Ковбаса @kovbas_ka Channel on Telegram

Ковбаса

@kovbas_ka


Авангардний Журнал

@DezertFire — співпраця/реклама

Ковбаса (Ukrainian)

Ковбаса - це канал, який пропонує читачам авангардний журнал, наповнений цікавими та оригінальними матеріалами. Наш канал є місцем для творчості, де кожен зможе знайти щось цікаве та незвичайне. У нас ви знайдете рубрики з різних сфер: від мистецтва до технологій, від моди до культури. Окрім цього, наш канал відкритий для співпраці та зворотного зв'язку. Якщо ви бажаєте поділитися своїми ідеями або статтями, будь ласка, звертайтеся до адміністратора @Valvrey. І, звісно, ми тішимося нашими рекламодавцями. Якщо ви бажаєте розмістити свою рекламу на нашому каналі, звертайтеся до @kovbaska_family. Приєднуйтесь до нас, долучайтесь до нашого спільноти та насолоджуйтеся оригінальним контентом!

Ковбаса

17 Jan, 08:50


Сім нови́х чуде́с приро́ди🗺

Сім нови́х чуде́с приро́ди (New seven wonders of nature) — сучасна спроба створити список семи найдивовижніших природних місць за допомогою всесвітнього народного голосування. Спроба організована швейцарською неприбутковою організацією «Корпорація Нового Відкритого Світу», після успіху в організації вибору Семи нових чудес світу, де розглядалися лише штучні споруди.

Переможцями стали:
• Амазонський дощовий ліс та Амазонка
• Острів Чеджу, Південна Корея
• Бухта Ха Лонг, В’єтнам
• Водоспад Ігуасу, Аргентина та Бразилія
• Підземна річка Пуерто-Принсеса, Філіппіни
• Острів Комодо, Індонезія
• Столова гора, ПАР

Ковбаса

17 Jan, 08:50


Доброго ранку, пятнице!🎉

Ну от ми і дочекалися кінця робочого тижня, тому пропоную прочитати продовження вчорашнього списку і поставити замітку у свій бакет ліст подорожей на майбутнє🤞

Ковбаса

16 Jan, 11:27


Сім нових чудес світу 🗺

Сім нових чудес світу — проєкт, організований фондом «Нові сім див світу» (NOWC), який намагався об'єднати сім чудес стародавнього світу зі списком сучасних чудес з метою збереження культурної спадщини для майбутніх поколінь, аби уникнути повторення ситуації з сімома стародавніми дивами світу.

Було вирішено вибрати сім нових див світу шляхом всесвітнього голосування в три етапи. В результаті першого прямого голосування було відібрано 77 об'єктів, другого — 21 об'єкт. Переможці оголошені 2007 року в Португалії. Голосування проходило за допомогою SMS, телефону або Інтернету.

Тож нові 7 чудес світу такі:
• Великий китайський мур, Китай🇨🇳
• Петра, Йорданія🇵🇸
• Тадж-Махал, Індія🇮🇳
• Колізей, Італія🇮🇹
• Мачу-Пікчу, Перу🇵🇪
• Христос Спаситель, Бразилія🇧🇷
• Чичен-Іца, Мексика🇲🇽

До речі, серед інших кандидатів, які брали участь в проєкті була Батьківщина-Мати, що у Києві.🇺🇦

Ковбаса

16 Jan, 11:27


Доброго дня🌞 Вибачайте, що вчора не було посту, буду виправлятися. У нас сьогодні краєзнавча тема. Усі чули, що існує 7 чудес світу таких як: Піраміди Квіру, Статуя Зевса і так далі... Але чи ви знали що є нові ??? Тому сьогоднішня тема за них🗿

Ковбаса

14 Jan, 09:13


2,5 мільярдів років тому одні бактерії спочатку провели масовий геноцид інших, а потім заморозили Землю🥶

Гуро́нське зледеніння — одне з найдавніших і найдовших зледенінь (300 млн р.) в геологічній історії Землі. 🌍
Причиною цього зледеніння стало виникнення фотосинтезу у ціанобактерій.

Ціанобактерії — тип бактерій, що отримують необхідну енергію через фотосинтез, це найбільша та найважливіша за впливом на біосферу група живих організмів на Землі.🦠
Якщо коротко, то ці бактерії почали вивільняти забагато кисню, що змінило склад атмосфери і призвело до зникнення парникового ефекту, і температура Землі почала знижуватися.

Збільшення кількості кисню в атмосфері призвело до першого масового вимирання анаеробних організмів, для яких кисень був токсичний. Наступне зледеніння викликало вимирання і самих ціанобактерій.

Зледеніння закінчилося з відновленням в атмосфері кількості двоокису вуглецю, що знову викликав парниковий ефект. Ймовірно вуглекислий газ потрапив у повітря через вулканічну діяльність Землі.🌋

Ковбаса

14 Jan, 09:13


Продуктивного вівторка вам!💸

І як завжди для вас нова порція знань для роздумів📰
У всіх уже прийшла зима?☃️ Чи поки тільки холод, але без снігу🥶? В честь цього для вас історія про льодовиковий період.

Приємного читання!📚

Ковбаса

13 Jan, 08:54


Доброго ранку усім! Пропоную вам почати свій тиждень зі здорового сніданку ну а точніше від крутого доповнення, що здатне поліпшити ваше самопочуття на все життя!

Від давнини до сьогодення: як кориця покращує здоров'я.🏥

Кориця має довгу і захопливу історію, яка сягає тисячоліть назад. Вперше про корицю згадується ще в 2800 році до нашої ери у китайських медичних текстах. В древньому Єгипті корицю використовували для бальзамування і як лікарський засіб. Її також згадували у Біблії та творах античних авторів, таких як Геродот. У середньовіччі кориця стала важливою частиною торгівлі між Європою і Близьким Сходом. Вона була настільки цінною, що вважалася даром для королів і богів.

Протягом століть корицю використовували не лише як пряність, але й як лікарський засіб для лікування різних захворювань. Сьогодні ж наукові дослідження підтверджують, що кориця має багато корисних властивостей для здоров'я, зокрема покращує пам'ять та концентрацію, а також може запобігти хворобі Альцгеймера.

А тепер детальніше про властивості

1. Антиоксиданти🧠: Кориця багата на антиоксиданти, які допомагають захищати мозок від окислювального стресу.
2. Коричний альдегід: Цей компонент кориці підтримує роботу мозку, що покращує пам'ять та концентрацію.
3. Протизапальні властивості🛡: Кориця містить речовини, які усувають запалення, що може допомогти запобігти нейродегенеративним захворюванням.
4. Зниження ризиків📉: Вживання кориці може знизити ризики розвитку хвороб Альцгеймера та Паркінсона.
5. Підтримка навчання📖: Кориця допомагає створювати нові зв'язки між нейронами, що підтримує здатність до навчання.

Звісно це все дуже круто, але може якось би пояснити як його використовувати щоб досягти ось тих корисних результатів про які ти пишеш. І я з вами згоден, саме тому ось вам практичне застосування.

1. Додавайте корицю до їжі🍪: Присипте трохи меленої кориці на ранкову вівсяну кашу, скибки яблук або кільця бананів.
2. Кориця у каві☕️: Додайте корицю до вашої кави або чаю для додаткової стимуляції мозку.
3. Кориця у солодких стравах🧁: Використовуйте корицю у солодких стравах, таких як пудинги або пироги, щоб отримати корисні речовини з приємним смаком.
4. Кориця у ванній🛁: Додайте корицю до ванни для розслаблення та стимуляції мозку.
5. Кориця у масажному маслі: Використовуйте корицю у масажному маслі для масажу шкіри, що допоможе зняти стрес та підтримати здоров'я
6. Ароматерапія маслами кориці: тут все і так зрозуміло.

Вдячний вам усім за уваги, сподіваюся ви дочитали до кінця, буду вдячний за реакції та репости адже інформація корисна для усіх. Гарного усім понеділка!

Ковбаса

10 Jan, 08:55


5 ключових пунктів у зовнішності чоловіка, що привертають увагу жінок

Що саме притягує представниць прекрасної статі і змушує звертати увагу на ті чи інші риси зовнішності та поведінки?
Ми часто чуємо висловлювання про те, що жінкам подобаються високі, широкоплечі та впевнені в собі чоловіки. Але що саме притягує представниць прекрасної статі і змушує звертати увагу на ті чи інші риси зовнішності та поведінки?

По-перше, на сприйняття жінками чоловічої привабливості сильно впливає тестостерон. Цей гормон не лише відповідає за розвиток чоловічих статевих ознак, але й тісно пов'язаний з домінантністю, впевненістю в собі та статусом, інформує 

Схожість з батьком

Ще дідусь Фрейд говорив, що у дівчаток розвивається так званий Едіпів комплекс — неусвідомлений потяг, прагнення до схожості зі своїм батьком. А у хлопчиків, навпаки, до матері.

Вже в самому дитинстві формується підсвідоме уявлення про привабливість рис, притаманних батьку протилежної статі. У більш зрілому віці риси батька жінки можуть несвідомо шукати в партнері.
(я не кажу що це істина для кожного з нас, а що це виключно загальна статистика)

Потяг до представників протилежної статі та їх сприйняття криється саме в несвідомих патернах, закладених у дитинстві у зв'язку з емоційною прив'язаністю до батьків.

Все тому, що чоловік, який має риси, схожі з батьком жінки, несвідомо викликає у неї почуття впевненості та безпеки (якщо стосунки були здорові). Ця схожість може бути виражена у фізичних рисах, манерах поведінки, спільних цінностях або в підході до життя.

Якщо мати відкрити розум і бути готовим для гіркої правди, то за собою можна помітити що, нехай це не усі риси під копірку, але можуть бути якісь певні котрі запам'яталися найсильніше і як раз таки тут і буде схожість.

Відповідність стилю та одягу віку

Перше враження не можна справити двічі.
Одяг та аксесуари повинні відповідати віку чоловіка. Наприклад, яскраві кепки з принтами, кросівки в стилі "скейтер", дуже об'ємні куртки частіше гармонують з образом підлітка.

Якщо такий стиль зберігається в зрілому віці, іноді це сприймається як інфантильність і невміння одягатися відповідно до свого віку. Це моментально вловлюють жінки і вважають непривабливим.

Неохайність vs охайність

Для більшості жінок доглянутий зовнішній вигляд чоловіка має велике значення. Зачесане і чисте волосся, охайні нігті, свіже дихання, відсутність неприємного запаху — всі ці дрібниці дуже і дуже важливі.

Охайність і турбота про свій зовнішній вигляд — це свого роду метафора турботи про партнера і майбутні відносини. Увага до деталей, чистота і доглянутість сформують позитивне перше враження і можуть створити основу для довгострокової взаємодії.

Емоційна виразність

Усмішка по праву вважається одним з найпривабливіших елементів у зовнішності.

Жінки зазвичай звертають увагу на моменти, коли чоловік демонструє свої емоції. Мова обличчя, вираз очей і усмішка можуть передавати чуттєвість, щирість і навіть почуття гумору. Важливо не забувати про те, що щирість важливіша, ніж стандартні стереотипи гарної усмішки.

Статура

Гарна фізична форма і підтягнуте тіло — це те, на що звертають увагу багато жінок при знайомстві з чоловіком. І це невипадково.

На генетичному рівні жіноча психологія так влаштована, що мускулистість сприймається як прояв чоловічої сили. А сильний чоловік інстинктивно розцінюється як здатний захистити потомство і забезпечити його виживання. Звісно це не означає, що це усім притаманно, ми всі унікальні і не можна так однозначно усіх, як то кажуть :" в один кошик".

Постава з прямою спиною і розправленими плечима — про впевненість і повагу до себе. Ця якість зазвичай пов'язана з цілеспрямованістю і активною життєвою позицією, що, звичайно, приваблює жінок.

В кінці від себе додам, що у відносинах головне щире спілкування, і здається наче нічого нового не сказав, але спілкування ключ до розуміння, а якщо розуміти то все ви зробите правильно. Тому на цій ноті я закінчую цю тему і бажаю усім гарної п'ятниці!

Ковбаса

10 Jan, 08:55


Доброго ранку, майже обіду усім. Всесвіт свідок, скорочував як міг, але тексту буде багато, бо тема насправді не тривіальна тема для тематики каналу, але корисна для кожного з нас. Тому, запасайтеся горяченьким, може печиво яке 🍪і гарного вам читання.

