Omelyan News @omelyan_news Channel on Telegram

Omelyan News

@omelyan_news


У нас не було і не буде смажених сенсацій і фейків. Ми спілкуємося з елітою і людьми, що реально хочуть і вміють робити зміни.

Зв'язок з нами https://t.me/OmelyanNewsCommunication

Omelyan News (Ukrainian)

Omelyan News - це Telegram канал, який пропонує своїм читачам достовірні та актуальні новини без сенсацій та фейків. Тут ви знайдете інформацію від еліти до звичайних громадян, які дійсно прагнуть змін у суспільстві та вміють реалізувати ці зміни. Канал Omelyan News веде відкриту комунікацію зі своїми читачами, дозволяючи їм бути в курсі останніх подій та розвитку важливих суспільних питань. Якщо ви шукаєте об'єктивну інформацію та бажаєте бути активною частиною змін у суспільстві, то Omelyan News - ваш ідеальний вибір. Підпишіться на канал та починайте сприймати новини по-новому! Зв'язок з адміністрацією каналу ви можете знайти за посиланням: https://t.me/OmelyanNewsCommunication

Omelyan News

03 Dec, 16:20


📈Експорт російської нафти морським шляхом значно зріс напередодні засідань ОПЕК+, на яких обговорюватимуть виробничу політику, - Bloomberg

Зростання спостерігається в західних портах Росії, де обсяги відвантажень відновилися після двотижневого спаду.

Середні поставки за чотири тижні зросли на 50 000 барелів на добу станом на 1 грудня. Це перше зростання за три тижні, зумовлене різким збільшенням щотижневих обсягів експорту.

Збільшення поставок може вплинути на плани ОПЕК+ щодо відновлення обсягів постачання на ринок, і альянс може знову відкласти ці рішення.

Ситуація також свідчить про ослаблення впливу санкцій на російську нафтову галузь через два роки після їх запровадження.

Omelyan News

03 Dec, 15:39


⚡️Китай запровадив заборону на експорт до США матеріалів, які мають подвійне призначення і можуть використовуватись у військових технологіях, - Reuters

До списку входять галій, германій, сурма та надтверді матеріали. Також посилено контроль за експортом графітових виробів до США з обов’язковим аналізом їх кінцевого використання.

Згідно з директивою Міністерства, експорт цих матеріалів до США в принципі заборонений. Рішення є продовженням обмежень, які Китай почав вводити минулого року щодо критично важливих мінералів. Ці заходи стосуються виключно США і відображають подальше загострення торгівельної напруги між країнами.

За даними китайської митниці, за період до жовтня цього року Китай не постачав галій та германій до США, хоча раніше Сполучені Штати були серед основних ринків для цих матеріалів. Германій використовується в інфрачервоних технологіях, оптоволоконних кабелях і сонячних елементах, тоді як галій є важливим компонентом для виробництва напівпровідників. Експорт виробів із сурми в жовтні загалом знизився на 97% порівняно з попереднім місяцем після набуття чинності обмежень.

Ці кроки Пекіна спрямовані на захист стратегічних ресурсів і відповідають заходам США щодо обмеження доступу Китаю до передових технологій, таких як напівпровідники.

Omelyan News

03 Dec, 14:35


🍁 США, Німеччина та Угорщина виступають проти запрошення України в НАТО, - Le Monde

Як пише видання, наразі проти також виступають Словаччина, Бельгія, Словенія та Іспанія.

Натомість Франція і Британія, наполягають на запрошенні України до Альянсу.

Я б ще додав Туреччину, яка також буде проти.

Нам залишається сподіватись на двосторонні договори про безпеку з найбільш антиросійськими союзниками (ті угоди, що уклав Зеленський - просто папірці про співробітництво, і ніяких гарантій безпеки нам не надають), а також миротворців.

І хоча варіант з останніми наразі вдається малореалізуємим, поступово до нього дійдуть як до основного. ІМХО.

Omelyan News

03 Dec, 14:07


💎Залучення африканських країн, що виробляють алмази, має вирішальне значення для ефективних санкцій G7 проти російського каміння, - Politico

Надії Заходу на обмеження присутності російських алмазів на міжнародних ринках отримали серйозний поштовх завдяки активним діям Ботсвани та Анголи.

Ці дві країни, що є провідними виробниками алмазів, вживають заходів для зміцнення співпраці з ЄС і G7, спрямованих на прозорість і сертифікацію походження каміння.

