🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України @vitalykoval8 Channel on Telegram

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

@vitalykoval8


Офіційний Telegram-канал Міністра аграрної політики та продовольства України

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України (Ukrainian)

Віталій Коваль - офіційний Telegram-канал Міністра аграрної політики та продовольства України. Цей канал є основним джерелом інформації про сільське господарство, аграрну політику та продовольство в Україні. Тут ви знайдете оновлення про законодавчі ініціативи, розвиток аграрного сектору країни, а також важливі новини та події у сфері сільського господарства. Відчуйте себе поруч з Міністром аграрної політики та продовольства України, дізнайтеся першими про всі важливі зміни та події, що відбуваються в цій області. Приєднуйтесь до каналу Віталія Коваля, щоб бути в курсі всіх сучасних тенденцій у сфері аграрного сектору!

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

22 Jan, 19:32


🤝Збереження єдності для досягнення справедливого миру - один з головних меседжів Президента України Володимира Зеленського на зустрічі з СЕО в Давосі.

✔️Зустрілися з топ-менеджерами та власниками великих компаній, Прем’єр-міністром Бельгії Александром Де Кроо й міністром Європи та закордонних справ Франції Жаном-Ноелем Барро.

👉Говорили про інвестиції в Україну, підтримку нашої економіки, оборонно-промисловий комплекс, розвиток аграрного сектору, енергетики та освіти, важливість продовження тиску на росію через санкції.

✔️На зустрічі були представники близько сотні ключових компанії у сфері фінансів та інвестицій, великі гравці страхового ринку, банки, компанії у сфері технологій, аграрній галузі, логістики і транспорту, охорони здоров’я та з інших секторів. Частина з них вже активно працює в Україні.

📌Після чого особисто поспілкувався з деякими міністрами і керівниками компаній.

Сьогодні спільне завдання урядів і приватного сектору — безпека та стабільність Європи, яка неможлива без стабільності України 🇺🇦

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

22 Jan, 18:30


Сьогодні мав честь зустрітися з Ахмедом Аль-Джубейром, державним міністром закордонних справ і кліматичним посланником Саудівської Аравії.

➡️ У центрі нашої дискусії — ініціативи, які рятують життя та сприяють сталому розвитку. Обговорили розширення програми Food from Ukraine/Grain from Ukraine для надання допомоги Сирії та країнам Африки. Наша спільна мета — забезпечити продовольчу безпеку для тих, хто найбільше цього потребує, і зробити внесок у боротьбу з глобальним голодом.

✔️ Окремо зосередили увагу на темі клімату та розвитку кліматоорієнтованого господарства. Україна й Саудівська Аравія розуміють важливість сталого підходу до сільського господарства у світі, що швидко змінюється.

🤝 Цей діалог — крок до посилення співпраці між нашими країнами у сфері агрополітики, кліматичних інновацій та гуманітарних ініціатив. Разом ми можемо змінювати майбутнє!

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

22 Jan, 17:20


🗺В рамках економічного форуму в Давосі провів робочі зустрічі з представниками іноземного бізнесу.

✔️Зокрема, з СЕО норвезької компанії Yara. Вона виробляє добрива та біо-стимулятори, які можуть використовуватися для поліпшення якості ґрунту та його швидшого відновлення після розмінування. Домовились, що спільно з нашим Інститутом охорони ґрунтів, будемо поглиблювати співпрацю в цьому напрямку.

✔️Ще одна зустріч була з керівником швейцарської телекомунікаційної компанії, яка спеціалізується на супутникових знімках. Домовилися про допомогу для України. Адже компанія може надавати знімки для потреб оцінки якості ґрунту, вологості, урожайності тощо.

👉Для нас важливе питання поліпшення українських ґрунтів, в тому числі їх меліорація і зрошення. Це один з пріоритетів Мінагрополітики на 2025 рік. Ми уже, спільно з міжнародними партнерами, працюємо над впровадженням іригаційної реформи в Україні.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

22 Jan, 14:01


📍 Сьогодні в рамках Всесвітнього економічного форуму у Давосі зустрівся з директором Швейцарського фонду з протимінної діяльності (FSD) Гансйоргом Еберле.

Обговорили надважливе питання – розмінування та очищення українських земель, які постраждали від збройної агресії росії. Подякував FSD за їхню роботу: вони вже займаються гуманітарним розмінуванням та інформуванням населення про мінну небезпеку.

🟢 Але наша мета не просто очистити землі – важливо повертати їх до життя: сіяти, збирати врожай і розвивати економіку. Це виклик, який ми маємо подолати разом з міжнародними партнерами.

🇺🇦 Україна – гарант продовольчої безпеки світу, адже ми годуємо понад 400 мільйонів людей. Збільшення посівних площ і якісне ведення сільського господарства – наш пріоритет. Це наша спільна відповідальність перед світом і його майбутнім.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

22 Jan, 12:18


Сьогодні на Всесвітньому економічному форумі в Давосі мав честь взяти участь у панелі, присвяченій захисту природи та забезпеченню безпеки людей.

➡️ Протягом останніх 60 років 40% воєн у світі торкнулися і природних ресурсів. На жаль, війна в Україні – не виняток. Підрив Каховського водосховища став катастрофою не лише для людей, але й для нашої землі. Затоплено 600 кв. км територій, значна частина з яких – сільськогосподарські угіддя. Тож наголосив у виступі, що світова спільнота повинна створювати швидкі та ефективні механізми реагування на катастрофи такого масштабу.

☝️ Тим часом фермери на прифронтових територіях стикаються з високими ризиками, через які не можуть отримати банківські кредити. Звернув увагу присутніх, що рішенням цієї проблеми може стати військове страхування, яке забезпечить доступ до фінансів навіть у таких складних умовах.

✔️ Україна не лише бореться за власне виживання, але й допомагає іншим. У рамках президентської ініціативи «Зерно з України» ми доставляємо продовольство до Сирії та Африки. Але це не лише про гуманітарну допомогу – це про стійкість. Ми маємо підтримувати країни, щоб вони могли самостійно забезпечувати себе продовольством у майбутньому.

🌱 Половина того, що створюється у світі, складається з природи. Наша відповідальність – передати майбутнім поколінням багатство природи, зберегти й відновити її навіть у складні часи війни.

🤝 В Україні ми сьогодні живемо за принципом: «Відбудуємо краще, ніж було». І робимо це за новими стандартами, враховуючи принципи біоекономіки та сталого розвитку. Разом ми будуємо майбутнє, в якому природа і людина - єдині!

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

22 Jan, 10:33


Сьогодні в рамках Всесвітнього економічного форуму в Давосі провів конструктивну двосторонню зустріч зі очільником парламенту (ради канторів) Швейцарії Андреа Кароні.

☑️ Обговорили ключові потреби агрохарчового сектору України. Виклики, з якими стикаються наші фермери, а також перспективи співпраці зі швейцарським бізнесом.

👍 Швейцарія вже довгий час є надійним партнером України. І сьогодні ми бачимо готовність цієї країни підставити плече підтримки не лише зараз, але й у майбутньому.

Домовилися працювати над конкретними ініціативами, які сприятимуть відновленню та розвитку українського аграрного сектору, створенню нових можливостей для фермерів та залученню інвестицій у сільське господарство.

Вірю, що спільними зусиллями ми зможемо зробити великий внесок у продовольчу безпеку не лише України, а й світу.

🤝 Дякую нашим швейцарським друзям за підтримку та довіру!

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

22 Jan, 08:35


📍Сьогоднішній ранок в Давосі розпочали з дискусійного сніданку на тему «Підвищення амбіцій державного та приватного секторів для природи та харчування».

🤝Взяв участь разом з Премʼєр-Міністром Бутану, Міністром сільського господарства Індії, головою ІФАД та іншими представниками міжнародних фондів та глобальних кліматичних компаній.

👉Ця сесія сніданку вперше об'єднала спільноти з секторів землі, океану та харчування. Мета - визначити дорожню карту дій, які можуть сприяти прогресу до економіки з нульовим рівнем викидів, позитивним впливом на природу та соціальною справедливістю.

✔️Україна сьогодні несе велику соціальну місію - забезпечує продовольчу безпеку світу. Тому наш голос має бути почутий на кожному майданчику.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

22 Jan, 07:57


З Днем Соборності, Україно!
____
 
On the Day of Unity of Ukraine,
 
Glory to Ukraine!

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

22 Jan, 06:05


День Соборності нагадує нам про силу єдності.

Лише об’єднавшись, ми – українці, здатні долати будь-які виклики.

Україна – це не лише родюча земля, а й люди, які своєю працею роблять її сильнішою.

Наші аграрії – це ті, хто годує націю, забезпечує експортний потенціал країни й показує світові, наскільки могутньою є наша земля. Аграрна галузь – символ життєдайної сили України, яка об’єднує схід і захід, південь і північ.

☝️ Наша місія – створити умови для розвитку агросектора, підтримувати фермерів і забезпечувати економічну стабільність. У День Соборності я хочу наголосити, що лише спільними зусиллями держави, бізнесу та кожного з нас ми зможемо розбудувати сильну, єдину й процвітаючу Україну.

🤝 Дякую всім аграріям, які щодня працюють на благо країни! Ви є прикладом справжньої відданості рідній землі.

🇺🇦 З Днем Соборності України! Єднаймося заради перемоги та розвитку нашої держави.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

21 Jan, 19:56


📺 Із Швейцарії включився у телемарафон «Єдині новини». Обговорили важливі питання:

➡️ основні завдання та програма міністерства на цьогорічному економічному форумі в Давосі;
➡️ як Міністерство аграрної політики та продовольства України долучається до продовольчої допомоги Сирії;
➡️ прогнози на 2025 рік щодо агроекспорту до країн ЄС;
➡️ розмінування, очищення с/г земель та повернення їх до обігу.

🎞 Деталі у відеозаписі https://youtu.be/gkx8fqDoeYk

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

21 Jan, 18:35


📌Ще одна панельна дискусія в межах економічного форуму в Давосі - «Продовольча безпека в мінливий час».

👉На ній розповів, що в українському ДНК, через пережитий голодомор, є розуміння обовʼязкового посіву і збору врожаю. Адже від цього залежить виживання країни, нації і продовольча безпека загалом.

💪Тому, попри війну, український фермер не запитує чи йти йому в поле, а робить це. Бо розуміє - це вклад не лише в економіку України, а й у збереження життів і подолання голоду. Сьогодні 1 га української землі - це врятовані на рік від голоду 18 людей у світі. Саме тому нам потрібно якнайшвидше розмінувати с/г землі і повернути їх в сівобіг.

🤝Також на виступі подякував партнерам та міжнародним організаціям за підтримку фермерів на прифронтових територіях. Разом з тим наголосив на важливості забезпечити українському фермеру більший доступ до фінансування. Адже кількість кредитів в агро галузі в співвідношенні до ВВП, яке ми виробляємо, лише 9%. В світовій практиці цей відсоток більше 50. Це означає, що в нас немає спроможності інвестувати в переробку. Поки-що.

✔️Середня ціна українського експорту за минулий рік скала 315 доларів. Це малий показник, через те, що здебільшого ми експортуємо сировину. Хоча в цій сировині інколи до 75% імпортної складової. Тому українська продукція має право бути на європейських ринках. І я постійно наголошую на цьому в розмовах з європейськими колегами.

🇺🇦Сьогодні наші фермери не в рівних умовах з європейськими. У нас немає дотацій, ми працюємо на замінованих полях, а ворожі дрони розбивають комбайни наших аграріїв. Та навіть в цих умовах вони забезпечують продовольчу безпеку і не опускають рук. Адже знають, зайняті руки - ніколи не опустяться.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

20 Jan, 20:32


📍 Сьогодні прибув до Давосу для участі у Всесвітньому економічному форумі – важливій міжнародній платформі, де вирішуються глобальні виклики та формуються партнерства для сталого майбутнього.

👍 Це місце стане центром діалогу про відновлення України, залучення інвестицій та міжнародну підтримку, в тому числі агросектору для забезпечення глобальної продовольчої безпеки.

Впевнений, що сильне міжнародне партнерство – запорука успіху не лише України, але й глобальної стабільності. Дякую всім партнерам і друзям України за підтримку 🤝

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

20 Jan, 19:31


Інавгурація нового Президента Сполучених Штатів Дональда Трампа. Він сильна людина. Я бажаю успіху Президенту Трампу, всій Америці. Українці готові працювати разом з американцями, щоб досягти миру – справжнього миру. Це шанс, яким потрібно скористатись.

 🇺🇦🇺🇸

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

20 Jan, 11:37


318,7 млн гривень пільгових кредитів з початку 2025 року.

➡️ Таку суму кредитів отримали 117 агрогосподарств України за програмою «Доступні кредити 5-7-9».

📍 Найбільше отримали аграрії наступних областей:

🟢 Одеська – 44,7 млн грн для 8 господарств;
🟢 Київська – 33,3 млн грн для 11;
🟢 Харківська – 31,7 млн грн для 7;
🟢 Волинська – 23,8 млн грн для 7;
🟢 Полтавська – 23,4 млн грн для 5;
🟢 Дніпропетровська – 18,3 млн грн для 7;
🟢 Тернопільська – 16,8 млн грн для 8.

✔️ Мінагрополітики спільно зі Світовим банком продовжуватимуть пільгове фінансування агровиробників за програмою «Доступні кредити».

Загалом з початку 2025 року 194 агрогосподарства вже отримали більше 1 мільярда гривень банківських кредитів на розвиток за різними програмами.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

20 Jan, 07:22


У 2024 році Україна вперше в історії виростила 6 млн тонн сої. Експортовано 746 тис. тонн цукру. Останній раз такі показники були в 2000 році, хоча тоді працювало набагато більше цукрових заводів. Загалом агросектор торік забезпечив 59% валютного виторгу країни, що стало другим результатом за час незалежності.

✔️ Мінагрополітики розробило пріоритети роботи на 2025 рік. Серед основних – робота над експортною стратегією. Наша мета - підвищення середньої вартості тонни експортованої продукції з нинішніх $315 до $1000. Для цього потрібно провести трансформацію галузі, збільшити агропереробку.

➡️ Про особливості функціонування агросектору в умовах війни, досягнення українських аграріїв, торгівельні стосунки з країнами ЄС – в інтерв’ю виданню Delo.ua.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

19 Jan, 17:58


Щойно підписав указ, який надає силу рішенню РНБО про санкції. Блокуємо пропагандистів, які працюють на Росію, осіб, які перейшли на сторону ворога, і тих, хто допомагає Росії продовжувати війну. Також продовжуємо позбавляти державних нагород – на звання Герой України заслуговують тільки ті, хто дійсно життя присвячує Україні. Ми готуємо зараз і нові санкційні рішення. Будуть вони незабаром.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

19 Jan, 12:35


Разом із німецьким міністром-колегою Джемом Оздеміром зустрілися з представниками українських та німецьких аграрних асоціацій. Це і керівники великих холдингів, і зернотрейдери, і власники агропромислових та продовольчих бізнесів.

На початку зустрічі наголосив, що нам важливо чути німецький бізнес і обґрунтувати їхні застереження. Тому діалог вийшов відвертим.

Пояснив присутнім, що українські фермери не йдуть в Європу за дотаціями. Перш за все, вони хочуть зрозумілих та відкритих правил для всіх.

Спростував на зустрічі і декілька міфів, які розповсюджує росія проти української агропродукції. Наприклад, що Україна - це про олігархів і агрохолдинги. Та насправді, великий бізнес займає лише 23%, інші 77% - це середній та малий.

Ще одна дезінформація, що український цукор обвалює ринок Європи. Але Європа щороку імпортує з інших країн до 3 млн тонн цукру. Україна ж має квоту на цей рік лише 109 тисяч тонн. Це в 15 разів менше. Тому, ми - не загроза, ми - партнер.

Більше того, Україна - великий ринок збуту для європейських товарів, які використовуються в агровиробництві. Наприклад, імпортна складова у виробництві нашої кукурудзи складає 75%. Це насіння, засоби захисту рослин, техніка, добрива. А щоб виростити українське зерно, ми щороку ззовні завозимо продукції на близько 14 млрд дол.

☝️ Тому звісно в українського фермера виникає логічне питання: «якщо я так багато купив для вирощування продукції, невже я не маю права її продавати на європейські ринки?!».

І продавати лише за тими правилами, які ми узгодимо з іншими країнами. Мінагрополітики готові напрацювати системні та справедливі рамки по кількості, терміну поставки продукції, тощо.

🤝 Наприкінці зустрічі домовилися про створення спільної платформи для обговорення важливих питань між українськими та німецькими асоціаціями.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

19 Jan, 09:06


✍️ В межах Берлінської конференції міністрів сільського господарства разом з британським та литовським колегами підписав оновлений Меморандум про запуск унікальної системи Grain Verification Scheme (GVS) для боротьби з незаконним вивезенням українського зерна з окупованих територій.

☝️ Це перший крок на рівні міністрів в межах імплементації стратегічної угоди між Україною та Великою Британією, яка стане основою нашої співпраці на найближчі сто років.

📍 Пілотна імплементація цієї ініціативи відбудеться у Литві – в порту Клайпеда, який стане ключовим хабом для перевірки походження української агропродукції.

Що передбачає ця угода
✔️ Прозорий контроль над зерном: GVS дозволить ідентифікувати викрадене зерно та зупиняти його незаконне транспортування.
✔️ ⁠Інноваційна база даних від Великої Британії: передові технології визначення місця вирощування допоможуть захистити інтереси українських фермерів і прозорість ринку.

Ця співпраця – приклад того, як Україна, Велика Британія та Литва разом створюють нові стандарти безпеки та справедливості в аграрному секторі, які вплинуть на майбутнє продовольчої безпеки всього світу.

🤝 Дякую нашим партнерам за довіру та підтримку! Ми йдемо до перемоги не лише на полі бою, а й у захисті наших ресурсів і прав.

🇺🇦🤝🇬🇧🤝🇱🇹
#ЗахистУкраїнськогоЗерна #ПродовольчаБезпека

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

18 Jan, 20:38


Сьогодні дуже добре попрацювали українські правоохоронці: СБУ, ДБР, Національна поліція, наша прокуратура. Є протидія зрадникам та різного роду схемам, які послаблювали нашу державу, наше українське суспільство. І кожен, хто стає на шлях проти України, проти закону в Україні, повинен памʼятати, що буде відповідь. Готуємо зараз також і нове рішення по санкціям РНБО – завтра буде указ.

Слава Україні!

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

18 Jan, 19:33


Сьогодні провів ряд продуктивних двосторонніх зустрічей на Берлінській конференції міністрів сільського господарства.

👉 Зокрема, обговорили співпрацю в агросекторі між країнами із Міністром продовольства і сільського господарства Норвегії Гейром Поллестадом, міністром сільського господарства, рибальства та продовольства Королівства Іспанія Луїс Планас Пучадесом, міністром продовольчої безпеки та сільського господарства Великої Британії Деніелом Зейхнером. Також провів зустрічі з колегами-міністрами із Люксембургу, Нідерландів, Фінляндії та ін.

Основні теми:

🌾 Підтримка Сирії через Grain From Ukraine
Україна демонструє реальні результати: 21 вантажівка зерна вже доставлена до Сирії, яка нині переживає важку кризу в економіці та агросекторі. Ми горді, що наші фермери допомагають іншим країнам долати гуманітарні виклики. В рамках цієї ініціативи Володимира Зеленського, донорські кошти використовуються на закупівлю продукції українських фермерів і передачу її тим, хто цього потребує. Це не лише допомога світу, а й підтримка нашої економіки.

🌍 Співпраця у сфері дослідження ґрунтів
512 тисяч гектарів сільськогосподарських земель в Україні потребують розмінування. Для нас важливо повернути ці території в обіг, і тут відкривається величезний потенціал для спільних наукових досліджень. Ми запрошуємо партнерів до співпраці у цій сфері, адже цей досвід може бути корисним і для інших країн.

📦 Мобільний резерв продовольства
Ми працюємо над створенням мобільних запасів продовольства, щоб ефективно реагувати на глобальні продовольчі кризи. Чим більше резервів ми створимо, тим краще зможемо допомагати світу. Йдеться як про будівництво овочесховищ в Україні, так і про створення наших продовольчих хабів на інших континентах.

