15 вересня. Неділя. 16.00
Оглядова пішохідна екскурсія "Римарська, Гоголя, пл. Театральна" історичним центром міста Харкова!!!
Твори архітектури та містобудування, пам'ятники мистецтва. розташовані у цій, центральній частині міста!
ПРОГРАМА:
- 16.00 Збір учасників зустрічі,
м. Харків, площа Конституції, біля пам'ятника "Паручій Україні"
– 16.00-18.30. Оглядова пішохідна екскурсія "Римарська, Гоголя, пл. Театральна"
Кожному харків'янину знайома ця невелика вулиця, адже вона знаходиться поряд із вулицею Сумською та має свою не менш цікаву історію. Її назва Римарська, до того ж вулиці з такою назвою більше нема ніде у світі. Назву свою отримала, як завжди це бувало в ті часи від ремісників - римарів, або лимарів.
На початку XVIII століття вулиця швидко почала забудовуватись новими, кам'яними, будинками. Один з головних будинків на вулиці, в будинку, побудованому наприкінці XVIII століття, проживав міський голова Харкова 1799-1805 років Єгор Урюпін.
Римарська примітна і тим, що на її 520 м довжини, виявилися відразу три театри.
До Римарської примикають і два знаменитих провулки у місті – нинішні Класичний та Кравцова. У провулку Кравцова, а раніше Мордвинівському, знаходиться планетарій, а раніше це була одна з великих синагог міста, а Класичний – знаменитим книжковим ринком «Райський куточок».
- У провулку Класичний, незвичайна стіна. Місцеві жителі стверджують, що ця стіна взагалі кріпацтво, що збереглося з давніх-давен. Сам провулок Кравцова знаменитий і тим, що саме там мешкала велика актриса – Людмила Гурченко. При цьому вона навчалася у школі неподалік – колишньої Мар'їнської гімназії, а нині гімназії №6.
пров. Саммерівський, старі одноповерхові будинки зі скрипучими дерев'яними сходами та дворики, будинок-палац купчихи Хариної, портрети якої писав сам Врубель.
А також, загляньте в гості до Бориса Чичибабіна, Людмили Гурченко та Юрія Шевельова.
Все це вулиця Римарська - «Сумська навиворіт».
– Вулиця Гоголя.
Виникла вона як Мало-Сумська вулиця у другій половині XVIII століття, бо проходила паралельно до Сумської. Починалася Мало-Сумська на нинішній Театральній площі та доходила до Мироносицького цвинтаря (нині сквер Перемоги). До століття Гоголя її перейменували на Гоголівську, а потім назва вкоротили.
Раніше тут знаходилися два храми: лютеранська кірха та католицький собор. У шістдесятому році кирху знесли. І на її місці виріс нічим не примітний з архітектурної точки зору житловий будинок.
- пров. Мар'яненко, Провіантський склад – одна з найстаріших будівель у місті, так званий Провіантський склад, збудований у 1787-1788 роках. за проектом відомого харківського архітектора П.В. Ярославського.......
– Театральна площа. У другій половині XVIII століття цією площею закінчувалося місто.
1900 року Фабрикант збудував будинок на Театральній площі (нині – площа Поезії). Місце вибрав не випадково – поруч із театром, замовив архітектору Здиславу Харманському, щоб будинок служив не лише житлом, а й хірургічною лікарнею.
І багато іншого цікавого...
– 18.30. Закінчення нашої пішохідної екскурсії...
Екскурсію проводить:
мистецтвознавець,
Вікентій Пухарєв
ВАРТІСТЬ:
200 грн/ос
Запрошуються всі охочі!
Попередня реєстрація, не потрібна!
КОНТАКТИ:
- 097-543-3-546 (Viber)