Ботсвана оголосила, що з наступного року впроваджує систему перевірки необроблених алмазів, яка дозволить відстежувати кожен вантаж уздовж ланцюжка постачання. Ця ініціатива має на меті уникнути змішування алмазів із російськими в таких центрах, як Дубай чи Сурат.

Ангола зробила важливий крок у виключенні російського впливу на свою алмазодобувну галузь, оголосивши про викуп акцій російської компанії "Алроса" в одному зі своїх підприємств. Це дозволяє відкрити шлях до створення власної системи перевірки походження алмазів.

Для G7 і ЄС співпраця з такими країнами, як Ботсвана й Ангола, демонструє важливість врахування їхніх інтересів, щоб заохотити їх до санкцій проти росії. Прозорість і можливість відстеження походження алмазів можуть не лише зміцнити позиції цих країн на ринку, а й підвищити цінність їхнього каміння, яке позиціонується як демократичне, безконфліктне та неросійське.

Omelyan News

03 Dec, 12:20


📝США та Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ) обговорюють можливість пом'якшення санкцій проти президента Сирії Башара Асада в обмін на його дистанціювання від Ірану та припинення постачання зброї до Лівану, зокрема до "Хезболли", - Reuters.

Ця ініціатива виникла в контексті активізації регіональних конфліктів, зокрема між Ізраїлем та мережами, пов’язаними з Тегераном, такими як "Хезболла" та ХАМАС.

Термін дії жорстких американських санкцій проти Сирії, зокрема Закону Цезаря, закінчується 20 грудня. Санкції включають заборони на будь-яку економічну взаємодію із Сирією. Пропозиції щодо пом'якшення санкцій з'явилися на тлі ізраїльської кампанії проти іранських союзників у регіоні, а також слабшання позицій Хезболли через внутрішні переорієнтації.

Вашингтон прагне скоротити вплив Ірану на Сирію через економічні та політичні стимули. ОАЕ, зокрема, зацікавлені у відновленні бізнес-зв’язків із Сирією, що ускладнюють санкції США. ОАЕ виступає посередником, пропонуючи фінансові стимули для Сирії, зокрема фінансування реконструкції інфраструктури. Раніше Емірати виступали за послаблення санкцій після землетрусу в Сирії 2023 року, але безуспішно.

Якщо Асад піде на угоду з США та ОАЕ, це може стати серйозним ударом для іранського впливу в Сирії. Проте така зміна може ускладнитися, якщо Іран активізує підтримку Асада в умовах нового наступу повстанців у Сирії.

Ініціатива є частиною ширшої дипломатичної гри в регіоні, спрямованої на послаблення іранської мережі впливу. Однак її успіх залежатиме від здатності Вашингтона та його союзників запропонувати Асаду достатньо переконливі стимули, які зможуть переважити його залежність від Ірану.

💙💛 Omelyan News

Omelyan News

03 Dec, 10:53


❗️Індія суттєво скоротила закупівлю оборонного обладнання з росії та збільшила придбання у західних постачальників, - Bloomberg

Це є значною зміною для країни, яка довгий час залежала від російської зброї. За словами індійських посадовців, які побажали залишитися анонімними, спільні плани Індії та росії щодо розробки та виробництва вертольотів і сучасних винищувачів були відкладені.

Також малоймовірно, що буде реалізована пропозиція щодо оренди російського атомного підводного човна, оскільки Індія зосереджена на створенні власних суден.

Перед війною в Україні було замовлено два військові кораблі та протиракетні системи, які залишаються єдиними значними предметами, що Індія досі очікує від Москви. Згідно з даними SIPRI, у 2022 році лише 36% індійського імпорту зброї надходило з росії, тоді як у 2009 році цей показник становив 76%.

росія, як традиційний постачальник зброї для Індії, все більше поступається місцем західним компаніям. Індія зараз більше купує у США, Франції та інших західних країнах, а також прагне розвивати власне оборонне виробництво. Наприклад, Нью-Делі підписав контракти з США на суму близько $20 мільярдів з 2018 року, а в жовтні цього року Індія затвердила угоду на $3 мільярди на закупівлю американських безпілотників.

Західна зброя, хоч і дорожча, вважається більш надійною і менш вимогливою до обслуговування, ніж російська. Індія також занепокоєна тим, що російська оборонна промисловість дедалі більше залежить від китайської електроніки, що створює геополітичні ризики.