🔍 Верифікація викраденого зерна
Розпочинаємо роботу з ідентифікації зерна, викраденого росією. Нагадаю, сьогодні підписав відповідний меморандум з британськими та литовськими партнерами. Це важливий елемент відновлення справедливості та захисту інтересів українських фермерів.

🤝 Наші партнери висловлюють солідарність з Україною, підтримують нас у боротьбі за демократію та мир у світі. Ми вдячні за таку підтримку й будемо продовжувати працювати для зміцнення аграрного сектору в Україні та допомоги іншим країнам.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

18 Jan, 18:15


📌Сьогодні під час Берлінської конференції міністрів сільського господарства нам вдалося домогтися важливого результату: у підсумкове комюніке конференції внесено додатковий пункт.

Йдеться про:
🔺Засудження війни в Україні та її впливу на глобальну продовольчу безпеку.
🔺Недопустимість блокування будь-яких логістичних і продовольчих шляхів, в тому числі і через Чорне море.

🤝Це одноголосно засудили та підтримали всі міністри. І це надзвичайно важливо, адже такі рішення ухвалюються на міжнародних майданчиках та піднімаються на найвищий рівень обговорення.

✔️Під час свого виступу я також наголосив на ініціативі Президента України «Grain from Ukraine», яка вже стала ключовим інструментом у боротьбі з продовольчими кризами:

▪️ З 2022 року, за підтримки країн-партнерів, понад 282 тис. тонн аграрної продукції доставлено до 13 країн Африки та Азії.
▪️ Це допомогло нагодувати понад 11 млн людей у світі.

👉Також сказав, що для реагування на виклики повʼязані з продовольчою безпекою, нам важливо мати мобільні резерви продовольства у всьому світі.

☑️Наприкінці виступу додав, що Україна сьогодні — це не лише країна, яка бореться за свою незалежність. Ми - країна, яка бореться за доступ до їжі для кожного у світі.

🤝Подякував всім партнерам за підтримку, солідарність і готовність діяти! Разом ми здатні забезпечити сталість та адаптивність у глобальній продовольчій системі.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

06 Jan, 18:43


Сьогодні провів Ставку, і ще була тривала окрема доповідь Головкома Сирського та керівника Генштабу Баргилевича. Перше – це захист наших фронтових напрямків, Покровська передусім. Я вдячний усім бригадам, кожному нашому воїну, які зараз саме там. 

Ми обговорили питання по комплектуванню бригад, також ротації. Армії потрібно більше внутрішніх, системних змін, щоб на всіх рівнях у Силах оборони управління людьми стало ефективним. Були також сьогодні детальні доповіді відповідальних командувачів щодо формування і тренування наших бригад. 

Провів сьогодні нараду з міжнародниками: планування наших зустрічей, перемовин на січень. Прискорюємо постачання зброї в Україну та працюємо для нових, більш довготривалих відносин з партнерами. Ми готуємо хороші дипломатичні новини для України.

Слава Україні!

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

06 Jan, 15:07


Мінагрополітики продовжує підтримувати аграріїв з прифронтових територій.

➡️ Спільно з ФАО - Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН розпочинаємо проєкт для придбання високоякісного обробленого насіння. Для майбутньої весняної та осінньої посівних кампаній фермерам видаватимуться ваучери на суму 1000 доларів.

📍 Програма націлена на 550 малих та середніх аграріїв, які обробляють земельні ділянки площею від 10 до 300 гектарів у Чернігівській, Донецькій, Херсонській, Одеській та Запорізькій областях. Пріоритет надаватиметься фермерським господарствам, якими керують жінки, та тим, що працюють поблизу лінії фронту, де умови ведення сільського господарства залишаються найскладнішими.

ℹ️ Заявку на отримання допомоги потрібно подати в ДАР до 26 січня 2025 року. Відібрані учасники отримають підтвердження і деталі використання ваучера в Державному аграрному реєстрі.

🗣 Ініціатива фінансується урядами Німеччини та Франції і є важливим кроком у відновленні с/г виробництва та зміцненні продовольчої безпеки для громад, які сильно постраждали від триваючої війни.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

06 Jan, 12:16


Про поїздку української урядової делегації в Сирію, президентську ініціативу «Зерно з України» та продовольчу безпеку загалом, говорили із кореспонденткою італійської газети «IL FOGLIO».

➡️ Інтерв’ю - в прикріпленому файлі.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

06 Jan, 07:05


Чим запам'ятався 2024-й аграрний рік

Упродовж тижня про це - у рубриці #підсумки_року

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

05 Jan, 07:02


Чим запам'ятався 2024-й аграрний рік

Упродовж тижня про це - у рубриці #підсумки_року

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

04 Jan, 18:41


Зараз уже готуємось до зустрічі в «Рамштайні»: на цей тиждень запланована зустріч. Десятки країн-партнерів, і серед них є ті, хто може збільшити нашу спроможність не тільки в захисті від ракет, але й у захисті від керованих бомб, від російської авіації. 

Будемо про це з ними говорити, будемо переконувати. Життя потребує захисту тут і зараз в Україні, і системи ППО мають для цього працювати. 

Я хочу подякувати всім партнерам, які це розуміють і допомагають нам із розвитком повітряного щита.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

04 Jan, 07:03


Чим запам'ятався 2024-й аграрний рік

Упродовж тижня про це - у рубриці #підсумки_року

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

03 Jan, 11:33


У 2024 році аграрна продукція склала 59% в загальному експорті.

➡️ Найбільша частка припадає на соняшникову олію - 21%. Її експортували майже 6 млн тонн на 5,1 млрд доларів.

➡️ На другому місці кукурудза – 21%, якої експортували 29,6 млн тонн на 5 млрд доларів. На третьому - пшениця – 15%, це 20,6 млн тонн на 3,7 млрд доларів.

➡️ Серед лідерів також ріпак – 7% (3,8 млн тонн на 1,8 млрд доларів), соя – 5% (3,4 млн тонн на 1,3 млрд доларів), макуха і залишки, одержані під час добування рослинних жирів і олій – 4% (4,7 млн тонн на 1 млрд доларів).

➡️ Частка м’яса та їстівної продукції свійської птиці склала 4%. Цих продуктів експортували 447 тис. тонн на 958 млн доларів. Також ячмінь (3,3 млн тонн на 557 млн доларів) та цукор (746 тис. тонн на 418 млн доларів) - по 2%.

ℹ️ Нагадаю, ми вийшли на довоєнний період експорту - 24,5 млрд доларів. Це є другим історичним рекордом (2021 року відповідна сума склала 27,7 млрд доларів). Загалом, минулого року Україна експортувала 78,3 млн тонн аграрної продукції.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

03 Jan, 07:04


Чим запам'ятався 2024-й аграрний рік

Упродовж тижня про це - у рубриці #підсумки_року

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

02 Jan, 15:05


Представив колективу Державного агентства України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм нового голову – Владислава Невеселого.

➡️ Закликав колектив підтримати очільника в процесі адаптації. А також подякував екс-керівнику за збереження інституційної спроможності відомства.

✔️ Поставив перед новим головою декілька завдань. Зокрема, наголосив на важливості розвитку програм з продовольчого забезпечення. Адже Україна сьогодні гарант не лише внутрішньої, а й зовнішньої продовольчої безпеки.

☝️ Серед пріоритетних задач – реформа меліорації, імпортозаміщення та експорт української риби. При наявності в країні величезної кількості різноманітних водойм, експорт нашої риби становить всього 25 млн доларів (при загальній сумі аграрного експорту 24,5 млрд доларів). Важливо перезавантажити рибну галузь і змінити цю ситуацію.

✔️ Крім того, доручив Владиславу Невеселому більше відвідувати регіони та поглиблювати взаємодію на базовому рівні. А також продовжувати позитивну практику співробітництва з міжнародними партнерами.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

02 Jan, 13:20


Включився у національний телемарафон «Єдині новини».

🟢 Говорили про допомогу Сирії в рамках ініціативи Володимира Зеленського «Зерно з України».

🟢 Ще одна тема – рекордний експорт української продукції у 2024 році.

🎞 Детальніше – у відеозаписі https://youtu.be/6_nPQsilWNU

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

02 Jan, 11:30


Доповідь міністрів закордонних справ України та аграрної політики України щодо візиту в Сирію. Результати переговорів у Дамаску, безпекові й економічні перспективи.

Україна допоможе всім зусиллям для стабілізації в Сирії. Налаштуємо програму «Зерно з України» для співпраці із сирійською адміністрацією та всіма партнерами, які готові підтримати. Будемо комунікувати з європейцями та Америкою, щоб підтримка була максимально сильною.

Більше стабільності на Близькому Сході – це більше миру й торгівлі для всіх партнерів.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

02 Jan, 07:03


Чим запам'ятався 2024-й аграрний рік

Упродовж тижня про це - у рубриці #підсумки_року

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

01 Jan, 10:34


#історії_успіху

📍 Рекордні врожаї кукурудзи на Київщині. І все це через відновлені системи поливу.

Попри посушливий рік, коли понад 50 днів не було опадів, підприємству «Аграрне» вдалося зібрати 31,7 тонн кукурудзи з гектару на загальній площі 11,3 га.

📈 Показник врожайності зріс в 3-3,5 рази. Це стало можливим завдяки використанню зрошувальних систем, що вкотре доводить важливість іригації для вирощування сільгоспкультур. Адже попередньо, без поливу, врожай кукурудзи складав від 7 до 10 тонн з гектару.

💬 Власник підприємства Володимир Любомський розповідає, що таких показників в цій зоні раніше ніколи не було. Тому уже планує розширювати поливні площі та збудувати додаткові зрошувальні потужності. Крім кукурудзи, під полив закладає вирощування сої, ячменю, гороху.

✔️ Для цього підприємство вже подало заявку на державну програму компенсації до 50% витрат на побудову зрошення. Попередньо вони уже отримували відшкодування за будівництво іригаційної системи (водопроводу) від Мінагрополітики.

ℹ️ Нагадаю, запровадження реформи меліорації - один з пріоритетів роботи Міністерства. Якісне зрошення в Україні дасть поштовх для розвитку різних секторів аграрної галузі. Як наслідок, і сталий розвиток сільських територій.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

01 Jan, 07:01


Чим запам'ятався 2024-й аграрний рік

Упродовж тижня про це - у рубриці #підсумки_року

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

31 Dec, 21:42


Я звертаюсь сьогодні до всіх, хто цінує Україну, береже свою державу, каже з любов’ю про неї: «Моя», не уявляє себе без України, де б не знаходився зараз. Всі, хто бореться за неї так стійко і так відважно вже більше тисячі днів. 

Це ви. Наші люди. Українці та українки. Всі, кому я дякую за цей 2024 рік. Нашим людям, що проходять усі труднощі з гідністю. Людям, для яких бути громадянами України – гордість. 

А для мене гордість – бути Президентом таких людей. Українців та українок, які доводять: жодні крилаті ракети не здолають народ, у якого є крила!

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

31 Dec, 12:02


Програма «Доступні кредити 5-7-9» для аграріїв продовжена на 2025 рік.

Відповідну постанову прийняв Уряд на своєму засіданні. Вона передбачає:
✔️ надання державної підтримки агропідприємцям, зареєстрованим у Державному аграрному реєстрі;
✔️ ⁠продовження строку кредитування до 31 березня 2026 року.

ℹ️ Нагадаю, програма спрощує доступ мікро- та малого бізнесу до банківського кредитування. «Доступні кредити 5-7-9» – це не лише про підтримку аграріїв, а про реалізацію інвестиційних проєктів, зниження собівартості агропродукції, антикризові заходи із збереження робочих місць та рефінансування діючих кредитів.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

31 Dec, 09:15


В ефірі «Українського радіо» обговорили підсумки аграрного 2024 року та проєвропейський вектор розвитку галузі.

➡️ Запис бесіди - https://ukr.radio/schedule/play-archive.html?periodItemID=4130625

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

31 Dec, 07:30


📍В межах урядового відрядження в Сирію, провели ряд зустрічей у Лівані. Зокрема, поспілкувалися з бізнесом, місцевим патріархом Маронітської (Східно Католицької) церкви та нашою громадою в українському культурному центрі.

👆Останні - дуже активні. Обговорили питання, які хвилюють наших земляків: логістичне сполучення з Україною та збільшення наших продуктів у ліванських магазинах, адже дуже відчувається дефіцит молочки і мʼясних виробів. Закликав діаспору бути амбасадорами України: популяризувати наші продукти, наголошуючи на їх якості.

👉Також зустрівся з ліванськими бізнесменами - представниками понад 12 компаній, які займаються імпортом. Мова йде про борошномелів, трейдерів, підприємства, які купують продукти харчування, мʼясо і зернові з України. Вони імпортують десятки тисяч тонн ВРХ. Нещодавно почали завозити в Ліван і овець. Саме в напрямку скотарства, через дефіцит мʼяса, можна розвивати співпрацю з українськими аграріями.

✔️Сьогодні ми експортуємо в Ліван продукцію на понад 400 млн доларів, хоча потенціал - 1 млрд. Саме тому, завдання Мінагрополітики - наростити імпорт нашої продукції в Ліван. Обговорив з їхнім бізнесом, що необхідно зробити для збільшення товарообороту. Ліванські підприємці зауважили на деяких бюрократичних моментах та логістичних проблемах. Тепер чітко розумію, що потрібно спростити в процедурах.

Ліван для нас важливий торговий партнер, тому працюватимемо над розвитком наших стосунків і далі🤝.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

30 Dec, 19:55


Хочу подякувати команді Міністерства закордонних справ України та Мінагрополітики за візит нашої делегації в Дамаск – у нову Сирію. Очікую на доповідь міністрів про перемовини, про перші результати. І це лідерство України, ця швидкість України в зовнішній політиці – саме те, що може дати необхідний плюс. Можемо допомогти відновити стабільність Сирії після багатолітнього російського втручання, і це обов’язково допоможе нам відновити мир для себе. Буде правильним відновити наші дипломатичні відносини з Сирією, нашу економічну співпрацю. І я дуже розраховую, що Сирія після Асада поважатиме міжнародне право так, як Асад не міг і не хотів, був несамостійним, залежним і просто не розумів, що таке поважати свій народ і міжнародну спільноту.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

30 Dec, 14:30


Провів конструктивну зустріч із міністром з питань сільського господарства Сирії, доктором Мохаммедом Аль Ахмадом.

➡️ Проговорили чіткий перелік товарів, які потрібні країні. В першу чергу, Сирію цікавлять продукти тваринництва – м'ясо і молочні продукти. Також пшениця, ячмінь, олія, цукор, борошно. Адже за правління режиму Асада були дуже великі мита на поставку продуктів в Сирію для того, щоб контролювати імпорт і наживатись на цьому.

➡️ З метою зняття мита на українську продукцію та продовольство створюємо спільну робочу групу на рівні Мінагрополітики України та Міністерств економіки і торгівлі та сільського господарства Сирії.

➡️ Крім того, обговорили логістичні шляхи постачання української продукції до Сирії, взаємодію в банківському секторі. Також визначили завдання, над якими треба попрацювати двом сторонам, щоб торгівля між Україною і Сирією була якомога комфортнішою та простішою в сфері постачання агропродовольства і забезпечення продовольчої безпеки.

➡️ Сирія також зацікавлена в трансфері технологій з України. Зокрема, в галузі меліорації, гідроінженерії, тому що більшість земель країни потребують зрошення. Крім того, обговорили можливості взаємної торгівлі. З України пшениці, ячменю, олії, цукру та борошна. З Сирії – горіхів та фруктів.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

30 Dec, 12:20


📍 Цими днями працюю в Сирії.

В складі офіційної делегації України зустрілися з лідером країни Ахмадом аш-Шараа та керівництвом сирійської адміністрації. Обговорили питання забезпечення їхньої країни продовольством. Нагадаю, ми уже, в рамках президентської ініціативи «Зерно з України», відправили 500 тонн пшеничного борошна.

✔️ Також говорили про налагодження торгівельних відносин. Зокрема, про постачання української агропродукції до Сирії. У них сьогодні велика потреба в борошні, пшениці, олії і цукрі.

✔️ Важливий для Сирії і обмін досвідом. Тут зацікавлені в навчанні студентів в аграрних вишах України і трансфері наших технологій. Наприклад, у напрямку розвитку насінництва. А також цікаве наше вміння, попри війну, зберегти сталість агросектору та продовжити забезпечувати продовольчу безпеку світу.

☝️ Наголосив сирійському лідеру, що там де важко, ми поруч. Адже Україна проходить той же шлях війни і такі ж трансформації, як Сирія.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

30 Dec, 11:02


📌 Високоякісні насіння та добрива для аграріїв України.

👉 Мінагрополітики продовжує співпрацювати з міжнародними партнерами, зокрема, з програмою USAID «Врожай».

✔️ Прийом заявок на виробничі ресурси фермерам для весняної посівної стартує від сьогодні у ДАРі. Перевага надаватиметься агровиробникам із прифронтових областей — Чернігівської, Харківської, Сумської, Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Херсонської, Миколаївської. А також господарствам, які очолюють жінки, люди з інвалідністю, внутрішньо переміщені особи чи ветерани.

➡️ Загалом, участь в програмі можуть взяти фермери, які обробляють від 5 до 2 000 га. Аграрії зможуть отримати насіння соняшнику, кукурудзи або добрива NPK (нітроамофоска).

Підтримка буде розподілятися за розміром господарств:
🟢 від 5 до 50 га можуть отримати насіння або добрива з розрахунку на 10 га в прифронтових областях і на 5 га в інших областях;
🟢 ⁠від 50 до 200 га: в прифронтових областях з розрахунку на 20 га, в інших — на 10 га;
🟢 ⁠від 200 до 2 000 га: в прифронтових областях з розрахунку на 30 га, в інших – на 20 га.

ℹ️ Фермерам потрібно лише зареєструватися в ДАРі, обравши програму «Насіння та добрива для виробників зернових та олійних від Програми USAID «Врожай»». Заявки приймаються з 26 грудня 2024 року до 17 січня 2025 року.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

30 Dec, 08:01


Допомога від держави аграріям - виплачена!

🤝 Щиро дякую за підтримку аграріїв Президенту України Володимиру Зеленському, прем’єр-міністру Денису Шмигалю та Міністерству фінансів України.

✔️ Понад 3,1 тис. фермерських господарств та інших виробників с/г продукції, які обробляють до 120 га на деокупованих територіях, отримали по 8000 грн за гектар безповоротної допомоги. Загалом на це спрямовано 795,75 млн грн.

📍 Йдеться про аграріїв з окремих районів Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Київської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської та Чернігівської областей.

✔️ Також завершилася виплата 1000 гривень за гектар угідь для фермерів, які працюють у зонах потенційних бойових дій. І 2000 гривень за гектар для тих, хто веде діяльність безпосередньо на територіях бойових дій.

Ці кошти отримали 2,3 тис. аграріїв та с/г товаровиробників. Загалом Уряд на цю ініціативу Мінагрополітики виділив 1,5 млрд грн.

☝️ Підтримка прифронтових територій є пріоритетом Мінагрополітики. Тож ми продовжуємо шукати можливості для допомоги аграріям і у 2025 році. Це важливо для забезпечення продовольчої безпеки України і світу.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

29 Dec, 19:15


Був запит від наших військових – і це об’єктивна потреба – про створення особливої інституції військового омбудсмена. Потрібна така людина, яка здатна буде захищати права наших воїнів, і така системна спроможність, щоб омбудсмен разом із Міністерством оборони, з усіма іншими, хто необхідний, міг справді впливати на ситуацію та реально допомагати воїнам, рідним наших воїнів. Ми обговорювали створення такої інституції з міністром оборони України, із військовим командуванням, також із представниками громадянського суспільства – багато було поглядів.

І зараз підготовлене перше рішення – указ про призначення уповноваженого Президента України з питань захисту прав військовослужбовців та членів сімей наших воїнів. Щоб розпочати цю роботу й підготувати запуск інституції омбудсмена. Я обрав кандидатуру – сильну кандидатуру. Указ буде опублікований завтра.

Разом із новим уповноваженим, із правозахисною спільнотою та Міністерством оборони погодимо відповідний законопроєкт про військового омбудсмена, а також відповідні системні основи його діяльності: повноваження, фінанси та все інше. Я прошу Верховну Раду та уряд своєчасно підтримати новації, які будуть запропоновані. Маємо вже незабаром дати старт роботі військового омбудсмена. Я дякую всім, хто допомагає.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

29 Dec, 08:55


Підбили підсумки аграрного 2024 року в ефірі телеканалу «РАДА».

