Львівська політехніка

@lpnu_official


The official Telegram account of Lviv Polytechnic National University
🔹LITTERIS ET ARTIBVS
🔹 #lpnu_official

Львівська політехніка

23 Oct, 06:37


У Львові запустили мобільний застосунок «Львівщина. Унікальний спадок», який відкриває доступ до більш ніж 450 історико-архітектурних пам’яток регіону. Проєкт, реалізований командою, до складу якої входять випускники Львівської політехніки Ольга Корбило та Микола Шеремета, має на меті зберегти культурну спадщину та популяризувати її серед українських і закордонних туристів.

Нещодавно Громадська організація «Успішна Львівщина», за фінансової підтримки Українського культурного фонду, презентувала новий мобільний застосунок для туристів — «Львівщина. Унікальний спадок». Цей проєкт по-новому відкриває перед мандрівниками з України та закордону багатство культурного й історичного спадку нашого краю.

Докладніше

Львівська політехніка

22 Oct, 10:14


Сьогодні у багатьох політехніків – як у працівників, так і в студентів – виникають запитання: що з теплом і коли розпочнеться опалювальний сезон? Тут слід зазначити, що наш університет є державною бюджетною установою з певними автономними правами.

Існує правило: дозвіл на початок опалювального сезону для таких установ надається розпорядженням міської або обласної влади. Зазвичай такі дозволи дають, коли середньодобова температура протягом трьох діб становить 8 градусів і менше. Ми очікуємо, що таке розпорядження буде видане наприкінці цього або на початку наступного тижня.

Докладніше

Львівська політехніка

22 Oct, 09:11


Вже відсьогодні в холі перед Актовою залою головного корпусу Університету в межах Ековікенду у Львівській політехніці діє виставка екологічного мистецтва. Вона є результатом креативності, таланту студентів і випускників Інституту архітектури та дизайну й Інституту поліграфії та медійних технологій, які з любов’ю і відповідальністю презентували свої погляди на екологічну тематику. Виставлені роботи яскраво демонструють важливість дбайливого ставлення до природи, гармонію з навколишнім середовищем.

Докладніше

Львівська політехніка

22 Oct, 07:04


Поранення черевної порожнини – одні з найскладніших, зупинити внутрішню кровотечу потрібно максимально швидко, на полі бою чи у стабпункті. Від того, чи є в аптечці якісні засоби надання невідкладної допомоги, залежить здоров’я, а часто й життя людини.

Створити такий засіб поставили за мету науковці Інституту хімії та хімічних технологій Національного університету «Львівська політехніка». Нещодавно їхній проєкт «Розробка гідрогелевих засобів надання невідкладної допомоги при проникних пораненнях черевної порожнини в межах створення центру досліджень нових полімерних матеріалів для медицини» переміг в конкурсі Національного фонду досліджень України «Дослідницькі інфраструктури для проведення передових наукових досліджень».

Докладніше

Львівська політехніка

21 Oct, 15:00


В експозиції Музею історії Львівської політехніки чимало оригінальних приладів, які використовували у науково-дослідній та навчальній роботі. Один із них – універсальний астрономічний інструмент австрійської фірми «Chr. Starke» ІІ пол. ХІХ ст. – прилад, призначений для вимірювання кутів у горизонтальній і вертикальній площинах.

Він має два розділені круги: за допомогою вертикального круга вимірюють зенітні відстані, за допомогою горизонтального – азимути світил. Знаючи ці параметри і точний час спостереження, визначають, зокрема, географічні координати місця спостереження.

Цей прилад – дарунок Віденського цісарсько-королівського політехнічного інституту Львівській політехніці. Його використовували як в астрономії, в якості телескопа, так і в геодезії як теодоліт, в чому і полягає його універсальність.

