Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦 @kpi_library Channel on Telegram

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

@kpi_library


Пн-пт 9:00 - 17:30
Холи 1 та 3 поверху пн-пт 8:30 - 20:00, сб. - 9:00 - 19:00
Нд - вихідний

https://m.facebook.com/LibraryKPI

@KPILibrarybot

https://www.instagram.com/kpi_library

[email protected]

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦 (Ukrainian)

КПІ Library - це ваш надійний супутник у світі знань та вивчення. Цей Telegram канал є віртуальною бібліотекою, яка пропонує доступ до широкого асортименту книг, журналів та інших джерел інформації. Незалежно від вашої галузі вивчення чи інтересів, у бібліотеці КПІ ви знайдете щось цікаве для себе.

Що це таке? КПІ Library - це канал, де ви зможете знайти корисні матеріали для самоосвіти, підготовки до іспитів, або просто для власного задоволення. Тут представлені книги з різних галузей знань, можливість обговорення прочитаного з іншими користувачами, а також корисні поради щодо вивчення та розвитку.

Хто це? КПІ Library - це спільнота студентів, викладачів, аспірантів та всіх, хто цікавиться розширенням своїх знань і навичок. Це місце, де можна знайти відповіді на свої питання, поспілкуватися з однодумцями та знайти натхнення для подальшого навчання.

Як користуватися? Для того, щоб приєднатися до КПІ Library, достатньо перейти за посиланням на їх офіційну сторінку у Facebook або Instagram. Також ви можете скористатися послугами їхнього бота, який допоможе вам з пошуком необхідної літератури та інформації.

Не гайте часу даремно - приєднуйтесь до КПІ Library вже сьогодні та розширюйте свої знання разом з нами!

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

14 Feb, 15:39


❤️У цей день книгодарування у нас була ціла заметіль книжкових подарунків.

📖Першою на нашій дарувальній поличці у CLUST SPACE стала книга від директорки Бібліотеки КПІ Євгенії Кулик. Це вже традиція, перевірена часом ☺️

📚Не встигли ми моргнути оком, як на полиці опинилися книжка від нашої бібліотекарки Тетяни Жесткової та гра-головоломка (так, ми приймаємо не тільки літературу!) від заступниці директора Марини Друченко.

🎁Завітав до нас сьогодні і наш постійний та дуже активний дарувальник Дмитро Степуренко… і тут вже нашої книжкової полиці для подарунків стало замало, адже пан Дмитро подарував Бібліотеці понад 70 нових художніх, нон-фікшен та навчальних книжок. Просто неймовірно! Це вже теж певним чином традиція - і пан Дмитро кожен раз знаходить чим нас здивувати 🥰

Дякуємо нашим прекрасним книгодарувальникам! Та обіймаємо 🤗

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

14 Feb, 14:30


Друзі, запрошуємо на відкриття виставки графічних робіт Володимира Реброва “Війна очима українського художника”!

✍️Представлені на виставці графічні роботи - це глибоке особисте переживання нашої драматичної сучасності. Раніше творчість художника була яскравою та барвистою. Але під час повномасштабної війни Володимир Ребров починає малювати лише олівцем, а із кольорів використовує тільки жовтий та блакитний.

💙💛Сьогодні ці роботи, що змальовують силу, єдність, біль, хоробрість, патріотизм та надію українців, підтримують і надихають людей в Україні та за її межами.

📌Коли: 18 лютого о 15:00
📌Де: хол 1 поверху Бібліотеки КПІ
Чекаємо на вас!

🪽Також після відкриття виставки запрошуємо вас долучитися до підготовки “тихої” акції “Ангели пам’яті”, ми вирізатимемо фігурки паперових ангелів. А 20 лютого, після офіційного вшанування пам’яті, учасники акції розвісять цих паперових ангелів поруч із пам’ятником Героям Небесної сотні.

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

14 Feb, 08:09


​​14 лютого - Міжнародний день книгодарування

🤩Бути книгодарувальником - це любити книжки, цінувати знання, дбати про спільноту та підтримувати бібліотеки заради теперішнього та заради майбутнього. Вдячні всім нашим книгодарувальникам - таким різним, але об’єднаним завдяки книжкам. Всі ви - важлива частина Бібліотеки КПІ!

Сьогодні ми трохи більше розповімо про наші книгодарунки. Так, ми регулярно показуємо та розповідаємо про них, але зараз хочемо показати масштаб ☺️

Книгодарування в Бібліотеці КПІ в 2024 році це:
⭐️240 дарувальників;
⭐️майже 5 книжок щодня протягом 366 днів;
⭐️практично 2 книжки на день в межах акції Книгу Студенту.

А яким буде книгодарування у 2025-му? Відповідь на це питання ми дізнаємося разом. Тож лиш додамо - книгодарувальником може бути кожен 😉

🎁Запрошуємо на наші спеціальні локації: дарувальний візочок у холі 1 поверху та в CLUST SPACE де сьогодні з’явилася наша нова - і постійна! - дарувальна поличка. Будемо вдячні за ваші книжкові подарунки (важливо: ми не приймаємо книжки російських та білоруських видавництв!).
Дякуємо та до зустрічі!

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

13 Feb, 17:48


🚀 15 євро – і ти в Європі. Звучить як шахрайство? Аж ніяк!

BEST Courses – це тижнева поїздка в Європу, де ти навчатимешся в місцевому університеті, зустрінеш студентів з усієї Європи, подорожуватимеш і зануришся в нову культуру🔥

На нашому онлайн-івенті Travelling and Education ти дізнаєшся про:
🔹 Всі деталі BEST Courses та чому вони – ідеальний шанс для студентів
🔹 Як написати мотиваційного листа, щоб точно потрапити на BEST Courses
🔹 Враження студентів, які вже побували на BEST Courses
🔹 Матимеш змогу позмагатись за подарунки від партнерів

📅 Дата: 21 лютого
Час: 18:00
📍 Формат: Онлайн

Заповнюй форму та приєднуйся до закритого чату, де отримаєш усі деталі! 🌍

🌟 І пам'ятай, найкращі рішення починаються з одного простого “Чому б і не спробувати?

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

13 Feb, 14:00


Ще більше корисних посилань для наших науковців 🤗

👉Ми вже писали про електронні ресурси, до яких наразі відкрито доступ у КПІ ім. Ігоря Сікорського.

📌А сьогодні нагадуємо про авторитетні міжнародні видавництва і платформи, для яких українські науковці можуть налаштувати віддалений доступ.

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

11 Feb, 12:06


​​ Офлайн-зустріч розмовного клубу Bla Bla Club

Практикуй свою розмовну англійську вже в четвер!
Тема обговорення: Life in Parallel Universe

Коли: 13 лютого о 17:00
Де: Бібліотека КПІ, зала 4.2
📌 Переходь на реєстраційну форму за посиланням.

📎 Для відвідування бібліотеки потрібно мати при собі студентський квиток, перепустку або паспорт.
Відвідування зустрічі безкоштовне.

@blablaclubnews

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

11 Feb, 09:10


11 лютого святкуємо Міжнародний день жінок і дівчат у науці, чудову нагоду відзначити внесок жінок у розвиток наукових досліджень.

🤩Вітаємо наших неймовірних дослідниць! Бажаємо ще більше наукової, творчої та креативної наснаги! А ми завжди поруч для того, щоб допомогти

📖І, звісно, маємо приємний сюрприз - пропонуємо вашій увазі ТОП-5 публікацій авторства/співавторства науковиць КПІ ім. Ігоря Сікорського за 2024 рік, які мають найвищу впливовість (за показником FWCI, Scopus). Перелік доступний за посиланням.

📌І також нагадуємо, що е-копії наукових публікацій, які відсутні у відкритому доступі, можна замовити за допомогою сервісу RapidILL.

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

10 Feb, 17:24


🇫🇷 Зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Французької Республіки Гаелем Весьєром

Запрошуємо на лекцію «Переосмислення дипломатії в сучасному контексті військової агресії проти України»

🗓 11.02.2025 (вівторок)
🕟 16:30
📍 Науково-технічна бібліотека ім. Г. І. Денисенка (Clust Space)

Приєднуйтеся та дізнайтеся більше про дипломатію!

👍 КПІ ім. Ігоря Сікорського у соцмережах

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

10 Feb, 15:05


Маємо дуже цікаву вакансію ☺️

🗂Шукаємо консультанта з управління дослідницькими даними у відділ інформаційної підтримки освіти та досліджень. Попередній досвід роботи в цій галузі не є обов’язковим – для нас важливе бажання та вміння вчитися новому, уважність, конструктивний підхід та аналітичний тип мислення.

👉Управління дослідницькими даними - досить новий напрям бібліотечної роботи в Україні, і зараз він активно розвивається. Якщо ви хочете бути серед перших - ласкаво просимо до нас! І так, ми всьому навчимо!😉

📌Детальніше про вакансію за посиланням.

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

22 Jan, 14:36


​​🤔 Що таке INT20H, і чому ти не можеш його пропустити?

💻 INT20H від BEST Kyiv — це не просто хакатон. Це 20 годин інтенсивної роботи, мозкового штурму, сміливих ідей та драйву!

💡 Чому тобі варто взяти участь?

Тут ти матимеш можливість розробити інноваційні рішення в окремій категорії і відчути, як це — працювати над справжнім ІТ- завданням. Адже усі завдання для хакатону надають наші компанії-партнери. Покажи всій талант, і, можливо, це стане початком нової кар'єри! Також, найкращі команди отримають призи.

📝 Що потрібно для участі?

Вибрати категорію:
• Data Science,
• UI/UX design,
• Web development,
• Blockchain.
Зібрати команду (або приєднатися до існуючої). Зареєструватися та підготувати ноутбук із необхідним ПЗ. Прийти з готовністю працювати в команді.

Долучайся до тих, хто вже створює майбутнє. Реєстрація триває за посиланням до 2 лютого 23:59.

Побачимося на INT20H 1–2 березня онлайн або в Києві!

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

22 Jan, 11:10


Сьогодні, 22 січня, поету та військовослужбовцю Максиму “Далі” Кривцову виповнилося би 35 років.
Але йому назавжди 33.

Поезії Кривцова - це внутрішнє переживання війни. Гостре, чутливе, в якому біль, сум та трагічність межують із надією, відчуттям краси, любов’ю. Збірка поезій Максима Кривцова “Вірші з бійниці” доступна для замовлення у нашому Каталог+.

“Коли мене запитають
що таке війна
я без роздуму відповім:
імена”

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

22 Jan, 07:00


🇺🇦 День Соборності України!

22 січня Україна відзначає одну з найважливіших дат своєї історії — День Соборності України, що символізує єдність нашого народу та непохитність державності.

22 січня 1918 року – Українська Народна Республіка проголосила незалежність і боролася за право бути «самостійною, ні від кого не залежною, вільною, суверенною державою українського народу». І саме цього дня у 1919 році був проголошений Акт Злуки. Ця подія стала знаковим кроком до об'єднання українських земель та утвердження незалежності.

Соборність є невіддільною від суверенітету й реальної незалежності народу, вона є фундаментом побудови демократичної держави, запорукою виживання й існування нації. Сьогодні, в умовах повномасштабної війни, значення соборності стало ще вагомішим. Українці з різних куточків нашої держави об’єднуються заради Перемоги, захищають нашу землю, підтримують одне одного та відстоюють право України бути єдиною, незалежною й сильною країною.

💛💙 День Соборності — це нагадування про нашу силу в єдності, спільну відповідальність за країну та прагнення жити у вільній, суверенній державі.
Слава Україні!

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

21 Jan, 13:42


​​📽П'ятниця=кіно

🎬Запрошуємо на показ стрічки Девіда Лінча "Людина-слон"

Рік: 1980
Жанр: драма, біографія
У головних ролях: Ентоні Хопкінс, Джон Гарт, Енн Бенкрофт‎, Венді Хіллер

Про що?
У вікторіанському Лондоні доктор Фредерік Тревес з Лондонського шпиталю натрапляє на цирковий атракціон під назвою «Людина-слон». Та на його подив головний номер вистави - людина, 21-річний Джозеф «Джон» Меррік.