➡️ Говорили, зокрема, про ціноутворення і продовольчу безпеку. Експорт української продукції за кордон і пов’язані з цим виклики. Цифровізацію послуг, програми фінансової підтримки аграріїв та інше.

✔️ Про досягнення року, що минає, а також про плани на 2025-й – у відеозаписі.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

28 Dec, 16:30


Говорив сьогодні з Премʼєр-міністром України Денисом Шмигалем, а також спілкувався з міністром енергетики Германом Галущенком. Заслухав деталі по імпорту електрики з Євросоюзу в Україну через Словаччину – близько 19 % у загальному обсязі. Працюємо з іншими сусідами в ЄС. 

Я доручив нашим урядовцям робити разом з Єврокомісією, разом з усіма нашими партнерами у Європі все, щоб зберегти стабільність обʼєднаної європейської енергосистеми та європейських енергетичних правил. Що б там Путін не сказав Фіцо, коли той був у Кремлі, але європейські правила повинні бути сильніше, ніж звʼязки того чи іншого персонажа з Москвою.

Ще одне. Ми готуємо кілька важливих кадрових рішень. Укази вже незабаром. Я хочу подякувати всім, хто допомагає!

Слава Україні!

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

27 Dec, 19:14


Провів сьогодні Ставку. Була окрема доповідь Головкома Сирського щодо фронту.

Донецькі напрямки – найбільш жорсткі, – Запоріжжя, Херсон, Харківщина. Деталі щодо Курщини – бої за участі північнокорейських військових.

У них багато втрат. Дуже. І ми бачимо, що російські військові та північнокорейські наглядачі взагалі не зацікавлені у виживанні цих корейців. Усе в них робиться так, щоб для нас було неможливо захопити корейців у полон: їх свої ж добивають, є такі факти. І в штурми росіяни їх посилають так, щоб у них було мінімум захисту.

Сьогодні були повідомлення, щодо кількох солдатів із Північної Кореї. Нашим воїнам вдалося взяти їх в полон. Але вони були дуже важко поранені, і їх не вдалося реанімувати. Це один із проявів того божевілля, на яке здатні диктатури.

Корейський народ не має втрачати своїх людей в боях у Європі. І на це можуть вплинути, зокрема, й сусіди Кореї, зокрема Китай. Якщо Китай щирий у своїх заявах, що війна не повинна розширюватись, потрібен відповідний вплив на Пхеньян.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

27 Dec, 16:05


#Земельний_банк

16,7 млн грн (+ 3,3 млн грн ПДВ) - результати останніх аукціонів «Земельного банку» у 2024 році.

📍 Сьогодні, 27 грудня, на аукціоні були запропоновані 5 ділянок, загальною площею 527,2 гектари. Лоти розташовані у Полтавській та Київській областях.

ℹ️ Стартова сумарна вартість ділянок - 2,6 млн грн. За результатами торгів вона зросла у 6,4 рази. А середня вартість одного гектару досягла 31 723 тис грн. Під час торгів отримано 53 пропозиції від учасників.

📈 Найдорожчий лот дня - земельна ділянка на Полтавщині, площею 329,3 гектари. Її стартова ціна зросла у 5,6 рази, а переможна ставка досягла 10 млн грн. За лот змагалися 15 учасників. Великий попит демонструє хорошу якість та вигідне розташування даної ділянки. Вартість за один її гектар - 30 364 тис грн.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

27 Dec, 15:01


Україна доставить 500 тонн пшеничного борошна до Сирії.

✔️ 21 вантажівка з гуманітарною допомогою, в межах ініціативи Президента України Володимира Зеленського “Зерно з України”, уже в дорозі. Вдячні за допомогу та співпрацю UN World Food Programme.

Протягом наступних тижнів борошно отримають 33 250 сімей, або 167 000 людей. Кожен пакунок важить 15 кілограмів і може прогодувати сім'ю з 5 осіб впродовж місяця.

🤝 Попри війну, Україна продовжує забезпечувати продовольчу безпеку в світі. Нам важливо підтримати сирійський народ у скрутний для нього час.

@Ukraine_MFA

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

27 Dec, 14:21


Зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Японії в Україні Масаші Накагоме.

🤝 Подякував їм за підтримку. Японія вже надала Україні 12 млрд доларів і один з їхніх пріоритетних напрямків – допомога сільському господарству.

☝️ Звернувся до пана Посла із проханням організувати зустріч з моїм японським колегою, а також провести спільний бізнес-форум між агропідприємствами України та Японії. Адже важливо налагоджувати горизонтальні зв’язки не лише на рівні Урядів, а й між асоціаціями та бізнесом.

➡️ Розповів Послу Японії про перспективні напрямки співпраці. Зокрема, в наших аграріїв є велика потреба в овочесховищах. Адже через їх відсутність біля 35% овочів псуються і не потрапляють до споживача.

➡️ Також нам важливий японський досвід, знання і технології в підходах до глибинної переробки продуктів. Нагадаю, мета Мінагрополітики - перетворити Україну на агроіндустріальну країну. Тому, з інвестиціями японського бізнесу в розвиток агропереробки в Україні, ми зможемо разом експортувати готову продукцію в інші країни.

➡️ Ще один напрямок співпраці, який ми бачимо - залучення японської сторони до розробки біоенергетичної стратегії. Мова йде про виробництво електроенергії та біометану з відходів аграрної продукції.

🤝 Зі свого боку Масаші Накагоме запевнив у подальшій співпраці і підтримці українських аграріїв. Адже Уряд Японії уже прийняв додатковий бюджет для допомоги Україні.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

27 Dec, 07:40


Провів чергове засідання координаційної ради з питань логістики в сільському господарстві. Обговорили питання боротьби з тіньовим ринком зерна.

ℹ️ На сьогодні, за результатами боротьби Бюро економічної безпеки з тіньовим обігом агропродукції, уже надійшло до бюджету 1,3 млрд грн. Разом з тим, цього року експортували понад 5 млн тонн з ознаками ризику неповернення валютної виручки. Нам важливо зменшити ці ризики і створити рівні умови для всіх.

✔️ Для цього хочемо внести зміни до нормативно-правових актів, що регулюють питання експорту сільськогосподарської продукції. Зокрема, удосконалити митні декларації та створити відкриті реєстри сертифікатів і експортерів сільськогосподарської продукції.

👉 Загалом Мінагрополітики працює над автоматизацією всіх процесів, аби мінімізувати людський фактор. Хороший приклад - інформаційно-комунікаційна платформа ДАР, яка автоматично розподіляє допомогу для аграріїв.

Також на засіданні координаційної ради обговорили умови міжнародної торгівлі медом та горіхами, інвестиційні можливості для аграрїів від «Ukraine.Invest» та інші питання.

☝️ Вкотре наголосив, що ми маємо напрацьовувати системні рішення системних проблем. Ініціатива має йти від асоціацій і тоді, крок за кроком, ми спільно зможемо вирішити ті чи інші питання.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

26 Dec, 20:06


Дякую за стійкість, за сміливість у боях цими тижнями нашій 95-й, 80-й, 82-й окремим десантно-штурмовим бригадам. Також 68-ма окрема єгерська бригада – молодці, хлопці! 225-й та 425-й окремі штурмові батальйони – дякую! 

І також хочу відзначити зараз усіх наших воїнів, які завдають далекобійних ударів по території Росії. І в нас є правильні, потрібні результати у знищенні саме військової інфраструктури ворога, і тільки такої: Україна захищається від агресії, і наші удари спрямовані виключно на військові цілі. Збройні Сили України, Служба безпеки України, ГУР, зовнішня розвідка – я дякую вам за влучність, усім нашим залученим структурам.

Слава Україні!

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

26 Dec, 14:50


#Земельний_банк

18,2 млн грн (+ 3,6 млн грн ПДВ) – сьогоднішній результат аукціонів «Земельного банку».

📍Йдеться про 10 земельних ділянок, які розташовані на Закарпатті, Житомирщині та Полтавщині. Їх загальна площа - 746,3 гектари.

📈 Стартова сумарна вартість ділянок 2,1 млн грн підвищилась у 8,6 рази. А середня вартість одного гектару досягла 24 418 грн. Всього під час торгів отримано 58 пропозицій від учасників.

Сьогодні вперше пройшли торги на Полтавщині. Найдорожчою ділянкою став лот з цього регіону, площею 345,5 гектари. Його стартова ціна підвищилась у 8,3 рази, а переможна ставка склала 10 млн грн. За лот змагалися 10 учасників, переможцем стало місцеве аграрне підприємство.

🤝 Приєднуйтесь до аукціонів та отримуйте в користування державні землі на вигідних умовах! Більше пропозицій - за посиланням https://prozorro.sale/auction/?edrpou=0069233

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

26 Dec, 12:37


📍 Зустрівся з членами Європейської Бізнес Асоціації.

👉 Підсумували, яким видався 2024 рік для агросектору. Обговорили плани на наступний рік та питання, які сьогодні турбують галузь.

Зокрема, повідомив присутніх, що до пріоритетів 2025 року ми додали енергетичну незалежність. Вже сьогодні Мінагрополітики включається в розробку біометанової стратегії України. Тим паче, що зелений перехід є обов’язковим в складі Європейського Союзу, куди рухається Україна.

Окрема тема - продовження діючих і запуск нових державних програм підтримки фермерів. Ми також активно взаємодіємо із обласними державними адміністраціями над паралельним запуском регіональних програм підтримки аграріїв.

✔️ З-поміж іншого, обговорили нові умови експорту сої та продуктів її переробки до країн ЄС; переведення обігу складських документів на зерно в електронну форму; бронювання працівників критичних підприємств за новим порядком; запуск реєстру виробників технічної коноплі та інші питання.

Ще одна важлива тема - дефіцит кадрів в аграрному секторі. Трактористи, оператори навантажувачів та інші робочі спеціальності сьогодні вкрай потрібні галузі. Адже понад 200 тис аграріїв змінили орала - на зброю, і захищають рідну землю на передовій.

☝️ Ми ведемо діалог з міжнародними партнерами щодо збільшення їх підтримки для перекваліфікації кадрів, покращення матеріально-технічної бази закладів профтехосвіти і відповідних начальних центрів. В тому числі працюємо над адаптацією с/г машин та механізмів для роботи на них людей з обмеженими можливостями. Також зосередили увагу на тому, щоб державне і регіональні замовлення на підготовку нових фахівців відбувалися за потребами ринку. Навчальні заклади мають готувати спеціалістів під очікування роботодавців. Крім того, запропонував присутнім збільшити кількість дуальної освіти і постійно діючих класів безпосередньо на підприємствах.

🤝 Подякував членам Європейської Бізнес Асоціації за постійно діючий діалог. Бо наявність діалогу завжди приводить до результату.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

26 Dec, 08:01


💰 39,4 млн гривень.

На таку суму у 2024 році Мінагрополітики надало державної підтримки с/г товаровиробникам, які використовують меліоровані землі.

➡️ Для отримання бюджетної дотації вони подавали заявки до Державного аграрного реєстру. Після перевірки поданих заявок комісією Мінагрополітики, державна підтримка надана 10 аграрним підприємствам та території Черкаської, Київської, Одеської, Полтавської, Житомирської та Львівської областях, на загальну суму 39,4 млн гривень.

✔️ За цей кошт забезпечено зрошення на площі 2,5 тис. гектарів оброблювальних угідь.

ℹ️ Нагадаю, державна підтримка надається у розмірі до 50% вартості витрат (без урахування ПДВ) товаровиробникам за проведення робіт з реконструкції та/або нового будівництва меліоративних систем та організаціям водокористувачів для відновлення, реконструкції, модернізації, капітального ремонту насосних станцій (які прийняті в експлуатацію у період з 1 листопада попереднього року до 31 жовтня поточного року).

➡️ Максимальний розмір дотації товаровиробнику складає 26,5 тис. гривень на 1 гектар оброблюваних угідь, на яких проведені відповідні роботи.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

25 Dec, 14:02


🏠 єОселя для аграріїв.

Запуск такої програми обговорили сьогодні з головою правління «Укрфінжитло» Євгеном Мецгером. Іпотечна ініціатива передбачатиме доступні кредити під 3% та 7% терміном на 20 років на купівлю житла. Перевага надаватиметься сільській місцевості.

➡️ Мінагрополітики зацікавлене в такій соціальній програмі. Тому далі спільно працюватимемо над створенням дорожньої карти. Для початку визначимо критерії іпотечної програми. Зокрема, категорії, регіони та розмір компенсації першого внеску. Акцент плануємо зробити на аграріях з прифронтових територій, ВПО та жінках.

Впевнений, така програма не лише дасть можливість отримати фермерам власне житло, а й допоможе розвинути аграрну галузь та забезпечити соціальну стабільність на селі.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

25 Dec, 11:35


⭐️ Сьогодні в Міністерство аграрної політики та продовольства України завітали колядники з Полтавщини.

Співали новорічно-різдвяні пісні та розповідали вірші. Вдячний їм за святковий настрій. Так важливо, особливо в складні часи, берегти і примножувати українські традиції та культуру.

🙏 Друзі, не втрачайте віру в краще майбутнє. Даруйте світло кожного дня і відкривайте свої душі для добра. З Різдвом Христовим!

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

25 Dec, 08:35


1,98 млрд грн отримали аграрії України з початку року.

➡️ Така допомога для 27 614 фермерських господарств та інших виробників сільськогосподарської продукції виплачена за підтримки Світового банку. Зокрема:

✔️ 10 447 отримали бюджетну субсидію на 1 гектар для провадження с/г діяльності на загальну суму понад 1,15 млрд грн.

✔️ 15 252 - дотацію для утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямів продуктивності на суму понад 620 млн грн.

✔️ 1 915 - спеціальну бюджетну дотацію для утримання маточного поголів’я кіз та/або овець на суму понад 207 млн грн.

➡️ Мінагрополітики продовжуватиме реалізовувати відповідну програму і в 2025 році.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

24 Dec, 18:02


🌟 Сьогодні у Святий вечір українці зустрічають першу зорю, яка сповіщає про Різдво Христове.

🙏 Ми всі молимося, щоб ця зірка принесла в нашу країну довгоочікуваний мир. Щоб у кожному домі панували спокій, гармонія і достаток. А серця близьких та рідних зігрівала любов і турбота.

💛 Різдво - свято злагоди та єднання сім’ї. А всі ми разом – велика українська родина. Єдина у своїй вірі в перемогу, яку щодня наближаємо, кожен на своєму місці.

Друзі, бережіть себе, свої родини, нашу Україну!
Христос рождається! Славімо його! Зі святом❗️

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

05 Dec, 09:04


Щойно підписав указ, який надає силу рішенню РНБО про санкції. Це санкції проти тієї частини влади зараз у Грузії, яка здає Грузію Путіну.

Так буває в міжнародних справах: якщо вчасно не відреагувати або якщо відреагувати непринципово, то далі – втрачені десятиліття і країни, позбавлені свободи.

Не можна втратити нікого в цьому регіоні: ані Грузію, ані Молдову, ані Україну. Разом треба захищатись проти Москви.

Ми закликаємо Європу, Америку, всіх у світі діяти так само – діяти принципово.
Слава Україні!

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

05 Dec, 08:01


📍Днями, спільно з польським колегою Чеславом Секерським, відкривали міжнародний форум з агропродовольчої безпеки Agro&Food Security Forum, який пройшов у Варшаві.

👉Про результати форуму, українсько-польські відносини в аграрній сфері, перспективи взаємин між Україною та ЄС у галузі сільського господарства та очікування від польського головування в Раді ЄС поділився з журналістами Укрінформ.

✔️Детальніше про нашу розмову за посиланням http://surl.li/hehtra

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

04 Dec, 16:02


👉Про перспективи аграрної галузі наступного року говорили з журналістами LIGA ZAKON.

✔️Також підняли питання розширення ринків збуту української агропродукції, вплив підвищених податків на галузь та бронювання працівників.

Більше інформації за посиланням http://surl.li/zbtbrb

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

04 Dec, 10:00


📍Під час робочої поїздки до Польщі зустрівся із їхнім міністром сільського господарства Чеславом Сікерським. Це вже третя наша зустріч.

👉З 1 січня Польща буде головувати в Раді ЄС, тому важливо окреслити співпрацю наших країн в аграрній галузі.

✔️Говорили про проблеми кордону та спільну торгівлю в сільському господарстві. А також про вихід на європейські та інші міжнародні ринки, інвестування польського бізнесу в Україну і створення спільних агропереробних підприємств.

☑️Також підняв питання страхування від військових ризиків. Мова йде про державне страхування польським Урядом їхнього бізнесу, який працює в Україні. Ефективна реалізація цього механізму дозволила б більшій кількості польських інвесторів вкладати свої кошти в нові проєкти на території нашої держави.

📌Наприкінці зустрічі наголосив, що Україна – не конкурент, а партнер для Польщі. Наша співпраця лише покращить розвиток агропереробки обох країн і зміцнить агрокомплекс Європи. Особливо, після вступу України до ЄС.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

03 Dec, 17:56


Сьогодні була доповідь щодо енергетики. Я вдячний усім нашим ремонтним бригадам, кожному працівнику енергокомпаній, які зараз ліквідовують наслідки російських ударів і захищають систему. Дуже важлива сумлінна робота у кожному регіоні, на кожному об’єкті. І це відповідальність не лише за свій об’єкт, а за всю країну – за стійкість усієї нашої держави та захист усіх наших людей. Максимально треба зараз відпрацювати на рівні від уряду та Міністерства енергетики до всіх наших областей і громад.
Слава Україні!

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

03 Dec, 13:00


Сьогодні разом з Міністром сільського господарства Польщі Чеславом Секерським відкрили потужний форум «Agro&Food Security Forum 2024». Участь у ньому беруть 22 країни і 250 представників різних компаній.

🤝 Подякував польському колезі за запрошення. І почав свій виступ з аналітики. Тому що дуже важливо оперувати цифрами і говорити про реальність, а не про емоції.

☝️ Польський агросектор разом з
переробкою в три рази більший, ніж відповідний сектор агровиробництва та переробки в Україні. За десять місяців 2024 року Польща експортувала до України на 5 млрд 651 млн доларів. Україна за цей період експортувала до Польщі на 4 млрд 15 млн доларів.

✔️ В минулому році Польща експортувала до нас лише мінеральних добрив на 354 млн доларів. Серед інших продуктів і дизель, насіння, сільськогосподарська техніка. І в нашій агропродукції теж є велика частина тих товарів, які Польща постачає до нас.

❗️ Нам важливо співпрацювати. Україна - важливий партнер для Польщі в торгівлі. Тому запропонував відкрити нову сторінку співпраці з нашими країнами, де ми говоримо не про перешкоди, а про можливості і синергію. Про те, чого ми можемо досягти разом, застосовуючи технології, ресурси і знання Польщі на території України. У нас в майбутньому є великий потенціал для експорту на треті ринки.

Запросив польський бізнес відкривати спільні підприємства агропереробки в Україні. Наприклад, по переробці бобових культур, виготовленню кормів для тварин, біоетанолу та інше.

🤝 Наприкінці виступу подякував Міністерству сільського господарства і розвитку села Польщі, Асоціації бобових України, Польсько-Українській Господарчій Палаті, Посольству України в Польщі за організацію форуму. І побажав всім учасникам плідної і натхненної роботи.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

03 Dec, 08:15


#єРобота: 464,8 млн грн грантових коштів отримали цьогоріч агропідприємства в рамках урядової програми підтримки.

👉Українські агровиробники продовжують користуватися державними ініціативами для допомоги малому і середньому бізнесу.

✔️Загалом від початку дії програми (2022 року) аграріям уже виплатили понад 1,17 млрд гривень для 251 підприємства. З них:

▪️для розвитку тепличного господарства понад 319,8 млн грн для 65 агропідприємств.

▪️для розвитку садівництва, ягідництва та виноградства 849,9 млн грн для 191 агропідприємства.

📌З початку цього року вже виплатили грантів на суму 464,8 млн грн на створення садів і теплиць. Крайня виплата відбулася 28 листопада, коли 19,3 млн грн на розвиток садів і теплиць отримали ще 4  підприємства.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

02 Dec, 19:32


Сьогодні був в Україні з візитом канцлер Шольц. Ми з ним довго говорили – одна з найдовших двосторонніх зустрічей, особливий формат – більш ніж дві з половиною години. Вся тематика, яка має значення для наших країн, була обговорена. 

