Давно не було потужної аналітики на каналі нашого ОСС. Нумо!
Студентство, а також його представницькі/виборчі органи студентського самоврядування, не мають бути політизованими та залежними від мінливої політичної примхи політиків. Студентство не може бути політичним обʼєктом депутатів та політичних сил відповідно до статті 40 ЗУ «Про вищу освіту», але Експертна рада студентства перейшла рубікон між адвокацією прав та політичними інтересами.
Цікаво, чи розуміють це більшість членів ЕРС?
На нашу скромну думку, на даний момент ЕРС при народному депутатові Гришиній Юлії - інструмент політичної гри.
Власні інтереси Юлії Гришиної втягнули в політичне поле понад сотню студентських самоврядувань закладів вищої освіти.
Звертаємо увагу, пані Юлія у 2020 році претендувала на посаду міністра освіти і науки України. Це може пояснити безліч публікацій щодо дискредитації очільника та заступника Міністерства освіти і науки в інформаційній площині, але про це трошки нижче
За егіди ЕРС 16 листопада відбувся урочистий захід до Дня Студентства, на який було запрошено Президента України — Володимира Зеленського (ми там теж були).
Під час своєї промови, Голова ЕРС — Бєляк Ілля (який є єдиним помічником народного депутата на зарплаті, вгадайте якого.. правильно, Юлії Гришиної), презентував перед президентом ідею створення «Національної ради студентства» нібито від імені всього студентства України. Не заперечуємо, що концепт гарний, а робота була велика і довга. Однак презентація так собі…
Після закінчення заходу у багатьох самоврядувань виникли питання, які вони, що є цілком логічно, почали задавати в чаті.
Володимир Ксєніч (він же В КК(і далі по чату НТУ), Червоний Губер
Хочемо зазначити, що представник нашого ОСС є номінально у складі ЕРС, але це не завадило деяким представникам ЕРС назвати наш університет «коміркою людей радянського простору» (пан Ксєніч, до речі, вподобав це повідомлення).
Пан Бєляк Ілля, в далекому 2020 році, був замішаний у скандалі щодо виборів ректора Одеського національного економічного університету, а саме був звинувачений у фальсифікації заяв.
У мережі можна знайти відео, де пан Ілля з колегами заповнює заяви виборних представників на вибори ректора заднім числом.
Ми розуміємо, що заяви приймали у двох варіантах: електронні та письмові. Але чому електронні заяви «для архіву» заповнювали письмово лише після першого туру виборів, чому не можна було просто роздрукувати заяви? Це ж для архіву, не більше ;)
Ми ніяким чином не звинувачуємо пана Бєляка, просто наводимо цю новину, як яскравий приклад діяльності пана Іллі на посаді Голови студентського самоврядування.
Акцентуючи увагу на ЕСР, зауважуємо, що некоректна подача інформації помножена на політичні мотиви зіграла злий жарт та показала нам істинний образ ЕРС.
Це ЕРС може класно діяти як інструмент адвокації прав студентів, на прикладі законодавчої ініціативи щодо розширення прав студентів (є депутат з правом законодавчої ініціативи). До адвокації долучилися не лише ЕРС, а також УСЛ та інші зацікавлені сторони. Однак у ЕСР, схоже, політичні ігри перевалили за адвокацію прав студентства України.
Запитання до Української студентської ліги: як ви прогавили це все, якщо маєте деяке преставництво УСЛ є в ЕРС?
Щиро віримо, що ситуація набере розголосу і питання з ЕРС буде закрите раз і назавжди.
Не дозволяйте іншим людям впулутувати себе у політичні ігри.
Органи студентського самоврядування є незалежними від політичних поглядів, ми не інструмент для ігор.
Також ми солідарні з УКУ, НАУКМА та KSE щодо їх позиції.