✅ Що відбувається в Ірпені та навкруги Приірпіння?
Після гучних політичних заяв завжди є декілька стадій подій, що супроводжувалися емоціями.
По-перше, емоції вщухають і залишаються реалії, з якими кожен стикається персонально, без гучномовців та колективної ейфорії.
То ж, коротко підсумуємо, що відбувалося протягом останніх днів в Ірпені та поза його межами.
1. ДБР оголосило меру Ірпеня Олександру Маркушину повідомлення про підозру по одному з 18 кримінальних проваджень, фігурантом яких він є. Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Перший з адвокатів виступав, хоч і не по суті, але хоча б впевнено. Все ніби нормально йшло на суді, аж поки не почав свій виступ сам Маркушин, який дуже сильно плутався у своїх показах, називав різні цілі свого виїзду.
2. Маркушин не надав суду жодного підтвердження, що він: в Італії отримав від дарувальника дрони; що ввозив їх в Україну (дані митної служби свідчать, що не ввозив); що ці дрони комусь передав (бо по серійних номерах одразу буде видно, що ввозив їх не він). Тобто, історія про волонтерських виїзд розсипалась в скалки.
3. Станом на серпень 2022 року Маркушин не мав права виїзду як батько-одинак. Так, мав право на відстрочку, але не мав жодного права на перетин кордону. Тобто, суд взяв до уваги, що він не мав права виїзду ні як волонтер, ні як батько. І тут закон один для всіх. Чому Маркушину можна було виїзджати закордон, а десяткам тисяч батьків-одинаків - не можна було виїзджати?
4. 24 січня працівники виконкому Ірпінської міськради зібрали мітинг на Центральній площі на підтримку мера. Мер зробив публічне звернення, щоб люди вийшли на мітинг і підтримали його. Третина учасників мітингу - працівники мерії, промаркушинські депутати та співробітники комунальних підприємств.
5. На мітинг вийшло реально максимум 250-300 учасників.
6. В Ірпінській громаді реально проживає понад 80000 мешканців. 300 учасників мітингу - це менше 1% (0,4%) від загальної кількості мешканців громади. Це субота, значній частині людей не потрібно жорстко на роботу, на площі й так в суботу багато людей.
7. По виїзду. Чиновники та інші прихильники Маркушина замовчують той факт, що Маркушин підробив документи благодійного фонду «Рідне село» і організував виїзд закордон свого кума Сергія Росстального. Фірми Росстального дуже «випадковим» чином отримали понад 500 млн грн на відновлення Ірпеня і після цього він за поданням мера накивав пʼятами до США.
8. Не по виїзду. На сьогодні Маркушин фігурує у багатьох кримінальних провадженнях. Серед них: підробка рішень сесії, викрадення людей, підробка протоколів комісії, розкрадання коштів місцевого бюджету, викрадення документів тощо. І тут варто розуміти, що провадження відкрито вже давно і по них йдуть слідчі дії, свідки дають покази. Так виходить, що якщо комусь вигідний Маркушин у кріслі мера, то він тепер не має нести відповідальність за свої злочини і може спокійно й далі красти бюджет громади?
9. Організатори мітингу активно розповідали про підтримку Маркушина з боку військових та ветеранів. Тільки от є простий факт - військові поза політикою в Україні, а мітинги, та ще й під час воєнного стану - це явна політика. Тому, тут більшість утрималася від тиску на суд та органи досудового розслідування через мітинги та масові акції. Україна - правова держава і цим ми відрізняємося від кацапів.
10. Маркушин напередодні повномасштабного вторгнення роздав якимось людям, які уявлення не мають, де той Ірпінь, сотні земельних ділянок. Чи не варто було ці ділянки видати ветеранам та родинам загиблих?
Замість підсумку. Ірпінь потрібно виводити з політичної кризи і дати громаді шанс на відновлення та розвиток. Бо мітингами не відновиш постраждале житло тисяч мешканців зруйнованого Ірпеня.