CyberpoliceUA @cyberpolua Channel on Telegram

CyberpoliceUA

@cyberpolua


Офіційний Телеграм-канал Департаменту кіберполіції 🇺🇦

Ми у фейсбуці https://www.facebook.com/cyberpoliceua

Наш сайт https://cyberpolice.gov.ua

CyberpoliceUA (Ukrainian)

Департамент кіберполіції - це важлива установа, яка займається боротьбою з кіберзлочинністю в Україні. Їх офіційний Телеграм-канал з назвою 'CyberpoliceUA' є одним з ключових засобів спілкування та інформування громадськості про важливі події у цій сфері

На цьому каналі ви знайдете оновлення про найсучасніші методи боротьби з кіберзлочинністю, поради щодо кібербезпеки та іншу корисну інформацію. Крім того, вони активно взаємодіють зі своєю аудиторією через соціальні мережі, такі як Facebook, де також можна знайти їх офіційну сторінку

Якщо ви цікавитесь кібербезпекою та хочете бути в курсі останніх подій у цій галузі, підписуйтесь на канал 'CyberpoliceUA' в Телеграмі. Тут вас чекає корисна і актуальна інформація від професіоналів у сфері кібербезпеки, які працюють на благо нашої країни. Безпека в Інтернеті - це важливо, і 'CyberpoliceUA' допоможе вам залишатися в безпеці.

CyberpoliceUA

05 Jan, 10:41


🟢Шахраї привласнюють кошти родичів військовополонених за нібито сприяння звільненню українських воїнів.

🚨Про небезпеку таких афер розповів начальник відділу протидії різновидам онлайн-шахрайств Департаменту кіберполіції Національної поліції України Олександр Ульяненков.

Поліцейський пояснив, чому у таких випадках важливо одразу звертатися до поліції.

Деталі - у відео 👆

Ми онлайн: 👥FB | 🌐Web | 🕊X | 💬Vb | ✈️TG

CyberpoliceUA

02 Jan, 18:09


Призначив Героя України, ветерана Національної гвардії Дмитра Фінашина своїм радником з питань ветеранської політики.

«Фін» пройшов бойовий шлях від рядового до офіцера, отримав надважке поранення на фронті та, ризикуючи власним життям, врятував побратима. Згодом повернувся у стрій.

Дмитро — молодий представник спільноти воїнів, який чітко розуміє потреби військових та ветеранів. Він опікуватиметься питаннями покращення реабілітації, медичної та психологічної допомоги, соціальної підтримки, працевлаштування учасників бойових дій з системи МВС.

Вітаю в команді!

CyberpoliceUA

02 Jan, 10:15


Привіт, друзі! З вами #КіберПес 🐶 Я тут, щоб поділитися секретом суперзахисту для ваших акаунтів! Хочете дізнатися, як зробити ваші особисті дані недоступними для злих шахраїв?

✔️ Все просто – встановлюйте двофакторну автентифікацію до кожного облікового запису.

Двофакторна автентифікація працює як додаткова перешкода для зловмисників, яка допоможе захистити ваш акаунт від небажаних гостей! 🤩 Під час налаштування такої функції для здійснення входу до вашого акаунту, крім логіна та пароля, потрібно ще зазначити електронний ключ або код підтвердження, що повинен надійти на смартфон, електронну скриньку або у відповідний застосунок.

А тепер найцікавіше – як налаштувати двофакторну автентифікацію? 🤔

Сьогодні розкажу як це зробити в месенджері Telegram ✈️

У месенджері “Телеграм” двофакторна автентифікація реалізована за допомогою секретного коду, який ви встановлюєте під час її активації. 🔓 Такий код разом із паролем буде потрібний для здійснення входу у ваш обліковий запис. Під час активації ви також отримуєте резервний код для відновлення доступу в разі втрати основного двоетапного коду.

Прості кроки налаштування:
1️⃣ зайдіть у свій обліковий запис та натисніть кнопку "Налаштування";
2️⃣ оберіть розділ "Приватність і безпека" та опцію "Двоетапна перевірка";
3️⃣ слідуйте інструкціям на екрані та налаштуйте свої двоетапний та резервний коди.

Готово! Після здійснення таких кроків ваш акаунт буде захищений набагато краще. Навіть якщо шахрай дізнається пароль, він не зможе увійти без спеціального коду або підтвердження. 🔥

Більше про багатофакторну автентифікацію та способи її налаштування читайте на сайті НБУ та Держспецзв’язку #КібербезпекаФінансів.

Ми онлайн: 👥FB | 🌐Web | 🕊X | 💬Vb | ✈️TG

CyberpoliceUA

31 Dec, 17:23


❄️❄️❄️❄️❄️❄️ З Новим роком!

Цей рік навчив нас цінувати найголовніше – родину, дружбу, підтримку та щирість. Ми стали сильнішими та згуртованішими. 🗺

Дякуємо всім, хто тримає наше небо та дає відсіч ворогу на землі, захищаючи нашу свободу. 🫶🫶 Завдяки вам світло надії горить у кожному домі, а наші серця сповнені вдячності та гордості. Ви – наші герої, і ваші подвиги в серці кожного українця.

🎉 Нехай новий рік стане переможним - моментами радості, нових досягнень та довгоочікуваних обіймів. Бажаємо здоров’я, миру та гармонії у ваші домівки.

🇺🇦 Здійснення мрій та нехай на нашому шляху завжди горить світло надії та перемоги! 🇺🇦

CyberpoliceUA

31 Dec, 13:03


🧑‍💻 З початком повномасштабного вторгнення шахраї акивізували свою "роботу" щодо благодійників та людей, які збирають донати для українських військових і переселенців. Старі схеми набули нових форм, і тепер під загрозою навіть ті, хто хоче допомогти.

🗣 Про найпоширеніші схеми виманювання коштів та способи, як не стати жертвою аферистів, розповів в ефірі телеканалу «Інтер» начальник відділу протидії онлайн-шахрайствам Департаменту кіберполіції Національної поліції України Олександр Ульяненков.

Ми онлайн: 👥FB | 🌐Web | 🕊X | 💬Vb | ✈️TG

CyberpoliceUA

31 Dec, 11:29


У душі кожного українця живе незламна віра у Перемогу, адже добро має неймовірну силу і жодному злу його не здолати!

Цього року ми знову довели, що зламати український дух - неможливо. Національна поліція України у складі Сил безпеки та оборони продовжує протистояти ворогу – ми щодня боремося за незалежність та свободу.

Ми викорінимо окупантів з наших земель. Нехай 2025 рік стане переможним, адже кожен наш крок впевнений і сміливий, а кожну хвилину ми творимо нашу нову історію.

З прийдешнім Новим роком, друзі!

Що б не було - ВИСТОЇМО!🇺🇦

🚓Facebook | X | Instagram | TikTok

CyberpoliceUA

27 Dec, 20:27


2024: Плани. Дії. Результати.

Нещодавно завдяки підтримці Верховної Ради України та Уряду було запроваджено важливий та ефективний механізм контролю за обігом зброї — декларування зброї цивільними громадянами. Це унікальне рішення, адже подібного механізму не існує в жодній іншій країні.

Цьому передувала тривала і комплексна робота над відповідним законом, вивчення міжнародного досвіду, зокрема підходів повоєнних країн.

Для МВС було принципово важливо вдосконалити національне законодавство і врахувати інтереси громадян, адже декларування дозволяє легалізувати наявну незареєстровану зброю і надалі після завершення воєнного стану залишити її собі, переробивши на дозволений вид.

📈 За місяць українці задекларували понад 2 000 одиниць вогнепальної зброї, а також понад 296 000 боєприпасів.

Ще один важливий інструмент — Єдиний реєстр зброї, який працює вже півтора року. У 2024 році громадяни подали майже 363 000 заяв на отримання різних видів дозвільних документів.

✍️ Наступним важливим кроком для вдосконалення національного законодавства у сфері обігу зброї є ухвалення базового закону. Відповідний законопроєкт №5708, майже готовий до розгляду в другому читанні. На запрошення народних депутатів України, МВС та Національна поліція активно беруть участь у його доопрацюванні.

У контексті протидії незаконному обігу зброї та боєприпасів не можна оминути ретельну роботу поліції, прикордонників та Національної гвардії. Викриття незаконних схронів і причетних до «чорного ринку» зброї, контроль на блокпостах, притягнення винних у незаконному обігу зброї до кримінальної відповідальності, інформаційна та просвітницька діяльність — усе це комплекс заходів, що дає відчутні результати.

Наш пріоритет — забезпечити максимально прозорий і доступний механізм легалізації зброї та вдосконалити культуру володіння і поводження з нею. Це своєю чергою сприятиме безпеці громадян, зменшенню рівня насильства та розбудові безпечного середовища 🇺🇦

🇺🇦Підписатися | Міністр | МВС | Гвардія наступу

CyberpoliceUA

27 Dec, 14:30


😈 Свята – традиційний період активізації онлайн-шахраїв, які намагаються виманити у вас гроші та конфіденційну інформацію різними способами, зокрема – зламуючи акаунти в соцмережах.

🛡 Як вберегтися від кіберзлочинців і не втратити свої заощадження розповів в ефірі Національного телемарафону каналу «Ми – Україна» начальник відділу протидії різновидам онлайн-шахрайств Департаменту кіберполіції Національної поліції України Олександр Ульяненков.

Детальніше – дивіться у відео 🔼

Ми онлайн: 👥FB | 🌐Web | 🕊X | 💬Vb | ✈️TG

CyberpoliceUA

26 Dec, 12:30


🔴 Кіберполіцейські Хмельниччини запобігли продажу унікального артефакту

👮‍♂️ Оперативники спільно з дізнавачами Шепетівського РУП ГУНП Хмельницької області за процесуального керівництва Шепетівської окружної прокуратури за заявою Національного музею історії України запобігли незаконному продажу рідкісного об'єкта культурної спадщини, якому понад 1500 років.

🖥 Поліцейські встановили особу, яка розмістила на спеціалізованому онлайн-аукціоні лот під назвою «Срібна накладка з позолотою з солярними знаками».

▶️ На доданих фотографіях було зображено унікальну знахідку – трикутну срібну накладку, густо декоровану штемпелем, черню та ртутним золоченням.

✔️Під час проведення комплексу оперативно-розшукових дій кіберполіцейські встановили дані продавця, який намагався збути артефакт через анонімні акаунти.

🛠 Наразі об’єкт культурної спадщини вилучено та направлено для проведення комплексної комісійної та мистецтвознавчої експертизи, а також експертизи сплавів та металів.

⚙️ Слідчі розслідують кримінальне провадження за ч. 1 ст. 193 Кримінального кодексу України. Досудове розслідування триває.

🪙 Наголошуємо: відповідно до ч. 4 ст. 343 Цивільного кодексу України у разі виявлення скарбу, що становить культурну цінність, право власності на нього набуває держава.

