Вовк з Шевченка стріт @vovkst Channel on Telegram

Вовк з Шевченка стріт

@vovkst


Вовк з Шевченка стріт (Ukrainian)

Вовк з Шевченка стріт - це канал у Telegram, який присвячений українській культурі та мистецтву. Це місце, де прихильники української спадщини можуть знайти цікаву та цінну інформацію про видатних українців, їхні твори та досягнення. Тут ви знайдете цікаві статті, вірші, фотографії та події, які допоможуть вам краще зрозуміти та оцінити українську культуру. Канал "Вовк з Шевченка стріт" - це місце, де можна не лише отримати нові знання, але й поділитись власними думками та враженнями. Приєднуйтесь до нас, щоб відкрити для себе багатство української культури та мистецтва!

Вовк з Шевченка стріт

05 Mar, 11:25


​​Nvidia увійшла до трійки найдорожчих компаній світу, обігнавши Saudi Aramco

Американський виробник чипів Nvidia зайняв третю сходинку серед найбільших публічних компаній світу після Apple і Microsoft.

З початку року акції Nvidia зросли приблизно на 70% і додали близько $883 млрд.

Збір «Повернись живим» на 5 командних пунктів управління БПЛА для бригад Морської піхоти ЗСУ

Вовк з Шевченка стріт

31 Aug, 10:25


​​Чому росії так важливо, щоб ви говорили російською?

Згідно з опитуванням «Рейтингу» 59% українців розмовляє виключно українською мовою вдома, виключно російською – 9%. У 2018 році ці показники були 51% і 26% відповідно. Динаміка правильна. Та ви не задумувались чому росіяни завжди крадуть чужу історію, культуру і насаджують свій «язьік»?

У своїй книзі «Велика шахівниця» відомий політолог Збігнєв Бжезинський в тому числі аналізував «наддержави» минулого. Він казав, що до США у світі було три країни з ознаками наддержав - Римська, Китайська та Монгольська імперії. Важливою ознакою імперії є культурна вищість над пригнобленими народами. Так, фраза «я Римський громадянин» була «найвищим можливим самовизначенням, джерелом гордості», - писав Бжезинський. Згодом надання статусу громадянина людям неримського походження стало вираженням культурної величності, і це схиляло інші народи до асиміляції.

Китай теж мав переконання у своїй культурній вищості і вважався центром світу з варварами на периферії. Автор писав: «Бути китайцем означало бути культурним». І лише Монгольська імперія з цих трьох не мала культурної вищості. Бжезинський пише, що монгольські правителі були піддатливі до культурної асиміляції і навіть, що «один із онуків Чинґісхана, будучи імператором китайської частини великого Ханьського царства, став палким проповідником конфуціанства; інший, будучи султаном Персії, став щирим мусульманином; третій — культурно перським правителем Середньої Азії». Ця та низка інших проблем стали причиною занепаду держави монголів.

Саме тому росії так важливо, щоб ви говорили російською. Саме тому вони вивозять музейні експонати з України, «крадуть» національність видатних науковців чи діячів культури, вбивають за будь-які прояви українства (наприклад, вбили дитячого письменника в Ізюмі) та й загалом переписують історію. Тому росіяни неймовірно раділи, коли житель умовного Волочиська приїжджав на навчання в Харків чи кудись ще і переходив на «общєпанятний», тому що так нібито престижніше, так солідніше, так ти вже не «селюк». І росіянам дуже не подобається, коли носіїв їхньої культури та мови стає менше, а самі вони перетворюються на деспотичну азійську країну, а не євразійську імперію.

Вовк з Шевченка стріт

29 Aug, 10:25


​​Скільки коштує відкрити “Сімейну пекарню”?🍞

Вирішив почати рубрику про бізнес-франшизи. Сьогодні розглянемо франшизу “Сімейної пекарні” (СП).