#музейні_історії_lpnu #lpnu_official

Львівська політехніка

21 Oct, 14:59


Вітаємо в новій рубриці «Музейні історії»! У цьому циклі публікацій ми запрошуємо вас оглянути експонати Музею Львівської політехніки. Ви дізнаєтеся про унікальні предмети, їхню історію та значення для нашого університету й науки загалом. Приготуйтеся відкривати для себе невідомі факти та цікаві деталі. Стежте за оновленнями і занурюйтесь у світ музейних таємниць разом з нами!

Львівська політехніка

21 Oct, 14:09


Науково-технічна бібліотека Національного університету «Львівська політехніка» запрошує 24 жовтня на творчу зустріч із Дмитром Лінартовичем – українським актором театру, кіно і дубляжу, заслуженим артистом України, учасником бойових дій в російсько-українській війні, молодшим лейтенантом ЗСУ, виховником.

Докладніше

Львівська політехніка

21 Oct, 13:29


Тарас Мерцало народився у Львові. Навчався в Ліцеї № 66 Львівської міської ради. Вищу освіту здобував у Національному університеті «Львівська політехніка» на інженерно-будівельному факультеті.

З початком повномасштабного вторгнення російської федерації Тарас став на захист рідної країни від окупантів. Воював у складі 3-го прикордонного Луганського загону імені Героя України полковника Євгена Пікуса Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України.

Виконуючи бойове завдання із захисту суверенітету та територіальної цілісності Батьківщини, Тарас поклав своє життя.

Стаття про героя

Львівська політехніка

21 Oct, 09:44


Всеукраїнський радіодиктант національної єдності 2024 відбудеться у п’ятницю, 25 жовтня, – до Дня української писемності та мови, який відзначають 27 жовтня.

Команда Українського Радіо започаткувала Всеукраїнський радіодиктант національної єдності у 2000 році задля єднання навколо мови. Щорічне проведення радіодиктанту перетворило його на найбільший україномовний флешмоб, який об’єднує українців і знавців української мови по всьому світу.

Львівська політехніка

21 Oct, 07:33


Мирний план Володимира Зеленського, про який говорили вже дуже багато і який представлено міжнародним партнерам України, нарешті 16 жовтня 2024 року був презентований у стінах Верховної Ради нашим главою держави. Про переваги, недоліки та перспективи реалізації плану — в аналітичному матеріалі від Миколи Бучина, доктора політичних наук, професора кафедри політології та міжнародних відносин Інституту гуманітарних та соціальних наук Львівської політехніки.

Докладніше

Львівська політехніка

21 Oct, 05:53


У Львівській політехніці 17 жовтня з робочим візитом побував заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький.

Під час зустрічі обговорили розвиток науково-технічного потенціалу Університету відповідно до сучасних потреб країни, зокрема в галузі miltech і medtech, представили деякі інфраструктурні проєкти у сфері інформаційно-комунікаційних технологій. Окрему увагу приділили волонтерській діяльності, яку розвивають у Львівській політехніці. Також ознайомили Михайла Винницького з напрацюваннями в системі управління Університетом, зокрема оцінюванням результативності працівників та підрозділів, а також мотивуванням працівників.

Львівська політехніка

18 Oct, 11:42


Національний університет «Львівська політехніка» із сумом повідомляє про загибель випускника кафедри теплоенергетики, теплових та атомних електричних станцій Володимира Бурака.

Народився майбутній воїн 10 січня 1989 року у Львові. Навчався у Національному університеті «Львівська політехніка» на кафедрі теплоенергетики, теплових та атомних електричних станцій. У 2013 році здобув ступінь бакалавра за спеціальністю «теплоенергетика».

Після початку повномасштабної збройної агресії росії проти України приєднався до складу 80-ї окремої десантно-штурмової бригади Десантно-штурмових військ Збройних сил України. Перебуваючи в зоні бойових дій, Володимир Бурак у вільний час писав казки на ніч для своїх дітей.

30 вересня відважний воїн і люблячий батько загинув на передовій…

Стаття про героя – у Книзі пам’яті львівських політехніків.