Ковбаса

09 Jan, 08:32


Вибори президента США вплинули на кількість відьом🇺🇸

Хоча відьма, знайомий нам персонаж творів фантастики та в сучасному світі вважається пережитком минулого, все ще присутня у наші часи.🧙‍♀️
За сучасності відьмами називають себе багато жінок, які цікавляться спіритуалізмом і належать до вікканства, визнаного однією з офіційних релігій у США й Канаді.

В‌ікка також Pagan Witchcraft — неоязичницький духовний шлях, заснований на вшануванні природи, поширений у різних країнах по всьому світі.🔮

Популярність відьомства на Заході зросла в 1990-х роках після слухань Аніти Гілл й утвердження фемінізму третьої хвилі; а потім знову після перемоги Дональда Трампа на президентських виборах 2016 року та руху #MeToo. Популярність сучасного чаклунства🪄, як пояснює Пем Гроссман, зумовлена пошуками альтернатив інституційній владі, а також способів підключитися до духовності.

Ковбаса

09 Jan, 08:32


Ну шо, четвер, ми на фінішній прямій цього робочого тижня🥵, тому пропоную сьогодні вам легеньку, але неочікувану тему😱
Всі ж ми починали вірити у всіх богів, святих і вищі сили, коли не вивчили параграф, а вчителька заглядає в журнал, щоб викликати до дошки😰?
Або коли вже пройшло 13 хвилин пари, а професор так і не зʼявився, кому ми тільки не молилися, аби він так і не прийшов🙏? То от вам цікавий факт про схожий випадок і трохи пояснення, приємного читання

Ковбаса

08 Jan, 12:04


Цим давньоримським предметом можна вимірювати відстані, битися, перевіряти справжність монет, ворожити, гратися і в'язати рукавички.🤯

Римський додекаедр — невеликий порожнистий об'єкт античної доби, зроблений з бронзи або (рідше) каменю, геометричну форму якого утворюють дванадцять плоских п'ятикутних граней. Вперше знайдені в XVIII ст. і датовані приблизно II—IV століттями.

Очевидна майстерність їх виготовлення свідчить, що додекаедри були цінними. Це підтверджується й тим, що деякі з них були знайдені разом із монетами римської доби. Проте не відомо жодного стародавнього письмового джерела, де згадувалися б ці предмети.

Археологи висунули понад 25 гіпотез призначення додекаедрів, але довести жодну з них не вдалося. В історичній літературі для стислості використовується абревіатура «UGRO» (від англ. Unidentified Gallo-Roman Object — нерозпізнаний галло-римський предмет).🛸

Ковбаса

08 Jan, 12:03


Гарної середи вам!😎
Що ви знаєте про багатозадачність?
В нашому сучасному світі дуже цінується дана навичка, тому пропоную прочитати про те, що сміливо може стати вашим прикладом для наслідування😅

Ковбаса

07 Jan, 11:54


Штаб-квартиру ООН могли розмістити на безлюдному острові🏝

Нейві-Айленд (Navy Island) — невеликий безлюдний лісистий острів на річці Ніагара у провінції Онтаріо, Канада. Національне історичне місце Канади з 1921 року. Площа становить 1,2 км2. На острові у 1837—1838 роках існувала недовготривала Республіка Канада. Острів закритий для відвідувачів і заборонений для кемпінгу.🏕
У 1945 та 1946 роках існувала пропозиція зробити Нейві-Айленд столицею світового миру (World Peace Capital)☮️ і збудувати на ньому штаб-квартиру Організації Об'єднаних Націй. Острів вважався для цього найкращим місцем, оскільки лежав на кордоні між «двома мирними країнами»🇺🇸🇨🇦. Було запропоновано передати острів у розпорядження ООН і передати його урядові Канади, якщо штаб-квартиру вирішать перенести. Згодом її таки перенесли на нинішнє місце у Нью-Йорку

Ковбаса

07 Jan, 11:53


Привіт-привіт😊, сподіваюся вівторок у вас краще, ніж понеділок проходить.
Вам би хотілося мати офіс, котрий стоїть посеред парку та ще й на безлюдному острові? Напевно кожен хоча б раз у житті мріяв пожити на такому острові, та і парко-місце завжди вільне🏝️. Тому пропоную вам прочитати про острів, який міг би увійти в історію, але не склалося…

Ковбаса

06 Jan, 08:23


Доброго ранку, усі готові до понеділка ? От і я не дуже, саме тому робіть чай, каву беріть печивко чи інші смаковими і гайда дивитися цікаві новини😏 Сьогодні мова піде за культовий "кірпіч" Nokia 3310🧱.

Британець з Уельсу виявив, що його телефон Nokia 3310, якого не чіпали 22 роки, все ще працює, що викликало подив і ностальгію серед ентузіастів технологій у всьому світі.
Nokia 3310, відома своєю довговічністю та довготривалою батареєю, колись була основним пристроєм, який хвалили за свою надійність.
Громадянин нещодавно натрапив на свій старий телефон і був здивований, побачивши, що він справний, а батарея зберігає заряд навіть через два десятиліття.

Заліземо під капот⚙️:
Чому саме 3310 тримає заряд так довго?
Літієво-іонна батарея, що досі є золотим стандартом смартфонів, відсутність великої кількості фонових задач по типу GPS і інтернету та чорно - білий дисплей, який дуже помірно використовує заряд батареї.

Напевно ви також задаватися питання стосовно ударостійкого корпусу:
Але нажаль немає ніякої таємниці, при збірці використовуються якісний та товстий пластик, для зменшення шкоди, краї телефона заокруглені та 3310 не має в собі крихких компонентів.

Ковбаса

03 Jan, 10:32


до кінця світу можна доїхати потягом🚂

Поїзд Кінця Світу або Південна залізниця Вогняної Землі🌋 — вузькоколійна залізниця у провінції Вогняна Земля, Аргентина, на якій досі застосовується паровий локомотив. Нині вона працює як історична залізниця в національному парку Вогняна Земля. Вважається найпівденнішою залізницею з тих, що діють, у світі.🗺

На оновленій залізниці потяги вирушають від станції «Кінець світу». Маршрут потяга пролягає вздовж долини Піко до ущелини Торо і далі до станції Cascada de la Macarena, де поїзд робить 15-хвилинну зупинку, протягом якої відвідувачі можуть дізнатися більше про історії та побут племені яґанів, корінного населення Вогняної Землі, а також залізти на оглядовий майданчик.🛤 Далі потяг заїжджає до національного парку, що лежить в долині між горами, і зрештою доїжджає до кінцевої станції El Parque, звідки відвідувачі можуть повернутися на початкову станцію тим самим потягом або продовжити екскурсію по Вогняній Землі.🌎

Ковбаса

03 Jan, 10:31


Доброго ранку усім!🌞 Ні для кого вже не новина що земля кругла, правда ж?) 🌍Ну так от, якщо вона кругла, то кінця світу не існує як от типу у фільмі «Пірати Карибського моря» і тому подібних. Але... що, якщо я скажу, що це не так і все таки він є ?

Ковбаса

02 Jan, 08:15


Доброго ранку усім! Вітаємо вас у Новому Році!🍾⭐️🥂🥃

Сподіваюся, усі вже відійшли від свят. Хоча навіть краще, якщо ні, бо це означає, що ще є час відпочити, бо кому хочеться працювати з 2-го... В будь-якому випадку, ми продовжуємо збирати цікаву інформацію і висвітлювати її сюди. Тому пропоную вам ознайомитися з...

Найповільнішим науковим експериментом

Найповільніший у світі науковий експеримент розпочався у далекому 1927 році і досі триває. Експеримент із падінням смоли потрапив до Книги рекордів Гіннеса як найтриваліший лабораторний експеримент. Створений в Університеті Квінсленду в Брісбені, Австралія, цей експеримент був поставлений професором Томасом Парнеллом, щоб довести студентам, що деякі речовини, які здаються твердими, насправді є надзвичайно в'язкими рідинами.

В'язкість — це науковий термін, що означає, наскільки рідина не піддається течії або руху. Вода, наприклад, зовсім не в'язка. З іншого боку, клей дуже в'язкий. Смола (пек) є похідною від дьогтю і відома як найгустіша у світі рідина. Її колись використовували для гідроізоляції човнів.

Пояснення експерименту: щоб розпочати експеримент, професор Парнелл нагрівав зразок пеку, налив його в скляну воронку та дав йому охолонути. Через три роки він відрізав ніжку лійки, і з того часу смола повільно капала з воронки. На сьогодні було дев'ять падінь за майже 100 років від початку експерименту. Остання крапля впала у квітні 2014 року, коли восьма і дев'ята краплі об'єдналися і впали разом.

Експеримент триває й досі, а 10-та крапля, як очікується, впаде в будь-який момент до кінця 2020-х років.

Цікавий факт:

Попри те, що експеримент здається простим, жодного з падінь крапель не вдалося зафіксувати на відео в режимі реального часу. Камери завжди фіксували різні технічні проблеми або перебої саме в той момент, коли крапля мала впасти, або сіла камера і тому подібне

Ковбаса

31 Dec, 17:42


З Новим роком!
Нехай 2025 рік принесе нам довгоочікуваний мир, справжню радість без провини і натхнення на відродження.
Бажаємо здоров’я, щасливих моментів і здійснення всіх мрій!
Залишайтеся з нами в новому році і вас чекає багато цікавого. Вдячні за те, що Ви з нами🫶🏻

Ковбаса

31 Dec, 08:02


Доброго раночку усім! Я не втримався і вирішив розширити наш кругозір про Новий Рік, а точніше про те, звідки воно узялося в інших країнах.

Про Новий Рік: історія виникнення і цікаві традиції🎄

У більшості давніх народів святкування Нового року збігалося з початком відродження природи й відбувалося зазвичай до березня.

На думку науковців, найдавнішою є традиція святкування Нового року у давньому Межиріччі. Усі землеробські роботи вони починали наприкінці березня, після того, як прибувала вода у річках Тигрі та Євфраті. Початок нового кліматичного сезону пов'язували з перемогою світлого бога Мардука над силами руйнування й смерті.
Цю подію відзначали протягом 12 днів ходами, карнавалами, маскарадами тощо. У цей час забороняли працювати, карати, вершити суди. Клинопис на одній із глиняних табличок розповідає, що це були дні «неприборканої волі, коли весь світовий порядок ставили догори дриґом. Раб перетворювався на пана».

В давньому Єгипті (мабуть, ще тоді, коли він був Хемітом) Новий рік святкували в час розливу Нілу, коли сходила священна зірка Сіріус (з липня до вересня) і починався перший сезон давньоєгипетського року — «ахет». Розлив Нілу називали приходом Хапі — бога Верхнього і Нижнього Нілу. Це були святі часи для Хеміту/Єгипту, адже посуха ставила під загрозу саме існування землеробської країни. Тому зі сходом Сіріуса давні хеміти (а згодом — єгиптяни), які на ту пору закінчували сівбу, починали новий період життя.
Жерці розраховували день прибуття води і напередодні призначеної дати народ збирався на березі й радо вітав вали води, що йшли з півдня на північ.

У давніх римлян рік складався з десяти місяців і мав 304 дні, а зиму не поділяли на місяці. Початком року вважали березень, що збігався з початком польових робіт. Послідовність місяців відображена на латинських назвах деяких місяців (напр., лат. September (вересень) — буквально — сьомий, лат. October (жовтень) — буквально — восьмий і т. д.). Цар Нума Помпілій збільшив кількість місяців на два — Ianuarius (січень) та Februarius (лютий), названі на честь богів Януса та Феба. 153 року до н. е. початок року перенесли на 1 січня.
У 46 році до н. е. римський імператор Юлій Цезар реформував календар, який згодом отримав назву юліанського, однак 1 січня залишили початком року. У цей день Римляни приносили жертви Янусу й починали з нього великі заходи, вважаючи перший день року сприятливим. У цей день у Давньому Римі зазвичай відпускали на волю рабів.

За Візантійською традицією початком церковного року («Новоліття») вважають 1 вересня. Свято новоліття затверджено на Першому Нікейському соборі та, згідно з переказами, пов'язане з початком проповіді Ісуса Христа після Його Водохрещення й спокус від диявола в пустелі. У цей день Ісус Христос почав проповідь Царства Божого й уперше засвідчив виконання давньозавітних пророцтв про пришестя Месії (Сина Божого) і тим самим про кінець Давнього й початок Нового Заповіту.