🔤 Разом з тим, особа, яка виявила такий скарб, має право на одержання від держави винагороди у розмірі до двадцяти відсотків від його вартості на момент виявлення, якщо вона негайно повідомила Національну поліцію або органи місцевого самоврядування про знахідку і передала його.

ℹ️ Довідково. Предмети подібного стилю, який має назву «стиль Сьоздала», характерні для епохи Великого переселення народів і датуються в межах так званого «горизонту Качин – Сьоздала – Унтерзібінбрун» (425 – 450 роки). Їх вважають показником інтернаціональної моди варварських еліт того часу, а розповсюдження подібних артефактів маркує стрімкий рух цілих народів. Географія розповсюдження подібних знахідок вкрай строката – Скандинавія, Волинь, Крим, Угорщина, Німеччина, Північна Франція. Проте це рідкісні, одиничні знахідки.

Ми онлайн: 👥FB | 🌐Web | 🕊X | 💬Vb | ✈️TG

CyberpoliceUA

24 Dec, 17:47


Завдяки нашим захисникам і захисницям ми можемо святкувати Різдво Христове разом з близькими.

🇺🇦Нехай наші воїни завжди відчуватимуть нашу підтримку та турботу. 🇺🇦

Миру та безпеки! Христос Народився!

CyberpoliceUA

24 Dec, 12:30


🔴 «Дзвінок з банку»: судитимуть шахраїв, які привласнили майже 3 млн грн

👮‍♂️ Кіберполіцейські Дніпропетровщини спільно зі слідчими відділення поліції № 2 Дніпровського районного управління поліції та слідчого управління ГУНП в області за процесуального керівництва Дніпропетровської обласної прокуратури та Лівобережної окружної прокуратури міста Дніпра викрили організовану групу шахраїв.

🎣 Зловмисники налагодили діяльність шахрайського call-центру на території Донеччини й виманювали гроші у громадян за допомогою так званого вішингу (від англ. voice — «голос»; fishing — «рибалка»).

🎣 Вішинг - це вид телефонного шахрайства з використанням методів соціальної інженерії, пов'язаний з виманюванням реквізитів банківських карток або іншої конфіденційної інформації, спонуканнями до переказу коштів на картку злодіїв за допомогою голосових дзвінків тощо.

🏦 Так, шахраї телефонували громадянам під виглядом працівників служби безпеки банків і повідомляли про начебто підозрілі фінансові операції з їхніми картками. У процесі розмови фігуранти переконували людей виконати їхні інструкції та вказівки, в результаті чого отримували повний доступ до онлайн-банкінгу жертв. Надалі грошові кошти з рахунків потерпілих зловмисники перераховували на картки дропів та переводили в готівку.

💲 За результатами розслідування встановлено, що зловмисники ошукали 24 людей на близько 3 мільйона гривень.

⚖️ Наразі слідчі завершили досудове розслідування за ч.ч. 4, 5 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального Кодексу України та скерували обвинувальний акт стосовно членів угруповання до суду.

Ми онлайн: 👥FB | 🌐Web | 🕊X | 💬Vb | ✈️TG

CyberpoliceUA

24 Dec, 07:30


🔵 Як родинам полонених та зниклих безвісти вберегтися від шахраїв – поради від співробітників кіберполіції та Офісу Омбудсмана

👀 Зловмисники в соцмережах відстежують публічні повідомлення людей, які шукають інформацію про близьких, які перебувають у неволі. Шахраї використовують їхній вразливий емоційний стан та виманюють особисті дані.

🥸 Зокрема, видаючи себе за волонтерів, журналістів, представників державних органів або навіть країни-агресорки, аферисти обіцяють організувати телефонну розмову, надати інформацію про місцезнаходження близької людини або сприяти її звільненню.

❗️ Під виглядом допомоги шахраї намагаються дізнатися конфіденційну інформацію: персональні дані військовослужбовців (ПІБ, підрозділ, звання, статус), банківські реквізити, а також просять надіслати фото документів та інші особисті дані.

Рекомендації для громадян щодо захисту від шахраїв

1️⃣ Перевіряйте джерела інформації. Завжди уточнюйте, хто саме пропонує допомогу. Використовуйте лише офіційні ресурси, зокрема сайти державних органів або перевірені організації, які займаються питаннями звільнення військовополонених.

2️⃣ Захищайте особисті дані. Не передавайте конфіденційну інформацію незнайомцям, уникайте розкриття персональних даних у соціальних мережах, навіть у приватних повідомленнях.

3️⃣ Будьте обачними з підозрілими пропозиціями. Остерігайтеся фінансових запитів, пов’язаних зі звільненням чи пошуком зниклих осіб. Державні органи та офіційні волонтерські організації не стягують оплату за інформацію чи допомогу.

4️⃣ Звертайтеся до правоохоронних органів. У разі підозри на шахрайство звертайтеся до Кіберполіції за посиланням.

Для передачі інформації про потрапляння близької людини в полон або здачі біологічних зразків ДНК-профілю можна скористатися контактами Національної поліції України. 🧬 На офіційному сайті розміщено алгоритм дій у разі зникнення близької людини або її перебування в полоні.

Куди звертатися за допомогою

🆘 Для забезпечення безпечного та надійного пошуку зниклих безвісти, питань обміну військовополонених, повернення ув’язнених, депортованих та примусово переміщених цивільних осіб, включно з дітьми, громадяни можуть звертатися до Офісу Омбудсмана.

Зробити це можна кількома способами:
🔹 зателефонувати на гарячу лінію за номерами: 0800501720 або 0442997408;
🔹 надіслати повідомлення на електронну пошту: [email protected];
🔹 особисто звернутися до громадської приймальні за адресою: м. Київ, вул. Інститутська, 21/8.

Будьте пильними та обережними

🛡 Захист особистих даних та інформаційна обізнаність — ключові інструменти протидії шахраям. Звертайтеся лише до офіційних джерел, не надавайте приватну інформацію невідомим особам і будьте обачними під час взаємодії з незнайомцями в інтернеті.

Ми онлайн: 👥FB | 🌐Web | 🕊X | 💬Vb | ✈️TG

CyberpoliceUA

20 Dec, 15:53


🔥 Анонсуємо воркшоп: "Кібербезпека в умовах війни: практичні кроки для захисту державних установ та критичної інфраструктури"

📅 Дата: 23 грудня 2024 року
Час: 13:00 – 15:00
💻 Формат: онлайн

Атака російських хакерів на інформаційні системи Міністерства юстиції України стала черговим нагадуванням, наскільки важливим є захист об'єктів критичної інформаційної інфраструктури та органів виконавчої влади. Цей випадок ще раз довів: кіберпростір є повноцінною ареною сучасної війни, де ворог постійно вдосконалює свої інструменти та стратегії. Саме тому державним установам, обласним адміністраціям та операторам критичної інфраструктури необхідно постійно працювати над посиленням своїх систем захисту.

Держспецзв’язку запрошує до участі у воркшопі, присвяченому актуальним питанням кіберзахисту.

Головні теми:
🔹 Еволюція російських агентів кіберзагроз - експерт з кібербезпеки Володимир Стиран.
🔹 Кібербезпека як ключовий фронт у сучасній війні. Нові виклики та стратегії протидії російським хакерам - начальник Ситуаційного центру забезпечення кібербезпеки СБУ Андрій Окаєвич.
🔹 Інциденти та уроки: як реагувати на атаки на державні установи та критичну інфраструктуру - фахівець команди з реагування на комп’ютерні інциденти CERT-UA Микола Коваль.
🔹 Роль Національної поліції в кіберзахисті ОКІ: загальні аспекти та практичні рекомендації - заступник начальника Відділу оперативного реагування на кіберінциденти на ОКІ Кіберполіції Роман Сочка.
🔹 Як побудувати захист об'єктів інформаційної інфраструктури - на що звернути особливу увагу - фахівець команди з реагування на комп’ютерні інциденти CERT-UA Микола Коваль.
🔹 Комплексна система захисту інформації (КСЗІ) та Комплекс технічного захисту інформації (КТЗІ): вимоги та практика впровадження. Імплементація NIS 2 в Україні та її вплив на безпеку даних - директор Департаменту кіберзахисту Держспецзв`язку Ігор Мальченюк.

Цільова аудиторія:
Представники ЦОВВ, ОВА, ОМС та організацій, що відповідають за критичну інфраструктуру.

📌 Реєстрація обов’язкова. Заявки приймаються до 12:00 23 грудня 2024 року. Посилання на захід буде надіслано на електронну пошту після підтвердження реєстрації. Лінк для реєстрації 👉 https://forms.gle/srgAyARPQk92CpPa8

💡 Разом працюємо над безпекою інформаційного простору України!

CyberpoliceUA

20 Dec, 15:48


Взяв участь у перших міжурядових консультаціях України та Литви.

Перш за все, подякував за чітку позицію та сталу допомогу для нашої держави, зокрема для МВС України. Привітав із призначенням на посаду міністра внутрішніх справ Литви Владіслава Кондратовіча. Сподіваюся на продовження ефективної співпраці.

Ключове питання обговорень – безпека. Розповів колегам про проєкти та заходи, які ми впроваджуємо для ефективнішого захисту громадян, зокрема про розбудову безпечного освітнього середовища.

Від литовської сторони скоро отримаємо 100 металодетекторів арочного типу, які будуть розміщені в українських школах. Вони дозволять запобігти потраплянню зброї та боєприпасів до закладів освіти.

Окремо висловив вдячність за турботу про наших героїв. Близько 300 захисників системи МВС України пройшли лікування та реабілітацію в литовських медичних закладах.

Плануємо обмінюватися досвідом у напрямках інженерного укріплення державного кордону, цивільного захисту, протидії БПЛА, а також активізувати підготовку фахівців з підводного розмінування.

Переконаний, що разом ми зможемо зробити наші країни безпечнішими та сильнішими у протидії будь-яким викликам.

CyberpoliceUA

06 Dec, 12:30


Спілкування в інтернеті: як захиститися від кіберсталкінгу 🛡

Інтернет дає великі можливості для спілкування. 💻 Однак, навіть у віртуальному світі варто бути обережним, адже тут теж є небезпеки. Однією з них є кіберсталкінг.

Розповідаємо, що це таке і як захиститися в межах інформаційної кампанії “Кібернасильство: знаємо та протидіємо”, що реалізується до Міжнародної акції “16 днів проти насильства”.

🔎 Кіберсталкінг – це переслідування онлайн, зокрема в соціальних мережах.

Як зрозуміти, що вас “сталкерять”

Все може починатися досить просто: наприклад з декількох неприємних повідомлень чи коментарів. ⌨️ Це ще не кіберсталкінг, однак, якщо такі речі стають систематичними, це вже привід насторожитися.

