Мандзяк Віктор @mandziak Channel on Telegram

Мандзяк Віктор

@mandziak


Все для підпищиків каналу

Мандзяк Віктор (Ukrainian)

Канал Мандзяк Віктор - це місце, де ви знайдете все необхідне для підписників. За допомогою цього каналу ви зможете отримувати доступ до унікального контенту, корисних порад, цікавих інформаційних матеріалів та багато іншого. Мандзяк Віктор працює над тим, щоб зробити ваше перебування на каналі як найбільш приємним та корисним. Будьте впевнені, що ви завжди будете в курсі актуальних подій та отримуватимете першими всю необхідну інформацію. Приєднуйтесь до каналу Мандзяк Віктор і отримуйте задоволення від корисного та цікавого контенту, який ми готові надати вам!

Мандзяк Віктор

20 Nov, 14:54


ОЦЕТ ДОПОМАГАЄ ХУДАТИ

Оцет ми додаємо до борщу, пєльмєнів чи холодцю, щоб... було смачніше. А шо, якщо я тобі скажу, що оцет допомагає худати?..

Численні експерименти показують, що оцет допомагає худати [1-3]. Оцет розганяє метаболізм? Нє. Спалює жир? Нє.

Оцет, а точніше оцтова кислота, яка в ньому є, затримує їжу в жилудку [4, 5]. Як це може впливати на масу тіла? Коли жилудок розтягується, активуються рецептори натягу на його стінках, і по нервах до мозку йде сигнал, який робить нас ситими. Якщо їжа довше перебуває в жилудку, ми довше відчуваємо себе ситими. А якщо ми довше ситі після трапези, ми рідше і менше їмо, а отже вживаємо менше калорій, що позитивно впливає на масу тіла. А якщо ми на дієті - неважливо якій - ми більш ситі, і, відповідно, з меншою імовірністю зриваємося на чебуреки. Ну хіба не за#бісь?!

Коли оцтова кислота всмоктується в кров, печінка її переробляє в ацетат, який може позитивно впливати на ситість [6].

ШО РОБИТИ, КУДА БІГТИ?
Пробувати, експериментувати. Не до всіх страв підійде оцет (їв колись вівсяне печиво з оцтом?). Але, додавши оцет до борщу чи холодця, ти не тільки зробиш ці страви смачнішими, а й ситнішими.

Мені здається розумною наступна стратегія. 1-2 рази на день безпосередньо перед трапезою, випивати склянку води з 10-15 мл оцту. Одним ударом двох зайців: 1) вода, спожита перед трапезою, знижує кількість спожитих за нею калорій [7]; 2) оцет зробить тебе надовго ситим.

ЯКИЙ ОЦЕТ ВИБРАТИ?
По суті байдуже, спиртовий чи яблучний, адже оцтова кислота - те, шо нам треба - є і там і сям. В яблучному оцті більше корисних речовин, але все одно настільки мало, що це практично не має значення.

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ!
Якщо в тебе є гастроентерологічні проблеми (гастрит, виразка тощо), діабет, проблеми з нирками чи будь-які інші проблеми зі здоров'ям, проконсультуйся в свого лікаря щодо можливості споживання оцту.

І НЕ ЗАБУВАЙ ПРО ЗДОРОВИЙ ГЛУЗД
Оцет позитивно впливає на масу тіла, бо сприяє ситості. Але! Якщо він тобі не смакує в їжі чи у склянці води перед їжею, прийми зважене рішення, варто чи ні. Бо їжа має нас радувати, а отже мусить смакувати. А підвищити ситність їжі можна й іншими ефективними шляхами:
1) споживати їжу з високим індексом ситості: ту, яка містить багато води, менше калорій і жиру, більше клітковини і білка [8];
2) їсти повільно, ретельно пережовувати, фокусуючись на трапезі [9, 10].
3) їсти білкову їжу на сніданок [11].

Всьо, подякуй Богу за Вітю.