◽️Про компанію. СП - мережа магазинів випічки за доступними цінами. На сайті СП вказано, що наразі відкрито більше 450 торгових точок, з яких 200 діють під брендом СП (решта - “Франс.уа” та “Булочна №1”). Офіційна презентація франшизи за посиланням.

◽️Процес запуску. Компанія стверджує, що запуск можливий протягом 14 днів. Процес включає в себе вибір приміщення, розрахунок фінансової моделі, підписання договору, навчання персоналу, тощо. Розрахунок мінімальних інвестицій, періоду окупності, прибутковості і тд на картинці.

◽️ЦА. Працівники прилеглих закладів, школярі, студенти, мами з дітьми, тощо.

Рубрика тестова. Інформацію брав з публічних джерел.

Вовк з Шевченка стріт

22 Aug, 10:25


НАТО в обмін на території?

Недавно в ЗМІ пронеслись слова чиновника НАТО Стіана Єнссена про обмін деяких територій України на вступ в НАТО. Всі, звісно, це відразу заперечили. Та, якщо чесно, я думаю, що цей варіант неможливий, бо цього і наш ворог теж не прагне.

У суспільстві дивне уявлення про бажання росіян. До 2022 року багато хто думав, що їм потрібен лише Крим, тепер думають, що потрібні лише окуповані області. У нас з росією екзистенційний конфлікт. Всі наразі окуповані території - це плацдарм для захоплення нових. Росія не заспокоїться у своїх прагненнях знищити наш суверенітет поки буде мати можливість робити це.

Коли ж вона втратить можливість це зробити? Або коли не буде мати ресурсів на це, або коли напад на нас буде дорівнювати реально можливій ядерній війні (тобто коли ми будемо під ядерним захистом НАТО/США). Я це не вигадую. Вони це самі говорили, але ми як завжди не слухаємо, ставимось легковажно. Так, у цій нацистській статті, яку опублікували на РИА в перші дні вторгнення, про "решение украинского вопроса" і "наступление нового мира", пропагандисти прямо писали, що "у разі закріплення повного геополітичного та військового контролю Заходу над Україною її повернення до Росії стало б зовсім неможливим за неї довелося б воювати з атлантичним блоком". Міністр оборони Британії Воллес нещодавно казав, що Путін "дуже обережно" ставиться до території країн НАТО.

Хоч росіяни і готові погрожувати провокаціями або навіть реалізовувати їх, вони поки не готові йти на прямий конфлікт з НАТО, який може завершитись ядерною війною.

Тепер поєднаємо ідею Єнссена і формальну логіку:

▫️Росія розглядає окуповані території як плацдарм для поглинання інших територій України.
▫️Росія наразі не готова до війни з НАТО.
▫️Окремо ці області без можливості подальших агресивних дій щодо України через її вступ в НАТО не мають особливо сенсу.

Який тоді сенс росії забирати кілька областей і "відпускати" Україну в НАТО? Сенсу наразі в цьому немає. Росія обрала війну на виснаження і готова дестабілізувати Україну роками, а може й десятиліттями, щоб досягнути цілі. Вони знову ж таки про це самі кажуть. Головне, щоб ця загроза усвідомлювалась.

Вовк з Шевченка стріт

17 Aug, 16:21


​​🍜Засновник Мівіни розбагатів на $39 млрд за один день, але не на локшині

Статки в'єтнамського мільярдера Фам Нят Вионга, який заснував в Україні компанію з виробництва Мівіни, за один день зросли на $39 млрд після виходу на біржу його автомобільної компанії VinFast.

Електромобільний стартап VinFast за рік продає менше автомобілів, ніж General Motors за тиждень. Але це не завадило компанії зробити фурор на біржі Nasdaq.

Одразу після дебюту акції VinFast підскочили на 255%, завдяки цьому в'єтнамська компанія обігнала за розміром ринкової капіталізації таких гігантів, як GM чи Mercedes-Benz Group.

