СИРОТЮК Олег @oleh_syrotyuk Channel on Telegram

СИРОТЮК Олег

@oleh_syrotyuk


Очільник ТОО "Свобода", депутат Тернопільської облради

СИРОТЮК Олег (Ukrainian)

СІРОТЮК Олег - це телеграм-канал олега Сіротюка, відомого очільника ТОО "Свобода" та депутата Тернопільської обласної ради. На цьому каналі ви зможете дізнаватися про останні новини з роботи депутата, його ініціативи та досягнення. Олег Сіротюк активно пропагує прозорість у владі та розвиток громадянського суспільства. Він дбає про інтереси своїх виборців та завжди готовий допомогти у вирішенні їх проблем. Підписавшись на канал "СІРОТЮК Олег", ви будете завжди у курсі подій та зможете спілкуватися з цікавими людьми зі схожими цілями та ідеями.

СИРОТЮК Олег

14 Feb, 18:58


Наступна сесія буде вирішальною…
❗️Адже першим питанням, відповідно до законодавства, депутати розглядатимуть петицію щодо відновлення роботи Тернопільського обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру.

СИРОТЮК Олег

13 Feb, 13:24


«Мене обурює, що підозрюваному дали бронежилет. Я ходжу без бронежилета»

Про це донька Ірини Фаріон Софія заявила після чергового засідання суду у справі про вбивство своєї матері. При цьому вона додала, що досі отримує погрози.

📹Новини.Live

СИРОТЮК Олег

11 Feb, 14:55


«СОКОЛОВІ» - 131!
131 рік незламності, мужності та вірності ідеї!
131 рік - у строю та в бою!
❗️«Світ посідає той, хто його здобуває. Ділами – не словами, не плачем – а мечем», - каже заповідь товариства, заснованого 11 лютого 1894-го в Львові.
❗️Товариства, яке стало кузнею здорового духом і тілом майбутнього української нації!
❗️Де сила – там воля!
З річницею усіх причетних!

СИРОТЮК Олег

10 Feb, 12:15


Молодший сержант 49-го окремого штурмового батальйону «Карпатська Січ» Любомир Касянчук - ☝️свободівець у другому поколінні. Юрист за фахом від серпня 2022-го боронить Україну зі зброєю в руках. Був поранений. Лікування, реабілітація - і знову на фронт.
Сьогодні мав за честь потиснути руку побратиму й передати ❗️почесну відзнаку за вагомий особистий внесок у захисті державного сувернітету і територіальної цілісності України - «БОЙОВИЙ ХРЕСТ ОУН».
Вітаємо і пишаємося!
#москва_впаде

СИРОТЮК Олег

07 Feb, 06:05


Тернопільська обласна державна адміністрація (https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=1023222606517448&id=100064891530110&rdid=Qcxt5ph0K8vLDIWi# ) визнала, що без відома обласної ради в обласному бюджеті на 2025 рік вже виділила 2 млн грн на встановлення сонячних панелей на адміністративній будівлі на вул. Грушевського. ❗️Загалом на реалізацію цього проєкту у відповідній програмі енергонезалежності та енергоефективності на 2025-2027 роки (https://oda.te.gov.ua/.../pro-zatverdzhennia-oblasnoi...) передбачено упродовж 2025-2026 років «освоїти» 8 млн грн БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ.
ПРИ ЦЬОМУ❗️
1️⃣. Розпорядження КМУ №510-р від 7 червня 2024 р. (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/510-2024-%D1%80#Text ), на яке посилається адміністрація, передбачає, що фінансування проєктів енергоефективності необхідно здійснювати БЕЗ БЮДЖЕТНОГО ФІНАНСУВАННЯ, а виключно за рахунок залучення 100% коштів інвесторів або грантових коштів!
2️⃣. Тернопільська обласна рада НЕ УХВАЛЮВАЛА ЖОДНИХ РІШЕНЬ щодо встановлення сонячних панелей чи надання відповідних дозволів, зокрема, на виготовлення ПКД. Більше того - до облради ніхто й не звертався з цими питаннями.
3️⃣.Облрада споживає тільки 13% електроенергії від загального обсягу енергоспоживання адмінбудівлі, решта 87% - адміністрація та інші орендарі приміщень. Перепродувати надлишок згенерованої електроенергії іншим споживачам облрада не має права!
ВИНИКАЮТЬ ПИТАННЯ
1️⃣. Звідки Тернопільська ОВА взяла суму 8 млн грн?❗️ Якщо зателефонувати в будь-які 2-3 спеціалізовані компанії, що встановлюють сонячні панелі, то вам запропонують ціну встановлення сонячної електростанції «під ключ» на 200 кВТ в середньому за 3 млн грн. Чому вартість реалізації цього проєкту, згідно з галузевої програми, Тернопільська ОВА завищила майже втричі, оцінивши у 8 МЛН ГРН коштів платників податків, - залишається тільки здогадуватися…
2️⃣. Чи витрати на встановлення сонячних панелей дійсно пріоритет у теперішніх умовах?❗️ Можливо, ці мільйони гривень з обласного бюджету логічніше скерувати на справді важливі напрямки?

