеня-агроном «злив» судові справи, так само як зливає інтереси громадян, блокуючи перевірки будівництв та видаючи незаконні документи дозвільного характеру.
 
Щоразу, будучи на Подолі та дивлячись на понівечену історичну місцевість столиці, кияни будуть згадувати Сеню-агронома – любителя бобів та «американських президентів».
 

ДАБІвська жизня

16 Feb, 12:30


Апрель
 
Вчора на засіданні Комісії щодо розгляду звернень у сфері містобудівної діяльності розглядали звернення фізичної особи щодо будівництва ТЦ April City 2 черга за адресою: проспект Леся Курбаса, 17 у Святошинському районі міста Києва.
 
Нагадаємо, будівельники кілька разів самовільно займали смуги проїжджої частини з боку Окружної на повороті з Леся Курбаса.
Будівництво тривалий час створює значні незручності для громадян.
 
Яка буде реакція Сені-агронома?
Комісія ДІАМ, як завжди, «похоронить» звернення чи ДІАМ вийде на перевірку?
Слідкуємо.
 
 

ДАБІвська жизня

16 Feb, 06:02


Вибір органу держархбудконтролю. Варіант 2.
 
11.02.2022 на сайті Мінрегіону оприлюднено доопрацьований проєкт постанови КМУ, яким передбачено вибір органу держархбудконтролю.
Нашу увагу привернув аналіз регуляторного впливу, написаний, як кажуть, на коліні, та який привід для впровадження експериментального проєкту.
 
Виявляється, ДІАМ із самого початку своєї діяльності запровадив абсолютно нові прозорі підходи у сфері надання дозвільно-реєстраційних функцій в будівництві і все здійснює в установлені строки.
А як повинно бути інакше? Щодо строків, це не заслуга ДІАМ, а законодавчі зміни, якими скасовано запроваджені під час карантину «необмежені» терміни розгляду документів.
Оскільки ДІАМ – це вершина еволюції органів державної влади, всі повинні мати можливість скористатись його послугами.
 
На думку авторів, прийняття регуляторного акта дозволить, зокрема, знизити корупційні ризики та оптимізувати повноваження органів держархбудконтролю.
Відсутність у замовника альтернатив у виборі щодо отримання певної адміністративної послуги у сфері будівництва не узгоджується із принципами державної політики у сфері надання адміністративних послуг.
Це вже виходить за рамки здорового глузду та предметну правового регулювання актами Уряду, оскільки повноваження органів державної влади та місцевого самоврядування визначаються виключно Законами України.
 
Автори змін навіть не спромоглися порахувати свіжі статистичні дані, а взяли відомості 2019 року. Так, кількість суб’єктів господарювання, на яких поширюється регулювання, загалом складає 123 676 (70 906 документів на початок будівництва та 52 770 щодо готовності до експлуатації).
Реалізація регуляторного акта не потребуватиме додаткових бюджетних витрат і ресурсів.
 
Статистичні дані 2019 року не відповідають реальному стану справ, адже щороку обсяги будівництва збільшуються.
За даними Сені-агронома, ДІАМ за менш ніж 5 місяців функціонування опрацьовано понад 50 000 звернень, тобто у 2022 році одна ДІАМ опрацює стільки документів, як всі органи держархбудконтролю у 2019 році, про якість тут не йдеться.
 
У разі прийняття постанови, ДІАМ зосередить у собі всі дозвільні та контрольні функції в будівництві, чому корупційна ДАБІ могла лише позаздрити.
При цьому штатна чисельність державних службовців ДІАМ становить лише 640 агрономів, із яких фактично працює близько 300 «спартанців».
 
Таким чином, ДІАМ штампуватиме документи тим, хто взяв учать у програмі  3/5/7 $ за кв.м., не дивлячись на порушення, в іншому разі, для належного виконання функцій, штат ДІАМ необхідно буде розширити вдвічі, до рівня ДАБІ зразка 2014 року (до децентралізації), що неминуче призведе до збільшення видатків державного бюджету.
Крім того, неможливість прогнозування роботи новостворених Інспекцій призведе до нераціонального використання коштів місцевих бюджетів.
У який орган звертатись скаржникам щодо перевірки об’єктів без 100 грам не розібратись.
Сеня, досить реформ!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ДАБІвська жизня

15 Feb, 06:00


Роботяги ДІАМ
 
Джону Рокфеллеру належить відома фраза: «Мені не потрібен народ, який думає, мені потрібен народ, який працює».
 
