Блог юриста @jur_blog Channel on Telegram

Блог юриста

@jur_blog


Актуальные правовые новости Украины, законодательные инициативы, практика и аналитика.

@gmediaonline

Блог юриста (Russian)

Добро пожаловать в канал "Блог юриста"! Здесь вы найдете актуальные правовые новости Украины, законодательные инициативы, практику и аналитику, представленные профессионалами в области юриспруденции.

Наш канал @jur_blog является надежным источником информации о юридических вопросах. Мы следим за всеми изменениями в законодательстве, чтобы наши подписчики всегда были в курсе последних новостей. Мы также предоставляем обзоры судебной практики и аналитические обзоры, которые помогут вам разобраться в сложных юридических вопросах.

Если вам важно быть в курсе событий в мире юриспруденции и получать качественную информацию от опытных специалистов, то подписывайтесь на наш канал @jur_blog прямо сейчас! Будьте в курсе изменений в законодательстве и получайте экспертные советы от настоящих профессионалов. Присоединяйтесь к нашему каналу и узнавайте первыми обо всех юридических новостях и событиях в Украине.

Блог юриста

01 Sep, 15:38


Привет! Мы готовимся перезапустить проект и сделать его максимально полезным для юридического сообщества.

А пока - подписывайтесь на канал Джаст Бизнес. Канал о том как делать бизнес в Украине. Почти как Форбс, только полезнее и интереснее

Подписаться на Джаст Бизнес

Блог юриста

12 Jul, 07:16


Зеленський пропонує полякам додаткові права на знак вдячності за підтримку

Текст законопроєкту про особливий статус для громадян Польщі, який у понеділок вніс у Раду Володимир Зеленський, з'явився на сайті українського парламенту.

Законопроєкт має назву "Про встановлення правових та соціальних гарантій для громадян Республіки Польща, які перебувають на території України".

В Офісі президента пояснили, що на цей крок президент пішов "на знак подяки польському народові за солідарність і підтримку України в умовах повномасштабної збройної агресії Росії та з урахуванням принципу взаємності".

Законопроєкт передбачає встановлення прав і гарантій для громадян Польщі, які перебувають в Україні, аналогічних до встановлених в ухваленому 12 березня 2022 року польському законі "Про допомогу громадянам України у зв'язку зі збройним конфліктом на території цієї країни".

У розробленому за ініціативою президента законопроєкті передбачається, зокрема, надання громадянам Польщі та членам їхніх родин можливості легального перебування на території України протягом 18 місяців з дати ухвалення закону.

Поляки також отримають право на працевлаштування, здійснення господарської діяльності, навчання в закладах освіти, медичне обслуговування на території України та окремі соціальні виплати згідно з українським законодавством.

Текст законопроєкту доступний на сайті Верховної Ради. Президент Польщі Анджей Дуда раніше у понеділок повідомив, що Володимир Зеленський у понеділок вніс до парламенту законопроєкт про особливий статус поляків в Україні.

Блог юриста

Блог юриста

12 Jul, 05:59


В Україні можуть запровадити обов'язковий іспит, щоб отримати громадянство

Глава держави Володимир Зеленський відповів на петицію щодо запровадження іспиту для отримання громадянства України.

Президент зазначив, що питання обов’язкового іспиту потребуватиме законодавчого врегулювання. Він нагадав, що для набуття громадянства необхідно підтвердити володіння державною мовою або її розуміння в обсязі, достатньому для спілкування.

Згідно із Законом України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" особа, яка має намір набути громадянство України, зобов'язана засвідчити відповідний рівень володіння державною мовою. Водночас визначено, що вимоги до рівня володіння державною мовою, необхідного для набуття громадянства України, визначає Національна комісія зі стандартів державної мови. Складання іспиту на рівень володіння державною мовою, необхідний для набуття громадянства України, здійснюється в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (стаття 7 зазначеного Закону).

Президент зауважив, що саме Уряд України забезпечує проведення політики у сферах освіти і науки, всебічного розвитку і функціонування державної мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України, проведення державної правової політики, регулює міграційні процеси.

"Тому я звернувся до Прем'єр-міністра України Д.Шмигаля з проханням комплексно опрацювати порушене в електронній петиції питання. Про результати розгляду порушених питань автора електронної петиції буде поінформовано", — повідомив Зеленський.

