Україна Без Сміття @nowasteukraine Channel on Telegram

Україна Без Сміття

@nowasteukraine


Канал «Україна без сміття» для оперативного сповіщення про роботу станцій сортування, важливих подій, новин та можливостей у екосфері.

Лінкоменю: https://heyl.ink/ubs

З питань співпраці пишіть на пошту: [email protected]

Україна Без Сміття (Ukrainian)

Канал «Україна без сміття» - це спеціалізований канал на платформі Telegram, який створений для оперативного сповіщення про роботу станцій сортування, важливі події, новини та можливості у сфері екології в Україні. Якщо ви цікавитесь проблематикою сортування сміття, вибіркового використання ресурсів та станом довкілля в Україні, то цей канал стане для вас важливим джерелом інформації. Тут ви зможете дізнатися про нові проекти у сфері екології, участь у яких може стати важливим кроком на шляху до екологічно чистого майбутнього Країни Батьків.

Україна Без Сміття

03 Nov, 12:14


🤔 Що відбувається з сировиною далі?

Усі неліквідні види вторсировини, що не підходять для переробки, УБС приймає на безпечне спалювання. Отримані від вас пакети ми пересортовуємо вручну, пресуємо та формуємо у тюки. Кожен тюк зважується, на картонній обгортці вказується вага. Раз на три місяці ми замовляємо фуру, куди завантажується 12 + тонн неліквідних відходів. Фура відправляється на завод Тарком Екосервіс, який займається безпечною утилізацією відходів.

💰 Чому спалювання платне?

Пакети з неліквідами та текстилем ми приймаємо лише на платній основі. Собівартість послуги спалювання від УБС містить в собі витрати на оренду складу, зарплати, податки, оренду фури та вартість спалювання на підприємстві.

🔥 Ставте вогники у коментарях, якщо чули від консультанта “Хто наступний на Спалювання..”

Україна Без Сміття

01 Sep, 06:27


🔄 Relaunch – це перезапуск бренду.

Від ребрендингу відрізняється масштабом: це глобальні зміни, які можуть кардинально змінити сприйняття компанії споживачами.

Тисніть кнопку, щоб читати подробиці 🔽

#убс #українабезсміття #nowasteukraine #relaunch #recycling #сортування #ImpactDrivenBusiness

Україна Без Сміття

30 Aug, 07:46


​Щоб кляті ракети не долітали, маємо потужніше підтримувати наших військових щодня. Оголошуємо благодійний розіграш за донат! Збираємо кошти для взводу, в якому воює наш колега з екологічного сектору Max Bobruenko

Ви донатите 50+ грн у нашу Монобанку, а ми в п’ятницю обираємо переможця чи переможницю через рандомайзер і даруємо круту пляшку!

Чому ця пляшка крута? 😎

Її придумали в Каліфорнії (найекологічнішому штаті Америки) в 2009 році.

Паковання виготовлене з переробленого картону та надруковане соєвими чорнилами з використанням енергії вітру для процесу друку.

⭐️ Переваги анти-пляшки Vapur Hydration:

• Багаторазова і безпечна, міцна і не містить BPA (бісфеноли)
• Зручна — стоїть, коли повна, компактно складається, коли порожня
• Легко носити — має міцний карабін, який можна прикріпити до будь-якої сумки, рюкзака, або і до пояса!
• Легко чистити — можна мити в посудомийній машині
• Універсальна — можна наливати звичайну фільтровану воду, заморожувати та використовувати в мікрохвильовій печі
• Стильна!

Дякуємо щиро за надані пляшки Nastia DJ, яка є засновницею NECHTO Records 💚

Також пляшки можна буде купити в NO WASTE SHOP за 500 грн (400 грн від продажів також буде перераховано взводу Максима Бобруєнка).

☝🏻 Дроп є обмеженим і може швидко закінчитися, тож – поспішайте!