В Італії святкування Нового року починають 6 січня, коли прямо з вікон викидають все зайве у господарстві. В Південно-Африканській республіці відзначають свято викиданням холодильників. У Румунії в Новий рік розмовляють з тваринами через середньовічне повір'я про новорічні дива. А в чилійському містечку Талька Новий рік зустрічають на кладовищі: об 11-ій вечора ворота кладовища урочисто відчиняє війт Тальки, потім відбувається поминальна церковна служба, і люди йдуть до могил своїх родичів зі свічками та квітами. В Ірландії по стінах і дверях стукають буханцем хліба, щоб вигнати з дому злих духів.

Ковбаса

30 Dec, 08:10


Доброго ранку усім! От і пролетіли вихідні, і почався новий тиждень. Сподіваюся, вам усім видали вихідні на Новий рік, бо все-таки на свята хочеться побути вдома. Я пропоную почати понеділок легко та почитати про щось нейтральне. Пам'ятаю, у школі на уроках історії ми завжди вчили параграфи, робили контурні карти, іноді нам навіть зображення показували. Але не завжди розказували цікаві деталі стосовно цих зображень, тому я хочу вам розказати саме ці цікаві факти, а точніше один з них, за період XVI-XVII століть.

Історія у деталях: чому люди носили величезні коміри в XVI-XVII століттях

За словами історикині Емі Боїнгтон, величезні коміри зі складками носили чоловіки, жінки та діти. На початку своєї популярності — в середині XVI століття — вони були досить маленькими і призначалися для захисту дублету (це чоловічий верхній одяг) від плям, які могли з’явитися від їжі та пиття. Але з часом коміри стали складнішими за розміром та дизайном.

Коміри були білими, їх шили з лляного батиста і накрохмалювали, щоб надати цього дивовижного ефекту. Пізніше коміри стали окремими предметами одягу і зав’язувалися ззаду.

Вони були символом багатства і статусу, тому що потрібно багато сил, щоб створити ці бездоганні форми. Ця конкретна складка називається "вісімкою", і знадобилося б багато часу, щоб накрохмалити її до такої форми, тим самим вказуючи на те, що людина, яка носила такий комір, була дуже багата і могла дозволити собі такий аксесуар.

І чим більше "вісімок", тим вона багатша, тому що на це пішло б ще більше часу. Мереживні коміри незабаром стали популярними, тому що вони знову дозволяли робити складнішу деталізацію. А багатошарові мереживні коміри знову припускали, що ця людина була неймовірно багата, а також неймовірно модна.

Окрім візуального ефекту, накрохмалені коміри мали ще одну практичну функцію. Вони не лише захищали одяг від забруднень, але й підтримували поставу. Широкий і жорсткий комір змушував людину тримати голову високо, що додатково підкреслювало їхній статус і елегантність.

На початку XVII століття ці великі круглі коміри вийшли з моди і були замінені іншими — комірами-стійками з декольте. Однак і в цьому варіанті все одно можна помітити, що складне драпування збереглося.

Ковбаса

27 Dec, 08:05


Доброго ранку, сьогодні я приніс вам гарні новини! П'ятниця🍾 вже прямо отут, а це означає що ще трішечки до вихідних )
Побачив дуже цікаве відео про колективний розум і про вирішення комплексних задач, але не зовсім традиційними виконавцями. Тому сподіваюся це відео змінить ваше уявлення про цих істот🐾. Але почнемо з коротенького вступу.

Колективний розум
Це концепція, коли група індивідуальних організмів або людей працює разом, створюючи новий рівень інтелекту і здатностей, що значно перевершують можливості кожного з учасників окремо. Ця взаємодія дозволяє групі вирішувати складні задачі, досягаючи результатів, які були б неможливими для однієї особи.

Нові дослідження показують, як колонії мурах демонструють надзвичайні колективні здібності до вирішення задач, що виникають з дивовижно простих індивідуальних поведінок. У той час як одна мураха стикається з складними геометричними викликами, групи з 80 мурах працюють в ідеальній синхронізації, розв'язуючи складні головоломки.

Що робить це відкриття вражаючим, це те, як колонія досягає цього. Без жодного центрального керівництва або складної комунікації ці крихітні комахи створюють виникаючий інтелект через локальні взаємодії та хімічні сигнали. Колонія фактично стає "суперорганізмом", де сестринські мурахи працюють зі спільною метою та колективною пам'яттю.

Найбільш захопливий аспект полягає в тому, як мурахи кодують короткострокову пам'ять у своїй внутрішній упорядкованій системі, що дозволяє їм уникати повторення помилок і дотримуватися успішних стратегій. Це не просто випадкова співпраця – це витончена форма розподіленого інтелекту, де ціле дійсно стає більшим за суму своїх частин.

Це дослідження кардинально змінює наше розуміння колективного інтелекту, показуючи, як складне вирішення проблем може виникати з простих одиниць, що працюють в гармонії. Це потужне нагадування про те, що найвражаючі досягнення природи часто не походять від індивідуальної геніальності, а від тонкого танцю багатьох умів, що працюють як одне ціле.

Ковбаса

26 Dec, 08:06


Доброго ранку усім! Якось я вже писав про цікаві технології, які так і не надійшли до наших рук - кінцевих користувачів, тому сьогодні я хотів би розказати вам саме про ці технології.

#Втрачені_технології
Пристрої, які не змогли підкорити ринок

1. Google Glass 🕶️

Це розумні окуляри, які мали на меті перетворити наше уявлення про носимі технології. Ці окуляри оснащені вбудованою камерою, мікрофоном, сенсорним дисплеєм і підключенням до інтернету. Вони дозволяли робити фотографії та відео, отримувати сповіщення, проводити пошук в інтернеті та багато іншого, просто подивившись через окуляри. Звісно, вже є такі аналоги, як Apple Vision, і вони є головним конкурентом на сьогоднішній день. Але у випадку Google Glass вони набагато компактніші і мають свої переваги. На жаль, в Україні їх все одно не можна було б придбати, бо відповідно до наших законів Google Glass трактуються як шпигунське обладнання.

Користувачі могли керувати Google Glass за допомогою голосових команд і жестів. Наприклад, можна було сказати "Окей, Google, зроби фото", і окуляри робили знімок. Google Glass обіцяли зручність і інтерактивність, роблячи технології більш доступними і природними у використанні. Проте пристрій зіткнувся з проблемами конфіденційності та низькою популярністю через високу ціну і незручність використання.

2. Segway🛴

Segway – це самобалансуючий транспортний засіб, який виглядає як платформа з двома колесами та кермом. Він працює за допомогою гіроскопів і сенсорів, які підтримують рівновагу. Користувач стає на платформу, тримаючись за кермо, і нахиляючись вперед або назад, керує рухом пристрою. Segway був спроектований для легкого і зручного переміщення в міських умовах. Сьогодні ми вже маємо електросамокати і вони мають повний функціонал сіґвея, і місцями навіть більше, звісно окрім само балансування. Але на момент розробки першого сіґвея, за вікном був 1985 рік, а повноцінно на ринок вони вийшли у 2019-2020 роках.

Segway мав стати новим засобом міського транспорту, забезпечуючи екологічно чистий спосіб переміщення. Його проста система управління дозволяла легко маневрувати на тротуарах та вузьких вуличках. Проте через високу ціну, складність використання в деяких умовах та загальні проблеми з прийняттям на ринку, Segway не зміг стати масово популярним.

3. Apple Newton📟

Apple Newton був одним із перших персональних цифрових асистентів (PDA), розроблених для того, щоб допомагати користувачам організовувати свої справи. Пристрій мав сенсорний екран і працював зі стилусом, що дозволяло робити нотатки, зберігати контакти та планувати зустрічі. Однією з ключових функцій Newton було розпізнавання рукописного тексту, що, однак, працювало не завжди точно. Фактично це був кишеньковий персональний комп'ютер - КПК. Можна навіть сказати, що це був прототип першого смартфона, але це був, на секундочку, 1999 рік. Для порівняння, перший айфон вийшов у 2007 році.

Apple Newton обіцяв значну продуктивність на ходу, дозволяючи користувачам зберігати і організовувати інформацію цифровим способом. Проте через високу ціну, обмежену продуктивність, проблеми з розпізнаванням тексту та найкритичніший аспект – він не вміщувався до кишені сорочки, брюк та пальто. Через це пристрій не набув популярності і був знятий з виробництва.

Ковбаса

25 Dec, 08:09


Таємниче магнітне поле Місяця: відродження перед зникненням 🌔

Близько 2,8 мільярдів років тому щось змусило магнітне поле Місяця увімкнутися, а потім знову зникнути. Дослідники ще намагаються зрозуміти, як магнітне поле супутника, що слабшало, змогло відновитися на деякий час перед остаточним зникненням.

У минулому Місяць мав магнітне поле, подібне до земного. Однак, на відміну від Землі, внутрішнє ядро Місяця з часом затверділо, і магнітне поле зникло. Але перед тим, як остаточно зникнути, воно на деякий час відродилося.

Ці висновки зроблені на основі зразків місячного реголіту ( це верхній шар пилу та дрібних каменів, що покриває поверхню Місяця), доставлених на Землю місією Chang'e 6, яка вперше доставила зразки ґрунту зі зворотного боку Місяця. Аналіз цього матеріалу показав, що магнітне поле Місяця близько 2,8 мільярда років тому посилилося до 5-21 мікротесли. Це значно більше, ніж вважалося раніше.

І все таки, яка важливість цієї події для нас? Зараз поясню простими словами.

Магнітне поле – це як невидимий щит, який захищає планету чи супутник від космічного випромінювання та заряджених частинок сонячного вітру.

1. Захист поверхні: Магнітне поле Місяця в минулому захищало його поверхню від шкідливого космічного випромінювання. Коли поле зникло, поверхня Місяця стала більш уразливою до цього випромінювання.

2. Вплив на атмосферу: Хоча Місяць не має атмосфери, подібної до земної, наявність або відсутність магнітного поля впливає на поведінку частинок навколо нього. На Землі, наприклад, магнітне поле допомагає утримувати атмосферу.

3. Геологічні процеси: Відновлення магнітного поля вказує на зміни всередині Місяця, такі як магматичні процеси або кристалізація ядра. Ці процеси впливають на структуру та еволюцію планети.

4. Відкриття для науки: Зрозуміння, чому магнітне поле Місяця відновилося перед зникненням, допомагає вченим краще розуміти історію нашого супутника та його внутрішні процеси. Це може також надати підказки про поведінку магнітних полів на інших планетах та супутниках у нашій Сонячній системі.

Ковбаса

24 Dec, 08:16


Доброго ранку усім! Сьогодні останній пост стосовно Різдвяних традицій і після цього повертаємося до звичайного циклу новин, а тим часом, пропоную продовжити різдвяну тему і поговорити про новорічні ялинки і сосни🎄. І я зараз не про їхню ціну💸, а про історію виникнення традиції прикрашати вічнозелені дерева на Різдво.

🌲Звичай прикрашати ялинку на Різдво вперше з'явився у середньовічній Лівонії (сучасні Естонія та Латвія), а також на території сучасної Німеччини, де християни-протестанти приносили у свої домівки прикрашені дерева. У Німеччині, яка вважається країною, звідки походить різдвяна ялинка, вона асоціюється зі святим Боніфатієм. За межами лютеранських районів Німеччини та прибалтійських губерній, зокрема і на території сучасної України, різдвяна ялинка набула популярності у другій половині XIX століття.

Появу ялинки у XVI столітті іноді пов’язують з протестантським християнським реформатором Мартіном Лютером, який, за легендою, вперше додав запалені свічки до вічнозеленого дерева. У християнстві ялина спочатку символізувала «райське дерево» для вигнання Адама і Єви з раю.

Одна з найдавніших письмових згадок про ялинку датується 1527 роком. Можна прочитати в актах правителів Майну: «різдвяної ялинки» в Хюбнервальді в Штокштадт-ам-Майн. Наступне повідомлення про ялинку також надходить зі Страсбурга. У документі, написаному між 1642 і 1646 роками, теолог Йоганн Конрад Даннгауер лютував проти звичаю встановлювати різдвяні ялинки в будинках: «Серед інших дрібниць, щоб часто святкувати стару різдвяну пору більше, ніж Божим словом, є ще ялинка, яку ставлять вдома, яку обвішують лялечками та цукром. Звідки взялась звичка, я не знаю; це дитячі ігри". З першої половини XVIII століття новини про ялинку почастішали. Хоча католицька церква здавна вважала вертеп більш символічним, з часом вона також перейняла звичай виставляти ялинку.

