Українка в Австрії @ukrainian_in_austria Channel on Telegram

Українка в Австрії

@ukrainian_in_austria


Усі цікаві новини з життя українки в Австрії

Співпраця @Contact_Media

Українка в Австрії (Ukrainian)

Ласкаво просимо до каналу "Українка в Австрії"! Це місце, де ви зможете дізнатися усі цікаві новини з життя українок, які проживають у прекрасній країні Австрія. Ви знайдете тут корисні поради, цікаві історії та події, які стосуються українських жінок на зарібні землі.

Наш канал пропонує вам можливість приєднатися до спільноти українських жінок в Австрії, обмінюватися досвідом і враженнями, отримувати підтримку та знайомитися з новими друзями.

Слідкуйте за оновленнями в каналі та не пропустіть жодної цікавої новини або захоплюючої історії. Спільно ми створимо дружню та підтримувальну спільноту українок в Австрії!

Приєднуйтесь до нас, щоб бути в курсі усіх подій та життя українок в Австрії! Співпраця @Contact_Media

Українка в Австрії

01 Oct, 08:35


Різдво в Австрії

З 25 листопада до кінця року урочистості Австрія стає особливим місцем для проведення традиційних свят.

Жителі цієї країни дотримуються традиції Адвенту, яка починається в день Санта-Каталіни, коли вони прикрашають свої будинки та вулиці міст.

Щонеділі вони запалюють одну з чотирьох коронних свічок, які ставлять на двері до 24 грудня.

Всюди є ялинки, і багато людей збираються, щоб заспівати типові пісні під час церемонії запалення свічок.

#ukrainians_in_austria #ukraine #краса_в_австрії #особливості_в_австрії

Українка в Австрії | Підпишись

Українка в Австрії

20 Sep, 09:55


❗️Електронна черга на кордоні запрацює у жовтні

Міністерство інфраструктури разом з Державною прикордонною службою та Державною митною службою презентувало перевізникам проєкт «Електронна черга перетину кордону» на прикордонних автомобільних пунктах пропуску. Цей проєкт реалізується за участі Міністерства цифрової трансформації.

📌Система дозволятиме перевізникам попередньо записатись і приїхати на пункт пропуску у заздалегідь призначений час.

💻Зареєструватись в електронній черзі можна буде через спеціальний сайт. Наразі він в розробці і в тестовому режимі запрацює вже наступного місяця.

У разі, якщо рух черги затримується чи пришвидшується, водій також отримає сповіщення заздалегідь.

Спочатку система буде впроваджена лише на одному пункті пропуску. Після випробувань та вдосконалення вона буде масштабована на всі пункти пропуску.

📲У жовтні запрацює сайт «Електронна черга перетину кордону». Згодом розробники створять спеціальний додаток, функціонал якого буде постійно розширюватись.

Українка в Австрії

19 Sep, 12:21


Фон дер Ляйєн: Україна приєднається до зони роумінгу ЄС

Україна приєднається до зони роумінгу ЄС. Таку заяву глава Єврокомісії Урсула Фон дер Ляєн зробила у своєму щорічному зверненні "Про становище Союзу" в Європарламенті.
- Ми введемо Україну в нашу європейську вільну зону роумінгу. Настав час це зробити, - сказала Фон дер Ляйєн.
Після Ради асоціації Україна-ЄС за підсумками засідання 5 вересня ЄС підкреслив своє зобов’язання вивчити можливості для довгострокової домовленості про скасування плати за роумінг між ЄС та Україною. 
Про те, що Україна планує незабаром приєднатися до роумінгового простору ЄС, прем’єр -міністр Денис Шмигаль заявив 24 липня. Ще у квітні оператори мобільного зв’язку з країн ЄС та України підписали спільну заяву, якою засвідчують наміри співпрацювати задля забезпечення доступного або й безкоштовного роумінгу між Євросоюзом та Україною.

Українка в Австрії | Підпишись

Українка в Австрії

18 Sep, 11:23


Офіс Ради Європи в Україні - Київ зібрав корисні ресурси для людей, які рятуються від війни в Україні.

🌐 Веб-сайт з інформацією для людей, які рятуються від війни в Україні (https://bit.ly/3TnVnzP) – доступний англійською, українською та російською мовами - корисне джерело для всіх, щоб дізнатися подробиці про тимчасовий захист, поїздки, права в ЄС. Інформація представлена у форматі запитань і відповідей

🌐 Iнтерактивна карта (https://bit.ly/3B0SkXa) з інформацією про національні органи влади, варіанти безкоштовного проїзду, НУО, що діють на місцях, охорону здоров'я

🌐 Веб-сайт Управління міграцією: прийом біженців з України (https://bit.ly/3ct80Jn) – з оглядом політики реагування на кризу, включаючи Платформу солідарності та основні політичні ініціативи

🌐 Пряма гаряча лінія в Європі (https://bit.ly/3cwuPLZ): ☎️ 00 800 6 7 8 9 10 11 – громадяни можуть дзвонити або відправляти письмові запити – всіма офіційними мовами ЄС, українською та російською

Українка в Австрії | Підпишись

Українка в Австрії

17 Sep, 12:08


Тимчасове перебування в Австрії з метою захисту від війни.