👉🏻 Умови участі у розіграші прості:
• Заходьте на допис розіграшу в нашому Інстаграмі
• Ставте там лайк
• Пишіть «+» у коментарях
• Репостіть собі у сторіз цей допис
• Перераховуйте 50 грн (можна й треба більше) в банку
• Заходьте на сторінку УБС в інста у п’ятницю 1.09 о 17.00, щоб дізнатися результати!

#убс #українабезсміття #nowasteukraine #Nastia #NECHTO #recycling #сортування #nowaste_shop #antibottle #ecobottle

Україна Без Сміття

10 Aug, 09:35


​Куди йде сировина зі станції сортування УБС? 🧐

На громадській станції сортування (Саперно-Слобідська, 25/4) ми приймаємо 40+ видів вторсировини на переробку, а ще — різноманітні неліквідні пластики й текстиль на високотермічну утилізацію.

Ми часто отримуємо питання: а що ви робите з «усіма тими пакетами і пляшками», які ми вам здаємо?
Ми радіємо цим питанням, адже це говорить про високий рівень знань та відповідальності наших клієнтів. Це означає, що вам важливо отримати гарантії від організації, якій ви довіряєте свої посортовані відходи.

Відходи на переробку ♻️
Все, що можна переробити ми ще раз досортовуємо на лінії, потім пресуємо в тюки та накопичуємо на складі нашої станції. Після того, як назбирається достатня кількість тюків, ми продаємо сировину великим заготівельникам, які в свою чергу накопичують набагато більші об’єми на своїх складах та продають їх переробникам. Деяку вторсировину ми продаємо напряму на переробні підприємства (наприклад, паковання типу тетрапак і паперові стаканчики — на Зміївську паперову фабрику у Харківський області).

Відходи на високотермічну утилізацію 🔥
Неліквідні пластики та текстиль ми також пресуємо в тюки та накопичуємо на складі, часом по декілька місяців. Після чого ми замовляємо 20 тонну фуру й повністю наповнюємо її пресованими тюками. Далі вона прямує до відповідального утилізатора «Тарком Екосервіс», якому ми довіряємо спалювання вже не перший рік.

Ми цінуємо вашу довіру й нам важливо бути прозорими й відкритими з вами. Тому ми залюбки розповідаємо що і як у нас працює.

Тисніть кнопку, щоб побачити покроково повний шлях відходів

#убс #українабезсміття #nowasteukraine #переробка #recycling #сортування

Україна Без Сміття

07 Aug, 09:36


​Що робити якщо побачили незаконне сміттєзвалище? ⚠️

Сьогодні розберемося, хто несе відповідальність за забруднення довкілля незаконними звалищами та як діяти якщо виявили таке правопорушення.

📃 Що каже закон?
- Усі відходи є об’єктом права власності, а відповідно до Цивільного кодексу, власник не може використовувати право власності на шкоду правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію та природні якості землі
- ЗУ «Про відходи», забороняє несанкціоноване скидання і розміщення відходів, що може створювати небезпеку для навколишнього природного середовища та здоров’я людини
- Відповідно до ЗУ «Про відходи», реалізація державної політики у сфері управління відходами, налагодження роздільного збору та забезпечення ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ у межах населених пунктів входить до повноважень органів місцевого самоврядування
- Викидання сміття у місцях, спеціально не пристосованих для цієї мети, тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільну чи кримінальну відповідальність

Куди звертатися, якщо ви помітили незаконне сміттєзвалище?

Якщо власник відходів відомий:
🚔👮🏻 необхідно заявити про виявлені несанкціоновані звалища до місцевого управління Національної поліції, яке повинно розпочати досудове розслідування, встановити винних осіб та притягнути їх до відповідальності.

Але найчастіше, встановити власника відходів майже неможливо й відходи тоді вважаються безхазяйними.