Трейлер

Коли? 24 січня о 18:00
Де? зал 1.4 бібліотеки КПІ

📌Демонструємо мовою оригіналу у супроводі субтитрів англійською.

📌Вхід вільний за попередньою реєстрацією. Кількість місць обмежена! Встигніть зареєструватись!

📌Для відвідування бібліотеки потрібно мати при собі студентський квиток, перепустку або паспорт

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

21 Jan, 10:52


Коли студенти приходять до читальної зали не тільки взяти книжок, але й подарувати щось від себе - це подвійна радість ❤️

📚Тішимося книжковому подарунку двох наших студенток - Вероніки Онофрійчук та Катерини Криволап. Дякуємо та завжди раді вітати вас у Бібліотеці!

📌Незабаром ці книжки будуть доступні у нашому Каталог+!

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

20 Jan, 14:24


20 січня - День вшанування захисників Донецького аеропорту

🇺🇦Десять років тому, 20 січня 2015 року російські окупанти підірвали бетонні перекриття нового терміналу Донецького аеропорту. Остання будівля ДАПу була зруйнована, і подальша оборона летовища легендарними “кіборгами” стала неможливою. “Вони витримали - не витримав бетон”, - кажемо ми вже десять років, вшановуючи подвиг українських військових.

Сьогодні хочемо порадити декілька книжок, присвячених цим подіям:
📖М. Згурська. “Володимир Тітарчук. Та інші герої оборони Донецького аеропорту”
📖Д. Фертіліо, О. Пономарева. “Люди й кіборги документальна театралізована оповідь на шану України”
📖С. Лойко “Аеропорт”

Пам’ятаємо!

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

17 Jan, 15:09


Зберігаємо та передаємо пам’ять 🫶

📚Сьогодні, у день 100-річного ювілею Володимира Васильовича Хільчевського, відкрилася виставка “Наукова спадщина Володимира Хільчевського”. Її експозиція - наукові праці вченого, навчальні посібники, патенти, книга спогадів “Від солдата до академіка” з автографом автора - буде доступна у залі 3.5. Бібліотеки КПІ протягом наступних місяців.

Це так чудово та важливо - бачити, як пам’ять об’єднує людей.

🤗Дякуємо всім, хто сьогодні був з нами!

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

17 Jan, 07:27


Володимир Васильович Хільчевський у КПІ пройшов шлях від студента до професора, доктора технічних наук та завідувача кафедрою - спочатку кафедри опору матеріалів, а згодом кафедри матеріалознавства і технології конструкційних матеріалів.

🎓Автор понад 300 праць та винаходів, науковець, що підготував 6 кандидатів наук та 1 доктора наук, лауреат багатьох премій - сьогодні ми вшановуємо пам’ять та науковий доробок Володимира Хільчевського.

📖Наші фахівці підготували електронне видання “Хільчевський Володимир Васильович (17.01.1925 - 11.06.2019): рекомендаційний список літератури”. До нього увійшли представлені у фондах Бібліотеки КПІ книги та патенти науковця, праці, в яких він виступав у якості наукового керівника та література про Володимира Васильовича.

📌Також у день народження Володимира Хільчевського у залі 3.5. Бібліотеки КПІ відбудеться відкриття книжкової виставки “Наукова спадщина Володимира Хільчевського”. Чекаємо на вас 17 січня о 15:00 в залі 3.5. Бібліотеки КПІ!

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

16 Jan, 13:43


​​Сучасний світ неможливий без комп'ютерної обробки графічної інформації. Обкладинки журналів, рекламна друкована продукція, газети, книжкові ілюстрації, рекламні ролики на телебаченні, мультфільми та спецефекти в фільмах, комп’ютерні ігри, корпоративні презентації, Інтернет - все це сфери використання комп’ютерної графіки.

💻Жодна сучасна мультимедійна програма не обходиться без комп'ютерної графіки. Її основу складає робота з цифровими зображеннями, які легше зберігати, розмножувати, покращувати і компонувати з текстом чи іншими інформаційними елементами.

📖Комп’ютерну графіку досліджували автори навчальних видань для вищої школи, зокрема Г.В. Веселовська, С.В. Глушаков, Г.Н. Дабижа, Д.Ф. Миронов, Н.М. Петров.

📌Про апаратне та програмне забезпечення комп’ютерної графіки та дизайну можна дізнатись з нового навчального посібника Г.В. Веселовської “Комп'ютерна графіка”.

У виданні:
🟦 викладені математичні основи комп’ютерної графіки;
🟦 описані найбільш прогресивні технології комп’ютерної графіки;
🟦 розглянуті сфери застосування та ключові прикладні задачі графічного подання даних.

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

16 Jan, 12:14


🌟 Готуємось до літклубу вже цієї п'ятниці!

Будемо обговорювати роман Габріеля Гарсії Маркеса «Сто років самотності»

▪️ 17 січня (п'ятниця)
▪️ 18:00
▪️ Бібліотека КПІ (зала 1.4)

Проте, не дійшовши до останнього вірша, Ауреліано Бабілонья зрозумів, що вже ніколи не покине цієї кімнати, бо, згідно з пророцтвом пергаментів, бібліотека КПІ буде зметена з лиця землі ураганом і стерта з людської пам'яті саме в ту мить, коли літературний клуб скінчить читати останню книгу останньої програми, і що все написане в незліченних книгах безкінечних програм завжди було й буде неповторним, бо родам людським, засудженим на сто років самотності, не призначено з'являтися на землі вдруге.

🔮 Основна програма літклубу Leport
🧐 Питання та обговорення: @leport_chat

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

16 Jan, 08:48


Друзі, запрошуємо на відкриття книжкової виставки “Наукова спадщина Володимира Хільчевського”!

👨‍🎓17 січня 2025 року виповнюється 100 років від дня народження випускника КПІ, доктора технічних наук, професора Володимира Васильовича Хільчевського. У доробку науковця понад 300 праць, серед яких монографії, підручники, словники, методичні матеріали, а також книга спогадів.

📖На виставці будуть представлені книги авторства Володимира Хільчевського а також матеріали про нього з фондів Бібліотеки КПІ.

📌Коли: 17 січня о 15:00
📌Де: зал 3.5. Бібліотеки КПІ

Чекаємо на вас!

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

15 Jan, 14:31


Маємо новий книжковий подарунок - від благодійного фонду Бібліотечна країна у межах ініціативи Cowo. guru - середовище мислення.

📚Від українських перекладів давньоєгипетської літератури та давньоримського історика Тіта Лівія до новітньої історії України (академічної, науково-популярної та її художнього осмислення) - дуже тішимося цьому різноманіттю! Щиро дякуємо за такий важливий подарунок! ❤️

👉Незабаром ці книги будуть доступні для замовлення у нашому Каталог+.

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

15 Jan, 07:44


🎞П'ятниця = кіно

🧛🏻На хвилі популярності стрічки "Носферату" у кінопрокаті хочемо познайомити вас із найпершою екранізацією книги Брема Стокера, cтрічкою Фрідріха Мурнау "Носферату. Симфонія жаху".

Рік: 1922
Жанр: жахи
У ролях: Макс Шрек, Александр Ґранах, Густав фон Вангенгайм, Грета Шредер

☠️Про що?
"Носферату" - це німа класика жахів, яка стала однією з перших екранізацій історії про вампіра, хоч і без офіційної ліцензії на роман Брема Стокера "Дракула".

У фільмі ідеться про графа Орлока, моторошного вампіра, який приносить смерть і страх у невелике місто.

Коли? 17 січня о 18:00
Де? зал 1.4 бібліотеки КПІ

‼️Фільм німий, має німецькі міжтитри. Демонструватимемо у супроводі субтитрів українською.

📌Вхід вільний за попередньою реєстрацією.
Кількість місць обмежена! Встигніть зареєструватись!

📌Для відвідування бібліотеки потрібно мати при собі студентський квиток, перепустку або паспорт

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

14 Jan, 14:30


Найцитованіші статті науковців КПІ у Scopus

🏆Сьогодні розповідаємо про публікації наших вчених у наукових журналах, що індексуються у базі даних Scopus.

✍️Науковці КПІ активно публікуються, а їхні статті отримують дедалі більше цитувань, підтверджуючи впливовість та потужний потенціал української науки. Це промовистий та універсальний показник важливості та актуальності роботи наших вчених.

📌ТОП-10 найбільш цитованих статей науковців КПІ у Scopus за 2020 - 2024 роки доступний за посиланням.

Пишаємося нашими науковцями!❤️

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

13 Jan, 15:14


Друзі, а ви вже отримали новий Дайджест новин від Бібліотеки КПІ?

💌До речі, це 115-й випуск (і кожен із них - особливий!) 😉

📌І так, ніколи не запізно підписатися на нашу розсилку.

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

12 Jan, 08:11


Сьогодні, 12 січня, минає 118 років від дня народження видатного вченого та конструктора Сергія Корольова. Завдяки його роботі було запущено перший штучний супутник Землі та відбувся перший політ людини у космос.

👉А 100 років тому Сергій Корольов був студентом-КПІшником: вчився у видатних вчених, був активним членом різних студентських гуртків та здійснював свої перші польоти як пілот.

📖Детальніше про Сергія Корольова в КПІ - 100 років тому і зараз, читайте в книзі Михайла Захаровича Згуровського “Київська політехніка: шлях до зірок”
📌в залі 3.5. Бібліотеки КПІ
📌або онлайн в Цифровій бібліотеці Київської Політехніки - https://tinyurl.com/53rxyrak

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

10 Jan, 09:25


Новий рік - нова #КнигуСтуденту від Оксани Бруй!

📗Класика української літератури у красивезному оформленні - це “Невеличка драма” Валер’яна Підмогильного.

💚Дякуємо та обіймаємо!

✔️Вже скоро книга буде доступна для замовлення у нашому Каталог+.

📌А наша акція #КнигуСтуденту триває безстроково і до неї може долучитися будь-хто охочий!

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

09 Jan, 09:40


Вебінари організації Clarivate у січні:

👉16 січня – «Персональний кабінет, профіль науковця та профіль установи у Web of Science Core Collection»;
👉23 січня – «Підбір видання для публікації та оформлення роботи за форматом обраного журналу»;
👉30 січня – «Розширте свої відкриття з даними у Web of Science Core Collection щодо суспільних, гуманітарних наук і мистецтва».

📌Детальніше за посиланням.

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

08 Jan, 10:11


Привіт від Олексія з команди нашого освітнього простору CLUST Space 😉

☺️Невдовзі він отримує свій диплом магістра та працюватиме за спеціальністю, підтримуючи нашу енергетичну галузь. А значить, матимемо вакансію в CLUST Space — і вже шукаємо на неї когось активного, комунікабельного та відповідального.

🤩Серед людей ви як риба у воді? Маєте диплом про вищу освіту (бакалавр/магістр)? Хочете стати частиною команди першого в Україні смартукриття (а відтак і частиною команди Бібліотеки року-2024?) та отримати класний досвід спілкування із максимально широким колом людей (від студентів до відомих письменників та міністрів)?

👉Читайте детальну інформацію про вакансію та надсилайте резюме на e-mail: [email protected] або телефонуйте +38 (044) 204-80-72.

Ми чекаємо на вас!🫶

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

07 Jan, 10:10


​​​​​📽П'ятниця=кіно

🎬Запрошуємо на показ стрічки Джоела Коена та Ітана Коена "Фарґо"

Рік: 1996
Жанр: кримінальна драма, чорна комедія
У головних ролях: Вільям Мейсі, Френсіс Мак-Дорманд, Стів Бушемі, Пітер Стормаре

Про що?
Злочин продавця авто з Міннесоти Джеррі Ландеґарда розвалюється через його власну тупість і недолугих поплічників.

Трейлер

Коли? 10 січня о 18:00
Де? зал 1.4 бібліотеки КПІ

📌Демонструємо мовою оригіналу у супроводі субтитрів англійською.