Приблизно з 1800 року до середини 20 століття прикрашена різдвяна ялинка, яку вперше запалювали напередодні Різдва разом із подарунками під нею, була основою німецького Різдва. До Північної Америки ялинка потрапила через німецьких емігрантів і моряків. Коли англійська королева Вікторія пошлюбила Альберта Саксен-Кобург-Готського в 1840 році, ялинка потрапила в Лондон. Нідерланди, Петербург де ця традиція була поширена лише у найвищих колах, та Італія також завдячують своїми ялинками німцям.

Католицька церква довго чинила опір цьому звичаю лютеранської церкви. Перша різдвяна ялинка з'явилась у Ватикані лише в 1982 році. Після того, як католицька церква поступово почала схвалювати цю традицію, ялинки почали урочисто вбирати у Центральній, Північній Європі, а з XIX століття — у Франції та Англії.

До України звичай ставити на свята ялинку прийшов із Західної Європи. Першу різдвяну ялинку в Одесі встановили у грудні 1811 року для різдвяного балу, який дав градоначальник Одеси та генерал-губернатор граф Еммануїл Йосипович Рішельє на честь дочки княгині Марії Наришкіної Софії. На початку XX століття більшість українських селян, для яких головним атрибутом Різдва залишався дідух, не рубала на свято ялинок, але традиція прикрашання різдвяної ялинки на Святвечір вже на той час побутувала серед заможних українців.

Ковбаса

23 Dec, 13:53


Різдвяні прикраси українців 🎄
Така звична для нас різдвяна ялинка чи сосна не завжди була головним атрибутом та прикрасою у різдвяний період у наших предків. Тому пропоную трохи більше дізнатися про прикраси, якими прикрашали сові домівки наші пращури. Можливо, щось із цього списку досі ж традицією у ваших сімʼях.

«Хлібне дерево» (дідух) 🌾— звичайно заносять в хату перед Святою вечерею. Це українська різдвяна прикраса з колосків, первісно — язичницький ідол, символ предка-покровителя, зачинателя роду; а також — символ урожаю, добробуту, багатства. Дідух має вигляд вертикального поставленого снопа, що складається з найкращого збіжжя, може прикрашатися кольоровими нитками, стрічками, квітами, плодами.

Солома-«баба» 🪹— до початку Святвечора соломою чи сіном устеляли підлогу, стіл під скатертиною, лави для сидіння, а на покуті з сіна звивали подобу гнізда, у яке потім ставили Дідуха, горщик з кутею, обрядовий хліб.

Різдвяний «павук» (чи просто павуки) — це плетені з соломи чи очерету пірамідки, їх вішають на вікно чи під стелею на сволоці. Це традиційна прикраса оселі в Україні на різдвяні й новорічні свята, виготовлена з соломи. «Павук» складається з соломинок, які утворюють ромбоїд з підвішеними до його вершин меншими ромбоїдами. Завдяки легкості конструкції, вона постійно рухається під впливом потоків повітря.

Їжачок 🦔— виготовлена з глини або тіста фігурка-прикраса оселі на різдвяні і новорічні свята. Символіка цієї прикраси до кінця не з'ясована. Можливо, це символ Нового року, оскільки саме з їжаками за язичницьких та античних часів було пов'язане святкування початку весни, а Новий рік у стародавніх слов'ян починався в березні.

Голуби 🕊— птахи, виготовлені з випорожненого яйця та кольорового паперу, з якого робили крила, просовуючи папір у дві дірки, зроблені в шкарлупі. Їх підвішували до стелі. Ці голуби, найімовірніше, є символами тих голубів, про яких співається в древніх українських колядках, що вони брали участь у створенні Всесвіту.

Геометричні прикраси на вікнах ⭐️— із соломи робили ромби, трикутники, квадрати і вставляли їх між подвійними рамами вікон. Це, як і різдвяний павук, символ космосу, сузір'їв. Напередодні свята «Водохрещі» на рамах вікон і дверей чіпляли зроблені з соломи хрестики різної форми.

Плуг, сокира🪓 — до Святвечора вносили до хати частини справжнього сільськогосподарського плуга або ярмо, і сокиру, або виготовляли їх маленькі фігурки з глини чи тіста.

Перевесла 🌾— кладуть на стіл під макітру з кутею. Їх в'яжуть з пшениці, жита, вівса і льону, виглядають як джгут із скрученої соломи для перев'язування снопів.

Різдвяна зірка (звізда, звїзда) 🌟- традиційний атрибут різдвяного обряду колядування, в деяких областях називають вертепом. Різдвяна зірка — атрибут пов'язаний з народженням Ісуса Христа, адже чудесне народження провістила саме «Вифлеємська зірка»

Свічник-трійця 🕯— традиційний обрядовий свічник українців, який використовували під час великих свят, пов'язаних зі стародавнім язичницьким культом вогню й води (Водохреща, Стрітення). За формою нагадує тризуб, державний герб України. Виготовлявся раніше з дерева. Попри те, що в етнографічних працях немає чіткої згадки про застосування цього свічника під час свята Різдва Христового (Коляди), однак текст древньої різдвяної колядки про трійцю, що горіла на дереві, переконливо свідчить, що його таки використовували.

Ковбаса

06 Dec, 14:06


Частина друга:

Орден майора СМЕРШ
Усі ці мистецькі твори повернулися до німецьких і європейських музеїв, а гроші та валюту перевезли до Франкфурта, в одне з уцілілих відділень державного банку. На Потсдамській конференції було вирішено розділити золотовалютні запаси поваленого "рейху" між чотирма країнами-переможницями у Другій світовій війні. Але Сталін відмовився від частки СРСР в обмін на активи країн Східної Європи. Щось усі західні союзники СРСР все ж таки передали, зокрема 800 мішків з радянськими рублями.

У книзі "Нацистське золото" йдеться, головним чином, про пошуки в країнах Західної Європи та Південної Америки і про те, що ще може зберігатися у приватних сейфах швейцарських та британських банків. Але також йдеться і про зникнення частини золотовалютного запасу "третього рейху" (тієї, що не встигли вивезти з підвалів одного з відділень Рейхсбанку до падіння Берліна), до якого був причетний і Радянський Союз.

14 травня 1945 року працівників Рейхсбанку, у яких були ключі від сейфів, привезли до цього відділення. Їх зустрів, як розповідається у книзі, "майор секретної служби" Федір Новиков (очевидно, йдеться про начальника ОКР СМЕРШ 265-ї стрілецької дивізії майора Федора Володимировича Новикова) і зажадав відкрити сейфи. У них виявилося 90 золотих злитків і понад чотири з половиною мільйони золотих монет – доларів, соверенів, франків і гульденів, а також доларові облігації на суму 400 мільйонів доларів.

Після опису сейфи знову закрили, і ключі Новиков забрав собі. Через кілька днів вміст сейфів зник. А ще через місяць майор СМЕРШ Федір Новиков був нагороджений орденом Червоного Прапора. Вартість лише цих золотих злитків, як підрахували автори книги, склала б сьогодні понад 18 мільйонів доларів.

Куди поділося золото?
Але найбільший шматок "золотого пирога", який досі не знайдений, – це ті приблизно 7% золотовалютного запасу "рейху", які вивіз до Баварії оберштурмбанфюрер СС Фрідріх Йозеф Раух. У 1945 році його арештували американці, і він багато що їм розповів про евакуацію золота. Якусь частину його знайшли, але дуже мало. Де решта, Раух сказати не міг (або не хотів). У квітні 1945 року він залишив цінний вантаж у казармах гірських єгерів у Баварії. Що сталося із золотом потім, Раух нібито не знав.

Озеро Топліце

Куди поділося золото нацистів, включаючи залишок золотовалютних резервів із Рейхсбанку, досі йдуть суперечки. Є багато версій, зокрема й неймовірних. Найдостовірнішою вважається версія, згідно з якою частину золота треба шукати на дні озера Топліце в Австрії, приблизно за сто кілометрів від Зальцбурга.

29 квітня 1945 року есесівці дійсно затопили в цьому озері, яке знаходиться у важкодоступному гірському районі і в якому нацисти випробовували нову військово-морську техніку, якісь ящики. Шукати їх почали відразу після закінчення війни. У 1959 році на дні знайшли не золото, а підроблені фунти стерлінгів, з допомогою яких нацисти, розкидаючи їх над територією Великобританії, хотіли досягти колапсу її фінансової системи. Більше у цьому озері, глибина якого місцями становить понад сто метрів, поки що нічого не знайшли, хоча використовували навіть надсучасні глибоководні апарати.

Самодіяльних шукачів скарбів тут давно вже немає: австрійська влада забороняє будь-які пошуки без спеціального дозволу. Тож питання про те, де саме знаходиться нацистське золото – у Топліце, на дні інших гірських озер, у покинутих глибоких шахтах або в анонімних сейфах відомих банків – досі залишається.

Ковбаса

06 Dec, 08:24


Усім доброго дня! Сьогодні буде 2 пости бо тема досить об'ємна і насправді у мене зайняло багато часу щоб зібрати інфу, і вона по справжньому цікава (принаймні на мій погляд), тому пропоную вам теж з цим ознайомитися.

Частина перша:
Нерозкриті таємниці нацистського золота
Навколо зниклого після Другої світової війни нацистського золота складено неймовірно багато легенд. Але почнемо з історії.

Бомбардування Берліна
3 лютого 1945 року було найбільш руйнівним авіанальотом на столицю "третього рейху" у останні місяці Другої світової війни. Американські та британські бомбардувальники скинули на місто тисячі тонн бомб. Три тисячі людей загинули, 120 тисяч залишились без даху над головою. Вулицями не можна було пройти через завали та великі воронки.

Мішки з грошима та золоті злитки
Будівля Рейхсбанку також була пошкоджена, але золото, грошові купюри, валютні резерви та інші цінності, що зберігались у його глибоких підвалах та товстих сейфах, не постраждали. Проте керівництво "третього рейху" вирішило якнайшвидше евакуювати їх із небезпечної зони. Спочатку зайнялися мішками з грошима, включаючи мільярд рейхсмарок та 4 мільйони доларів. За ними пішов золотий запас "рейху". Його вирішили сховати в соляній шахті "Кайзерода" у Тюрингії, розташованій за 300 кілометрів від Берліна.

У суворій секретності золотий запас вагою близько ста тонн та вартістю 200 мільйонів доларів був завантажений у спеціальні ешелони та перевезений до Тюрингії, а потім у важкі вантажівки та до шахти. Це сховище мало стати тимчасовим пунктом, але швидкий наступ американців порушив плани нацистів.


Секретне сховище в соляній шахті
Що ж до золота та грошей, схованих у соляній шахті "Кайзерода"? Їх знайшли майже випадково. 6 квітня американський військовий патруль підвозив двох французьких робітниць, які, проїжджаючи повз шахту, сказали солдатам: "Тут нацисти щось сховали. Здається, золото". Того ж дня американці спустилися в шахту і на глибині 640 метрів знайшли спочатку мішки з рейхсмарками, а потім, підірвавши частину свіжої цегляної кладки з сталевими дверима, що закривали вхід в один із підземних залів, виявили у величезній печері сім тисяч мішків з іноземною валютою, золотими та срібними монетами, золотими коронками та пломбами, залишками від ув'язнених концтаборів, валізами та скринями з коштовностями, а головне – вісім з половиною тисяч золотих злитків. Це була більша частина (понад 90%) золотовалютних запасів із підвалів Рейхсбанку.

Не таке воно і секретне, якщо за нього перехожі знали 😂

Ковбаса

05 Dec, 08:29


Доброго дня усім! Сьогоднішній пост буде розбито на 2 частини. 1 - Скарби Ліми, 2 - Золото 3го рейху. Справа у тому, що за скарби Ліми дуже мало інформації, а про золото рівно навпаки 🫠тому, готуємося читати 🤓

Скарб Ліми
У 1821 році іспанські колоністи вивезли величезний скарб із Ліми, який мав бути доставлений до Іспанії. Але капітан корабля, дізнавшись про вміст вантажу, вирішив сховати його на острові Кокос біля узбережжя Коста-Ріки. З того часу доля скарбу залишилася невідомою, як і самого капітана. Вважається, що він містить золоті монети, коштовності та інші цінності на суму понад 200 мільйонів доларів.

Легенди про скарб Ліми
Скарб Ліми оточений численними легендами та чутками. За однією з них, капітан корабля, намагаючись приховати скарб, закопав його на острові Кокос і залишився жити серед місцевих жителів, аби не повернутися до Іспанії. Інша легенда стверджує, що капітан був убитий своїм екіпажем після того, як заховав скарб, а місце його заховання залишилося невідомим.