Блог юриста

Блог юриста

11 Jul, 15:36


Від штрафу - до в'язниці. У Раді хочуть посилити покарання для бізнесу за ігнорування тривоги

У Верховній раді зареєстрований проект змін (№7546) до Кримінального кодексу України щодо порушень законодавства у сфері цивільного захисту в умовах воєнного стану. Пропонується ввести кримінальну відповідальність для посадових осіб підприємств.

Як зазначається в пояснювальній записці до проекту, з початку повномасштабної військової агресії, населені пункти України систематично зазнають ракетних ударів, а в прифронтових містах і селах - бомбардувань, артилерійських та мінометних обстрілів.

Разом з тим, чинним законодавством України у сфері цивільного захисту передбачений чіткий алгоритм поведінки громадян. Після отримання оповіщень, громадяни мають діяти відповідно до наданих інструкцій та правил цивільного захисту. Зокрема, припинити роботу та вжити необхідних заходів безпеки.

"Зважаючи на те, що ціллю ворога стають об’єкти цивільної інфраструктури, торгові центри, дитячі садочки та школи, після повідомлення про повітряну тривогу або іншу небезпеку, негайна зупинка роботи таких закладів з подальшою евакуацією людей, максимально допоможе зберегти людські життя", — йдеться в документі.

Проектом закону пропонується доповнити чинну редакцію Кримінального кодексу України новою статтею 270-2 та встановити кримінальну відповідальність:

— за порушення вимог у сфері цивільного захисту, вчинене службовою особою підприємства, установи, організації в умовах воєнного стану, якщо це порушення заподіяло шкоду здоров'ю людей, передбачивши покарання у вигляді штрафу від 17 до 51 тисячі гривен або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк;

— у випадку вчинення такого діяння повторно, або якщо воно спричинило загибель людей або інші тяжкі наслідки, передбачається покарання у вигляді позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п’яти років.

Зараз за правопорушення у сфері цивільного захисту встановлена адміністративна відповідальність — штраф до 5,1 тисяч гривень.

Блог юриста

Блог юриста

11 Jul, 14:36


Прийнято закон, який унеможливлює оскарження в судах наказів командирів в умовах воєнного стану

Парламент прийняв закон (реєстр. №7292), який унеможливлює оскарження в судах наказів або розпоряджень командирів в умовах воєнного стану чи в бойовій обстановці.

Законом про внесення змін до статті 151 Кодексу адміністративного судочинства України щодо забезпечення позовів у виді зупинення наказу під час воєнного стану чи в бойовій обстановці, внесено зміни до частини третьої статті 151 Кодексу адміністративного судочинства України, якими доповнено підстави, за яких не допускається такого забезпечення позову, як «зупинення наказу або розпорядження командира (начальника), відданого військовослужбовцю в умовах воєнного стану чи в бойовій обстановці».

Блог юриста

Блог юриста

11 Jul, 14:36


В Україні планують верифікувати кінцевих бенефіціарних власників компаній

Верховна Рада прийняла за основу проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення механізмів валідації інформації про кінцевих бенефіціарних власників та структуру власності юридичних осіб, (№6003).

Цей законопроект встановлює правові механізми вилучення з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань неактуальних, неточних, недостовірних, неналежним чином перевірених даних про кінцевого бенефіціарного власника або структуру власності клієнта суб’єкта первинного фінансового моніторингу.

Також пропонується запровадити відповідальність юросіб за внесення завідомо неправдивих відомостей про кінцевого бенефіціара або про його відсутність.

Крім того, законопроект визнає, що внесення до ЄДР відомостей про розбіжність у даних за підсумками фінмоніторингу та наявними даними в реєстрі не є порушенням професійної таємниці.

Верховна Рада України також прийняла за основу законопроект №6320, спрямований на спрощення подання інформації про кінцевих бенефіціарних власників та структуру власності юридичними особами, що вноситься до Єдиного державного реєстру, прискорення перевірки поданих відомостей, створення системи методологічної допомоги юридичним особам при визначенні кінцевих бенефіціарних власників та структури власності.

Блог юриста

Блог юриста

11 Jul, 14:36


путін спростив отримання російського громадянства для всіх жителів України

Президент росії володимир путін дозволив усім громадянам України звертатись щодо російських паспортів за спрощеним порядком. Раніше указ стосувався жителів лише окупованих територій. Про це йдеться в указі на сайті правової інформації рф.

