9 red flags серед IT-курсів та як виявити їх до оплати
На що ж звернути увагу при розгляді навчання за IT-професією та які є стоп-маркери, щоб сказати курсу категоричне "ні" — розповідає Вадим Друмов, СЕО та співзасновник Hillel IT School.
1. $3 тис. зі старту та до Senior рівня за три дні 🚩
Школа заманює швидкими грошима, запевняючи, що все буде простіше простого й не треба докладати значних зусиль? Правда в тому, що за просто так успіх не приходить: ні в IT, ні в інших сферах. Навчання потребує зусиль та часу. Завдяки праці у перспективі та за роки ви зможете вийти на комфортний рівень доходу та просити підвищення. Але вчитися буде потрібно постійно: і на курсах, і під час роботи.
2. Гарантоване працевлаштування 🚩
Курси чи школи не зобов’язані працевлаштовувати студентів. Вони й не можуть дати 100% гарантії для усіх своїх випускників — навіть за наявності партнерства з IT-компаніями, роботу знайде не кожен. Звісно, допомога у пошуку роботи говорить про зацікавленість закладу в успіху випускників, хорошій репутації, позитивних рекомендаціях і лояльності студентів. Якщо ви бачите не просто великі цифри щодо кількості працевлаштованих студентів, а й конкретні приклади, зручні інструменти, які можна протестувати — це однозначно green flag. Школа, яка забезпечує вас не просто "чеклістом порад", а комплексною системою, заслуговує уваги.
3. Забагато тиску у продажах 🚩
Оминайте супервигідні пропозиції з обмеженим терміном дії (особливо, якщо мова про 1–2 доби). Так званий “one time offer” має на меті спонукати клієнтів до швидких імпульсивних рішень. Однак пошуки першої роботи в IT та курсу для опанування потрібними навичками мають бути виважені.
4. Комунікація голубиною поштою 🚩
Часом школа не має освітньої платформи, а використовує месенджери, де й публікує записи занять, домашні завдання й веде комунікацію загалом. Хоч такий варіант може спрацювати, він незручний: ускладнюється навігація матеріалами, погіршується ставлення та серйозність щодо навчання, відсутні гейміфіковані інструменти для підвищення мотивації.
5. Викладачі без практичного досвіду 🚩
Варто ознайомитися, хто викладатиме вам курс. Зазвичай школа перевіряє своїх викладачів не одним колом співбесід та вказує їх досвід і досягнення на сайті. Але, на бажання, ви також можете зробити пару кроків у цьому напрямку самостійно. До прикладу, перегляньте LinkedIn-профіль лектора: місце роботи та загальний стаж, досвід викладання, участь у конференціях і семінарах, історію навчання тощо.
6. Лише повна оплата курсу 🚩
Якщо ж освітня компанія впевнена в якості послуг, то вона може надати можливість сплати щомісячно чи розбити суму на декілька частин.
7. Неможливість повернути кошти 🚩
Якщо школа впевнена в якості свого навчання, то вона дозволить повернути кошти в перші тижні навчання. Буває так, що студенти помиляються у виборі напрямку. Якщо до якості викладання немає претензій, то з великою ймовірністю такий студент повернеться, коли вирішить навчатися інших IT-професій.
8. Персональний підхід для сотень студентів 🚩
У цьому питанні має бути присутнім здоровий глузд. Викладач може приділити увагу кожному студенту, якщо в групі їх 15–20, але не сотні. Що більше студентів, то менш персональний підхід може надаватися на курсі. Рідко платформи можуть забезпечити інше.
9. Зневажливий стиль спілкування 🚩
Варто мати на увазі, що під час навчання вам ще не раз доведеться просити про допомогу чи технічну пораду. Підтримка клієнтів має значний вплив на якість навчання та, як результат, на отримані вами скіли.
Чи обов’язково всі пункти повинні бути відсутні? Ні, адже може так статися, що ви відразу знайдете школу, яка зрезонувала вашим цінностям, та яку порекомендували ваші знайомі. Тож прислухайтеся до себе та, однак, беріть до уваги більше факторів, щоб зробити цей вибір раціональним.
#поради_itcat