📌Вхід вільний за попередньою реєстрацією. Кількість місць обмежена! Встигніть зареєструватись!

📌Для відвідування бібліотеки потрібно мати при собі студентський квиток, перепустку або паспорт

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

07 Jan, 08:08


Продовжуємо нашу рубрику “КПІшники в Енциклопедії Сучасної України”, де ми ділимося статтями про науковців КПІ від наших бібліографів.

📌Сьогоднішня розповідь - про фахівця у галузі машинобудування, доктора технічних наук, професора Віталія Анатолійовича Пасічника.

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

06 Jan, 08:25


Друзі, бажаємо успішної сесії!

А Бібліотека КПІ завжди готова допомогти:

🔎Шукайте книжки та матеріали для навчання у Каталог+

⚙️Отримайте віддалений доступ до інформаційних ресурсів

📌Готуйтеся до іспитів у Бібліотеці: в холах, читальних залах або освітньому просторі CLUST Space.
🖨До речі, в CLUST Space ви можете ще й роздрукувати, відсканувати чи зробити копію документів (формат А4).
⚡️А в холі 3 поверху Бібліотеки навіть під час відключення електрики є освітлення та працюють розетки.

До зустрічі в Бібліотеці! ❤️

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

03 Jan, 14:34


У нашому освітньому просторі CLUST Space - нова тематична книжкова виставка “Поезія під час війни”.

📚Ми вже давно та напевно знаємо - насправді звуки вибухів не змушують муз замовчати. І ці книги, написані у часи війни - яскраве тому підтвердження. На їхніх сторінках - любов, смуток, мрії, втрати та, звісно, надія.

❤️Приходьте, щоб перечитати улюблене та познайомитися із новими сильними голосами та поезіями про нас і для нас.

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

02 Jan, 14:35


📚Ще одна книга з автографом автора у нашій Бібліотеці - атмосферний містичний детектив “Собачі тіні” письменника та військовослужбовця Тараса Мельника.

🤩Взагалі, це ціла історія: наша бібліотекарка Олена Петровська - дуже активна книгодарувальниця, і раніше вона вже дарувала нам дві книги цього автора. Пізніше, побачивши сторінку автора у соцмережі, наша Олена зв’язалася із ним та попросила підписати ще одну книгу… і вже незабаром її можна буде замовити у нашому Каталог+.

😉Дякуємо Олені за книжковий подарунок!

І дякуємо Тарасу Мельнику за захист та за те, що і під час служби він продовжує активно писати - це дуже надихає 🫶

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

01 Jan, 11:06


🎄Подарунки під ялинку

🤗Давній друг Бібліотеки та один із найактивніших наших книгодарувальників Дмитро Степуренко завітав із чудовими новими книжками.

📚Ми ще обов'язково розповімо про цю літературу детальніше (вона того варта!). А поки що просто хочемо поділитися теплотою та глибокою вдячністю за цю увагу та підтримку. Це прекрасно та безцінно.

❤️Щиро дякуємо пану Дмитру за все!

👉Подарувати книгу Бібліотеці КПІ може будь-хто охочий - наша акція #КнигуСтуденту триває безстроково.

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

31 Dec, 07:32


Друзі!

❗️1 січня у Бібліотеці КПІ санітарний день.

📌В цей день Пункт книговидачі, читальні зали та освітній простір CLUST Space не обслуговують відвідувачів.

☑️Хол 1 поверху доступний для самостійної роботи з 8:30 до 20:00.

☑️І, звісно, у разі повітряної тривоги освітній простір CLUST Space працює як укриття цілодобово.

Дякуємо за розуміння!😉

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

30 Dec, 07:55


​​2024 рік для Бібліотеки КПІ був надзвичайно насиченим:

🫶Запрацював наш CLUST Space - перше в Україні смартукриття, розташоване в бібліотеці. Безпечне навчання, вільний доступ до книжок, зручна та ексклюзивна система бронювання, розроблена нашими фахівцями, інтуїтивно зрозуміла навігація; універсальність, функціональність та активне насичене життя, яке звісно не зведеш до одних тільки цифр, але статистика (близько 5 тисяч відвідувань щомісяця) - більш ніж промовиста.

🏆Здобули перемогу (вже вдруге в нашій історії) у Всеукраїнському конкурсі “Бібліотека року” - із проєктом “Сучасний освітній безпечний простір CLUST Space”.

⚡️Завдяки встановленій на даху сонячній електростанції з системою накопичення, забезпечуємо безперебійну роботу наших електронних ресурсів та навіть під час відключень електрики маємо у холі 3 поверху освітлення та розетки, що працюють.

🔥Запустили “Прометей” - чат-бот на платформі Botpress.

👉Більше про це та інші події, враження та відчуття 2024-го - у наших традиційних підсумках року.

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

27 Dec, 13:18


Тішимося🤗

🤩У новому випуску газети “Київський Політехнік” - аж 4 матеріали про Бібліотеку КПІ!

🔥Про наш чат-бот Прометей, створений на платформі Botpress;
⚡️Сонячну електростанцію на даху нашої будівлі та можливості, які вона відкриває для всього КПІ;
🏆Конференцію Української бібліотечної асоціації, що відбулася у нашому освітньому просторі CLUST Space, де ми отримали свою нагороду за перемогу у Всеукраїнському конкурсі “Бібліотека року”;
📖Презентацію книги Дмитра Назаренка “Київські медики”, що відбулася в нашій Бібліотеці.

👉Приємного читання 😉

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

27 Dec, 09:15


Друзі!

👉Завершився наш курс відкритих лекцій для молодого дослідника “Must-have для дослідницької діяльності” - і записи всіх 7 лекцій тепер доступні на нашому YouTube-каналі.

Приємного перегляду! ☺️

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

26 Dec, 14:08


📚 27.12.2024. Літературний клуб: вечір власних творів

Друзі, зовсім скоро відбудеться наша особлива зустріч, присвячена власним текстам!

Це унікальна можливість поділитися своїми творами, зачитати їх у підтримуючій атмосфері нашого клубу й отримати чесний, конструктивний відгук. Це ідеальна нагода побороти страх, знайти натхнення і послухати інших.

🖋 Що можна принести?
Вірші, оповідання, есе, уривки з великих творів або пости для соцмереж — формат необмежений!

👂 Навіть якщо ви не готові читати, приходьте, щоб підтримати інших та насолодитися творчістю.

▪️ 27 грудня (п'ятниця) 
▪️ 18:00 
▪️ Бібліотека КПІ (зала 1.4)

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

26 Dec, 07:15


Друзі, нагадуємо: остання лекція курсу “Must-have для дослідницької діяльності” - “Створення та актуалізація профілів авторів в цифровому середовищі” вже сьогодні о 16:00!

👉Долучайтеся та дізнайтеся про:
🟩ідентифікацію дослідників в цифровому середовищі;
🟩 призначення і можливості кожного профілю автора;
🟩автоматичне та самостійне створення авторських профілів;
🟩додавання публікацій та визначення наукометричних показників дослідника;
🟩як актуалізувати профіль та виправити найпоширеніші помилки.

📌Коли: 26 грудня о 16:00
📌Де: Zoom

✔️Реєстрація

Сертифікати за проходження не передбачено: проходження курсу засвідчується виключно набутими знаннями, навичками та вміннями! 😉

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

25 Dec, 11:31


Цей стосик книжок про історію Києва - подарунок від наших друзів, Видавничого дому “Кий”.

📚Від різноманітної та багатогранної історії київської архітектури (та архітекторів, що створювали обличчя нашого міста) до історії київського трамвая - ця література напевно стане в нагоді всім, кого цікавить минуле нашої столиці.

❤️Щиро дякуємо за подарунок!

Незабаром ці книжки можна буде замовити у нашому Каталог+!

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

24 Dec, 13:36


Трохи вайбів нашого Christmas Con 🎲

🤝Дякуємо нашим друзям (і партнерам-співорганізаторам😉) зі Студентської соціальної служби та Радіотехнічного факультету за те, що цей вечір настільних ігор вдався!

🫶І дякуємо нашим студентами за те, що долучилися. Було цікаво та активно 😉

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

24 Dec, 08:53


Друзі, щиро вітаємо із прийдешнім Різдвом та Новим роком!

🎄Зичимо світлих та щасливих свят.
Нехай наступний рік буде сповнений натхнення та енергії, надії та мудрості, важливих здобутків, теплих обіймів та здійснених мрій - головною з яких є перемога України.

💙💛Дякуємо нашим захисникам за все - сьогодні та завжди.

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

23 Dec, 14:44


🤩Минулої п’ятниці мали прекрасну нагоду поринути у творчість та емоційно “розвантажитись” - на воркшопі нашої завідувачки відділом зберігання фондів Тамари Безрукової створювали інтер’єрні маски з картону.

🎨Креативили, малювали, вирізали, фарбували, клеїли - та насолоджувалися як процесом, так і отриманим результатом.

🎄Насолодитися зможете і ви: шукайте ялинку з цих масок у нашому освітньому просторі CLUST Space!

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

06 Dec, 10:50


Бувають особливі, спеціальні книжкові подарунки - саме показуємо один такий: каталог “Клеймована цегла другої половини XIX першої третини XX ст. у фондовій колекції національного заповідника "Софія Київська"” авторства науковця, археолога Вячеслава Гайдука.

📖У цьому виданні - інформація про 72 клеймовані цеглини, що датуються другою половиною ХІХ - початком ХХ століття та нині зберігаються у колекції Національного заповідника “Софія Київська”.

🤗Дякуємо за книжковий подарунок нашій колезі Марині Мірошниченко! Книжка вже доступна у нашому залі рідкісних та цінних документів (3.5.). Чекаємо на вас!

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

06 Dec, 09:16


Шановні київські політехніки! Дорогі ветерани та нинішні захисники Вітчизни!

6 грудня наша держава відзначає День Збройних Сил України і День святого Миколая. Цього дня ми вітаємо всіх воїнів, які захищають незалежність нашої Батьківщини, вшановуємо пам’ять загиблих героїв і всіх наших предків, які виборювали волю для нашої держави.

Від початку повномасштабного вторгнення понад трьохсот працівників, викладачів і студентів університету й тисячі випускників минулих років пішли захищати нашу державу. Серед них, на жаль, є ті, хто віддав своє життя за свободу нашої держави та стали Героями України посмертно.

Вчені КПІ ім. Ігоря Сікорського допомагають пришвидшувати нашу перемогу!

Ми схиляємо голови перед подвигом Героїв. Вічна пам’ять воїнам, які полягли в боях за вільну незалежну Україну і, які своєю жертовністю надали нам змогу навчати й навчатися, творити, працювати!

Слава Україні!

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

05 Dec, 15:04


А як ви прикрашаєте ялинку?

🤩У нас сьогодні вийшло дуже позитивно. І ось наш творчий процес у дії.

🎄Зелена красуня традиційно чекає на вас у холі 1 поверху Бібліотеки. Приходьте 😉

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

05 Dec, 07:50


🎄Друзі, вже сьогодні о 15:00 прикрашаємо нашу бібліотечну ялинку!

Приходьте, зробимо це разом! ☺️

📌Коли: 5 грудня о 15:00
📌Де: хол 1 поверху Бібліотеки КПІ

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

04 Dec, 14:17


Друзі!

👨‍⚕️Запрошуємо на презентацію книги Дмитра Назаренка “Київські медики”!

📖На сторінках цього видання оживають яскраві постаті медиків різних спеціальностей та різних доль, що жили, навчалися, працювали та викладали в Києві на межі ХІХ та ХХ століть. Героями есеїв, зібраних у книзі "Київські медики" стали Володимир Бец, Євген Афанасьєв, Карл Трітшель, Олександр Яценко, Теофіл Яновський та… медичний Київ тієї епохи, що активно розвивався завдяки заснуванню медичного факультету Університету святого Володимира та відкриттю Анатомічного театру.

Автор книги - старший науковий співробітник відділу фондів Національного музею медицини України, лікар-дерматолог Дмитро Назаренко.

