Nejvyšší velitel všech US sil shromážděných proti Číně a na ochranu Tchaj-wanu, admirál Samuel Paparo, nečekaně vyhlásil, že v duchu své profesionální cti, už nemůže mlčet, (would be dishonest), a musí Američanům přiznat, že jakékoli další dodávky a prodeje pokročilých raketových a protiraketových systémů Ukrajině a Izraeli už podkopávají schopnost USA bránit Tchaj-wan a zadržovat Čínu. (eating away at critical U.S. weapons stockpiles)
Admirál Paparo svým vyhlášením reagoval na rostoucí neschopnost US sil v Pacifiku udržovat paritu s rostoucí čínskou válečnou mocí. Letadla F-35 se už ukázala “jako zcela nevhodná” pro nasazení proti Číně, a naopak Čína nechala v říjnu okolo Tchaj-wanu demonstrativně kroužit svých 125 nových vzdušných válečných strojů, aby potvrdila že: “anexe Tchaj-wanu je historicky nevyhnutelná”. Proti USA a Číně do karet hraje i včerejší oznámení britské vlády, že z úsporných důvodů vyřazuje bez náhrady ze služby válečnou fregatu Northumberland, velké výsadkové lodi Albion a Bulwark, a 2 rychlé zásobovací tankery. Paradoxně tak finanční náklady Británie na podporu branných sil Ukrajiny za 1000 dnů jejich války s moskevským Gosudarem, způsobily mnohem vyšší ztráty britského loďstva, než dokázaly všechny ukrajinské útoky uštědřit lodím ruského loďstva. Zatímco Putin obětoval na oltář vítězství jeden archaický křižník a několik příbřežních malých nebo starých kocábek, Britové byli nuceni vyřadit nové, moderní, a pro operace na světových mořích velmi důležité lodi. Britští váleční jestřábové včera v parlamentu zuřili, protože prasklo, že Royal Navy už nebyla letos několik měsíců ani schopna poslat na moře ani jedinou ponorku. Protože většina britských torpédoborců a fregat jen nečinně kotví v přístavech a čeká na opravy, pro které nejsou ani doky, ani peníze. A protože vyřazení lodí Albion a Bulwark znamená, že Británie už nebude schopna provádět žádné výsadkové operace, ani transportovat svá vojska z Británie někam na kontinent. Katastrofální destrukce britských branných sil vyvolaná finančními náklady na podporu Ukrajiny je podle tamních jestřábů alarmující, protože ruské ponorky a válečné lodi krouží kolem země jako nikdy předtím od konce studené války, a Royal Navy poprvé v dějinách nemá nic, co by proti nim poslala. (Fotky vyřazených lodí, vrtulníků, a dronů zde.)
Zatím se může zdát “neoficiální ruský plán rozdělení Ukrajiny” spíše ruským zbožným přáním, než přicházející realitou. Ale první indicie už naznačují, že jeho realizace je možná.
(1) Před několika hodinami zveřejnil vlivný Tucker Carlson rozhovor s nositelem řady prestižních novinářských cen Glenn Greenwaldem, (video zde), a už na začátku zaznělo varující přiznání že: Ukrajina není schopna střílet na Rusko americké rakety bez přímého zapojení amerických zpravodajských služeb a armádních specialistů, kteří využívají technologie a prostředky přímo provozované americkými ozbrojenými silami. A tak vlastně USA nyní začaly přímo bombardovat Rusko, a tyto útoky jen naivně a průhledně maskují za Ukrajinu. Všem občanům USA tak hrozí “bezprostřední likvidace” odvetným úderem nejsilnější jaderné mocnosti světa, která je přitom na jadernou válku jako jediná dokonale připravena – viz toto video o připravenosti Ruska na jadernou válku. V rozhovoru Carlson-Greenwald několikrát zazní, že Trump si nijak nepřeje riskovat jadernou válku, (třeba v čase 23:00+), i že US a EU sankce na ruská média, vlastně znemožňují poprvé v dějinách Američanům i Evropanům, aby se mohli seznámit s ruskými názory na řešení různých situací a konfliktů, ač to bylo dříve zcela normální, a jak za Chruščova, Brežněva, Andoropova nebo Gorbačova, mohli Američané přímo číst jejich názory a prohlášení, a [...]
➖@michalapetr➖