СИРОТЮК Олег

07 Feb, 06:05


СОНЯЧНІ ПАНЕЛІ:
ПИТАНЬ до Тернопільської ОВА стало ЩЕ БІЛЬШЕ

СИРОТЮК Олег

06 Feb, 14:43


ЧИ БУДЕ ДІАЛОГ, коли звучить тільки МОНОЛОГ ?
❗️Рада ветеранів Тернопільської області - найбільша громадська платформа краю, що об’єднує та координує дії представників чисельних ветеранських і волонтерських організацій. Днями відбулося її засідання. На запрошення Ради ветеранів Тернопільської області взяв участь в ньому як голова комісії з питань законності, запобігання корупції, регламенту, депутатської діяльності та здійснення демократичного цивільного контролю за сектором безпеки, оборони і правоохоронними органами Тернопільської обласної ради.
Три висновки після МОНОЛОГУ від Тернопільської ОВА:
1️⃣. Програму «Турбота», дію якої Тернопільська обласна державна адміністрація скасувала, відновлювати не планують. Але видачу «продуктових талонів» найближчим часом - скасують. У новій програмі для окремих пільгових категорій готують зміни, але чи буде механізм адресної допомоги жителям області на дороговартісні операції дізнаємося згодом;
2️⃣. Заліщицький обласний госпіталь інвалідів війни Тернопільська ОВА закривати вже не планує (принаймні, допоки не ліквідувала Тернопільський обласний лікарсько-фізкультурний диспансер), але чи буде розвивати і покращувати матеріально-технічну базу - невідомо;
3️⃣. Рада Ветеранів як консультативно-дорадчий орган при ОВА досі не відбулася (важливі питання ветеранської політики і гострі запитання від ветеранів сприймаються боляче), але чиновники адміністрації планують створити новий дорадчий орган при ОВА, роботу якого обмежать положеннями та регламентами.
❗️Головне: Ветерани, об’єднанні спільною метою, – це не тільки сила, а й необхідний фактор впливу на збільшення ефективності роботи державних інституцій.
❗️ДІАЛОГ громадськості та влади вкрай необхідний, але потребує бажання обох сторін. Тернопільська обласна державна адміністрація наразі ж надає перевагу МОНОЛОГАМ!

СИРОТЮК Олег

29 Jan, 14:55


Крути!
❗️Символ мужності, жертовності й незламності…

Минуло 107 років!
Ворог той самий! ❗️Боротьба триває!
#москва_впаде

🎞p.s. На відео - уривки з фільму «Крути 1918». Перегляньте увечері. Одну з ролей - зіграв тернополянин Роман Ясіновський.

СИРОТЮК Олег

28 Jan, 11:43


Враховуючи важливість забезпечення положень Закону України «Про основи національного спротиву» та реалізації повноважень, передбачених Законом України «Про місцеві державні адміністрації», ✍️направив депутатське звернення до Тернопільської ОВА про вжиття негайних заходів, щодо:
✔️Відновлення фінансування комунальної установи «Тернопільський обласний ветеранський простір підтримки ветеранів війни та територіальної оборони «Ветеранський простір»;
✔️Забезпечення фінансування діяльності фахівців із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб в територіальних громадах області;
✔️Розробки за затвердження Обласної програми сприяння територіальній обороні в Тернопільській області на 2025 рік.

СИРОТЮК Олег

25 Jan, 20:10


https://www.youtube.com/watch?v=NF1_HKVmdL8

СИРОТЮК Олег

25 Jan, 19:12


«67 ДІБ В ОТОЧЕННІ: БИТВА ЗА ОПОРНИЙ ПУНКТ «ПІНЧЕР»

Відвертий фільм про щоденний героїзм звичайних українців, які боронять націю від одвічного ворога, даючи відсіч і тримаючи оборону на крайніх позиціях.

Фільм про тих, хто першими зустрічає ворога, про бойове братерство, про мужність і відвагу, про те, як навіть загиблі Герої рятують живих…

🕯Вічна пам’ять Олександру Хом'яку!

Слава мужнім бійцям 3 батальйону оперативного призначення «Свобода» Гвардії наступу «Рубіж» НГУ!

Слава Героям!
#москва_впаде

СИРОТЮК Олег

24 Jan, 07:31


Історія про честь та відвагу, яку має побачити кожен!
📍25 лютого о 13:00
📍кінотеатр «Злата», що в Тернополі на вул. І. Франка, 8.
Вхід вільний!

СИРОТЮК Олег

19 Jan, 11:20


А ви знали, що Ярослав Стецько... ✔️названий на честь Ярослава Мудрого
✔️народився у Великому Глибочку, хоч записаний народженим у Тернополі, бо в цьому місті колись мріяв жити його батько
✔️був другою дитиною в сім’ї, мав брата Омеляна та сестру Оксану
✔️в 11 років втратив батька
✔️з відзнакою закінчив Тернопільську гімназію
✔️у гімназійні роки мав прізвисько «Адвокат»,
✔️навчався на філософському факультеті Львівського університету
✔️вивчав право в Краківському університеті
✔️знав польську, латину, грецьку, німецьку, англійську, італійську мови.
✔️дуже любив читати
✔️в юності заробляв собі на життя репетиторством і читанням лекцій гімназистам
✔️член організацій «Українська націоналістична молодь», Українська військова організація, Організація українських націоналісті, «Союз Української Середньошкільної Молоді»
✔️очолював Провод юнацтва ОУН
✔️у 20 років став членом Крайового правління ОУН на західноукраїнських землях
✔️редагував підпільні видання ОУН «Юнак», «Юність», «Бюлетень Крайової Екзекутиви ОУН на ЗУЗ»
✔️у хаті свого дядька у Великому Глибочку організував школу для політичної підготовки молоді
✔️мав вплив на очільників НАТО, президентів США та світу, допомагав як дипломат політикам зав'язати контакти з впливовими у світі людьми.
✔️ називав себе «маклером без держави»
✔️був одружений, дітей не мав
✔️хворів на запалення суглобів, мав рак шлунку, який і спричинив його смерть в 1986 році
✔️був скромним, оптимістичним, стриманим та цілеспрямованим
✔️ автор праці «Дві революції», що лягла в ідеологічну основу програми ВО «Свобода».