Віктор Мандзяк - той, що силкується пізнати цей світ

ЛІТЕРАТУРА:
1. Apple cider vinegar for weight management in Lebanese adolescents and young adults with overweight and obesity: a randomised, double-blind, placebo-controlled study (Abou-Khalil, 2024)
2. Beneficial effects of Apple Cider Vinegar on weight management, Visceral
Adiposity Index and lipid profile in overweight or obese subjects receiving
restricted calorie diet: A randomized clinical trial (Khezri, 2018)
3. Vinegar Intake Reduces Body Weight, Body Fat Mass, and Serum Triglyceride Levels in Obese Japanese Subjects (Kondo, 2009)
4. Effect of apple cider vinegar on delayed gastric emptying in patients with type 1 diabetes mellitus: a pilot study (Hlebowicz, 2007)
5. Delayed gastric emptying rate may explain improved glycaemia
in healthy subjects to a starchy meal with added vinegar (Liljeberg, 1998)
6. The Short-Chain Fatty Acid Acetate in Body Weight Control and Insulin Sensitivity (Hernández, 2019)
7. Effect of Pre-meal Water Consumption on Energy Intake and Satiety in Non-obese Young Adults (Jeong, 2018)
8. A satiety index of common foods (Holt, 1995)
9. Slow Food: Sustained Impact of Harder Foods on the Reduction in Energy Intake over the Course of the Day (Bolhuis, 2014)
10. The effect of mastication on food intake, satiety and body weight (Hollis, 2018)
11. A dairy-based, protein-rich breakfast enhances satiety and cognitive concentration before lunch in overweight to obese young females: A randomized controlled crossover study (Dalgaard, 2024)

Моя сторінка в iнсті: https://www.instagram.com/viktor_mandziak/

Мандзяк Віктор

20 Nov, 11:35


На початку 20 століття два антропологи, Франк Рассел та Алес Хрдлика (ну і прізвище), незалежно один від одного досліджували цих людей. Вони відмічали неймовірну кількість жиру в тілах багатьох представників племені.

Що сталось, чому стрункий Піма зажирів🤔

В другій половині 19 століття територія Аризони почала масово заселятись. Білі люди перебили всю дичину, а води ріки Гіла почали відводити для власних угідь, повністю зруйнувавши звичний уклад життя корінного населення.

В результаті Піма почали голодувати і заледве зводили кінці з кінцями. Плем'я вижило за рахунок гуманітарної допомоги США, і не просто вижило — люди стали вкрай огрядними.

Чому? На це є дві причини.

Причина 1️⃣

З приходом білих людей, з їхньою гуманітарною допомогою у вигляді рафінованих продуктів (цукор, борошно вищого сорту і т.д.), Піма почали харчуватись як і типові американці. Рафіновані продукти смачні, калорійні та неситні. А коли Піма має доступ до смачненького і коли Піма не ситий — Піма їсть.

А коли Піма їсть багато — Піма жиріє 🤷‍♂️.

Індіанці, як і раніше, їли коли хотілось. Але раніше, харчуючись необробленою, первозданною їжею, ситість виникала швидко і тривала довго. Риба, м'ясо, злакові, фрукти та овочі — роблять нас ситими, не дозволяючи переїдати. Та й первозданною їжею не особливо хочеться зловживати: наситився і забув про їжу на деякий час. Піма не планували розростатись в ширину і товщину, в них не було вибору, ультраперероблена їжа зробила цей вибір за них.

Причина 2️⃣

В американців Піма перейняли не тільки їжу, а й фізичну активність. Колись спритні, м'язисті мисливці, стали повними та неповороткими. Піма стали статичними, пасивними, як класичний представник розвиненого суспільства.

Що в нас вийшло

З однієї сторони у Піма підвищився калораж їжі, з іншої — знизились енергозатрати. Підпищик, це тобі нікого не нагадує?

Плем'я Піма — всього лиш приклад, який демонструє основний виклик людству в третьому тисячолітті. Кількість людей з ожирінням росте в геометричні прогресії. Безшерстий примат перехитрив сам себе в гедоністичних бажаннях щодо смачної їжі та потакаючи своїй ліні.

