Радіч - Час Каіросу @radichcairos Channel on Telegram

Радіч - Час Каіросу

@radichcairos


Робимо витонченим шедевром кожний день через маленькі яскраві звички в сферах креативність та підприємництво, вміння здобувати та керувати фінансами, розвивати розум та відносини, тіло та розум. Канал саморозвитку.

Радіч - Час Каіросу (Ukrainian)

Ласкаво просимо до каналу "Радіч - Час Каіросу"! Це місце, де ми пропонуємо зробити кожен день витонченим шедевром через невеликі, але яскраві звички в різних сферах. Наш канал спрямований на розвиток в таких галузях як креативність та підприємництво, вміння здобувати та керувати фінансами, а також на розвиток розуму, відносин, тіла та розуму в цілому. Тут ви знайдете корисні поради, вправи та інформацію, які допоможуть вам стати кращою версією себе. Приєднуйтесь до нашого каналу саморозвитку "Радіч - Час Каіросу" прямо зараз, і почніть свій шлях до досягнення нових висот!

Радіч - Час Каіросу

02 Jan, 16:51


Вітаю, друзі! В рамках освітнього проекту по вивченню української мови публікую серію відео з короткими визначеннями слів.Це відео зняв наш підписник Костянтин в Elemente, Sölden.

Радіч - Час Каіросу

19 Dec, 13:08


Друзі, будь ласка, подивіться і оцініть відео, що я створив на англомовному каналі Каірос. Використовував штучний інтелект для створення. https://youtube.com/shorts/rgNZJIQ52nQ?feature=share

Радіч - Час Каіросу

19 Dec, 09:50


Вітаю, друзі! Продовжую працювати над книгою Каіросу. Для цього збираю сотні фрагментів інформації з різних джерел. Ви пам'ятаєте, що кілька місяців я викладав тут на каналі окремі епізоди і моє письмо, по 1000-2000 слів на день. Але я розумію, що в Телеграмі це робити не дуже зручно, тому тут будуть з'являтися лише частинки текстів, зображення та відео.

Основну попередню роботу я буду вести на Патреоні. Частина публікацій буде завжди залишатися безкоштовною, а частина - тільки для підписників, та я починаю збирати кошти на видання книги Каіроса, фізичної книги в твердій палітурці, приблизно на 600-700 сторінок. В книзі буде 60 секцій (глав) в шести царинах Каіросу, кожна глава - про окрему особистість або книгу. Це буде моя ЧЕТВЕРТА видана в паперовій версії книга. Ціль - накопичити 560 тисяч гривень на роботу спеціалістів, підготовку, друк, написання. Цього буде достатньо для першого накладу в 1000 або 2000 примірників.

Все, що я пишу, дотично до філософії стоїцизму. Ви також можете подарувати комусь підписку на сторінку Каіросу, ось по цьому лінку - https://www.patreon.com/user/gift?u=80158858. Ось посилання на мою сторінку на Patreon. https://patreon.com/user?u=80158858 Також збираюся проводити щотижневі живі трансляції - починаючи з січня. Ви можете залучитися навіть як запрошені гості, щоб виступати зі мною. Пишіть мені в особисті.

Радіч - Час Каіросу

16 Dec, 12:14


Роль Фронто у вихованні Марка Аврелія

Після декількох місяців роздумів і навчання по стоїцизму я вирішув реформувати свою книгу по Каіросу, зсунув серединні розділи на початок. Структуру я означу окремо на нашому каналу. Загальна ідея бути донести стоїчні принципи самовладнання, чеснот та щастя в сучасному суспільстві. Для цього я збираю факти, цитати, історії та поезію, підкріплюю її візуальним рядом, та організую в 60 розділів-глав, що розбиті та 6 секцій в трьох царинах - Сприйняття, Дія та Воля. Так, у нас IR (intellect and relationships) йдуть в розділ Сприйняття (Perception), дія - це CA (creativity and affluence), а Воля - це про тіло та дух (Organism and Spirit). Ось декілька абзаців з першого розділу про Марка Аврелія.