🚩 За вами хтось нав’язливо стежить. Постійно моніторить ваші дії в мережі, залишає небажані коментарі, тощо.
🚩 Постійно намагається зв’язатися з вами, хоч ви дали зрозуміти, що не бажаєте продовжувати спілкування.
🚩 Намагається вас залякати, погрожує. Це можуть бути як прямі, так і завуальовані погрози особисто вам чи вашим близьким.
🚩 Поширює вашу персональну інформацію.

🆘 Куди звернутися по допомогу?

🗨️ Якщо кіберкривдники оприлюднюють про вас образливі матеріали в інтернеті, скористайтеся чат-ботом «Кіберпес» у Telegram, який може допомогти видалити образливі матеріали з соціальних мереж.

📞 Якщо ви відчуваєте реальну загрозу життю чи здоров’ю – негайно зверніться до найближчого відділку поліції, зателефонуйте «102» або подайте електронне звернення на сайті кіберполіції, надавши всі зібрані докази.

📣 Якщо ви маєте сумніви чи ваші права порушені або потребуєте допомоги у зверненні до поліції – зверніться до юристів системи безоплатної правничої допомоги. Як звернутися до системи БПД читайте за посиланням.

🔗 Більше читайте за посиланням.

#кібернасильство_знаємо_протидіємо #16днів_проти_насильства

Кампанія проводиться за ініціативи Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Міністерства юстиції України спільно з Національною поліцією України, Кіберполіцією України, Координаційним центром з надання правничої допомоги за сприяння Урядової Уповноваженої з питань гендерної політики, в межах «16 днів проти насильства».

Ми онлайн: 👥FB | 🌐Web | 🕊X | 💬Vb | ✈️TG

CyberpoliceUA

06 Dec, 08:14


Вітаємо українських Захисників та Захисниць з Днем Збройних Сил України!🇺🇦

Ви — гордість українського народу, символ незламності, відваги та мужності.

Кожного дня ви показуєте всім, що наша армія - найкраща та найсильніша. Пліч-о-пліч ми протистоїмо ворогу та мужньо стоїмо на захисті Батьківщини.

Дякуємо кожному, хто виборює право на свободу та незалежність України. Пам'ятаємо тих, хто віддав найцінніше — життя.

Слава Збройним Силам України! Слава Героям! Слава Україні!🇺🇦

CyberpoliceUA

05 Dec, 16:32


💬 Що таке кібернасильство та як йому протидіяти? Роз'яснення від кіберполіцейського

У рамках національної кампанії "16 днів проти насильства: що таке кібернасильство" начальник відділу із протидії злочинам у сфері обігу протиправного контенту і телекомунікацій Департаменту кіберполіції Національної поліції України Віктор Байов в ефірі "Суспільного" розповів про сучасні загрози у цифровому світі.

💻 Кібернасильство – це форма агресії, яка здійснюється через цифрові технології. Воно може включати залякування, шантаж, використання персональних даних чи навіть вимагання інтимного контенту. Його мета – завдати психологічного болю, зруйнувати репутацію або викликати страх у жертви.

Для протидії кібернасильству важливий комплексний підхід:
🔒 Захист особистих даних;
🔑 Використання надійних паролів;
👨‍👩‍👧 Спілкування батьків із дітьми про ризики та правила поведінки в інтернеті.

Сучасні платформи відкривають нові можливості для зловмисників, але й обізнаність може стати головною зброєю проти кібернасильства. Дотримуйтесь правил кібергігієни та навчайте цьому дітей!

Детальніше дивіться у відео 📹.

Ми онлайн: 👥FB | 🌐Web | 🕊X | 💬Vb | ✈️TG

CyberpoliceUA

05 Dec, 13:19


🟢 Як діяти, якщо постраждали від кібербулінгу: поради поліцейських

Якщо ви або ваша дитина постраждали від булінгу в мережі Інтернет – одразу зафіксуйте цифрові сліди:

Зробіть скріншоти відповідних повідомлень, коментарів, публікацій або електронних листів. Зображення мають бути максимально інформативними і, по можливості, містити дані кривдників, URL-адреси вебсайтів, дату відправлення тощо.
Окремо збережіть зображення, відео або інші файли образливого змісту, з примітками щодо даних відправника, часу отримання тощо.
Якщо кібербулінг відбувається в режимі реального часу, скористайтеся програмами для запису екрану.

Про те, як діяти якщо Ви чи Ваші близькі постраждали від кібербулінгу розповідаємо в межах інформаційної кампанії “Кібернасильство: знаємо та протидіємо”, що реалізується до Міжнародної акції “16 днів проти насильства”.

👮‍♂️ У подальшому зверніться із заявою до найближчого відділку поліції або подайте електронне звернення до кіберполіції. Вкажіть обставини, пов’язані з кібербулінгом та відомі вам дані і онлайн-ресурси кривдника/кривдниці, а також долучіть зафіксовані цифрові сліди.

❗️ Учням, які опинились в ситуації кібербулінгу або стали його свідками, варто звернутись:
🔴 до батьків;
🔴 до вчителя, соціального педагога або практичного психолога;
🔴 до інспектора служби освітньої безпеки або працівників Ювенальної поліції України;
🔴 на Національну гарячу лінію для дітей та молоді за номером 116-111 або 0-800-500-225 (цілодобово, безкоштовно).

💻 Побачили фото чи відео, на якому зображено сексуальне насилля над дитиною – повідомте про це онлайн за допомогою проєкту StopCrime.

Платформа дозволяє анонімно або публічно повідомити про підозрілий контент, надіславши посилання на нього. Далі громадська організація «Магнолія» збере та проаналізує інформацію. Підтверджена інформація невідкладно надходитиме до правоохоронців для проведення розслідування та викриття зловмисників.

🔗 Більше читайте за посиланням.

#кібернасильство_знаємо_протидіємо #16днів_проти_насильства

Кампанія проводиться за ініціативи Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Міністерства юстиції України спільно з Національною поліцією України, Кіберполіцією України, Координаційним центром з надання правничої допомоги за сприяння Урядової Уповноваженої з питань гендерної політики, в межах «16 днів проти насильства».

Ми онлайн: 👥FB | 🌐Web | 🕊X | 💬Vb | ✈️TG

CyberpoliceUA

05 Dec, 09:01


🔴 Понад півмільйона гривень збитків: кіберполіцейські Дніпропетровщини затримали зловмисників, які привласнювали фінансові номери українців

👮‍♂️ Кіберполіцейські Дніпропетровщини спільно з працівниками слідчого управління ГУНП в області під процесуальним керівництвом Лівобережної окружної прокуратури міста Дніпро припинили протиправну діяльність злочинної групи з Кривого Рогу. Фігуранти організували схему з шахрайського заволодіння коштами з банківських рахунків громадян шляхом перевипуску сім-карток.

📱 Встановлено, що фігуранти під виглядом працівників одного з мобільних операторів телефонували українцям і за допомогою методів соціальної інженерії виманювали конфіденційну інформацію для перевипуску сім-карток.

💳 Отримавши доступ до фінансових номерів жертв, зловмисники входили до системи онлайн-банкінгу і виводили кошти клієнтів. У подальшому гроші обготівковувалися в банкоматах і терміналах Кривого Рогу.

💲 У такий спосіб фігуранти завдали потерпілим збитків на суму понад півмільйона гривень. Наразі повне коло потерпілих і загальна сума збитків встановлюється.

🚔 Поліцейські за силової підтримки Роти поліції особливого призначення та бійців підрозділу КОРД провели низку обшуків за адресами реєстрації та проживання членів злочинної групи, а також у їхніх автомобілях. Вилучено компʼютерну техніку, мобільні телефони, банківські картки, автомобілі та чорнові записи й інші речові докази, які підтверджують причетність даних осіб до скоєння злочинів.

📖 Слідчі Дніпропетровщини повідомили організатору та трьом його спільникам про підозру за ч. 4 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. На час розслідування Індустріальний райсуд м. Дніпро обрав підозрюваним запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави.

⚙️ Тривають слідчі дії з метою встановлення можливих співучасників зловмисників.

Ми онлайн: 👥FB | 🌐Web | 🕊X | 💬Vb | ✈️TG

CyberpoliceUA

04 Dec, 11:31


🔴 Кіберполіцейські Львівщини знешкодили злочинну організацію, учасники якої привласнювали кошти з банківських рахунків українців

👮‍♂️ Кіберполіцейські Львівщини спільно зі слідчими слідчого відділу Львівського районного управління поліції №1 ГУНП області під процесуальним керівництвом Львівської обласної прокуратури та Галицької окружної прокуратури міста Львова припинили діяльність злочинної організації, серед членів якої були громадяни білорусі та рф.

💳 За допомогою фішингових посилань зловмисники викрадали кошти з банківських рахунків громадян. «Працювали» ділки за кількома схемами та мали доступ до розгалуженої мережі дропів.

🖥 До прикладу, фігуранти створювали сайти-двійники відомих українських маркетплейсів, а також урядових та благодійних організацій. За допомогою соцмереж і месенджерів вони розповсюджували посилання на відповідні фішингові ресурси. Потенційних жертв переконували ввести фінансові дані на підконтрольних ресурсах під приводом отримання грошової допомоги нібито від Президента України, ООН, UNICEF та інших організацій.

🎣 Ще один злочинний сценарій передбачав виманювання конфіденційної інформації у користувачів маркетплейсу за допомогою фішингу шляхом обіцянки вигідних торгівельних пропозицій.

🏦 Перейшовши за фішинговим посиланням і ввівши на таких ресурсах свої персональні дані, потерпілі фактично надавали фігурантам доступ до своїх онлайн-банкінгів, звідки зловмисники надалі виводили грошові кошти на рахунки дропів. Для підтвердження фінансових операцій зловмисники телефонували потерпілим від імені нібито працівників банків і переконували їх у безпечності цих транзакцій.

💲 За попередніми даними, орієнтовна сума завданої потерпілим шкоди складає близько 800 тис. грн.

🚔 Правоохоронці провели низку обшуків за місцями проживання, реєстрації та в автомобілях фігурантів на території Львова та Львівської області. Відтак вилучено десятки одиниць комп’ютерної техніки та комплектуючих, мобільні телефони, банківські та сім-картки, автомобіль преміумкласу та інші речові докази злочинної діяльності.

✔️ Організатора злочинного угруповання та трьох його спільників поліцейські затримали в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

📖 Слідчі повідомили фігурантам про підозру за низкою статей Кримінального кодексу України відповідно до їхніх ролей: за ч. 5 ст. 190, ч. ч. 1, 2 ст. 255 та ч. 2 ст. 361 Кримінального кодексу України. Їм обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою.

⚙️ Ще двом зловмисникам слідчі оголосили підозру заочно. Наразі досудове розслідування триває. Правоохоронці встановлюють всіх причетних до діяльності злочинного угруповання осіб, остаточну кількість потерпілих, а також суму завданих збитків.

📱 Крім цього, поліцейські перевіряють підозрюваних на причетність до розповсюдження шкідливого програмного забезпечення, яке надавало можливість прихованого віддаленого контролю ґаджетів потерпілих.

