Велике американське перевзування
частина друга
в першій частині розказав про те, як Цук зробив фінт вухами і відкотив назад регуляцію контенту.
В цій частині говоримо про DEI — програму різноманітності, рівності та інклюзивності.
Демократи носились з цим DEI як, з писаною торбою і мені дуже смішно читати західні ЗМІ які пишуть, що "компанії відміняють DEI під натиском Трампа". Вони відміняють і скасовують DEI відділи тому що їх тепер можна скасувати. Якщо казати відверто, ці відділи, якраз під тиском і з'явились, під тиском демократів.
Давайте глянемо на конкретиці, що і як американські компанії кажуть про те, що ще вчора вони називали своєю стратегією і цінністю.
Meta
Віцепрезидент з кадрів Джанель Гейл заявила, що програми DEI тепер сприймають негативно. За її словами ці програми створюють ситуацію в якій виникає пріоритетне ставлення до одних груп порівняно з іншими.
McDonald's
DEI були частиною стратегії компанії, але зараз там заявили, що компанія припиняє домагатися збільшення частки меншин серед керівників і переглядає підхід до постачальників. Станом на зараз 30% керівних позицій у McDonald's займають представники меншин. Але в компанії прямо заявили, що фокус на інклюзивність заважає ефективності.
Amazon
Вони набрались сміливості скасувати DEI ще в грудні. І з їх заяви я дуже міцно орнув. Скасовуючи DEI відділ їх віцепрезидент з інклюзивного досвіду сказала: «Ми зосередимося на тих ініціативах, результати яких доведені». Тобто всі роки DIE-відділів вони впроваджували те, що не давало результатів.
Toyota
Якщо попередні компанії ще якось згладжували кути, то Toyota рубанула в своїй заяві з плеча.
Вони назвали це «переорієнтацію» і що компанія більше не буде спонсорувати культурні заходи і паради, такі як ЛГБТК+ Прайд у США. У своєму меморандумі, який надіслали 50 000 співробітникам у США Toyota заявила, що більше не буде спонсорувати культурні заходи, які не пов'язані з освітою в галузі природничих наук, технологій, інженерії та математики.
Крім того компанія зазначила, що не братиме участі в культурних опитуваннях і припинить свою участь у щорічному Індексі корпоративної рівності. Цей індекс складає організація Human Rights Campaign (HRC). І, що забавно, Toyota отримувала вищі бали за її зусилля в галузі впровадження DEI.
Замість висновків
Список тих, хто розігнав DEI-відділи дуже довгий, як відомі нам Microsoft, Harley-Davidson, Ford, так і інші компанії чиї назви ми навіть не знаємо.
І так, як було, так більше вже не буде. Скажу чесно, я, насправді радий, що США з світу вирішення проблем на рівні фантазій, капризів і гендерно-нейтральних вбиралень повертається у реальний світ. Бо цей світ, а ми це дуже добре відчуваємо, явно зайшов кудись не туди. Але, звичайно, немає жодної гарантії, що глобально правильна переорієнтація на насущне якось покращить українські реалії.
Радує, хоча б що Netflix тепер не треба буде знімати темношкіру Мулан.
Здається, що єдине місце, де будуть триматись за всю цю DEI-поплаву до останнього це прісна Європа. І тампони з чоловічих вбиралень там в якийсь момент винесуть праві радикали. Але це вже зовсім інша історія.