Головне – це ППО, посилення нашого захисту неба. Німеччина вже лідер у цьому і загалом у підтримці в Європі. На континенті – номер один по рівню допомоги Україні: від Німеччини – майже 30 мільярдів євро. Оборонна підтримка, також підтримка нашої стійкості. 

Хочу подякувати канцлеру персонально і всій Німеччині, усьому німецькому народові, який так принципово з нами. Для нас в Україні важливо, щоб рівень німецької підтримки не зменшувався і надалі. Це буде найважливіший та вчасний сигнал усім іншим нашим партнерам. 

На зустрічі з канцлером ми домовились, що Німеччина буде з Україною в подальшому саме так, як потрібно, незалежно від того, що буде відбуватись у глобальній політиці – які зміни можуть бути настроїв.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

02 Dec, 15:31


#Земельник_банк

1,6 млн грн (+ 325 тис. грн ПДВ) — результат аукціонів «Земельного банку» за сьогодні.

📍 6 аукціонів із суборенди державних земель с/г призначення відбулися на Закарпатті, Житомирщині та Вінниччині. Загальна площа лотів склала 147 га.

📈 За результатами торгів, сума стартової ціни — 477 тис. гривень зросла у 3,4 раза та склала 1,6 мільйонів гривень. Середня вартість 1 гектара склала 11 тисяч грн.

☝️Найдорожчий лот за сьогодні — земельна ділянка на Вінниччині площею 27,2 га, яка була повторно виставлена на торги. Її початкова ставка — 93 тисячі гривень, підвищилась у 9 разів до 817 тисяч гривень.

Передача державних сільгоспземель у користування через прозорі торги приносить максимальну вигоду для громад та державного бюджету. Більше пропозицій оренди - за посиланням https://prozorro.sale/auction/?edrpou=00692334

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

02 Dec, 14:00


📍 Вже вдруге з офіційним візитом у Польщі.  Сьогодні зустрівся з новопризначеним Надзвичайним і Повноважним послом України в Республіці Польща Василем Боднарем.

Обговорили українсько-польські відносини в аграрній сфері. Зокрема, одне з найважливіших для українських аграріїв питань - вільний доступ українського експорту в Європу. 

👉 Розповів про основні пріоритети Мінагрополітики. Серед яких - євроінтеграція, глибинна агропереробка, виробництво продукції з доданою вартістю  та відкриття нових ринків.  

☝️ Наголосив, що для нас важливе поглиблення економічних зв'язків між Україною та Польщею. В першу чергу,  в аграрному секторі. Україна і Польща - не конкуренти, а країни, які можуть доповнювати одна одну. Зокрема, в пошуку нових ринків в третіх країнах. 

🤝 Саме ці аспекти ми збираємось обговорити під час спільного українсько-польського аграрного форуму «Agro&Food Security Forum 2024». Це дозволить поглибити горизонтальні зв’язки на рівні профільних асоціацій і агровиробників України та Польщі.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

02 Dec, 11:00


Міністерство аграрної політики та продовольства України запускає електронну систему Є-Рослинництво.

🗣 З 1 грудня 2024 розпочато функціонування електронної системи реєстрів у галузі рослинництва Є-Рослинництво.

➡️ Складовими частинами електронної системи реєстрів у галузі рослинництва є База даних сортів, яка складається із взаємопов’язаних електронних реєстрів:

🟢 Реєстру заявок
🟢Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні
🟢Державного реєстру патентів на сорти рослин
та
🟢 Реєстр суб'єктів насінництва та розсадництва
🟢 Реєстр аудиторів із сертифікації (агрономів-інспекторів)
🟢 Реєстр сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал
🟢 Реєстр органів з оцінки відповідності

☝️ Для подання заявки та отримання послуг у сфері насінництва, розсадництва та охорони прав на сорти рослин фізичні особи, фізичні особи-підприємці, юридичні особи подають заявку через електронний кабінет системи еРослинництво.

ℹ️ Детальніше тут: https://minagro.gov.ua/ye-roslynnytstvo

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

02 Dec, 09:12


Під час 3-ї Міжнародної конференції з продовольчої безпеки «Grain From Ukraine» в інтерв’ю газеті «Daily Sun» розповів, що в рамках цієї гуманітарної ініціативи Володимира Зеленського до 12 країн Африки та Азії вже відправлено понад 280 тис. тонн сільськогосподарської продукції. Зокрема, пшениці та пшеничного борошна, кукурудзи, гороху та олії.

☝️ Більш того, Україна розглядає можливість розширити список країн, куди буде доправляти продовольство. Йдеться про країни Латинської Америки та Карибського басейну, а також Близького Сходу та Африки.

💡 Ідея ініціативи «Grain From Ukraine» проста, але надзвичайно потужна. Це символ солідарності України зі світом. Їжа - це не зброя. Це засіб допомоги іншим. Ми надаємо зерно країнам, які його найбільше потребують, тим, хто стоїть перед загрозою голоду.

🗣 Більше про це – в інтерв’ю за посиланням: https://thesun.ng/grain-from-ukraine-initiative-symbol-of-solidarity-with-world-koval-food-minister/?amp

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

02 Dec, 07:50


2 500 000+ заяв про Зимову єПідтримку за добу. Це абсолютний рекорд для цифрових сервісів. Безперечно, вона стала наймасовішою онлайн-послугою у світі.

По цифрах:
— на дітей подали 551 000+ заяв
— 64 % користувачів жінки, 36 % — чоловіки
— середній вік — 30–40 років

Якщо ще не встигли подати заяву, оновлюйте застосунок та оформлюйте допомогу від держави. Інструкція, як це зробити, — тут.

Послуга настільки швидка, що майже непомітна, щоб подати заяву треба всього кілька секунд. Супернавантаження, до речі, витримали, Дія працює стабільно.

Роботу над помилками після Нацвідбору провели 😉

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

01 Dec, 19:11


За перший же день роботи «єПідтримки» – вже більш ніж 2 мільйони 100 тисяч заявок на виплату 1000 гривень. Зокрема, майже пів мільйона заявок на виплату дітям. «єПідтримка» працює для кожного й кожної в Україні – і для дорослих, і для дітей. Важливі цифри, які доводять своєчасність програми.

Кошти можна буде спрямувати для оплати українських товарів та послуг, зокрема комунальних послуг, українських ліків, залізничних квитків, українських книжок. Є можливість спрямувати виплату на підтримку Сил оборони України через волонтерські фонди. Кошти можна отримати впродовж 3 місяців – до 28 лютого, а витратити до кінця 2025 року.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

01 Dec, 15:23


Сьогодні маємо важливий крок в Україні: для підтримки наших людей цією зимою. Стартувала наша програма «єПідтримка» – тисяча гривень для наших людей в Україні. Це для кожного й кожної – для всіх: для дорослих, для дітей. У середньому – кілька тисяч на сім’ю, і кошти – на оплату товарів та послуг, українських товарів та послуг. Зокрема, це комунальні послуги, українські ліки, квитки на залізницю, можна буде купити й книжки за ці гроші. Ну і, звичайно, програма може стати також фактично програмою національного донату – якщо спрямувати цю тисячу на підтримку волонтерів, на нашу оборону. Я вдячний усім, хто забезпечує технічну сторону програми: уряд, Мінекономіки, Мінцифри.

Вже за перші пів дня роботи «єПідтримки» мільйон сто тисяч українців зробили заявки на виплату. І в тому числі майже 300 тисяч заявок – на виплату для дітей. Тобто масштаб програми й темп реалізації хороші. Важливо, щоб уряд контролював роботу всіх систем у програмі – щоб на сто відсотків забезпечили все, що обіцяно людям. І також уряд має представити деталі інших програм підтримки цієї зими й протягом наступного року.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

01 Dec, 09:18


Відсьогодні українці вже можуть подаватися на виплату 1 000 грн за програмою Зимова єПідтримка.

Ініційована Президентом України Володимиром Зеленським, одноразова виплата спрямована на підтримку українських родин та українських виробників.

Заявки на виплату прийматимуться упродовж грудня 2024 — лютого 2025 року, а отримати її можна через:
➡️ Мобільний застосунок Дія: з 1 грудня 2024 року.
➡️ «Укрпошту»: з 4 грудня 2024 року.
➡️ Банки-партнери: з 10 грудня 2024 року.

Кошти можна буде витратити на оплату комунальних послуг, купівлю лікарських засобів, книг, медичні послуги, освіту, квитки на транспорт та багато інших важливих речей і послуг. Також Зимову єПідтримку можна задонатити на ЗСУ або витратити на благодійність. Отримана сума не підлягає оподаткуванню.

ℹ️ Детальніше про те, як отримати виплату, можна дізнатися на сайті https://e-aid.diia.gov.ua.

Зимова єПідтримка — це частина нашої великої ініціатива «Зимова підтримка», яка покликана допомогти всім українським родинам у кожному куточку нашої країни.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

30 Nov, 18:08


Зараз на Дніпровщині рятувальна операція після ракетного удару. Пошкоджена звичайна цивільна забудова: житловий будинок та магазин у селищі Царичанка. На цей час відомо, що чотири людини вбиті цим російським ударом. Мої співчуття. 

Сьогодні росіяни знов продовжили надзвичайно підлий терор проти херсонців – проти звичайних людей. Скид з дрона на автобус. Чотири поранених.

І так майже кожен день Україна захищається від цього абсолютно нелюдського тиску. Я вдячний усім, хто нам допомагає пройти все це, захиститись від терору і зберегти життя для людей.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

30 Nov, 08:00


❗️❗️❗️❗️З 1 грудня 2024 року бронювання військовозобов’язаних відбуватиметься виключно через портал «Дія».

✔️ Відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, надані рішеннями Міністерства економіки України або через портал «Дія», залишаються чинними протягом строку, на який вони надані, але не довше ніж до 28 лютого 2025 року.

❗️ Усі підприємства, установи та організації, які наказами Мінагрополітики визначені критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, повинні підтвердити свій статус
до 28 лютого 2025 року відповідно до оновлених критеріїв.

➡️ Водночас, підприємства з діючою критичністю можуть безперешкодно забронювати до 28 лютого 2025 року (тобто, до кінця відведеного строку на оновлення критичності) нових працівників, або працівників, у яких закінчився термін дії бронювання. За цей період часу підприємства зможуть пройти процедуру і після отримання оновленого статусу критично важливого підприємства — забронювати працівників на строк до 12 місяців.

ℹ️ Детальніше - ТУТ.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

29 Nov, 20:30


Разом з Головкомом Олександром Сирським сьогодні визначили, що варто провести заміну командувача Сухопутних військ Збройних Сил України. Новим командувачем призначений генерал-майор Михайло Драпатий. Також новим заступником Головкома призначений полковник Олег Апостол – до цього він командував 95-ю бригадою ДШВ.

Обидва дуже досвідчені воїни. Михайло Драпатий у цьому році організував оборону на Харківському напрямку та фактично зірвав російську наступальну операцію. Загалом він з 2014 року на війні, на найбільш гарячих та відповідальних напрямках.

Олег Апостол – Герой України, пройшов усі командні посади в підрозділах ДШВ, також захищає нашу державу з 2014 року. Чітко знає, що необхідно для зміцнення боєздатності нашої армії. Зараз саме Олег Апостол відповідатиме за нову якість підготовки наших воїнів. У нього є повна підтримка на всіх рівнях, щоб забезпечити саме це.

Сухопутні війська Збройних Сил – це основа армії. І багато залежить для України від того, наскільки ефективно працюватиме структура Сухопутних військ та всіх Сил оборони та безпеки України. Потрібні зміни – зміни в управлінні людьми, які забезпечать більше результатів на полі бою.

Призначив також полковника Павла Палісу заступником керівника Офісу. Бойовий командир, командир 93-ї бригади «Холодний Яр». Він добре розуміє, що в бригадах, на фронті. І мені потрібна саме така людина, щоб точно знати в щоденному режимі інформацію безпосередньо з фронту.

І ще одне. Міністерство оборони України продовжує розвивати наш застосунок «Армія+». І вже в грудні до всіх сервісів «Армії+» має приєднатись Національна гвардія України. Зокрема, це стосується переведень.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

29 Nov, 17:01


Взяв участь в засіданні Клубу Рівненського Агробізнесу.

➡️ Розповів про напрямки держпідтримки аграрної галузі у 2025 році та пріоритети Мінагрополітики.

➡️ Наголосив, що майбутнє галузі - в глибинній переробці. Ми маємо створювати додану вартість, а не просто експортувати сировину за кордон. Україна повинна перетворитися з аграрної на агроіндустріальну державу.

➡️ Тим паче, що наша країна рухається в європейську сімʼю. Сьогодні адаптація нашого законодавства до європейського, перехід нашого бізнесу на їхні стандарти - важливий пріоритет Міністерства. Шлях змін завжди складний. Маємо допомогти українському бізнесу інтегруватися в ринок ЄС. Адже роль українського аграрія в світі важлива. Ми забезпечуємо не лише внутрішню, а й зовнішню продовольчу безпеку.

➡️ Тваринництво - ще один пріоритет Мінагрополітики. Без нього не можливий повноцінний розвиток агросектору. Адже ферма в селі - це соціальна і культурна стабільність і сталість розвитку сільських територій.

➡️ Детінізація землі - ще один напрямок роботи. Ми стартували із проєктом «Земельний банк» на початку жовтня цього року і вже провели аукціонів з оренди державних с/г земель на понад 500 млн грн, з яких 150 млн грн - вже оплачені переможцями торгів. Раніше такі кошти осідали в кишенях незрозумілих «діячів». Тепер - це ще одне джерело наповнення державного і місцевих бюджетів, а також підтримка для розвитку тваринництва і глибинної переробки. Більше того, відбіливши землю, ми відбілюємо і те, що на ній буде рости.

👉 Також наголосив на важливості імпортозаміщення, створенні ОВК, відкритті нових ринків та інше.

☝️ Закликав аграріїв ініціювати важливі для них реформи і підтримку. Ініціатива має йти з базового рівня, щоб зміни були правильні і на користь аграріям. Наша сила, запорука успіху галузі - в синергії та порозумінні.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

29 Nov, 14:01


#Земельний_банк

6 аукціонів на загальну суму 2,6 млн гривень (+520 тис грн ПДВ) — такі результати торгів «Земельного банку» за 29 листопада.

📍 Сьогодні на аукціонах були представлені 6 земельних ділянок Житомирської, Миколаївської та Закарпатської областей загальною площею 174,9 гектарів.

📈 Під час торгів ми отримали 20 пропозицій від учасників. Стартова сумарна вартість земельних ділянок 278 тисяч гривень у результаті підвищилась до 2,6 мільйонів гривень. Зростання вартості відбулось у 9,2 раза.

👍 Топ-лот дня — ділянка 46 гектарів на Житомирщині. За неї змагалися 5 учасників. В ході торгів її стартова вартість підвищилась у 18 разів — до 1,2 млн гривень.

☝️ При укладенні угод у визначені терміни та сплаті повної річної суми суборенди, переможці отримають право користування земельними ділянками на 14 років.

👉 Більше пропозицій на Прозорро.Продажі за посиланням https://prozorro.sale/auction/?edrpou=00692334

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

29 Nov, 11:00


#новини_з_полів #жнива

Жнива добігають до завершення. 73,6 млн тонн врожаю зернових та олійних культур на площі 19,5 млн га зібрано та намолочено в Україні. Також аграрії завершують збір цукрового буряка.

Зокрема зібрано:
✔️ 53,9 млн тонн зернових;
✔️ 19,7 млн тонн олійних;
✔️ 12,1 млн тонн цукрового буряку.

По валовому збору зернових лідирують сільгоспвиробники Одещини – 4,6 млн тонн, Чернігівщини – 4,5 млн. тонн та Полтавщини – 4,2 млн тонн.

По урожайності попереду аграрії Хмельниччини з показником 77,4 ц/га, Чернігівщини – 70 ц/га та Тернопільщини – 68,7 ц/га.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

29 Nov, 08:00


Зустрівся з представниками Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA).

👉 Обговорили реалізацію спільних проєктів: грантову підтримку JICA та «Програму сприяння розвитку малого садівництва: підвищення інклюзивності жінок-фермерів».

Запропонував японській стороні розширити сферу діяльності. Зокрема, долучитись до президентської ініціативи «Grain From Ukraine», розглянути можливість створення продовольчого хабу в Африці, підтримати спільне будівництво сховищ для фруктів, картоплі і та іншого. Адже Японія вирізняється своїми технологіями в охолодженні і переробці овочів. Також попросив їх підтримати розвиток тваринництва.

🤝 Подякував представникам JICA за підтримку. Адже «Проєкт сприяння розвитку малого садівництва: підвищення інклюзивності жінок-фермерів» - це вже третя спільна ініціатива Мінагрополітики та Японського агентства міжнародного співробітництва. Також наприкінці минулого року профільні аграрні інститути, які підпорядковані Міністерству, отримали спеціалізоване обладнання, устаткування та іншу допомогу. А на початку цього року Японія передала сучасну техніку для експлуатації меліоративних систем.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

28 Nov, 17:43


Сьогодні в Казахстані Путін знову рекламував свої ракети – свою готовність вбивати і руйнувати. 

До тисяч ракет, які вже били по Україні, Путін, очевидно, хоче додати ще тисячі. Йому закінчення цієї війни не потрібне. Більше того, Путін хоче не дати ще й іншим закінчити цю війну. 

Розмахувати своїм «орєшніком» зараз він може тільки для того, щоб зірвати зусилля Президента Трампа, які точно будуть після інавгурації. Путін хоче загострити ситуацію зараз так, щоб у Президента Трампа нічого не вийшло – щоб він не зміг закінчити війну. 

Путін – єдиний винуватець цієї війни та єдиний, хто у війну вірить. І саме тому путінська ескалація зараз – це тиск, щоб згодом змушувати Президента Америки йти на умови Росії.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

28 Nov, 15:31


Страхування аграріїв від воєнних ризиків.

Це питання постійно на порядку денному Мінагрополітики. Саме тому зібрав сьогодні представників провідних страхових компаній, аби обговорити умови відповідного страхування. Зокрема, для аграріїв прифронтових територій.

Сьогодні вже є успішні приклади страхування об’єктів нерухомості малого та середнього агробізнесу. Але є і обмеження – територія, де розташоване майно, повинна знаходитися за 100 км від лінії фронту. А також, у більшості випадків, велика відсоткова ставка.

👉 Запропонував страховим компаніям розглянути зменшення цієї відстані і знизити відсотки страхового покриття. Один із виходів – перестрахування. Тут в допомогу може стати Фонд гарантування кредитів у сільському господарстві. Вони можуть застрахувати майно і врожай фермерів.

Окремо проговорили і про важливість дотримання агропідприємствами принципів ESG – екологічних стандартів, як одного з критеріїв для страхування.

Про страхування воєнних ризиків ми також говоримо з міжнародними партнерами. Мова йде про їхні компанії, які працюють в Україні. Такий підхід створить додаткові гарантії для інвесторів та стимулюватиме приплив капіталу.

🤝 Впевнений, разом ми знайдемо вихід із ситуації. Тому працюємо над варіантами далі.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

21 Nov, 11:05


📍 Виступив на заході «Італія підтримує «Made in Ukraine» у Римі.

↪️ Був співмодератором панелі про агропереробку. Важливо, що у заході брали участь керівники профільних аграрних асоціацій - Спілка борошномелів України, Спілка молочних підприємств України та представники бізнесу, які займаються с/г технікою.

✔️ Акцентував увагу на секторальній співпраці з Італією. Дуже важливо, що з італійського боку були присутні основні інституції, які і зробили Італію лідером в переробці. Це Кредитно-страхове агентство SACE, Державний суверенний фонд Італії, Італійське торгове агентство ICE, Агенція SIMEST. Їхній досвід державної політики в експорті та агропереробці для нас дуже цінний.

👍 Італія для нас - один із ключових торговельних партнерів. За 10 місяців цього року до Італії експортовано української продукції на суму 1 млрд 034 млн доларів. Натомість із Італії імпортовано на загальну суму 481 млн доларів. Ці показники вищі, ніж у 2023 році, тобто товарообіг між нашими країнами зростає.

