ЦЕНТУРІЯ ВІТАЄ ПРИЧЕТНИХ З ДНЕМ ЗСУ
6 грудня — День Збройних Сил України. Сьогодні вже не виникає сумнівів, що сильна держава починається із сильної армії. Nаші Збройні Сили є справжньою Nаціональною гордістю й гарантують стабільність та суверенітет України.
Більшість добровольців які одразу вирушили на фронт ще з 2014 року - це люди Nаціоналістичних переконань, які мали в собі з самого початку стержень сталевого духу. Ви — сталевий щит України. Ви — це фундамент Nашого майбутнього.
Кожен етап нашої історії залишав своїх героїв, які зі зброєю в руках виборювали право України на свободу. Українське військо — це спадкоємці слави княжих дружин, козацьких полків, Січових стрільців і повстанських загонів. Сьогодні ЗСУ — це продовження цієї традиції. Це ті, хто є нащадками древньої звитяги, й стоять на передовій, вписуючи нові сторінки в книгу Nашої боротьби.
Кожне врятоване життя, кожен деокупований сантиметр рідної землі - це лише ваша заслуга. Якби не ви, Україна як самостійна, незалежна держава, давно була б стерта з лиця землі. Безмежно дякуємо кожному з вас, за щоденні титанічні зусилля, які ви докладаєте у боротьбі за безхмарне майбутнє України! Вічна пам’ять воїнам, які поклали своє життя у боротьбі за незалежність!
6 грудня символічно збігається з днем початку Першого Зимового Походу армії УНР тилами більшовиків і денікінців. Як тоді, так і зараз наш народ знаходиться у стані перманентної війни із зовнішніми ворогами.
Маршрут пролягав територіями нинішніх Житомирської, Київської, Черкаської, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської, Вінницької областей. За оцінками воєнних істориків перший Зимовий похід Армії УНР є найгероїчнішою сторінкою воєнного мистецтва періоду Української революції [1917—1921 рр.], під час якого українська армія вперше вдало застосувала партизанські методи боротьби з численними ворогами. Досягнута головна мета — збережена армія УНР. Діяли вони партизанськими зʼєднаннями у ворожому запіллі – без підтримки влади, союзників і т.д. Лише з підтримкою місцевого населення та проукраїнських отаманів.
«Здивування росіян, що мостилися міцно засісти в повітах та губерніях на посадах різних губернаторів, ісправників, приставів тощо, можна порівняти хіба з тим, якби в наші часи, як уже мало хто вірить в чуда, з’явився б з-під землі мертвець і почав порядкувати в хаті. Та ще й як панувати! На своєму шляху Українська Армія буквально змітала все, що нагадувало російське панування. Мертвець воскрес і на «живих людей» напав жах, котрий неминуче гнав їх до якоїсь прірви, де вони мусили знайти собі смерть», - писав про похід один з його учасників, генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник.
Під проводом генерала Михайла Омеляновича-Павленка українські війська успішно прорвались в тил червоної армії, подолали більш ніж 2,5 тисяч кілометрів й провели понад 50 успішних боїв.
Похід тривав рівно п’ять місяців — з 6 грудня 1919 по 6 травня 1920 року — і став однією з найбільш героїчних і успішних бойових операцій часів Української революції 1917-1921 років.
Перший Зимовий похід став стратегічно важливим для українців з усіх сторін. Українці змогли ще на деякий час зберегти свою Державу та армію. Цей похід був можливим лише завдяки вмотивованому українському воїнству.
Зимовий похід сприяв неабиякому піднесенню національної свідомості серед широких мас українського населення. Воно було настільки сильне, що більшовикам у 1920 році довелося змінити свою тактику, підтримавши НЕП та політику «українізації». Послаблення тиску на українство в результаті спричинилося до спонтанного розвитку української культури, що носить назву українського відродження 20-х років.
3/10. Пам'ятай про великі дні Nаших Визвольних змагань.
Слава ЗСУ! Слава Україні!
Вступай до Центурії - новітньої Організації Українських Nаціоналістів!
Центурія в інших соціальних мережах:
▫️Facebook▫️YouTube
▫️Instagram ▫️TikTok▫️Сайт