РЕЗЮМЕ

Надлишок рафінованої їжі та гіподинамія — основні причини ожиріння і, як наслідок, серцево-судинних захворювань, цукрового діабету 2 типу, раку тощо.

Ніхто тобі, підпищик, не пропонує кинутись в ліс з луком через плече та стрілами в трусах, як і не просить повністю відмовитись від смаколиків. Потрібно шукати розумне рішення.

☝️Дозована фізкультура та їжа, якої не торкалась жадібна рука харчової промисловості (м'ясо, риба, яйця, нежирні молочні продукти, злакові, бобові, овочі та фрукти) як основа раціону — профілактика зайвої ваги та ожиріння.

Всьо, подякуй Богу за Вітю.
Віктор Мандзяк — той, що силкується пізнати реальність

Література:
Нема, читай буквар

Моя сторінка в iнсті: https://www.instagram.com/viktor_mandziak/

Мандзяк Віктор

20 Nov, 11:35


🧐 ПОВЧАЛЬНА ІСТОРІЯ

Плем'я Піма — аборигени Америки, які проживають в штаті Аризона (частина в Мексиці). Насправді вони там проживали ще до штату Аризона, ба більше, ще тоді коли не було на материку ніяких штатів і білих людей. До 20 віку ці індіанці були вправними мисливцями та фермерами. Дичини в тих краях було досхочу, а Піма вправно володіли луками та стрілами. В ріці Гіла вони ловили рибу та устриць. Ця ж ріка давала їм воду для вирощування пшениці, квасолі, кукурудзи, інжиру і т.д.

Їжі в цих індіанців було стільки, що в часи "каліфорнійської золотої лихоманки" вони допомагали нею американцям, що рухались по знаменитій "дорозі на Санта-Фе" в пошуках золотого щастя 🌽.

Незважаючи на необмежений доступ до їжі, Піма були стрункими, вони не мали зайвої ваги. Але щастя тривало недовго…

продовження... 👇

Мандзяк Віктор

19 Nov, 21:33


🔥ДЕ ВЗЯТИ МОТИВАЦІЮ?

Мандзяк Віктор

18 Nov, 20:42


🥛ЯКЕ МОЛОКО ПИТИ ПРИ ПОХУДАННІ?

Мандзяк Віктор

16 Nov, 20:56


Вода в складі їжі розбавляє калорії, дозволяючи зоповнити жилудок, а отже насититись меншою кількістю калорій. О боги, хіба не це нам потрібно?! В той час, як ПП-блогери тобі пропонують калорійнющі ПП-десерти на горіхах, меді, куразі і вівсяному борошні, побач те, що ДІЙСНО важливо: маніпуляція кількістю води і жиру в їжі - основний інструмент зміни енергетичної щільності їжі. Вибирай продукти з високим вмістом води і низьким вмістом жиру - отримаєш багато їжі і мало калорій, а отже - ситість меншою кількістю калорій. Запам'ятай, затям, запиши на листочку, постав в рамочку, повішай на холодильник. Це база!

ШО РОБИТИ, КУДА БІГТИ?
1. Пий чисту воду замість калорійних напоїв (соків, фант, морсів, лимонадів);
2. Пий склянку води перед трапезою;
3. Їж дієтичні супи;
4. Вибирай продукти з високим вмістом води.
Все це дозволить тобі споживати менше калорій без полоскання яєць в кип'ятку і випробовування сили волі на міцність. От шо таке наука і здоровий глузд!

Всьо, подякуй Богу за Вітю.