СИРОТЮК Олег

08 Jan, 09:09


Нині у нього мав би бути ювілей… ⚡️90-ліття відзначав би «другий Шевченко», «поет без каменю за душею», «витязь української прози», шістдесятник Василь Симоненко.
Уродженець Біївців, що на Полтавщині, прожив усього 28 років, видав за життя єдину поетичну збірку, але донині один з найбільш цитованих українців.
✔️Ріс без батька, з матір’ю і дідом Федором, який був з козацького роду, освічений, працював писарем у сільській раді.
✔️Щодня ходив 9 кілометрів до школи й назад.
✔️Школу закінчив зі золотою медаллю.
✔️Перші вірші показував тільки вчительці української мови та літератури. Вона просила їх спалити, бо дуже гарні, але дуже гострі.
✔️Перші поетичні рядки про кохання присвятив доньці однієї зі своїх вчителів.
✔️Не любив танцювати.
✔️Закінчив факультет журналістики Київського університету ім. Т. Шевченка.
✔️Працював у редакціях трьох газет в якості кореспондента: «Черкаська правда», «Молодь Черкащини» та «Робітнича газета».
✔️Одружився у 22 роки. З майбутньою дружиною Людмилою познайомився в Черкасах. Вона працювала кур’єром у «Черкаській правді». Була на два роки молодшою. Спокусив кохану вином з троянд «Симоне», яке виготовив власноруч. У подружжя народився син Олесь. Дружина не підтримувала і не розділяла захоплення чоловіка літературою. Пережила поета на 33 роки.
✔️Сприяв відкриттю таємних братських могил жертв сталінських репресії на Васильківському та Лук’янівському кладовищах та у Биківнянському лісі.
Якось на галявині Биківнянського лісу побачив хлопчаків, які грали у футбол. За м’яча їм слугував... череп із діркою в потилиці. Ще два черепи позначали лінію воріт... Після побаченого спільно з однодумцями склав і надіслав до Київської міської ради Меморандум із вимогою оприлюднити місця масових поховань і перетворити їх у національні місця скорботи та пам’яті. Такого зухвальства система простити не змогла. Симоненко з того часу постійно перебуває під наглядом КДБ.
✔️Був заарештований влітку 1962-го на залізничній станції ім. Шевченка, що в Смілій. Проводжав приятеля. Хотів купити цигарки. Продавчиня зчинила скандал. Підоспіли два міліціонери й запхали поета до «воронка». Колеги знайшли його наступного дня в камері. Дуже побитого. З чого часу його стали мучити гострі болі в боці. Згодом лікарі діагностували рак нирок. Операція не допомогла.
За однією з версій до арешту і побиття був причетний сам Хрущов. Так він помстився за один з віршів. За іншою – розправа за викриття злочинів злочину Сталіна проти українського народу. Майже всі друзі відвернулись від нього, побоюючись розправи збоку радянської влади.
✔️Помер у ніч з 13 на 14 грудня 1963 року.
За день до смерті написав заповіт до спілки письменників України, прохаючи подбати про його родину та матір.
✔️Упродовж п’ятнадцяти років в Україні забороняли видання творів поета.
📽На відео – Василь Симоненко читає власну поезію.
#відоміукраїнці

СИРОТЮК Олег

08 Jan, 07:54


Одного з наймолодших янголів на Тернопільщині точно звати Злата Гавришко. Їй два роки. Спільно з вертепом від оселі до оселі вона несе радісну звістку про народження Христа.
Вертеп – із Великої Луки Великоберезовицької громади. Править ним Златина мати Іванна.
Разом зі спільнотою УМХ «Бетлехем» молодь учора завітала до обласної ради, щоб про «Диво Різдвяної ночі» розповісти. Історія давня, проте з сіллю теперішніх клопотів.
☝️Мета в колядників єдина й благородна – зібрати кошти на потреби ЗСУ та нагадати кожному, що в житті завжди є місце для дива. Головне вірити в нього й ніколи, за жодних обставин, не здаватися. Добро обов’язково переможе!
Христос рождається! Славімо Його!

СИРОТЮК Олег

06 Jan, 14:06


Сьогодні йому могло б виповнитися 87 літ…
🔹6 січня 1938-го у Рахнівці, що на Вінниччині, народився поет-шістдесятник, перекладач, публіцист, літературознавець, педагог, правозахисник, політв’язень, дисидент Василь Стус.