путін вніс зміни до указу від 2019 року, що спрощував отримання громадянства для жителів «Д/ЛНР». А з 25 травня путін спростив процедуру отримання російського громадянства для жителів Херсонської та Запорізької областей. Однак у Херсоні за понад 2 тижні після указу російське громадянство отримали лише 23 людини.

З-поміж іншого, указ передбачає, що заявку на громадянство мають розглядати не більше трьох місяців.

Блог юриста

Блог юриста

11 Jul, 14:36


В Україні створять єдину базу даних ДНК

Відомості про генетичні ознаки людини та певні знеособлені персональні дані про особу внесуть до електронного реєстру в рамках державної реєстрації геномної інформації.

Закон «Про державну реєстрацію геномної інформації людини», ухвалений напередодні Верховною Радою (на базі проекту №4265), надіслано сьогодні на підпис Президенту.

Згідно із документом, державна реєстрація геномної інформації проводиться з метою:
1) ідентифікації осіб, які вчинили кримінальне правопорушення;
2) розшуку осіб, зниклих безвісти;
3) ідентифікації невпізнаних трупів людей, їх останків та частин тіла людини;
4) ідентифікації осіб, які не здатні через стан здоров’я, вік або інші обставини повідомити інформацію про себе.

А відомості, що містяться в Електронному реєстрі, є інформацією з обмеженим доступом та не підлягають оприлюдненню.

В МВС пояснюють, що на сьогодні до бази даних ДНК вноситься геномна інформація, отримана лише при проведенні судових молекулярно-генетичних експертиз. Близько 95 відсотків молекулярно-генетичних експертиз у нашій країні проводяться установами Експертної служби МВС.

Усього в базі даних зараз знаходиться на обліку близько 45 тисяч ДНК-профілів, понад половину з яких встановлені зі слідів, вилучених з місць скоєння злочинів, і лише одна четверта ДНК-профілів у базі даних, – це зразки підозрюваних осіб.

У МВС переконані, що ухвалений закон дозволить експертам-криміналістам отримати дієвий інструмент із вдосконалення роботи з ідентифікації осіб, значно підвищить ефективність розкриття злочинів та скоординує зусилля правоохоронних органів у сфері боротьби із злочинністю.

Блог юриста

Блог юриста

11 Jul, 09:02


Тим, хто не встиг завезти авто, подовжать пільги з розмитнення

1 липня закінчилася дія пільг із розмитнення автівок. Скористатися цією можливістю встигли не всі бажаючі. Близько п’яти тисяч українців застрягли на кордоні, подавши попередню митну декларацію.

Усунути цю прогалину покликаний проект Закону №7534 від 08.07.2022 «Про внесення змін до розділу XXI «Прикінцеві та перехідні положення» Митного кодексу України щодо завершення дії пільг з оподаткування транспортних засобів».

Автори ініціативи відзначають, що розмитненням слід вважати оформлення митної декларації МД1, тобто виїзду із зони митного контролю на внутрішньому терміналі. Наразі виникла нагальна потреба проведення остаточного митного оформлення транспортних засобів, яке з різних причин не закінчено, але подана попередня митна декларація.

Метою проекту є завершення митного оформлення транспортних засобів при їх ввезенні громадянами на митну територію України із застосуванням раніше наданих податкових преференцій для транспортних засобів, за якими декларантом або уповноваженою ним особою подано відповідно до статті 259 Митного кодексу попередню митну декларацію до 1 липня 2022 року та митна вартість яких не перевищує еквівалент 10 тисяч євро.

Завершення дії пільг з оподаткування транспортних засобів пропонується встановити на строк 30 календарних днів з дня набрання чинності Законом.

Блог юриста

Блог юриста

10 Jul, 07:16


Рада ухвалила закон про призупинення виплат по кредитам на знищене майно

Верховная Рада прийняла у першому читанні закон 7441-1 щодо призупинення виплат та списання кредитів позичальникам, які втратили кредитне житло чи автівку.