📌Коли: 10 грудня о 16:00

📌Де: зал 3.5. Бібліотеки КПІ

Чекаємо на вас!

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

04 Dec, 06:53


📽П'ятниця=кіно

🎬Запрошуємо на показ стрічки Франсуа Трюффо "400 ударів"

Рік: 1959
Жанр: драма
У головній ролі: Жан-П'єр Лео

Про що?
Дванадцятирічний Антуан Дуанель - юний бунтар і ходяча проблема школи. Педагоги вважають хлопчиська невиправним хуліганом з задатками майбутнього правопорушника, а батьки байдужі до сина. Його мати Жильберта захоплена таємним романом, вітчим же зайнятий роботою і недільними автогонками. У родині нерідко сваряться, а мати готова відправити пустуна-сина в інтернат. На байдужість дорослих Антуан відповідає відповідною поведінкою - часто бреше, краде гроші і погано вчиться...

Трейлер

Коли? 6 грудня о 18:00
Де? зал 1.4 бібліотеки КПІ

📌Демонструємо мовою оригіналу у супроводі субтитрів англійською.

📌Вхід вільний за попередньою реєстрацією.
Кількість місць обмежена! Встигніть зареєструватись!

📌Для відвідування бібліотеки потрібно мати при собі студентський квиток, перепустку або паспорт

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

03 Dec, 10:42


Друзі, нагадуємо - триває збір книжок для військовослужбовців "Книга на фронт".

До кінця цього тижня ще маєте час долучитися!

📖Приносьте художні, нон-фікшен книжки, комікси (не російською мовою) для наших захисників на Довідку (1 поверх) до 6 грудня включно.

📌Детальніше

Дякуємо вам! ❤️

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

03 Dec, 09:06


Друзі!

⚡️Важливі зміни у графіку роботи Бібліотеки: під час відключень електрики на території кампусу хол 3 поверху працюватиме довше! Нагадаємо, там є світло та працюють розетки навіть під час відключень.

Тож:
👉Бібліотека КПІ працює у понеділок-п’ятницю з 9:00 до 17:30. В цей час ви можете забрати книжку, отримати консультацію або придбати абонемент на користування Бібліотекою (для сторонніх користувачів).

Хол 1 поверху доступний
📌у понеділок-п'ятницю з 8:30 до 20:00;
📌у суботу - з 9:00 до 19:00.

Хол 3 поверху
📌коли є електрика: доступний у понеділок-п'ятницю з 9:00 до 17:30;
📌коли немає електрики: доступний на час відключень, якщо вони припадають на проміжок часу з 8:30 до 20:00 у понеділок-п'ятницю та з 9:00 до 19:00 у суботу.

Тут ви можете навчатися, працювати на своїх гаджетах або відпочивати.


🟢Освітній простір CLUST Space працює як коворкінг у понеділок-п'ятницю з 9:00 до 17:30. А в якості укриття доступний під час повітряних тривог.

Чекаємо на вас! ❤️

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

02 Dec, 14:07


🎄Це саме та пора року - час для традиційного прикрашання ялинки у Бібліотеці КПІ!

☺️Запрошуємо всю спільноту КПІ до нас - разом поринемо у зимову атмосферу та створимо святковий настрій. Приходьте, буде чудово!

📌Коли: 5 грудня о 15:00
📌Де: хол 1 поверху Бібліотеки КПІ

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

02 Dec, 11:40


Друзі, продовжуємо наш курс “Must-have для дослідницької діяльності”!

💻І нова лекція - “Основи академічного письма або Доброчесний публікаційний шлях".

Не пропустіть! 😉

📌Коли: 5 грудня о 16:00
📌Де: Zoom
✔️Реєстрація

Сертифікати не передбачено: проходження курсу засвідчується виключно набутими знаннями, навичками та вміннями! 😉

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

02 Dec, 08:44


​​ Офлайн-зустріч розмовного клубу Bla Bla Club

Практикуй свою розмовну англійську вже в понеділок!
Тема обговорення: Labels and Identity: Do They Define or Limit Us?

Коли: 2 грудня о 17:30
Де: Бібліотека КПІ, зала 4.2
📌 Переходь на реєстраційну форму за посиланням.

📎 Для відвідування бібліотеки потрібно мати при собі студентський квиток, перепустку або паспорт.
Відвідування зустрічі безкоштовне.

@blablaclubnews

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

29 Nov, 10:34


​​Розвідка на основі відкритих джерел (OSINT) стала необхідною складовою сьогодення для багатьох сфер, надаючи можливість отримувати актуальну інформацію з медіа, офіційних документів, публічних записів, Інтернету та інших відкритих платформ.

💻Розвиток інформаційних технологій, програмних та апаратних засобів, збільшення інформаційного потоку відкритої інформації сприяли виведенню розвідки на базі відкритих джерел на належний рівень і зробили її ще більш актуальною.

🔎OSINT є базою для всіх методів ведення розвідки як накопичувач розвідувальних даних, їх аналізатор та розповсюджувач. До областей застосування OSINT в області кібербезпеки можна віднести використання її для аналізу потенційних загроз, виявлення вразливостей та протидії кіберзагрозам у військових операціях.

📖Науковці КПІ продуктивно працюють над темою розвідки на основі відкритих джерел в області кібербезпеки. Яскравий приклад – навчальний посібник Дмитра Володимировича Ланде “OSINT в кібербезпеці”.

📌У виданні:
✔️розкриваються ключові аспекти архітектури системи OSINT;
✔️наведені засоби автоматичного добування інформації;
✔️приділена увага аналітичні складовій в OSINT;
✔️окремий розділ присвячено пошуку по зображеннях;
✔️поглиблено описаний мережевий нетворкінг на засадах ГШІ.

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

28 Nov, 07:20


Друзі!

⚡️Ви вже могли бачити новину про автономну систему електрозабезпечення в Бібліотеці КПІ. Ми дуже тішимося нашій сонячній електростанції з системою накопичення та можливостям, які вона відкриває.

👉Нещодавно ми вже писали про те, що наші ресурси - Каталог+, е-архів ELAKPI та Цифрова бібліотека Київської Політехніки працюватимуть 24/7 - і наразі це можливо саме завдяки роботі автономної системи електрозабезпечення.

🛜Також вона допоможе нам мати стабільний Wi-Fi навіть під час відключень електрики - тож ви можете приходити та працювати у будь-якому куточку Бібліотеки, використовуючи заряд батареї ваших гаджетів.

💻А в холі 3 поверху буде світло та можливість підключитися до електромережі - там розетки працюють навіть під час відключень. Тож приходьте!

🤗Дякуємо всій спільноті КПІ та зокрема кандидату технічних наук, доценту кафедри електропостачання Юрію Веремійчуку за допомогу у технічній реалізації цієї важливої ініціативи!

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

27 Nov, 14:58


📽П'ятниця=кіно

🎬Запрошуємо на показ стрічки Інгмара Бергмана "Сунична галявина"

Рік: 1957
Жанр: психологічна драма
У ролях: Віктор Шестрем, Бібі Андерсон, Інгрід Тулін, Гуннар Бйорнстранд

Про що?
Літній шведський лікар Ісаак Борг із сумом усвідомлює, що життя вже прожите і все, що йому належить - це підвести остаточні підсумки свого тривалого існування і неупереджено зважити кожне своє діяння.

Разом з відданою дружиною і сином вчений відправився на вручення почесного звання, і під час подорожі він знову опиняється в знайомих місцях, де колись проходили кращі роки його життя...

Трейлер

Коли? 29 листопада о 18:00
Де? зал 1.4 бібліотеки КПІ

📌Демонструємо мовою оригіналу у супроводі субтитрів англійською.

📌Вхід вільний за попередньою реєстрацією.
Кількість місць обмежена! Встигніть зареєструватись!

📌Для відвідування бібліотеки потрібно мати при собі студентський квиток, перепустку або паспорт

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

27 Nov, 07:40


🔌 Автономна система електрозабезпечення Бібліотеки КПІ ім. Ігоря Сікорського

Зроблено ще один вагомий крок до енергонезалежності університету — встановлено автономну систему електрозабезпечення приміщень Науково-технічної бібліотеки ім. Г. І. Денисенка КПІ ім. Ігоря Сікорського, що гарантує безперебійну роботу під час аварійних та стабілізаційних відключень електроенергії. Сонячну електростанцію з системою накопичення розмістили на даху будівлі.

Потужність генерації — 14,8 кВт
Загальна ємність зберігання енергії — 19,2 кВт-год
1 інвертор, 4 акумулятори великої ємності, 34 фотовольтаїчних модулей потужністю 435 Вт кожен, кабельна продукція та конструкційні кріплення.

Чому це дуже важливо?
⚡️ Безперебійний доступ до електронних ресурсів. Забезпечується постійний доступ до інституційного репозитарію ELAKPI — архіву освітніх і наукових матеріалів.
⚡️ Зростання цитованості наукових публікацій. Репозитарій ELAKPI стабільно індексується в Google Scholar, відповідно — підвищуватиметься вебприсутність і цитованість публікацій науковців університету. А це, своєю чергою, позитивно впливатиме на позиції КПІ ім. Ігоря Сікорського у Webometrics ranking of world’s universities, що враховує з-поміж іншого показники видимості й прозорості наукових публікацій.
⚡️ Стабільний вайфай. Усі користувачі бібліотеки матимуть постійний доступ до інтернету, перебуваючи в її приміщеннях.

Завдяки цій інновації Київська політехніка посилюватиме стійкість та енергонезалежність!
Це також важливий внесок у сталий розвиток нашого університету. КПІ ім. Ігоря Сікорського — це завжди про розвиток!

Яким чином працює автономна система електрозабезпечення завдяки сонячним панелям можна переглянути у відео.

• • •

Рубрика «Робимо КПІ краще!»
Позитивні зміни, які спрямовані на розвиток і покращення університету щодо інфраструктури, науки, навчання, міжнародної діяльності тощо.

#робимокпікраще

👍 КПІ ім. Ігоря Сікорського у соцмережах

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

26 Nov, 11:11


❄️Змінюються пори року, але акція #КнигуСтуденту - незмінна!

📖Дві нові, дуже актуальні сьогодні книги, подарунки від нашої Оксани Бруй - "Азовсталь: Сталева пресслужба" Валерії "Нави" Суботіної та "Емоційні гойдалки війни. Роздуми психотерапевта про війну" Володимира Станчишина вже незабаром будуть доступні для замовлення у нашому Каталог+.

Дякуємо! Тішимося зустрічам і завжди чекаємо 💚

😉А долучитися до нашої акції #КнигуСтуденту може будь-хто охочий!

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

25 Nov, 10:48


Друзі, новий тиждень - нова лекція нашого курсу “Must-have для дослідницької діяльності”!

💻Її тема - "Бібліографічний менеджер Zotero: від знайомства до ефективного використання".

Долучайтеся! 😉

📌Коли: 28 листопада о 16:00
📌Де: Zoom
✔️Реєстрація

Сертифікати не передбачено: проходження курсу засвідчується виключно набутими знаннями, навичками та вміннями! 😉

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

23 Nov, 08:57


Сьогодні четверта субота листопада - День пам'яті жертв голодоморів.

🕯В цей день ми вшановуємо пам'ять мільйонів жертв Голодомору 1932 - 1933 рр. та штучних голодів 1921 - 1923 рр. і 1946 -1947 рр.

👉Традиційно о 16:00 розпочнеться хвилина мовчання та акція "Запали свічку". Закликаємо долучитися!

📌А також рекомендуємо переглянути нове відео від Українського інституту національної пам'яті - "Вбивство голодом".

Важливо знати. Важливо пам'ятати.

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

22 Nov, 16:35


📢 Тренінг із жіночої самооборони

▫️ Запрошуємо тебе, подруго, на практичний тренінг із жіночої самооборони, приурочений до Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства над жінками. На заході ти дізнаєшся:
• Що робити, щоб убезпечити себе.
• Як уникнути конфліктних ситуацій на вулиці.
• Що мати з собою і як незвично користуватись звичними речами задля власної безпеки.
• Про вербальну та практичну самооборону.
• Повноконтактні техніки.