Пошуки скарбу
За останні два століття безліч шукачів скарбів вирушали на острів Кокос у спробі знайти легендарний скарб Ліми. Було проведено кілька експедицій, але жодна з них не принесла успіху. Острів Кокос так і залишається місцем таємничих пошуків та нездійснених надій

Ковбаса

04 Dec, 08:07


Усім доброго ранку. Я от перечитав учорашній пост і типу наче те, що треба, але не вистачає якихось деталей, правда ж? Тому пропоную розібрати трошки детальніше кожен з них, щоб мати історичний контекст.

Скарб Тутанхамона

Я впевнений, що усі за нього чули, принаймні його прізвище, бо заголовок каже сам за себе. Не думаю, що варто на цьому акцентувати увагу, тому одразу підемо далі.

Скарби ордена Тамплієрів

Орден Тамплієрів, офіційно відомий як Орден бідних лицарів Христа і храму Соломона, був заснований у 1119 році групою лицарів під керівництвом Гуго де Пейна. Основною метою ордену було забезпечення безпеки християнських паломників на шляху до Святої землі під час хрестових походів. За короткий час Тамплієри стали дуже впливовими та багатими завдяки значним пожертвам від королів, дворян та церкви.

Завдяки своїм військовим перемогам, впливу та підтримці з боку королів і папи римського, Тамплієри накопичили величезні багатства, що включали землю, замки, гроші та коштовності.

Легенди про скарби Тамплієрів включають золоті монети, коштовності та навіть такі реліквії, як Святий Грааль і Ковчег Завіту. Кажуть, що ці багатства були заховані у різних місцях по всій Європі, в тому числі в підземеллях замків, у старих церквах, а також на островах.

Відомі легенди коротко:

1. Скарби в Шотландії: Деякі вважають, що частина скарбів Тамплієрів була захована в Шотландії, зокрема в замку Розлін, який є предметом багатьох міфів та легенд, пов'язаних з орденом.

2. Скарби на островах Нового Світу: Існують легенди, що деякі таємничі скарби могли бути вивезені до Нового Світу, де їх ще не знайшли і на островах, що не були нанесені на карту.

У 1307 році король Франції Філіп IV, сподіваючись захопити багатства ордену, розпочав арешти Тамплієрів. В результаті численних катувань багато членів ордену були змушені зізнатись у єресі та інших злочинах. У 1312 році папа римський Климент V офіційно розпустив орден. Проте багатства Тамплієрів, як і раніше, залишаються загадкою.

Ковбаса

03 Dec, 08:09


Загублені скарби людства

Протягом століть історія зберігала таємниці про величезні скарби, які зникли безвісти. Ось сім найвідоміших скарбів, які досі не знайдені:

1. Скарб фараона Тутанхамона: У 1922 році археологи знайшли безліч коштовностей у гробниці Тутанхамона, але частина скарбів так і не була знайдена.

2. Скарби ордена тамплієрів: Після знищення ордену в 1307 році їхні багатства, можливо, були сховані в підземеллях Європи або на островах Нового Світу.

3. Скарб Ліми: У 1821 році іспанські колоністи вивезли величезний скарб з Ліми, але його подальша доля залишилася невідомою.

4. Золото Третього рейху: Наприкінці Другої світової війни чимало нацистських скарбів зникли, зокрема Золотий потяг, який нібито перевозив скарби рейху.

5. Наполеонівські скарби на Березині: Під час відступу армії Наполеона з Росії у 1812 році багато цінностей були залишені або затоплені в річці Березина.

6. Бурштинова кімната: Створена на початку XVIII століття, ця кімната зникла під час Другої світової війни і досі невідомо, куди поділися бурштинові панелі.

7. Скарб Флітвудської бухти: Легенда про піратів, які заховали свій здобуток у 1700-х роках у Флітвудській бухті, досі не підтверджена знайденим скарбом.

Ковбаса

02 Dec, 15:49


"Як не стати героєм мемів про прання: покрокова інструкція"

Смішно але зі статистики в інтернеті, не усі знають для чого призначені 3 відсіки для порошку у пральній машині. І сьогодні я хочу розставити усі крапки над "і". Тому, що насправді і куди треба лити/засипати ???

"Найбільший відсік призначений для звичайного мийного засобу для прання, рідкого або порошкоподібного" зазначають експерти.

За їхніми словами, другий за величиною відсік призначений для мийного засобу під час попереднього прання, який використовується для одягу з "дійсно складними плямами":

"Звичайний мийний засіб підійде, якщо у вас немає під рукою засобу для попереднього прання або засобу для виведення плям".

Зазначається, що найменший відсік призначений для кондиціонера для білизни.

"Варто зазначити, що в деяких машинах цей відсік з автоматичним дозуванням. Він може вмістити достатню кількість мийного засобу та кондиціонера для кількох прань і видаватиме необхідну кількість щоразу".
Фахівці рекомендували чистити шухляду після кожного циклу прання, щоб уникнути накопичення мийного засобу, що може спричинити засмічення і навіть призвести до утворення цвілі.

Насправді я сміявся, доки писав цей пост і обирав цю тему, бо якщо б ми усі читали інструкції, не було б про що писати пост) Тому, не лініться і читайте, там дійсно як виявляється купа корисної інформації на кшталт: "Як не вбити пральну машинку"

Ковбаса

29 Nov, 08:09


Кявтуїт: найрідкісніший мінерал у світі

Існує мінерал настільки рідкісний, що у світі є лише один його екземпляр. Він називається киавтутит (cha too ite), це маленька, бурштиново-коричнева гранула вагою лише третину грама (1,61 карата). З першого погляду, його можна сплутати з бурштином або топазом, але цей непомітний мінерал має неоціненну вартість.

Цей камінь був придбаний у 2010 році на ринку в Чаунг-гі, М'янма, гемологом К'яо Тху, який спочатку прийняв його за мінерал, званий шееліт. Після обробки каменю він зрозумів, що це щось незвичайне. Тому він відправив його до Гемологічного інституту Америки (GIA) у Бангкоку, Таїланд.

Камінь має насичений оранжевий колір з червоним відтінком і білу смугу, яка з'являється при його подряпуванні по грубій поверхні. Геологи вважають, що киавтутит, ймовірно, має магматичне походження і утворився у пегматиті, поширеному в тому регіоні.

Цінність кявтуїту наразі оцінюється як безцінна. Єдиний відомий екземпляр зберігається у Музеї природної історії Лос-Анджелеса.

Ковбаса

28 Nov, 08:12


Секретна військова база Camp Century під льодом Гренландії

Вчені NASA під час дослідження льодовиків виявили закинуту військову базу Camp Century, побудовану США у 1959 році. Проект "Крижаний хробак" передбачав використання цієї бази для розміщення міжконтинентальних балістичних ракет.

Історичний контекст

Camp Century була схована під льодом і складалася з мережі тунелів, вирізаних у льоду. Там знаходились магазини, церква, працювало понад 200 людей згідно із секретними документами та були присутні інші соціальні об'єкти. Проект був припинений у 1967 році, і база залишилася під шаром снігу та льоду товщиною понад 30 метрів.

Нові технології

Сучасні технології, такі як радар UAVSAR, дозволили науковцям "зазирнути" під лід і виявити цю покинуту базу, що стало важливим історичним відкриттям.Також цей супутник планують і надалі використовувати для вивчення льодовиків і кріосфери.

Ковбаса

26 Nov, 08:10


Якось я писав, є технології, вірніше концепти які були розроблені ще давно, але нажаль так і не прийшли у цей світ. Ця технологія як раз таки одназ з цих, навіть у якомусь серіалі чи фільмі її обговорювали. Але японці узяли та зробили...

Вони створили "розумну капсулу для миття людини" зі штучним інтелектом

Японська компанія Science Co. Ltd, відома своїми душовими системами, планує у 2025 році випустити унікальний гаджет — "розумну капсулу для миття людей", яка автоматично митиме людину з усіх боків.

Процес миття триватиме приблизно 15 хвилин, під час якого капсула показуватиме розслаблюючі відео та регулюватиме температуру води відповідно до пульсу та інших показників організму.

Цей проєкт натхнений концептом Panasonic 1970-х років, який так і не був запущений у виробництво. Однак нова капсула матиме безліч датчиків для моніторингу стану людини та функції на базі штучного інтелекту для забезпечення максимального комфорту і зручності.

Мені особисто напевно трошки лячно туди було б залазити.

Ковбаса

25 Nov, 08:09


Доброго ранку, сподіваюся, ви сумували!

Почну день з того, що похвалю наших українських розробників з ігрової студії GSC. Вони нарешті випустили довгоочікувану гру S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl. Її чекали понад 15 років. За перші дні релізу вони продали, на секундочку, вже 1 мільйон копій. Вони ж встановили новий ігровий рекорд по одночасній кількості гравців серед ігор від українського видавця у Steam.

Люди найбільше хвалять атмосферність, масштабність ігрового світу та якісну українську локалізацію. Однак нерідко спливають скарги на погану продуктивність. Тому хто ще не грав, раджу спробувати, але, звісно, у моєму серці залишилися перші частини.

Це, звісно, не всі новини на сьогодні, пізніше зроблю ще один пост. Але ж треба похвалити наших розробників з виходом загально відомого шедевру.

Ковбаса

22 Nov, 08:21


Пам'ятаєте якось я розповідав за банан, що продали на аукціоні за 1 мільйон доларів ? Ну так от, це ще не кінець. Окрім того, що це вже не "оригінал", бо оригінал з'їв голодний митець, так цей новий банан вже продали за 6 мільйонів баксів новому власнику.

Шиза чи здоровий глузд ?
Так однозначно і не скажеш, бо якщо вже людина володіє такими грошима то варто було б інвестувати їх, чи відкрити новий бізнес, а не купляти банани по акційним знижкам у 6 лямів баксів, правда ?!

Але не усе так просто
У банана є придатне 😅. Виявляється окрім того, що ви купляєте витвір мистецтва, разом із ним на додачу мається сертифікат автентичності, що дає змогу власнику, приклеїти банан до стіни та назвати його "Комік".

Але якщо без гумору, то власник каже про це надбання так:"
Це не просто витвір мистецтва, — сказав Sun у прес-релізі про покупку. — Він являє собою культурний феномен, який поєднує світи мистецтва, мемів і спільноти криптовалют. Я вірю, що цей твір надихне на більше роздумів і дискусій у майбутньому і стане частиною історії.

Що думаєте з цього приводу ? А я поки пішов за бананами та скотчем...

Ковбаса

21 Nov, 12:28


Доброго усім дня
Якщо чесно, бажання постити щось супер цікаве чи глибоке немає жодного бажання, бо ми усі читаємо новини і трошки у шоці з того, що відбувається. Звісно, ми — українці і усіх переживемо. Хочу нагадати, що окрім особистого росту та прокачування інтелекту, не треба забувати і про захист. Сьогодні я розкажу про кібербезпекову тему, бо у нашому столітті це дуже і дуже важлива штука.

Як казала мама, коли розповідала, ким я працюю: "Звичайний айтішник, і тому будемо копати яму 10 метрів, щоб мережевий кабель прокласти, або вінду перевстановити."

Сьогодні обійдуся без супер глибокого розбору теми, а ключовими тезами.

Як не бути впольованим?

Мова піде про компанію Microsoft. Вони зробили дуже негарну річ, яка запалила мережу: їхній безкоштовний застосунок Bing Wallpaper (який надає купу гарних шпалерів для робочого столу) для Windows встановлює прихований софт для агресивного маркетингу і шпигування за користувачами. Встановивши програму, вона буде просити у вас різні дозволи, починаючи від:

- Встановити Bing браузером за замовчуванням
- Надати доступ до cookie файлів (до цього пункту краще ВЗАГАЛІ не давати дозволу)
- Візуальний пошук та доступ до геолокації

Чим це загрожує?

Ну, дані з банківських карток точно не стягнуть, кредит не візьмуть, але вони отримають доступ до того, що ви бачите: сторінки, вподобання і т. д. буде взято для маркетингових і рекламних цілей. Якщо дуже грубо, то (те, що бачите ви, бачать і вони). Також буде активно-агресивне просування продуктів для вас типу "персоналізованих" реклам, щоб ви купували їх, а також відстежування вашої геолокації. Як на мене, це пряме порушення конфіденційності.