Віктор Мандзяк - той, що силкується пізнати цей світ

ЛІТЕРАТУРА:
1. Effect of Pre-meal Water Consumption on Energy Intake and Satiety in Non-obese Young Adults (Jeong, 2018)
2. Water Consumption Increases Weight Loss During a Hypocaloric Diet Intervention in Middle-aged and Older adults (Dennis, 2009)
3. Soup Consumption Is Associated with a Reduced Risk of Overweight and Obesity but Not Metabolic Syndrome in US Adults: NHANES 2003–2006 (Zhu, 2013)
4. Consumption of soup and nutritional intake in French adults: consequences for nutritional status (Bertrais, 2001)
5. Water incorporated into a food but not served with a food decreases energy intake in lean women (Rolls, 1999)
6. A satiety index of common foods (Holt, 1995)

Моя сторінка в iнсті: https://www.instagram.com/viktor_mandziak/

Мандзяк Віктор

16 Nov, 20:56


ВОДА, ЯКА ДОПОМАГАЄ ХУДАТИ

Вода не містить в собі калорій, відповідно не може ніяк впливати на масу тіла? Ні, вода не містить в собі калорії, але саме тому вона ВПЛИВАЄ на масу тіла. Припі#довуй паски безпеки, тебе чекають інтелектуальні ігри від Віті!

Слідкуй за думкою:
1) чим більш сита людина, тим менше вона хоче їсти і МЕНШЕ з'їсть калорій, якщо їжа буде поставлена їй перед писком;
2) враховуючи, що маса тіла зменшується, коли в тіло поступає МЕНШЕ калорій, ніж спалює тіло, ситість ПОЗИТИВНО впливає на масу тіла (чому? Читай пункт “1”).
Ні, ситість не гарантує, що ми не пхатимемо їжу до рота, зрештою, люди їдять 12 годин поспіль на весіллі і за годину після ситної трапези поліруються морозивом (а як же ж, бл#ть, охолоджуватись в спеку?). Ні, ситість потенційно знижує кількість споживаних людиною калорій. Короче, ситість - це добре для похудання, бо голод - відсутність ситості - змушує людину думати про їжу не менше, як переповнений сечовий міхур пивного алкоголіка- про вбиральню.

ЩО ВИЗНАЧАЄ СИТІСТЬ?
Ситість (небажання їсти) - це результуюча багатьох факторів, основні з яких:
1) заповнення жилудка їжею (на стінках шлунка є рецептори, які активуються коли шлунок розтягується і нервами до мозку йде "сигнал ситості");
2) наявність в крові (і в мозку, звісно) кишкових гормонів ситості (холецистокінін, GLP-1, пептид-YY), інсуліну, лептину, глюкози, амінокислот тощо.

Все, що в нас під цифрою "2" стимулюється калоріями з їжі, відповідно, H2O, будучи абсолютно БЕЗкалорійною речовиною, не може мати жодного впливу на цей фактор ситості. А як щодо цифри "1", чи може вода розтягнути жилудок? Може, але тут наші інтелектуальні ігри не завершуються, лише починаються...

Жилудок - орган мудрий: перед тим як відправити їжу в кишки, він мусить її подрібнити до 1 мм3. Але воду подрібнювати не потрібно, вона... рідка, тому покидає "харчовий мішок" за 15-20 хвилин повністю. Отже, ти не можеш випити літр води і бути ситим як від баняка голубців, бо вода не затримується в жилудку.

Але якщо випити 300 мл води перед трапезою, то за трапезою ти з'їсиш менше калорій [1]. Вода короткочасно заповнює собою жилудок, лишаючи менше місця для калорій? Тіпа, альо, вареник, рукавичка переповнена?!!

А люди, які худнули, випиваючи тричі на день півлітра води за пів години до прийому їжі, за три місяці скинули на 2 кілограми більше від тих, що цього не робили [2]. Хм, цікаві дані, і відразу тисячу думок: ЧОМУ і ЯК? Півтора літра води перед їжею сприяли гідратації організму, і в цих піддослідних менше проявлялась протягом дня спрага, яку люди можуть сплутати з голодом? Чи в них не виникало бажання протягом дня пити калорійні напої - цукрований чай та кава, соки, кампоти - з тих же причин: вони не були спраглі? Хм... Не переключайся на рекламу, підпищик, далі цікавіше...