🥊 Тренінг проводитимуть:
• Артем Кіракосян - тренер з Карате Шотокан та інструктор ММА;
• Андрій Паюк - інструктор із самооборони;
• Наталія Некрасова - асистентка проєкту.

💡 Організатори заходу - ХОМГО "Освічена ініціатива", спільно з Соцслужбою КПІ.

📝 Реєстрація обов'язкова! Кількість місць обмежена.
🕓 Коли: 26 листопада (вт) о 15:00.
📍 Де: Зал боротьби та боксу Спорткомплексу КПІ ім. Ігоря Сікорського (вул. Верхньоключова, 1/26, корпус 24, зал 5Б)

💭 Соцслужба у telegram | іnstagram | youtube. Зворотний зв'язок: @ask_sss_bot

#ДНВР #студентська_соціальна_служба

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

21 Nov, 07:59


21 листопада - День гідності та свободи.

🇺🇦Цьогоріч ми відзначаємо двадцяту річницю Помаранчевої революції та одинадцяту річницю Революції гідності. Нині це вже історія - але історія жива. Тож пам'ятаймо, як важливо #бути_гідним!
Підготували для вас спеціальну книжкову добірку:

📖Марко Файнер. Помаранчева революція : джерела, рушійні сили, перспективи

📖Станіслав Кульчицький. Українська революція 2004

📖Михайло Вінницький. Український Майдан, російська війна. Хроніка та аналіз Революції Гідності

📖Сергій Кривонос. Зі щитом або на щиті. Правда про війну

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

21 Nov, 06:00


Друзі, вже сьогодні о 16:00 - друга онлайн-лекція з нашого курсу для молодого дослідника “Must-have для дослідницької діяльності”!

👉Лекція "Основи управління дослідницькими даними" допоможе розібратися у всіх тонкощах цієї важливої частини сучасного дослідницького проєкту.

📌Коли: 21 листопада о 16:00
📌Де: Zoom
✔️Реєстрація: https://tinyurl.com/4smksuhf

Сертифікати не передбачено: проходження курсу засвідчується виключно набутими знаннями, навичками та вміннями! 😉

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

20 Nov, 14:36


Наші 💖

Сьогодні розпочалася традиційна звітно-виборна конференція ВГО Українська бібліотечна асоціація. Завжди класно і тепло зустрічатися з колегами з інших бібліотек, з різних куточків України. Тішимося такому цінному живому спілкуванню 🤗

🏆Традиційно під час конференції відбувається нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу "Бібліотека року 2024". Цьогоріч переможцем конкурсу стала саме наше Бібліотека - за проєкт "Сучасний освітній безпечний простір CLUST Space". Дякуємо бібліотечній спільноті за високу відзнаку! І дякуємо нашим друзям, партнерам та колегам, КПІшникам - всім, завдяки кому наш освітній безпечний простір став реальністю!

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

20 Nov, 07:32


Відкриваємо реєстрацію на День памʼяті жертв Голодомору та політичних репресій

Кожній свідомій особистості відомо, що радянський тоталітарний режим погубив мільйони людей, назавжди залишивши рану в українському суспільстві. росія роками намагалася стерти спогади і факти про нашу культуру, історію та ті самі злочини, що нищили цей фундамент будь-якого народу. Тому в наші дні, коли держава-терористка продовжує вбивати українську націю, важливо підтримувати колективну памʼять. Саме цьому присвячений наш захід

На події ви послухаєте дві лекції від експертів:

«Комуністичні репресії: як знищували цвіт нації» від Максима Жовтуна
«Голодомор: як досліджували та викривали цей злочин» від Єгора Стадного

А також почуєте записані спогади жертв політичних репресій та Голодомору, що нагадують, як нещодавно насправді відбувалися всі ці події

🗓️ 23 листопада, 14:00
📍Aware Zone, Дегтярна 6

❗️Реєстрація за посиланням

Памʼятаємо разом 🫂

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

19 Nov, 14:39


📢 Тренінг з теми: "Біологічна стать та соціальний конструкт гендеру: розкриваємо наукові факти та розвінчуємо міфи"

▫️ Запрошуємо тебе долучитися до практичного тренінгу, на якому розглянемо:
• Стать чи гендер? Яка між ними різниця та які існують.
• Як стереотипи про гендерні ролі впливають на наше життя.
• Що таке сексуальна орієнтація та гендерна ідентичність?

👩🏻 Тренерки:
• Софія Письмак, психологиня.
• Расквасова Олеся, соціальна працівниця.

📝 Реєстрація обов'язкова! Кількість місць обмежена.
🕑 Коли: 23 листопада (сб) о 12:00.
📍Де: Бібліотека КПІ (CLUST SPACE). Вхід вільний. Для відвідування Бібліотеки при собі потрібно мати студентський квиток, перепустку або паспорт.

💭 Соцслужба у telegram | іnstagram | youtube. Зворотний зв'язок: @ask_sss_bot

#ДНВР #студентська_соціальна_служба

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

19 Nov, 11:49


Друзі, нагадуємо - відкриття виставки унікального мотоцикла Inspirium вже сьогодні о 16:00 в Бібліотеці КПІ!

😍Приходьте, фотографуйтеся, проходьте спеціальний квіз, вигравайте класні призи!

Чекаємо на вас!

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

19 Nov, 07:53


Друзі, важливе повідомлення щодо роботи наших ресурсів!

Ми знаємо, що ви звикли користуватися ними 24/7. Але через технічні проблеми, пов'язані із відключеннями електроенергії, ми вимушені обмежити час роботи наших ресурсів годинами роботи Бібліотеки.

📌Тож наш сайт, Каталог+, е-архів ELAKPI та Цифрова бібліотека Київської Політехніки будуть доступні у понеділок-п'ятницю з 9:00 до 17:30.

Ми перепрошуємо за незручності та сподіваємося на ваше розуміння. І шукаємо варіанти вирішення цієї ситуації ❤️

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

18 Nov, 16:48


🏍 Рекордний мотоцикл у КПІ ім. Ігоря Сікорського

🔸 19 листопада у Бібліотеці КПІ відкриється виставка мотоцикла Inspirium — унікального інженерного творіння, яке встановило рекорд швидкості у класі вінтажних мотоциклів. Цей мотоцикл починав своє життя як ІЖ-49 (1953), але завдяки харківським інженерам його двигун було вдосконалено до 40 кінських сил. Inspirium досяг рекордної швидкості 99,764 миль/год, перевершивши попередній рекорд у 86 миль/год. Цей мотоцикл є символом української винахідливості, який надихає інженерів та шанувальників техніки по всій країні.

🕓 Коли:
• відкриття виставки - 19 листопада о 16:00;
• виставка - 19 листопада 2024 - 1 травня 2025
📍Де: Бібліотека КПІ

💭 Хочеш організувати захід або проанонсувати подію? Пиши в бот @VORS_team_bot Відділу організаційно-виховної роботи зі студентами. Успіхів!

#ДНВР #STEAМ

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

18 Nov, 12:38


Друзі, запрошуємо на другу онлайн-лекцію з нашого курсу для молодого дослідника “Must-have для дослідницької діяльності”!

👉Лекція "Основи управління дослідницькими даними" допоможе розібратися у всіх тонкощах цієї важливої частини сучасного дослідницького проєкту.

📌Коли: 21 листопада о 16:00
📌Де: Zoom
✔️Реєстрація

Сертифікати не передбачено: проходження курсу засвідчується виключно набутими знаннями, навичками та вміннями! 😉

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

17 Nov, 15:51


У 2024 році науковий світ відзначає 80 років із моменту відкриття електронного парамагнітного резонансу — явища, яке вплинуло на розвиток сучасної науки.

На лекції Дарії Савченко, доктора фізико-математичних наук, в.о. завідувача кафедри загальної фізики та моделювання фізичних процесів, фахівця в галузі радіоспектроскопії твердих тіл, ви дізнаєтесь, як формувалися ключові наукові поняття, що передували відкриттю, познайомитесь із фізичними основами ЕПР, а також почуєте про його застосування в різних галузях науки. Особливу увагу буде приділено історії та розвитку наукової школи М.Ф. Дейгена.

Запрошуємо всіх, хто цікавиться історією науки та сучасними дослідженнями!

📅 Дата заходу: 22 листопада(п'ятниця)
🕐 Час заходу: 14:00
📍Локація: онлайн

За всіма питаннями звертайтесь сюди: @uniobserving
Також, шукайте нас у всіх соцмережах:
Чат І Канал І Інстаграм І Фейсбук І Керівниця І Реєстрація

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

17 Nov, 11:26


Активні, креативні, зацікавлені, небайдужі, веселі, серйозні… наші 💖

🤗Дорогі наші студенти, вітаємо з Міжнародним днем студента!
Підтримуємо, цінуємо та завжди поруч!

Ваша Бібліотека КПІ 😉

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

13 Nov, 09:26


Продовжуємо нашу рубрику КПІшники в Енциклопедії Сучасної України, де ми ділимося статтями про науковців КПІ від наших бібліографів.

📌Сьогодні розповідаємо про кандидата фізико-математичних, доктора хімічних наук, професора, дослідника фізико-хімічних нанотехнологій Володимира Михайловича Пінчука.

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

12 Nov, 12:38


🎞Пʼятниця=кіно

💀Запрошуємо на показ фільму Інгмара Бергмана "Сьома печатка"

Рік: 1957
Жанр: драма, фентезі
У головних ролях: Макс фон Сюдов, Гунар Бьорнстранд, Бібі Андерсон

Про що?
Стрічка розповідає про лицаря, який повертається з хрестового походу і зустрічає Смерть. Щоб відтягнути неминуче, він пропонує їй зіграти в шахи.

Трейлер

Коли? 15 листопада о 18:00
Де? зал 1.4 бібліотеки КПІ

📌Демонструємо мовою оригіналу в супроводі субтитрів.

📌Вхід вільний за попередньою реєстрацією.
Кількість місць обмежена! Встигніть зареєструватись!

📌Для відвідування бібліотеки потрібно мати при собі студентський квиток, перепустку або паспорт.

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

12 Nov, 10:00


Друзі!

🤩Показуємо красу, яку отримали від Наш Формат за участь в конкурсі на звання бібліотеки-амбасадора видавництва. Десять нових нон-фікшен книжок на будь-який смак - невдовзі вони будуть доступні для замовлення у нашому Каталог+!

🤗Це завдяки вам і для вас, друзі! Дякуємо за участь в конкурсі та за ваші відгуки!

І дякуємо видавництву Наш Формат за ініціативу, підтримку та книжкові подарунки!❤️

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

11 Nov, 15:19


Друзі, у нас була неймовірна та несподівана субота!

📖У Бібліотеці ми зустрічали самого Сергія Жадана! На імпровізованій творчій зустрічі КПІшники слухали вірші у авторському виконанні - від найновіших і до давно класичних та улюблених. Пан Сергій дарував нашим студентам свої збірки та посмішки, не відмовляв у автографах та спільних селфі 💖

🤩Це несподівана, але така приємна подія відбулася за ініціативи та за сприяння державного діяча, міністра із питань стратегічних галузей промисловості України у 2023 - 2024 роках, випускника КПІ Олександра Камишина.

🎁Завітавши до рідної Бібліотеки, пан Олександр вирішив долучитися до нашої постійної акції #КнигуСтуденту та подарувати нові книги. Понад 70 книжок авторства Сергія Жадана, Катерини Калитко, Юрія Іздрика, Мар’яни Савки та інших сучасних українських авторів, книги серії “Українська поетична антологія” та “Антологія світової поезії” вже незабаром прикрашатимуть наші полиці – та надихатимуть та радуватимуть наших читачів.

Щиро дякуємо! ❤️

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

11 Nov, 09:59


​​🤩Курс відкритих лекцій для молодого дослідника “Must-have для дослідницької діяльності”

Друзі! Бібліотека КПІ запрошує аспірантів КПІ ім. Ігоря Сікорського та усіх охочих молодих дослідників розглянути разом із нашими лекторами базові теми, що стосуються різних аспектів дослідницької діяльності - від пошуку джерельної бази до формування іміджу науковця!