Як зазначає агентство Bloomberg, такий стрибок може бути короткочасним. Компанія VinFast вийшла на біржу через SPAC-компанію Black Spade Acquisition, створену спеціально з цією метою. Такий механізм простіший, ніж традиційне IPO (первинне публічне розміщення), але за злиттям SPAC з компанією, що виходить на біржу, часто йде обвал вартості акцій.

Вовк з Шевченка стріт

03 Aug, 10:25


​​Непотрібна соцмережа, яка зібрала 100 млн користувачів за 5 днів

Знайшов інфографіку, що Threads – це соцмережа, яка досягнула 100 млн юзерів найшвидше в історії (5 днів). ChatGPT знадобились 2 місяці для цього, Twitter - майже 5,5 років.

Але кому потрібна ця соцмережа? Threads майже не відрізняється від Twitter. Більше того, майже усі проекти Meta – це просто неюзабельний шлак. Це і Facebook, яким молодь майже не користується, і WhatsApp, який, на жаль, є жахливим месенджером. Що взагалі говорити про метавсесвіт. Мільярди інвестовано в цей проект, але поки навіть незрозумілий бажаний результат. Я, звісно, не такий далекоглядний візіонер як Цукерберг, але наразі це виглядає як якась вкрай дивна ідея. Коли ти бачиш AI-стартапи, то розумієш, що вони збережуть багато часу людям і принесуть шалені прибутки власникам. Коли ти дивишся на перші проекти метавсесвіту, то це якісь крінжові аватари в грі з поганою графікою.

Ілон Маск, звісно, сильно старається, щоб люди йшли з Twitter (вводить відмітки верифікації за кошти, які є інструментом дезінформації, чи обмеження на перегляд твітів). Але навіть він не може поки зруйнувати Twitter. Ця соцмережа завжди була хоч і токсичним середовищем🤷🏻‍♂️, але доволі вільним. Тебе можуть заклювати за якусь думку, але ти маєш право її написати. Meta славиться своєю жорсткою модерацією, і я не розумію чому комусь потрібен стерильний Twitter. Ще перевагою Twitter для мене завжди були алгоритми. Що стрічка підписок, що стрічка “for you” цікаві. А Meta давно «славиться» своїми алгоритмами (я про Facebook, який може показати мені новину через 3-4 дні з її публікації, коли вона вже давно нікому непотрібна).

Reuters уже пише, що в Meta працюють над утримуванням уваги людей, бо «більше ніж половина юзерів перестали користуватись застосунком». Я поки не бачу причин чому люди будуть залишатись в Threads. Яке майбутнє Threads на вашу думку?

Вовк з Шевченка стріт

01 Aug, 10:25


Як Росія хоче знову використати голод, щоб перемогти?

Владімір Путін припиняє зернову угоду та безжально знищує портову інфраструктуру Одещини. Для чого він це робить? По-перше, це удар по нашій економіці. Її знищення – пріоритет Путіна. Та за цими діями криється ще одна мета.

Припинення експорту с/г продукції з України – це підвищення світових цін на продовольство. Найбільший удар буде саме по бідних країнах Африки та Близького Сходу.

Минулого року у виданні The Economist колишні президенти Ліберії та Нігерії опублікували статтю про «африканських жертв російської війни». Вони пишуть, що проблеми з експортом с/г продукції з України можуть призвести до голоду в Африці. Володимир Зеленський після розмови з прем’єр-міністром Ефіопії сказав, що лише в цій країні близько 20 мільйонів людей знаходяться на межі голоду. Припинення експорту зерна з України – підвищення цих ризиків.

А тепер проста логіка:
▫️До чого призводить голод? До еміграції та соціальних заворушень. Заворушення можуть потенційно призвести до революцій чи війн, які тільки сильніше посилюють еміграцію.
▫️Куди будуть втікати біженці? У країни ЄС.
▫️Які політичні сили виграють від цього? Правильно, ультраправі популісти, яких часто звинувачують у тісній співпраці та навіть фінансуванні з Москви. Так, лідер «Альтернативи для Німеччини» (для яких тема боротьби з біженцями – «коронна») разом з другом Путіна Г. Шредером був на прийомі в російському посольстві 9 травня. Про Марі Ле Пен нічого й говорити. Владімір Путін очевидно (і небезпідставно) вважає, що з цими євроскептиками буде легше домовитись щодо України, аніж з теперішніми політиками.