Люди, які частіше вживають супи, зазвичай мають меншу масу тіла [3,4]. А суп - то шо? Це калорії, які як кораблики плавають у воді у вигляді кусків овочів і мняса. Що тут особливого? Може, це просто співпадіння? Може, люди, які люблять їсти зупу, люблять й марафони бігати, тому вони худі? Можливо, зупоїди - заядлі бігуни, але наступні дані натякають, що саме вода в складі їжі - причина менших тілесних габаритів зупоїдів...

Якщо взяти рисову запіканку з курятиною, добавити води і розкалатати ложкою, зробивши таким чином зупу, ця "запіканка" буде ситнішою і призведе до меншого споживання калорій протягом дня [5]. Мабуть, справа в тому, що розмішана з калоріями вода довше затримується в жилудку, роблячи нас ситими.

А в своєму культовому експерименті 1995 року Сюзанна Холт встановила чітку кореляцію між кількістю води в їжі і його ситністю в перерахунку на одну калорію, звісно [6]. Вода в складі їжі - це ситно. А хіба не тому майже вся ультраперероблена їжа - бургери, чіпси, канфєти, печиво - погано насичує і призводить до переїдання, що в ній мало води? Порівняєм такий харч з їжею ЗОЖ-ПП.
Ультраперероблена: чіпси - 2% води; шоколадні канфєти - 2%; вафлі - 7%.
ЗОЖ: ябко - 86% води; телятина на грилі - 60%; огірок - 96%; гречка варена - 75%.
Ти бачиш різницю, підпищик? Я - дуже.

Далі👇

Мандзяк Віктор

14 Nov, 22:22


ЧОМУ "ПРАВИЛЬНА" ЗУПА ДОПОМАГАЄ ХУДАТИ?

Їжа, яка добре насичує, даючи мало калорій, сприяє похуданню. Ачєвіднає нєвєраятнає. Якщо ти наїшся заправленим майонезом борщем на м'ясі з кусками жиру. А ще між кожними двома ложками цієї "національної страви" впинатимешся зубами в натертий часником пампушок, то така "зупа" схудненню, звісно, не сприятиме. А от овочевий суп з нежирним мнясом чи рибою - то шо... Вітя прописав. Розкажу чому така зупа допомагає худати і навчу її варити. Якщо тебе теорія не цікавить, гортай в кінець, там рецепт "правильного" супу. Допитливим же поясню. Попі#дували!

Зупа - то рідина, але на відміну від напоїв, її не прийнято перехиляти з посудини до рота, а використовується певне пристосування - ложка - об'ємом в 15 мілілітрів. І це перша вагома причина, чому дієтична зупа добре насичує. Поясню...

В науці є таке поняття як "сенсорно-специфічне насичення" - це банально коли ти насичуєшся певним смаком їжі, і більше її не хочеш [1]. Коли ти, до прикладу, п'єш сік великими ковтками, 200 мл напою вмить проскакують через ротяку, і ти не встигаєш "насититись" смаком цієї "цукрованої води". Але якщо ти їсиш зупу "15-мілілітровою ложкою", то мусиш 33 рази зачерпнути цю страву, щоб спорожнити півлітрову миску. А ше тримати ту зупу в роті, жуючи. Довго зупа в роті -> насичуєшся зупиним смаком -> відчуваєш себе ситим. Рухаємось далі...

Наша система регуляції харчової поведіки - жилудок, кишки, вентромедіальний гіпоталамус - формувалась під тиском повільного надходження калорій в тіло, адже ні мнясо дикого оленя, ні волокнисті палеолітичні фрукти не могли спожитись так швидко як твої бургери чи вафлі, та й калорій містили порівняно мало. Насичення потребує часу, і чим довше ти їсиш свою їжу, тим меншою кількістю калорій наїсишся [2]. 33 ложки "правильної" зупи, яку ще треба пожувати (овочі, мнясо) потребують достатньо часу щоб спожитись і роблять нас ситими якраз тоді, коли ложка задзеленькотить по дні савєцкої миски і спожито буде не 100500 калорій, як від набитого за три хвилини бургером жилудка. Ше не всьо...