Ми онлайн: 👥FB | 🌐Web | 🕊X | 💬Vb | ✈️TG

CyberpoliceUA

29 Nov, 13:03


Які документи потрібні, щоб задекларувати вогнепальну зброю та боєприпаси до неї?

Перелік документів включає:

🔹Письмову заяву, в якій необхідно вказати де і коли знайдено зброю.
🔹Паспорт та ідентифікаційний код.
🔹Витяг про місце проживання/реєстрації.
🔹Фотокартку 3,5х4,5 см.

Нагадуємо, для того, щоб задекларувати зброю, необхідно звернутися в поліцію. Декларуйте правильно — зберігайте відповідально!

🇺🇦Підписатися | Міністр | МВС | Гвардія наступу

CyberpoliceUA

29 Nov, 11:04


Леонід Тимченко: На сьогодні немає нарікань від держав-сусідів щодо роботи МВС України за напрямком обігу зброї

Про це заступник Міністра внутрішніх справ заявив у коментарях агентству «Інтерфакс-Україна». Він розповів, що міжнародні партнери хочуть бути впевненими, що Україна в умовах війни здатна контролювати обіг зброї і убезпечити європейські країни від потрапляння зброї.

📊 Першочергово, вони хочуть, щоб у цьому питанні МВС чітко контролювало ситуацію, було відповідальним, інформувало щодо ризиків для інших країн. Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко періодично зустрічається з керівниками МВС Польщі, Румунії — це одне із пріоритетних питань, яке обговорюється одночасно з питаннями щодо надання допомоги Україні», — зазначив заступник Міністра.

Леонід Тимченко наголосив, що МВС чітко розуміє ризики та як на них реагувати. З цього питання працює не тільки Нацполіція, але й Державна прикордонна служба. Також варто зауважити, що Єврокомісар Ілва Йоганссон відзначила ефективність роботи органів системи МВС у протидії витоку зброї до країн-сусідів.

➡️Більше про роботу у цьому напрямку, закон №3899-IX, зберігання задекларованої зброї та Єдиний реєстр зброї — у статті «Озброєні легально: як цивільним задекларувати незареєстровану зброю».

🇺🇦Підписатися | Міністр | МВС | Гвардія наступу

CyberpoliceUA

29 Nov, 10:39


Як кібернасильство регулюється в Європейському Союзі

Запобігання насильству в цифровому середовищі – один з пріоритетів протидії гендерно зумовленому насильство в ЄС. Залякування, переслідування та насильство в соціальних мережах мають далекосяжні наслідки, тому ЄС посилено працює у цьому напряму.

В межах інформаційної кампанії “Кібернасильство: знаємо та протидіємо”, що реалізується до “16 днів проти насильства” розповідаємо про реагування та запобігання кібернасильству в ЄС🇪🇺

📊Ця проблема значно активізувалась під час пандемії COVID-19 і уже має негативні наслідки та потребує реагування. Дослідницька служба Європарламенту у 2021 році оцінила загальні втрати від кібердомагань та кіберпереслідування у 49-89,3 млрд євро. Це зокрема, витрати на охорону здоров’я та юридичну підтримку.

Європейський Комітет Конвенції про кіберзлочинність виділяє 6 основних груп насильства:
🟣кібердомагання
🟣кіберзлочини
🟣порушення права на недоторканність приватності
🟣злочини на ґрунті ненависті
🟣прямі погрози або фізичне насильство, що має наслідки в цифровому середовищі
🟣онлайн сексуальна експлуатація та сексуальний аб’юз щодо дітей.

📝Для реагування на кібернасильство сексуального характеру 14 травня 2024 року ЄС було ухвалено Директиву щодо боротьби з насильством щодо жінок та домашнім насильством, яка передбачає криміналізацію переслідування (сталкінгу), домагань, підбурювання до насильства чи ненависті в онлайн-просторі. Документ зобов’язує усі країни-члени ЄС криміналізувати кібернасильство.

🌐Важливими міжнародно-правовими актами у цьому контексті є також:

1️⃣Конвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами (Стамбульська конвенція). У 2021 році GREVIO (незалежна група експертів) опублікувала Загальні рекомендації №1, в яких зазначається, що насильство стосовно жінок та дівчат у цифровому вимірі є проявом ГЗН та підпадає під сферу дії Стамбульської конвенції.

2️⃣Конвенція Ради Європи про кіберзлочинність (Будапештська конвенція) визначає процедурні повноваження та механізм міжнародної співпраці щодо кіберзлочинності та будь-якого правопорушення, пов’язаного з електронними доказами.

3️⃣Конвенція Ради Європи про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства (Лансаротська конвенція) зобов’язує криміналізувати всі форми жорстокого поводження з дітьми, включно з формами насильства у цифровому вимірі, які стосуються сексуальної експлуатації та сексуального насильства в інтернеті.

🇺🇦Усі три конвенції ратифіковано Україною.

🔗Більше про роботу ЄС у цьому напрямку читайте на сайті кіберполіції.

#кібернасильство_знаємо_протидіємо #16днів_проти_насильства.

Кампанія проводиться за ініціативи Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Міністерства юстиції України спільно з Національною поліцією України, Кіберполіцією України, Координаційним центром з надання правничої допомоги за сприяння Урядової Уповноваженої з питань гендерної політики, в межах «16 днів проти насильства».

ℹ️Довідково: 17 грудня 1999 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Цього ж дня стартує щорічна міжнародна акція «16 днів проти насильства».

Ми онлайн: 👥FB | 🌐Web | 🕊X | 💬Vb | ✈️TG

CyberpoliceUA

29 Nov, 09:34


Гав-гав, друже! Це я – #Кіберпес! 🐶

Кажуть, у мене нюх на шахраїв – я відчуваю їх за кілометр! А як щодо тебе? 🐕
Чи зможеш ти розпізнати слід кіберзлочинців та виявити їх підступні шахрайські схеми?
Давай перевіримо твій “кібернюх”!

💻 Пройди тест та дізнайся, чи вдасться тобі не потрапити у “лапи” шахраїв.

Тест знаходиться на освітньому сайті з фінансової грамотності “Гаразд”. Він нескладний, але хвіст напружити доведеться.

🖥 Хапай лінк і вперед: https://harazd.bank.gov.ua/tests/test/fraud-test

Під час тестування ти зможеш перевірити свої знання про:
🟣 надійні паролі;
🟣 протидію телефонному шахрайству, фішингу та іншим шахрайським схемам;
🟣 фінансовий номер телефону;
🟣 захищені мережі та багато іншого.

🔗 Більше про платіжну безпеку дізнавайся на сайті НБУ та Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України #КібербезпекаФінансів.

🤝 Кампанія відбувається за підтримки Проєкт USAID “Інвестиції для стійкості бізнесу”.

Ми онлайн: 👥FB | 🌐Web | 🕊X | 💬Vb | ✈️TG

CyberpoliceUA

29 Nov, 09:00


🔴 Вносили неправдиві дані до реєстру для привласнення лісопродукції: кіберполіцейські викрили злочинну групу

👮‍♀️ Кіберполіцейські спільно зі слідчими ДБР за процесуального керівництва Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу Генпрокурора та за участі Департаменту внутрішньої безпеки ДП «Ліси України» припинили злочинну діяльність службовців лісового господарства.

🪵 Встановлено, що організував схему незаконного привласнення лісопродукції керівник однієї з філій ДП «Ліси України» в Житомирській області.

🖥 Для реалізації свого наміру та приховання злочину чоловік задіяв трьох підлеглих. Останні вносили до офіційних документів та в Єдину державну систему електронного обліку деревини (ЄДСЕОД) завідомо неправдиві відомості щодо товщини стовбурів та розряду висот дерев. У такий спосіб вони умисно занижували очікуваний об’єм деревини, що має бути отриманий в результаті вирубки.

🌳 Крім того, в рубку було відведено якісну деревину, що не підлягала санітарній рубці.

💲 В подальшому на підставі таких документів філією отримано лісорубний квиток із зменшеним на 230 м куб (приблизно 10 вантажних автомобілів) фактичним об’ємом відведеної під порубку деревини загальною вартістю понад півмільйона гривень.

👍 Завдяки своєчасним діям правоохоронців, які анулювали лісорубний квиток, організатор схеми не встиг розпорядитись вказаною деревиною в особистих інтересах.

📖 У ході розслідування керівнику філії лісового господарства оголошено підозру за фактом незакінченого замаху на привласнення службовою особою чужого майна шляхом зловживання своїм службовим становищем (ч. 3 ст. 15 ч. 4 ст. 191 КК України), а трьом його спільникам - за фактом внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей вчиненого організованою групою (ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України).

🔗 Деталі - на сайті кіберполіції.

Ми онлайн: 👥FB | 🌐Web | 🕊X | 💬Vb | ✈️TG

CyberpoliceUA

28 Nov, 13:41


Привіт-привіт! Я — ваш вірний друг #КіберПес 🐶 Сьогодні я розповім про важливість резервного копіювання даних.

Поломки обладнання, віруси, кібератаки або навіть просто випадкове видалення файлів можуть призвести до втрати важливої інформації. 🖥 Але не хвилюйтеся, регулярне резервне копіювання гарантує, що ви завжди матимете доступ до своїх даних, навіть у разі непередбачених ситуацій.

💿 Незалежно від того, чи йдеться про особисті файли, чи важливі робочі документи, резервне копіювання є ключовим заходом для захисту вашої інформації від втрати.

Ось як ефективно робити резервні копії даних, дотримуючись правила "3-2-1":

🔹 Збереження трьох копій даних: оригінальної та двох резервних.
🔹 Збереження даних на двох різних носіях, наприклад, на жорсткому диску та на хмарному сховищі.
🔹 Збереження однієї копії даних поза місцем проживання. Це забезпечує захист у разі пожежі, затоплення або інших надзвичайних ситуацій, які можуть знищити локальні копії.

✔️ Регулярно робіть резервні копії, щоб мінімізувати ризик втрати даних. Періодично перевіряйте резервні копії, щоб бути впевненими, що вони наявні та можуть бути відновлені в разі потреби.

Ці прості кроки допоможуть вам уникнути втрати важливої інформації та забезпечити її доступність у будь-якій ситуації.
Бережіть себе та свої дані! 🫶

🔗 Більше інформації про налаштування пристроїв та безпеку персональних даних читайте на сайті НБУ та Держспецзв’язку #КібербезпекаФінансів.

Ми онлайн: 👥FB | 🌐Web | 🕊X | 💬Vb | ✈️TG

CyberpoliceUA

28 Nov, 13:37


Понад 50% облікованої зброї, яка є на руках у громадян, вже внесена до Єдиного реєстру зброї. Про це Леонід Тимченко заявив у коментарях до статті Інтерфакс-Україна «Озброєні легально: як цивільним задекларувати незареєстровану зброю».