Знадобилось 5 місяців, щоб керівники департаментів ДІАМ нарешті змогли відрізнити контроль від нагляду (ми описували спілкування Лисого з громадськістю).
Але за 5 місяців керівний склад ДІАМ все ще не зрозумів, що не існує законодавчих підстав для відмови у призначенні позапланової перевірки об’єкта будівництва.
Комісія щодо розгляду звернень у сфері містобудівної діяльності – чистої води фікція, оскільки щоб вона не рекомендувала, у будь-якому разі, видається наказ про проведення позапланової перевірки.
З початку року Комісія вже розглянула 658 звернень, але, як свідчать дані  Інспекційного порталу, не проведено ЖОДНОЇ позапланової перевірки за зверненнями фізичних чи юридичних осіб.
 
Сеня-гроном діє за принципом: «Той хто у проблемі, проблеми не бачить».
Набір на посади у ДІАМ осіб, що не мають профільної освіти та досвіду роботи на державній службі, призначення успішних підприємців-мільйонерів на найнижчі посади державної служби із заробітною платою на рівні охоронця АТБ підноситься нам як набір доброчесних працівників та успішна реформа містобудування.
 
Бізнес мислення відмінне від державницького та направлене, у першу чергу, на отримання максимального прибутку при мінімальних затратах.
Звісно, що у державне управління можуть бути інтегровані різного роду успішні бізнес-моделі: управляння персоналом, цифровізація, аналіз та моделювання ситуацій тощо.
Однак людина при здоровому глузді не відмовиться від мільйонних прибутків заради мізерної заробітної плати державного службовця та примарних реформ.
Очевидно, що на хабарях у ДІАМ ці люди зароблять куди більше.
 
Висновок простий: Сеня-агроном працює і не бачить проблем, колектив ДІАМ успішно справляється з поставленим завданням – штампувати сумнівні дозволи та сертифікати і «кришувати» незаконні будівництва, ігноруючи конституційні права громадян на захист прав споживачів будівельної продукції.

ДАБІвська жизня

14 Feb, 12:00


Тендери ДІАМ
 
Сеня-агроном оголосив тендер на постачання програмного забезпечення та впровадження системи електронного документообігу, очікувана вартість закупівлі якого становить 1 290 000 грн.
Дата оголошення процедури: 11.02.2022 21:27
 
Пригадується пісенька:
«Тихо в лесу, только не спит Семен,
Знает Семен, что уйдет он вон!
Вот и не спит Семен».
 
Сеня, невже все так погано?
Май совість, не порушуй трудове законодавство!
 
Раніш, 19 серпня 2021 року Сеня підписав договір з ПрАТ «Центр комп'ютерних технологій «ІнфоПлюс» на 191 000 грн. на онлайн-сервіс системи електронного документообігу «АСКОД» та доступ до нього за допомогою мережі Інтернет.
 

ДАБІвська жизня

14 Feb, 06:00


Черговий ГІБуН ДІАМ
 
Сеня-агроном продовжує набирати собі подібних. Цього разу на посаду головного інспектора будівельного нагляду (ГІБуН) Третього відділу державного архітектурно-будівельного контролю Департаменту державного архітектурно-будівельного контролю призначають Галунка Артема Сергійовича.
Артем – уродженець міста Житомир, де у нього є квартира, земельна ділянка та недобудований садовий (дачний) будинок у селі Іванівка Житомирської області.
 
У грудні 2021 року всі свої заощадження Артем потратив на придбання Mitsubishi Outlander 2017 року випуску за 550 000 грн.
Благо, що дохід у ТОВ «Снєжка-Україна» дозволяв, так, за 2021 рік він заробив 805 200 грн.
 
Що цікаво, особа з таким самим прізвищем, ім’ям та по батькові, що проживає у Житомирі, тричі відкривала та закривала ФОП, останній раз діяльність припинено 28.12.2021 (діяльність посередників у торгівлі деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічними виробами (основний)), але у деклараціях ця інформація не відображена.
При цьому у графі «Вид доходу» як у першій, так і у виправленій декларації за 2021 рік у розділі «Доходи, у тому числі подарунки» щодо ТОВ «Снєжка-Україна» Артем зазначив «Дохід від зайняття підприємницькою діяльністю», а не «Заробітна плата».
А ще Артем отримував подарунки у грошовій формі від іноземних громадян на загальну суму понад 100 000 грн., однак швидко забув про такі дрібниці, а згадавши, подав виправлену декларацію.

