Рік незламності: ДБР розслідує понад 1,3 тисячі справ щодо злочинів проти основ нацбезпеки, державі передано майно рф на мільярди гривень
🔹Повномасштабна агресія рф вплинула і на роботу Державного бюро розслідувань. ДБР, як і інші правоохоронні органи, в умовах бойових дій скорегувало свою діяльність відповідно до наявних пріоритетів національної безпеки та оборони.
🔹Від початку війни ДБР у взаємодії з іншими правоохоронними органами розслідує злочини проти основ національної безпеки, виявляє та затримує зрадників і колаборантів, документує воєнні злочини зс рф та проводить стабілізаційні заходи на звільнених територіях. Наші працівники відшукують майно країни-агресора, виявляють арсенали російських боєприпасів та військову техніку.
🔹Загалом за рік повномасштабного протистояння України збройній агресії рф ДБР здійснювало розслідування у 1 тис. 308 кримінальних провадженнях щодо злочинів проти основ Національної безпеки.
🔹Серед них: 1 тис. 43 кримінальних провадження – за фактом державної зради (ст. 111 КК України), 208 кримінальних проваджень – за фактом колабораційної діяльності (ст. 111-1 КК України), 17 кримінальних проваджень – щодо пособників державі-агресору (ст. 111-2 КК України) та інші.
🔹У результаті проведення розслідувань 571 особі повідомлено про підозру, 321 особа оголошена в розшук, 1 тис. 372 особи перевіряються на причетність до державної зради та колабораційної діяльності.
🔹До суду за цими статтями вже направлено 236 обвинувальних актів.
🔹Найбільшу кількість проваджень відкрито у Луганській, Запорізькій, Донецькій, Харківській та Херсонській областях.
🔹Важливий напрям роботи ДБР від початку війни – встановлення та арешт власності російських компаній чи суб’єктів рф. Адже в умовах російської агресії, така бізнес-діяльність в Україні становить загрозу національній безпеці держави.
🔹За результатами розслідувань в управління державі передано майно російських компаній вартістю у мільярди гривень. Це, зокрема, корпоративні права та статутні капітали компаній «Татнєфть», колишня власність олігарха Олега Дерипаски ТОВ «Глухівський кар’єр кварцитів», ТОВ «Аерок», «Калуський трубний завод» та багато інших російських активів в Україні.
🔹За результатами розслідування кримінальних проваджень на потреби Збройних сил України передано 43 одиниці спеціального та іншого транспорту, понад 400 тонн нафтопродуктів, 200 тис набоїв до стрілецької зброї та інших засобів ураження, 17 тис засобів індивідуального захисту, перераховано коштів, арештованих активів, а також сплаченої стороною захисту у кримінальних провадженнях застави: понад 1 млн дол США, біля 3 млн грн та 650 тис євро.
🔹З перших днів війни працівники Управління забезпечення особистої безпеки безпосередньо виконують бойові завдання у складі спільних груп спеціального призначення Головного управління розвідки Міністерства оборони України. Під час оборони Києва вони брали активну участь у проведенні розвідки місцевості, утриманні встановлених позицій та зачистці (звільненню) населених пунктів Київщини.
🔹За особливі заслуги у захисті державного суверенітету, територіальної цілісності, у зміцненні обороноздатності та безпеки України орденом «За мужність» різного ступеня нагороджено 5 наших працівників, орденом «За заслуги» – 10. Слідчий ТУ ДБР у місті Львові Любомир Савчук удостоєний орденом Богдана Хмельницького (посмертно). Ще один працівник отримав найвищу нагороду – Золоту зірку Героя України.
🔹Сьогодні, зважаючи на зроблене, можна зазначити, що Державне бюро розслідувань впоралося із поставленими завданнями та не лише зберегло позитивну динаміку розслідування кримінальних проваджень, але й зуміло досягти суттєвого успіху в нових напрямах, продиктованих умовами воєнного часу.
🔹Боротьба триває.
🔹Державу боронимо разом!
👉 Детальніше за посиланням
✅ ДБР у соцмережах:
Facebook YouTube Twitter LinkedIn