«ШЛЯХ ВОЛОНТЕРА» - це історії, які надихають
Громадська організація "Всеукраїнське громадське об'єднання "Рушійна Сила" створила цикл відеосюжетів про волонтерів і волонтерок, які допомагають ЗСУ наближати Перемогу. Перед обличчям випробувань, із якими зіткнулася Україна, ці люди зробили свій вибір - не складати рук, не піддаватися відчаю, а діяти.
Вони – герої та героїні нового проєкту від ГО «Рушійна Сила».
«ШЛЯХ ВОЛОНТЕРА» - історії людей, які після початку повномасштабного вторгнення стали на шлях волонтерства, історії які заслуговують на нашу пошану та увагу.
До початку повномасштабного вторгнення герої циклу «ШЛЯХ ВОЛОНТЕРА» були програмістами, продавчинями, підприємцями, вихователями та бухгалтерами, кожен з них будував власні плани на майбутнє, але ранок 24 лютого 2022 змінив усе.
Програміст із Києва, Сергій розробляє, керує процесом збірки ударних та розвідувальних літальних апаратів для військових в центрі розробки інноваційних рішень OMG (Offensive Motorized Gear), який сам і створив. Основна мета діяльності OMG - безкоштовне надання власних розробок військовим.
Киянка Тетяна раніше не займалася волонтерством. Лютий 2024 року змінив її життя. З перших днів повномасштабного вторгнення Тетяна почала волонтерити разом зі своєю командою - допомогати військовим та цивільним спочатку у Київській області, а вже потім і по всій лінії фронту. Тетяна з командою доставляли допомогу у найгарячіші точки по лінії зіткнення.
Керівник благодійного фонду «Ба.Лу» у м Суми, Олександр Гриценко разом з командою з перших днів допомагали облаштовувати блокпости у регіоні, а вже пізніше визначились з головним напрямком – підтримка підрозділів ССО ЗСУ, ГУР та ППО засобами пересування, зв’язку, тактичним одягом та дронами. До 24 лютого 2022 року Олександр працював в індустрії розваг і спеціалізувався на доставці людям радості та позитивних емоцій.
Мешканки с. Гумниська Тернопільської області Ярослава та Оксана з доньками, як і більшість українців, не змогли залишатися осторонь і почали готувати їжу, пекти хліб та робити вакуумовані снеки для воїнів ЗСУ. Свою волонтерську команду вони назвали @madeinukraina. Перекуси та хліб із Тернопільщини за два з половиною роки вже побували на всіх напрямках, де ведуться бойові дії
Завдяки проєкту «ШЛЯХ ВОЛОНТЕРА», започаткованого ГО «Рушійна Сила» та за підтримки Українського культурного фонду, локальні волонтерські ініціативи отримають можливість розповісти про свою діяльність, дізнатися про досвід аналогічних ініціатив, а також зможуть залучити додаткові ресурси для своє подальшої діяльності з підтримки українських борців за незалежність України і наближення перемоги.
Кожна волонтерська історія циклу «ШЛЯХ ВОЛОНТЕРА» сприяє підвищенню морального духу і мотивації українського суспільства, поширенню об'єднавчих наративів, посиленню єдності українського суспільства, поширенню актуальних форм волонтерської допомоги для ЗСУ.
Волонтерська підтримка ЗСУ у найкритичніші періоди і досі є однією із причин, чому Україна має змогу продовжувати опір агресору. Волонтери - це «рушійна сила» змін нашої держави протягом останнього десятиліття.
Усі волонтерські історії проєкту «ШЛЯХ ВОЛОНТЕРА» від ГО «Рушійна Сила» можно переглянути на сторінці у соціальній мережі за адресою https://www.facebook.com/uahistoryinfo та у youtube каналі проєкту за посиланням https://youtube.com/playlist?list=PLpyRRhcsH0Au4IYiJNsHR4KubbNt_1sMl&si=vYOU9ufAFhRGZM_O