🤝 Подякував уряду Італії за постійну підтримку України, особливо в цей непростий для нашої держави час. Італія є не лише нашим партнером, але й другом, який стоїть пліч-о-пліч із нами на шляху до економічного розвитку, стабільності та миру.

🗣 Виробництво основних с/г культур, як і посівні площі під ними, скоротилися з початку повномасштабного вторгнення росії. Проте Україна залишається чистим експортером аграрної продукції. Виробництво основних культур перевищує їх внутрішнє споживання у 2-5 рази.

🗣 Так, за прогнозами Мінагрополітики, у 2024-2025 роках Україна виробить майже 25 млн тонн кукурудзи, з яких тільки 5,6 млн тонн будуть потрібні всередині країни. Така ж сама ситуація спостерігається з ячменем, соєю, ріпаком.

❗️ Тому нам так важливо не лише постачати сировину, а й створювати додану вартість. Це один з пріоритетів Мінагрополітики. Саме тому Україна зараз активно інвестує у розвиток переробної промисловості і запрошує партнерів до відкриття спільних переробних підприємств.

✔️ Я бачу чималий потенціал співпраці з Італією і надалі. Зокрема, у таких напрямках, як олійно-жирова, харчова промисловість та біоенергетика.

👍 Україна сьогодні — це країна можливостей. Тому наприкінці виступу запросив італійських інвесторів скористатися цим потенціалом і інвестувати в Україну.

☝️ Нам потрібна реальна взаємодія між країнами вже зараз. Україна потребує прикладів співпраці та інвестицій і ми повинні максимально сконцентруватися на цьому. Не завтра, а сьогодні.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

21 Nov, 08:16


Зустрівся з Міністром підприємств та виробництва Італії Адольфо Урсо.

👉 Говорили про їхній досвід в глибинній переробці.

Зокрема, як Італія проходила шлях від продажу сировини до реалізації готової продукції, яка сьогодні є лідером європейського і світового ринку в своїх нішах.

☝️ Перехід від сировинної економіки в аграрному секторі до доданої вартості нам дуже важливий. Це один з пріоритетів Мінагрополітики для розвитку аграрної галузі України.

🤝 Італійський бізнес вже пройшов цей шлях і має конкретний досвід. Тож домовились з колегою-міністром посилити горизонтальні звʼязки на рівні національних аграрних асоціацій двох країн. Ми готові розвивати глибинну переробку і далі, щоб виходити на треті ринки разом.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

21 Nov, 06:01


День Гідності та Свободи: сила українського духу

Сьогодні, у цей особливий день, ми згадуємо події, які змінили Україну назавжди. Одинадцята річниця Дня Гідності та Свободи – це нагадування про те, що українці завжди стояли і стоятимуть за свої права, свободу та незалежність.

👉 Цей день об’єднує всіх нас у спільному прагненні до правди, справедливості та гідного життя. Майдан 2004-го, Революція Гідності 2013-го, і, зрештою, сучасна боротьба з агресором – це ланцюг подій, який демонструє незламність нашого народу.

🙏 Низький уклін усім, хто захищав і захищає нашу свободу. Ми пам’ятаємо і шануємо кожного Героя.

👍 Разом ми здолаємо всі виклики. Наша земля, наша гідність і наша свобода – це те, що нас єднає і робить непереможними.

🇺🇦 Слава Україні!

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

20 Nov, 19:11


Сьогодні було багато нервів і питань про якусь особливу небезпеку. Хоча скільки жорстоких і підлих ударів Росії ми вже пройшли за цей час. Завжди треба звертати увагу на повітряну тривогу. У нас такий сусід – божевільний. Сьогодні, у 1001-й день повномасштабної війни, Росія так само божевільна, як і в 1000-й день, і 24 лютого. Інформаційне нагнітання, яке було сьогодні, якісь панічні повідомлення, які пересилали, – усе це тільки Росії ж і допомагає. 

Будь ласка, бережіть себе, допомагайте нашій армії і дбайте, зокрема, щоб ніхто не міг використати ваші емоції у своїх власних інтересах. А ми продовжуємо зміцнювати ППО.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

20 Nov, 14:14


Провів зустріч з керівниками Державного суверенного фонду Італійської Республіки (Cassa Depositi e Prestiti Equity S.p.A.).

✔️ Презентував Стратегію розвитку сільського господарства та сільських територій в Україні 2030 року, яка фактично є дороговказом для українського аграрного сектору на шляху євроінтеграції.

👉 Обговорили і залучення італійських інвестицій, інновацій та технологій в розвиток українського агросектору. А також підтримку Італії в експертизі та секторальних дослідженнях в аграрній галузі.

ℹ️ Cassa Depositi e Prestiti Equity S.p.A. – італійський суверенний інвестиційний фонд, створений у 2011 році для інвестицій в стратегічні італійські компанії. У них - три пріоритети допомоги: агросектор, як сталість розвитку територій, підтримка зайнятості населення в країні, інфраструктура та енергетика. Такі пріоритети близькі і нам.

☝️ Адже ми не уявляємо розвитку агросектору - без розвитку інфраструктури в регіонах, особливо в сільських територіях, і без стабільної енергосистеми. Все це та зона відповідальності, де ми шукаємо допомогу партнерів. Таких, як, зокрема, Державний суверенний фонд Італії.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

20 Nov, 12:14


📍 Сьогодні працюю в Італії. Зустрівся з президентом Міжнародного фонду сільськогосподарського розвитку (IFAD) Альваро Ларіо. Це перша зустріч з ним, відколи Україна приєдналася до Фонду і стала 179 країною-членом.

🤝 Подякував йому за допомогу і розповів про затвердження «Стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій -2030». Ця Стратегія стане дорожньою картою у співпраці Міністерства з міжнародними партнерами, зокрема - з IFAD. Мова йде про підтримку України в тих напрямках, які є пріоритетами Міністерства. Зокрема, іригація, сільський розвиток та підтримка трансформації продовольчих систем. Все це - мандат IFAD.

Також обговорили механізм фінансування для підтримки аграріїв.

Повідомив, що Україна вже встановила контакт з національним координатором по Україні − Головою Міжнародного представництва IFAD у країнах Північної Африки та Східної Європи Науфелем Телахігом.

☝️ Наприкінці зустрічі запросив представників IFAD долучитись до продовольчого саміту Grain from Ukraine та взяти участь у дискусії щодо продовольчої безпеки та боротьби з дезінформацією і нелегальною торгівлею.

ℹ️ Довідково. Міжнародний фонд сільськогосподарського розвитку (IFAD) - спеціалізована агенція системи ООН і кредитно-фінансова організація, мандат якої передбачає подолання бідності і голоду у сільській місцевості та країнах, що розвиваються. Фонд є єдиною багатосторонньою інституцією розвитку, яка зосереджує увагу виключно на трансформації сільської економіки та продовольчих системах.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

20 Nov, 07:00


#єРобота: 441,7 млн грн грантових коштів отримали цьогоріч агропідприємства в рамках урядової програми підтримки

➡️ Українські агровиробники продовжують користуватися державними ініціативами для допомоги малому і середньому бізнесу.

Загалом від початку дії програми для розвитку тепличного господарства виплачено кошти 63 агропідприємствам на загальну суму понад 310,8 млн грн.

А для розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства виплачено гранти 189 агропідприємствам на суму 835,8 млн грн.

Загальна сума таких коштів з 1 липня 2022 року складає понад 1,14 млрд гривень для 247 агропідприємств.

☝️ З початку 2024 року вже виплатили грантів на суму 441,7 млн. грн на створення садів і теплиць. Крайня виплата відбулася 18 листопада, коли 22,2 млн грн на розвиток садів і теплиць отримали ще сім підприємств.

ℹ️ Детальніше – за посиланням https://diia.gov.ua/services/categories/biznesu/yerobota

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

19 Nov, 18:01


В межах робочої поїздки до Брюсселю для зустрічі з с/г міністрами ЄС сьогодні також відвідав позачергове пленарне засідання Європарламенту з нагоди 1000 днів протистояння повномасштабній війні Росії проти України.

👉 У засіданні в онлайн-режимі взяв участь і Президент України Володимир Зеленський.

☝️ Глава держави наголосив, що тисяча днів війни – це величезний виклик. Україна заслуговує на те, щоб наступний рік став роком миру. І ми мусимо зробити все, щоб закінчити цю війну – чесно і справедливо.

👏 Європейські парламентарі промову Володимира Зеленського зустріли оплесками стоячи.

👍 Сьогодні кожна людина у світі бачить, що український народ демонструє неймовірну єдність, стійкість і готовність боротися за свою свободу та незалежність.

👊 А Збройні Сили України стали символом мужності, ефективно протистоять одній із найбільших армій світу та здобувають перемоги, які вражають увесь світ.

🤝 Міжнародна спільнота стоїть поруч із нами. Ця підтримка відчувалася в залі Європарламенту.

➡️ Сьогодні Україна прагне не лише перемогти у війні і досягнути справедливого миру. Але й побудувати сильну, демократичну державу, що стане прикладом для інших.

💛 1000 днів боротьби – це доказ того, що Україна незламна.
Ми обов’язково переможемо!

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

19 Nov, 16:45


❗️ Друзі, Верховна Рада прийняла проект Закону “Про державний бюджет України на 2025 рік” у другому читанні та в цілому.

✔️ У ньому закладено понад 6 млрд гривень на підтримку аграрної сфери.

1 млрд грн - на розвиток тваринництва та агропереробної галузі. Це кошти, які надійдуть до Держбюджету із проєкту «Земельний банк» від аукціонів з оренди державних с/г земель. Відбілення ринку землі стало переломним фактором для підтримки агросектору 💪

Також у Держбюджеті передбачено 4 726 млн грн на виплату дотацій на гектар сільгоспвиробникам та на утримання корів, овець та кіз.

200 млн грн заплановані на відновлення і будівництво меліоративних систем. Ще 5 млн грн - на компенсацію ЄСВ сімейним фермерським господарствам. А також 80 млн грн - на надання пільгових безвідсоткових кредитів фермерським господарствам.

До цього всього, 1,37 млрд - на видачу грантів, в тому числі, на сади і теплиці.

І 1 млрд грн - на розмінування сільськогосподарських земель.

👍 Загалом держбюджет-2025 спрямований на забезпечення комплексного підходу до підтримки пріоритетних сфер, розвитку критично важливих галузей та відновлення економіки в умовах війни. Дякую народним депутатам за підтримку!

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

19 Nov, 15:31


#новини_з_полів

Аграрії країни засіяли 6,14 млн га озимих культур.

Зокрема:
✔️ озимої пшениці – 4,4 млн га (98 %);
✔️ озимого ячменю – 610,5 тис. га (96 %);
✔️ озимого жита – – 68,6 тис. га (97 %);
✔️ озимого ріпаку – 1,08 млн га (96%).

🔝 Серед лідерів за обсягами сівби озимих на зерно попереду аграрії Одеської області - 760 тис. га, Дніпропетровської області - 532 тис. га та Миколаївської області- 503,1 тис. га.

Аграрії 14 областей завершили сівбу озимих зернових. Сільгоспвиробники 12 областей закінчили сівбу озимого ріпаку.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

19 Nov, 14:40


📍 Зустріч країн-сусідів.

Провели робочу нараду на рівні міністрів сільського господарства п’яти країн-членів ЄС - Угорщини, Польщі, Румунії, Словаччини, Болгарії та України.

✔️ Обговорили позицію кожної держави щодо продовження спеціального режиму торгівлі агропродукцією АТМ з України до ЄС.

👉 Наші сусіди мали нагоду висловити своє бачення щодо цього питання. А також озвучити пропозиції відносно наступного етапу дії автономних торгових преференцій (з 5 липня 2025 року).

✔️ Звернув увагу колег щодо нерівних умов конкуренції між Україною та країнами-сусідами ЄС для українських аграріїв. Адже українські виробники збирають урожай під обстрілами, підриваються на мінах на українських полях, працюють без можливості отримання дешевого кредитного ресурсу, як в Європі. Та, фактично, виживають за рахунок власних сил, оптимізму та віри в перемогу України.

☝️ Наголосив, що саме тому в своїй роботі на шляху до євроінтеграції Мінагрополітики України керується позицією підтримки українського аграрія. Адже наші «люди землі» сьогодні забезпечують не лише продовольчу безпеку України, а й інших країн світу.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

19 Nov, 13:31


📍 Під час робочої поїздки до Брюсселю продовжую зустрічі із колегами - європейськими міністрами сільського господарства.

Друг України, міністр продовольства і сільського господарства Німеччини Джем Оздемір вчергове висловив повну підтримку та солідарність Україні і нашому агросектору. Засвідчив подальшу підтримку наших ініціатив. Запросив українську делегацію на «Зелений тиждень» до Берліну у січні 2025 року. Там очікується присутність 60 міністрів та понад 10 міжнародних організацій. На цьому заході плануємо спільний side event.

З Міністром сільського господарства, рибальства, продовольчої безпеки та природи Королівства Нідерландів Фемке Вірсмою обговорили підтримку у підготовці євроінтеграції України до ЄС. Зокрема, надання допомоги у вибудовуванні системи управління безпечності харчових продуктів, забезпечення благополуччя тварин та заходів захисту рослин. Ще одна тема - посилення співпраці між Держгеокадастром України та Нідерландів. Також запросили нідерландських колег до співпраці у молочній галузі та картоплярстві. Будемо продовжувати цей діалог з посольством Нідерландів в Україні.

Крім того, підтримку України в процесі євроінтеграції обговорив з Міністром сільського господарства, рибальства та продовольства Іспанії Луїсом Планасом, Міністром регіональних справ і сільського господарства Естонії Пірет Хартман. А також із колегами з Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини, Болгарії та ін.

❗️ На кожній зустрічі ще один важливий акцент – спільна боротьба з дезінформацією в Європі про український експорт. Щораз закликаю наших партнерів разом руйнувати негативні міфи про нашу продукцію. Наприклад, що вона завалює європейські ринки і тому немає місця для продукції їхніх виробників. Цю та інші нісенітниці активно поширює ворог.

🤝 Наша синхронізація з європейськими с/г міністрами дуже важлива, адже левова частка євроінтеграційних законодавчих змін стосується аграрної галузі України. І синергія з керівниками аграрної галузі європейських країн, посилення прямих горизонтальних зв’язків, як ніколи, на часі.

🗣 Європейський тиждень – продовжується. Вже завтра беру участь у заході “Італія підтримує Made in Ukraine” та маю ряд інших важливих для розвитку сільськогосподарської галузі України зустрічей. Про це – згодом.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

18 Nov, 12:01


Мінагрополітики запускає новий сервіс «е-рослинництво».

✔️ Відповідну Постанову «Деякі питання створення та функціонування електронної системи реєстрів у галузі рослинництва «е-рослинництво» прийняв Кабінет Міністрів на своєму засіданні.

☝️ Головна мета - запровадження електронної системи реєстрів у галузі рослинництва і порядок створення та функціонування електронної системи реєстрів у галузі рослинництва.

🗣 Постанова спрямована на виконання Україною міжнародно-правових зобов'язань у сфері європейської інтеграції. Вона забезпечить простежуваність у сфері насінництва та розсадництва та охорони прав на сорти рослин.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

18 Nov, 09:15


Набрав чинності наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України №3498, що затверджує Гігієнічні вимоги до виробництва та обігу харчових продуктів тваринного походження, які постачаються в невеликих обсягах кінцевим споживачам або локальним закладам роздрібної торгівлі.

👉 Зокрема, до виробництва та обігу яєць, рибних продуктів, живих двостулкових молюсків, м’яса птиці та зайцеподібних, а також туш та м’яса диких тварин.

🗣 Гігієнічні вимоги до виробництва та обігу харчових продуктів тваринного походження, що постачаються в невеликих обсягах, встановлено відповідно до підходів, визначених законодавством Європейського Союзу.

☝️ Наказ вдосконалює механізми державного регулювання у сфері відносин, пов’язаних з виробництвом та обігом харчових продуктів тваринного походження, що постачаються в невеликих обсягах.

👍 Це сприятиме обігу безпечних харчових продуктів тваринного походження завдяки встановленню єдиних, прозорих та чітких вимог до виробництва та обігу харчових продуктів тваринного походження, що постачаються в невеликих обсягах.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

17 Nov, 20:26


План посилення України – це План перемоги, який я представив партнерам. Одним із головних пунктів є далекобійність для нашої армії. Сьогодні багато в медіа говорять про те, що ми отримали дозвіл на відповідні дії. Але ударів завдають не словами. Такі речі не анонсують. Ракети самі за себе скажуть. Обов’язково. Слава Україні!

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

17 Nov, 07:00


Шановні аграрії, фермери,
дорогі люди землі❗️

🙏 Ви все своє життя присвятили праці. Ви ніколи не опускаєте руки, завжди думаєте про Україну і рухаєтесь вперед. Дякую вам за це.

☝️ Сьогодні робота кожного фермера, кожного переробника агропродукції – це не про бізнес, а про віру. Про віру в Перемогу. Віру в те, що Україна буде розвиватись і забезпечувати продовольчу безпеку в усьому світі.

На ваших плечах відповідальність за сотні і тисячі робочих місць. Ви працюєте у складні воєнні часи і досягаєте вражаючих результатів. Україна і зараз один з найбільших міжнародних експортерів зернових, олії та багатьох продуктів харчування. Завдяки вам ми маємо стійкість, сталість і тяглість розвитку аграрної галузі України.

🤝 Бажаю вам стабільності, хороших врожаїв, наснаги, здоров’я і родинного затишку. Перемоги усім нам!

🥳 Зі святом! З Днем працівників сільського господарства України!

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

16 Nov, 08:01


Зустрівся з командою Міжнародної організації праці на чолі з директоркою їхнього офісу в Україні Аїдою Ліндмайер та керівником відділу виробництва, гірничодобувної промисловості та енергетики МОП Каспером Едмондсом.

✔️ Обговорили можливі напрями співробітництва. Зокрема, перекваліфікацію та навчання дорослого населення - ветеранів, жінок - аграрним спеціальностям на базі профтехучилищ.

👉 Агросектор – це не лише виробнича індустрія, а гарантія соціальної стабільності і сталості на селі. Уряд прийняв Стратегію розвитку сільського господарства 2030, яка розроблялася на основі спільної аграрної політики ЄС. На базі цієї Стратегії домовилися розробити план працевлаштування людей у сільських територіях через їхню перекваліфікацію. В агросекторі сьогодні не вистачає ветеринарних спеціальностей, механізаторів, агрономів. Необхідно перезавантажити навчально-практичні центри, щоб у стислі терміни підготувати нових фахівців.

✔️ Крім того, обговорили ризики для працівників агросектору в умовах війни. Домовилися проводити тренінгові сесії щодо правил поводження з мінами на полях та іншими ризиками, які можуть загрожувати здоров’ю та життю.

☝️ Під час зустрічі також підняли питання «старіння фермерів», яке турбує всю Європу. Зокрема, яким чином можна зацікавити молодь в тому, щоб вона була мотивована піти від шуму та тривог у місті в сільську місцевість і розвивати фермерство.

ℹ️ Довідково. Міжнародна організація праці (МОП) (International Labour Organization) – спеціалізована установа Організації Об'єднаних Націй (ООН), заснована для підтримки міжнародного співробітництва у справі забезпечення миру в усьому світі й зменшення соціальної несправедливості за рахунок поліпшення умов праці.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

15 Nov, 15:00


#Земельний_банк

3,1 млн грн (+ 621 тис. грн ПДВ) — результат аукціонів «Земельного банку» сьогодні.

📍 9 аукціонів із суборенди державних земель с/г призначення відбулися на Закарпатті та Житомирщині. Загальна площа лотів склала 372,2 га.

📈 За результатами торгів, сума стартової ціни — 621 тис. гривень зросла у 5 разів. Загалом надійшло 25 пропозицій від аграрних підприємств та фермерських господарств.

Найдорожчий лот за сьогодні — земельна ділянка на Житомирщині площею 153,6 га. Її початкова ставка — 228 тисяч гривень, підвищилась у 6 разів до 1,3 млн гривень.