✔️13 зі 47-ми прожитих років він провів у тюрмах і таборах…
✔️Мав псевдо Василь Петрик.
✔️Був четвертою, наймолодшою, дитиною в родині.
✔️У п’ять років пішов до школи. Сам. Мати випадково дізналася про це. Від вичтельки, котра поцікавилася в неї, чому Василько ходить на уроки босоніж, надворі ж - холоди.
✔️Мріяв стати геологом.
✔️Майстерно грав у шахи.
✔️Грав на гітарі.
✔️Займався футболом.
✔️Самотужки вивчив латину, добре знав німецьку мову, старослов’янську.
✔️Пережив Голодомор 1946-1947 років. «Коли мені було дев'ять літ, ми будували хату. І помирав тато - з голоду спухлий, - писав у спогадах. - А ми пхали тачку, місили глину, робили саман, виводили стіни. Голодний я був, як пес. Пам'ятаю коржі зі жмиху, які пекла мама… Пас чужу корову – за це мене годували. Я знав, що мама голодна – і не міг їсти сам, просив миску додому, аби поїсти з мамою разом».
✔️Зі срібною медаллю закінчив школу в 16 років й поїхав подавати документи на журналістику в Київ. Проте йому відмовили через вік.
✔️Із червоним дипломом закінчив об’єднаний історико-філологічний факультет педагогічного інституту в тоді Сталіно, а нині – Донецьку.
✔️Не мав фаланги безіменного пальця на лівій руці. Втратив її внаслідок нещасного випадку, що трапився із ним під час служби в армії.
✔️Працював учителем української мови та літератури, на шахті, залізниці, будівництві, в котельні та метро.
✔️Любив філармонію й театр.
✔️Просив верховну раду срср позбавити його радянського громадянтсва.
✔️Відкрито захищав політв’язнів.
✔️Волонтерив. За кілька днів до першого арешту, який стався 12 січня 1972-го, спільно з друзями-письменниками ходили різдвяним вертепом у Львові. Так вони протестували проти політики заборони українських національних традицій й збирали гроші для допомоги політв’язням та їхнім рідним. За пару днів усіх 19 колядників енкаведисти заарешутвали.
✔️Був поранений у камері заточкою. Відкрилася кровотеча. Медичну допомогу йому не надавали, аж поки в сусідній, жіночі, зоні Ірина Калинець та Надія Світлична не оголосили голодування. Тільки після цього вмираючому прислали лікаря. Поетові видалили дві третини шлунка. «Мені вшили зеківський шлунок, він тільки баланду приймає», - жартував згодом з цього приводу.
✔️Був першим українським блогером. Писав так звані таборові «блоги», в яких виливав роздуми про життя та ділився історіями людей, які разом із ним відбували покарання. А щоб наглядачі не помітили їх, писав дрібним почерком на тонких смужках технічного паперу.
✔️10 січня 1983-го отримав рік камери-одиночки зі зниженням норми харчування за те, що в «Самвидаві» вийшли його нотатки «З таборового зошита». До речі, вони складалися зі 16 нотаток, які на собі змогла дивом винести дружина литовського політв’язня Баліса Гаяускаса Ірена.
✔️Наприкінці серпня 1985-го отримав покарання карцером за те, що читаючи книгу в камері, обперся рукою об нари. На знак протесту оголосив сухе голодування, а в ніч з 3 на 4 вересня помер. За офіційними даними – від зупинки серця, за неофіційними джерелами – від переохолодження.
✔️Навіть після смерті змушений був відбути повний термін ув’язнення. Дружині заборонили похоронити його. Лише в 1989-му рідні змогли перевезти його прах в Україну.
📽Відео – уривок з фільму «Заборонений».
#відоміукраїнці

СИРОТЮК Олег

01 Jan, 10:46


Із Новим, 2025-им, роком!
Нехай він буде добрим, успішним, переможним!
Сили, здоров’я, віри, світлої радості та благополуччя Вам і Вашим родинам!

📹На відео - колоритні колядники з Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка!

СИРОТЮК Олег

31 Dec, 20:16


Рік родини Степана Бандери, 2024-ий, завершили у Кобиловолоках, що на Теребовлянщині.
✍️Спільно з преосвященним владикою Павлом Кравчуком, міським головою Теребовлі Олегом Проданом, посестрою, депутатом Теребовлянської міської ради Тетяною Заноз, старостою Кобиловолок Володимиром Кочкуром, заступником голови Тернопільської обласної спілки філателістів, просвітянинином Василем Дідухом і краєзнавцем Олегом Дідурою 31 грудня здійснили погашенням марки «Оксана Бандера». Це 12-та, заключна, марка. ☝️Серію завершуємо у селі, де зростала найменша сестра Провідника ОУН та в якому він сам не раз бував. Тут вона мешкала в тітки Любові-Людмили, дружини пароха села о. Чортирийського. Закінчила школу, отримала добру освіту, навчилася шити й вишивати, що в Сибіру допомогло вижити. Як і її сестри – вчителювала, а ще дуже гарно грала на фортепіано. У Сибірі ж освоїла ще одну справу - токарну…
🔹На марці – портрет нескореної християнки. Саме так називали Оксану Бандеру. Понад 48 років вона провела в засланні. Під час арешту в травні 1941-го єдине, що взяла зі собою, - Біблію. Її й зображено на художньому конверті, а ще – світлини рідних і близьких незламної Оксани. Віра в Бога та любов до України були її найсильнішою зброєю!

СИРОТЮК Олег

28 Dec, 10:50


💬«За своїми переконаннями я є українським націоналістом… Єдино правильним державним ладом для українців вважаю єдину соборну і незалежну Україну», - так о. Андрій Бандера відповідав енкаведистам на допитах.
⚡️Суд над ним тривав понад дві години. Вирок – розстріл. Місце вічного спочинку досі невідоме.
Батько Степана Бандери мав можливість виїхати за кордон, але обрав залишитися зі своєю паствою. Він – приклад Людини, яка боролася за Україну, вірила в неї, мала візію української ідеї, до останнього подиху не зрадила власним переконанням, заплативши за це життям.
☝️Одинадцята марка, видана в межах серії «Рік родини Степана Бандери», присвячена саме батькові Провідника ОУН о. Андрію.
✍️Спецпогашення відбулося в Обласному комунальному музеї імені Богдана Лепкого, що в Бережанах. Спеціальним календарним штемпелем відділення зв’язку №1 м. Бережани АТ «УКРПОШТА» Тернопільського регіону здійснив його спільно з побратимом Михайлом Тимошиком, заступником міського голови Бережан Степаном Кухаруком, заступник голови обласної спілки філателістів Василем Дідухом, в. о. директора Обласного комунального музею Богдана Лепкого Наталією Стрілець, заступником директора з наукової роботи Бережанського краєзнавчого музею Миколою Процівим, представниками Пластової Станиці Бережани Віталієм Голяшем і Наталією Жеребецькою, вчителькою Бережанського ліцею Тернопільської обласної ради Галиною Байко та представником благодійного фонду «Карітас-Бережани» Василем Колісником.
🧐Тираж марки – лімітований, усього 84 штуки. На марці – портрет о. Андрія Бандери, а також роки його життя.
🔹До марки випущено художній конверт та значок «Рік родини Степана Бандери. о. Андрій Бандера».