Він нагадав, що Реєстр запрацював у червні 2023 і його наповнення триватиме до червня 2026 року.

✔️ Ми знаходимося в стані війни. Саме усвідомлення того, що громадяни вважають за необхідне мати зброю на руках, призвело до прийняття цього закону. Держава пропонує алгоритм, яким в межах чинного закону і в умовах воєнного стану можна легалізувати наявну зброю», — зазначив заступник Міністра внутрішніх справ.

За словами Леоніда Тимченка, цивільна особа, яка знайшла і задекларувала вогнепальну зброю, за бажанням може набути право власності на неї вже після завершення воєнного стану. Така зброя може бути приведена у відповідність (перероблена) до виду вогнепальної зброї, що може перебувати у власності фізичної особи.

🔗Детальніше — у статті.

🇺🇦Підписатися | Міністр | МВС | Гвардія наступу

CyberpoliceUA

28 Nov, 12:01


У громадян залишається велика кількість необлікованої зброї, яка становить небезпеку. Крім того, за незаконне зберігання зброї передбачена кримінальна відповідальність.

Нові зміни до законодавства максимально спростили порядок реєстрації такої зброї .

Як правильно та швидко задекларувати знайдену зброю та стати її законним власником - про це розповів у студії телеканалу "Ми - Україна" заступник Голови Національної поліції України Олександр Фацевич для телемарафону "Єдині новини".

🚓Facebook | X | Instagram | TikTok

CyberpoliceUA

28 Nov, 07:45


Як попередити кібернасильство?

⚠️Щоденно користуючись соціальними мережами чи вебресурсами кожен та кожна з нас піддаємось ризику зазнати негативного, подекуди насильницького впливу.

Про те, як попередити насильство в інтернеті та убезпечити себе та дітей розповідаємо в рамках інформаційної кампанії “Кібернасильство: знаємо та протидіємо”. Ініціатива реалізується в межах Міжнародної акції “16 днів проти насилля”.

✔️Кілька важливих кроків та порад, які допоможуть зменшити ризик та не постраждати від кібернасильства:

1. Оберігайте персональну інформацію. Не діліться особистими даними, контролюйте налаштування конфіденційності та захисту, а також не відкривайте сумнівні посилання та файли від невідомих осіб.
2. Розпізнавайте кібернасильство. Будьте уважні до ознак агресії чи переслідування. Постійні негативні коментарі, повідомлення з погрозами, небажані контакти – це ознаки кібербулінгу чи кіберсталкінгу.
3. Виховуйте відповідальність у мережі. Спілкуйтеся в мережі ввічливо. Позитивний приклад онлайн-спілкування може допомогти створити здорове кіберсередовище та мотивувати інших робити те саме. Будьте підтримкою для тих, хто піддається кібернасильству. Важливо показати людині, яка постраждала від кібернасильства, що вона не самотня.
4. Повідомте про інцидент правоохоронні органи. Не варто замовчувати чи ігнорувати насильницький контент. У деяких випадках кібернасильство є правопорушенням, і правоохоронні органи мають відповідні засоби для розслідування та покарання винних.

🧑‍💻Діти – найбільш вразлива до кібернасильсва група осіб. За результатами опитування, кожну десяту дитину віком 6-17 років в Україні просили надіслати свої інтимні фотографії в соціальних мережах.

Батькам та педагогам варто завчасно провести роз’яснювальну роботу, щоб убезпечити їх користування інтернетом. Відверті розмови про ризики “онлайн” можуть запобігти багатьом проблемам. Діти часто не усвідомлюють небезпеку віртуальних зв’язків, тому важливо контролювати їхню активність та пояснювати, що особиста інформація – це персональні дані і захист такої інформації передбачений законодавством.

❗️Важливо, щоб діти розуміли, що прийнятно публікувати в інтернеті, а що ні. Також навчіть дитину правильно реагувати на образливі слова чи дії інших користувачів. Найкращий варіант – ігнорувати провокатора, не давати йому те, чого він прагне, а саме: бурхливу відповідь та емоції.

☎️Якщо Ви чи Ваша дитина зазнали кібернасильства, зверніться по допомогу. Зробити це можна за будь-яким вказаним нижче каналом зв’язку:

🔹Поліція за номером 102
🔹Електронне звернення до кіберполіції https://ticket.cyberpolice.gov.ua
🔹Урядова «Гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей: 1547
🔹«Гаряча лінія» з питань запобігання насильству: 116 123 або 800 500 335
🔹Центр надання безоплатної правової допомоги: 0 800 213 103
🔹Національна гаряча лінія для дітей та молоді: 116-111 або 0800500225 (цілодобово, безкоштовно)

🔗Більше читайте на сайті кіберполіції.

#кібернасильство_знаємо_протидіємо #16днів_проти_насильства.

Кампанія проводиться за ініціативи Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Міністерства юстиції України спільно з Національною поліцією України, Кіберполіцією України, Координаційним центром з надання правничої допомоги за сприяння Урядової Уповноваженої з питань гендерної політики, в межах «16 днів проти насильства».

ℹ️Довідково: 17 грудня 1999 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Цього ж дня стартує міжнародна акція «16 днів проти насильства», яка щорічно проводиться з 25 листопада до 10 грудня включно.

Ми онлайн: 👥FB | 🌐Web | 🕊X | 💬Vb | ✈️TG

CyberpoliceUA

27 Nov, 14:23


👩🏻‍💻 Побудуйте успішну карʼєру у веб3 — дивіться новий серіал на Дія.Освіта

Веб3 — не просто тренд, а цифрова революція, яка змінює економіку, технології та кар’єрні можливості. Відкрийте для себе світ криптосфери та знайомтеся з новими професіями в серіалі від Дія.Освіта «Кар’єра у веб3».

Топові українські веб3-експерти розкажуть у 10 серіях:
🔗 що таке веб3 і які кар’єрні можливості у сфері
🔗 де шукати роботу у сфері веб3 і які зарплати
🔗 особливості веб3-сектору та як він розвивається
🔗 як стати веб3-розробником, веб3-маркетологом або веб3-журналістом

Серіал підійде як для новачків сфери, які шукають можливості для старту карʼєри у веб3, так і для тих, хто вже знає, що таке блокчейн, токени та смартконтракти.

📺 Дивіться освітній серіал за посиланням.

Україна має великий потенціал як один із провідних криптохабів у Східній Європі. Тож знаходьте для себе нові можливості зростання разом з Дія.Освіта 🙌🏻

Освітній серіал створено з ініціативи Мінцифри за підтримки Solana Foundation для платформи Дія.Освіта.

CyberpoliceUA

27 Nov, 14:22


👍За підтримки фахівців Департаменту кіберполіції Національної поліції України виходить новий освітній серіал «Карʼєра у веб3» від Дія.Освіта ⬇️

CyberpoliceUA

27 Nov, 13:18


Ви знайшли вогнепальну зброю чи боєприпаси. Що робити?

1️⃣Негайно зверніться у поліцію за номером 102.
2️⃣Прибудьте у найближчий підрозділ поліції впродовж 24 годин.
3️⃣Ви зможете задекларувати зброю або ж здати її у підрозділ поліції.

Декларуйте зброю правильно! Докладніше про те, як це зробити — на ілюстрації 👆

🇺🇦Підписатися | Міністр | МВС | Гвардія наступу

CyberpoliceUA

27 Nov, 12:30


Різновиди насильства в цифровому середовищі щодо жінок: як діяти постраждалим

🚩Жінки та дівчата все частіше стають постраждалими від кібернасильства. Розвиток інформаційних технологій створює нові форми та нові загрози такого насильства.

Про його види в цифровому просторі розповідаємо в межах інформаційної кампанії “Кібернасильство: знаємо та протидіємо”. Ініціатива реалізується в межах Міжнародної акції “16 днів проти насилля” та має на меті допомогти користувачам інтернету ідентифіковувати, знати та протидіяти ознакам насильства в цифровому середовищі.

🔽З якими проявами кібернасильства найчастіше стикаються жінки?

🔻Кібербулінг - цькування, спрямоване на приниження, образу чи залякування.
🔻Сексистська мова ворожнечі - принизливі або дискримінаційні висловлювання на основі статі.
🔻Бодішеймінг — образи або висміювання зовнішності жінки через соціальні мережі чи інші цифрові платформи.
🔻Флеймінг – публічні агресивні або образливі коментарі, що створюють ворожу атмосферу.
🔻Тролінг – провокаційні дії або коментарі, спрямовані на психологічний тиск чи приниження.
🔻Аутинг — розголошення конфіденційної інформації про сексуальну орієнтацію, особисте життя або інші деталі без згоди.

🫣Жінки та дівчата часто страждають і від сексуальних домаганням в інтернеті, які теж є проявом кібернасильства. Це, зокрема, секстинг (листування інтимного характеру) та кіберфлешинг (надсилання небажаних зображень сексуального характеру).

😫Ще одним проявом є переслідування в цифровому просторі. Його називають “кіберсталкінгом”. Це погрози, заподіяння шкоди репутації, спостереження та збір приватної інформації про постраждалу, крадіжка особистих даних, підбурювання до сексуальних дій тощо.

❗️Різні форми насильства стосовно жінок та дівчат, які проявляються як у цифровому, так і в реальному житті, часто переплітаються. Це збільшує рівень травматизації, може становити загрозу фізичній безпеці та впливати на самооцінку і самореалізацію жінок.

#️⃣Детальніше, про те як захиститись від кібернасильства читайте у матеріалах, підготовлених в межах кампанії, які можна знайти за хештегом або на сайті кіберполіції:

#кібернасильство_знаємо_протидіємо #16днів_проти_насильства.

Кампанія проводиться за ініціативи Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Міністерства юстиції України спільно з Національною поліцією України, Кіберполіцією України, Координаційним центром з надання правничої допомоги за сприяння Урядової Уповноваженої з питань гендерної політики, в межах «16 днів проти насильства».

ℹ️Довідково: 17 грудня 1999 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Цього ж дня стартує міжнародна акція «16 днів проти насильства», яка щорічно проводиться з 25 листопада до 10 грудня включно.

Ми онлайн: 👥FB | 🌐Web | 🕊X | 💬Vb | ✈️TG

CyberpoliceUA

27 Nov, 09:03


Леонід Тимченко пояснив, як безпечно зберігати задекларовану зброю вдома

✍️ Заступник Міністра внутрішніх справ у коментарях до статті «Інтерфакс-Україна» нагадав, що з 25 листопада набув чинності Закон №3899-IX щодо вдосконалення порядку отримання, декларування та поводження з вогнепальною зброєю.

✔️ Закон чітко регламентує дії на випадок знайдення зброї, прописує порядок: кого необхідно інформувати, яким є проходження огляду зброї, закріплення зброї за громадянином», — підкреслив заступник Міністра внутрішніх справ.