Тисніть кнопку внизу, щоб читати детальніше

#убс #українабезсміття #nowasteukraine #звалище #recycling #сортування

Україна Без Сміття

03 Aug, 09:06


​Куди здати одяг в гарному/безнадійному стані? 👖

У попередньому дописі ми розглядали проблему накопичення текстильних відходів на звалищах та розбиралися у причинах такого забруднення:
- перевиробництво
- необдумані покупки
- відсутність переробки та безпечної утилізації

Сьогодні хочемо вам порадити організації, яким можна передати одяг на благодійність. А також, що робити з непридатним для носіння одягом.
Тисніть кнопку, щоб прочитати 👇🏻

#убс #українабезсміття #nowasteukraine #переробка #recycling #сортування #одяг

Україна Без Сміття

01 Aug, 09:00


​Чому важливо правильно утилізувати текстильні відходи? 👕

Виробництво одягу — друга за обсягом галузь, що забруднює довкілля.
Щорічно у світі продають тонни одягу та взуття. В загальносвітовому масштабі тільки 20% викинутого одягу використовують повторно або переробляють. Згідно зі спільним звітом природоохоронної організації Global Fashion Agenda і консалтингової компанії The Boston Consulting Group за 2017 рік, більшу частину речей викидають на звалища або спалюють за низьких температур, обидва способи утилізації завдають шкоди довкіллю й здоров’ю людей.

🧐 Чому одяг опиняється на звалищах?
Найчастіше через перевиробництво, зумовлене ринковою конкуренцією. Особливо, коли йдеться не про нішеві чи люксові бренди, а про гігантів рітейлу. За різними даними, фешн-індустрія в цілому за рік виробляє 90 мільйонів тонн текстильного сміття. Ця вражаюча цифра — не тільки обсяг ринкових залишків, а й придбані нами речі, що рано чи пізно зношуються. Нові колекції з'являються вже не раз у пів року, а що два тижні. Водночас якість більшості речей така, що потрібно купувати нову на наступний сезон. «Купив — поносив — викинув — купив нове» — схема, яка на жаль, стає дедалі поширенішою.

Тисніть кнопку, щоб читати продовження!

#убс #українабезсміття #nowasteukraine #переробка #recycling #сортування #одяг

Україна Без Сміття

24 Jul, 09:17


​Ми продовжуємо нашу рубрику про сортування в інших країнах і сьогодні розповімо, як сортують в Угорщині 🇭🇺

Вивезення відходів в Угорщині є державною монополією, у Будапешті цим займається відома компанія FKF, а в інших населених пунктах – місцевий комунальний оператор. У деяких регіонах на вулицях встановлені великі загальні контейнери для роздільного збору, а десь здійснюється вивіз від дверей будинку. Але, наприклад, в сільській місцевості, особливо в маленьких селах, сміття вивозять лише раз на тиждень і там зазвичай не всі сортують.

За словами очевидців, умови і система для роздільного збору відходів у країні є, а от контролю за дотриманням правил сортування немає. В Угорщині досі продовжують існувати сміттєзвалища, а обізнаність людей щодо необхідності і можливостей сортування доволі низька.

Дослідження в одному з центрів сортування відходів у Будапешті виявило, що 40-50% матеріалів, викинутих у контейнери для роздільного збору, не підлягають переробці.

♻️ Жителі Угорщини отримують спеціальні правила сортування, які також можна прочитати на сайті міста. У цих правилах зазначено мити відходи, проте на практиці контроль за виконанням цієї умови відсутній і 40% відходів ніхто не миє та викидає в бак для залишкового сміття.

Читайте продовження натиснувши кнопку внизу 👇🏻

Діліться своїм досвідом сортування в Угорщині або в інших країнах тут

#убс #станціясортування #українабезсміття #nowasterecyclingstation #убслюдивсюди #recycling #hungary

Україна Без Сміття

18 Jul, 09:05


​Що створюють із вторсировини, яку ви ретельно сортуєте та здаєте на переробку відповідальним організаціям? Безліч крутих речей, які можна знайти на поличках магазинів, у закладах та навіть на показах моди. Це найрізноманітніші предмети від простих побутових речей до меблів та потужних арт-інсталяцій ♻️

Ми невпинно продовжуємо спростовувати міф про те, що сортування немає сенсу, бо в Україні нібито немає переробних заводів. Насправді ж вони ж є і безліч з них продовжують працювати, навіть під час війни. Ми це знаємо, адже співпрацюємо з ними не один рік.