СИРОТЮК Олег

28 Dec, 10:39


Відбулося засідання постійної комісії Тернопільської обласної ради з питань законності.
Із основного:
✔️розглянули подання Тернопільської обласної військової адміністрації щодо перейменування КУТОР «Тернопільський обласний центр сприяння територіальній обороні» в КУТОР «Тернопільський обласний ветеранський простір підтримки ветеранів війни та територіальної оборони «Ветеранський простір», рекомендували черговій сесії обласної ради підтримати відповідний проєкт рішення та затвердити статут комунальної установи у новій редакції;
✔️опрацювавши подання КУТОР «Тернопільський обласний центр сприяння територіальній обороні, рекомендували першому заступнику голови обласної ради Володимиру Болєщуку погодити штатний розпис комунального закладу;
✔️заслухали представників Борщівської міської ради, вивчили їхнє звернення про погодження проєкту землеустрою щодо встановлення меж населеного пункту міста Борщів та рекомендували привести відповідну землевпорядну документацію у відповідність до чинних нормативно-правових актів і земельного законодавства.
Під час засідання постійної комісії загалом розглянули 5 питання порядку денного й щодо кожного ухвалили відповідне рішення.

СИРОТЮК Олег

25 Dec, 12:21


Віри, сили, добра, єдності та перемоги!
Христос народився!
Славімо Його!

🔆Старовинну повстанську колядку виконує ансамбль «Земляки» з Копичинців.

СИРОТЮК Олег

16 Dec, 14:49


Вифлеємський вогонь добра…
🔥Світло завжди перемагає темряву!
Сили й віри, українська націє!
#москва_впаде

СИРОТЮК Олег

16 Dec, 09:17


Відбулося засідання постійної комісії Тернопільської обласної ради з питань законності.
З основного:
✔️розглянули клопотання адміністрації Тернопільського обласного комунального лісогосподарського підприємства «Тернопільоблагроліс» та, оскільки на час воєнного стану розпорядником бюджетних коштів є обласна військова адміністрація, рекомендували керівництву обласної ради звернутися до начальника Тернопільської обласної військової адміністрації з проханням про виділення через програму фінансово-господарської підтримки коштів, необхідних для роботи КП «Тернопільоблагроліс» в 2024-2025 роках;
✔️проаналізували та взяли до відома ряд розпоряджень начальника Тернопільської обласної військової адміністрації.

СИРОТЮК Олег

14 Dec, 18:45


Низький уклін ліквідаторам аварії на ЧАЕС, які, ризикуючи і жертвуючи власними здоров'ям і життям, врятували мільйони.
Дякуємо за мужність, героїзм, самопожертву. Ваш подвиг – неоціненний.
Сили й здоров’я – живим!
🕯Вічна пам’ять і шана тим, чиє життя забрав Чорнобиль.
#ЧАЕС

СИРОТЮК Олег

12 Dec, 19:42


💬«…Ми ніколи не думали, що перемога української справи буде легкою… Ми знаємо, що Українська Держава не буде плодом лише збігу щасливих обставин, але що вона буде здвигнена передусім українськими руками…❗️То ж до великої праці! Один за десять, десять за сто, бо мусимо на всіх відтинках національного життя зробити в один місяць те, що другі творили через рік, в один рік те, що другі будували десять років. Нашими зусиллями Україна мусить стати скоро щасливою і багатою країною», - ☝️ці слова належать полковнику армії УНР, голові Проводу українських націоналістів, другому голові ОУН (1938–1964 рр.), одному з організаторів та командирів Січових стрільців, УВО, Українського національного комітету та інших структур на еміграції, ініціатору Світового конгресу вільних українців АНДРІЮ МЕЛЬНИКУ. 🔥Сьогодні «Людині зі шовку та сталі», послідовному націоналісту, який зберіг вірність своїм переконанням упродовж усього життя, - 134 роки.

СИРОТЮК Олег

09 Dec, 19:12


Ця війна стосується кожного. Людей не військових професій вона перетворила на мужніх воїнів. Зброю до рук взяли медики, науковці, митці, бізнесмени, спортсмени… Взяли не з ненависті до ворога, а з любові до своєї землі та свободи.
До 15 січня в Тернопільському обласному художньому музеї триватиме виставка «Із полум’я зродились». Вона оповідає історії 23 військових, медиків, волонтерів на війні та про війну через їхні особистісні речі та очі, що дивляться зі світлин, зроблених Міною Сорвіно.
❗️Важливо, щоб якомога більше тернополян і гостей міста різного віку відвідали експозицію, закарбували в пам’яті чин кожного з цих Героїв, наснажилися незламністю їхньою духу та задонатили на оновлення обладнання Центру крові ЗСУ, який щомиті рятує життя наших захисників.
📲Деталі щодо збору можна дізнатися на сторінці благодійного фонду «КОЛО» https://www.facebook.com/share/p/14Mbs9Pn9g/.
Дякую організатором виставки -Національному музею Революції Гідності, благодійному фонду «Коло», Тернопільському обласному художньому музею - за збереження історії, яку українці сьогодні пишуть власною кров’ю.
📸Фото - Марії Хвостяк.

