Підтримка ЗСУ залишається головним пріоритетом Бюджету Чернігова і в 2025 році.
Презентували громадськості та депутатам Бюджет Чернігова на 2025 рік. Пріоритетом при формуванні головного фінансового документа міста залишається підтримка Збройних Сил України, мобілізованих, ветеранів та родин загиблих військовослужбовців. В 2024 році з міського бюджету на пряму підтримку 24 військових частин направили більше 400 млн грн. В наступному - буде не менше!
Разом з цим, намагалися дотримуватися балансу у розподілі коштів між утриманням інфраструктури, сфер освіти та охорони здоров’я, а також забезпеченні містян базовими послугами - від соціальних програм до прибирання міста та громадських перевезень. Крім того, важливо, щоб працювала економіка - місцеві підрядні та виробничі організації мали замовлення та роботу. Адже працююча економіка - найкраща підтримка нашої армії. Це робочі місця, зарплати, податки до бюджетів різного рівня та розвиток і завтрашній день міста.
Отже, основні параметри бюджету Чернігова-2025➡️
🟢Підтримка ЗСУ - 370,6 млн грн (25% від всіх незахищених статей бюджету) + 900 млн грн «військового ПДФО». Протягом року ця цифра неодноразово буде збільшена. Продовжимо закуповувати обладнання для військових частин, надавати їм пряму допомогу, модернізувати та оснащувати напрямок реабілітації. Зокрема, 50 млн грн спрямовано буде на забезпечення житлом ветеранів-захисників з інвалідністю III групи (для I і II групи діє державна програма).
🟢Освіта - 1 млрд 117 млн грн (33,7% від всього бюджету; із загальної суми - захищені статті (зарплати та енергоносії) - 834 млн грн). Капітальні видатки - співфінансування ремонту школи №19, ремонти дахів, предметні кабінети в ліцеях, заміна освітлення, завершення робіт з благоустрою території школи №13. Продовження ремонтів санвузлів та укриттів. Значні кошти на капітальне відновлення будівель освіти також залучатимемо від міжнародних партнерів.
🟢Охорона здоров’я - 274,1 млн грн. Крім обовʼязкових витрат на утримання закладів, продовжимо ремонт реабілітаційних відділень та придбання медобладнання, в тому числі, для лікування військовослужбовців і ветеранів.
🟢Соціальний захист - 237 млн грн.
🟢ЖКГ - 384,8 млн грн (кошти на утримання міста: прибирання, вивіз сміття, утримання кладовищ, вуличне освітлення тощо; + 15 млн на завершення меморіального комплексу на кладовищі в Ялівщині).
🟢Ремонт доріг - 150 млн грн. Це тільки поточні роботи для організації безпечного руху міськими дорогами, без капітальних робіт.
🟢Підтримка транспортної галузі - 145 млн грн. Тут пільговий проїзд, підтримка КП «ЧТУ», автобусні перевезення та ремонт кабельних мереж.
🟢Співфінансування для реалізації спільного проекту з датськими партнерами з будівництва 410 квартир в мікрорайоні Масани для ВПО та працівників комунальної сфери, освіти та медицини + зведення дитячого садка - 100 млн грн.
🟢Культура, туризм - 126,4 млн грн.
🟢Спорт - 84,1 млн грн (з них капітальні видатки 17,1 млн грн: 2,1 млн грн - на придбання обладнання для спортивних шкіл, щоб діти могли займатися з якісним інвентарем (сума в 7 разів більше, ніж в 2024 році); початок капітального ремонту будівлі спортивної школи на Валу - внутрішні роботи та облаштування укриття).
🟢Внесок у статутний капітали КП «Чернігівводоканал» (згідно Закону України відраховуємо 4% з ПДФО) - 110 млн грн. За ці кошти плануємо реалізувати важливі інфраструктурні об’єкти.
Загалом всі сфери отримали кошти на базове функціонування, якщо говорити про капітальні видатки, то вони зведені до мінімуму, там, де без цього не обійтися і ситуація вимагає швидкого реагування. Головне - це надати всю можливу допомогу і підтримку ЗСУ, аби наші військові якомога швидше повернулися додому з Перемогою! І громада Чернігова й надалі робитиме свій внесок у загальну справу.🇺🇦
Зараз проект бюджету опрацьовує бюджетна комісія, після чого погодимо його на виконавчому комітеті ЧМР.