☝️ На наступному тижні відбудуться 13 земельних аукціонів. Шукайте пропозиції суборенди на «Прозорро. Продажі» https://prozorro.sale/auction/?edrpou=00692334

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

15 Nov, 13:31


Напередодні Дня працівників сільського господарства поспілкувався з колективом та студентами Національного університету біоресурсів і природокористування України.

👉 Цей навчальний заклад готує фахівців для агропромислової та природоохоронної галузей. Привітав присутніх зі святом і наголосив, що розвиток будь-якої сфери відбувається тільки тоді, коли є синергія бізнесу, влади і освіти.

🤝 Подякував викладачам, що виховують покоління, які сьогодні прославляють українську державу на аграрному науковому напрямку. А студентам за те, що обрали аграрну галузь, адже нам важливі фахівці в цій сфері.

ℹ️ НУБіП України сьогодні - це понад 26 тис. студентів та понад 1000 доцентів і кандидатів наук, десятки навчально-наукових та дослідних інститутів. Впевнений, цей навчальний заклад - майбутнє аграрної галузі.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

12 Nov, 17:38


Є рішення для багатьох наших воїнів, які хочуть перевестись в інший підрозділ у Збройних Силах України.

Кабінет Міністрів сьогодні затвердив постанову. Технічно функціонал готовий. Міністерство оборони визначить, як стартуватиме система. Все має працювати через «Армію+» – жодної бюрократії. Має бути чітка відповідь на кожен рапорт. Міністерство оборони має пояснити суспільству всі деталі: що на першому, тестовому етапі, що після повного запуску. Всі рішення військових командирів по рапортам будуть моніторитись, щоб не було необґрунтованих відмов. Алгоритм реагування на рапорт визначений.

Система має запрацювати саме так, як ми про це говорили з хлопцями на передовій та з представниками громадянського суспільства. І я вдячний усім, хто був залучений до розробки цього нового функціоналу.

Сьогодні ж доручив Міністерству оборони та Генеральному штабу доповісти, як поширити цю можливість на всі Сили оборони та безпеки, зокрема на Національну гвардію України та Прикордонну службу. Всі наші воїни заслуговують на однакову повагу.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

12 Nov, 15:30


#земельний_банк

17 млн грн (+ 3,4 млн грн ПДВ) -

➡️ Сьогодні у системі Prozorro.Продажі відбулося 10 аукціонів з суборенди державних земель с/г призначення у Хмельницькій, Київській та Житомирській областях. Загальна площа — 669,8 гектарів.

Коротко:
🟢 В ході торгів отримано 81 пропозицію від учасників.
🟢 Початкова сумарна вартість суборенди зросла в 9,5 рази.
🟢 Сьогодні середня вартість гектара склала 25 406 грн.

🔝 Найдорожчий лот дня — земельна ділянка площею 179 гектарів на Київщині. За право користування нею змагалися 13 учасників. Зростання початкової вартості ділянки - в 12,9 рази, до 6,8 млн грн річної вартості суборенди. Вартість гектара цієї ділянки склала 38 тисяч гривень.

🤝 Запрошую усіх брати участь! Шукайте привабливі пропозиції за посиланням https://prozorro.sale/auction/?edrpou=00692334

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

12 Nov, 14:01


Стартував розподіл рукавів для зберігання зерна.

📍 Перші 14 фермерів із Чернігівської області вже отримали 44 зернових рукави, кожен з яких може вмістити до 200 тонн зерна.

ℹ️ Нагадаю, ми отримали 2 550 заявок в системі ДАР у межах цієї спільної ініціативи Міністерства аграрної політики та продовольства України, Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), програми «Врожай» Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та за фінансової підтримки урядів Канади, Японії, австралійської благодійної організації Minderoo Foundation та Сполучених Штатів Америки через USAID.

✔️ Після ретельного розгляду та перевірки заявок відповідно до критеріїв програми, було відібрано 1 978 фермерів, які обробляють до 1 000 гектарів землі, та 306 фермерів із земельними ділянками від 1 000 до 10 000 гектарів.

✔️ Загалом ФАО надасть 7 000 зернових рукавів малим і середнім фермерським господарствам із земельним банком до 1 000 гектарів. Програма «Врожай» забезпечить рукавами великі аграрні підприємства. Розподіл рукавів триватиме протягом наступних тижнів, щоб забезпечити фермерів необхідним обладнанням для зберігання зерна до початку зими.

🗣 Участь у програмі брали с/г підприємства, які обробляють від 50 до 10 000 га землі у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській та Чернігівській областях.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

12 Nov, 11:10


#новини_з_полів

Аграрії країни засіяли понад 6 млн га озимих культур 👍

Зокрема:
🟢 озимої пшениці – 4,4 млн га (97 %);
🟢 озимого ячменю – 577,8 тис. га (90 %);
🟢 озимого жита – – 68,1 тис. га (97 %);
🟢 озимого ріпаку – 1,08 млн га (96%).

Серед лідерів за обсягами сівби озимих на зерно попереду аграрії Одеської області - 710 тис. га, Дніпропетровської області - 528 тис. га та Миколаївської області - 503,1 тис. га.

Аграрії 14 областей завершили сівбу озимих зернових. Сільгоспвиробники 12 областей закінчили сівбу озимого ріпаку.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

12 Nov, 08:28


Зустрівся із представниками Світового банку щодо реалізації «Екстреного проекту надання інклюзивної підтримки для відновлення сільського господарства України (ARISE)».

🤝 Подякував регіональному директору у справах країн Східної Європи Роберту Сому та регіональному менеджеру з питань сільського господарства та продовольства в Європі та Центральної Азії Холгеру Краю за співпрацю і підтримку українських фермерів.

👍 Аграрії високо цінують надану Світовим банком допомогу в пільговому кредитуванні, дотаціях на техніку вітчизняного виробництва у розмірі 25% та грантовій підтримці на переробку агропродукції. Жодна зустріч з агровиробниками не проходить без компліментів на адресу програми пільгового кредитування «Доступні кредити 5-7-9». До того ж, всі ці напрямки підтримки агровиробників позитивно впливають на суміжні сфери.

☝️ Також наголосив на важливості запущеного за підтримки Світового банку Державного аграрного реєстру. Поява ДАР мінімізувала людський фактор. Мінагрополітики і надалі продовжуватиме політику прозорості та цифровізації послуг.

✔️ Крім того, обговорили посилення партнерської допомоги агровиробникам, які працюють на прифронтових територіях. Зокрема, допомогу у створенні системи малих стаціонарних елеваторів місткістю 3-5 тис. тонн та страхування військових ризиків.

Домовились, що термін реалізації проєкту ARISE буде продовжено.

ℹ️ Довідково. Програма Світового банку «Екстрений проект надання інклюзивної підтримки для відновлення сільського господарства України (ARISE)» спрямована на підтримку інклюзивного сільськогосподарського виробництва, сприяючи доступу малих фермерських господарств до фінансування через надання грантів на підтримку сільськогосподарського виробництва.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

11 Nov, 18:00


Детальна доповідь Головкома Сирського. Фронт, передусім це наш Курахівський напрямок, інші напрямки також на Донеччині. Уважно – щодо Курської операції.

Там наші хлопці стримують достатньо значне угруповування російських військ – 50 тисяч особового складу армії окупанта, які завдяки Курській операції не можуть бути направлені на інші напрямки ударів Росії на нашій території. Дуже цінуємо хоробрість усіх наших воїнів, кожного підрозділу, який задіяний у цих боях.

Також хочу відзначити всі наші сили, які завдають ударів по російським базам, логістиці, тилам. Удари наших сил по російських арсеналах знизили кількість артилерії, яку застосовує окупант, і це помітно на фронті. Саме тому ми потребуємо далекобійних рішень від партнерів – від Америки, від Британії, від Німеччини. Це те, що життєво необхідно. Чим далі можуть бити наявні в нас ракети, наші дрони, тим менше реальної бойової сили буде в Росії.

Дякую всім, хто допомагає Україні! Слава нашим людям!
Слава Україні!

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

11 Nov, 15:17


#Земельний_банк

6 аукціонів на загальну суму 7,3 млн гривень — такі результати торгів «Земельного банку» за 11 листопада.

📍 На аукціонах були представлені земельні ділянки у Кіровоградській та Закарпатській областях, загальною площею 204,7 гектарів.

📈 Під час торгів надійшло 44 пропозиції. Стартова сумарна вартість земельних ділянок 930 тисяч гривень у результаті зросла до 7,3 мільйонів гривень.

✔️ Середня вартість гектара землі склала 35 501 грн.

🔝 Найдорожчий лот дня — ділянка 62,8 гектарів у Кіровоградській області. За неї змагалися 10 учасників. Її стартова вартість підвищилась у 8,4 раза — до 2,5 млн гривень.

☝️ Переможці торгів мають в 25-денний термін укласти договір суборенди з ТОВ «Державний земельний банк» та сплатити запропоновану річну вартість оренди ділянок разом із 20% ПДВ ( сьогодні це + 1,46 млн грн).

ℹ️ Нові торги «Земельного банку» відбуваються щотижня. Більше пропозицій – на «Прозорро. Продажі» https://prozorro.sale/auction/?edrpou=00692334

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

11 Nov, 13:02


Україна приєднається до Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

👉 Мова йде про такі робочі органи ОЕСР, як Комітети з питань сільського та рибного господарства, Керівного органу програми спільних досліджень «Сталі сільськогосподарські та продовольчі системи».

☝️ Ця співпраця дасть додаткові можливості для розвитку агросектору. Зокрема, допоможе:

✔️ впроваджувати міжнародну політику в аграрній сфері;
✔️ доносити до світової спільноти правдиві факти про український аграрний сектор;
✔️ реалізовувати спільні розробки і наукові проекти;
✔️ обмінюватися науково-технічною інформацією та методиками досліджень;
✔️ готувати професійні кадри.

ℹ️ Довідково. На Комітеті з питань сільського господарства ОЕСР обговорюються важливі питання світового аграрного розвитку та ролі сільського господарства у досягненні Цілей сталого розвитку.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

11 Nov, 10:31


В Україні запрацював новий Реєстр зберігання зерна.

👉 Мінагрополітики продовжує роботу щодо переведення публічних послуг в електронну форму. Ми розробили та впровадили інформаційно-комунікаційну систему «Основний реєстр складських документів на зерно та зерна, прийнятого на зберігання, і реєстр зернового складу».

➡️ Переваги впровадження Реєстру складських документів на зерно:

🟢 розміщення Реєстру на Єдиній платформі реєстрів державних органів на Дія.Engine;
🟢 реалізована можливість керування бланками в частині їх переміщення між складами;

🟢 доступ елеваторів до роботи з Реєстром через веб-браузер Управління доступом користувачів реалізовано безпосередньо в системі та доступно керівнику елеватора;
🟢 наявність АPI-інтерфейсу для інформаційного обміну з обліковими системами зернових складів;

🟢 використання електронного цифрового підпису для авторизації користувачів;
🟢 реалізовані робочі кабінети для банківських установ;
🟢 інтеграція Реєстру з ЄДР (Єдиним державним реєстром юридичних осіб);
🟢 нові формати звітності.

📌 Щоб зареєструватися, установам та організаціям, які здійснюють діяльність у галузі збереження зерна, необхідно перейти на офіційну веб-адресу нового Реєстру ТУТ.

📌 З актуальною інформацією щодо роботи Реєстру можна ознайомитися ТУТ.

☝️ Мінагрополітики продовжує рух у бік цифровізації для спрощення доступу до послуг. Впровадження Реєстру зберігання зерна створює передумови переходу на безпаперові технології та запровадження електронного складського документу на зерно. Також створює можливість інтеграції з торговельними майданчиками для розвитку ринку зерна України.

ℹ️ Проєкт реалізовано Міністерством аграрної політики та продовольства України в партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України та Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів за підтримки Фонду Східна Європа в межах проєктів DIGITAL UA HUB, що впроваджуються Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за фінансової підтримки уряду Німеччини та проєкту Європейського Союзу «Інституційна та політична реформа дрібномасштабного сільського господарства в Україні» (IPRSA).

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

11 Nov, 08:00


#єРобота: 419,4 млн грн грантових коштів вже отримали аграрії та фермери в рамках цієї урядової програми підтримки у 2024 році.

Загалом після запуску «єРобота» 1 липня 2022 року 240 агропідприємств отримали понад 1,12 млрд гривень.

✔️ Зокрема, на розвиток тепличного господарства виплачено кошти 62 агропідприємствам на загальну суму понад 308,8 млн грн.

✔️ А для розвитку садівництва, ягідництва та виноградства гранти отримали 183 агропідприємств на суму 815,6 млн грн.

ℹ️ Українські агровиробники продовжують користуватися державними ініціативами для допомоги малому і середньому бізнесу. Детальніше – за посиланням https://diia.gov.ua/services/categories/biznesu/yerobota

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

10 Nov, 17:52


Перш за все слова вдячності всім нашим воїнам, які забезпечують удари наших дронів. Кожен бачить, як це працює. Дрони на фронті, а також наші далекобійні дрони – у глибокому російському тилу. Російські військові об’єкти стають усе більш досяжними для наших воїнів. Я дякую Службі безпеки України та хлопцям із Сил спеціальних операцій. Російські військові склади, аеродроми, їхні підприємства ВПК – не сховають.

Також життєво важливі зусилля всіх, хто знищує російську техніку на фронті. Зокрема, тільки спецпризначенці Служби безпеки й тільки російських танків знищили вже більш ніж тисячу триста. Кожен восьмий знищений Україною російський танк – на рахунку хлопців з СБУ. Я вдячний і воїнам Головного управління розвідки. Всім підрозділам, які виконують завдання й на сході нашої держави – у боях і в тилу ворога.

Дякую!

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

09 Nov, 17:58


Сьогодні провів уже кілька нарад щодо оборонної тематики.

Перша – це наше спеціальне виробництво, наші стратегічні галузі, наша зброя. Була доповідь Олександра Камишіна. В цьому році ми змогли вийти на значні результати по кількох напрямах. Це і наша українська артилерія – наші снаряди, наші гармати. Це і дрони – різних видів, для різних завдань, – які не лише допомагають фронту захищати позиції та знищувати окупанта, але й завдають ударів по Росії на все більшу глибину. Будемо це нарощувати. Перетнули позначку перших ста одиниць ракетного озброєння цього року.

Друге за сьогодні – доповідь військових та Міністерства оборони. Головком Сирський, начальник Генерального штабу Баргилевич, міністр оборони України Умєров. Найбільше уваги зараз – Курахівському напрямку.

І третє. Цей тиждень, на жаль, приніс Україні жорстокі російські удари по Харкову, Донеччині, Сумщині, Одесі, Запоріжжю. Фактично щодобово удари дронів. Також ракетні удари. І кожна зустріч, кожні перемовини з партнерами, які мають відповідні системи ППО, – це завжди розмова про додатковий захист України від російського терору.

Дякую всім, хто працює заради України, і кожному, хто бʼється заради нашої держави та заради наших людей! Слава Україні!

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

08 Nov, 18:01


Попри війну та  складні умови  в Держбюджеті-2025 передбачена суттєва підтримка аграріїв 👍

💪 Уряд затвердив проект Державного бюджету на 2025 рік, в якому закладено понад 6 млрд гривень на підтримку аграрної сфери.

Зокрема, 1 млрд грн - на розвиток тваринництва та агропереробної галузі.
Це кошти, які надійдуть до Держбюджету із проєкту «Земельний банк» від аукціонів з оренди державних с/г земель. Відбілення ринку землі стало переломним фактором для підтримки агросектору 👍👍👍

Також у Держбюджеті передбачено, зокрема, 4 726 млн грн на виплату дотацій на гектар сільгоспвиробникам та на утримання корів, овець та кіз.

Крім того, 200 млн грн заплановані на відновлення і будівництво меліоративних систем. Ще 5 млн грн - на компенсацію ЄСВ сімейним фермерським господарствам. А також 80 млн грн - на надання пільгових безвідсоткових кредитів фермерським господарствам.

До цього всього, 1,37 млрд - на видачу грантів, в тому числі, на сади і теплиці.

І 1 млрд грн - на розмінування сільськогосподарських земель.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

08 Nov, 17:07


⚡️ Уряд схвалив проєкт Державного бюджету на 2025 рік до другого читання.

Попри внесення певних змін, головний пріоритет залишився незмінним — оборона, обороноздатність та безпека України.

На ці потреби пропонуємо виділити 2 трлн 225 млрд грн. Всі кошти українських платників податків підуть виключно на забезпечення Сил безпеки й оборони, на виготовлення та закупівлю нової зброї, дронів та техніки.

Серед пріоритетів бюджету залишається соціальна сфера, освіта та медицина.

До другого читання збільшили видатки бюджету на 50 млрд грн:
📌 Додаткові 24 млрд грн пропонуємо виділити на освіту. З цих коштів: 12 млрд на доплати вчителям та ще 12 млрд на інвестиційні проєкти в освітній сфері
📌 Додаткові 6,3 млрд грн пропонуємо направити на медицину
📌 Додаткові 5 млрд грн пропонуємо виділити на підтримку ветеранів.
📌 Дорожній фонд у 2025 році фінансуватися не буде, але на ремонт ділянок, важливих для оборони та функціонування економіки держави, виділяємо 12,6 млрд грн. Також ми передбачали подальшу роботу програми єВідновлення і її фінансування у повному обсязі.

Цей проєкт бюджету відповідає на головні виклики, які стоять перед нашою державою. Це наша гарантія, що Україна матиме необхідні ресурси, аби вистояти, перемогти й стати ще сильнішою.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

08 Nov, 15:15


#Земельний_банк: потужне закінчення аукціонного тижня 💪

Сьогодні відбулося 11 торгів із здачі в суборенду державних с/г земель. Результат дня - 55,2 млн грн (+ 11 млн грн ПДВ).

👉 На аукціонах були представлені різноманітні за площею лоти — від 7,7 до 589 гектарів: 5 земельних ділянок в Кіровоградській області, 4 — в Київській області, а також 2 — у Вінницькій. Загальна площа земель становить 1893 гектарів.

🗣 Під час торгів надійшло 86 пропозицій від учасників - фермерських господарств та аграрних підприємств. Стартова сумарна вартість суборенди земельних ділянок — 4,7 млн грн, у результаті зросла у 11,6 рази.

🔝 Також маємо новий ціновий рекорд! 20 млн грн учасники запропонували за земельну ділянку площею 589 гектарів на Кіровоградщині ( її початкова вартість зросла у 10,7 рази). На сьогодні це найдорожчий лот «Земельного банку» з початку проєкту.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

08 Nov, 14:00


#новини_з_полів #жнива

68,9 млн тонн врожаю зернових та олійних культур на площі 18,9 млн га уже зібрано та намолочено в Україні. Також аграрії 16 областей збирають цукровий буряк.

Зокрема, зібрано:
🟢 49,9 млн тонн зернових;
🟢 19 млн тонн олійних;
🟢 10,7 млн тонн цукрового буряку.

✔️ По валовому збору зернових лідирують сільгосптоваровиробники Одещини – 4,4 млн тонн, Полтавщини – 4,1 млн тонн та Чернігівщини – 4 млн. тонн.

✔️ По урожайності попереду аграрії Хмельниччини з показником 74,9 ц/га, Чернігівщини – 68,3 ц/га та Буковини – 66,5 ц/га.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

08 Nov, 12:02


📌 Провів нараду з представниками Всеукраїнської аграрної ради.

Говорили про реформу меліорації. Зокрема про розблокування передачі меліоративних систем організаціям водокористувачів (ОВК).

👉 Розвиток систем зрошення - один із пріоритетів Мінагрополітики. На сьогодні в Україні створено 52 організації водокористувачів, що об’єднують понад 140 агровиробників у 13 областях України. Для розвитку меліорації ми також залучаємо підтримку міжнародних партнерів.

Якісне зрошення в Україні дасть поштовх для розвитку різних секторів аграрної галузі. Як наслідок, і сталий розвиток сільських територій 👍

✔️ Також обговорили питання бронювання працівників аграрних підприємств. Зокрема, його часткове відновлення для працівників тих агропідприємств, у яких воно діяло до 31 травня 2024 року.

✔️ Окрема тема - проблематика аграріїв з постраждалих регіонів. Зокрема, заморозка виплат за кредитами. Проінформував присутніх, що відповідна законодавча робота вже відбувається.

✔️ Крім того, говорили про проєкт «Земельний банк» - оренду державних с/г земель. А також подальшу підтримку тваринництва, державну програму «5-7-9» та інше.