Тисніть кнопку внизу, щоб побачити підбірку цікавих ресайкл-речей (і це лише невелика частина всього) 👇🏻

#убс #станціясортування #українабезсміття #nowasterecyclingstation #переробка #recycling #сортування

Україна Без Сміття

13 Jul, 12:52


​А ми з вами молодці, адже справа УБС визнається та винагороджується! 🎉

🏆 У вівторок відбулася премія Створено Жінками, яку організувала Франко-українська торгово-промислова палата CCI France Ukraine. Метою премії було підтримати жінок-підприємиць, які відкривали, розвивали й відновлювали бізнеси попри складні виклики, з якими стикнулися українки через повномасштабне вторгнення. Переможниці отримали міні гранти на розвиток свого бізнесу.

🥈 Засновниця й Голова «України без сміття» Євгенія Аратовська посіла переможне друге місце!

Цю перемогу Євгенія Аратовська присвячує всім клієнтам УБС, адже саме завдяки вам живе й розвивається наш проєкт. Дякуємо всім нашим підписникам, відвідувачам станції, користувачам наших послуг, резидентам NO WASTE CLUB та всім добродіям, які підтримують УБС і довіряють нам.

💬«Запровадження відповідальної моделі сортування, спалювання і сміттєперероблення дозволяє зупинити рух відходів у довкілля. Людина на власному прикладі бачить, як можна суттєво зменшити кількість сміття, що йде на звалище. Наші клієнти не керуються суто прагматичними цілями, вони обирають бути відповідальними. Це маленький крок, який починає кожен з вас разом з УБС.
Цей конкурс для мене — ще й можливість надихнути дівчат, жінок, а також тих, хто вважає, що їх кар'єра вже закінчилася, починати створювати власну справу, навіть у сферах, які стереотипно вважаються не жіночими.»

Привітати нас всіх можна реакціями й поширеннями, і пам’ятаймо, що це наша з вами чергова спільна маленька перемога 💚

Рухаємося вперед до Майбутнього без сміття!

#убс #станціясортування #українабезсміття #nowasteukraine #переробка #recycling #сортування #CCIFranceUkraine

Україна Без Сміття

07 Jul, 14:19


​Продовжуємо нашу рубрику #УБСЛЮДИВСЮДИ, в якій розповідаємо про сортування в інших країнах. Ми вже розповідали як сортують в Японії, Німеччині та Швейцарії. Сьогоднішній допис присвячено Австрії.

Як сортують в Австрії? 🇦🇹

Вивезенням відходів у країні займаються муніципальні підприємства та близько 850 приватних компаній, які звітують про кількість зібраних відходів перед громадянами.

♻️ На вулиці біля будинків зазвичай стоять такі типи контейнерів:
- макулатура
- скло
- пластик
- комбіноване та дерев'яне паковання, посуд, текстиль, кераміка
- метал
- органіка
- інше (спалювання)

📃 Усі жителі отримують брошуру з правилами сортування, також вся ця інформація є на сайті міста. Якщо хтось порушуватиме правила, то оператор не буде вивозити бак з помилками, а повісить на нього наліпку з попередженням. У разі повторення помилок, мешканців будинку очікує штраф.

У підвалах багатоквартирних будинків іноді розташовують сортувальні кімнати. Також є спеціальні пункти приймання небезпечних та габаритних відходів.
Кожна компанія, яка займається збором та утилізацією відходів, встановлює свій прайс на послуги. Зазвичай, вартість вивозу залежить від об’єму відходів, а оплату вносять до щомісячних комунальних платежів. Вивіз габаритних відходів оплачується додатково.