Овочі в зупі, всякі різні, від моркви до капусти, містять в собі клітковину, яка добре насичує і знижує засвоєння калорій [3]. А білок з зупиного мняса чи риби - то взагалі дууууже ситна штука, а ще він спалює багато калорій, щоб засвоїтись (для задротів DIT білка 20-30%) і береже мускулатуру, щоб після похудання ти був не лише легкий, а й пі#датий [4]. А вода, яка є основою будь-якої рідкої страви, "розбавляє калорії", а отже дає об'єм їжі без жодної калорії, ще більше сприяючи насиченню [5]. Короче, правильний суп - то ситість без зайвих калорій.

З ТЕОРІЄЮ ЗАВЕРШИЛИ, ПЕРЕХОДИМО ДО ПРАКТИКИ!

Тримай, підпищик, до біса простий рецепт "правильної" зупи.

Помісти в каструлю воду, нежирне мнясо чи рибу, овочі (які хочеш) сіль, перець і лавровий лист. Запали камфорку. Всьо, за 30-50 хвилин страва буде готова і матиме позитивний вплив на фігуру. Але, якщо ти хочеш, щоб твій суп ввібрав в себе справжню жироспалюючу силу, тобі потрібно виконувати продовж всієї варки ритуальний танець. Стрибай, присідай, відтискайся і качай прес - мотиляй своїми трубчастими кістками так, ніби в тебе вселився чортяка! Не забудь привіткрити кришку, щоб зупа ввібрала в себе всю жироспалюючу силу танцю, інакше всьо пропало.

По завершенні виключай вогонь, приймай душ і можеш братись за споживання "правильної" зупи. От шо таке наука і здоровий глузд!

P.S. Якщо хочеш, щоб було трішки менш дієтично, але смачніше, добав собі в тарілку 20 грамів сметани. Якщо хочеш максимально дієтично... ніх#я не додавай.

Всьо, подякуй Богу за Вітю.

ЛІТЕРАТУРА:
1. Sensory-specific satiety for a food is unaffected by the ad libitum intake of other foods during a meal. Is SSS subject to dishabituation? (Meillon, 2013)
2. Eating rate of commonly consumed foods promotes food and energy intake (Dongen, 2010)
3. Effects of high- and low-fiber diets on human feces (Beyer, 1978)
4. Protein, weight management, and satiety (Paddon-Jones, 2008)
5. A satiety index of common foods (Holt, 1995)

Моя сторінка в iнсті: https://www.instagram.com/viktor_mandziak/

Мандзяк Віктор

14 Nov, 21:40


-43,9 кг🔥

Шкапʼяк Тарас з нами за програмі «Наука і здоровий глузд» 211 днів💪

За цей час Тарас схуднув на 43,9 кг (130,5-86,6) та звузив талію на 31,5 см (119-87,5)🥰
Вживає солодке і смачненьке, тренується вдома.

Вік: 33 р
Зріст: 182 см

Хочеш так само?
Пиши «цікавить» мені сюди ➡️➡️➡️@sport_food_life,
там на тебе чекає вигідна пропозиція😎

Мандзяк Віктор

14 Nov, 16:36


Мене могло б хвилювати, звідки мій підпищик отримуватиме вітамін В12, який є тільки у тваринній їжі? Але всьо гуд: протягом року ти їв багато мняса, проскакувала куряча печінка і її ж іічко, тому в твоїй печінці запасів кобаламіну вистачить до Різдва 2024 року.

Я б міг хвилюватись через залізодефіцитну анемію, адже жілізо з рослин ху#оватєнько засвоюється. Але мій підпищик буде налягати на бобові, горіхи, гречку, зелень і курагу — до Різдва протягне. А на Різдво, підпищик, як тільки сядеш за святковий стіл, ти не стартуй з баняка куті, і навіть не з самогоночки, а вчепись зубами в печінку (не тещину, свинячу)...