🤝 Домовились разом напрацьовувати рішення, потрібні для розвитку галузі. Адже ініціатива повинна йти від аграріїв - вони, як ніхто знають, що потрібно для якісних змін.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

08 Nov, 10:00


✔️ Зустрівся з генеральним секретарем Міжнародної Торгової Палати Джоном Дентоном та президентом ТПП України Геннадієм Чижиковим.

Розповів про основні пріоритети Мінагрополітики – євроінтеграцію та розвиток глибинної переробки. Окремо проговорили підтримку фермерів з прифронтових територій. Загальні втрати агросектору через повномасштабне вторгнення росії - 80 млрд доларів. З них прямі - 13 млрд доларів. Зокрема, українські аграрії зазнали великих непрямих збитків через закриття чорноморського зернового коридору, коли ціна на перевезення однієї тонни продукції з 30 доларів зросла до 100 доларів.

🗣 Сьогодні тонна української агропродукції, яка йде на експорт, коштує 309 доларів. Натомість в сусідній Польщі – 1650. Тому для агросектору важливо перейти до виробництва продукції з високою доданою вартістю, щоб збільшити вартість експорту і бути конкурентоспроможними на світовому ринку. Також важливо відкривати нові ринки. Приємно, що Міжнародна та українська ТПП готові підтримувати нас у цьому.

Наголосив на важливості спільної боротьби з дезінформацією, яку активно розповсюджує ворог у світі і ЄС щодо української сільгосппродукції. Один з таких міфів, що Україна завалила європейський ринок м’ясом птиці та цукром, і європейський фермер не витримує конкуренції. Насправді в 2023 році Україна всього експортувала м’яса птиці на 800 млн доларів. Тоді, як Польща, наприклад, на понад 4 млрд доларів. Квота експорту українського цукру в ЄС на наступний рік – 109 тисяч тонн. При цьому загалом ЄС щороку імпортує 3 млн тонн цукру.

☝️ Ми прагнемо справедливих умов торгівлі і готові говорити мовою фактів і цифр. Тому спільно з торгово-промисловими платами, міжнародними партнерами плануємо й надалі розвінчувати неправдиві міфи про українську продукцію.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

08 Nov, 08:00


#законодавчі_зміни

В Україні оновлено процедуру державної інвентаризації земель.

➡️ Президент України Володимир Зеленський підписав відповідний закон № 3993-IX, який значно спрощує проведення державної інвентаризації земель та затвердження необхідної документації із землеустрою.

✔️ Зокрема, запроваджено процедуру мовчазної згоди при проведенні інвентаризації земель державної власності. Раніше дуже часто інвентаризація гальмувалась або зупинялась через відсутність такої процедури.

☝️ Цей закон - один з кроків, які спрямовані на забезпечення прозорості земельних відносин та наведення порядку в земельній сфері.

👍 В цілому проведення інвентаризації земель є важливим інструментом для формування повноцінної бази даних про всі земельні ділянки в межах територій адміністративно-територіальних одиниць та територіальних громад. Це полегшить прийняття управлінських рішень органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

07 Nov, 14:20


#Земельний_банк

💰 32,5 млн грн (+6,5 млн грн ПДВ)

📍 З таким блискучим результатом сьогодні завершились ще 9 аукціонів з суборенди державних земель у Київській та Кіровоградській областях.

📌 Деталі:

✔️ Загальна площа виставлених лотів — 1103 гектари.
✔️ Зростання ціни суборенди земель склало у 8,3 рази.
✔️ Кількість отриманих пропозицій від учасників - 79.

🔥 Топ-пропозиція - земельна ділянка на Кіровоградщині (площею 514,8 гектарів). За неї змагалися 10 учасників. Фінальна ставка - 13,2 млн гривень. Наразі це найдорожчий лот «Земельного банку» з моменту старту проєкту!

➡️ Завтра відбудуться аукціони із здачі в оренду державних с/г земель у Київській, Вінницькій та Кіровоградській областях.

ℹ️ Більше пропозицій – на «Прозорро. Продажі» https://prozorro.sale/auction/?edrpou=00692334

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

07 Nov, 12:40


#законодавчі_зміни

Об'єднанням водокористувачів спростили процедуру передачі у власність меліоративних систем.

↪️ Президент України Володимир Зеленський підписав Закон №3993-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інтересів власників земельних часток (паїв), а також застосування адміністративної процедури у сфері земельних відносин».

✔️ Закон був підтриманий профільними аграрними асоціаціями та Мінагрополітики. Оскільки один з пріоритетів роботи Міністерства - розвиток меліорації, а ОВК є її невід’ємною частиною.

➡️ Зокрема, згідно з новим законом, при замовленні та виготовленні документації із землеустрою для внесення меліоративних мереж до Державного земельного кадастру більше не потрібно отримувати дозволи від органів місцевого самоврядування.

☝️ Прийняття даного закону усуне зайві бюрократичні перешкоди, які раніше стримували інвентаризацію та внесення в Державний земельний кадастр об’єктів меліоративної інфраструктури. Це уповільнювало передачу меліоративних систем у власність об’єднань водокористувачів і стояло на заваді залученню інвестицій для їх розбудови. Тепер сільгоспвиробники отримають можливість прискорити реалізацію проєктів щодо відновлення зрошення та осушення.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

07 Nov, 10:31


#законодавчі_зміни

🔀 Громади зможуть направляти кошти з місцевого бюджету на заходи з охорони земель.

➡️ Про це йдеться в законі № 3993-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інтересів власників земельних часток (паїв), а також застосування адміністративної процедури у сфері земельних відносин».

🗺 Згідно із законом, громади отримають більше фінансових можливостей для проведення заходів з охорони земель, зокрема рекультивації та консервації земель, а також для проведення інвентаризації земель та нормативної грошової оцінки як бази для нарахування земельного податку.

Це позитивно вплине на створення умов для дотримання принципів раціонального використання земельних ресурсів та в цілому сприятиме покращенню стану довкілля. Зокрема, наблизить Україну до євростандартів щодо посилення взаємодії аграрного сектору з навколишнім середовищем.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

07 Nov, 07:31


#законодавчі_зміни

❗️❗️ Термін оформлення права власності на земельні ділянки власниками невитребуваних земельних паїв продовжено до 2028 року❗️

🗣 Про це йдеться в ухваленому парламентом Законі № 3993-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інтересів власників земельних часток (паїв), а також застосування адміністративної процедури у сфері земельних відносин».

✔️ Зокрема, внесено зміни до частини четвертої статті 13 Закону «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» та визначено, що у разі, якщо до 1 січня 2028 року власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець не оформив право власності на земельну ділянку, він вважається таким, що відмовився від одержання ділянки.

☝️ Причини продовження терміну оформлення права власності на земельні ділянки невитребуваних земельних часток (паїв) - війна, яка триває в Україні вже тривалий період, окупація територій держави, виїзд частини населення України за кордон. Ці обставини унеможливлюють дотримання власниками земельних часток визначеного раніше крайнього строку - 1 січня 2025 року для оформлення права власності.

Тому було важливо надати ще три роки для того, щоб власники невитребуваних земельних часток або їх спадкоємці могли оформити свою законну власність. А саме: розробити та затвердити документацію із землеустрою, зареєструвати земельну ділянку в Державному земельному кадастрі, а також зареєструвати права власності на неї у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

06 Nov, 21:18


Сьогодні дійсно особливий день, і в усьому світі одна новина привертає всю увагу. Абсолютно переконливий результат виборів в Америці. Чітке лідерство Президента Трампа. Я вітаю із цією перемогою.

Взагалі для нас в Україні, в усій Європі надзвичайно важливо було увесь час чути слова тоді ще 45-го Президента Сполучених Штатів про мир завдяки силі – peace through strength. І коли це буде принципом політики 47-го Президента Сполучених Штатів, Америка й увесь світ від цього точно виграють. Недаремно так часто тепер згадують Рональда Рейгана – люди хочуть упевненості, хочуть свободи, нормального життя. І для нас це життя без російської агресії та із сильною Америкою, із сильною Україною, із сильними союзниками. Ми в цьому році говорили вже з Президентом Трампом і телефоном у липні, і особисто на зустрічі у вересні, і це були хороші розмови.

На рівні команд маємо взаємодію. Як і завжди, безперечно цінуємо двопартійну підтримку Сполучених Штатів. По всім пунктам Плану перемоги ми говорили. На зустрічі в Нью-Йорку, також на зустрічах у Вашингтоні – у Конгресі, в Білому домі. І щодо оборони, і щодо економіки, і щодо майбутнього після війни маємо потенціал для міцнішої співпраці. Це те, що зробить і Україну, і Америку, і весь вільний світ більш успішними.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

06 Nov, 17:00


Понад 30 різноманітних молочних виробів.

«Ічнянський молочно-консервний комбінат» виробляє свою продукцію за міжнародними стандартами. Потужність лише згущеного молока складає 24 тис. тонн на рік.

Відвідав підприємство і поспілкувався з керівництвом. Попри війну, комбінат не зупинився. Наразі тут працює близько 300 людей. А середня зарплата на підприємстві – понад 19 тис. грн. За минулий рік вони сплатили 28,7 млн грн до бюджетів різних рівнів.

🗣 У планах на наступний рік - запуск заводу по виробленню кисломолочного сиру (300 тонн на місяць), для будівництва якого залучили 150 млн грн державних коштів за програмою «Доступні кредити 5-7-9%». А також будівництво ферми на 4000 голів ВРХ.

📍 Сьогодні підприємство експортує свою продукцію в країни Азії, Африки, Америки та Європи. Лише за 9 місяців цього року ця кількість склала 3,3 тис. тонн.

☝️ Мінагрополітики підтримує експорторієнтованість українських переробників, оскільки один із наших пріоритетів – відкриття нових ринків для вітчизняної продукції. А в керівництва «Ічнянського молочно-консервного комбінату» вже є відповідний досвід, яким вони можуть поділитися зі своїми колегами.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

05 Nov, 19:41


Хочу подякувати всім у світі, хто відреагував на появу в Росії північнокорейських солдатів. І хто відреагував не тільки словами, але й готує через це відповідні дії на підтримку нашого захисту тут, в Україні. Терор, на жаль, може поширюватись як вірус, коли не зустрічає достатньої протидії. Зараз протидія має стати достатньою. Достатньо сильною. Першими боями з північнокорейськими солдатами відкривається нова сторінка нестабільності у світі. Ми маємо разом зі світом зробити все, щоб цей російський крок на розширення війни, на справжню ескалацію, – щоб цей його крок став програшним. І для нього, і для Північної Кореї. Дякую всім, хто допомагає!
Дякую всім, хто працює заради нашої держави і людей! Слава Україні!

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

05 Nov, 16:43


#Земельний_банк

💰 10 торгів із загальним результатом 16,2 млн гривень (+ 3,2 млн грн ПДВ).

Такі результати сьогоднішніх аукціонів «Земельного банку» у Запорізькій та Кіровоградській областях на «Prozorro.Продажі».

💰 Під час торгів загалом надійшло 115 пропозицій від учасників. В результаті стартова вартість усіх ділянок — 2,4 млн гривень — зросла у 6,7 рази і досягла 16,2 млн грн.

👉 Найбільший інтерес аграріїв викликала земельна ділянка площею 109,6 гектара на Кіровоградщині. За неї змагалися 23 учасники. В результаті вартість її суборенди зросла у 7,4 рази — з 516 тисяч до 3,8 мільйона гривень.

📍 Цього тижня відбудуться ще 27 аукціонів у Кіровоградській, Київській, Вінницькій та Запорізькій областях.

🗣 Більше пропозицій – за посиланням https://prozorro.sale/auction/?edrpou=00692334

❗️ Загалом упродовж першого місяця проєкту «Земельний банк» вже відбулося 93 аукціони з суборенди державних с/г земель (4 695 га). Загальна сума переможних ставок перевищила 139 мільйонів гривень за рік. З них 35 млн грн уже перераховані до державного і місцевих бюджетів.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

05 Nov, 08:23


#новини_з_полів

Аграрії країни засіяли 5,98 млн га озимих культур.

Зокрема:
🟢 пшениці – 4,3 млн га (96%);
🟢 ячменю – 543,6 тис. га (85%);
🟢 жита – 67,9 тис. га (96%);
🟢 ріпаку – 1,07 млн га (96%).

Аграрії Вінницької, Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Київської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської та Чернігівської областей завершили сівбу озимих зернових.

💪 Серед лідерів за обсягами сівби озимих на зерно попереду аграрії Миколаївської області - 503,1 тис. га (100,5%), Запорізької області - 100,8 тис. га (99,9%), та Хмельницької області - 238,8 тис. га (99,5%).

Аграрії 12 областей завершили сівбу озимого ріпаку.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

04 Nov, 18:22


Сьогодні ж провів Ставку. Зокрема, важливе питання щодо ППО. Кожен бачить, наскільки більше росіяни застосовують «шахедів» та авіабомб. Щомісяця зростає цей терор. Потрібно більше заходів протидії. Це стосується і посилення мобільних вогневих груп, і впровадження реальної практики збиття «шахедів» дронами, і розвитку наших Сил саме так, щоб нарешті вирішити проблему російських авіабомб. Є й нагальні рішення, які мають бути реалізовані. І також більш стратегічні речі, які будуть враховані у внутрішньому Плані посилення України, у відповідному оборонному пункті. 

Сьогодні було й багато питань щодо збільшення виробництва нашої зброї – передусім це дрони й ракети. Збільшуємо контракти для українських виробників. Додаємо довгострокових можливостей виробляти таку зброю, інвестувати у розвиток таких виробництв. Відповідні доручення дав і міністру оборони, і на Ставці.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

04 Nov, 15:34


#Земельний_банк

10 торгів на 14,2 млн грн (+2,8 млн грн ПДВ)

👉 Такі результати оренди державних с/г земель сьогодні. На аукціонах були представлені 5 земельних ділянок в Запорізькій області, а також 5 — вперше в Київській області.

✔️ В ході аукціонів надійшло 83 пропозиції від учасників. Початкова сумарна вартість земельних ділянок 1,55 мільйонів гривень у результаті зросла у 9,1 рази. Загальна площа виставлених земель становить 620,3 гектарів.

🔝 Найдорожчий лот — земельна ділянка 167 гектарів у Запорізькій області. Стартова вартість суборенди 493 тисячі гривень підвищилась у 5,08 рази — до 2,5 млн гривень. Переможець отримав право користування земельною ділянкою на 14 років.

🔜 Завтра відбудуться аукціони з суборенди в Запорізькій та Кіровоградській областях.

➡️ Більше пропозицій – за посиланням https://prozorro.sale/auction/?edrpou=00692334

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

04 Nov, 09:38


З Україною Євросоюз стане сильнішим. Ми не загроза Європі, ми – можливості. Про це говорили в ефірі «Українського радіо».

✔️ Також зачепили питання розвитку тваринництва, глибинної переробки, зрошення земель.

🗣 Деталі інтерв’ю - за посиланням https://ukr.radio/news.html?newsID=105692

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

02 Nov, 18:25


Сьогодні перш за все вдячність нашим воїнам. Усім, хто захищає Україну від щоденних атак «шахедів» та ракет. Росія поступово нарощує цю активність. І для цього досі має змогу, на жаль, використовувати західні компоненти.

За жовтень місяць більш ніж 2 тисячі «шахедів» було проти України, проти наших людей. Буквально кожної доби. Така кількість «шахедів» – це понад 170 тисяч компонентів, які мали б бути заблоковані для постачання в Росію. Мікросхеми, мікроконтролери, процесори, багато різних деталей, без яких просто був би неможливий цей терор.

Все це постачається в Росію з-за кордону. І це, на жаль, від компаній з Китаю, Європи, Америки – багато мікровнесків у постійний російський терор. Це знов і знов повертає світ до необхідності працювати значно більше, щоб контролювати експорт спеціальних деталей та ресурсів. Щоб не давати Росії можливість обходити санкції, які давно вже були введені проти Росії за цю війну.

Так само як із «шахедами» – з російськими ракетами. Вони всі містять компоненти з інших країн. Боротися проти російських ударів – це означає боротися в тому числі за силу санкцій проти Росії. Санкції мають збільшуватись, бути ефективними. І кожна схема обходу санкцій – це злочин проти людей і світу. І саме такі схеми дозволяють Росії також допомагати нарощувати мʼязи режимам в Ірані та Північної Кореї. Це глобальна загроза. І тільки глобальним, спеціальним тиском можна це подолати.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

01 Nov, 14:00


▪️3,5 млн грн (+ 704 тис. грн ПДВ).
▪️9 аукціонів.
▪️177,4 га площа земельних ділянок на Кіровоградщині та Житомирщині.

✔️Такий сьогоднішній результат аукціонів «Земельного банку». Сума стартової ціни зросла у 10,4 разів - з 339 тис. грн до 3,5 млн грн. Економічний ефект від сьогоднішніх торгів може скласти понад 4,2 млн грн з ПДВ.

✔️ Найдорожчим лотом стала— земельна ділянка на Житомирщині площею 44,5 га. Її початкова ставка — 64 тисячі гривень, підвищилась у 10,6 разів до 680 тисяч гривень.

👉Більше про «Земельний банк» - на сайті проєкту https://landbank.spfu.gov.ua

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

01 Nov, 13:01


#новини_з_полів #жнива

66,7 млн тонн врожаю зернових та олійних культур на площі 18,6 млн га уже зібрано та обмолочено в Україні. Також аграрії 15 областей продовжують збирати цукровий буряк.

В розрізі культур цифри наступні:
🟢 47,9 млн тонн зернових;
🟢 18,8 млн тонн олійних;
🟢 9,5 млн тонн цукрового буряку.

✔️ Лідери по валовому збору зернових сільгосптоваровиробники Одещини – 4,4 млн тонн, Полтавщини – 4 млн тонн та Чернігівщини – 3,7 млн тонн.

✔️ По урожайності попереду аграрії Хмельниччини з показником 72,3 ц/га, Чернігівщини – 67 ц/га та Буковини – 65,6 ц/га

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

01 Nov, 11:02


Державна підтримка в дії 💪

Ще 8 тисяч фермерських господарств та інших виробників с/г продукції отримали субсидії на суму майже 396,1 млн грн від Українського державного фонду підтримки фермерських господарств.

Зокрема:
✔️ 60,5 млн грн - на одиницю оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення (1 гектар) для провадження с/г діяльності;
✔️ 335,6 млн грн - для утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямів продуктивності.

☝️ До кінця року в планах спрямувати фермерським господарствам та іншим виробникам с/г продукції ще майже 1,2 млрд гривень.

ℹ️ Підтримка за кошти державного бюджету (другий транш Світового банку) в рамках Екстреного проекту надання інклюзивної підтримки для відновлення сільського господарства України (ARISE) здійснюється відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 серпня 2022 р. № 918.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

01 Nov, 07:45


🇺🇦 🇩🇰 Обговорив з Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Данія в Україні Олє Егберг Міккельсеном співробітництво між нашими країнами в аграрній сфері.

🤝 Подякував данському народу за допомогу Україні. Зокрема, підтримку ініціативи Єврокомісії «Шляхи солідарності», через які експортується українська продукція. Та гуманітарної ініціативи Президента України Володимира Зеленського «Grain From Ukraine», в рамках якої українське зерно отримують країни африканського континенту.

Наголосив, що один з головних пріоритетів Мінагрополітики – євроінтеграція. Закликав разом протистояти дезінформації, яку розповсюджує росія щодо українського експорту аграрної продукції, у тому числі, у Данії.

➡️ Один із міфів про нашу продукцію в ЄС, що українці завалюють європейський ринок цукром. Насправді у 2025 році Україна зможе експортувати до Євросоюзу лише 109 тис. тонн цукру. Хоча загалом ЄС імпортує біля 3 млн тонн цукру щороку. Те саме стосується пшениці. Частка української пшениці в загальному імпорті ЄС – лише близько 1%.

☝️ Важливо, аби данський фермер розумів українського. А український був прогнозованим. Щоб у процесі євроінтеграції ми спілкувалися мовою цифр і будували правдивий діалог на основі реальних фактів.

Також звернувся до Посла Данії з пропозицією фахової підтримки експертами в різних галузях сільського господарства України у процесі адаптації до норм і правил ЄС.