Попри зменшення залежності, росія залишається важливим постачальником запасних частин для підтримки працездатності вже існуючого озброєння в Індії, включаючи танки, гвинтівки та літаки. Москва також продовжує бути ключовим партнером у ядерних проєктах. Однак загальний тренд вказує на поступовий перехід Індії до західних оборонних технологій та самостійного виробництва зброї.

💙💛 Omelyan News

Omelyan News

03 Dec, 10:01


Китай перестає бути основним драйвером світового споживання нафти

Імпорт нафти до Китаю може досягти свого піка вже наступного року, оскільки попит на паливо для транспорту починає знижуватися, що знаменує завершення десятиліть, протягом яких Китай був основним двигуном зростання споживання нафти у світі, повідомляє агентство Reuters.

Стрімкий перехід Китаю до електромобільності вразив виробників нафти та інвесторів.
Жоден інший ринок не здатний замінити китайський попит, який протягом останніх трьох десятиліть становив 41% річного глобального зростання споживання нафти в середньому на 1,1 мільйона барелів на добу, згідно зі Statistical Review of World Energy.

💙💛 Omelyan News

Omelyan News

03 Dec, 09:04


❗️❗️❗️Не встигли відійти ще від скандалу з бракованими мінами, як наш головний ДИВЕРСАНТ готує ще один сюрприз.

Цього разу хочуть просрати 23 млрд незрозуміло на що!!!

А що сталось? А сталось те, що Умеров в ОБХІД «Агенції оборонних закупівель», яка створена саме для перевірки сумнівних постачальників, хоче віддати гроші НЕПЕРЕВІРЕННІЙ польській фірмі на закупівлю озброєння для прикордонників.

І до слова, ця польська компанія вже мала проблеми: вони вже раз зривали постачання взагалі. Але тоді хоч вистачило мозгів не вносити передплату.

Цього ж разу Умеров хоче дати їм 100% передплати!!!!! Передоплати за товар, який навіть ще не виготовлений, і невідомо, коли буде. І 23 млрд це навіть не остаточна сума за весь цей піздец.

А гроші він просить спеціально вилучити з бюджету своєї ж «АОЗ», що має працювати на посилення ЗСУ! Але ні, треба віддати гроші на сумнівну угоду з постачальником, якому не можна довіряти, бо є величезні ризики.

Ну вот як це назвати, як не ДИВЕРСІЯ проти власної армії??? Кожен такий ПРОЙОБ Умерова - це життя наших військових!!!!!

Ну скільки можна терпіти цю некомпетентність. Умерова треба прибирати терміново! Поки взагалі є що рятувати, бо з геніальними рішеннями цього менеджера нічого не залишиться скоро!

Ну просто піздец.

Omelyan News

03 Dec, 08:45


🏦Китайські банки відмовляються співпрацювати з підсанкційними російськими кредитними установами

Китайські банки почали припиняти співпрацю з російськими фінансовими установами, які опинилися під новими санкціями США.
Більшість банків КНР вже розірвали відносини з такими організаціями.

Багато банків, зокрема Bank of China, заблокували платежі від підсанкційних структур. Подібні попередження клієнтам розіслав і Bank of Kunlun, який часто використовували для оплати китайських товарів.

Це стало наслідком санкцій США від 21 листопада, коли до SDN-списку було внесено Газпромбанк, а також понад 50 інших банків.

Omelyan News

03 Dec, 07:14


Франція і Британія обговорюють розміщення своїх військ в Україні як гарантію безпеки

У Франції та Великій Британії розглядають варіанти, які можна було б запропонувати для гарантування безпеки Україні у разі мирних переговорів з росією.

Одна із пропозицій — розміщення військ двох країн на лінії розмежування для моніторингу режиму припинення вогню, якого могли б досягнути на перемовинах.

Про це пише «Радіо Свобода» з посиланням на  високопоставленого чиновника НАТО, який забажав залишитися анонімним.

За словами співрозмовника видання, обговорення тривають лише в окремих столицях, не на рівні НАТО.

Omelyan News

02 Dec, 16:01


📈Експорт російського зрідженого природного газу в січні-листопаді зріс на 4,7% рік до року до 29,1 мільйона тонн.

До країн Європи було відправлено близько 14,7 мільйонів тонн, або близько 51% всього експорту.

Ямал ЗПГ Новатека у січні-листопаді збільшив експорт на 6,6% - до 17,8 мільйона тонн із 16,7 мільйона тонн роком раніше.