Що робити?

Звісно, за всім не встежиш, але для того у вас є довірені люди, котрі можуть вам дати гарні поради або проінформувати, як я. Тому будьте обачні, читайте інструкції (сам не вірю, що це кажу) і не соромтеся підтримувати будь-який корисний контент та розповсюджувати його.

У мене все. Усім гарного та спокійного дня

Ковбаса

20 Nov, 08:11


Що дійсно важливо: уроки позбавлення від Можливо потрібних речей (мотлоху)

Поради щодо розвантаження не завжди відповідають правильності. Зараз багато книг і багато публікацій в інтернеті радять безжально все викидати і позбавлятися від зайвих речей у домі. Шляхів два — викинути або дати друге життя.

Стару  постільну білизну або рушники можна перешити і зробити килимки, сумки-шопери, або ще щось потрібне. Багато усяких майстрів роблять типу із непотрібу щось корисне, але ті речі не виглядають так страшно як у інших, може вони не такі й старі на відео ?

Висновок перший: Зі старої речі "родзинку" не зробиш. Якщо річ зношена або застаріла, жодна переробка не зможе повернути їй колишню привабливість.

Не варто економити на речах котрі створюють власний комфорт та затишок. Нові речі, добре впливають на наш стан, краще десь інде зекономити, але важливі для себе речі мають бути якісними, приємними та задовільняти в усіх сенсах. Це розуміння прийшло не одразу, мені його допомогои здобути, за що я дуже вдячний.

Висновок другий: Перед тим як щось викидати, варто ретельно обдумати всі можливі варіанти подальшого використання цієї речі. Деякі предмети, на перший погляд непотрібні, можуть знайти нове застосування в повсякденному житті.

Стосовно другого я згодний десь 50/50. Від себе додам, що все залежить від речі, ситуації і найближчих планів. Якщо ви знаєте де воно могло б згодитися і теоретично розуміюєте куди впихнути, то тоді лишайте, а якщо вилами по воді, або а раптом треба буде нууу то вже ваша справа.

Фішка в тому, що на заміну речам від котрих ви позбулися мають прийти нові, заповнити той простір що потрібно. Поки ви тримаєте у себе старі речі, нові не прийдуть бо в них, немає потреби. Це реально так працює.

Ковбаса

19 Nov, 08:04


Доброго усім ранку. Як усі могли здогадатися, моя мета і мета цієї групи дуже проста, розширяти світоогляд людей, і розбирати складні концепти та знання, простими словами зрозумілими усім. І сьогоднішня тема дуже файно підкреслює усе те, що я намагаюся робити.

Правило 5 годин. Секрет успіху Бенджаміна Франкліна

Один із засновників США Бенджамін Франклін щоранку лягав спати рано, щоб встигнути почитати книгу. Так виникло правило годин – виділяти на навчання чи читання одну годину на день, п’ять годин на тиждень.

В основі цього правила лежить стратегія успіху в житті, якою може користуватися кожен. Ідея правила дуже проста: як би важко ви не вставали на роботу і яким би сильним не було бажання спати, вам потрібно щодня виділяти трохи часу, щоб дізнатися щось нове. Таким чином ви отримуєте п’ять годин саморозвитку протягом робочого тижня.

Час навчання Франкліна складався з:

• Прокидатися рано, щоб читати чи навчатися
• Встановлювати цілі особистісного зростання (тобто список чеснот) і відстеження результатів
• Перетворювати свої ідеї на експерименти
• Виділяти час вранці та ввечері на питання собі для рефлексій

Кожного разу, коли Франклін забирав час у своєму напруженому робочому дні, щоб дотримуватися свого правила п’яти годин і присвятити принаймні годину навчанню, він, здавалося б, досягав менше. Однак у довгостроковій перспективі це була, мабуть, найкраща інвестиція його часу, яку він міг зробити. І кожен з вас я впевнений може навіть краще.

Ковбаса

18 Nov, 15:50


Доброго усім вечора, сподіваюся ваші вихідні пройшли добре! Наткнувся на цікаву інформацію там де знову і знову про ШІ, але не просто щось там нудненьке. Тому, пропоную до вашої уваги!

🤖ШІ проти шахраїв: Як бот розводить шахраїв

Британський оператор O2 створив чат-бота dAIsy, який імітує недосвідчену в технологіях стару людину, щоб витрачати час телефонних шахраїв. Мета dAIsy — довго тримати шахраїв на лінії, забираючи час, який вони могли б використати на обман реальних людей.

Технологія отримала назву Daisy, але розробники також пишуть це як "dAIsy", підкреслюючи, що в основі лежить штучний інтелект. Люди старшого віку є найпоширенішою мішенню для телефонних шахраїв, оскільки вони менш пильні та знаються на технологіях. Чат-бот веде шахраїв у безрезультатні розмови, які ні до чого не призводять, вигадуючи фальшиву інформацію, як-от банківські реквізити.

Компанія O2 додає номер телефону Дейзі до списків "легких мішеней", які шахраї використовують для пошуку потенційних клієнтів. В одному з реальних випадків, демонстрованих у відеоролику, шахраї лишалися на телефоні до 40 хвилин, сподіваючись отримати номер кредитної картки, але залишилися ні з чим.

На мою скромну думку, побільше таких креативних ідей для боротьби із шихраями усіх видів, нам би не завадило.

Ковбаса

15 Nov, 08:08


Доброго ранку, нагадую, що сьогодні П'ятниця і буквально якихось кілька годин і додому 😉

Чого не зробиш для рідних. Як хакнули навушники AirPods Pro 2, мікрохвильовкою

Індійський ентузіаст купив Apple AirPods Pro 2 для своєї бабусі, щоб використовувати їх як слуховий апарат, але виявив, що ця функція заблокована в Індії. Не здавшись, він разом з командою Lagrange Point створив клітку Фарадея та мікрохвильовий глушник для підробки місцеперебування гарнітури та розблокування функції.

Щоб використовувати цю функцію, потрібно перебувати у відповідному регіоні, мати пристрій з iOS, iPadOS 18.1 або новішою версією ОС та переконатися, що AirPods Pro 2 використовують мікропрограму 7B19 чи пізнішу версію. Команда помістила iPad та плату ESP32 у картонну коробку, обмотану алюмінієвою фольгою, та розмістила на мікрохвильовій печі для блокування сигналів Wi-Fi та стільникового зв’язку. Після кількох невдалих спроб iPad нарешті показав місцеперебування у США, що дозволило налаштувати функцію слухового апарату.

Експериментатори повторили процес кілька разів та запропонували послугу розблокування слухових апаратів для будь-кого в районі Бенґалуру.

Оце я розумію, нехай і ціль у людини була - економія, вона призвела до потенційно можливого бізнесу 💸

Ковбаса

14 Nov, 08:12


От бувало у вас таке, що думаєш про якусь дрібницю і цікаво, звідки почалася її історія? Ну от, наприклад, фарби. Сьогодні все це вже набагато простіше — заводи, масове виробництво. Але як це було у давнину? На це питання я пропоную відповідь.

📜 Від майя до колоній: історія найдорожчого пігменту 📜

Уявіть собі світ, де кольори не лише прикрашають життя, а й відображають соціальний статус та багатство. Серед багатьох барв, один колір виділявся особливою цінністю і магією — синій. Натуральний барвник, який зберігав яскравість століттями, служив основою для колоніальних шедеврів.

Виявляється, ультрамариновий пігмент, видобутий з лазуриту, був дорожчим за золото і символізував еліту та розкіш. Він був популярний не лише в Європі, але й серед художників Нової Іспанії. Археологи виявили, що цивілізація майя винайшла свій синій колір, який випередив європейський ультрамарин на століття, використовуючи його для ритуальних цілей та декоративного розпису фресок.

🎨 Порівняння з іншими кольорами:
- Зелений: Виготовлявся з малахіту або вигадливих сумішей, що робило його доступним, але не таким цінним.
- Червоний: Пігмент з кошенілі (червоного барвника, видобутого з комах) також був коштовним і використовувався для підкреслення важливих деталей у живописі.
- Жовтий: Виготовлявся з різних мінералів, таких як орпімент або охра, був більш доступним, але менш стійким.

🖌️ Фрески майя, збережені в Чичен-Іці, демонструють високу стійкість пігменту, який зберіг яскравість протягом 1600 років. Полотна мексиканських колоніальних художників (фото зліва) також зберігають яскраві кольори, що відрізняються від темніших відтінків європейського бароко.

Ковбаса

13 Nov, 08:19


🌲Місто-привид серед пустелі: історія двох останніх мешканців🌲

Джонатан Харп і його дружина Норма залишилися єдиними жителями, які називають старе шахтарське містечко Айон своїм домом. Вони насолоджуються тишею і спокоєм серед покинутих будівель.

"Найсамотніша дорога" Америки, що пролягає через пустелю Невади, веде до "міста-примари" Айон, де живуть лише два мешканці. Відоме як "місто, яке відмовилося вмирати", Айон було засноване у 1863 році, ще до отримання Невадою статусу штату. Місто пережило свої злети і падіння після виявлення срібла в гірському хребті Шошон, але згодом занепало.

Невада стала штатом у 1864 році, і тоді в Айоні було понад 100 будівель і близько 600 мешканців. Протягом 1870-х років місто переживало підйоми і спади, поки мешканці переїжджали до більших міст. Після пожежі у 1887 році та закриття поштового відділення у 1959 році, місто залишилось майже безлюдним.

Сьогодні Джонатан та Норма Харп залишилися єдиними мешканцями Айону. Джонатан усе життя працював у шахтах і керував важкою технікою. Подружжя раз на тиждень їздить за припасами у Феллон, розташоване за 160 км. Попри все, Джонатан насолоджується тишею і спокоєм, які надає це унікальне місце.

Ну що, хто хотів би пожитм у такому місці ? Я звісно люблю тишу і спокій, але як на мене повна ізоляція від цивілізації питання досить особове і залежне від людини. Але звучить навіть непогано, що думаєте ?

Ковбаса

12 Nov, 08:10


Загадкова вежа у лісах Німеччини

🌲Чому посеред лісу побудували величезний хмарочос🌲

У лісах південно-західної Німеччини, неподалік від містечка Роттвайль, з'явилася унікальна вежа TK Elevator Testturm. Будівля заввишки 246 метрів є випробувальним центром для новітніх ліфтових технологій. Всередині знаходяться 12 шахт для тестування систем нового покоління, зокрема революційної системи Multi, що дозволяє ліфтам рухатися як вертикально, так і горизонтально завдяки магнітній левітації.

Вежа, побудована у 2017 році, стала символом сучасної інженерної майстерності та свідченням того, як технології можуть співіснувати з природою. Вона не тільки служить інноваційним центром для інженерів з усього світу, а й приваблює туристів. На висоті 231 метр розташований оглядовий майданчик з панорамним видом на мальовничі околиці, включно з Шварцвальдом і Швейцарськими Альпами.

Споруда побудована з урахуванням кліматичних і ландшафтних особливостей регіону. Її кручена форма мінімізує вібрації від сильних вітрів, додаючи стабільності. Вона також активно співпрацює з місцевою спільнотою, організовує освітні програми для студентів і екскурсії.

Горизонтальні лифти це все круто, єдине питання де там у тій свічці вони їх розмістили, хіба що у підземному ярусі абощо, бо так то вона худенька. Єдине що додам, бережіть природу, вона дуже довго відновлюється, а її вплив на нас дуже важливий в усіх аспектах.🌱🌿🌳
Усім гарного дня 🍁

Ковбаса

11 Nov, 13:31


Доброго дня усім, я трошки прихворів тому пости не виходили на вихідних. Вважаю за потрібне окрім цікавих новин, подій, або просто вагомої інформації освітлювати щось просто корисне для усіх нас. Тому, так сталося, що у кожного з нас є комп'ютер за котрим потрібно слідкувати і сьогоднішня тема, як раз стосується нас - користувачів напряму.

🛑 Microsoft вводить платні оновлення для користувачів Windows 10 🛑

Microsoft оголосила про завершення підтримки Windows 10 у 2025 році. З 14 жовтня 2025 року офіційна підтримка Windows 10 припиниться. Для тих, хто не готовий до оновлення на Windows 11, буде доступна платна опція – розширене оновлення безпеки (Extended Security Updates, ESU).

🔒 Індивідуальні користувачі можуть продовжити безпеку за $30 на рік, отримуючи критичні та важливі оновлення безпеки. Для бізнесу ціна ESU становитиме $61 за пристрій у перший рік, з подальшим подвоєнням щороку.