СИРОТЮК Олег

05 Dec, 14:55


Знайомтеся, Андрійко Шпирук з Ланівців.
13-річний волонтер …плете браслети. Продає їх у будні, вихідні, свята на місцевому ринку, благодійних ярмарках, ходить по різноманітних закладах та установах. А віднедавна пропонує небайдужим придбати ще й матусині смаколики.
☝️За менш, ніж три роки, Андрійко зібрав понад 300 тисяч гривень для ЗСУ.
Усі до копійки - віддав волонтерам, а вони – на потреби військовослужбовців. Радіє, коли може допомогти закрити черговий збір і щойно видається вільна хвилина - продовжує плести. Вже змайстрував понад 600 браслетів. Зупинятися не збирається. Каже, волонтеритиме до завершення війни.
🤝Днями мав приємність відзначити юного волонтера грамотою Тернопільської обласної ради та подякувати йому за активність, невтомність і любов до українства.
❗️З такими дітьми Україна непереможна!

СИРОТЮК Олег

05 Dec, 13:52


Усе, що відбувається на Тернопільщині, вони бачать крізь реальні цифри та факти.☝️ На основі саме їхніх об’єктивних даних управлінці ухвалюють важливі й доленосні рішення, розробляють перспективні плани та програми для розвитку усіх галузей життєдіяльності краю.
💐Сьогодні мав приємність від імені керівництва і депутатського корпусу Тернопільської обласної ради привітав та нагородив грамотами обласної ради працівників обласного управління статистики. 🔅Людей, чия праця тиха, кропітка й дуже важлива для процвітання краю. Дякую вам за відданість обраній справі, високий професіоналізм та відповідальність. Здоров’я вам, сили, добра і здійснення спільної мрії українців – перемоги!

СИРОТЮК Олег

03 Dec, 16:58


Відбулося спільне засідання постійних комісії Тернопільської обласної ради з питань законності, соціально-економічного розвитку, духовності, культури…
Розглянули питання електронної петиції щодо приміщення навчального корпусу Тернопільського мистецького фахового коледжу ім. Соломії Крушельницької.
Нагадаю, колектив і студенти коледжу виступили проти вилучення з навчального процесу навчального корпусу закладу, розташованого на бульварі Тараса Шевченка, 17.
На сайті облради петиція набрала понад тисячу голосів. Відповідно до законодавства розпочалася процедура її розгляду.
На засідання постійних депутатських комісій запросили автора петиції Ірину Романюк, викладачів мистецького коледжу, студентів та їхні батьків, членів наглядової ради, представників Тернопільської ОВА, Департаменту культури та туризму ОВА, Управління з питань ветеранської політики ОВА, Ради ветеранів Тернопільщини, громадських активістів.
Вислухавши думки й пропозиції усіх присутніх, обговоривши їх, одноголосно підтримали петицію та рекомендували сесії питання про приміщення навчального корпусу Тернопільського мистецького фахового коледжу ім. Соломії Крушельницької, розташованого на бульварі Тараса Шевченка, 17, зняти з порядку денного на черговому пленарному засіданні сесії. Крім того ухвалили на найближчій сесії заслухати інформацію Управління з питань ветеранської політики щодо стратегії реалізації ветеранської політики на теренах краю, особливостей формування та діяльності ветеранського простору, а опрацювавши та проаналізувавши її, в межах робочих груп і комісії знайти рішення, що задовільнило б інтереси усіх сторін.

СИРОТЮК Олег

23 Nov, 20:21


Сьогодні засновнику й очільнику «Легіону Свободи», командиру 49-го окремого стрілецького батальйону «Карпатська Січ» Олегу Куцина на псевдо «Кум» мало б виповнитися 59 років…
Але 19 червня 2022-го життя легендарного комбата обірвалося на Ізюмського напрямку.

🕯Вічна пам’ять і слава Герою!

СИРОТЮК Олег

23 Nov, 20:21


Пам'ятаємо.... #голодомори

СИРОТЮК Олег

21 Nov, 09:04


Наша мова, віра, історія, культура, цінності, пам’ять – наша свобода!
☝️Ніколи нікому нізащо не поступитися свободою – найвища гідність!
З Днем Гідності і Свободи, українська націє!
До перемоги!🔥
#москва_впаде

СИРОТЮК Олег

01 Nov, 07:33


Їм знадобилася ніч, аби тихо, без кровопролиття, взяти в свої руки владу в Львові, Тернополі й багатьох інших малих і великих населених пунктах Галичини, Буковини, Закарпаття та оголосити про утворення на українських землях Австро-Угорської монархії Української держави, що 13 листопада отримала назву Західноукраїнська Народна Республіка. Фактично вона існуватиме впродовж 1918-1919 років, а формально – до 1923-го (на еміграції).
🔥Від Листопадового Чину минуло 106 років, а боротьба за територіальну цілісність та незалежність України триває досі. ☝️Від її результату залежить доля всієї Європи, бо саме Україна нині є тим єдиним бар’єром, який не під силу здолати московитам.
🇺🇦Незламність і мужність передається з покоління в покоління. І як січові стрільці 106 років тому, українські Воїни на передовій зараз стійко боронять незалежність СВОєї, Богом ДАної, землі, вражаючи світ силою духу та військовою майстерністю.
#москва_впаде