Українка в Австрії | Підпишись

Українка в Австрії

16 Sep, 11:07


💰🇦🇹З жовтня всім виплачуватиметься одноразова допомога через підвищення вартості життя. Це означає, що кожен дорослий отримає 500 євро (250 євро кліматичного бонусу та 250 євро кризового бонусу), а кожна дитина – 250 євро.

📩У найближчі кілька днів домогосподарства отримають повідомлення від Міністерства навколишнього середовища поштою про кліматичний бонус та його подробиці.

💳Право на участь у програмі мають усі, хто проживав в Австрії не менше шести місяців у 2022 році. Виплачується або автоматично на рахунок або через Finanz-Online.

Українка в Австрії | Підпишись

Українка в Австрії

15 Sep, 11:15


🇺🇦Чи мають українські біженці сплатити податки із отриманої допомоги?🇪🇺

Положення чинного податкового законодавства справді вказують на те, що отримані від іноземних урядів кошти українські біженці мають задекларувати.

💶Декларацію щодо отриманих у 2022 році грошових коштів необхідно подати до 1 травня 2023 року. Також українці мають сплатити податок на доходи фізичних осіб у розмірі 18% та військовий збір у розмірі 1,5%.

📆Податок та збір за отриманими у 2022 році коштами слід сплатити до 1 серпня 2023 року.

Наприклад, щодо грошових виплат, які свого часу через програму «Підтримка» отримували громадяни України, зокрема ті, що працювали на територіях, де вели активні бойові дії (6500 грн), Державна податкова служба України роз'яснювала, що такі виплати не оподатковуються.

⚠️А ось ситуація із фінансовою допомогою за кордоном не визначена.

Швидше за все, до кінця року її буде вирішено шляхом внесення відповідних змін до податкового законодавства.

Інше питання, яке виникає у зв'язку з цією ситуацією: яким чином податкові органи України дізнаються про отримання українськими громадянами коштів від іноземних урядів?

📆Проте, за прогнозами Міністерства фінансів України, такий механізм запрацює в Україні лише у 2024 році (тобто буде здійснено обмін інформацією за 2023 рік).

Таким чином, щоб достовірно визначити коло громадян України, які отримали відповідні виплати, та суму таких виплат податковим органам доведеться робити відповідні запити до іноземних держав щодо осіб, які отримали тимчасовий притулок та отримані ними виплати.

😉Враховуючи кількість переміщених осіб, обсяги такої роботи та інформації надзвичайно великі, а тому не факт, що українські податківці вдаватимуться до таких заходів.

#українці #допомога #податки

Українка в Австрії | Підпишись

Українка в Австрії

14 Sep, 08:54


Названо топ-5 країн світу, де туристи найбільше ризикують стати жертвами шахраїв.

1. Очолила рейтинг Бразилія, де в 2021 році від дій шахраїв постраждали 125,4 мільйони осіб. Експерти відзначають, що в минулому році на 1 тисячу осіб в Бразилії припадало 590 випадків шахрайства. Обдурити туристів в Бразилії можуть на чому завгодно. Крім того, в цій країні спостерігається досить високий рівень крадіжок і вуличного насильства.

2. Друге місце в рейтингу посіла Індія, де в 2021 році було зафіксовано 120 мільйонів випадків шахрайства. Це не набагато менше, ніж в Бразилії, проте враховуючи, що в Індії проживає в рази більше людей, в результаті там на 1 тисячу людей припадає лише 87 випадків шахрайства. Тут найпопулярнішими схемами шахрайства вважаються продаж неіснуючих або невідповідних ціні послуг в мережі Інтернет, завищені ціни на таксі та підміну готелю.

3. Третє місце займає Мексика, де в 2021 році шахраї обдурили 5,5 мільйонів людей, причому це число зросло більш ніж на 200% за останні три роки. На 1 тисячу осіб тут випадаеет 42,7 випадки шахрайства. Одним з найпопулярніших видів обману тут є діяльність турагентств-привидів, що продають підроблені путівки.

4. На четвертому місці в рейтингу опинилася Росія, за 2021 рік тут від дій шахраїв постраждали 5,3 мільйона осіб. На 1 тисячу людей тут припадає 37 випадків шахрайства, причому найчастіше страждають американці. Найпопулярнішими схемами обману в Росії вважаються інтернет-знайомства, підставні поліцейські та неліцензовані туроператори, що стягують грабіжницькі збори.

