📕28 листопада 2024 року Lung Cancer Europe (LuCE) представилв свій 9-й звіт LuCE під назвою «Розширення можливостей: рівень обізнаності й участь у прийнятті рішень серед європейців, які постраждали від раку легенів».
🌐Подія відбулася завдяки Пан Вітеніс Повілас Андрюкайтіс (Член Європейського парламенту та член Групи європейських депутатів з охорони здоров'я легенів).
📝Звіт LuCE є щорічною ініціативою, яку очолює LuCE з метою підвищення обізнаності щодо основних проблем, з якими стикаються люди, що постраждали від цієї хвороби.
📝Цей звіт є описовим аналізом дослідження, в якому вивчається рівень поінформованості, обізнаності та участі у прийнятті рішень серед європейців, які постраждали від раку легенів.
Збір даних проводився шляхом самостійного заповнення онлайн-анкети (опитування проводилося з 24 травня по 7 липня 2024 року).
В опитуванні взяли участь 2040 респондентів (1432 особи з раком легенів та 608 осіб, які здійснюють догляд за пацієнтами) з 34 європейських країн-членів ВООЗ.
❤️ Дякуємо всім українським пацієнтам та їх піклувальникам, які взяли участь у опитуванні.
📊У ході цього дослідження було виявлено тривожно низький рівень обізнаності й розуміння щодо раку легенів серед тих, хто постраждав від цього захворювання. У звіті наголошується нагальна потреба в підвищенні обізнаності про рак легенів і розширенні можливостей людей брати активну участь в ухваленні рішень.
🟥Основні висновки:
☑️Обізнаність про рак легенів
📍До постановки діагнозу 55,3% осіб, яким діагностували рак легенів, не було відомо про ризик розвитку цього захворювання.
📍У той час як 82,8% усіх респондентів визнали паління фактором ризику, менше половини знали про інші фактори ризику, такі як вплив радону (17,1%), радіаціаційне опромінення (21,5%), вплив азбесту (34,8%) і забруднення навколишнього середовища (38,5%).
📍Загалом 65,1% опитаних зволікали зі зверненням до лікаря після появи симптомів, причому 4 з 10 опитаних пояснювали це низьким рівнем обізнаності про симптоми, пов'язані з раком легенів (46,5%) або помилковим приписуванням їх іншим захворюванням (42,9%).
📍Чверть респондентів зізналися, що мало знають про рак легенів (28,8%), не знають про біомаркери (22,2%) або погано розуміють медичний прогноз (24,2%).
☑️Доступ до інформації
📍Більшість респондентів (89,2%) вважали, що поінформованість є надзвичайно важливою. Разом з тим, 40,2% опитаних заявили, що не отримали достатньо інформації, а 28,9% відповіли, що не до кінця розуміють отриману інформацію.
📍Третина респондентів негативно оцінили свою комунікацію з медичною командою, посилаючись на нестачу часу для консультації (50,9%) та погані комунікативні навички (41,7%).
📍9 з 10 опитаних шукали медичну інформацію поза медичними закладами, при чому чверть опитаних не знайшли жодної інформації, або вважають її суперечливою.
☑️Спільне прийняття рішень
📍Майже всі респонденти вважають, що їхня думка повинна враховуватися при прийнятті рішень щодо лікування та догляду (98,0% пацієнтів з раком легенів та 91,5% осіб, які здійснюють догляд за ними).
📍Водночас лише 49,3% опитаних повідомили, що беруть активну участь у цьому процесі, і лише 55,9% вважають, що їхня думка враховується при прийнятті рішень.
📍Як наслідок, лише 59,5% респондентів позитивно оцінили свою участь у процесі прийняття рішень.
📍Основною перешкодою для значущої участі у прийнятті рішень було визнано складну наукову інформацію (49,2%).
🟥Заклик до дії
📍Підвищувати рівень обізнаності про рак легенів і його раннє виявлення, а також здійснювати заходи щодо зниження ризику його появи.
📍Сприяти спільному прийняттю рішень, допомагаючи покращити якість життя.
З повним текстом 9-го звіту організації LuCE можна ознайомитися тут:
https://www.lungcancereurope.eu/reports-and-position-papers/
#LuCE #LungCancer #АфінаЖінкиПротиРаку