СИРОТЮК Олег

29 Oct, 10:43


Відбулося засідання постійної комісії Тернопільської обласної ради з питань законності. Загалом розглянули 12 питання порядку денного й щодо кожного ухвалили відповідні рішення.
Зокрема, 🔹розглянули та одноголосно підтримали клопотання щодо присвоєння звання «Почесний громадянин Тернопільської області» посмертно 8 військовослужбовцям:
✔️ГОНДЗУ Тарасу Андрійовичу – молодшому сержанту, бойовому медику взводу протитанкових ракетних комплексів 2-го стрілецького батальйону військової частини А 0998 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила Сухопутних військ Збройних Сил України. Тернополянин загинув 13 липня 2024 року на Донеччині.
✔️ЗДЕБУ Василю Вікторовичу – лейтенанту, командиру стрілецького взводу стрілецького батальйону військової частини А0693 54-ї окремої механізованої бригади імені гетьмана Івана Мазепи. Уродженець Петриків Тернопільського району отримав важке поранення поблизу Сіверська, що на Донеччині. Майже місяць боровся за своє життя. Помер 1 листопада в Київському військовому госпіталі.
✔️ЛАНГУ Олександру Сергійовичу – старшому солдату, старшому такелажнику такелажного взводу артилерійського дивізіону 44-ї окремої артилерійської бригади. Військовик зі Заліщиків загинув 29 грудня 2022 року під час виконання бойового завдання поблизу населеного пункту Гуляйполе Запорізької області.
✔️ЛЕСЬКІВУ Роману Олексійовичу – старшого солдата 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила Сухопутних військ Збройних Сил України. Уродженець Озерної, що на Зборівщині, загинув 12 квітня 2022 року поблизу Попасної Луганської області. Військовик евакуював поранених з-під ворожого артилерійського обстрілу.
✔️ПРОКОФ’ЄВУ Роману Валерійовичу – старшому солдату-гранатометнику військової частини А7013. Військовик з Цеброва, що на Зборівщині, загинув 8 липня 2023 року під час виконання бойового завдання поблизу населеного пункту Роботине Пологівського району Запорізької області.
✔️РОМАНИШИНУ Володимиру Васильовичу – солдату, гранатометнику 1 стрілецького відділення 1 стрілецького взводу 2 стрілецької роти 35 Окремого стрілецького батальйону військової частини А4048. Уродженець Божикова, що на Бережанщині, загинув 15 липня 2023 року під час виконання бойового завдання в населеному пункті Кліщіївка Бахмутського району Донецької області.
✔️СИДОРУКУ Віталію Юрійовичу - старшому солдату, старшому навіднику 1 гранатометного відділення взводу вогневої підтримки 3 гірсько-штурмової роти 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс» військової частини А3715. Військовик з Рудки, що на Гусятинщині, загинув 30 травня 2024 року під час виконання бойового завдання поблизу населеного пункту Райгородок Донецької області.
✔️СТУСЯКУ Роману Олександровичу – солдату, навіднику 3-го штурмового відділення 2-го штурмового взводу 3-ї штурмової роти батальйону «Айдар». Тернополянин загинув 22 жовтня 2022 року під час виконання бойового завдання у Бахмуті, що на Донеччині.
❗️Питання рекомендували винести на розгляд президії обласної ради, а відтак – сесії обласної ради для ухвалення остаточного рішення.
🔸Також рекомендували Тернопільській обласній раді ухвалити рішення щодо внесення змін до програми розвитку місцевого самоврядування в Тернопільській області на 2024-2028 роки і положення про обласну учнівську олімпіаду з питань публічного управління, місцевого самоврядування та децентралізації влади.

СИРОТЮК Олег

27 Oct, 19:14


Хоч День української мови і писемності сьогодні, радіодиктант національної єдності українці писали 25 жовтня.
☝️Цьогоріч він був ювілейним, 25, належав перу письменниці Оксани Забужко й називався «Магія голосу». Текст читав військовик, поет і музикант Павло Вишебаба.
✍️Ми з Наталею Турецькою і побратимом, народним артистом України Богданом Бенюком старанно вслуховувалися у кожне слово й інтонацію. Писали диктант в одному з реабілітаційних центрів, спільно з військовими, які проходять там лікування, медиками й журналістами.
Текст багатий розділовими знаками, викрутасами нового правопису… Богдан Михайлович обіцяв написане віддати на перевірку донькам. Вони в нього – філологи. Ми ж уже завтра, 28 жовтня, коли диктант оприлюднять, дізнаємося чи припустилися помилок, скільки та яких.
💯Такі події, як цей радіодиктант, єднають українців різних поколінь в усіх куточках світу, доводячи незламність нашої могутньої нації. Мова – її ДНК, зброя та незалежність!

СИРОТЮК Олег

23 Oct, 14:37


Сьогодні у Чорткові попрощалися з побратимом, націоналістом, патріотом, активним свободівцем, волонтером, котрий усе своє життя присвятив служінню Україні й турботі про людей, колишнім військовослужбовцем Юрієм Абаімов.
Людина слова і справи!
Надійний, щирий, справжній!
Нам усім дуже не вистачатиме тебе, друже. Спочивай з миром.
Нехай Господь прийме твою світлу душу у Своєму вічному Царстві.
Співчуття родині й близьким.
🕯Вічна пам’ять!

СИРОТЮК Олег

15 Oct, 07:25


Від дня вбивства Провідника ОУН минуло 65 років, а перед його іменем й нині тремтять московити. Вони певні, Степан Бандера живий! А він живий… У пам’яті й серці кожного українця, котрий вірить в українську Україну та живе нею і для неї!
Ідея вища за життя, її фізично не вбити!
#москва_впаде
Одне з останніх прижиттєвих фото Степана Бандери з родиною.

СИРОТЮК Олег

13 Oct, 06:12


#Свободі33
Свобода 33 роки на варті національних інтересів!

Тоді, у жовтні 1991 року, ми визначили своїм першочерговим завданням - поширення національної ідеї та боротьбу з промосковськими настроями і московським впливом в Україні.

Ми не змінюємо своїх переконань та стоїмо на варті національних інтересів. Тому нині - воюємо за свободу та незалежність України на військовому та світоглядовому фронтах.

Слава кожному, хто відстоює наші принципи!

Є Свобода - буде Україна!
москва впаде!

