Оскільки тема з психотипами давно заїжджена, я виокремлю суть:
Я проти подібної типологізації, розмежування людей на екстравертів та інтровертів завжди було для мене трохи дивним, адже для гармонійного розвитку людині необхідно вміти взаємодіяти як із собою, так і з суспільством.
Що стосується матриці - не існує екстравертних та інтровертних арканів, це міф.
Так, для 10 аркан ресурс - люди, тому взаємодіяти з людьми дуже важливо. При цьому десятки дуже навіювані - у цьому плані дуже важливо копатися в собі, прислухатися до своєї душі та інтуїції. Це завжди робиться на самоті, практиках, медитаціях.
Для 9 аркана ресурс - усамітнення. Але! Коли людина не бере ресурс у спілкуванні - не відбувається енергообміну. Дев'яткам дуже важливо передавати те, що вони відкопали для себе на самоті. Інакше в цьому просто не буде сенсу.
Дуже часто десятки, одиниці, сімки та інші «товариські» в теорії аркани кажуть:
Ні, мені некомфортно спілкуватися з людьми, я інтроверт.
Звісно, це мінусовий прояв аркана. Побоювання і невміння спілкуватися - мінусовий прояв будь-якого аркана.
Але людина не народжується зі страхом спілкування. У такому разі, я пропоную згадати, спитати у батьків – у який момент це почалося?
Так, хтось більш товариський і емоційний, хтось більш спокійний. Але! Спокій не дорівнює невмінню комунікувати.
Я завжди вважала, що я інтроверт.
Усередині я дуже хотіла спілкуватися. Але ж боялася. Через страх, я практично не прокачувала свій скіл спілкування, згодом моє становище посилювалося. Коли я зустрічала нових класних людей, я переконувала себе, що мені не потрібні нові знайомства.
Звісно, це пастка мозку. Спілкування було для мене величезним стресом, тому я вигадувала собі відмовки, щоб його уникати.
Людина істота соціальна та розумна. Дивно обмежувати себе чимось одним - тікати від себе в соціум, або тікати від соціуму в себе.