📝 Декларуванню підлягає стрілецька зброя, яку українці отримали на початку повномасштабної війни для захисту держави, а також «знайдена зброя» — виявлена у схронах на деокупованих територіях чи інших місяцях. У такому разі необхідно повідомити на 102 про знахідку, а згодом —задекларувати її та, за наявності законних підстав, залишити собі.

Леонід Тимченко наголошує, що задекларовану вогнепальну зброю слід зберігати вдома в спеціальному сейфі, а сама зброя має бути розряджена, недоступна для сторонніх осіб, особливо дітей.

🔗Детальніше про особливості декларування — у статті.

🇺🇦Підписатися | Міністр | МВС | Гвардія наступу

CyberpoliceUA

26 Nov, 18:55


🛍Знижки чи пастка? Як уникнути шахраїв під час Чорної пʼятниці

Чорна п’ятниця — час великих розпродажів, але й високої активності шахраїв. Вони користуються попитом на вигідні пропозиції, розраховуючи на те, що люди можуть не перевіряти надійність сайтів чи пропозицій.

👉 На ілюстраціях розповідаємо, які схеми найчастіше використовують зловмисники, як убезпечити себе та що робити у разі шахрайства.

Будьте пильними та не дайте себе ошукати! 🙏

🇺🇦Підписатися | Міністр | МВС | Гвардія наступу

CyberpoliceUA

26 Nov, 12:05


⚠️Прихована зброя — прихована небезпека

В Україні введений в дію Закон України «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України» щодо вдосконалення порядку отримання, декларування та поводження з вогнепальною зброєю.

Це важливий крок до створення безпечного середовища для кожного з нас. Адже задекларована зброя — це контроль і порядок, а прихована — ризик і небезпека.

Декларуй у поліції — зберігай відповідально.

ℹ️Комунікаційна кампанія здійснюється за підтримки Секретаріату ОБСЄ в межах проєкту «Підтримка зміцнення потенціалу державних органів влади України у запобіганні та боротьбі з незаконним обігом зброї, боєприпасів та вибухових речовин в усіх його проявах»

🇺🇦Підписатися | Міністр | МВС | Гвардія наступу

CyberpoliceUA

20 Nov, 08:46


🙅‍♂️Зловмисники в інтернеті пропонують символічну винагороду за продаж або надання в оренду банківських рахунків та облікових записів громадян

👮‍♂️Про ризики передачі особистих акаунтів стороннім особам виданню Детектор медіа розповів начальник відділу протидії різновидам онлайн-шахрайств Департаменту кіберполіції Національної поліції України Олександр Ульяненков.

⚠️Поліцейський застерігає, що номінальні власники платіжних засобів при співпраці зі злочинцями можуть бути замішаними в особливо небезпечних злочинних схемах (торгівля людьми або зброєю, міжнародний тероризм, наркозбут тощо).

🔗Деталі читайте в сюжеті Детектор медіа

Ми онлайн: 👥FB | 🌐Web | 🕊X | 💬Vb | ✈️TG

CyberpoliceUA

19 Nov, 12:40


🎬Прем'єра фільму «1000 днів волі» від МВС України

Дивіться сьогодні о 17:25 в етері «Єдиних новин», а о 18:00 — на офіційному сайті МВС України


Стрічка розповідає про силу духу українського народу, героїзм захисників та шлях боротьби за свободу і незалежність України, про виклики і біль втрат.

На фото — герої, історії яких лягли в основу фільму. Серед них: поліцейська з Ірпеня, снайпер із Національної гвардії України, рятувальник ДСНС із прикордонного Краснопілля на Сумщині, прикордонник, який ніс службу в аеропорту «Бориспіль», офіцер бригади «Азов», який у свій 25 день народження потрапив у полон і провів в неволі два з половиною роки.

Не пропустіть можливість побачити історію про нашу спільну боротьбу, написану мужністю та силою духу 🇺🇦

🇺🇦Підписатися | Міністр | МВС | Гвардія наступу

CyberpoliceUA

19 Nov, 07:39


Вже 1000 днів
Мужньо Виборюємо Свободу.

Ворог намагається зламати нас як особистостей та як націю. І вже 1000 днів ми доводимо, що плани ворога — марні. Попри біль та горе, що принесла росія, Україна стає сильнішою.

Міністерство внутрішніх справ за цей період розширило свій функціонал. Від першого дня на передовій перебувають бригади Національної гвардії, Державної прикордонної служби та Національної поліції. Наші службовці ДСНС щодня на передовій та в тилу — рятують людей.

Міграційна служба та Головний сервісний центр також працюють у прифронтових територіях, допомагають людям. Надають сервісні послуги за будь-яких обставин.

Разом з цим наші підрозділи продовжують виконувати звичні функції: евакуйовувати людей, гасити пожежі, охороняти кордон та публічний порядок. Бути поруч. Допомагати людям.

Україна встояла. Ми, як держава, пройшли чималий шлях. І маємо долати його далі — до мирної та безпечної країни. Впевнений, ми зможемо.

Слава Україні 🇺🇦

CyberpoliceUA

18 Nov, 15:07


Прем'єра фільму «1000 днів волі» від МВС України 🎬

19 листопада о 17:25 в етері «Єдиних новин», а о 18:00 — на офіційному сайті МВС України.

Фільм «1000 днів волі» розповідає про силу духу українського народу. У центрі сюжету — п’ять героїв, які щодня віддають себе боротьбі за свободу та майбутнє країни.

Серед них: поліцейська з Ірпеня, снайпер із Національної гвардії України, рятувальник ДСНС із прикордонного Краснопілля на Сумщині, прикордонник, який ніс службу в аеропорту Борисполя, офіцер бригади «Азов», який у свій 25 день народження потрапив у полон і провів в неволі два з половиною роки.

🇺🇦Прем'єра стрічки уже завтра, у тисячний день повномасштабної війни в Україні!

🇺🇦Підписатися | Міністр | МВС | Гвардія наступу

CyberpoliceUA

18 Nov, 10:06


🔴Перепродаж залізничних квитків на міжнародні перевезення за втричі вищою ціною – кіберполіцейські та слідчі Києва за сприяння АТ «Укрзалізниця» викрили групу «перекупів»

💻Ділки, отримуючи несанкціонований доступ до облікових записів сторонніх осіб, скуповували квитки на популярні залізничні напрямки у країни Європи, створюючи штучний дефіцит для інших пасажирів, та у подальшому перепродавали їх за ціною втричі вищою, ніж їх реальна вартість на різноманітних інтернет-платформах.

🎫Таким чином вони обходили встановлені перевізником обмеження, а від їхніх дій страждали громадяни, які потребували квитків на міжнародні поїзди, а також підривалася довіра до державних онлайн-сервісів.

👮‍♂️Поліцейські встановили щонайменше п’ять осіб, які торгували «поїздками» за вказаною схемою, та провели низку обшуків за їх місцем мешкання у Києві та Київській області.

© Поліція Києва

Читайте деталі на сайті кіберполіції 🔗

Ми онлайн: 👥FB | 🌐Web | 🕊X | 💬Vb | ✈️TG

CyberpoliceUA

14 Nov, 16:59


🛡 Кіберполіцейські прийняли участь у семінарі з кіберзахисту об’єктів критичної інфраструктури

Сьогодні, 14 листопада, в Івано-Франківську завершився дводенний освітній захід, організований НКЦК при РНБО України.

Семінар «Досягнення кібербезпеки та стійкості шляхом покращення міжвідомчої співпраці» об’єднав понад 40 представників об’єктів критичної інфраструктури Івано-Франківської області, Апарату Ради РНБО України, СБУ, Національної поліції України, Держспецзв’язку, Консультативної місії Європейського Союзу в Україні, Національного директорату з кібербезпеки Румунії та Євроатлантичного центру стійкості.

💬Учасники, зокрема, обговорили питання захисту цифрової інфраструктури критично важливих підприємств від ураження шкідливим програмним забезпеченням, тренувалися спільно виявляти та усувати вразливості і максимально швидко реагувати на кіберінциденти.

👮‍♂️Очільник кіберполіції Івано-Франківщини Микола Худолій поділився практичним досвідом щодо захисту від кібератак в умовах повномасштабного вторгнення.

⚠️Поліцейський також звернув увагу слухачів на важливості протидії ворожій пропаганді в інтернеті та розповів про волонтерський проєкт "Брама", який функціонує за підтримки кіберполіції.

Участь у заході дозволила учасникам отримати унікальний досвід, а також розширити можливості для ефективної співпраці між фахівцями 🇺🇦України та 🇷🇴Румунії.

Ми онлайн: 👥FB | 🌐Web | 🕊X | 💬Vb | ✈️TG

CyberpoliceUA

08 Nov, 12:34


🔴Торгівля е-чергами та махінації при продажу авто: Нацполіція повідомила про підозру ділкам, які заробляли на сервісних центрах МВС

👮‍♀️Поліцейські викрили мешканця Київщини, який втрутився в роботу офіційного сайту держустанови та у месенджері торгував місцями в електронній черзі.

🔒Оперативники ДВБ спільно зі слідчими поліції Києва та у взаємодії кіберполіцейськими затримали фігуранта.

🔴На Закарпатті задокументували фігурантів, які надавали до ТСЦ документи із заниженою вартістю автівок для зменшення сплати податку.

❗️Всім фігурантам оголошено підозру. За вчинене ділкам із Закарпаття загрожує до 5 років позбавлення волі, а мешканцю Київщини — до 15 років ув’язнення.

© Департамент внутрішньої безпеки НПУ

Ми онлайн: 👥FB | 🌐Web | 🕊X | 💬Vb | ✈️TG

CyberpoliceUA

07 Nov, 15:32


✍️ «Підпишіть петицію. Залишилося зібрати зовсім небагато голосів» — кіберполіцейський Тернопільщини розповідає про шахрайську схему.

💻 Зловмисники розсилають повідомлення з проханням підписати петицію, які містять фішингові посилання на підконтрольні їм ресурси.

📇У такий спосіб аферисти намагаються отримати доступ до облікових записів громадян або заволодіти їх фінансовими даними та привласнити заощадження.

⚠️Пам'ятайте: кожна петиція повинна бути зареєстрована на сайті Президента України.

Щоб не стати жертвою зловмисників ознайомтеся з правилами безпечного перебування в цифровому просторі на сайті проєкту ➡️«Кібер Брама».

Ми онлайн: 👥FB | 🌐Web | 🕊X | ✈️TG

CyberpoliceUA

07 Nov, 07:30


Президент України підписав законопроєкт щодо удосконалення функцій НБУ з державного регулювання ринків фінансових послуг. Для чого це потрібно?

Законопроєкт розроблено з метою удосконалення окремих положень чинних законів України, що регулюють діяльність на ринках фінансових послуг та визначають повноваження Національного банку у цій сфері, а також на виконання взятих Україною зобов’язань перед Міжнародним валютним фондом.