Тепер, замість виробництва фарб, лаків і подібної продукції та зайняття підприємницькою діяльністю, Артем буде контролювати будівництво у Києві, адже здобутий досвід роботи у цих сферах є безцінним для ДІАМ.
Для цього йому необхідно буде зняти житло у столиці або у передмісті, мінімальна вартість якого становить більше, ніж його посадовий оклад у ДІАМ.
 
Для Артема є добра новина – Уряд підвищив посадові оклади державних службовців, які для центрального апарату ДІАМ збільшено на 500 грн., і тепер вони становлять цілих 9 000 грн. на місяць.
Але це ніщо порівняно з тим, що Сеня-агроном видає у конвертах своїм людям.
 
 

ДАБІвська жизня

11 Feb, 06:00


Невгомонний Нефартовий
 
Найближчий конкурент Сені-агронома Юрко-ДІМ-Нефартовий і далі хоче зайняти місце Голови ДІАМ.
Нагадаємо, Юрко оскаржує своє звільнення з посади Голови ліквідованої Державної інспекції містобудування (ДІМ).
29 квітня 2021 року Окружним адміністративним судом міста Києва порушено провадження у справі № 640/10622/21 за позовом Юрка до Кабінету Міністрів України та ДІМ про скасування розпорядження Уряду від 17 березня 2021 року №187-р «Про звільнення Васильченка Ю.М. з посади Голови Державної інспекції містобудування України» та поновлення на цій посаді.
 
Оскільки ДІМ ліквідовано, Юрко не придумав нічого кращого як подати клопотання про заміну відповідача у справі з ДІМ на ДІАМ як правонаступника.
Суд задовольнив частково таке клопотання, залучивши ДІАМ у якості співвідповідача.
Також суд зазначив, що ухвала набирає законної сили негайно з моменту її прийняття і не оскаржується окремо від рішення суду.
Однак це не зупинило Юрка на шляху до своєї мети і він оскаржив ухвалу суду першої інстанції.
 
Звісно, що апеляційна скарга Юрка на таке рішення залишена без задоволення.
Більше того, у своїй ухвалі від 03.12.2021 Шостий апеляційний адміністративний суд окремо для тупих зазначив, що ухвала набирає законної сили з моменту підписання та не може бути оскаржена в касаційному порядку.
 
Але ж Юрку так хочеться влади, присмак якої він тільки но відчув і тут же його позбувся, він мріє знову таскати по місту рюкзаки з налом, зайняти місце Сені-агронома або, якщо вдасться, виторгувати місце заступника Голови ДІАМ.
Юрко-Нефартовий оскаржив у касаційному порядку те, що не скаржаться, а раптом вдасться домовитись, раптом його покровителі зможуть закрити суддям очі на норми КАС, так само як вони за гроші закривали очі на порушення містобудівного законодавства.
 
Касаційним адміністративним судом призначено склад суду.
Слідкуємо на подальшим розвитком подій.

ДАБІвська жизня

10 Feb, 12:31


 
Висновок НАЗК
 
НАЗК опублікувало висновок антикорупційної експертизи проєкту постанови Уряду «Про реалізацію експериментального проекту щодо видачі, реєстрації змін до дозволу на виконання будівельних робіт (крім реставрації) в автоматичному режимі».
 
НАЗК ідентифікувало корупціогенні фактори, зокрема:
1) правова невизначеність порядку здійснення ДІАМ моніторингу можливих «методологічних та програмно-апаратних помилок при реалізації експериментального проекту» та правових наслідків виявлення таких помилок;
2) правова невизначеність строку підтвердження відповідності об’єкта будівництва відомостям про видані містобудівні умови та обмеження у разі відсутності їх в електронній системі;
3) запровадження мовчазної згоди для підтвердження відомостей про видані технічні умови у разі ненаправлення органом, що їх видав, підтвердження у встановлений строк (5 днів);
4) неузгодженість переліку питань, які має встановлювати експертна організація під час проведення експертизи проектної документації на будівництво, із вимогами чинних нормативно-правових актів.
 
