Матеріал 10 із 10
Осінньо-зимовий період 2024-2025 рр. потребує ретельної та зваженої підготовки через значні пошкодження інфраструктурних об’єктів енергетичної сфери та можливі проблеми з енергоносіями. Підготовка житлового сектору до зими є важливим завданням для органів місцевого самоврядування.
Для ефективної підготовки потрібно виконати низку ключових заходів таких як:
1️⃣ Підготовка систем опалення житлових будинків:
Провести ревізію, ремонт та гідравлічне випробування систем опалення. Забезпечити очищення та промивання теплових мереж, щоб уникнути аварій в холодний період. Налагодити технічний стан котелень та роботу теплопостачальних організацій.
2️⃣ Перевірка стану покрівель будинків:
Обстежити дахи на предмет протікань або інших пошкоджень. Виконати необхідний ремонт, щоб запобігти скупченню снігу та льоду, що може пошкодити будинки.
3️⃣ Впровадження заходів з утеплення будівель (енергоефективності):
Організувати заходи щодо утеплення під'їздів, підвалів, горищ та стін будівель. Перевірити стан та у разі потреби відремонтувати вікна та двері для зменшення тепловтрат. Важливим чинником є наявність місцевих програм стимулювання участі населення у реалізації енергоефективних заходів!
4️⃣ Перевірка мереж багатоквартирних будинків:
Оцінити стан водопровідних і каналізаційних труб, особливо в місцях, де існує ризик їх замерзання. Ревізії електричної мережі та її елементів в будівлях. Перевірка стану газопостачальних мереж. Виконати заміну або ремонт зношених ділянок мереж.
5️⃣Забезпечення ефективної роботу аварійних служб у громаді:
Організувати чергування аварійних служб для оперативного реагування на можливі аварії (прориви труб, неполадки в системі опалення).
6️⃣ Забезпечення безпеки пішохідних зон:
Підготувати ресурси для прибирання снігу та обробки доріг і тротуарів протиожеледними засобами.
7️⃣ Впровадження заходів з інформування населення:
Проводити роз’яснювальну роботу серед мешканців щодо заходів з енергозбереження та правил безпечного використання обігрівальних приладів, облаштування пунктів незламності та приміщень цивільного захисту населення, тощо.
Слід зазначити що реалізація вищезазначених заходів дозволить суттєво зменшити ризики виникнення аварійних ситуацій та підвищити комфорт проживання мешканців в опалювальний сезон.
З метою якісної підготовки теплових господарств до опалювального періоду слід особливу увагу звернути на Правила підготовки теплових господарств до опалювального періоду, з якими можна ознайомитися за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1310-08#Text
#МуніципальніПослуги
#ЖитловіПитання