Економіка Netflix вже не та, що була раніше... вони набагато кращі.
Netflix, який розпочав своє життя в 1997 році як DVD-сервіс лише поштою, повідомив про ще чверть приросту передплатників, довівши їх загальну кількість у всьому світі до майже 283 мільйонів. При цьому кількість користувачів за останні 12 місяців зросла у всіх чотирьох основних регіонах компанії.
Цей результат виводить Netflix далі вперед своїх головних конкурентів, таких як Disney+, нараховуючи приблизно на 130 мільйонів передплатників більше, ніж його найближчі конкуренти.
З огляду на те, що найдорожчий пакет Netflix зараз коштує $22,99 на місяць у США, бізнес-модель компанії, яка вимагає витрачати десятки мільярдів доларів на контент щороку, починає демонструвати переваги свого масштабу. Виявляється, що підвищення цін, при цьому розширюючи клієнтську базу, є рецептом успіху: третій квартал Netflix став найприбутковішим для компанії в її історії, а прибуток зріс на 41% у річному обчисленні.
Отже, як Netflix відходить від своїх конкурентів?
Один з факторів полягає в тому, що Netflix просто займається цією грою — бізнесом, показуючи вам контент для перегляду в Інтернеті — довше, ніж будь-хто інший. У компанії немає ні величезних касових зборів, ні тематичних парків, ні застарілої мережі кабельного телебачення, щоб відволікати її. У них є дані. Насправді, Netflix має більш детальні дані про те, що подобається аудиторії, що вони насправді дивляться, а не тільки те, що вони кажуть, що дивляться. У них є дані про те, які частини шоу люди пропускають, на яку мініатюру з найбільшою ймовірністю натиснуть, чи повертаються люди до шоу і дивляться їх знову і знову, які шоу працюють краще в інших регіонах — і що може дозріти для того, щоб вирвати їх з регіонального ринку та вийти на глобальний рівень (згадайте «Гру в кальмара»).
Ризикувати і витрачати мільйони доларів на шоу чи фільм, знаючи, що він потенційно може стати хітом, стає все простіше з кожним кварталом для Netflix, оскільки він розподіляє свій величезний рахунок за контент на все більше і більше передплатників.
Візьмемо для прикладу останні прибутки компанії, щоб проілюструвати, куди йдуть гроші Netflix. Маючи 282,7 мільйона передплатників, можна підрахувати, що середній передплатник Netflix коштував компанії 11,60 доларів на місяць у 3 кварталі.
Переважна частина цієї суми становитиме дохід від підписки. Деякі будуть від реклами, але компанія поки не розголошує, скільки. Отже, використовуючи цифру в 11,60 доларів США як відправну точку, на що витрачається ця щомісячна підписка?
Трохи більше шести доларів, або трохи більше половини, витрачається на доставку фактичного контенту. Маркетинг забирає ще $0,76, технології та розробка — $0,87, а загальні накладні витрати теж коштують майже $0,50. Таким чином, із щомісячної підписки в розмірі 11,60 доларів США Netflix залишається з досить кругленькими 3,44 доларами операційного прибутку, який після процентних витрат і податків знижується до 2,79 долара, що все ще становить суттєві 24% прибутку.
Якщо говорити про вартість компанії, то зараз Netflix коштує $324 млрд, що на 85% більше, ніж Disney ($175 млрд).
🔻 Джерело: Sherwood
@ligabusiness