Марк Корнелій Фронто був одним із найвідоміших наставників Марка Аврелія, і його вплив на молодого імператора не можна недооцінювати.

Фронто, видатний оратор і юрист, відомий як «другий Цицерон», навчив Марка мистецтву красномовства, яке вважалося необхідною якістю для правителя.

Фронто приділяв увагу формуванню не лише риторичних здібностей, а й естетичного смаку, оскільки вірив, що мова має бути водночас переконливою і витонченою.

Їхні стосунки залишили яскравий слід у літературі завдяки численним листам, які вони обмінювалися протягом десятиліть. У цих листах видно теплу дружбу, що розвинулася між наставником і його учнем. Марк часто звертався до Фронто за порадою у складних питаннях і навіть у період свого правління залишався з ним у близькому контакті.

Кумедні факти про Фронто

Другий Цицерон, але з химерним характером

Фронто отримав славу другого найвеличнішого оратора після Цицерона, хоча сам не був таким скромним. Він вважав свої промови ідеальними прикладами красномовства та зневажав «нові стилі», які набирали популярності. Ця впевненість іноді виглядала кумедно, оскільки Фронто не соромився підкреслювати свою перевагу навіть у листах до Марка.

Пристрасть до садів

Фронто був надзвичайно заможним і не приховував своєї любові до розкішного життя. Одним із його хобі було купівля садів. Він часто писав про свої маєтки з неймовірною гордістю, описуючи рослини, планування та красу природи. Марк, у своїх відповідях, іноді жартував з приводу цієї пристрасті, натякаючи, що вчитель більше турбується про свої сади, ніж про красномовство.

Дотепність і самоіронія

Хоча Фронто був серйозним у питаннях риторики, він мав неабияке почуття гумору. В одному зі своїх листів він саркастично писав Марку, що його сади «не дають мені спокою більше, ніж підступні судові процеси», натякаючи, як багато часу забирають його розваги.

Хвороби як тема листування

Фронто часто скаржився на свої хвороби у листах до Марка Аврелія. Він описував навіть найдрібніші недуги в найгірших подробицях, що нерідко виглядало кумедно. Одного разу він написав, що його нога настільки боліла, що йому здалося, ніби він має в ній «усі лиха Греції». Це стало приводом для теплих і жартівливих відповідей Марка.

Вчитель, який боявся філософії

Фронто був скептиком щодо філософії, яку так любив його учень. Він часто намагався «врятувати» Марка від надмірного захоплення стоїцизмом, вважаючи, що це зробить його менш практичним правителем.

Однак Марк залишався вірним своїм ідеалам, іноді жартома підкреслюючи в листах, що «додає до філософії трохи риторики» заради свого вчителя.

Фронто відіграв ключову роль у формуванні риторичних і лінгвістичних навичок Марка Аврелія. Водночас він був людиною з характерними дивацтвами, любов’ю до розкоші та відданістю своїм принципам. Його листи до Марка — це не лише джерело історичних фактів, а й приклад теплої дружби та дотепного спілкування, яке відображає багатогранність цієї епохи.

Радіч - Час Каіросу

08 Dec, 16:36


І хоча перехід від чернечого життя до світського був вкрай болісним, і я зробив мабуть більше помилок, незважаючи на свої знання і навички, все ж я вкрай вдячний своїй долі за те, що йду цим шляхом. Зараз я не притримуюсь будь-якої релігії, та йду більше за настановами філософії стоїцизма. Втім я вірю в Бога.

І дякую, що прочитали мій текст.

Радіч - Час Каіросу

08 Dec, 16:02


На каналі наших друзів, провідної української агенції по розвитку електронної комерції, сьогодні вийшло інтерв'ю зі мною. Дякую Тарасу за це. Ось посилання https://youtu.be/THS2nnKGnyQ?feature=shared

Радіч - Час Каіросу

08 Dec, 15:36


Я прожив в монастирі 7 років. І ось чому я навчився.

Раніше я не розповідав про це майже нікому. Це здавалося чудернацьким для більшості моїх знайомих. Навіть кумедним.