🗓Програма курсу складається з семи онлайн-лекцій.

🔹14 листопада, 16:00 - «Пошук наукової інформації»;
🔹21 листопада, 16:00 - «Основи управління дослідницькими даними»;
🔹28 листопада, 16:00 - «Бібліографічний менеджер Zotero: від знайомства до ефективного використання»;
🔹5 грудня, 16:00 - «Основи академічного письма або Доброчесний публікаційний шлях”;
🔹12 грудня, 16:00 - «Розуміння науки через цифри: наукометрія для практиків»;
🔹19 грудня, 16:00 - «Міжнародні стилі цитування: від обговорення до ефективного використання»;
🔹26 грудня, 16:00 - «Створення та актуалізація профілів авторів в цифровому середовищі».

✔️Реєстрація

📌Сертифікати за проходження не передбачено: проходження курсу засвідчується виключно набутими знаннями, навичками та вміннями! 😉

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

10 Nov, 12:28


10 листопада - Всесвітній день науки в ім'я миру та розвитку

🤗Вітаємо наших науковців - тих, хто працює та розвиває українську науку заради миру та прогресу!

👉Та вшановуємо українських науковців минулого. Біографічний енциклопедичний довідник “На скрижалях науки” Василя Шендеровського - ґрунтовна праця, присвячена українським вченим. Це 200 біографій науковців, серед яких і всесвітньо відомі, і ті, чиї імена довелося повертати з небуття.

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

08 Nov, 09:12


Отримали важливий книжковий подарунок від Юрія Когута, генерального директора консалтингової компанії “Сідкон”: авторські книги “Кібервійна та безпека об’єктів критичної інфраструктури”, “Корпоративна безпека: стратегія успіху”, “Сучасні технології гібридної війни”, “Цифрова трансформація економіки та проблеми кібербезпеки”.

📚Це практичні посібники, які комплексно розглядають важливі аспекти сучасної кібер- та корпоративної безпеки, прояви гібридних війн та способи протидії гібридним загрозам.

Дякуємо за подарунок! Незабаром ці книги можна буде замовити у нашому Каталог+!

📌І нагадуємо - подарувати книгу Бібліотеці може будь-хто охочий: https://bit.ly/3KwasLu

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

07 Nov, 07:35


🎞Пʼятниця=кіно

🗡️Запрошуємо на показ фільму Квентіна Тарантіно "Kill Bill: vol.1"

Рік: 2003
Жанр: бойовик, екшн
У головних ролях: Ума Турман, Люсі Лю, Девід Керрадайн, Майкл Медсен, Деріл Ханна, Вівіка Фокс

Про що?
"Убити Білла" — історія безжальної помсти. Головна героїня, професійна вбивця повертається до життя після тривалої коми, прагнучи розправитися з тими, хто зрадив її і залишив помирати.

Трейлер

Коли? 8 листопада о 17:30
Де? зал 1.4 бібліотеки КПІ

📌Демонструємо мовою оригіналу в супроводі субтитрів.

📌Вхід вільний за попередньою реєстрацією.
Кількість місць обмежена! Встигніть зареєструватись!

📌Для відвідування бібліотеки потрібно мати при собі студентський квиток, перепустку або паспорт.

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

06 Nov, 12:48


Друзі!
☑️Доступ до Електронного архіву наукових та освітніх матеріалів КПІ ім. Ігоря Сікорського (ELAKPI) відновлено і він знову готовий до роботи😉

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

06 Nov, 10:45


Друзі!

📄Маємо новину щодо нашої послуги “Оформити список джерел для своєї роботи”!

Її доповнено новими стилями:
📌APA style - Стиль Американської Психологічної Асоціації;
📌IEEE style - Стиль Інституту Інженерів Електротехніки та Електроніки.

Звертайтеся!
👉Детальніше про послугу: https://tinyurl.com/rahyu4r2

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

05 Nov, 08:32


Друзі!

📌З технічних причин Електронний архів наукових та освітніх матеріалів КПІ ім. Ігоря Сікорського (ELAKPI) недоступний для роботи з зовнішніх мереж.
⚙️Ми вже працюємо над цим і повідомимо коли доступ буде відновлено.

Приносимо вибачення за тимчасові незручності.

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

04 Nov, 16:04


​​ Презентація осіннього «Леготу»

Літературний журнал «Легіт» запрошує вас відвідати подію на честь осіннього випуску журналу.

🖇 Захід відбудеться 9 листопада о 16:00 у Бібліотеці КПІ (4 поверх, зала 4.2). Під час нього ви зможете:

• дізнатися секрети створення ілюстрацій у журналі;
• з насолодою послухати декламацію авторів, чиї тексти опубліковані у випуску;
• за донат придбати примірник журналу, наш мерч та оригінали ілюстрацій із випуску.

Заповнюйте реєстраційну форму до 7 листопада включно, щоби провести цю суботу затишно й натхненно🤍

🪶 Про те, як пройшла презентація нашого минулого випуску, читайте тут.

Ваш @lehit

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

04 Nov, 11:50


📌Запис лекції Сергія Назаровця “Шахрайства довкола наукових журналів або Як захистити своє дослідження”

👨‍🏫Наш минулий тиждень починався та завершувався лекцією Сергія Назаровця, присвяченою хижацьким журналам. В понеділок захід відбувся у Бібліотеці КПІ - а вже в п’ятницю його повторили онлайн, адже не всі охочі змогли завітати до нас фізично. А тепер запис лекції доступний на нашому YouTube-каналі. Запрошуємо до перегляду!
https://youtu.be/6oAKITDgl_E

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

01 Nov, 09:56


Продовжуємо нашу рубрику КПІшники в Енциклопедії Сучасної України. В ній ми ділимося статтями про науковців КПІ від наших бібліографів.

👉І наша нова розповідь - про фахівця у галузі інформаційних технологій, доктора технічних наук, професора кафедри інформаційних систем та технологій Богдана Ярославовича Корнієнка.

🔒Основний напрям наукової діяльності дослідника — розроблення комп’ютеризованих систем захисту інформації.

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

31 Oct, 14:15


Друзі, трохи світлин з відкритої лекції Сергія Назаровця «Шахрайства довкола наукових журналів або Як захистити своє дослідження», що відбулася в Бібліотеці КПІ 28 жовтня.

❤️Дякуємо лектору за чудову лекцію! Дякуємо всім, хто відвідав захід - так чудово було бачити майже повну залу!

📌І нагадуємо: вже завтра, 1 листопада о 14:00 ця лекція відбудеться знову - онлайн!

✔️Реєструйтеся за посиланням

👉Детальніше про лекцію

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

31 Oct, 09:28


🎞Пʼятниця=кіно

🎃Запрошуємо на гелловінський показ фільму Інгмара Бергмана "Час вовка"

Рік: 1968
Жанр: психологічний хоррор
У головних ролях: Макс фон Сюдов, Лів Ульман, Інгрід Тулін

Про що?
Сюжет розповідає про пару, що намагається знайти спокій на віддаленому острові, але стикається з незрозумілими страхами і тривожними подіями.

Фільм досліджує теми ізоляції та людської психіки, створюючи похмуру і напружену атмосферу.

Трейлер

Коли? 1 листопада о 18:00
Де? Хол першого поверху бібліотеки КПІ

📌Демонструємо мовою оригіналу в супроводі субтитрів.

📌Вхід вільний за попередньою реєстрацією.

📌Для відвідування бібліотеки потрібно мати при собі студентський квиток, перепустку або паспорт.

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

31 Oct, 08:03


Шукаєте книгу, і хочете перевірити, чи є вона у фондах Бібліотеки КПІ? Цікавитеся певною темою, і прагнете охопити максимум матеріалів - і друкованих, і електронних?

🔎Допоможе наш Каталог+

🟩пошук у ньому здійснюється не тільки серед друкованих видань, але й серед матеріалів е-архіву ELAKPI, що містить роботи викладачів та студентів КПІ;
🟩баз даних відкритого доступу arXiv.org, Hindawi, IntechOpen;
🟩а також Цифрової бібліотеки Київської політехніки, що містить оцифровані документи по історії КПІ.

📲Для того, щоб користування Каталог+ було простим та ефективним, ми підготували короткі відеоінструкції.

🤔Що робити, якщо не знайшли потрібні матеріали в Каталог+?

👉Замовити книгу з іншої бібліотеки;

👉Шукати в інших базах даних або у відкритих освітніх ресурсах.

Маєте питання щодо ресурсів Бібліотеки? Отримайте консультацію від наших предметних бібліотекарів наживо у читальних залах або онлайн. Детальніше про це за посиланням.

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

30 Oct, 10:40


​​🦁 ​​8.11.2024. Літературний клуб: Кретьєн де Труа — «Івейн, або Лицар із левом» (1170 р.)

Кретьєн де Труа — творець жанру куртуазного лицарського роману і один із найбільших його майстрів.

Однак багато хто вважає, що його твір «Івейн, або Лицар із левом» різко протистоїть куртуазному розумінню любовного почуття. У цьому романі з ненависті виростає любов, а з безумства - доброчесність. Івейн, славетний лицар Круглого Столу, шукає рівновагу між особистими бажаннями та вимогами суспільства, власною ідентичністю та обов'язками перед сеньйором.

Читайте та приєднуйтесь до обговорення:

▪️ 8 листопада  (п'ятниця) 
▪️ 18:00 
▪️ Бібліотека КПІ (зала 1.4)


🔮 Програма літклубу Leport «Нечитана класика»
🧐 Питання та обговорення: @leport_chat

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

29 Oct, 13:38


Друзі, ми отримали багато питань щодо запису відкритої лекції Сергія Назаровця «Шахрайства довкола наукових журналів або Як захистити своє дослідження».

😍І маємо чудову новину для всіх, хто з різних причин не зміг долучитися до нас вчора у Бібліотеці КПІ: 1 листопада о 14:00 Сергій Назаровець прочитає цю лекцію онлайн для всіх охочих!

🤔Чому варто прийти:
🟢 щоб отримати знання для розпізнавання небезпек, що пов’язані з неетичними академічними практиками;
🟢 щоб захистити свої результати досліджень від опублікування в шахрайських виданнях.

🤩Ключові аспекти:
🔹 Хижацькі журнали
🔹 Викрадені журнали
🔹Журнали, що більше не індексуються в авторитетних базах даних
🔹Гострайтинг та паперові фабрики
🔹 Журнали «сірої зони»
🔹 Інструменти для пошуку впливових наукових журналів

👨‍🏫Доповідач: Сергій Назаровець, кандидат наук із соціальних комунікацій.

📌Коли: 1 листопада о 14:00
📌Де: Zoom
☑️Реєстрація

Чекаємо на вас! 😉

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

29 Oct, 09:22


Друзі, вже за тиждень, 5 листопада, буде визначено бібліотеку-амбасадора видавництва Наш формат на наступний рік.

🤗Ми вдячні за ваші відгуки! Та нагадуємо, як підтримати Бібліотеку КПІ:

👉Авторизуйтеся на сайті;
✍️Напишіть відгук обсягом від 1 тисячі символів на будь-яку книжку на сайті, видану після 2021 року - та опублікуйте його на сторінці цієї книги;
🫶Не забудьте наприкінці відгуку подякувати Бібліотеці КПІ/KPI Library.

Дякуємо! ❤️

📌Детальна інформація про цю ініцативу за посиланням.

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

28 Oct, 15:09


👀Друзі, ви вже могли помітити новий маленький значок повідомлення у правому нижньому кутку на нашому сайті.

👉Це - Прометей Бібліотеки КПІ, наш новий чат-бот, що використовує штучний інтелект. Наразі він функціонує на сайті в тестовому режимі - і чекає на ваші питання про послуги та можливості Бібліотеки КПІ! ❤️

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

28 Oct, 12:17


❗️Друзі!