Заморожування або анулювання кредитної заборгованості поширюватиметься на квартири, будинки та автомобілі в заставі за кредитом, якщо вони:

— розташовані на тимчасово окупованих територіях, на територіях громад, де ведуться активні бойові дії, чи громад, які перебувають в оточенні (блокуванні), що підтверджується рішенням Кабміну;

— пошкоджені внаслідок бойових дій, терористичних актів чи диверсій, спричинених військовою агресією росії, але які підлягають відновленню;

— знищені внаслідок бойових дій, терактів чи диверсій, які спричинила російська агресія, тобто які не підлягають відновленню.

Дію закону хочуть поширити не лише на майно, яке перебуває в заставі за банківським кредитом, а й на нерухомість, яку позичальник придбав у забудовника на правах розстрочки чи з відстроченням платежу.

Блог юриста

Блог юриста

09 Jul, 14:43


"Пи*дець російській федерації" — на Рівненщині засудили маму школяра за лайку

На Рівненщині засудили матір школяра, який на останньому дзвінку нецензурно висловився про росію. Присутнім не сподобалися слова дитини і вони звернулися до правоохоронних органів.

Після слів: "Слава нації", 16-річний школяр відповів: "пи*дець російській федерації". Учасникам шкільного заходу не сподобалися слова підлітка, і вони звернулися до поліції.

Мати школяра на суді розповіла, що вона не знала, що лайка карається законом. За її словами, вона дозволяє на час війни вживати сину нецензурну лексику стосовно держави-агресора, оскільки психологи не рекомендують цього забороняти.

Жінка зазначила, що у школі на сина написали заяву, оскільки школяр активний та його за це недолюблюють. Згодом мати визнала свою провину та пообіцяла пояснити синові, що не можна лаятися у громадських місцях.

Учень 9 класу на судовому засіданні вину визнав та пообіцяв виправитися. Суд вирішив не карати матір школяра, обмежившись усним зауваженням.

Блог юриста

Блог юриста

09 Jul, 14:42


Зеленського у петиції закликають легалізувати порнографічну діяльність в Україні

На сайті президента України 4 липня зареєстрували електронну петицію із закликом легалізувати в Україні порнографічну діяльність.

Автором петиції є Тарас Сіромський. Він аргументує своє звернення тим, що більшість розвинених країн не мають заборон на порнографічну діяльність, а ще переконаний, що заборона не має жодного сенсу, оскільки всі, хто хоче займатися порнографічною діяльністю, їде для цього за кордон «підіймати економіку іншим державам».

«Сам закон дуже узагальнений і дає простір на його трактування по різному. Зокрема, він погано пояснює, де еротика у мистецтві, а де еротика як порно і була величезна кількість випадків, коли дівчат засуджували саме за еротику по статтях порнографії», — каже автор петиції.

І нагадує, що правоохоронці нині витрачають бюджетні гроші для пошуку виробників порнографії, що передбачає, зокрема, купівлю цього контенту та проведення експертиз.

«… навіть зараз в інтернеті існують еротичні спільноти від українок для підтримки українських солдат на фронті. Виходить, що ці дівчата, всі онліфанс і вебкам-моделі, які пожертвували гроші на ЗСУ, автоматично підпадають під кримінальну відповідальність», — йдеться в петиції.

Блог юриста

Блог юриста

26 May, 08:52


Британка отсудила у коллег £75 тысяч за то, что ее не позвали на вечеринку

В Лондоне 51-летняя Рита Леер отсудила у коллег больше 75 тысяч фунтов стерлингов (5,7 миллиона рублей) за то, что они не позвали ее на вечеринку в паб. Также британка доказала, что на работе ее дискриминировали из-за частично африканского происхождения. Об этом пишет Daily mail.

Рита работала кассиром в казино. По ее словам, коллеги не хотели с ней общаться, но она пыталась не переживать по этому поводу.

Последней каплей стал вечер, когда Риту не позвали выпить в паб Las Iguanas — единственную из всего коллектива. Леер обиделась и подала на коллег в суд за травлю.

«Поход в паб не был официальным корпоративом, но мы считаем, что Риту нужно было пригласить. Мы оцениваем это как отказ в возможности общаться с коллегами по работе. По меньшей мере было бестактно обсуждать с ней вечеринку, если она не была приглашена. Мы считаем, Риту не позвали из-за жалоб на дискриминацию», — заявили в суде.