Але чернече життя втім не сильно відрізняється від щоденних пошуків митця, або навіть підприємця. У кожного з нас є ікігаї, свій шлях.

І він коригується безліч разів в нашому такому довгому і водночас швидкоплинному житті.

Я бачив багато віддзеркалень своєї історії. Наприклад, в книзі Генріха Харрера “Сім років у Тибеті”, по якій зняли фільм з Бредом Піттом. Або в бестселері на Амазоні - Думай як митець Джая Шетті. Цей хлопчина до речі має дуже схожу зі мною історію. Зараз Джей один з найвпливовіших медіа персон з трьома мільйонами підписників, до нього на інтерв’ю приходять як до Опри, серед останніх - Том Генкс та Шварценеггер. Він жив в ашрамі ISKCON (Міжнародне товариство свідомості Крішни) як і я. Як митець, брахмачарі. Мені добре відомий цей уклад життя учня, чернечий уклад в монастирі.

Я жив в монастирях ISKCON майже 7 років, з 1991 по 1997 рік (з 17 до 23 років)

І ось 7 уроків, що я затямив для себе на все життя.

1 - Дисципліна та розпорядок дня. Ми лягали спати о 9, прокидалися до 4 ранку. Сувора програма, все розписано до хвилини.

2 - Вміння жити з мінімальними речами. Все майно можна було розмістити на полиці розміром 60 на 40 см. Плюс спальник. Спали на підлозі. Власних грошей не мали. В 1995 році опинилися в Індії без засобів для існування (авіакомпанія, що привезла нас туда, збанкротилася), і жили кілька тижнів фактично на подаяння, прибирали храм за можливість спати та харчуватися.

3 - Прив’язаність до постійного навчання і читання книг. Я читав по кілька годин щодня, більшу частину англійською. В 20 років я знав більше 500 санскритських текстів. Робив конспекти, приймав іспити у людей в 2-3 рази старше за мене для отримання моєї рекомендації на підвищення духовного сану.

4 - Публічні виступи.В 17 років мені дали прочитати першу лекцію. В 20 років я читав їх практично щодня, вранці перед внутрішньою аудиторією, ввечері перед групами, що займалися у мене - ведична філософія та англійська мова (так, навчав англійської та був перекладачем у приїжджих проповідників), виступав в прямому ефірі на телебаченні (була така програма “Для тих, чия душа не спить”). Мені в цілому без різниці, чи виступаю я перед 2 людьми, чи перед тисячами. (зараз в кінці 2024 кількість моїх публічних виступів збільшилася)

5 - Комунікація. Я перезнайомився з величезною кількістю людей у кількох країнах, це буквально тисячі людей, з деями досі підтримую контакти. І ті, хто здавався мені недосяжним по рівню розвитку, згодом стали моїми добрими знайомими.

6 Дивитися в очі небезпеці. На початку 90-х була купа ситуацій, в які ми попадали, бо їздили скрізь, подорожували. В Сибірі ми ледве не застрягли надовго, небезпечні ситуації бували і Бугульмі, і в Мінводах, в Астрахані, в Криму, в Калькутті, в Агрі. В Гудермесі нас навіть затримали чеченські митники, забрали книги, потім відпустили. У мене є написана мною книга (видання 2001 року, перша з моїх трьох виданих фізично книг), де я описав багато кумедних випадків. Ми ходили від двері до двері, також по вулицях з книгами, що провокувало деяких людей на насильницькі дії, тепер здається все це дивним.

7 - Любити тих, хто поряд. Можу лише з теплотою та вдячністю згадати людей, що пройшли цей шлях разом зі мною. Ось декілька інтерв’ю з людьми, що ділили зі мною хліб. Вони розповідають свої історії - ви можете їх послухати, якщо цікаво.