Росія вкотре використовує голод як спосіб дестабілізації та підкорення інших держав. Уже зараз та ж «Альтернатива для Німеччини» має успіхи на місцевих виборах і її рейтинги зростають. Що станеться, якщо Путін зможе дестабілізувати Африку та Близький Схід і це викличе нову міграційну кризу в Європі? Я думаю, що нам це точно не сподобається.

Вовк з Шевченка стріт

29 Jul, 10:00


Чи полетять літаки з України?✈️

CEO авіакомпанії Ryanair заявив, що «найбільш вірогідно» вже до кінця цього року відбудуться перші авіарейси з України (спершу Київ та Львів, а потім Одеса).

Я, якщо чесно, не до кінця розумію його оптимізму. Навіть якщо це дозволять державні органи, що відповідають за безпеку польотів, то я, на жаль, думаю, що росіяни зроблять все, щоб не допустити це. Вони ведуть війну на винищення і хочуть зробити з нашої країни випалену землю. Саме тому, наприклад, вони не просто припинили дію зернової угоди, а знищують портову інфраструктуру Одеси та Рені.

Повернення цивільної авіації – це елемент «нормального» життя. Я би ще допустив можливість роботи аеропорту у Львові чи Ужгороді (хоча теж малоймовірно), але Київ чи Одеса – це звучить як абсурд. Я дуже здивуюсь, якщо авіарейси офіційно будуть оголошені і росіяни не почнуть безперервно бомбити аеропорти, щоб унеможливити це.

Вовк з Шевченка стріт

27 Jul, 16:13


Що буде з економікою України до кінця 2023?🤔

Інвестиційна компанія ICU оновила економічний прогноз на 2023 рік. Основне:

📍Головні ризики для економіки – майбутні нові удари росіян по енергетичній інфраструктурі, а також припинення зернової угоди.

📍Приріст ВВП може перевищити 5% вже цього року. Інфляція сповільнилася до 12.8% р/р у червні з 26.6% наприкінці 2022 р. ICU прогнозує, що рівень інфляції під кінець року буде 10,5-11,5%, а Нацбанк знизить облікову ставку до 20%.

📍 Україна «критично залежна» від міжнародних кредитів. Кредити надають для фінансування дефіциту бюджету, але вони також вкрай важливі, щоб підтримувати курс гривні. Держборг суттєво зростатиме наступні кілька років через нові кредити. Очікується, що співвідношення державного боргу до ВВП наприкінці 2023 наблизиться до 90%.

📍ICU вважає, що офіційний курс гривні залишиться незмінним до кінця 2023. Перехід до гнучкого курсу очікується приблизно навесні 2024.

Вовк з Шевченка стріт

05 Jul, 17:00


Mono Invest – все🤷🏻‍♂️

Схоже, проєкт Mono Invest припинить свою роботу (як мінімум тимчасово). Щойно співзасновник Монобанку Олег Гороховський повідомив, що РНБО включив брокера EXANTE до санкційного списку. EXANTE – брокер у Mono Invest.

У зв’язку з цим:

📍усі клієнти, які мають позиції у цінних паперах у mono invest отримають протягом години повідомлення, в якому їм запропонують погодитись сьогодні закрити позицію та повернути гроші на картку.

📍Позиції в цінних паперах, тих клієнтів, які натиснуть у повідомленні «Згоден» або не натиснуть нічого до 22:30, будуть закриті та їх кошти повернуто на карти.

📍Позиції тих клієнтів, які в повідомленні натиснуть «Не згоден», закриті не будуть. Доступ до їхніх акцій та коштів на них витрачених буде можливий лише після зняття санкцій РНБО.