СИРОТЮК Олег

13 Oct, 06:11


Спільно з побратимом, юристом Андрієм Гуцалюком були на суді. Імпровізованому. У залі суду навчально-практичної лабораторії «Академія права» Тернопільського правового ліцею №2 судили …фейк. У ролях судді, адвоката, прокурора, свідків – старшокласники й вчителі освітнього закладу.

СИРОТЮК Олег

10 Oct, 14:58


💢Дев’ята з 12 -ти. Присвячена дружині Степана Бандери Ярославі. Українка незламної волі, котра гідно витримала всі випробування долі.
У два роки втратила батька. Капелан УГА о. Василь Опарівський 14 червня 1919-го у отримав важкі поранення у Слов’ятині під час Чортківської офензиви. Помер у госпіталі в Підгайцях. Похоронений на місцевому кладовищі.
Матір, народну вчительку Юлію Ганківську, польська боївка закатувала в липні 1944-го. А брата Лева, члена ОУН, німці розстріляли у львівській тюрмі на Лонцького в листопаді 1942-го.
Ярославу також заарештовували. В квітні 1939-го. В Львові. За участь у студентських маніфестаціях. У лавах ОУН вона від 1936-го. Зі Степаном Бандерою познайомилася в Кракові. Обвінчалися. Народили сина й двох доньок. Стали єдиним цілим на 19 років. Уникаючи переслідувань КДБ, часто переїжджали, жили під чужими прізвищами. Тільки після смерті Степана Бандери, діти дізналися, ким насправді був їхній батько.
Ярослава пережила чоловіка на 18 років. Померла 17 серпня 1977-го в Торонто. Про неї, як і про батьків, братів і сестер голови Проводу ОУН вкрай мало інформації. Важливо її визбирувати, вивіряти та поширювати. Бо це – наша національна пам’ять. І ця марка – її частина. На ній – фото Ярослави. Справжнє, бо на тому, що так активно шириться нетом, як акцентують в історико-меморіальному музеї Степана Бандери, що в Старому Угринові на Івано-Франківщині, насправді зображена не Ярослава.
☝️Спецпогашення марки «Ярослава Банедра» відбулося в стінах колишньої ратуші, а нині - Галицького медичного коледжу імені Євгена Гливи. Спеціальним штемпелем відділення зв’язку м. Підгайці АТ «УКРПОШТА» Тернопільського регіону здійснили його спільно з побратимом головою Тернопільської районної ради, ветераном російсько-української війни Віктором Козорогом, посестрою, депутаткою Пілгаєцької міської ради від ВО «Свобода», волонтеркою Олександрою Кидонь, директором ПФНЗ «Галицький медичний коледж імені Євгена Гливи» Аллою Колодницькою, начальником ВЗ м. Підгайці АТ «УКРПОШТА» Тернопільського регіону Орисею Ригайло та заступником голови Тернопільської обласної спілки філателістів ім. І. Чернявського Асоціації філателістів України Василем Дідухом.
Тираж марки – лімітований, усього 84 штуки. До неї випущено художній конверт та значок «Рік родини Степана Бандери». Випуск здійснено за сприяння нашого побратима, депутата Тернопільської обласної ради від ВО «Свобода», фалериста Михайла Тимошика.
📸Світлини – Михайла Урбанського.

СИРОТЮК Олег

09 Oct, 15:22


Сьогодні попрощалися зі «Скіфом» з Дністрового, що на Чортківщині.
Андрію Іванюку було тільки 34 роки. Він - брат нашої посестри Тетяни Долиняк (Іванюк).
Відважний боєць батальйону імені генерала Кульчицького. Патріот. Відданий військовій присязі на вірність Українському народу до останнього подиху.
🕯Загинув 2 жовтня поблизу Глушківки, що на Харківщині.
Війна продовжує забирати найкращих…
Щирі співчуття рідним та близьким.
Вічна пам'ять і слава українському Воїну!
Хай Господь дарує Царство Небесне та вічний спокій його душі!
Герої не вмирають, вони назавжди залишаються в наших серцях.

СИРОТЮК Олег

09 Oct, 14:08


Українська й світова спільнота щорічно 9 жовтня відзначає Всесвітній день пошти. Мав нині приємність з професійним святом привітати працівників Акціонерного товариства «Укрпошта» Тернопільського регіону.
☝️У час російсько-української війни «Укрпошта» не тільки забезпечує надійний зв’язок між людьми та надає понад пів сотні видів різноманітних послуг, а й постійно вдосконалюється, модернізується, стає доступнішою та реалізовує ряд проєктів, які зміцнюють дух нації, популяризують здобутки видатних українців, відкривають сторінки правдивої історії України.
🫶Дякую, шановні поштовики, за вашу щоденну нелегку й сумлінну працю! Дякую за професіоналізм і відданість обраній справі.
Сили, енергії, міцного здоров’я вам і вашим рідним, благополуччя і тільки добрих новин!

СИРОТЮК Олег

09 Oct, 13:02


Відбулося засідання постійної комісії Тернопільської обласної ради з питань законності. З головного:
✔️заслухали та взяли до відома звіт Головного управління Національної поліції в Тернопільській області про виконання заходів програми сприяння поліції у підвищенні рівня безпеки громадян на території Тернопільської області на 2021-2025 роки,
✔️підтримали й винесли на розгляд сесії обласної ради пропозицію адміністрації Тернопільського академічного обласного українського драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка та начальника Тернопільської обласної військової адміністрації В’ячеслава Негоди щодо проголошення 2025 року в області Роком Андрея Шептицького.
✍️Загалом під час засідання розглянули 11 питань порядку денного й щодо кожного ухвалили відповідне рішення.