Важлива інформація: 29 жовтня - 1 листопада освітній простір CLUST Space не буде доступний для відвідування як коворкінг.

🤗Перепрошуємо за незручності та дякуємо за ваше розуміння!

🟢І нагадуємо про інші місця Бібліотеки КПІ, де ви можете працювати, навчатися або відпочивати - затишні простори нашого комп'ютерного класу (1.3.) та читальних залів 4.2., 6.2., 6.3.; а також холи, які чудово підійдуть як для індивідуальної, так і для командної роботи.

Чекаємо на вас!❤️

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

28 Oct, 07:31


Друзі, вже сьогодні о 16:00 в освітньому просторі CLUST Space відбудеться відкрита лекція «Шахрайства довкола наукових журналів або Як захистити своє дослідження»!

🤔Чому варто прийти:
🟢 щоб отримати знання для розпізнавання небезпек, що пов’язані з неетичними академічними практиками;
🟢 щоб захистити свої результати досліджень від опублікування в шахрайських виданнях.

🤩Ключові аспекти:
🔹 Хижацькі журнали
🔹 Викрадені журнали
🔹Журнали, що більше не індексуються в авторитетних базах даних
🔹Гострайтинг та паперові фабрики
🔹 Журнали «сірої зони»
🔹 Інструменти для пошуку впливових наукових журналів

👨‍🏫Доповідач: Сергій Назаровець, кандидат наук із соціальних комунікацій.

📌Коли: 28 жовтня о 16.00
📌Де: освітній простір CLUST Space, Бібліотека КПІ

☑️Реєстрація

Чекаємо на вас!

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

27 Oct, 11:21


Прийом-прийом! Продовжуємо наш репортаж із Першого відкритого інженерного конкурсу для школярів «Збудуй свою МРІЮ»☺️

Захист проєктів триває, і що ми хочемо сказати: дуже пишаємося нашою учнівською молоддю! Та дякуємо організаторам! Це все дуже надихає😉

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

27 Oct, 09:13


Юні авіаконструктори та Ігор Сікорський 😎

👉Це в КПІ триває Перший відкритий інженерний конкурс для школярів «Збудуй свою МРІЮ».

✈️І зараз учасники готуються випробувати свої проєкти літальних апаратів на практиці. Зичимо всім успіхів!❤️

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

26 Oct, 14:10


🤩Сьогодні у нас було так. Зустрічали учасників Першого відкритого інженерного конкурсу для школярів «Збудуй свою МРІЮ».

✈️Зараз, у другому етапі конкурсу, учні готували проєкти з конструювання та виготовлення літальних апаратів. Тішимося такій важливій класній ініціативі та цьому неймовірному досвіду! І віримо, що невдовзі зустрічатимемо учасників «Збудуй свою МРІЮ» у нашій Бібліотеці вже як студентів-КПІшників 😉

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

25 Oct, 11:36


Радіодиктант національної єдності відбувається вже 25-й раз, і кожен з них - особливий. Сьогодні ми в Бібліотеці зібралися разом із нашими колегами, друзями, студентами для спільного написання.

💙💛Перефразуючи сьогоднішній текст: було приємно думати, що цієї миті по країні мільйони людей так само пишуть ці рядки. Але ж не тільки по країні - по всьому світу. Адже радіодиктант - це історія про єднання крізь кордони та континенти.

✍️Сьогодні близько 80 людей писали диктант у нашому безпечному освітньому просторі-укритті CLUST Space. Тож повітряна тривога нам не завадила - а тільки підкреслила слова, написані Оксаною Забужко та прочитані Павлом Вишебабою.

🤗Дякуємо усім, хто був сьогодні з нами!
Не забудьте надіслати свої роботи на перевірку та обов'язково приходьте до нас писати наступний диктант!

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

24 Oct, 13:24


24 жовтня 1867 року народився Микола Біляшівський - перший бібліотекар КПІ, археолог, етнограф, мистецтвознавець, академік, громадський діяч, важлива постать в музейній історії України. За понад три роки роботи в КПІ він зробив надзвичайно багато для розбудови нашої Бібліотеки.

📌Детальніше про діяльність Миколи Федотовича ви можете прочитати у статті нашої колеги Марини Олексіївни Мірошниченко “Фундатор Бібліотеки КПІ. До 150-річчя від дня народження Миколи Біляшівського” (с. 7).

📖А в нашому Залі рідкісних та цінних документів (зал 3.5.), ви маєте змогу подивитися та погортати згадані матеріали, зокрема “Правила Бібліотеки” та перші інвентарні книги - і ще багато інших документів, пов’язаних з історією Бібліотеки КПІ.

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

24 Oct, 10:30


Друзі, вже завтра ми пишемо Всеукраїнський радіодиктант національної єдності!

🤗Запрошуємо та чекаємо на вас у нашому безпечному освітньому просторі CLUST Space. Долучайтеся - це завжди цікаво та надихаюче!

📌Коли: 25 жовтня о 10:45
📌Де: освітній простір CLUST Space

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

24 Oct, 08:24


​​Продовжуємо Міжнародний тиждень відкритого доступу важливою новиною!

📖Презентуємо препринт “Рекомендації щодо укладання плану управління дослідницькими даними. Інструкція користувача DMPonline”. Він підготований нашою заступницею директора з інформаційної підтримки освіти та досліджень, координаторкою напряму управління дослідницькими даними Бібліотеки КПІ Світланою Петруновською.

👉Тут надані рекомендації щодо структури та складових Плану управління дослідницькими даними, правила заповнення розділів Плану, наведено шаблони відповідей. Додаток містить інструкцію з роботи з онлайн інструментом зі створення Плану УДД - DMPonline.

🔐Сам цей препринт - це теж про відкритий доступ. Бо ми хочемо почути вашу думку, дізнатися ваші враження, подивитися на наведену інформацію очима дослідників, які користуватимуться цим виданням. Тож запрошуємо до співпраці викладачів, експертів, науковців: нам важливо знати, що використана термінологія є точною та зрозумілою. Можливо, необхідно запозичити специфічні приклади з конкретних дисциплін?

📌Це допоможе нам у формуванні компетенцій з управління дослідницькими даними, що дозволить вченим, зрештою, зосередитися на своїх наукових завданнях, покладаючись на експертну підтримку у всіх аспектах управління дослідницькими даними. Ваші пропозиції та запитання надсилайте на пошту [email protected]. Дякуємо! Разом ми можемо більше!❤️

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

23 Oct, 14:06


Триває Міжнародний тиждень відкритого доступу - і без бібліотек тут ніяк😎

👉Нагадуємо про корисне: зібрали на нашому сайті цілу добірку відкритих освітніх ресурсів, які допоможуть у навчанні, викладанні та проведенні досліджень.

👉Нагадуємо про важливе: відкрита наука - це теперішнє і майбутнє наукових досліджень, і ми разом із нашими дослідниками у цій мандрівці.

👉Нагадуємо про наше: Електронний архів наукових та освітніх матеріалів КПІ ім. Ігоря Сікорського завжди до ваших послуг. А ми завжди раді проконсультувати, якщо виникнуть питання щодо реєстрації або розміщення матеріалів. І з інших питань також 😉

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

23 Oct, 10:49


🕯 Виготовлення окопних свічок

▫️ Минулий четвер був затишним та продуктивним. Нумо, повторимо? Все ще маємо запит на окопні свічки від 47 ОМБр "Маґура", бо з приходом холодів - самі розумієте. Тому чекаємо на вас дууууже!

🫶 Організатори заходу: студентки соціальної роботи ФСП.

📝 Реєстрація обов'язкова! Кількість місць обмежена.
🕑 Коли: 24 жовтня (чт) о 16:00.
📍Де: приміщення Соцслужби КПІ, вул. Борщагівська, 144 (гуртожиток 20, вхід зліва,біля Шерлок ПАБу). У разі повітряної тривоги ви зможете скористатися найближчим укриттям.

💭 Соцслужба у telegram | іnstagram | youtube. Зворотний зв'язок: @ask_sss_bot

#ДНВР #студентська_соціальна_служба

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

23 Oct, 09:29


​​Друзі, продовжуємо тему боротьби із хижацькими журналами! Запрошуємо науковців КПІ та всіх охочих на відкриту лекцію «Шахрайства довкола наукових журналів або Як захистити своє дослідження», що фізично відбудеться у нас в Бібліотеці, в освітньому просторі CLUST Space, 28 жовтня о 16:00.

🤔Чому варто прийти:
🟢 щоб отримати знання для розпізнавання небезпек, що пов’язані з неетичними академічними практиками;
🟢 щоб захистити свої результати досліджень від опублікування в шахрайських виданнях.

🤩Ключові аспекти:
🔹 Хижацькі журнали
Практики виявлення видань, що використовують фальшиві метрики, обіцяють швидку публікацію та агресивно залучають авторів. Небезпека використання застарілих «чорних списків», таких як списки Джеффрі Біла.
🔹 Викрадені журнали
Механізм викрадення наукових журналів та його наслідки для авторів, які часто не усвідомлюють, що їхні статті публікуються у підроблених виданнях.
🔹Журнали, що більше не індексуються в авторитетних базах даних
Приклади журналів, які були виключені з баз даних, зокрема таких як Scopus і Web of Science, через недотримання наукових стандартів.
🔹Гострайтинг та паперові фабрики
Феномен фабрикації даних, створення фальшивих авторських профілів та продаж готових статей. Тиск на науковців («publish or perish»), що сприяє підвищенню популярності неетичних практик.
🔹 Журнали «сірої зони»
Журнали, які формально не є хижацькими, але мають сумнівну редакційну політику, що може призвести до низької якості публікацій.
🔹 Інструменти для пошуку впливових наукових журналів
Огляд корисних інструментів, таких як Think. Check. Submit., Scopus, Web of Science, що допоможуть перевіряти наукові журнали та уникати публікацій у шахрайських виданнях.

👨‍🏫Доповідач: Сергій Назаровець, кандидат наук із соціальних комунікацій.

📌Коли: 28 жовтня о 16.00
📌Де: освітній простір CLUST Space, Бібліотека КПІ
☑️Реєстрація

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

22 Oct, 08:20


25 жовтня пишемо Всеукраїнський радіодиктант національної єдності! І традиційно запрошуємо спільноту КПІ та охочих зробити це разом із Бібліотекою!

✍️Протягом років ми писали диктант на різних локаціях та в різних форматах. І цьогоріч вперше зберемося для цього у нашому безпечному освітньому просторі CLUST Space. Долучайтеся - це завжди цікаво та надихаюче!

📖Авторка цьогорічного диктанту не потребує зайвих представлень - це Оксана Забужко, а читатиме текст письменник та військовий Павло Вишебаба.

До зустрічі! ❤️

📌Коли: 25 жовтня о 10:45
📌Де: освітній простір CLUST Space

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

21 Oct, 15:14


​​25.10.2024. Літературний клуб: П'єр Абеляр«Історія моїх страждань» (1132 р.)

«Історію моїх страждань» П'єра Абеляра варто прочитати всім, хто цікавиться не лише історією та філософією Середньовіччя, але й драмою, що стоїть за великими іменами.

Абеляр — один із найвпливовіших мислителів свого часу: наука й зараз користується термінами «концепт» та «інтенція», які він ввів. У невеликій за обсягом книжечці «Історія моїх страждань» автор відкриває перед читачем не тільки свої напружені інтелектуальні пошуки, але й особисті драми: трагічне кохання до Елоїзи, болісні конфлікти із церковною владою, заздрощі та нерозуміння у середовищі тодішньої академії. Це не просто автобіографія, а глибока рефлексія над життєвими випробуваннями, моральними дилемами та боротьбою за духовне та інтелектуальне виживання.

▪️ 25 жовтня (п'ятниця)
▪️ 18:00
▪️ Бібліотека КПІ (зала 1.4)


🔮 Програма літклубу Leport «Нечитана класика»
🧐 Питання та обговорення: @leport_chat

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

21 Oct, 06:51


Підсумовуючи традиційний Тиждень академічної доброчесності🤗

Дотримання академічної доброчесності в університеті – один із наріжних каменів повноцінного та етичного освітнього процесу.

