▪️Головна новина цього тижня - в британському журналі The Economist вийшла стаття про Одесу, а саме про те, як тут в Одесі “борються з пам'ятником Пушкіна і намагаються відмінити культуру”. Дуже маніпулятивна стаття, яку не підписано, але відомо, що її написав колишній громадянин росії. У статті просто штучно доданий антисемітизм: мов всі, хто хочуть знести Пушкіна, антисеміти. Стаття викликала дуже багато обурення в Фейсбуці, всі її обговорюють, декілька днів не вщухають скандали. Для нас це погано, оскільки ми виглядаємо як якісь дикуни, а росія нібито правильно робить, що вона пішла війною на Україну, щоб захистити тут культуру. Але до того, як росія напала на Україну, абсолютно ніхто не підіймав питання пам'ятників Пушкіну, ніхто не думав перейменовувати вулицю Пушкінську чи щось таке.
▪️Великі проблеми з опаленням в місті. Багато одеситів скаржаться на те, що батареї ледь теплі. Ми з'ясували, в чому проблема: Нафтогаз знизив на 10% ліміти газу для міст для опалення, але незважаючи на це, все відповідає нормам: 18-20° вважається нормою. Але одесити скаржаться, що насправді дуже холодно, а ще не було великих морозів. Вхідна температура 40-45° в будинках, вихідна 36-40 градусів. Це дуже мало, так не повинно бути. З'ясовуватимемо, як виправити цю ситуацію.
▪️Трагедія в Одеському зоопарку: співробітник зайшов у вольєр до леопарда, щоб там прибрати, і леопард на нього напав. Врешті-решт поліція була змушена застрелити тварину. Я був в декількох зоопарках за кордонам, і всі вони виглядають не так як одеський. Вони всі дуже великі. Леопард - це така тварина, якій потрібен простір, яка не може жити в маленькій клітині. Можливо, нам треба буде після війни підшукати якусь велику ділянку і там зробити великий класний зоопарк, де всім буде комфортно – і відвідувачам, і тваринам.
▪️ Олег Кіпер дав дуже дивне інтерв'ю на каналі 1+1. Він відкрив тайну, хто ж насправді врятував місто від російського десанту. Якщо ви думаєте, що це військові, які вперше в історії людства стріляли з системи залпового вогню по судам, які знаходилися в морі, то ні. Це був пан митрополит Агафангел, який 10 днів їздив з іконою вздовж берегу і молився. І піднявся шторм, і кораблі відступили. Дуже дивно це чути від пана Кіпера, оскільки Агафангел багато років був проросійським діячем. І тільки після вторгнення він змінив свою думку в публічних виступах.
▪️В цю п'ятницю в нас відбулась позачергова сесія міськради – дуже коротка – на якій ми прийняли фактично одне рішення: про те, щоб взяти від держави гроші на так звані дитячі будинки сімейного типу.
▪️ Стало відомо, що нарешті поїде 18-й трамвай. І поїде він аж до 411 батареї. Це особисто моя ідея, як було потрібно це зробити, я доносив її до нового керівництва «ОМЕТ» і дуже їм вдячний, що вони до мене дослухались і реалізували цю ідею.
У багатьох людей є хибне уявлення про те, хто такий депутати і які в нього є повноваження. Мій головний метод роботи – прийти до якогось чиновника і просто в розмові пояснити йому, як було б класно зробити так, так і так. Я не можу йому наказувати: я не є віце-мер чи мером. Якщо б я був віце-мером чи мером, то я просто підняв би слухавку і сказав, зробити так. І все. І потім на сесії, наприклад, якщо б потрібні були якісь гроші, винесли б рішення про виділення грошей. Як депутат, я не можу так робити і можу працювати тільки таким шляхом. Але, як бачите, і таким чином я можу чогось добиватись.