Вовк з Шевченка стріт

28 Feb, 17:26


​​Які акції найчастіше купують індивідуальні інвестори в 2023 році?

Індивідуальні інвестори щоденно інвестують $1,5 млрд в американський ринок акцій. Видання VisualCapitalist зробило інфографіку про те, що ж індивідуальні інвестори купують на фондовому ринку в 2023 році. Кілька тез:

📍Топ-10 складають вісім найбільших і найвідоміших технологічних компаній світу, а також два популярні ETF-фонди.
📍Перше місце зайняла Tesla ($9,75 млрд), друге - ETF на S&P 500.
📍Amazon, Apple і Nvidia увійшли в п’ятірку лідерів.

Вовк з Шевченка стріт

18 Feb, 09:41


​​🔥ChatGPT тепер доступний в Україні

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що Україну вилучили зі списку країн, у яких заблоковано штучний інтелект ChatGPT. Програма не працюватиме лише на тимчасово окупованих Росією територіях. Хто ще не пробував користуватись ChatGPT - рекомендую.

Вовк з Шевченка стріт

11 Feb, 12:00


​​Безкоштовний інтенсивний навчальний курс для підприємців!

14 лютого стартує безкоштовний навчальний курс для підприємців малого та середнього бізнесу, який організовано в рамках грантової програми THINK ON. Ukraine від компанії Lenovo. Курс складається з 5-ти вебінарів, які будуть проходити онлайн у реальному часі. Програма курсу охоплює такі теми:
📍14 лютого о 16:00 - Формування бізнес-моделі в нинішніх умовах
📍16 лютого о 16:00 - Ефективне та результативне бізнес-планування
📍21 лютого о 16:00 - Залучення фінансування та інвестицій
📍22 лютого о 16:00 - Фінанси для МСП
📍23 лютого о 16:00 - Пошук нових ринків та експорт для українських підприємств

Дізнатись більше про лекторів та зареєструватись можна на сторінці грантової програми Think ON. Ukraine: lenovo.ua/lp/thinkon

Також нагадую, що до 12 лютого триває прийом заявок на участь у грантовій програмі Think ON. Ukraine, де переможець за результатами оцінювання експертним журі отримає 1 000 000 грн. Участь безкоштовна, тож не втрачай можливість отримати нові знання для розвитку свого бізнесу.

#промо

Вовк з Шевченка стріт

10 Feb, 16:45


​​Домінування Google під загрозою?

Як я і писав раніше, штучний інтелект буде впроваджуватись всюди, оскільки за ним майбутнє. Так, Microsoft нещодавно презентував інтеграцію свого пошуковика Bing та штучного інтелекту (ШІ) від OpenAI, розробника ChatGPT. Оновлена пошукова система здатна реагувати на запит користувача відкритою відповіддю, а не звичайним переліком сайтів. Bloomberg пише, що Microsoft інвестував 10 млрд дол у OpenAI.

Хайп навколо ChatGPT та Bing змусив Google активізуватись у створенні свого ШІ. Нещодавно Google провів конференцію, де розповів про нові технології на основі ШІ. Також Google опублікував рекламу нового чат-бота Bard. Однак ЗМІ звернули увагу на помилку в рекламі у якій користувач запитує Bard про відкриття, що зробили за допомогою космічного телескопа “Джеймс Вебб“. Bard відповідає, що телескоп використовувався для перших знімків планети за межами Сонячної системи (втім, це не так). У результаті менш вдала презентація Google, а також помилка в рекламі схвилювали інвесторів і Alphabet втратила $100 млрд ринкової вартості. Акції Alphabet впали на 9%.

Наразі Google є лідером серед пошукових систем. За даними Statcounter, її обирають 91,88% користувачів. На другому місці – Bing від Microsoft з 3,19%. Як ви гадаєте, чи зможе Bing покінчити із багаторічним домінуванням Google?