Історія 1 - Віталій Овсянников (мій друг з початку 90-х, колишній президент Дніпровського храму)

https://www.youtube.com/watch?v=bHiZp19W7tI
https://www.youtube.com/watch?v=YCIKQVpce4A

Історія 2 - Радха Раман (мій друг з початку 90-х, брахман і безстрашний проповідник)

https://www.youtube.com/watch?v=Dx3Wo48idYE

Історія 3 - Бхарадвадж (перший крішнаїт в Україні, один з моїх наставників на початку 90-х)

https://www.youtube.com/watch?v=VEFboWWkPMk

Радіч - Час Каіросу

28 Nov, 07:51


Шановні друзі! Ми це зробили. За останній час було декілька подорожей, зокрема, в Харків і Одесу, де я виступав з лекціями по електронній комерції на заходах, організованих УкрПоштою та ООН. Про це згодом. Тому не було багато часу на підтримку мого другого каналу, де ставив собі за ціль досягти 1000 підписників за максимально короткий термін, до кінця року. Вийшло навіть до кінця листопада, що тішить. 1000 підписників є! Тепер тільки вперед, на обох каналах (на іншому десь 4,500 підписників).

Радіч - Час Каіросу

20 Nov, 14:19


Де страх, там неволя. За останні півтора місяці записав більше 300 коротких відео по темі листів Сенеки до Луцілія, їх можна подивитися всі на моєму каналі в Youtube - https://www.youtube.com/@AlexRad1974. У мене два канали, на іншому 4500 підписників, а цей наближається до першої 1000, можете допомогти досягти цієї цифри цього тижня!

Радіч - Час Каіросу

11 Nov, 07:48


Те, що розпалює нас - позбавлене справжнього існування.

Радіч - Час Каіросу

07 Nov, 19:37


Завтра проводимо зустріч Клубу довголіття в Білогородці. Хто поряд - приєднуйтеся!

Радіч - Час Каіросу

07 Nov, 19:01


Все навпаки при недугах душі. Читаємо Сенеку, Лист 53.

Радіч - Час Каіросу

07 Nov, 17:26


З великим задоволенням публікую відео з Братислави від нашого підписника Костянтина.

Радіч - Час Каіросу

04 Nov, 17:57


Моє послання на сьогодні - коли охота посміятися над кимось, сміємося над собою.

Радіч - Час Каіросу

01 Nov, 11:25


Ось сьогоднішня порада. Немає ганебнішого рабства, ніж добровільне.

Радіч - Час Каіросу

29 Oct, 17:14


Сьогодні вибрав для вас ось таку пораду.

Радіч - Час Каіросу

28 Oct, 10:12


Сьогоднішнє відео для роздумів - живіть так, щоб було не соромно з відчиненими дверима, щоб тебе ніколи не могли застукати зненацька за непотрібною справою (щонайменш в денні часи 😊).

Радіч - Час Каіросу

24 Oct, 14:38


Поки вчитеся - читайте не уривки, а повні, неадаптовані книги. Ось як про це говорить Сенека.

Радіч - Час Каіросу

24 Oct, 07:35


Також хотів оголосити, що я вже почав щоденно записувати відео по вивченню української мови. Та запрошую наших учасників записати по 1-2-3-5-10 слів на відео, просто селфі, з різних локацій, своїм голосом, щоб вас було видно в кадрі. Список слів я дам, розподілимо, ціль на найближчі 3-4 місяці - записати 1000 слів в різних виконаннях. Будь ласка, поставтеся серйозно до такого масштабного освітнього соціального проекта, до якого я буду залучати багато своїх ресурсів. Давайте зробимо українську мову більш насиченою та досконалою, та будемо розвиватися разом!

Радіч - Час Каіросу

23 Oct, 17:22


Моє сьогодняшнє послання для канала Каірос. Не забувайте про важливість вчитися самому та вчити інших. Ось що про це говорить Сенека.

Радіч - Час Каіросу

20 Oct, 17:10


Наші друзі з бібліотеки підготували невеличкий відеозвіт з останньої події - https://www.youtube.com/watch?si=hcOROUJ-btDqj5GH&v=mucBPnEeRp8&feature=youtu.be Також хотів би попросити вас підписатися на мій Youtube канал, де я щодня публікую освітні відео Каіросу. Буду також найцікавіше публікувати тут.