Читайте продовження натиснувши кнопку внизу 👇🏻

Діліться власним досвідом сортування в Австрії чи в інших країнах заповнивши форму.

#убс #станціясортування #українабезсміття #nowasterecyclingstation #убслюдивсюди #recycling #austria

Україна Без Сміття

03 Jul, 13:03


​3 липня — міжнародний день без поліетилену.

Щороку цього дня запускаються кампанії, які закликають людей спробувати не використовувати поліетилен хоча б один день, або відмовитися від нього на місяць.

Ми вважаємо, що уникати поліетилену потрібно на постійній основі й всюди, де це можливо, адже:

- щорічно у світі використовують 5 трильйонів поліетиленових пакетів
- щорічно в океан потрапляє 8 мільйонів тонн пластикової тари (пакети в тому числі)
- поліетилен легко рветься, тому прослужить недовго й швидко стане сміттям
- в Україні важко знайти пункт прийому поліетилену (хоч УБС і приймає його на переробку)
- поліетилен не розкладається у довкіллі, а лише з часом розпадається на мікропластик, який продовжує забруднювати природу

🧐 Що каже закон?

З 1 січня 2023 року в Україні діє заборона на розповсюдження надтонких пластикових пакетів, що призначені для пакування та/або транспортування свіжої риби, м’яса та продуктів із них, сипучих продуктів, льоду та розповсюджуються в об’єктах роздрібної торгівлі як первинна упаковка. Розповсюдження інших видів пластикових пакетів (зі стінками більше 50 мкм) дозволяється лише на платній основі. За порушення законодавства має накладатися штраф.

На жаль, контроль за дотриманням цього закону не досконалий. Та й суттєво він не спонукає людей бойкотувати пакетики та не вирішує проблему забруднення довкілля. Тож поки в суспільстві триває «перехідний етап», ми можемо лише власним прикладом стимулювати інших відмовлятися від поліетилену.

Тисніть кнопку, щоб побачити більше порад, де і як можна уникнути поліетиленового паковання вже сьогодні 👇🏻

#екокалендар2023 #убс #сортую_з_убс #nowasteukraine #українабезсміття #сортування #деньбезполіетилену

Україна Без Сміття

30 Jun, 08:53


​Ґрета Тунберг відвідала Київ та повезла додому блокнот від УБС 💚

Ми пишаємося тим, що свій перший допис після відвідування України вона супроводила
словами свого Маніфесту, і він написаний від руки у блокноті з паперу, що виготовлений з українського опалого листя. Вбачаємо у цьому велику символічність моменту.
Вдячні Ґреті за сміливість відвідати Київ і привернути увагу міжнародної спільноти до неприпустимості затягування сильних рішень, щоб зупинити державу-терориста.

Команда УБС створила цей блокнот у 2022 році, щоб віддячити всім українцям за їх відданість сортуванню та продемонструвати всьому світові, що як би важко нам не було, ми не забуваємо піклуватися про чистоту нашого Довкілля.

Всі, хто продовжував приносити свої паковання на станцію сортування у 2022 році є співавторами цього блокноту. Адже в кожній обкладинці є частинка ваших кришечок LDPE та флаконів HDPE, які ви здавали нам на переробку ♻️

🍂 Аркуші блокноту — це папір з опалого листя від українського стартапу releafpaper, який сьогодні успішно презентує нашу державу на світовому рівні.

Ми пишаємося тим, що разом просуваємо інновації, що народилися в Україні у зовнішній світ!

Цей блокнот є символом і прикладом боротьби українців та сили кожного з нас. Бажаємо, щоб він дарував натхнення й підсилював Маніфест екологічної справедливості!

Придбати блокнот, як у Ґрети, можна у нашому nowaste_shop

Thank you Greta Thunberg for your courage and support of Ukraine! 🇺🇦

Друзі, давайте додамо вдячних лайків і коментарів Ґреті? Нехай цей візит залишиться в її памʼяті.