5. Замикає п'ятірку небезпечних через шахраїв країн Туреччина, де у 2021 році зафіксували 1,9 мільйона випадків шахрайства, або ж 23 на 1 тисячу осіб. Правда, в даному випадку цифра враховує виключно випадки обману онлайн. Особливо популярною схемою шахрайства в Туреччині вважається клонування кредитних карт і крадіжка даних, тому туристам рекомендують купувати послуги тільки на перевірених официльных сайтах. Крім цього, в Туреччині популярні такі види шахрайства, як доброзичливі власники магазинів, що люб'язно пропонують "безкоштовні" зразки, за які ви пізніше змушені платити цілий статок, і таксисти, що працюють за завищеними тарифами.

Укладачі рейтингу відзначають, що туристи ризикують бути обдуреними в будь-якій країні світу, але саме ці п'ять напрямків є найнебезпечнішими.

Українка в Австрії | Підпишись

Українка в Австрії

13 Sep, 08:37


Топ-10 найбезпечніших для жінок-туристок країн світу

1. Ірландія (загальна оцінка безпеки 7,88)

2. Австрія (7,70)

3. Норвегія (7,45)

4. Словенія (7,19)

5. Швейцарія (7,01)

6. Іспанія (6,97)

7. Португалія (6,88)

8. Канада (6,67)

9. Нідерланди (6,15)

10. Польща (5,97)

Очолила рейтинг Ірландія, де найнижчий відсоток жінок, які вважають, що насильство щодо жінок може бути виправдане – всього 1%. Ірландія також мала один з найнижчих відсотків жінок, які страждали від насильства з боку чоловіків, невелику кількість жінок-жертв вбивств та один з найкращих показників глобального індексу гендерного розриву.

На другому місці опинилася Австрія, де був відносно низький відсоток жінок, які зазнали насильства, тоді як 79% жінок заявили, що почуваються в безпеці, коли йдуть додому одні вночі. Третє місце посіла Норвегія, де найнижче число жертв вбивств серед жінок на 100 000 людей, а також найвищий відсоток жінок, які почувалися в безпеці, повертаючись додому вночі (83%).

Українка в Австрії | Підпишись

Українка в Австрії

12 Sep, 09:40


Як дістатися в Україну

Поїзди в касах
ÖBB

Відень-Київ

Відень-Перемишль-Київ

Відень-Захонь-Київ

Відень-Кошице-Ужгород


Поїзди ÖBB+RegoJet:

Відень-Прага-Київ( з Відня до Праги на ÖBB з Праги до Києва на RegioJet)

Автобуси online
LeoExspres
Flixbus
EuroClub
Bus Express

Українка в Австрії

11 Sep, 09:32


ЦПД спростовує основні фейки про компенсації для українців, які постраждали від агресії рф

Фейк
Наш приватний будинок зруйнували і нічого нам не відшкодовують

Для відшкодування необхідно подати заяву до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ). Заповніть форму на сайті за посиланням: https://espl.com.ua

Фейк
Поки дійде черга до мене – пройдуть роки. Не бачу сенсу у цій заяві

Кожна заява важлива, тому що допомагає особисто вам отримати компенсацію за завдану матеріальну чи моральну шкоду та кожному українцю досягти засудження дій агресора і запобігти новим злочинам

Фейк
Поки прийде компенсація, я вже самостійно зроблю ремонт

Українці, які постраждали від агресії рф, можуть отримати компенсацію від 5000 до 30000 євро. Для цього подайте заяву до 16 січня 2023 р. Заяви розглядаються в порядку черги, а розмір компенсації – на підставі первинних доказів відео- та фотофіксації. Всі умови для отримання виплати зазначено на сайті: https://espl.com.ua

Українка в Австрії | Підпишись

Українка в Австрії

11 Sep, 07:29


Благодійні концерти на підтримку Харківських добровольців, 18 вересня у Відні.

#ukrainians_in_austria #ukraine

Українка в Австрії | Підпишись

Українка в Австрії

10 Sep, 15:15


Lech, Austria 🇦🇹

#ukrainians_in_austria #ukraine #краса_в_австрії

Українка в Австрії | Підпишись

Українка в Австрії

10 Sep, 08:27


‼️‼️ усі важливі телефони в Австрії. 👉
🚒122 Пожежна служба
🛑128 Аварійна служба газу
🚓133 Поліція
🚑144 Швидка допомога

🚨Гаряча лінія BBU (якщо вам терміново потрібна допомога): +43 1 2676 870 9460 (цілодобово укр/рос/англ).