У листопаді відвантаження з Ямал ЗПГ зросли на 3% - до 1,68 мільйона тонн з 1,63 мільйона тонн на місяць раніше, але знизилися на 3% порівняно з листопадом минулого року з 1,73 мільйона тонн.

При цьому постачання з Ямалу до Європи у листопаді були на рівні 1,0 мільйона тонн, у жовтні – близько 0,9 мільйона тонн, у листопаді минулого року – 1,5 мільйона тонн.

З підсанкційного проекту Арктик ЗПГ-2 з серпня пішли шість партій ЗПГ. Відвантаження по 4 танкерам оцінюється в 0,2 мільйона тонн.

Орієнтований на Азію ЗПГ-завод Сахалін-2 знизив у січні-листопаді експорт на 2,2% - до 8,9 мільйона тонн із 9,1 мільйона тонн роком раніше.

У листопаді відвантаження з проекту зросли до 1,0 мільйона тонн з 0,89 мільйона тонн у жовтні та з 0,95 мільйона тонн у жовтні минулого року.

Omelyan News

02 Dec, 15:00


🔥У листопаді Саудівська Аравія зміцнила свої позиції на азійському ринку імпорту нафти, тоді як росія скоротила постачання, - Reuters

Це може свідчити про зміну балансу сил у регіоні. За даними LSEG, щоденний імпорт нафти з Саудівської Аравії до Азії зріс до 5,83 млн барелів, що на 550 тис. барелів більше, ніж у жовтні. Натомість постачання з росії зменшилися на 450 тис. барелів – до 3,51 млн барелів на добу, що стало найнижчим показником за рік.

Зростання обсягів постачання з Саудівської Аравії відбулося, попри підвищення цін компанією Saudi Aramco для азійських клієнтів. У листопаді базовий сорт нафти Arab Light подорожчав на $0,90, досягнувши премії $2,20 за барель відносно середньорегіональних сортів Оман/Дубай. Це підвищення відбулося після зниження премії у жовтні до найнижчого рівня за майже три роки.

Скорочення російських поставок може бути пов’язане із посиленням санкційного тиску. Нещодавно Велика Британія запровадила додаткові санкції проти «тіньового флоту» російських танкерів, збільшивши список до понад 70 суден. ЄС також готує 15-й пакет санкцій, спрямований на судна, які, як вважають, допомагають росії обходити обмеження.

Ці зміни у динаміці постачання підкреслюють стратегічні маневри на глобальному нафтовому ринку в умовах санкційного тиску та змін ринкових умов.

💙💛 Omelyan News

Omelyan News

02 Dec, 13:48


У росії різко зростуть ціни на автомобілі через падіння рубля

Ціни на нові автомобілі в росії зростуть на 5-15% до кінця 2024 року через падіння рубля по відношенню до долара, євро та юаня.

Офіційні дилери підвищать ціни спочатку на 3–5%, поступившись частиною прибутку, щоб зберегти продажі, але машини, що ввозяться по паралельному імпорту, зростуть у ціні пропорційно до падіння рубля.

Перегляд цінників торкнеться як імпортованих автомобілів, так і автомобілів російського виробництва, оскільки для його випуску використовується певна частина зарубіжних комплектуючих.

💙💛 Omelyan News

Omelyan News

02 Dec, 12:58


Санкції США вдарили по найбільшому торговому шляху нафти з Ірану

Розширення санкцій США проти танкерів з іранською нафтою вдарило по ланцюгу торгівлі з китайськими нафтопереробниками, які споживають 90% експорту Ірану.

Про це пише Bloomberg.
Постачання іранської нафти до Китаю зазвичай відбувається у два етапи. Спочатку танкери, які перебувають під санкціями, або ті, що належать Ірану, виходять з іранських нафтових терміналів і прямують до проміжного пункту в Південно-Східній Азії, найчастіше біля узбережжя Малайзії.

Там відбувається передача вантажу з одного танкера на інший, який потім доставляє нафту до Китаю.
Однак через санкції було зупинено низку суден, які раніше доставляли нафту до Китаю. Це змусило деяких операторів відмовитися від участі у цьому етапі торгівлі, зменшивши кількість доступних танкерів, що використовуються на маршруті.
Результатом стало зменшення обсягів іранської нафти за вищими цінами для недержавних китайських нафтопереробників, які споживають близько 90% експорту Тегерана.