#убс_блокнот #supportukraine #madeinukraine #recycling #releafpaper #nowasteukraine #gretathunberg #fridaysforfuture

Україна Без Сміття

28 Jun, 12:15


​28 червня: сьогодні, крім дня Конституції України, відзначається ще й міжнародний день Соціального підприємництва (Social Business Day).

Соціальне підприємництво — це підприємництво, діяльність якого спрямована на розв’язання важливих соціальних проблем. Головна мета такої діяльності — це створення механізму довготривалих соціальних змін через підприємництво.

Соціальні підприємці здійснюють соціальні зміни завдяки інноваційним методам, виробляють соціально важливі товари та надають соціально важливі послуги.

💚 Україна без сміття – це проєкт соціального підприємництва, тому сьогодні ми хочемо розповісти детальніше про нашу місію та ціннісну пропозицію.

Тисніть кнопку внизу, щоб побачити більше.

Якщо ви вболіваєте за Україну без сміттєзвалищ і хочете, щоб культура сортування швидше ставала нормою в українському суспільстві — підтримуйте нас, щоб наше Майбутнє було чистим і без сміття.

#убс #сортую_з_убс #nowasteukraine #українабезсміття #сортування #SocialBusinessDay

Україна Без Сміття

23 Jun, 09:09


​Навіщо сортувати? 🤔

Це найпоширеніше питання, яке можна почути від людей, які ніколи не цікавилися темою правильного поводження з відходами. Ця проблема в Україні, на жаль, дуже довго ігнорувалась та замовчувалась. Сміття вважається чимось брудним, непотрібним та неважливим, навіщо про нього говорити?

Але за останні роки дискусії навколо сміттєвих проблем стають помітнішими. Завдяки екологічним організаціям і небайдужим громадянам, запит на встановлення роздільного збору для населення виходить в топи. Суспільству стає цікаво, що відбувається з їхнім сміттям та який його шлях після вуличного баку (спойлер: воно їде на звалище).

Все більше людей знаходять рішення подолання сміттєвої проблеми, беручи відповідальність у власні руки.

А для тих, хто досі шукає відповідь на питання: «навіщо сортувати?», ми підготували 7 найважливіших причин розпочати цей шлях вже сьогодні. Тисніть кнопку внизу, щоб дізнатись 👇🏻

Погоджуєтесь із дописом? Ставте лайк і поширюйте його для своїх друзів 💚

#убс #сортую_з_убс #nowasteukraine #українабезсміття #сортування

Україна Без Сміття

16 Jun, 10:28


​16 червня — день повторного використання (refill/reuse) 🔄

#WorldRefillDay — це всесвітній рух, який спонукає відмовлятися від одноразової пластикової тари на користь багаторазових альтернатив, щоб в ще один спосіб запобігати забрудненню довкілля. Цим дописом ми підтримуємо цю кампанію та закликаємо вас доєднуватись!

🧐 Чому ми маємо відмовлятись від одноразового пластику?

- використання одноразового пластику стрімко збільшує площу забруднення екосистем на планеті. Всі ці вироби згодом розпадаються на мікропластик, який лишається в довкіллі назавжди — наприклад, отримує вигляд «пластикового киселю» в океані
- безліч тварин заплутуються у пластикових відходах, ковтають їх або отримують травми від гострих шматків пластику
- більшість видів одноразового пластику не підлягають переробці (вважаються неліквідними). Саме такі пластики становлять найбільший відсоток на сміттєзвалищах
- одноразовий пластик може мати негативний вплив на здоров'я людей. Він містить шкідливі хімічні речовини (бісфенол, фталати та інші пластифікатори), які можуть потрапляти в їжу та напої через низьку якість одноразової тари

Людство вигадало одноразову тару, бо прагнуло комфорту. Але зараз ми бачимо, які наслідки для довкілля принесло це прагнення і яку ціну мають швидкі, дешеві та низькоякісні рішення.