Після набрання чинності законопроєктом надавач платіжних послуг перед укладенням договору буде зобов’язаний надати користувачу в тому числі інформацію про заходи реагування у разі надходження від органів Національної поліції України письмового (електронного) запиту щодо здійсненої платіжної операції користувача, якщо така операція містить ознаки кримінального правопорушення, передбаченого наступними статтями Кримінального кодексу України:

🔹185 (Крадіжка);
🔹190 (Шахрайство);
🔹191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем);
🔹192 (Заподіяння майнової шкоди шляхом обману або зловживання довірою);
🔹200 (Незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення);
🔹361 (Несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж);
🔹361-2 (Несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або на носіях такої інформації);
🔹362 (Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї);
🔹363 (Порушення правил експлуатації електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку або порядку чи правил захисту інформації, яка в них оброблюється).

Водночас, остаточна редакція зазначеного законопроекту не містить змін щодо порядку отримання підрозділами Національної поліції України інформації щодо платіжних операцій, які мають ознаки злочину.

Ми онлайн: 👥FB | 🌐Web | 🕊X | 💬Vb | ✈️TG

CyberpoliceUA

06 Nov, 13:08


🔴Фальсифікував світові бренди кави: перед судом постане організатор підпільного цеху

👮‍♀️У липні цього року оперативники кіберполіції Одещини спільно з детективами ТУ Бюро економічної безпеки в Одеській області за процесуального керівництва Одеської обласної прокуратури припинили діяльність підпільного цеху з виготовлення кави під виглядом відомих світових брендів.

☕️У ході розслідування встановлено, що приватний підприємець облаштував приміщення, де в антисанітарних умовах фасував кавову сировину в упаковки з айдентикою світових брендів, не маючи дозвільних документів на використання відомих торгівельних марок.

📦Фальсифіковану продукцію під виглядом оригінальної гуртовими та роздрібними партіями ділок розповсюджував в інтернеті, а також у місцевих торгових точках та ринках регіону.

Правоохоронці провели обшуки за місцями проживання та діяльності фігуранта і вилучили обладнання для фасування та пакування кавової продукції, грошові кошти, а також 684 кг кавових зерен та розчинної кави вартістю понад 1,5 млн грн.

Детективи БЕБ завершили досудове розслідування за ч. 1 ст. 229 ККУ (незаконне використання знака для товарів і послуг).

⚖️Обвинувальний акт стосовно підприємця направлено до суду. Санкція статті передбачає покарання у вигляді накладення штрафу у розмірі до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ми онлайн: 👥FB | 🌐Web | 🕊X | 💬Vb | ✈️TG

CyberpoliceUA

05 Nov, 17:26


Заступник Голови Національної поліції України Олександр Фацевич у телемарафоні «Єдині новини» розповів про роботу підрозділів поліції, які боронять країну на фронті

Він повідомив, що з перших днів повномасштабного вторгнення поліцейські виконують бойові завдання на передовій. Створені нові підрозділи - Об’єднана штурмова бригада НПУ «Лють» разом зі зведеною бригадою патрульної поліції «Хижак», стрілецькими підрозділами КОРД та зведеними загонами поліції областей знищують ворога на найгарячіших ділянках фронту.

Поліцейські брали участь в боях з окупантами на Покровському напрямку, Часовому Ярі, Вовчанську.

Крім того, Олександр Фацевич наголосив, що поліція виконує важливі функції з евакуації населення, несе службу на блокпостах, охороняє стратегічно важливі об’єкти, документує злочини росіян та забезпечує безпеку на вулицях.

#поліція_на_війні #stoprussia

🚓Facebook | X | Instagram | TikTok

CyberpoliceUA

05 Nov, 15:35


⚠️Для виманювання конфіденційних даних та привласнення заощаджень громадян аферисти використовують методи соціальної інженерії та підлаштовуються під популярні онлайн-тренди

🗣Про найпоширеніші зараз шахрайські схеми сьогодні в ефірі Суспільне Новини розповів начальник відділу протидії різновидам онлайн-шахрайств Департаменту кіберполіції Національної поліції України Олександр Ульяненков.

‼️Також поліцейський закликав громадян не передавати шахраям у користування власні банківські картки та розповів про негативні наслідки таких дій для власників рахунків, задіяних у злочинних схемах.

Ми онлайн: 👥FB | 🌐Web | 🕊X | 💬Vb | ✈️TG

CyberpoliceUA

04 Nov, 13:35


🔴Створювали сотні фейкових акаунтів щодня: поліція Вінниччини припинила діяльність ботоферми з ворожою пропагандою

👮‍♂️Вінницькі кіберполіцейські та слідчі відділення поліції №1 ВРУП ГУНП області спільно з кіберфахівцями обласного Управління СБУ під процесуальним керівництвом Вінницької окружної прокуратури викрили двох мешканців обласного центру, які організували діяльність ботоферми шляхом несанкціонованого втручання в роботу автоматизованих систем, комп’ютерних мереж та мереж електрозв’язку.

💰Заради «легкого заробітку» фігуранти придбали спеціалізоване обладнання і десятки тисяч сім-карток українських операторів мобільного зв’язку.

📇Щоденно ділки забезпечували реєстрацію сотень фейкових акаунтів у відомих соціальних мережах, у тому числі заборонених на території України.

За оперативною інформацією, фігуранти за допомогою платіжних сервісів рф могли продавати новостворені облікові записи агентам країни-агресора, які у подальшому використовували їх для проведення ІПСО та поширення закликів до українців ухилятися від мобілізації.👎

Правоохоронці провели обшуки у приміщеннях вінничан та вилучили комп’ютерну техніку і серверне обладнання, зокрема десятки модемів та 19 шлюзів, спеціалізоване програмне забезпечення і майже 20 тисяч сім-карток українських мобільних операторів.

🔒Слідчі поліції оголосили фігурантам підозру за ч. 5 ст. 361 ККУ. Санкція статті передбачає до 15 років позбавлення волі. Чоловіка взято під варту, а спільниці обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

💻Наразі фахівці Департаменту кіберполіції та СБУ аналізують дані, отримані в ході обшуків, а також встановлюють походження грошей, за які фігуранти придбали обладнання для ботоферми. За результатами можлива додаткова кваліфікація.

Ми онлайн: 👥FB | 🌐Web | 🕊X | 💬Vb | ✈️TG

CyberpoliceUA

31 Oct, 14:02


🗣Відео

CyberpoliceUA

31 Oct, 14:01


Допомагав «роскосмосу» налаштовувати розвідувальні супутники: кіберполіція та СБУ затримали пособника ворога

Оперативники Департаменту кіберполіції та працівники Управління СБУ Харківської області під процесуальним керівництвом Харківської обласної прокуратури викрили 47-річного громадянина України, який допомагав росії налаштовувати радіолокаційні космічні супутники військово-цивільного призначення «Кондор-ФКА» та «Обзор-Р».

🌏 У 2023 році зазначене обладнання було виведено на орбіту Землі і надавало можливість ворогу проводити цілодобову розвідку сил ЗСУ та коригувати удари по позиціях українських воїнів.

Перебуваючи в Харкові, зловмисник протягом 2023-2024 років забезпечував віддалене налаштування, калібрування та коригування спеціалізованого радіолокаційного обладнання в інтересах військово-космічних сил рф у співпраці з іншими підприємствами ворога.

📡У подальшому апаратура інтегрувалася до космічних супутників, випробування яких проводилися на спеціальному полігоні у Волгоградській області рф.

Правоохоронці встановили, що фігурант є директором юридичної особи, зареєстрованої в рф та має зв’язки з представниками державної корпорації з космічної діяльності «роскосмос», а також отримав паспорт громадянина росії.

😡Окрім цього, чоловік підтримував ідеологічну агресію рф проти України, будучи активним учасником державної програми «содействія добровольному пєрєсєленію в рф соотєчественніков, проживающих за рубежом».

Поліцейські за силової підтримки спецпризначенців ТОР та БПОП провели 14 санкціонованих обшуків за місцем мешкання фігуранта і його можливих спільників. Вилучено документи, печатки, комп'ютерну техніку та електронні носії інформації, а також вилучені грошові кошти в іноземній валюті, зокрема рублях рф, на загальну суму близько 11 млн грн.💵

Слідчі СБУ оголосили фігуранту підозру у пособництві державі-агресору за ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від десяти до дванадцяти років з позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.

🔒Суд обрав чоловіку запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Тривають слідчі дії з метою перевірки причетності до злочину інших осіб. Можлива додаткова кваліфікація.

Ми онлайн: 👥FB | 🌐Web | 🕊X | 💬Vb | ✈️TG

CyberpoliceUA

31 Oct, 10:29


🚓Делегація Національної поліції України на чолі з Головою Іваном Вигівським здійснила офіційний візит до США

Репрезентація досвіду роботи українських поліцейських в умовах війни, а також двосторонні зустрічі та обговорення співпраці і підтримки відбувались в рамках щорічної конференції Міжнародної асоціації керівників поліції (IACP). Це найбільша у світі та найвпливовіша професійна асоціація керівників поліції, яка об’єднує представників понад 170-ти країн.

🔘Іван Вигівський подякував за незмінну підтримку України та підрозділів поліції народу Америки та безпосередньо представникам відділу з правоохоронних питань Посольства США в Україні (INL — The Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs).

Під час зустрічі Голова Нацполіції акцентував на продовжені розвитку відомства в умовах війни – з посиленою увагою до ветеранської політики, формування кадрового потенціалу, створення та формування нових бойових та евакуаційних підрозділів.

Під час конференції очільник відомства представив учасникам заходу досвід поліції України, її переорієнтацію та зміни згідно з вимогами сьогодення – від реагування на ракетні атаки та розслідування воєнних злочинів, протидію гібридним загрозам, кібератакам та дезінформації, розмінування територій, евакуації цивільного населення, відновлення діяльності поліції та органів влади на деокупованих територіях тощо.

🔘Крім того, наголосив, що тисячі поліцейських стали комбатантами та воюють разом з військовими на передовій проти російського ворога.

🚓Facebook | X | Instagram | TikTok

CyberpoliceUA

31 Oct, 09:16


🔴 Поліцейські столиці вилучили у наркодилера канабісу на понад півтора мільйони гривень

24-річний киянин зберігав на орендованій квартирі гуртові партії «товару», який фасував на дози та збував по місту за допомогою таксі, замаскованим у посилки з продуктами, побутовими товарами та іграшками.

⌨️Передплату від клієнтів отримував у криптовалюті, кошти надалі виводилися у готівку через банківські картки. 💳

Під час санкціонованих обшуків поліцейські вилучили у ділка канабіс, загальною вагою шість кілограмів, а також 8 мобільних телефонів, 110 банківських карток та комп’ютерну техніку.

💰Орієнтовна вартість вилученого товару за цінами «чорного» ринку – понад півтора мільйони гривень.