Іншими словами існують значні ризики технічних помилок під час опрацювання документів «штучним інтелектом» Електронної системи в будівництві.
У разі автоматичної реєстрації дозволу на будівництво щодо проблемного об’єкта,  з ним нічого вже не зробиш, це не може бути підставою ані для проведення позапланових перевірок, ані для анулювання дозволу, оскільки ці питання врегульовано на законодавчому рівні.
 
НАЗК звертає увагу, що саме експертні організації стають ключовими особами, які мають підтвердити відповідність проєкту вимогам містобудівного законодавства, будівельним нормам, містобудівним умовам та обмеженням, а також низці інших критеріїв.
Водночас поточний стан наповнення Державного земельного кадастру та відповідні строки оцифрування відомостей, передбачені Законом України від 17.06.2020 № 711 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель», викликають обґрунтовані сумніви у можливості верифікувати внесені експертною організацією дані автоматично.
Співвідношення функціонального призначення території, цільового призначення земельної ділянки і коду об’єкта згідно з ДК БС 018-2000 – містобудівні кадастри відсутні, не існує державних інформаційних ресурсів, що дають змогу перевірити в автоматичному режимі введене вручну функціональне призначення території.
Наряд чи автоматизація перевірки буде можлива раніш 01.01.2025.
 
Більше того, перевірити правильність поверховості об’єкта, співвідношення площі забудови до площі земельної ділянки (відсоток забудови), максимально допустиму щільність населення, зробити зіставлення контурів земельної ділянки та контурів об’єкта в автоматичному режимі неможливо.
 
НАЗК підтримує нашу головну позицію, що прийняття проєкту сприятиме виникненню проблемних об’єктів, подібних горезвісному Войцехівському
У разі прийняття постанови, контроль за будівництвом залишається на інших стадіях містобудівного процесу.
За таких умов здійснення державного контролю переноситься з початкових стадій отримання дозволу на будівництво на етап, коли в реалізацію проєкту будівництва з потенційними порушеннями вкладено значні фінансові ресурси, що збільшує корупційні ризики та у разі, якщо виправити порушення неможливо, потребує значних фінансових витрат і збільшує ризики надання неправомірної вигоди органам архітектурно-будівельного контролю.
 
 

ДАБІвська жизня

10 Feb, 06:00


ДІАМ VS місцева влада
 
Сеня-агроном для збільшення свого впливу та авторитету за результатами здійснення функцій нагляду виніс декілька подань про звільнення посадовців виконавчих органів місцевих рад із займаних посад.
Зокрема, винесено подання про звільнення посадової особи об’єкта нагляду відділу держархбудконтролю Вишгородської міської ради.
 
Так, у кінці 2021 року агрономи намагались провести планову перевірку відділу держархбудконтролю Вишгородської міської ради, але їх двічі не було допущено до перевірки.
Виним у цьому вважають начальника відділу Марцевича Андрія Володимировича.
На думку головного агронома ДІАМ, це достатня підстава для внесення подання про звільнення Марцевича А.В. із займаної посади.
 
Сам Марцевич А.В. іншої думки, оскільки звернувся із позовною заявою до Київського окружного адміністративного суду про визнання противоправними дій та скасування подання.
Розгляд справи № 320/1094/22 призначено на 16.02.2022.
 
Також за результатами планової перевірки відділу містобудування та архітектури виконавчого комітету Ірпінської міської ради за 2020 рік, ДІАМ винесено подання про звільнення Сапона Михайла Михайловича з посади начальника відділу містобудування та архітектури виконавчого комітету Ірпінської міської ради.
Київським окружним адміністративним судом відкрито провадження у справі № 320/17391/21 за позовом Сапона М.М. до ДІАМ про скасування подання щодо звільнення із займаної посади.
Засідання відбудеться 10.02.2022 року.
 
Ми уважно слідкуємо за цими справами, які будуть показовими.
Дуже цікаво дізнатись: ДІАМ імпотентний орган лише щодо контролю за будівництвом, чи Сеня-агроном також не спроможний здійснювати функції нагляду.

ДАБІвська жизня

09 Feb, 15:00


В коментарях до нашого посту про бек-офіси Семена та про Марічку, відмічена інформація ще й про "рішалу" Яну.

Про деталі написали колеги

https://t.me/sheptoon/18508