Що ми можемо зробити?

Обирати багаторазові альтернативи! Завдяки ним ви значно зменшите кількість ваших відходів та станете амбасадорами екологічного способу життя, адже демонструватимете приклад сталих рішень для оточуючих.

Тисніть на кнопку, щоб побачити приклади багаторазових рішень 👇🏻

Купуйте в NO WASTE SHOP круті альтернативи одноразовим речам та підтримуйте цим діяльність «України без сміття». Саме завдяки вашій підтримці ми рухаємося й поширюємо культуру правильного поводження з відходами в Україні 💚

#убс #сортую_з_убс #nowasteukraine #українабезсміття #екотерапія #refill #reuse

Україна Без Сміття

13 Jun, 13:20


​Сортування — екотерапія для нашого мозку 🧠♻️

Під час війни нам важко зберігати холодний розум та боротись зі стресом і надмірною тривогою. Адже щодня нашу психіку травмують жахливі події та думки про наслідки цих подій для нашої держави та довкілля.

Усвідомлення шкоди, яку несуть ворожі дії на території нашої держави часто призводить до розчарування та відмови від екологічних звичок.

Насправді ж, щоб зберегти психіку у нормі, нам необхідно відчувати контроль над подіями, які відбуваються у нашому житті. Сортування, екологічні звички та впровадження сталих рішень допомагають нам опиратись негативним подіям, опанувати страхи та знизити рівень стресу.

💚 Люди, які вже давно сортують, зокрема відвідувачі сортувальної станції УБС, часто порівнюють сортування із своєрідною медитацією, яка допомагає врівноважити їх думки, заспокоїтись та знайти баланс.

Якщо ви ще вагаєтесь та не знаєте навіщо вам сортувати (крім того, що це важливий внесок у захист довкілля), ось вам ще одна причина почати: сортування має позитивний вплив на ментальне здоров’я, збереження якого є надзвичайно необхідним сьогодні.

Тисніть на кнопку, щоб читати детальніше, як саме сортування впливає на наше ментальне здоров’я 👉🏻

Поширюйте цей допис для тих, хто шукає шляхи подолання стресу в корисний для себе й довкілля спосіб.

#убс #сортую_з_убс #nowasteukraine #українабезсміття #екотерапія #психологія

Україна Без Сміття

07 Jun, 09:47


​Як почати сортувати та зробити цей процес максимально комфортним для себе? ♻️

Безліч людей в Україні вже давно готові сортувати, але вважають, що сортування може потребувати багато часу та зусиль. Комусь важко зрозуміти, де вдома зберігати накопичене, щоб не перетворити квартиру на склад вторсировини. А хтось просто губиться у видах пластику й голова йде обертом від його кількості.

Можливо, ви поставили сортування на паузу після повномасштабного вторгнення й ніяк не можете знайти моральні ресурси, щоб повернути сортування у своє життя.

Ми точно знаємо, що сортування може бути приємним та легким та звісно ж — може стати щоденною корисною звичкою.

Початок сортування відходів — це важливий крок для створення сталого та здорового середовища. Найважливіше у цій справі — зробити перший крок.

Радіємо, бо щоразу до сортувальної спільноти приєднуються нові люди й небайдужих до довкілля стає все більше.

Якщо ви досі не сортуєте, ми підготували декілька корисних порад, які допоможуть розвіяти усі страхи й перепони та розпочати цей шлях. Тисніть кнопку внизу, щоб прочитати 👇🏻

Поширюйте допис для друзів, які хочуть почати сортувати і чекають на знак. Та звісно ж, розкажіть у коментарях про свій досвід та діліться порадами.