Але я загалом не хвилюватимусь про вітамінно-мінеральний статус підпищика, бо він буде харчуватись різноманітно. Буде ж? 👀

Я трохи хвилююсь за фігуру свого підпищика... Пообіцяй мені, підпищик, що знатимеш міру в шоколадних канфєтах і здобних булочках з маком. Пообіцяй, чуєш? 🙏🏼

Якщо мій підпищик хоче ще й під шумок похудати, він має пам'ятати про білок, який дуже помічний в таких справах.

А точніше про 8 есенціальних амінокислот, які в окремих рослинних джерелах часто представлені в неоптимальних пропорціях і концентрації. Але, якщо мій підпищик вживатиме різноманітні білкові рослини — від гороху до кукурудзи — всі ці есенціальні штуки поступатимуть в його тіло.

Але, бляха-муха, матінка Природа (можливо, Бог) у всі рослинні джерела білка напхала купу вуглеводів, тож тобі прийдеться добре покумекати, аби білок наїсти, а вуглеводи не переїсти. 🤔

Загалом рекомендації в піст можна звести до наступних двох пунктів:
1. Харчуйся якомога різноманітніше;
2. Необроблена їжа (та що в магазині не в блискучих обгортках) — основа; ультраперероблена — чучуть.

Всьо, подякуй Богу за Вітю.
Віктор Мандзяк — той, що силкується пізнати цей світ

ЛІТЕРАТУРА:
Нема, читай буквар

Моя сторінка в iнсті: https://www.instagram.com/viktor_mandziak/

Мандзяк Віктор

14 Nov, 16:35


ШО ЇСТИ В ПІСТ?

Ти, підпищик, людина віруюча, я — не дуже. Я знаюсь в харчуванні, ти — не дуже. Ми з тобою доповнюємо єден другого…

До 24 грудня тобі їсти плоть тварин, їхні яйця, продукти їхніх молочних залоз заборонено. Бджолячу риганину, якщо я правильно вловив логічний ряд, тобі теж не можна. Але ти все-таки перепитай священника, буде обідно, якщо ти через мене про#беш можливість поливати гречку медом півтора місяця. Короче, привіт, тимчасовий вегане! 👋

продовження... 👇

Мандзяк Віктор

13 Nov, 22:10


ЯКОЇ ЖИРНОСТІ МОЛОКО/КЕФІР/ЙОГУРТ ПИТИ?

Людині, щоб відчути себе ситою і відставити виделку в сторону, треба заповнити жилудок їжею. Тобто, ти ся не вспокоїш, поки не пропхаєш через дірку в лиці в жилудок десь пів кіля харчу. Але в п'ятиста грамах їжі може бути 3000 калорій, якшо це шоколадні канфєти, і всього лиш 75 калорій, якщо напхатися огірками. Звісно, після півкіля огірків ти далеко не будеш таким же ситим, як після канфєт, бо гормони, які виробляє кишківник у відповідь на калорії, які в нього попадають, і калорії, які появляються в крові під час і після трапези мають вагомий вплив на насичення і ситість. Огірками мозок не на#беш... повністю. Але в науці НЕМА ЖОДНОГО СУМНІВУ, що чим більший об'єм їжі на певну калорійність, тим краще їжа насичує [1].

В магазинах нам пропонують рідкі молочні продукти різної жирності - 1%, 2%, 3%... . Який вибрати підпищику, що хоче талію ввігнуту, а не випуклу? Судячи з першого абзацу статті, буде логічно припустити, що чим менше жиру в напої, тим менше в ньому калорій, а отже більше об'єму на задану калорійність, краща насичуваність і менше спожитих калорій в кінцевому результаті. Але, бажаючи бути максимально переконливим, я в трьох словах і максимально весело-пі#дато розкажу про один експеримент, щоб тебе осяйнуло і направило на правильний харчовий шлях. Як казав піп з мого дитинства, будьте уваааажні!