Блог юриста

13 May, 09:04


Пара из Индии подала в суд на сына и невестку за отсутствие внуков и потребовала вернуть вложенные в них деньги

Если молодая пара не заведёт ребёнка в течение года, им придётся выплатить более полумиллиона долларов родителям.

Санджив и Садхана Прасад из индийского города Харидвар подали иск против своего сына и его супруги с требованием в течение года родить ребёнка или, в противном случае, выплатить им компенсацию в размере 50 миллионов рупий, сообщает Deutsche Welle.

В компенсации родители учли расходы, которые выделили сыну «в надежде на внуков» за шесть лет брака: свадьба в пятизвёздочном отеле, медовый месяц для молодожёнов в Таиланде и дорогой автомобиль. Истцы также отметили, что оплачивали обучение сына на пилота и брали кредит на покупку дома для семьи.

Пожилая пара пожаловалась, что, обеспечив жизнь сыну и невестке, они сами оказались в долгах: «Мы инвестируем в наших детей, устраиваем их в хорошие компании. Дети обязаны отплатить базовой финансовой поддержкой». После иска ответчики переехали в другой город и оборвали контакты с родителями.

Адвокат пожилой пары, Арвид Кумар Шривастава, заявил, что это дело станет «отражением истины о нашем обществе». «Стать дедушкой или бабушкой — мечта каждого родителя, они ждали этого годами. Они пытались убедить сына, но тот не послушал. То, что мои клиенты умрут, не увидев внуков, разбивает им сердца», — добавил юрист.

Блог юриста

22 Feb, 13:47


Игрок West Ham заплатил двухнедельный заработок за то, что футбольнул кота

Того, кто сгоняет ярость на домашних животных, вряд ли можно назвать уравновешенным человеком. Если это еще и известный спортсмен, то такой поступок обязательно будет осужден и коллегами, и обществом.

Не известно, чем руководствовался брат защитника West Ham Курта Зума, выкладывая в сеть видео, на котором последний футболит бенгальского кото, а затем гонится за ним и бьет, пока ребенок держит животное. По сообщениям британских СМИ, «издевательство» над котом было обусловлено тем, что тот разбил вазу.

У зрителей эти кадры не вызывали смеха. Напротив, около 200 тыс. подписали Интернет-петицию, призвав привлечь защитника West Ham к ответственности. Между прочим, британские законы предусматривают достаточно суровое наказание за это — вплоть до 5 лет тюрьмы.

За инцидент сначала публично извинился сам футболист, а затем тренер. Однако скандал не утихал, и на защиту кошек встали спонсоры. Они заявили, что пересмотрят отношения с клубом, а Adidas сообщила, что разрывает контракт с игроком.

Полиция графства Эссекс приступила к расследованию инцидента. Но, по данным газеты Sun, отказалась возбуждать дело. Впрочем, по информации из клуба, К.Зума согласился заплатить штраф в 250 тыс. фунтов, которые будут направлены в фонд защитников животных.

Тем временем Королевское общество предотвращения жестокости в отношении животных заявило, что конфисковало у футболиста обоих кошек. Их осмотрели ветеринары и подтвердили: здоровью животных ничего не угрожает.

Блог юриста

18 Feb, 07:25


Верховная Рада Украины приняла закон, который легализует рынок криптовалют

Верховная Рада Украины приняла закон «О виртуальных активах». Он призван легализовать рынок криптовалют в стране. За документ проголосовали 272 депутата, против — 3.

Иностранные и украинские криптокомпании могут работать легально, а украинцы получат удобный и защищенный доступ к мировому рынку виртуальных активов. Участники рынка получат правовую защиту и возможность принимать решения на основе открытых консультаций с государственными органами. Появится прозрачный механизм инвестирования в новый класс активов, — Михаил Федоров, министр цифровой трансформации Украины

Регулятором рынка цифровых валют станет Национальная комиссия по ценным бумагам. Она будет определять порядок оборота, осуществлять финансовый надзор и выдавать разрешения «поставщикам услуг виртуальных активов» — криптобиржам.

Это вторая попытка принять закон «О виртуальных активах». Парламент принял его первый вариант 8 сентября, но президент страны наложил вето и вернул проект на новое рассмотрение с 21 предложением. В частности, изначально закон предусматривал создание новой структуры-регулятора. Теперь её роль выполняет Нацкомиссия по ценным бумагам.