#убс #сортую_з_убс #nowasteukraine #українабезсміття #якпочатисортувати

Україна Без Сміття

30 May, 09:10


​Починаємо збір деревоволокнистих габаритних виробів! 🚪

Зробили ремонт і лишилася купа дерев’яних відходів, які не знаєте куди здати? Щоб не викидати на загальний смітник, звідки все це потрапить на звалище — несіть на станцію сортування «Україна без сміття». Ми прийматимемо їх на безпечне високотемпературне спалювання, яке довіряємо відповідальному утилізатору «Тарком Екосервіс».

🟤 Що приймаємо:
- фрагменти та вироби з деревоволокнистих і деревостружкових плит (ДВП, ХДФ, МДФ, ДСП, ОСП та ін.)
- зрощені меблеві клеєні щити й фанери
- шпон
- паркет, ламінат
- лакована й фарбована дерев'яна тара й столярні вироби

☝🏻 Умови:
- приймаємо на вагу
- у сировині не повинно бути скла та великих металевих частин
- вироби мають бути розломані, розібрані

👉🏻 Щоб здати зверніться до екоконсультантів на станції.
Здати можна на станції сортування в робочі години.
📍 Київ, Саперно-Слобідська, 25/4

💳 Вартість утилізації:
30 грн / до 1 кг
60 грн / до 2 кг

🪵 Нагадуємо, що на станції також можна здати дрібну деревину (без лаку, фарби, металу, пластику) на переробку безоплатно.

Як вам новина? Поширте допис для друзів, щоб вони дізналися про таку можливість утилізації.

#дсп #українабезсміття #убс #nowasterukraine #сортую_з_убс

Україна Без Сміття

27 May, 13:51


🐶 Як соціальна відповідальність бізнесу творить добро.

Розповідаємо про проєкт, який одночасно допомагає тваринкам, рятує довкілля від сміття та продовжує життєвий цикл речей 👇🏻

На початку року команда glovo_ua звернулася до «Україна без сміття» із запитом максимально екологічно і без шкоди для довкілля утилізувати зношені рюкзаки, що втратили зовнішній вигляд. Тоді ми подумали: рюкзаки не можна здати на переробку, а спалювати було б дуже шкода, адже матеріал з якого виготовлений рюкзак не втратив своїх якостей.

То чому б не зробити з них термокилимки для тварин? Адже в притулках зараз так багато собак і котів, які потребують тепла й комфорту, а у волонтерів часто не вистачає фінансового ресурсу, щоб купити все необхідне для хвостиків.
Upcycle-концепт став ідеальним рішенням!

☑️ УБС дізнались про потребу в килимках у притулку sirius.shelter та зв’язалися з пошивним цехом українського бренду bagland.com.ua. Зараз маємо вже 945 готових килимків, які були відшиті із 235 терморюкзаків. А відходів, які потребують утилізації після пошиття залишається усього 10%.

Сьогодні команди nowasteukraine glovo_ua та bagland.com.ua. завітали на спільну толоку до Сіріус, де ми гарно поволонтерили: прибирали територію та найголовніше, спілкувались із тваринками. Ми передали хвостикам наші термокилимки та смаколики. Вони були в захваті!

😌 Пошиття термокилимків продовжується, тому ми хочемо, щоб їх отримало якнайбільше притулків в Україні. Напишіть нам про притулки, яким це може бути цікаво.

Ми дуже хочемо, щоб кожен бізнес в Україні ставав соціально відповідальним й замислювався про те, як його діяльність впливає на довкілля. Відходи можуть ставати ресурсом – це доведений факт. Перш ніж викинути – зверніться до експертів в тій чи іншій сфері та знайдіть стійкіші та відповідальніші рішення для відходів.

Рішення кожного свідомого бізнесу впливають не лише на довкілля, а й демонструють приклад для інших. Впроваджуючи цінності sustainability, бізнес отримує щиру лояльність клієнтів, які цінують піклування про спільний добробут кожного з нас.

Якщо вам сподобалась наша історія — поширюйте цей допис!

#glovo #bagland #сіріус #українабезсміття #убс