Піддослідних поїли півлітровими йогуртами. Були три варіанти цієї смакоти: низькожирний некалорійний (230 ккал); жирний калорійний (510 ккал); вуглеводний калорійний (510 ккал). Але люди не знали ніх#ра про ці чудойогурти, ні про калорійність, ні про хімічний склад. Більше того, вчені постарались, щоб на смак вони були ідентичні. І шо? В чому сіль? В тому, що через півгодини після того, як йогурти опинилися в животах піддослідних, вчені їх запросили до шведського столу. Кажуть: "От вам їжа всяка-різна, їжте-пригощайтесь, то всьо безплатно". А самі тим часом записували кожну калорію, яка попадала до рота піддослідних. Навіщо? А щоб зрозуміти. наскільки ситний був йогурт. Якщо ситний, то люди мають менше з'їдати через дві години. Геніально!

Готовий почути результат експерименту, підпищик? Ну диви, тобі з тим потім жити...

Після калорійних коктейлів люди споживали за шведським столом на... 70 калорій менше [2]. Але, враховуючи, що калорійні коктейлі на 280 калорій калорійніші від дієтичного, то сумарно з йогурта і шведського столу люди, що пили калорійні йогурти спожили на 210 (!) калорій більше, ніж після дієтичного. Двіста десять зайвих калорій!Вдупляєш величину різниці?

Але то ше не всьо...

Була ше одна група людей, яка не пила йогурт ніякий, але разом з усіма пригощалася за шведським столом. А ну вгадай, ці люди з'їли більше чи менше калорій, від тих шо пили йогурти? Правильна відповідь: БІЛЬШЕ ніж сумарно (йогурт + шведський стіл) спожили ті, що пили дієтичний йогурт, але МЕНШЕ ніж ті, що пили калорійні йогурти.

ВИСНОВОК В ТРЬОХ СЛОВАХ
Чим менше калорій на певний об'єм і вагу продукту або чим більше об'єму і ваги на певну калорійність продукту (що одне і те ж), тим краще насичення, менше спожитих калорій і вужча талія. І це релевантно не тільки для твердої їжі, а й для "рідких калорій". Пий менш жирне молоко, кефір, йогурт, готуй дієтичні супи - не про#беш.

Всьо, подякуй Богу за Вітю.

Віктор Мандзяк - той, що силкується пізнати цей світ

ЛІТЕРАТУРА:
1. A satiety index of common foods (Holt, 1995)
2. Age-related impairments in the regulation of food intake (Rolls, 1995)

Моя сторінка в iнсті: https://www.instagram.com/viktor_mandziak/

Мандзяк Віктор

13 Nov, 18:06


Різниця між цими фото — 280 днів роботи за програмою «Наука і здоровий глузд», зміна харчових звичок та збільшення активності😎

Майя Швець схуднула за цей час на 5,3 кг (60-54,7) та звузила талію на 10 см (77-67). Підопічна значно покращила своє самопочуття та фізичну активність🥰

Майя займається в залі, їсть солодке і смачненьке🧁
Схуднення завершено, перейшли на етап стабілізації результату💪

Вік: 33 р
Зріст: 163 см

Хочеш так само?
Пиши «цікавить» сюди➡️➡️➡️ @sport_food_life, там на тебе чекає вигідна пропозиція😉

Мандзяк Віктор

13 Nov, 15:23


🥝🍒ЧИ МОЖНА НАБРАТИ ЗАЙВУ ВАГУ ФРУКТАМИ?

Мандзяк Віктор

11 Nov, 15:37


ЩО КОРИСНІШЕ: ФРУКТИ ЧИ ФРЕШІ?🤔

Тисни тут 👈,
щоб подивитись повне відео😎

Мандзяк Віктор

11 Nov, 13:49


-30,4 кг🔥

Олексій Новицький з нами за програмі "Наука і здоровий глузд" 211 днів💪

За цей час Олексій схуднув на 30,4 кг (100-69,6) та звузив талію на 28 см (111-83)🥰
Вживає солодке і смачненьке, тренується вдома.

Вік: 40 р
Зріст: 178 см

Хочеш так само?
Пиши "цікавить" мені сюди ➡️➡️➡️ @sport_food_life,
там на тебе чекає вигідна пропозиція😎