© Поліція Києва

🔗Деталі на сайті кіберполіції

Ми онлайн: 👥FB | 🌐Web | 🕊X | 💬Vb | ✈️TG

CyberpoliceUA

25 Oct, 14:06


❗️Поліцейські викрили посадовців держпідприємства критичної інфраструктури у розтраті 23 млн гривень на закупівлі програмного забезпечення

Кіберполіцейські та слідчі Нацполіції встановили, що одна з філій держустанови провела тендер на закупівлю програмного забезпечення для організації вантажних перевезень.

Перелік запитуваних послуг передбачав розробку, постачання та налаштування відповідних програм, однак на момент підписання актів про виконані роботи програма не функціонувала.

Правоохоронці зібрали достатньо доказів причетності до правопорушення двох заступників керівника філії державного підприємства критичної інфраструктури, які були відповідальні за проведення даних робіт та підрядника, з яким вони уклали договір.

Дізнайтеся деталі на сайті кіберполіції

Ми онлайн: 👥FB | 🌐Web | 🕊X | 💬Vb | ✈️TG

CyberpoliceUA

25 Oct, 12:26


‼️На Хмельниччині поліція та СБУ викрили у публічних закликах ухилятися від мобілізації 14 місцевих блогерів

Загалом, кіберфахівці СБУ та відділу кіберполіції в Хмельницькій області викрили адміністраторів 5-ти телеграм-каналів та однієї групи у Вайбері, у яких вони публікували провокативні заклики.

Зловмисники оприлюднювали актуальні місця вручення військовозобов’язаним повісток та закликали ховатися від представників військкоматів. Адміністрували загадані інформаційні ресурси мешканці Хмельниччини.

Під час обшуків за адресами проживання фігурантів правоохоронці виявили комп’ютери та мобільні телефони із доказами протиправних дій.

Кіберполіцейські спільно з колегами СБУ здійснювали аналіз інформації, що містилася у ґаджетах зловмисників, а також забезпечили фіксацію цифрових доказів протиправної діяльності фігурантів. Під час обшуків за адресами проживання фігурантів правоохоронці виявили комп’ютери та мобільні телефони із доказами протиправних дій.

Наразі вирішується питання про оголошення усім 14 адміністраторам деструктивних інформаційних спільнот підозри за ч. 1 ст. 114-1 ККУ (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань). Відповідно до санкції статті зловмисникам загрожує до 8 років ув’язнення.

© Поліція Хмельницької області

Ми онлайн: 👥FB | 🌐Web | 🕊X | 💬Vb | ✈️TG

CyberpoliceUA

25 Oct, 07:15


Служба 112 розширилася на центральні та східні регіони України

Відвідав комунікаційний центр у Дніпрі, який розпочав роботу у вересні. За цей час оператори прийняли майже 200 тисяч дзвінків, з яких 40 тисяч потребували екстреного реагування. Тут про ворожі удари, про злочини та ДТП, домашнє насильство, про яке до Служби повідомляли, зокрема, діти.

У центрі працюють більше 70 операторів - цілодобово приймають екстрені дзвінки із Дніпропетровської, Запорізької, Харківської, Полтавської, Сумської, Донецької та Луганської областей.

Ми продовжуємо політику працевлаштування ветеранів. Операторами Служби 112 у Дніпрі стали 7 захисників, які отримали поранення на фронті. Наймолодшому з них 21 рік.

Це вже третій комунікаційний центр, два попередні працюють у Києві та Львові. На черзі створення центру 112 в Одесі - тоді екстрений номер 112 буде доступний по всій країні.

Викликати всі екстрені служби за єдиним номером - це про доступність, зручність та комплексність надання допомоги громадянам.

CyberpoliceUA

24 Oct, 17:35


🛡А ваш пароль безпечний? Про найбільш поширені помилки при створенні паролів та як їх уникнути — дивіться у відео.

Як створити надійний пароль — пояснюємо разом з Кіберполіцією.

🛅Сервіс генерування паролів — за посиланням.

🇺🇦Підписатися | Міністр | МВС | Гвардія наступу

CyberpoliceUA

24 Oct, 15:18


Кіберлекція для людей третього віку: поліцейські Миколаївщини навчають не піддаватися на хитрощі шахраїв

👮‍♂️Кіберполіцейський Юрій Попов розповів аудиторії віком від 50 років про найпоширеніші шахрайські схеми, зокрема, злочини з використанням фішингу.

ℹ️Правоохоронець надав поради, як не стати жертвою зловмисників:

не варто вкладати власні гроші в запропоновану роботу в інтернеті;

у мобільного оператора верифікуйте свій номер телефону;

перш ніж увести в будь-яку форму дані своєї платіжної картки або паролі до інтернет-банкінгу, необхідно перевірити адресу необхідного ресурсу. Будь-які відмінності можуть свідчити про те, що ви опинилися на фішинговому сайті;

створюйте складні паролі, які містять понад вісім символів, великі та малі літери, цифри та спеціальні знаки;

створюйте різні паролі до електронної пошти, месенджерів, соціальних мереж та інтернет-банкінгу;

встановіть двофакторну автентифікацію – коли для входу до акаунта, крім логіна та пароля, потрібно ввести код підтвердження, що приходить на смартфон, електронну скриньку або у відповідний додаток, таку функцію шукайте в налаштуваннях;

якщо все ж таки повідомили шахраю пароль до інтернет-банкінгу, негайно заблокуйте картки і рахунки. Телефонуйте на «гарячу лінію» банку, яка зазначена на звороті картки.

⚡️Також, правоохоронець розповів про волонтерський проєкт "Брама", який функціонує за підтримки кіберполіції та призначений для знищення осередків ворожої пропаганди в інтернеті.

©Поліція Миколаївської області

CyberpoliceUA

22 Oct, 18:34


🧐Ваш акаунт у безпеці? Перевірте та дізнайтеся як захистити свої дані

Разом з Кіберполіцією розповідаємо як вчасно розпізнати ознаки компрометації, алгоритм дій у випадку зламу та як захистити свій акаунт.

☝️А для створення надійного пароля ви можете скористатися сервісом Кіберполіції з генерації паролів

Дотримуйтеся простих рекомендацій та бережіть себе! 📱

🇺🇦Підписатися | Міністр | МВС | Гвардія наступу

CyberpoliceUA

22 Oct, 11:42


🔵Шахраї користуються різними методами для виманювання особистих даних, банківських реквізитів та іншої особистої інформації людей.

Про основні  принципи кібергігієни та найпоширеніші зараз шахрайські схеми читайте в матеріалі Суспільне Миколаїв.

Поради кіберполіцейських допоможуть вам убезпечити себе від фішингу, російської пропаганди та  допоможуть долучитися до боротьби з кіберзлочинцями за допомогою проєкту «Кібер Брама».

🔗Деталі за посиланням

🚓Facebook | X | Instagram | TikTok

CyberpoliceUA

22 Oct, 10:00


‼️Сумські правоохоронці викрили чоловіка, який вчиняв шахрайські злочини та виправдовував збройну агресію армії рф

👮‍♂️👮‍♀️Кіберполіцейські та слідчі Сумщини встановили 34-річного мешканця обласного центру, який створював фейкові оголошення від імені аграрної компанії про продаж сільськогосподарської техніки.🚜

📞Після того, як клієнти телефонували на зазначений номер аферист переконував здійснити передплату. Однак, отримуючи гроші, фігурант не виконував зобов'язань.

💰Загальна сума збитків завдана потерпілим становить майже 900 тисяч гривень.

Крім того, у травні поточного року фігурант під час розмови з товаришем виправдовував збройну агресію рф проти України.🤦‍♂️

Поліцейські затримали фігуранта в порядку ст. 208 КПК України і вилучили ноутбук та мобільний телефон останнього.💻📲

Зловмиснику оголосили підозру за ознаками злочину, передбаченого ч. 2, 3 ст. 190 «Шахрайство» та ч. 1 ст. 436-2 «Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників» ККУ.

⚖️Судом йому обрано міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Дізнайтеся деталі на сайті кіберполіції

©️Поліція Сумської області


Ми онлайн: 👥FB | 🌐Web | 🕊X | 💬Vb | ✈️TG

CyberpoliceUA

18 Oct, 15:24


Під час зустрічі із Кетеліном Предою у Бухаресті підписали Угоду про співробітництво у галузі запобігання, обмеження та пом’якшення наслідків надзвичайних ситуацій.

Взаємодопомога - ключове слово не лише в тексті Угоди, а й у характеристиці відносин між МВС України та Румунії. Пожежно-рятувальні відомства наших країн оперативніше реагуватимуть на запити про допомогу та працюватимуть разом над попередженням виникнення надзвичайних ситуацій.

Українські рятувальники мають неоціненний досвід роботи в надскладних умовах. І попри повномасштабну війну, Україна завжди готова підставити дружнє плече у сфері цивільного захисту населення.

Своєю чергою нам цікавий досвід роботи румунської системи оповіщення населення про загрози RO-Alert. Тож домовилися з Міністром Предою про направлення фахівців ДСНС України до Румунії для детальнішого вивчення цієї системи та проведення спільних тренувань.

Посилюємо цивільну безпеку разом

CyberpoliceUA

18 Oct, 13:29


🇺🇦🇷🇴 Сьогодні із робочим візитом перебуваю у Румунії. Зустрівся із Віце-Прем’єр-Міністром, Міністром внутрішніх справ Румунії Кетеліном Предою.

Насичена, результативна зустріч із чіткими планами щодо посилення взаємодії між Міністерствами внутрішніх справ України та Румунії.

Відверто поспілкувались про виклики, які стоять перед нашими країнами: охорона кордону, нелегальна міграція, боротьба зі злочинністю та незаконним обігом зброї, цивільний захист населення.

Запропонував відновити спільне патрулювання річкової ділянки кордону, яке було припинено на початку повномасштабної війни. На сухопутній ділянці за півтора року спільно здійснили майже 300 патрулювань.

Ми готові ділитись здобутим під час війни досвідом, зокрема у сфері безпілотної авіації. Наступного тижня сформовані робочі групи від міністерств вже почнуть планувати тематику та графік спільних заходів.

Попереду багато роботи. Дякую Кетеліну Предою за впевнений курс на співпрацю між нашими відомствами.

CyberpoliceUA

18 Oct, 13:23


Талони на пальне по заниженим цінам: поліція Дніпропетровщини викрила групу шахраїв

Правоохоронці встановили, що фігуранти розмістили фейкове оголошення про продаж талонів на пальне за умови повної чи часткової передплати.

Поліцейські провели ряд обшуків у виправній колонії й за місцем мешкання зловмисниць. Вилучено мобільні телефони, sim-картки, sim-холдери й чорнові записи, які підтверджують причетність фігурантів шахрайств.

Трьом фігурантам повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 190 (шахрайство) ККУ. Жінкам обрано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

©️Поліція Дніпропетровської області

🔗Деталі на сайті кіберполіції

Ми онлайн: 👥FB | 🌐Web | 🕊X | 💬Vb | ✈️TG