"Ми розуміємо, що перехід на нову систему може бути складним, тому вирішили дати можливість отримати додатковий захист для Windows 10", - зазначають у Microsoft.

💡 Важливо: Оновлення забезпечать захист від вразливостей, але нові функції додаватися не будуть. Користувачі мають враховувати, що Windows 10 поступово застаріває і може не відповідати новим вимогам безпеки.

Як на мене це досить неприємно, бо де-які з моїх компьютерів не можуть перейти на віндовс 11, що змушує задуматися, як бути далі? Тому я досить скептично ставлюся до такого рішення компанії Майкрософт.

Ковбаса

08 Nov, 14:45


Мене останнім часом захоплюють цікавинки за космос, тому що це цікаво, рано чи пізно все одно туди полетимо великим натовпом), а до того моменту можна щось і дізнатися цікаве, тому пропоную до вашої уваги!

🌱 8 рослин, які потенційно можуть вижити на Марсі 🌱


Марс – один з двох найближчих планетних сусідів Землі. Він вирізняється сухим і надзвичайно холодним кліматом, з температурами від -70 до 0°C, тож вижити рослинам там доволі важко. Однак дослідження показують, що так було не завжди. Колись Червона планета могла похвалитися великою кількістю води, більш теплими температурами та густішою атмосферою.

На думку дослідників, є кілька рослин, що можуть вижити у нинішніх марсіанських умовах:

🍠Батат – Завдяки своїй винятковій пристосованості та поживним властивостям, може рости навіть у поганих ґрунтових умовах і потребує мало води.

🌱Степовий гвинтовий мох – Витримує екстремальні температури до -196°C та високий рівень гамма-випромінювання.

🥦Листова капуста – Добре росте у змодельованому марсіанському ґрунті, хоча й поглинає багато заліза.

🍓Полуниця – Адаптується до марсіанських умов за допомогою аеропонних систем, які використовують на 95% менше води.

🌾Хміль – Придатний для вирощування в марсіанському ґрунті після належної підготовки.

🌼Кульбаби – Відомі своєю витривалістю та можуть вирощуватись у контрольованих умовах.

🥕Морква – Показує стабільний ріст у змодельованому марсіанському ґрунті і потребує оптимізації аерації і вологості.

🍅Помідори – Добре ростуть у реголіті при інтеркропінгу з іншими рослинами, що підвищує врожайність.

Вчені близькі до виявлення ознак життя на Марсі. Дослідження припускають, що під замерзлою водою на поверхні Марса можуть жити мікроби. Запорошений лід на Марсі пропускає достатньо світла для фотосинтезу на глибині до трьох метрів.

Ковбаса

07 Nov, 08:37


Якщо ігри це - зло, то чому всесвітньо відомі люди у них грають???

Ілон Маск, технологічний мільярдер і генеральний директор компанії X, є відомим фанатом Diablo 4. Він не цурається проходити найскладніші випробування гри, такі як підземелля The Artificer’s Pit.

Під час подкасту Joe Rogan Experience Маск заглибився у своє ігрове хобі й здивував Роґана своєю майстерністю. У розмові Маск розкрив, що входить до топ 20 найкращих гравців Diablo 4 у світі. На сайті Helltides, де публікується рейтинг гравців, складений спільнотою, Ілона Маска можна побачити на 19 місці з результатом 2:45. Попри завантаженість, генеральному директору вдається знаходити час для серйозного грінду в грі.

Він також розповів про переваги ігор як хобі та зізнався, що проходження ігор на «екстремальних складностях» має на нього «заспокійливий ефект». Маск опублікував у соцмережі X (Twitter) відео свого рекордного забігу в The Artificer’s Pit як доказ досягнення.

Маск згадав Quake і розповів, що в студентські роки був «одним із найкращих гравців країни». Сам Роґан зізнався, що теж був одержимий Quake і навіть зібрав власний комп’ютер, щоб у неї грати.

🎯 Ігри не сприяють деградуванню, нам так кажуть, але це не зовсім так. Як і будь-ке хобі або активність, вони можуть мати негативний вплив, якщо не вживаються помірковано.

Ковбаса

06 Nov, 12:26


📜 Що давало гладіаторам "нелюдську силу" ???

🔍 Виявляється, що уявлення про гладіаторів як про м'язистих гігантів, які харчуються лише м'ясом, є помилковим. Насправді, більшість гладіаторів у Стародавньому Римі були вегетаріанцями і отримували свою силу з рослинної їжі.

🫘 Вегетаріанська дієта включала бобові, ячмінь і пшеницю. Вчені проаналізували останки гладіаторів, знайдені в Ефесі, і виявили, що близько 80% їхнього раціону складали рослинні продукти. Це підтверджується також письмовими джерелами, де гладіаторів називали "їдцями ячменю".

💪 Роль рослинної їжі: Вегетаріанська дієта гладіаторів була не лише економічно вигідною, але й сприяла їхній витривалості та силі. Зокрема, рослинна їжа забезпечувала необхідну кількість вуглеводів для підтримки енергії під час боїв.

💰 Економічна складова: Основна причина такої дієти була в тому, що більшість гладіаторів були рабами або полоненими, і їхні власники не хотіли витрачати зайві кошти на їх харчування. Навіть на рослинній дієті вони демонстрували вражаючі результати, що було вигідно для їхніх власників.

🌿 Зольний напій: Аналіз останків гладіаторів показав підвищені рівні стронцію, що вказує на споживання зольного напою, багатого на кальцій, для відновлення після тренувань та травм. Це допомагало їм швидше одужувати і підтримувати свою фізичну форму.

Я насправді і сам так думав, хоча якщо зовсім чесно, все таки здавалося що вони вживали те, чого в нас давно немає. Як вам взагалі такі уроки історії, а точніше, цікаві факти про минуле, накидайте вогників якщо зайшло)

Ковбаса

26 Oct, 14:56


Доброго усім вихідного дня, сподіваюся ви відпочиваєте. Якось я зачепив тему чаю, і як справжній любитель, хочу донести цю цікавість до вас.

Коротесенька передмова👻
Чай – це більше ніж просто напій. Це ціла культура, що має багату історію і безліч різновидів.

Коротка історія чаю🍵
Чай походить з Китаю, де його почали вирощувати і споживати більше 5000 років тому. Легенда свідчить, що перший чайний лист впав у чашку імператора Шень Нуна, який і відкрив цей неймовірний напій.

Сучасні традиції чаювання🫖
Чай залишається популярним напоєм у багатьох культурах. В Англії традиційне чаювання о 17:00 - це справжній ритуал. Я знаю кілька англійців, і вони мені це підтвердили. В Японії чайна церемонія - це мистецтво, що символізує гармонію, повагу і чистоту.

Цікаві факти про чай💡
1. Найпопулярніший напій після води: Його споживають на всіх континентах.
2. Зелений, чорний, білий, улун: Це лише кілька основних видів чаю, кожен з яких має свої унікальні властивості і процес виробництва.
3. Антиоксиданти: Чай багатий на антиоксиданти, що зміцнюють імунну систему.

Вплив матеріалу чашки на смак чаю
Матеріал чашки впливає на смак чаю. Кераміка добре утримує тепло і зберігає смак. Скло дозволяє насолоджуватися виглядом чаю і, на мою думку, покращує смак через візуальний контакт, але менше утримує тепло.

🫖🍵Сподіваюся, ці факти були цікавими для вас!

Ковбаса

25 Oct, 11:20


🎙️ШІ на радіо: Вже й тут нас заміняють?

Польська радіостанція OFF Radio Krakow вирішила провести сміливий експеримент - звільнили всіх журналістів і замінили їх на віртуальних ведучих, створених за допомогою штучного інтелекту.

📻 Чому так сталося?
За словами голови радіостанції Марціна Пуліта, мета експерименту - знайти відповідь на питання: "ШІ - можливість чи загроза для ЗМІ?" Вони прагнуть привернути увагу молодих слухачів, розповідаючи про культуру, мистецтво та соціальні проблеми. А старих ведучих та журналістів звільнили, начебто вони припинили заволікати нову аудиторію і втрачали стару.

✍️Негативна реакція
Колишній журналіст Матеуш Демскі опублікував відкритий лист з протестом і створив петицію, яку підписали вже понад 15 000 осіб. Демскі вважає це небезпечним прецедентом.

🗣️Реакція суспільства та влади.
Міністр цифрових технологій Кшиштоф Гавковський зазначив, що широке використання ШІ має бути зроблене для людей, а не проти них. Водночас, на радіо провели "інтерв'ю" з голосом покійної польської поетеси Віслави Шимборської, що також викликало хвилю обговорень.

Я насправді навіть не знаю, що й додати. Одне діло, коли Amazon заміщує вантажників роботами, а інше діло, коли творчі професії заміщує ШІ.
Що далі???

Ковбаса

24 Oct, 14:30


Триндець яка термінова справа! наткнувся на одну громадну новину, особливо для олдів, сподіваюся ви тут є⚔️. У дитинстві мене батько підсадив на одну покрокову стратегію - Heroes of Might and Magic. Грав я багато, хоч і на складності кінь, за що трошки соромно🙃...

То до чого я: студія Unfrozen від Ubisoft випускає у 2025 році нову гру - Heroes of Might and Magic Olden Era🛡. Це помісь 3 та 5 частин серії, буде 6 фракцій, схоже що буде більше локацій на карті, і сама мапа буде більш живою, графіка звісно ж виглядає файно. Особисто мені цікаво, але не маю занадто великих очікувань, бо третя частина все одно легенда.

Тому повертаємося до звичайного ритму і постів. Гарного усім дня!

Ковбаса

24 Oct, 08:22


📱 iPhone 16 Pro/Max: Нова кнопка, нові проблеми?

Перші власники нових iPhone 16 Pro та 16 Pro Max вже стикаються з проблемами з екраном. Здається, деякі натискання і свайпи просто ігноруються. Особливо це помітно при наборі тексту на клавіатурі. Найпроблемніша область - дисплей біля нової кнопки Camera Control. Судячи з усього, це софтверна проблема, яку, можливо, можна вирішити оновленням, але хто знає, коли це станеться.

💡 Чи варто було ризикувати?
Деякі експерти вважають, що розробники Apple виставили занадто агресивні значення для алгоритму відхилення випадкових торкань, зробивши сенсор надмірно чутливим. Чи це виправдання варте ризиків?

🔧 Найремонтопридатніший айфон, але що з функціоналом?
Фахівці iFixit називають iPhone 16 найремонтопридатнішим айфоном в історії, але хіба це втіха для користувачів, які вже зіткнулися з проблемами? Камера iPhone 16 Pro Max навіть не потрапила до трійки найкращих у світі за версією певник бенчмарків.

🔍 Що далі?
Apple завжди була відомою своїми інноваціями, але критичні помилки котрі блокують роботу уористувача на релізі, це досить велика проблема.
Як гадаєте, чи це нормально і скоро усе пофіксять ? Чи варто було б краще підготуватися до релізу ?

Ковбаса

23 Oct, 07:10


Усім доброго дня! Сьогодні не хочеться постити щось складне для роздумів, тому пропоную легку тему для обговорення: знайомтесь, Український Вовко-кіт!

🔹 Нова порода кішок із Румунії - трансильванська (Pisica Transilvană) - швидко завойовує популярність у всьому світі. Вона сформувалася природним чином у лісах Карпатських гір, розташованих на території України, Румунії та Угорщини. Ця порода вважається однією з найбільш природних у світі.

🌟 Породу вже частково визнала Керуюча Рада Любителів Котів (GCCF) — найбільша фелінологічна організація Великої Британії, яка займається реєстрацією породистих котів. Зараз порода перебуває в процесі розгляду Всесвітньою федерацією кішок (WCF). Очікується, що через два роки, коли народиться четверте покоління кошенят, порода отримає остаточне визнання.

Я от взагалі нічого за ці кошачі ради не чув, от напридумали...

🦊 Трансильванських кішок порівнюють із вовками через їхній характерний сірий колір шерсті, яку також називають карпатським хутром. Кошенята народжуються майже білими, але протягом першого року шерсть темніє, залишаючи світлими лише кінчики вух, носа та лап.

❄️ Зміна кольору шерсті в залежності від пори року: влітку вона стає світлішою, а взимку темніє. У них світліші кінцівки, схожі на сіамських котів, але їхнє хутро має унікальне поєднання сірого та чорного кольорів.