І ми завжди поруч:
🟩консультуємо з різних аспектів академічної доброчесності, оформлення посилань;
🟩забезпечуємо перевірку академічних текстів (підручників, монографій, посібників);
🟩проводимо освітні заходи для спільноти КПІ (дослідників, студентських груп).

📌Детальніше про послуги Бібліотеки з підтримки академічної доброчесності на нашому сайті.

А на нашому YouTube-каналі доступні тематичні відео:
👉Серія відкритих діалогів «ДоброЧесність: цінності у щоденних вчинках»;
👉Вебінар «Хто може зробити висновок, чи є в роботі плагіат»;
👉Лекція «Як правильно оформити запозичення з інших джерел»;
👉Вебінар «Бібліографічний менеджер Mendeley: формування власної бібліотеки та доброчесне використання джерел».

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

18 Oct, 10:53


🦾 Світові тренди робототехніки до 2030 року та місце України в цих процесах

🔸 Відкрита лабораторія електроніки "Lampa" запрошує всіх зацікавлених на унікальний захід на тему «Світові тренди робототехніки до 2030 року та місце України в цих процесах», який відбудеться 26 жовтня о 12:00. У рамках заходу буде продемонстровано функціонування колаборативного 6-ти осьового робота.

🔸 Лектор: Віктор Єгоров — засновник та керівник найбільшої лабораторії робототехніки України і найбільшої лабораторії прототипування Європи FabLab MiRONAFT, заступник директора Інституту прикладних систем управління НАН України, д.т.н.

📝 Реєстрація за посиланням. Кількість місць обмежена!

🕓 Коли: 26 жовтня 2024 о 12:00
📍 Де: Лампа, Бібліотека КПІ

💭 Залишились питання? Пишіть в коментарі. З інших питань пишіть в бот @VORS_team_bot. Успіхів!

#ДНВР #STEAМ

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

18 Oct, 09:12


Теплі спогади про фестиваль Книжкова країна - крім цілого моря вражень, корисної інформації та натхнення, отримали ще й книжковий подарунок від Видавництво Discursus ❤️

📖Збірку текстів Тараса Прохаська, Івана Ципердюка, Юрія Андруховича, Сергія Жадана та Юрія Винничука “Євромайдан: хроніка відчуттів”
📖Історичні романи Маріанни Задорожної “За ким правда” та Уляни Дудок “Побачити сонце “Криївка - 2022””
📖Та збірку розмов із Юрієм Андруховичем “Нам усім пощастило”.

🤗Дякуємо! Незабаром ці книги будуть доступні для замовлення у нашому Каталог+.

📌До речі, раніше цього року ми мали ще один книжковий подарунок від Discursus. Рекомендовані та подаровані видавництвом книжки можна знайти у нашому освітньому просторі CLUST Space.

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

17 Oct, 07:44


Сьогодні проходимо Національний тест з медіаграмотності і вас запрошуємо! 👌

📌За лінком на вас чекає 25 питань з 5 тематичних блоків. Тест охоплює ду-у-же багато ситуацій з нашого інтернет-життя, з якими ми досить часто стикаємося, тож це точно не просто теорія😉

🤗Перевірте свої знання та почувайтеся в безпеці в інтернеті!

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

16 Oct, 08:00


⭐️Наші традиційні лекції з основ інформаційної грамотності для студентів-першокурсників вже стартували!

🔑Інформуємо студентів про ресурси та сервіси бібліотеки, що допомагають в навчанні, творчій та дослідницькій діяльності;

📖Розкриваємо поняття про освітню та наукову інформацію, а також основні джерела освітньої інформації;

🔍Орієнтуємо в інформаційному пошуку: як сформулювати пошуковий запит, визначити релевантність та якість інформації.

👩‍🏫Крім цього, за попереднім запитом, наші бібліотекарі проводять заняття з основ академічної доброчесності, пошуку наукової інформації, правильного оформлення цитування використаних джерел.

📌Зацікавлені у проведенні такого заходу? Звертайтеся до нас у зручний спосіб:
👉фізично у Бібліотеці - зал 4.4.
👉телефоном - т. 204-96-72,
👉e-поштою - [email protected]
Ми завжди раді допомогти! ❤️

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

15 Oct, 13:51


🎞Пʼятниця=кіно

🎃Друзі, ми запускаємо серію кіпоказів до Гелловіну

🌒Тож запрошуємо на показ стрічки Тіма Бертона «Бетмен»

Рік: 1989
Жанр: фентезі, трилер
У головних ролях: Майкл Кітон, Джек Ніколсон, Кім Бейсінгер

Про що?
«
Бетмен» Тіма Бертона — готична супергеройська стрічка, яка зображує боротьбу Бетмена за порятунок Ґотем-Сіті від злочинного Джокера.

Картина вирізняється похмурою атмосферою та візуальним стилем, властивим Бертону, поєднуючи елементи нуару й коміксів.

Трейлер тут

Коли? 18 жовтня о 17:30
Де? Хол першого поверху бібліотеки КПІ

📌Демонструємо мовою оригіналу в супроводі субтитрів.

📌 Вхід за ОБОВ'ЯЗКОВОЮ реєстрацією.

📌Для відвідування бібліотеки потрібно мати при собі студентський квиток, перепустку або паспорт.

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

15 Oct, 13:07


❗️Друзі!

Важлива інформація - 16 жовтня з 9:00 до 14:00 освітній простір CLUST Space не буде доступний для відвідування як коворкінг, але функціонуватиме як укриття у разі повітряної тривоги.

🤗Перепрошуємо за незручності та дякуємо за ваше розуміння!

🟢І нагадуємо про інші місця Бібліотеки КПІ, де ви можете працювати, навчатися або відпочивати - затишні простори нашого комп'ютерного класу (1.3.) та читальних залів 4.2., 6.2., 6.3.; а також холи, які чудово підійдуть як для індивідуальної, так і для командної роботи.

Чекаємо на вас!❤️

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

15 Oct, 10:54


🤩Друзі, у новому випуску газети “Київський Політехнік” - нові статті про Бібліотеку КПІ!

Так-так, у множині 😉

📌про відзначення Всеукраїнського дня бібліотек
📌про колекцію власницьких знаків (провенієнцій) у наших стародруках, рідкісних та цінних книжках.

І також хочемо подякувати редакції за матеріал, присвячений Василю Герасимовичу Дригайлу, нашому директору у 1991 - 2015 роках.

👉Запрошуємо до читання!

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

14 Oct, 16:12


🕯 Виготовлення окопних свічок

▫️ Минулого року виготовлені вами свічки зігрівали військових від Серебрянського лісу до Херсонських степів. Так, це не були промислові масштаби, але кожен вогник став у нагоді. Ось і зараз маємо терміновий запит від 47 ОМБр "Маґура", тому парафіново-картонний сезон оголошуємо відкритим!

▫️ Головне мати бажання - ми усьому навчимо та покажемо як виконувати твій процес.

🫶 Організатори заходу: студентки соціальної роботи ФСП.

📝 Реєстрація обов'язкова! Кількість місць обмежена.
🕑 Коли: 17 жовтня (чт) о 16:00.
📍Де: приміщення Соцслужби КПІ, вул. Борщагівська, 144 (гуртожиток 20, вхід зліва,біля Шерлок ПАБу). У разі повітряної тривоги ви зможете скористатися найближчим укриттям.

💭 Соцслужба у telegram | іnstagram | youtube. Зворотний зв'язок: @ask_sss_bot

#ДНВР #студентська_соціальна_служба

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

14 Oct, 13:51


Друзі, як ви, певно, пам'ятаєте, цьогоріч до Всеукраїнського дня бібліотек ми збирали кошти на підтримку БО «БФ підтримки ЗСУ „Київський політехнік“». Серед наших лотів була й унікальна екскурсія Бібліотекою КПІ.

🤗І минулий тиждень ми завершували проведенням цієї екскурсії. Дякуємо всім, хто був із нами! Дякуємо за питання, за блиск в очах, за вашу готовність до будь-яких активностей!😉

❤️Це дуже важливо. Адже коли ми знайомимо наших екскурсантів з Бібліотекою, то і самі наново перевідкриваємо її. Це вібувається постійно, і це такий вічний двигун для нас - тож коли нам дякують за екскурсії, ми дуже щиро дякуємо у відповідь.

Дякуємо! Це було неповторно! Але от просто візити до Бібліотеки КПІ радимо повторити 😉

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

14 Oct, 11:44


Триває Нобелівський тиждень-2024, і сьогодні Шведська королівська академія наук оголосила лауреатів цьогорічної премії з економіки.

🏆Це економісти Дарон Аджемоглу, Саймон Джонсон та Джеймс Робінсон, що отримали нагороду за "проведення досліджень того, як формуються інституції та вплив на процвітання".

📚Радимо книжки тепер вже Нобелівських лауреатів Дарона Аджемоглу та Джеймса Робінсона:

👉Чому нації занепадають Походження влади, багатства та бідності

👉Вузький коридор. Держави, суспільства і доля свободи

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

11 Oct, 12:33


🤗Зараз у Залі історії КПІ нашої Бібліотеки діє експозиція, присвячена Василю Герасимовичу Дригайлу, директору Бібліотеки КПІ у 1991- 2015 роках.

👉Навчальні посібники, роботи присвячені історії Бібліотеки КПІ та бібліотечної справи в Україні, спогади Василя Герасимовича - це тільки частина його книжкового доробку. Дуже важливою частиною нашої виставки є тематичний фотоальбом, який відображає історію нашої Бібліотеки у 1998 - 2016 роках.

Запрошуємо!❤️
Для відвідання експозиції звертайтеся до наших бібліотекарів у залі Рідкісних та цінних документів (зал 3.5.).

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

11 Oct, 06:27


​​🔸 11.10.2024. Літературний клуб: Шота Руставелі — «Витязь у тигровій шкурі» (кін. XІІ — поч. XІІІ ст.ст.)

Микола Бажан захоплено писав про поему «Витязь у тигровій шкурі» як про яскраву перлину грузинської літератури, яка сповнена сонячного світла, ідей дружби та любові, а також глибокої народної мудрості.

В школі в нас було небагато часу на те, щоб зануритися в цей шедевр, а цікавості до нього було ще менше. Натомість тепер спробуємо не тільки прочитати, а й обговорити цю поему на зустрічі літературного клубу.

Як і завжди, запрошуємо всіх охочих!

▪️ 11 жовтня (п'ятниця)
▪️ 18:00
▪️ Бібліотека КПІ (зала 1.4)


🔮 Програма літклубу Leport «Нечитана класика»
🧐 Питання та обговорення: @leport_chat

Бібліотека КПІ/KPI Library 🇺🇦

10 Oct, 11:10


​​Хижацькі журнали. Як не потрапити в пастку?

🔴Хижацькі журнали - це велика проблема у сучасному науковому середовищі. Вони не зацікавлені у реальній цінності статей, не проводять якісного рецензування, не забезпечують належної видимості та цитованості. Тож результатом публікації в хижацькому журналі стають невиправдані очікування, фінансові та репутаційні втрати.

🤔Як вберегтися від цього? Відділ інформаційної підтримки освіти та досліджень Бібліотеки КПІ пропонує декілька доступних та зручних опцій:

🔹 Консультації щодо вибору надійних журналів – наші бібліотекарі підкажуть, як перевірити журнал на авторитетність та якість.
🔹 Доступ до баз даних – у нас ви можете скористатися інструментами, які допоможуть знайти журнал, що 100% входить до провідних наукометричних баз, таких як Scopus та Web of Science.
🔹 Аналітика наукових журналів – використовуйте ресурси бібліотеки для оцінки показників впливовості журналу та його репутації.

📌Звертайтеся до нас у зручний спосіб:
👉фізично у Бібліотеці - зал 4.4.
👉телефоном - т. 204-96-72,
👉e-поштою - [email protected]

Ми завжди раді допомогти! ❤️