Це спонукало китайських переробників шукати альтернативні постачання в Африці та інших регіонах Близького Сходу, викуповуючи залишкову нафту з попередніх торгових циклів.
Оператори танкерів, які перебувають під санкціями, побоюються, що їхні судна можуть бути відхилені портовою владою, що змусить їх шукати інше місце для вивантаження вантажу та нести додаткові витрати.
11 жовтня США розширили санкції, додавши до списку 20 танкерів для перевезення сирої нафти, а в наступні тижні – ще 12 суден.

💙💛 Omelyan News

Omelyan News

02 Dec, 11:40


⚡️Польща, яка головуватиме в Раді ЄС з 1 січня 2025 року, має намір посилити санкції проти росії, - Politico.

Зокрема, Варшава планує зменшити імпорт російського зрідженого природного газу та обмежити поставки ядерних технологій, що приносять Кремлю значні доходи.
Польський уряд прагне зменшити залежність Європи від російських енергоресурсів.

За даними Гельсінського центру досліджень енергетики та чистого повітря, ЄС витратив понад 200 мільярдів євро на російську нафту та газ з початку повномасштабного вторгнення. І, незважаючи на загальноєвропейські обмеження, такі як ембарго на морський імпорт сирої нафти, все ще існують великі лазівки, і закупівлі деяких видів палива зростають .

Раніше Туск закликав до «найширших можливих санкцій» проти Москви, а напередодні головування Польщі в Раді заявив, що він хоче підняти бар’єри для імпорту ЄС російського СПГ, а також націлитися на ядерні технології та ланцюг поставок палива, який продовжує приносити дохід Кремлю.

Польське головування збігається з новою Європейською комісією, і чиновники хочуть показати, що вони можуть зробити більше. Ден Йоргенсен, колишній міністр клімату Данії, який зараз керує енергетичною політикою блоку, пообіцяв представити «дорожню карту» в першому кварталі 2025 року, щоб поступово припинити залежність від росії.

Нові обмеження ЄС на реекспорт російського СПГ, прийняті в попередньому пакеті санкцій, також набудуть чинності в перші місяці наступного року. Це означає, що країни ЄС будуть зобов’язані блокувати перепродаж природного газу, що проходить через їхні порти, створюючи логістичний головний біль для московського флоту танкерів.
Бельгія та Франція є двома основними центрами цієї торгівлі, і вони вже оголосили про свої наміри запровадити нові правила.

💙💛 Omelyan News

Omelyan News

02 Dec, 10:34


⚡️"Газпром" зіткнувся з новими позовами після того, як австрійська компанія припинила виплати, - Bloomberg

Австрійська OMV припинила платежі за російський газ, що призвело до скорочення поставок «Газпромом».

Цей крок може стати прецедентом для інших європейських компаній, які прагнуть зменшити залежність від російського газу.

Ряд європейських енергокомпаній, включно з Eni та RWE, вимагають компенсацій за зриви постачань у 2022 році.

Якщо судові позови будуть успішними, це значно посилить тиск на «Газпром», який уже зазнає втрат через санкції, обмеження транзиту газу через Україну та втрату міжнародних активів.

💙💛 Omelyan News

Omelyan News

02 Dec, 09:40


😡Експорт російського газу до Європи через трубопроводи за січень-листопад 2024 року зріс на 15%, досягнувши 29,3 млрд кубометрів і перевищив показники за весь 2023 рік.

Поставки через Україну збільшилися на 6,5% (14,1 млрд куб. м), а через «Турецький потік» – на 24% (15,15 млрд куб. м).

У листопаді постачання дещо знизилися порівняно з жовтнем, але залишилися вищими, ніж за аналогічний період 2023 року.

Незважаючи на зростання, рівень експорту залишається нижчим, ніж у попередні десятиліття, коли обсяги сягали пікових значень.

💙💛 Omelyan News

Omelyan News

02 Dec, 08:42


⚡️США посилюють обмеження для напівпровідникової галузі Китаю, забороняючи експорт технологій для 140 компаній, включаючи Naura Technology Group і Piotech, - Reuters

Нові заходи спрямовані на обмеження доступу Китаю до мікросхем високої продуктивності, необхідних для штучного інтелекту та військових застосувань.

Експорт американських технологій, вироблених за кордоном, також буде контролюватися. Це вплине на глобальних виробників, таких як Lam Research і Samsung, водночас Нідерланди та Японія отримають звільнення від частини обмежень.

США прагнуть стримати технологічний розвиток Китаю в рамках безпекової стратегії.

💙💛 Omelyan News