Мораль така, в Україні усе найкраще, у нас навіть коти, хамелеони! Але без жартів, як на мене кицька цікава, а сам факт походження вже Огого.

Ковбаса

22 Oct, 08:50


Я сам геймер, і, звичайно, у мене були обмеження на час гри, або мені казали, що я деградую, граючи в ігри. Думаю, багато хто це чув. Але я впевнений, що це не зовсім так. Є багато важливих аспектів у цій дискусії, наприклад: рейтинг чи соло проходження🤪. Іноді важко зрозуміти, чому діти обирають віртуальний світ, замість вулиці. Але так було колись, і світ змінюється. Для теперішнього покоління треба знайти підхід, зацікавити іншим, а не просто втупу обмежити, забрати і тому подібне, це тільки загострить конфлікт.

У дитинстві балансувати важко. Але, подорослішавши, я зрозумів, що у житті є багато інших цікавих речей. І найважливіше — ігрову валюту у гроші не переведеш😅. Тому використовувати ігри як засіб для відпочинку, розваги з друзями чи іноді для втечі від реальності — чому б і ні?

Зараз рівень усвідомленості значно вищий, ніж у моєму дитинстві. Просто потрібно пояснити, що, крім ігор, у вас є інші захоплення та інтереси. Проводьте час із сім'єю, грайте в настільні ігри або займайтеся активним відпочинком. Баланс — ключ до всього. І тоді у вас все буде добре.

Ковбаса

22 Oct, 08:50


Відеоігри омолоджують мозок на 10 років, перепрошую що???

Результати нового дослідження канадських вчених з Західного університету показали, що відеоігри значно омолоджують мозок, тоді як фізична активність не має такого ж ефекту. Дорослі, які грають у відеоігри FIFA, Grand Theft Auto, Minecraft, а також ігри, що включають детально розроблені системи крафтингу, складні дерева навичок та мозкодробильні головоломки, мають розумові здібності на десять років молодші! Це означає покращену пам’ять, увагу та аналітичні навички. А шутери можуть розвинути дрібну моторику та швидкість реакції.

🔍 Деталі дослідження
Дослідження охопило більше тисячі людей, які проходили тести на увагу, сприйняття та пам'ять. Виявилося, що дорослі, які грають у відеоігри п’ять або більше годин на тиждень, показали когнітивні результати, подібні до тих, хто молодший на 13,7 року!

🎮 Типи ігор та їхній вплив
За словами нейробіолога Адріана Оуена, більшість сучасних ігор є стратегічними, захопливими і можуть покращити зорову увагу, швидкість обробки інформації та вирішення проблем. Вони активують систему винагороди мозку, що призводить до викиду дофаміну, нейромедіатора, який позитивно впливає на когнітивні функції. Покрокові стратегії також розвивають стратегічне мислення.

🤔 Інші аспекти фізичної активності
Попри те, що фізична активність покращує психічне здоров’я, дослідження показало, що вона не має такого ж впливу на когнітивні здібності, як відеоігри. Це суперечить поширеній думці про те, що фізичні вправи можуть покращити когнітивні функції.

Загалом, відеоігри не тільки розважають, але й мають серйозний позитивний вплив на мозок. Як думаєте, чи зміниться ваша думка про відеоігри після цього ?

Ковбаса

21 Oct, 04:30


🤖Штучний інтелект використовує воду, але для чого?

ChatGPT вимагає приблизно 2 літри води для обробки менше ніж 50 запитів. Ця вода використовується для охолодження дата-центрів, виробництва електроенергії та виготовлення мікросхем.

Минулого року дослідження показало, що чат-ботам зі штучним інтелектом потрібно близько 500 мілілітрів води, щоб виконати до 50 запитів. Проте нове дослідження Каліфорнійського університету в Ріверсайді (UCR) «Making AI Less Thirsty» показує, що GPT-3 фактично використовує приблизно 2 літри води.

Сяолі Рен👨🏻‍🏫, професор електротехніки та комп’ютерної інженерії в UCR, зазначив, що початковий розрахунок водного сліду базувався на даних від OpenAI під час розробки ChatGPT у 2020 році. Нові цифри, опубліковані у вересні в статті Microsoft, показують, що GPT-3 споживає в чотири рази більше енергії. «Це також означає, що ми маємо збільшити наш водний слід у чотири рази», — каже Рен. Не забуваємо, що вийшла GPT-4 котра набагато швидша⚡️ та розумніша, тому ці цифри не остаточні і близько.

Останні звіти про сталий розвиток від великих технологічних компаній показують, що зростання ШІ призводить до двозначного зростання споживання води: Google (17%), Microsoft (22,5%), Meta (17%). Всі ці компанії мають програми повернення води в природу та обіцяють повертати більше, ніж витрачають, починаючи з 2030 року.

Ось така правда життя: навіть ШІ використовує природні ресурси на постійній основі. Погано це чи добре - думайте самі. Головне, щоб це не переходило важливі межі і вода поверталася до природи. Що думаєте щодо цього?

Ковбаса

20 Oct, 15:03


Усім доброго вечора!
Сподіваюся, ваші вихідні проходять чудово. Бачу, що пост про вино дійсно сподобався багатьом, і це мене дуже тішить. Продовжимо і завершимо тему з вином.

Як правильно вживати вино?

Температура:
Червоне вино краще подавати при кімнатній температурі, а біле — охолодженим. Це допоможе розкрити весь спектр ароматів і смаків.

Декантація:
(Наливання вина в декантер) допомагає насичувати вино киснем, що робить його смак ще багатшим. Що таке цей ваш Декантер - скляний графін котрий має специфічну форму і використовується тільки для подачі вина.

Чаші для вина:
Використовуйте відповідні келихи для червоного і білого вина. Форма келиха впливає на аромат і смак напою. Тут я насправді погоджуся, хоч і не є особисто великим поціновувачем але, на особистому досвіді скажу, що чашки з котрих ви п'єте чай реально впливають на смак. Глиняні чашки хоч і тримають тепло довше, але смак в них істотно змінюється. Коли зі скляних чашок чай відчувається більш чистим, більш прозорим і має смак ближчий до оригіналу. (Зараз знайдуться скептики, але якось я розберу цю тему)

Цікаві факти про 🍷:

Вина ЮАР: Відомо, що виноградники Південної Африки часто облямовуються трояндами. Троянди і виноград мають схожі хвороби, і троянди виконують роль індикаторів для виявлення проблем.

Фобія вина: Існує фобія під назвою енофобія – це страх перед вином. Цікаво на що фобій немає !?

Чорний виноград: Найпопулярніший сорт чорного винограду - каберне совіньйон, що використовується для виробництва червоного вина.

З чим найкраще поєднувати вино?

Червоне вино чудово поєднується з м'ясом, сиром і темним шоколадом. Моя особиста рекомендація, сир - Старий Олендр, вино - напівсолодке (але тут на ваш вибір)

Біле вино пасує до риби, морепродуктів, курки і легких салатів. Ось тут завжди треба пробувати нові комбінації.

Сподіваюся було достатньо корисного та цікавого. Але я подумаю над тим, щоб зробити пост про чай, чашки, та чайні традиції, а ви поки накидайте реакцій вогнику аби підтримати тему.

Ковбаса

18 Oct, 16:02


Як вам такий формат?
Чи хочете дізнатися більше про те, як правильно вживати, куштувати і з чим найкраще поєднувати вино? Якщо так, дайте знати в реакціях! Обіцяю, наступні пости будуть не менш цікавими та інформативними

Ковбаса

18 Oct, 16:01


Як і обіцяв, сьогоднішня тема:

Від Технологій до Традицій 🍷🍇

Технології змінюють наш світ щодня, але завжди є місце для старих, добрих традицій. Одна з них - вино, напій, який пройшов крізь віки та залишився незмінно популярним.

Зробімо невеличкий крок назад і поговоримо про щось більш класичне, але не менш цікаве. Вино - мистецтво, яке існує вже тисячоліття, і кожна пляшка має свою унікальну історію та смак.

Всі напевно чуло вислів "In vino veritas, in aqua sanitas", що означає "істина у вині, а здоров'я у воді". Але чому саме істину шукають на дні келиха? Людина розслабляється настільки, що висловлює відверті думки. Проте сьогодні ми поговоримо про культуру пиття та дивовижні факти про вино.

ФАКТИ💡🍇:
1. Найстарішим регіоном виноробства в Україні є Закарпаття, де традиції передають з покоління в покоління.
2. Найстаріші винні амфори знайдені у Грузії, датовані 6000 роком до нашої ери.
3. Французький Бордо вважається одним із найпрестижніших виноробних регіонів, але найбільшим виробником є Італія, за нею Іспанія та США.
4. Одне з найдорожчих вин - Romanée-Conti з Бургундії, пляшка якого може коштувати до 100 000 доларів.
5. Для виготовлення однієї пляшки вина потрібно приблизно 600-800 ягід винограду (~2,5 кг).
6. Червоне вино з віком стає смачнішим, тоді як біле краще пити молодим.
7. Червоне вино містить ресвератрол - антиоксидант, який позитивно впливає на серцево-судинну систему, але тільки за помірного споживання.

Ковбаса

18 Oct, 10:35


Доброго дня усім!
Сьогодні я вирішив трохи змінити кут зору нашої групи і привнести, на мою думку, досить цікаву інформацію. Усі ми рано чи пізно доходимо до моменту, коли хочеться знати не просто "що воно таке", а що закладено у фундамент. Тому сьогодні о 19:00🕖 виставлю пост на, можливо, тривіальну, але все одно цікаву тему. Дуже хочу побачити ваші реакції!

Ковбаса

17 Oct, 10:31


Також маю питання до спільноти, чи хотіли б ви мати можливість до обговорення постів у коментарях ?

Ковбаса

17 Oct, 10:30


🌫Від Прориву До Прозорої Невдачі: Історія Lenovo ThinkBook

Сьогодні мова піде про ноутбук Lenovo з новітньою розробкою - прозорий дисплей.
Ще у січні 2024 року 17.3-дюймовий мікро-LED дисплей прозорого ноутбука обіцяв стати революційним кроком у світі технологій. Але вже майже рік жодних новин. Чи не здається, що це був лише маркетинговий хід з купою піару від блогерів?

⚙️ Як це працює?
Lenovo використовує мікро-LED технологію для створення прозорого дисплея. Мікро-LED пікселі настільки малі, що дозволяють світлу проходити крізь дисплей, коли вони вимкнені, створюючи ефект прозорості. Спеціальні матеріали і сенсори підсилюють природні рухи користувача, забезпечуючи яскраве і чітке зображення. При активації мікро-LED пікселі світяться, формуючи зображення, а програмне забезпечення адаптує їх під індивідуальні потреби.

Прозорий дисплей хоч і виглядає футуристично, але наскільки він практичний для повсякденного використання? Питання безпеки вже стало на перше місце для користувачів. Компанія одразу ж почала розробку функції затемнення екрану, що робить його схожим на звичайний ноутбук зі скляним екраном ( були чутки що затемнення можна регулювати ).

Можливі переваги ?:
- Вища роздільна здатність
- Сучасний естетичний вигляд
- Міцніший екран (але за рахунок технології скоріш за все це і є проблемне місце)

Тому питання чи він піде на цвинтар разом зі: Google Glass, Microsoft Zune, Amazon Fire Phone, залишається відкритим.

Чи було б вам цікаво почути за ці технології котрі так і не вийшли у світ ?
Залишайте вогники 🔥 і розширимо рубрику !

Ковбаса

16 Oct, 09:30


Доступні екзоскелети для людей 🦾🦿?

Сьогодні мова піде за доступні екзоскелети. Типу що ?
Hypershell Omega – це ультрасучасний екзоскелет, що надає користувачам значний приріст сили та витривалості. Розроблений для підтримки під час важких фізичних навантажень, цей пристрій робить вас невтомним і потужним, принаймні нам так кажуть.

Для чого він призначений:

Для активного туризму, великих навантажень, або для людей із фізичними проблемами/хворобами. Покращує рухливість, мобільність, підійде навіть для людей із м'язовою дистрофією та для реабілітації

Як воно працює ?

В основі екзоскелета лежать потужні електродвигуни, які підсилюють природні рухи користувача.
Екзоскелет має вбудовані контролери, які керують роботою всіх механізмів та узгоджують їхню роботу з рухами користувача. Програмне забезпечення дозволяє налаштовувати екзоскелет під індивідуальні потреби, включаючи різні режими роботи.

Ну що пані та панове, хто придбає такий ?)💵