Вовк з Шевченка стріт

08 Feb, 17:07


​​Скажений тайм-менеджмент засновника Binance🤯

Нещодавно в блозі Binance вийшла стаття гендиректора компанії Чанпен Чжао про його правила тайм-менеджменту. Вирішив тезово розповісти вам:

📍Чжао вважає, що тайм-менеджмет це здебільшого про вміння казати “ні”. Більш важливим є те, що ви не робите, аніж те, що робите. CEO Binance пропускає велику кількість ознайомчих зустрічей, оскільки це неефективно. Цінує стислість, а тому більшість його зустрічей тривають до 15 хвилин.

📍Якщо участь в зустрічі не обов’язкова, то він її пропускає, а потім просить резюме зустрічі, яке можна прочитати за 30 секунд.

📍Гендир Binance каже, що він оминає несуттєві розмови на роботі та в особистому житті. Він завжди запитує: «Що ти хочеш, щоб я зробив?» Якщо жодних дій не передбачено, він завершує або ігнорує розмову і не спілкується заради розваги. Чжао виходить з усіх чатів, де він більше не має що сказати, оскільки це на одне сповіщення менше.

📍Він не займається нетворкінгом і не витрачає на це час. Натомість у його команді є кілька людей на яких він може покластись з цього питання у разі необхідності.

📍Оскільки Чжао ненавидить покупки, він не витрачає на це час і купує все оптом в Інтернеті (10 однакових штанів, сорочок, шкарпеток тощо). Здебільшого обирає один із перших 5 результатів пошуку або будь-що, що рекомендує штучний інтелект, щоб йому не довелося думати. Також він не готує їжу, обирає перші три страви, які бачить в меню. Не прибирає в кімнаті чи на столі, а тому там завжди безлад. Не читає новини допоки хтось не надішле посилання. І все одно витрачає на прочитання не більше 10 секунд.

📍Він не користується тіктоком, не слухає музику, не дивиться фільми, а також не слідкує за спортом, якщо там немає реклами Binance.

📍Натомість він пише часом блог-пости, гортає Twitter та слухає аудіо-книги. Книги він слухає всюди (під час душу, в авто, в літаку чи в туалеті) і робить це на швидкості 2.5х, тому прослуховування однієї книги зазвичай займає 4 години. Вибір книги – або те, що штучний інтелект пропонує, або те, що друзі рекомендують.

Чжао вважає, що час – найбільш обмежений ресурс. А знання – найпотужніший мультиплікатор. Не міняйте час ні на що інше.

Вовк з Шевченка стріт

01 Feb, 18:01


​​Ринок праці 2023: де зараз найбільші зарплати?

Економічна правда опублікувала дослідження ринку праці України. Тут коротко тези:

📍Як свідчать дані work.ua, за останній рік кількість вакансій скоротилася майже вдвічі – до 52 тис пропозицій. На rabota.ua вакансій ще менше – 42,8 тис.

📍Середня зарплата в Україні становить близько 15 тис грн, але вона може різнитися залежно від регіону. Найвищий середній рівень у Києві (18 тис грн) та Львові (16 тис грн), найнижчий – у Кривому Розі, Сумах та Чернігові (12,5 тис грн).

📍Найвищі середні зарплати зараз в IT-сфері. На work.ua можна знайти пропозиції роботи в цій галузі із середньою зарплатою 110 тис грн.
Без урахування IT-сфери, найвищі рівні середньої зарплати – у сферах нерухомості, транспорту, продажів та сільського господарства.