🤝 Олє Егберг Міккельсеном зазначив, що Данія надалі підтримуватиме Україну та наших аграріїв зокрема. А також засвідчив готовність допомогти Україні з експертами щодо адаптації українського законодавства до європейського. Продовжуємо нашу співпрацю.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

31 Oct, 12:51


📌 Херсонські кавуни, гуцульська бринза, мед з дикоросів та українські вина.

Сьогодні привітав учасників Першого українського фестивалю географічних зазначень (ГЗ). А також вручив відзнаки Мінагрополітики тим виробникам, які уже отримали походження специфікацій товарів та права інтелектуальної власності на ГЗ. Саме вони сьогодні творять історію.

✔️ В Україні наразі визнається 3068 європейських географічних зазначень. Разом з тим, суто українських - 48. Нам вже є що показати світу. Українське – це світовий бренд, який важливо розвивати.

🤝 Приємно, що на фестивалі було багато маленьких та великих виробників, які не лише працюють на внутрішньому ринку, а й експортують свою продукцію. Від вина та різноманітних крафтових настоянок - до сирів, м’яса, овочів, макаронів, спецій та солодощів. І все - локальне виробництво.

✔️ Окремо були представлені стенди з різноманітним харчовим обладнанням. Поспілкувався з власниками таких компаній. Розповідають, що їхні клієнти від 30% до 70% користуються державними програмами для закупівлі техніки. Це і «Власна справа», і кошти на переробку, і гранти для підтримки жінок-підприємець. Вкотре закликаю аграріїв залучати державні кошти для розвитку бізнесу.

☝️ Підтримка національного виробника на всіх рівнях, особливо в такі складні часи, важлива для Мінагрополітики. А особливо, якщо мова йде про такі унікальні продукти з географічним зазначенням. Адже це про наші традиції, національну ідентичність та самобутність, яку потрібно зберегти та популяризувати. Українська культура має стати не лише мейнстрімом, а й потужним елементом економіки, щоб усі наші народні промисли капіталізувалися через експорт.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

27 Oct, 18:29


Сьогодні було багато сказано про українську мову, про українську культуру. Сьогодні відзначаємо День української писемності та мови. І в такий день важливо сказати, що тільки справжніми результатами реально зберігається все наше, все українське. Ми в цій війні боремось проти ворога, який намагається знищити в Україні все українське. І тому кожна дія заради нашої держави, кожен результат на посилення України мають непересічне значення. 

Виграти цю війну можемо ми всі лише разом – і вберегти Україну можемо лише разом. Не кожен сам для себе, а всі для України. І саме так маємо працювати щодня – всі для України. Кожен на своєму рівні, кожен на своєму місці. Дякую за всі результати заради України!

Слава Україні!

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

26 Oct, 18:40


В Москві налаштовані на продовження агресії. Більше нічого вони там не хочуть. І саме тому вони намагаються збільшити їхнє оборонне виробництво, і саме за рахунок обходу санкцій. І саме тому беруть у спільники все більше Північну Корею, і вже днями їхні солдати можуть бути на полі бою проти України. Україна змушена буде у Європі фактично воювати проти Північної Кореї. Це умови, коли відсутність більш сильних рішень партнерів на підтримку України тільки спонукає Путіна вкладатись далі в терор.

Світ може зупинити розгортання війни. Абстракцій та слів для цього замало – конкретні кроки потрібні. Ми дали всі такі кроки в Плані перемоги. Те, що не дозволить винуватцям війни стати ще більш агресивними. Ми очікуємо необхідного більшого тиску на Росію. Ми очікуємо більшої підтримки для України. І це буде справедливо.

І час, який спливає, поки рішень немає, – це, на жаль, постійні російські удари, постійні втрати наших життів. Наступний тиждень буде часом нашої дуже активної роботи з партнерами заради підтримки наших воїнів на фронті та заради нашої стратегії примусу Росії до завершення війни. Ми готуємо важливі сигнали підтримки.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

25 Oct, 19:28


Зараз на всіх рівнях нашої держави має тривати підготовка до найближчих місяців. Опалювальний сезон. Зима. Багато роботи в енергетиці – це захист об’єктів, це робота над стійкістю системи. Готуються регіони, готуються громади, готуються військові. Окрім таких системних речей, є рішення, які можуть бути ухвалені безпосередньо для підтримки людей.

Я доручив уряду запровадити з 1 грудня нову програму, яка буде відчутною для кожної сім’ї в Україні. Є-підтримка для всіх наших людей – дорослі, діти, кожна сім’я в Україні. Тисяча гривень на людину – на родину це вийде по кілька тисяч гривень, і кошти можна буде витратити на оплату українських товарів і послуг, зокрема комунальних послуг, електрики. Квитки – це Укрзалізниця. Українські лікарські засоби. Також доручив, щоб ці кошти можна було витратити на українські книжки, на культурні послуги. Можна донатити на військових – волонтерам, на дрони.

Усі деталі має визначити Кабмін і представити все це людям. Я чекаю цього найближчим часом. Першого грудня гроші мають бути у людей.

Слава Україні!

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

25 Oct, 16:45


👉Зустрівся з виробниками сільгосптехніки України. Поспілкувалися про перспективи галузі.

📍Зустріч пройшла на базі підприємства на Київщині. З представниками бізнесу обговорили розвиток виробництва вітчизняної техніки, пошук нових ринків та залучення міжнародної допомоги.

✔️Також наголосив на важливості синергії між владою, бізнесом та освітою. Потрібно розвивати профтехосвіту в цьому напрямку та допомагати перекваліфіковуватися нашим ветеранам. Це нові руки для розвитку галузі.

🤝Державна підтримка сільгоспвиробників - пріоритет роботи Мінагрополітики. Зокрема, часткова компенсація вартості вітчизняної с/г техніки та обладнання на рівні 25% від вартості. Ми маємо ще підтримувати українського виробника, допомагати розвиватися і бігти вперед. Над цим і працюємо.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

25 Oct, 15:24


#Земельний_банк

📣 14 торгів на загальну суму з 14,08 млн гривень — такі результати торгів «Земельного банку» за 25 жовтня.

📍 На аукціонах були представлені 5 земельних ділянок в Закарпатській області, 5 — у Кіровоградській, а також 4 — вперше в Житомирській області. Загальна площа виставлених земель становила 576,8 гектарів.

✔️ В ході аукціонів надійшло 104 пропозиції від фермерських господарств та аграрних підприємств. Початкова сумарна вартість земельних ділянок 1,57 мільйонів гривень у результаті зросла у 8,9 разів.

📈 Відтак, сума переможних ставок склала 14,08 мільйонів гривень. Загалом, з 20% ПДВ (2,8 млн грн) - це 16,9 млн грн.

🔝 Найдорожчий лот за сьогодні — земельна ділянка 85,85 гектарів у Кіровоградській області. Її стартова вартість оренди 362 тисячі гривень підвищилась у 8,3 раза — до 3 млн гривень. Переможець отримав право користування земельною ділянкою на 14 років.

📈 У 15 разів зросла вартість земельної ділянки на Житомирщині площею 75 га. Її стартова вартість, 94 тисячі гривень підвищилась до 1,4 млн гривень.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

25 Oct, 12:50


#новини_з_полів #жнива

63,7 млн тонн врожаю зернових та олійних культур на площі 18,1 млн га уже зібрано та обмолочено в Україні. Також аграрії 15 областей збирають цукровий буряк.

В розрізі культур цифри наступні:
🟢 45,1 млн тонн зернових;
🟢 18,6 млн тонн олійних;
🟢 8,3 млн тонн цукрового буряку.

➡️ Лідери по валовому збору зернових сільгосптоваровиробники Одещини – 4,4 млн тонн, Полтавщини – 4 млн тонн та Вінниччини – 3,3 млн тонн.

➡️ По урожайності попереду аграрії Хмельниччини з показником 68,3 ц/га, Буковини – 64,9 ц/га та Чернігівщини – 63,5 ц/га.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

25 Oct, 10:01


📍 Сьогодні працюю в Умані. Відкрив Міжнародний молочний конгрес-2024.

➡️ Разом з народними депутатами, представниками асоціацій та бізнесу говоримо про виклики та розвиток молочної галузі України.

Розповів, що підтримка тваринництва – один з пріоритетів Мінагрополітики. Адже це гарантія продовольчої безпеки країни, а також робочі місця і соціальна стабільність на селі.

☝️ Наголосив, що сьогодні йдеться не лише про кілограми, прирости, надої. Ми говоримо про розвиток аграрної галузі загалом. І вона неможлива без гармонійного росту тваринництва.

➡️ В молочній галузі є рентабельність. Проте у ній довгий термін окупності. Я розумію, що швидких результатів в тваринництві не може бути. Але потрібно закладати основи вже зараз, адже наступникам це буде робити набагато важче.

Також акцентував, що Міністерству важливо чути думки фермерів та бізнесу. Лише спільно ми зможемо розвинути молочну галузь в країні.

Крім того, обговорили на конгресі і питання енергозабезпечення господарств, державну та міжнародну підтримку сфери, збільшення експорту та внутрішнього споживання молочної продукції.

Окрема тема - адаптація нашої продукції до стандартів ЄС. Адже ми впевнено рухаємося до європейської сім'ї і готуватися потрібно вже зараз.

ℹ️ Довідково: Міжнародний молочний конгрес вже в шістнадцяте збирає на одному майданчику понад 200 професіоналів молочної галузі. Інвестори, власники, менеджери і провідні спеціалісти молочних ферм та молокопереробних підприємств, міжнародні експерти та фонди, представники профільних міністерств, комітетів ВРУ і дипломатичних місій обмінюються кращим досвідом та залученням інновацій в галузь.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

25 Oct, 07:01


📍 Провів нараду із членами робочої групи з питань розвитку цукрової галузі.

Обговорили рівень експорту цукру до держав - членів ЄС, розподіл відповідної квоти, а також відкриття нових ринків для української продукції.

☝️ Представники цукрових асоціацій та громадських організацій прогнозують зростання кількості площ та врожайності цукрового буряка. Відтак, зростання виробництва й потенціалу експорту.

Окремо підняли питання підготовки кадрів для цукрової галузі. Сьогодні існує суттєвий дефіцит кваліфікованих спеціалістів, яких потребуть цукрові заводи. Мінагрополітики до 1 грудня збирає від асоціацій реальний запит на агрофахівців - для подальшого формування релевантного державного замовлення, що відповідатиме сьогоднішнім викликам та потребам. Трикутник «Бізнес-Влада-Університети» має давати результат.

👉 Важливо розширювати можливості для наших виробників та оперативно реагувати на виклики. Тому ми прагнемо чути пропозиції і проблеми аграріїв та фермерів. Адже успіх галузі - це успіх Міністерства, а отже і держави Україна.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

24 Oct, 15:31


#Земельний_банк

4 аукціони на 6 мільйонів гривень (+ 1,2 млн грн ПДВ).

➡️ Такі сьогоднішні результати аукціонів з суборенди державних земель в Кіровоградській області площею 160 га.

✔️ В ході торгів сумарна стартова вартість ділянок — 735 тисяч гривень зросла у 8,2 раза і склала 6 061 000 грн. Відповідно, середня вартість гектара закріпилась на рівні 37 810 гривень.

📈 Найбільший інтерес викликала земельна ділянка площею 63,1 гектара. За право її суборенди змагалися 16 учасників. В результаті вартість зросла у 10,5 раза — з 265 тисяч до 2,8 мільйона гривень.

👉 Завтра відбудуться ще 14 аукціонів на Житомирщині, Закарпатті, а також на Кіровоградщині.

ℹ️ Більше про «Земельний банк» - на сайті проєкту https://landbank.spfu.gov.ua

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

24 Oct, 14:01


🤝 Продовжуємо посилювати співпрацю з Францією.

Сьогодні зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Французької Республіки в Україні Гаелем Весьєром. Обговорили розширення співпраці в агросекторі.

ℹ️ Нагадаю, раніше про ключові моменти також спілкувалися з французькою колегою Анні Женевар в межах нещодавньої робочої поїздки до Франції. Впевнений, наші країни можуть підсилити одна одну. Особливо, що стосується відкриття нових аграрних ринків.

✔️ Обговорили з Послом реалізацію Декларації про наміри між Мінагрополітики та Міністерством сільського господарства та продовольчого суверенітету Франції, підписаної цього року. Уже сьогодні вони готові допомогти нам з реалізацією європейських стандартів в агрогалузі. Зокрема, надати спеціалістів, які поділяться досвідом у сфері санітарного законодавства щодо дотримання норм виробництва. Мова йде про засоби захисту рослин, насіння тощо.

✔️ Підняв і тему меліорації. В Україні зараз 1,5 млн га сільськогосподарських земель потребують зрошення. А Франція має великий досвід у цьому питанні, яким можуть поділитися з нами.

👉 Франція – лідер молочної галузі. Тому закликав їхній бізнес молочної та тваринницької сфер допомогти українським фермерам з прифронтових територій, які постраждали внаслідок російської агресії.

✔️ Також наголосив на ракетних атаках росії по портовій інфраструктурі в Одесі, які суттєво впливають на забезпечення світової продовольчої безпеки. Важливо спільно працювати в цьому напрямку, аби застрахувати від воєнних ризиків зерно, яке знаходиться в елеваторах.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

19 Oct, 08:45


Зустрівся із Тимчасовим повіреним у справах Посольства США в Україні Джоном Гінкелем, директором місії USAID в Україні Джулі Конен та їхнім аташе із с/г питань Меган Френсіс.

🤝 Подякував американським партнерам за залученість до забезпечення продовольчої безпеки. Зокрема, участь в гуманітарній ініціативі Президента України Володимира Зеленського «Grain From Ukraine», в рамках якої українське зерно отримують країни африканського континенту. Та підтримку «Шляхів солідарності», через які експортується наша продукція. А також за проєкти Агентства США з міжнародного розвитку, які направлені на підтримку аграрної галузі України - USAID АГРО, USAID Harvest та USAID «ГОВЕРЛА».

✔️ Розповів про пріоритети Мінагрополітики. Це, зокрема, європейська інтеграція. Біля 60% питань в процесі євроінтеграції належать до аграрної сфери. Агросектор - ключовий драйвер економіки. Маємо адаптувати наше законодавство і аграрну продукцію до стандартів ЄС. Щоб зайняти своє місце в цій сфері у складі європейської сімʼї.

☝️ Також важливо посилювати протидію дезінформації про українську продукцію, яка йде на експорт. Наприклад, про те, що наша продукція завалює ринок Європи, що вона не якісна, що ми демпінгуємо ціни і так далі.

➡️ Про спільну боротьбу проти такої дезінформації ми домовились із європейськими міністрами сільського господарства під час нещодавніх робочих поїздок в Європу. Допомогти у цьому закликав і американських колег.

✔️ Наступні пріоритети - підтримка аграріїв і фермерів на прифронтових територіях. Розбудова систем іригації (зрошення), розвиток тваринництва та глибинної переробки. Посилення допомоги партнерів у цих напрямках сьогодні дуже важливе для нашої країни.

✔️ Окремо підняв питання важливості страхування від військових ризиків тих компаній, які сьогодні готові інвестувати в Україну. Адже нові інвестиційні проєкти нині дуже потрібні для нашої країни.

✔️ Також обговорили можливість підтримки USAID перекваліфікації та навчання нових працівників для роботи в агросекторі. Зокрема, жінок та військовослужбовців, які повертаються із фронту.

Мінагрополітики продовжує шукати нові точки дотику з усіма міжнародними партнерами для розвитку аграрної галузі.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

18 Oct, 16:16


Сьогодні була доповідь Головкома Сирського. Це фронт. Це наші напрямки. Це і Курська операція. Захищаємо наші позиції.

Була нарада щодо роботи залізниці в Україні. Я вдячний усім, хто працює в компанії. Укрзалізниця дійсно багато в чому тримає на собі нашу країну зараз.

Сьогодні ж була доповідь віце-премʼєр-міністра Федорова: є хороші результати.

І саме це найголовніше для України – мати щодня, щотижня результати для нашої держави і людей, мати постійно нову підтримку для нашого захисту і мати більше можливостей, щоб наблизити мир. Україна в кожній ситуації має бути лідером: пропонувати рішення, пропонувати шляхи і направляти роботу так, щоб і кожен партнер вигравав від співпраці з Україною.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

18 Oct, 14:00


#Земельний_банк

Сьогодні відбулося 6 аукціонів на загальну суму 4,5 млн гривень (+900 тис грн ПДВ).

📍 Орендарів знайшли 2 земельні ділянки в Одеській області та 4 — у Волинській. Загальна площа цих земель становить 213,1 гектарів.

✔️В ході торгів надійшло 47 пропозицій від фермерських господарств та аграрних підприємств. Початкова сумарна вартість земельних ділянок у 489 тисяч гривень зросла до 4,5 мільйонів гривень – тобто у 9,3 рази.

📈 Найдорожчий лот за сьогодні — земельна ділянка 84,3 гектари у Волинській області. Завдяки конкуренції, яка склала 10 учасників, її стартова вартість 163 тисячі підвищилась у 12 разів — до 1,9 млн гривень. Переможець — місцеве агропідприємство.

☝️ Проєкт «Земельний банк» - це можливість і маленькому фермеру, і великій агрокорпорації на рівних умовах поборотися в системі «Прозорро.Продажі» за можливість оренди державної с/г землі.

➡️ На запуском цього проєкту спільно працювали Фонд державного майна, Міністерство економіки, Міністерство аграрної політики та продовольства України, Міністерство юстиції України, за підтримки проєкту USAID/UKaid «Діяльність у рамках реформи державних підприємств України» (SOERA).

ℹ️ Більше про «Земельний банк» на сайті https://landbank.spfu.gov.ua

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

18 Oct, 12:05


📍 З Україною ЄС стане потужним гравцем на продовольчому ринку.

Про експорт культур говорив з представниками зернових бізнес-асоціацій. Наголосив, щоб агросектор успішно розвивався, необхідно об’єднати та синхронізувати зусилля держави і сільгоспвиробників і визначити головні напрями співпраці експортної стратегії. Зокрема, розповів, що один з основних пріоритетів Мінагрополітики – євроінтеграція та розширення експортних ринків у ЄС.

➡️ Найскладніший «фронт» взаємодії з ЄС – аграрний. Нам потрібно адаптувати до єврейських вимог понад 2 тисячі нормативно-правових документів. Від розміру кліток в птахівництві - до збору молока та поводження з тваринами. Але в процесі євроінтеграції важливо не втратити національний інтерес.

Мінагрополітики працює над тим, щоб у ЄС почули українського фермера. Саме тут важлива підтримка українських аграріїв та асоціацій, які можуть безпосередньо спілкуватися з європейським колегами та пояснювати їм, що ми – їхні партнери.

✔️ Нам важливо зміцнювати позиції на ринку експорту української агропродукції в ЄС та відкривати нові. Адже в Європу Україна постачає найбільше - 57% сільгосптоварів. Водночас для нас цікаві ринки країн Африки та Південно-Східної Азії.

👉 Присутні відзначили, що одна з важливих потреб зернової галузі – страхування продукції від воєнних ризиків та доступність кредитування за пільговими програмами. Над цим активно працює Мінагрополітики.

☝️ Наголосив, що попри війну нам потрібно стимулювати розвиток глибинної переробки, виробництво агропродукції з доданою вартістю та врешті-решт переходити до агроіндустріальної держави.

🇺🇦 Віталій Коваль / Міністерство аграрної політики та продовольства України

18 Oct, 07:20


#новини_з_полів  #жнива

🌾67,3 млн тонн врожаю на площі 17,7 млн га уже зібрано та намолочено в Україні.

З них:
▪️42,8 млн тонн зернових;
▪️18 млн тонн олійних;
▪️6,5 млн тонн цукрового буряку.

✔️Лідери по валовому збору зернових – сільгосптоваровиробники Одещини – 4,3 млн тонн, Полтавщини – 3,8 млн тонн та Вінничини – 3 млн. тонн.

🔝По урожайності зернових попереду аграрії Хмельниччини з показником 67,7 ц/га, Буковини – 64,5 ц/га, Черкащини – 61,0 ц/га,  Івано-Франківщини – 60,3 ц/га та Чернігівщини – 60,0 ц/га.

👉Аграрії 14 областей збирають цукрові буряки.

91,244

subscribers

10,899

photos

1,321

videos