🏠Гаряча лінія ÖIF українською щодо забезпечення, інтеграції, проживання та роботи в Австрії: +43 1 715 10 51 - 120 (з 8:00 до 18:00). Також +43 1 715 10 51-120 (Whatsapp), +43 676 84 39 60 108 (Viber).

🖋Дияконія – юридична підтримка: +43 1 343 0 383 (пон-п’ят: 09:00 – 12:00, укр/рос)

❗️Карітас Україна – інформаційна гаряча лінія: +43 5 17 76 380 (пон-п’ят: 09:00 – 16:00 нім/англ). Інформація стосовно законодавства про іноземців, пожертвування часу, грошей, речей та посередництва щодо проживання.

🧸AMIKE – телефон психосоціальної підтримки: +43 1/343 01014, Whatsapp: +43 664 966 51 09

💼Центр perspektivo - супровід та формування перспектив для переселенців з України: 0676 8784 47 55 (Відень)

💗MALVA - базовий супровід для тимчасово переміщених осіб з України: +43 1 524 50 15 / 300 (пн., вт., чт. - 8:30-12:00; 13:00-15:00 ср., пт. - 8:30-12:00)

👂ASBÖ – Консультаційна установа Україна
Соціальні консультації для людей, які були змушені покинути Україну: +43 1 89 145 51000 (пон-п’ят: з 8:30 до 13:00)

🚗Для тех допомоги або евакуації автомобіля телефонувати в „ÖAMTC“ за номером екстреної допомоги: 120


⚠️LEFÖ - захист жінок-мігрантів які перебувають або були в ситуації експлуатації, незалежно від сфери роботи: 0043 179 692 98 (пн/вт 9-16 | чт 11-19 | пт 9-15)

🚺Гаряча лінія для жінок: 0800 222 555 (цілодобово укр/рос).

🚹Кризова консультація для чоловіків: 0800 400 777 (цілодобово. Мови: у разі потреби – з перекладом)

#ukrainians_in_austria #ukraine #екстрені_контакти_в_австрії

Українка в Австрії | Підпишись

Українка в Австрії

09 Sep, 06:43


Яка форма правління в Австрії?

Австрія є вільною та демократичною республікою, а саме правовою державою, що означає:

🔹Дотримання прав людини, що гарантується законом;
🔹У країні панує розподіл влади — державні повноваження розподілені між кількома органами (законодавча — парламент; виконавча — федеральний уряд, уряд земель; судова — незалежні суди);
🔹Верховенство закону: жодна державна установа не може порушувати чинне законодавство. Кожна особа може захистити свої права, а компетентні органи влади сприяють цьому.

Гідність кожної людини в Австрії непорушна. Кожен має право на життя та фізичну недоторканність. Тілесні покарання заборонені, як і смертна кара. Кожен вільний висловлювати свою думку, але водночас забороняються образи по відношенню до інших. Також гарантується свобода преси. Громадянам дозволені мирні зібрання. Кожна з цих свобод закінчується там, де вона порушує свободи та права інших осіб.

#ukrainians_in_austria #ukraine #особливості_в_австрії

Українка в Австрії | Підпишись

Українка в Австрії

08 Sep, 16:30


Неймовірний захід сонця

#ukrainians_in_austria #ukraine #краса_в_австрії

Українка в Австрії | Підпишись

Українка в Австрії

08 Sep, 08:25


З початку повномасштабного вторгнення російського агресора на територію України з країни виїхали понад 7 млн українців. Але багато людей не знають, в якому статусі вони можуть перебувати в Європейському Союзі і що потрібно робити.

У інфографіці розповідається, у чому різниця між статусом особи, якій надається тимчасовий захист і статусом шукача притулку (статус біженця).

Українка в Австрії | Підпишись

Українка в Австрії

07 Sep, 07:20


Їдемо за кордон на авто. 🚗 Машина підготовлена, маршрут продуманий. Підготуйте необхідні документи для здійснення поїздки.

При перетині державного кордону на авто при собі потрібно мати:

📌 посвідчення водія
📌 свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу оформлене на ім’я водія або пасажира
📌 розпізнавальний знак України на авто (UA), розміщення якого не є обов’язковим за наявності позначення UA на номерному знаці
📌 дійсний договір міжнародного страхування «Зелена карта»

На автомобілі має бути державний номерний знак, що містить латинські літери (індивідуальний номерний знак діє тільки на території України).

Водій, що не є власником авто повинен мати свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу для виїзду за кордон. Його можна отримати у сервісному центрі МВС на підставі заяви власника транспортного засобу або на підставі доручення, договору оренди (найму, позички).

#ukrainians_in_austria #ukraine #авто_в_австрії

Українка в Австрії | Підпишись