Вовк з Шевченка стріт

24 Jan, 16:59


​​4 ознаки хорошого роботодавця 💼

Я знаю, що в нас зараз Інтернет-епоха успєшного успєха, де всі і кожен повинен ставати підприємцем, але треба бути реалістом – багатьом така перспектива не подобається і не підходить. Багато хто хоче стабільності, менше нервів та ризиків. Тому вирішив описати кілька своїх критеріїв хорошого роботодавця. Я розумію, що зараз багато хто втратив роботу і перебуває в пошуках хоча б якоїсь підходящої вакансії, але мені здається, що все одно варто знати ці ознаки:

📍Диверсифіковані джерела доходу. При пошуку роботодавця звертайте увагу на його джерела доходу. Якщо це українська компанія, що орієнтується на внутрішній ринок, то як би ви прекрасно не працювали, але в країні війна та криза. Тому таке підприємство майже гарантовано буде отримувати менше прибутку, який потім буде виплачуватись вам у вигляді зарплати, бонусів, соцпакету і тд. Ідеально, коли підприємство орієнтується на диверсифікований експорт (тобто воно надає свої послуги клієнтам по всьому світу: і в США, і в ЄС, і в умовному Сінгапурі або Чилі). Часто це айті-компанії, але певен, що підприємства з інших індустрій теж знайдуться.

📍Свобода дій. Чудово, коли компанія дозволяє бути автономним та обирати найкращу для тебе модель роботи. Мене завжди дивували ці суперечки про те, де краще працювати: в офісі чи вдома, оскільки я не розумію для чого обирати щось одне. Класна компанія - це та, яка дає тобі альтернативи на вибір, і тоді ти можеш як лишитись вдома, так і приїхати в офіс, якщо тобі це зручніше.

📍Відсутність жорсткого контролю. Я розумію, що багато людей думають, що якщо керівник не дивиться, то можна байдикувати. Якщо ви з таких людей, то вам слід або змінити професію, або переосмислити те, як влаштований світ та економіка. Якщо ж ви зацікавлені в роботі, то ознакою хорошого роботодавця є відсутність жорсткого котролю. Всі ці трекінги часу, автоматичні скріншоти твого екрану кожні 15 хвилин, зобов’язання рухати мишкою час від часу – це все сором. Якщо людина захоче халявити, то вона знайде спосіб як поводити мишкою, щоб роботодавець думав, що вона працює. Я розглядаю наявність таких систем контролю як дуже негативний фактор. Рано чи пізно це бажання керівництва контролювати вас перейде всі розумні межі.

📍Жодних: “Ми одна сім’я, яка працює за ідею”. Якщо ви таке чуєте, то тікайте. Лише виняткові компанії дійсно можуть працювати за якусь високу ідею. У переважній більшості випадків ви просто команда професіоналів, яка працює разом, щоб надати якнайкращі послуги клієнтам та отримувати якнайбільше грошей. Все. Робота ≠ сім’я.

Зрозуміло, що є велика кількість й інших важливих факторів (зарплата, соцпакет, кар’єрне зростання), але це ви і так самі знаєте.

А які для вас редфлеги🚩 чи навпаки ознаки хорошої компанії?

Вовк з Шевченка стріт

22 Jan, 09:05


​​Яка ситуація на ринку нерухомості?

Я би міг обмежитись словом «фігова», але я ж блогер🤌🏻. До того ж Економічна правда нещодавно опублікувала статтю про ринок нерухомості. І хоч купувати зараз житло, мабуть, не найрозумніше рішення (або як мінімум дуже ризикове), ця тема завжди цікава, тому напишу короткі тези:

📍Попит на нове житло впав на 90-95%. І хоч попит падає, ціни зростають. Порівняно з січнем 2022 року ціни на нові квартири зросли на рекордні за останні шість років 40%. Причина – зростання собіварості будівництва через відсутність будівельників (мобілізація), нестачу будматеріалів, проблеми з логістикою, з електроенергією і тд. Також велика кількість житла була знищена, деякі забудовники закривають бізнеси, а тому з часом буде більший попит та менша пропозиція, що знову нібито гнатиме ціну вгору.

📍У Києві квадратний метр подорожчав на 34,4% до 60,4 тис грн порівняно із січнем, у Київській області – на 32,9% до 31,6 тис грн. Найбільше ціни зросли у Львові (через відносну безпеку в місті) – на 63,1% до 40,8 тис грн.

