НМТ/ЗНО з історії України 🔔 «На Урок» @zno_history_naurok Channel on Telegram

НМТ/ЗНО з історії України 🔔 «На Урок»

@zno_history_naurok


НМТ/ЗНО з історії України 🔔 «На Урок» (Ukrainian)

Запрошуємо всіх студентів, які готуються до зовнішнього незалежного оцінювання з історії України, приєднатися до нашого Telegram-каналу "НМТ/ЗНО з історії України 🔔 «На Урок»". Цей канал створений для того, щоб надати вам корисні матеріали, поради та рекомендації щодо підготовки до важливого екзамену. У нашому каналі ви знайдете тематичні відеоуроки, інтерактивні тести, корисні статті, а також можливість обговорювати питання з іншими учасниками. Наші досвідчені викладачі та експерти готові допомогти вам з будь-якими питаннями та надати необхідну підтримку у процесі навчання. Приєднуйтесь до нашого каналу "НМТ/ЗНО з історії України 🔔 «На Урок»" прямо зараз, і ви отримаєте всю необхідну інформацію та підтримку, щоб успішно скласти екзамен та досягти ваших академічних цілей. Разом ми зможемо досягти більше! 📚🎓

НМТ/ЗНО з історії України 🔔 «На Урок»

06 May, 13:40


🗓Дати, які часто плутають на НМТ

НМТ/ЗНО з історії України 🔔 «На Урок»

06 May, 07:00


6 травня 1686 року московія і Польща уклали «Вічний мир»

Умови договору:
🔸 Польща визнавала за Московським царством Лівобережну Україну з Черніговом
і Стародубом.
🔹Запорозька Січ, яка за Андрусівським миром перебувала під контролем обох держав,
переходила під зверхність Московії.
🔸Польська сторона відмовлялася від зазіхань на Київ із навколишніми землями.
🔹Територія між Києвом та Чигирином ставала нейтральною незаселеною зоною між
двома державами.
🔸Під владою Польщі залишалися Північна Київщина, Волинь і Галичина.
🔹Московія зобов’язувалася розірвати попередні договори з Османською імперією та
Кримським ханством, вступала до Священної ліги і мала організувати воєнний похід
проти Кримського ханства, а Річ Посполита – проти турецького війська.

❗️Для Гетьманщини «Вічний мир» став актом її остаточного поділу на Лівобережжя і Правобережжя й призвів, зрештою, до ліквідації козацького устрою по обидва береги Дніпра.

НМТ/ЗНО з історії України 🔔 «На Урок»

05 May, 10:00


5 травня 1900 року Кирило Трильовський заснував перше спортивно-пожежне товариство «Січ».

«Січ» — спортивно-пожежно-руханкове товариство, поширене в 1900–х роках у Галичині, а також на Буковині, Закарпатті та в еміграції.

Члени «Січей» мали дотримуватися своєї народної ноші; їхньою відзнакою була малинова стрічка («лента»), ношена через плече з написом «Січ».
З 1910 у селах, в яких уже не носили народного одягу, як і в міських «Січах», був обов'язковий відповідний однострій з січовою стрічкою. Кожний січовик носив топірець. Сільські і повітові «Січі» мали свої прапори.

З «Січей» вийшла українська військова формація — Українські Січові Стрільці (1914–1920), які стали головною військовою силою при створенні Західно-Української Народної Республіки.

НМТ/ЗНО з історії України 🔔 «На Урок»

05 May, 07:00


5 травня 1915 року у Відні була створена Загальна Українська Рада, загально-українська політична організація, розширення галицької Головної Української Ради

Загальна Українська Рада мала бути репрезентацією всього українського народу під час Першої світової війни, а тим самим також найвищим і єдиним українським представництвом у межах Австро-Угорщини.

можете запам'ятати коротку формулу:
ГУР + СВУ = ЗУР

НМТ/ЗНО з історії України 🔔 «На Урок»

04 May, 13:00


Перша світова війна

НМТ/ЗНО з історії України 🔔 «На Урок»

04 May, 07:00


⚔️ 4 травня 1915 року закінчився бій за гору Маківка — перший великий бій Українських січових стрільців.

⚔️Бої за гору Маківка — запеклі позиційні бої за гору Маківка в Карпатах, що точилися з 29 квітня до 4 травня 1915, під час Першої світової війни на східному фронті між підрозділами австро-угорської (до складу якої входили 7 сотень 1-го та 2-го куренів Українських січових стрільців) армії та російськими військами задля заволодіння панівною висотою — горою Маківка.

⚔️У результаті героїчної оборони Маківки повністю зірвались стратегічні плани російського командування. Здобуття вершини, що планувалось 29 квітня, здійснилось лише 4 травня, при цьому були використані всі наявні резерви. Внаслідок величезних втрат російські війська не змогли продовжити наступ і через тиждень змушені були поспішно відступати перед австрійськими підрозділами, що підійшли.

⚔️Особливою мужністю під час боїв за Маківку відзначились частини Українських Січових Стрільців, що в подальшому відобразилось у народній пам'яті.

2,742

subscribers

850

photos

73

videos