Блог юриста

15 Feb, 14:46


Почему две булочки и парковка обошлись немцу в 1800 евро

Никто не любит платить штрафы. Даже законопослушные немцы. Поэтому многие пытаются решить вопрос полюбовно, предлагая отблагодарить контролеров тем, что есть под рукой.

Недавно административный суд в гамбургском районе Альтона вынес приговор по делу о попытке дать взятку должностным лицам. Правда, предлагал он не евро, а всего лишь две сладкие булочки — францбрётхен.

Контролеры во время обхода территории выписывали штрафы за нарушение правил парковки. 32-летний житель этого города, как раз вернувшийся к своему автомобилю, попытался настоятельно убедить городских служащих не оформлять штрафное предписание.

В качестве благодарности он предложил… только что купленные традиционные гамбургские францбрётхен. Обвиняемый несколько раз проигнорировал отказ контролеров, после чего они, потеряв терпение, сообщили об этом инциденте своему руководству.

Дело о попытке подкупа двух городских служащих в Гамбурге было заведено по заявлению местного ведомства автодорожного транспорта. Теперь немец должен выплатить штраф в размере 30-кратного дневного заработка — в общей сложности 1800 евро. При том что штраф за неправильную парковку в Германии колеблется от 10 до 100 евро.

Кстати, согласно описаниям в энциклопедических источниках, францбрётхен — это сладкие (францевы) булочки особой формы, выпекаемые из слоеного теста с добавлением корицы, изюма, марципана, шоколада или ореховой крошки. Считается, что придуман рецепт был в Гамбурге, где они традиционно покупаются и подаются на завтрак.

Блог юриста

10 Feb, 07:55


В США задержали супружескую пару по делу о краже биткоинов на $4,5 млрд

Министерство юстиции США сообщило о конфискации биткоинов на $3,6 млрд и аресте супружеской пары, обвиняемой в отмывании криптовалюты. Изъятие средств стало крупнейшим из когда-либо проводившихся.

Арестованы 34-летний Илья Лихтенштейн (имеет гражданство России и США) и его супруга Хизер Морган. Супружеской паре предъявили два обвинение: в сговоре с целью отмывания денег (максимальное наказание – 20 лет тюрьмы), а также в сговоре с целью обмана США (максимальное наказание – пять лет тюрьмы).

8 февраля федеральный суд в Манхэттене постановил освободить их под залог: $5 млн – для Лихтенштейна и $3 млн – для Морган.

Речь идет о кибератаке на биржу Bitfinex в 2016 году, свидетельствуют материалы дела. Хакер украл с нее окло 120 000 биткоинов и провел 2000 транзакций на кошелек, контролируемый Лихтейнштейном. За пять лет 25 000 биткоинов были выведены из этого кошелька с помощью сложной серии транзакций. Некоторые из них в итоге оказались на счетах Лихтейнштейна и Морган. Криптовалюта использовались в основном для покупки золота, NFT и подарочных карт в Walmart.

Правоохранители получили доступ к кошельку Лихтенштейна 31 января и конфисковали оставшиеся 94 636 биткойнов на $3,6 млрд. По данным Минюста США, это крупнейшее изъятие в его истории. Общая стоимость украденных биткоинов оценивается примерно в $4,5 млрд.

Блог юриста

08 Feb, 15:48


Суд обязал Facebook соблюдать законы страны пользователей

Компании Facebook не получилось избавиться от обвинений в нарушении законов об охране частной информации. Федеральный суд Австралии отклонил соответствующее ходатайство.

В марте 2020 года Facebook Inc и Facebook в Ирландии были предъявлены претензии в нарушении местного законодательства. Тогда же судья согласился с тем, что действия Facebook по сбору частной информаций в этой стране подпадает под австралийскую юрисдикцию.

Со своей стороны Facebook утверждал, что технически не ведет бизнес в этой стране. Теперь суд окончательно подтвердил, что «действия, происходящие в Австралии, на устройствах австралийских пользователей, установка и размещение маркеров для сбора информации и помощи в распространении целевой рекламы... интегрированы в коммерческие цели Facebook Inc». И постановил, что компания обязана соблюдать местное законодательство.

Считается, что данное решение послужит поводом для дальнейших исков и претензий к крупнейшему оператору соцсетей.