📍Забудовники відновлюють свою діяльність (хоч це не сильно впливає на введення будинків в експлуатацію). У Києві відновили роботу майже 84% майданчиків. Навіть у Херсоні один забудовник відновив будівельні роботи після деокупації.

📍Парадоксально, але низка забудовників у відносно спокійних регіонах можуть збанкрутувати, оскільки заробляли на інвесторах, що вкладали гроші на етапі котловану. У часи війни таких інвесторів майже немає. Немає клієнтів – немає потоку коштів та можливості будувати, а тому відповідно банкрутство.

📍Забудовники вважають, що є шалений відкладений попит. Тобто люди хотіли б купити житло, але через воєнні ризики не готові купувати прямо зараз. Водночас, будуть готові це зробити після війни.

📍Вторинний ринок нерухомості частково перетворився на ринок оренди. Власники не можуть знайти покупця на своє житло, а тому просто перечікують, здаючи житло в оренду.

📍Ціни на оренду в Києві повертаються до довоєнного рівня (в гривнях).

Що ви думаєте про майбутнє ринку нерухомості?

Вовк з Шевченка стріт

21 Jan, 08:00


​​Можливості для підприємців: як українському бізнесу отримати 1 мільйон гривень на розвиток? 📲

Раніше я вже писав про те, що
компанія Lenovo до 30-річчя легендарного бренду ноутбуків ThinkPad анонсувала грантову програму THINK ON. Ukraine. Це можливість для власників малого та середнього бізнесу отримати 1 мільйон гривень на розвиток підприємства, пройти інтенсивний навчальний курс та отримати цінні подарунки від компанії Lenovo та партнерів програми: UNIT.City, SUPERLUDI та Forbes.

Нагадую, що переможця, який отримає грантове фінансування, оберуть 15 березня на фінальному пітчингу за результатами оцінок від експертного журі. Прийом заявок триває до 12 лютого 2023.

Важливий анонс для тих, хто зацікавлений: 24 січня о 16:00 відбудеться Q&A сесія, щоб дізнатись більше про програму та поставити питання щодо підготовки заявки для участі.

Деталі та реєстрація 👉 lenovo.ua/lp/thinkon

#промо

Вовк з Шевченка стріт

10 Jan, 17:45


​​Відстежуй свої витрати!

Я не розумію чого люди не дотримуються цієї простої, але корисної поради. Відстеження своїх витрат - це:

📍Контроль
Ви чітко розумієте на що йдуть гроші. І не кажіть мені за статистику монобанку чи іншого банкінгу. Це все дурня, бо, по-перше, ви можете часом використовувати готівку. По-друге, ця статистика надто загальна. Використовуючи спец застосунки, ви можете створювати свої категорії витрат і точно знати, що ці гроші пішли, наприклад, на одяг, побачення з дівчиною чи обід в кафе.

📍Дисципліна
Зараз люди, використовуючи ApplePay, взагалі не відчувають, що гроші витрачаються. Приставив телефон до терміналу і все. Записуючи свої витрати, ви кожен раз будете їх відчувати. До того ж найкраще записувати витрати відразу після їх здійснення. Це займає лише кілька секунд, але це виробляє звичку. А одна хороша звичка дисциплінує вас і наступні звички даватимуться легше.

📍Аналіз та оптимізація
Коли я почав відстежувати свої витрати, то вже на другий місяць зміг зменшити їх на 25%. Я просто визначив покупки, які були непотрібними, та перестав їх робити. Зрозуміло, що ви не станете від економії безмежно багатим, але вільні ресурси можна витратити на навчання, інвестиції чи просто відкласти, щоб мати резерв.

Що App Store, що Google Play забиті безкоштовними додатками для відстежування витрат. Обирайте найкращий для себе та використовуйте. Якщо хочете більш обдумано та раціонально жити в 2023, то ця звичка - маст-хев.