ІПО КУБГ @ipo_kubg Channel on Telegram

ІПО КУБГ

@ipo_kubg


Офіційний Telegram-канал Інституту післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка

ІПО КУБГ (Ukrainian)

Ласкаво просимо до офіційного Telegram-каналу Інституту післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка під назвою 'ІПО КУБГ'! Цей канал створений для студентів, викладачів та усіх зацікавлених осіб, які хочуть бути в курсі всіх подій, новин та актуальної інформації Інституту. Тут ви знайдете оголошення про курси, семінари, майстер-класи та інші події, які відбуваються в ІПО КУБГ. Знаєте, що робить цей навчальний заклад унікальним? Тоді приєднуйтесь до нашого каналу, щоб бути в курсі всього! Неважливо, чи ви студент, аспірант або викладач, 'ІПО КУБГ' знайде щось цікаве саме для вас. Будьте посеред великих досягнень та інновацій у галузі післядипломної освіти разом з нами! Підписуйтесь на наш канал і не пропускайте жодної важливої новини!

ІПО КУБГ

24 Oct, 13:00


​​📝 Стартує XXV Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика

ℹ️ 27 жовтня в День української писемності та мови традиційно стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, який має на меті піднесення престижу української мови, забезпечення її всебічного розвитку і функціонування в усіх сферах суспільного життя.

👫 Узяти участь у Конкурсі зможуть учні 3–11 класів закладів загальної середньої освіти, учні закладів професійної (професійно-технічної) освіти, студенти закладів фахової передвищої освіти, студенти закладів вищої освіти.

☝️ Міністерство освіти і науки України рекомендує розпочати Конкурс 28 жовтня та провести в закладах освіти перший етап цього інтелектуального змагання.

❗️Участь у Конкурсі є добровільною.

🎉 Церемонія відкриття ХХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика транслюватиметься на YouTube-каналі Міністерства освіти і науки України 28 жовтня 2024 року о 13:00 (https://youtu.be/l3lG2mhHLbE).

📜 Лист Міністерства освіти і науки України від 12.09.2024 № 1/16544-24 «Про проведення ХХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика»

📜 Лист Міністерства освіти і науки України від 17.10.2024 № 1/19313-24 «Про відкриття ХХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика»

📜 Наказ Департаменту освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 15.10.2024 № 122 «Про проведення І-ІІІ етапів ХХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика у 2024/2025 навчальному році»

📜 Положення про Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика

ІПО КУБГ

18 Oct, 13:00


​​🇺🇦 Тиждень української писемності та мови

ℹ️ День української писемності та мови — свято розвитку державної мови, яке щороку відзначається в Україні 27 жовтня.

☝️Пропонуємо до вашої уваги перелік заходів до Тижня української писемності та мови:

1️⃣ Мовознавчі перегони для учнів до Дня української писемності

2️⃣ Віртуальний кластер «Єдина мова – нація єдина»

3️⃣ Онлайн-флешмоб «Мова творить націю»

4️⃣ Конкурс лінгвістичних загадок «Писемність – це мистецтво перетворювати думки на вічність»

5️⃣ Калейдоскоп учнівських проєктів «Мовні традиції моєї родини»

ІПО КУБГ

14 Oct, 13:00


​​💼 Очні фахові курси підвищення кваліфікації у жовтні-листопаді 2024 року

🏛 Інститут післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка пропонує всім бажаючим педагогам закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти очні фахові курси.

📝 Учасники отримають сертифікат на 30 годин.

🗓 Дати, час та адреси проведення занять зазначені в реєстрації.

☎️ Довідки за тел.: +38 (097) 294-08-73 – навчальний відділ Інституту.

ІПО КУБГ

06 Oct, 06:00


​​🗓 6 жовтня – День працівників освіти в Україні

ℹ️ В Україні День працівників освіти (День учителя) цього року святкують 6 жовтня (у першу неділю жовтня), наступного дня після Всесвітнього дня учителя (World Teachers’ Day), дата відзначення якого чітко фіксована – 5 жовтня.

Шановні освітяни!

📌 Ви не лише передаєте знання, ви творите майбутнє нашої Держави, виховуєте патріотів. Прийміть найщиріші вітання з професійним святом!

🤗 Дякуємо за вірне й високе служіння обраній справі, самовідданість і щедрість душі! Бажаємо перемоги, миру, добра, злагоди, міцного здоров’я, творчого натхнення!

❤️ Щастя Вам, благополуччя, творчих успіхів!

Учителем не кожен може бути, не кожен серцем вміє говорить.
Учитель лише той, хто вміє чути, окрилити, навчити і любить,
Тендітну душу ласкою зігріти і добротою ниву засівать,
Безмежно, щиро цілий світ любити і учням усього себе віддать.

(Надія Красоткіна)

ІПО КУБГ

01 Oct, 10:00


​​❗️❗️❗️Онлайн-семінари, майстер-класи та тренінги у жовтні

🏛 Інститут післядипломної освіти Університету Грінченка пропонує керівникам та педагогічним працівникам закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти дистанційну онлайн-програму «Безперервна підтримка професійної діяльності педагога».

☝️ Актуальні щотижневі вебінари на проблеми, які потребують термінового вирішення.

📝 Всі учасники отримають сертифікат на 3 год. (0.1 ECTS) або 6 год. (0.2 ECTS).

📌 Сертифікати можна завантажити в розділі «Сертифікати учасників онлайн-заходів Інституту».

👀 Переглянути графік заходів можна тут

#підвищення_кваліфікації
#іппо_грінченка

ІПО КУБГ

01 Oct, 06:00


​​🇺🇦 1 жовтня – День захисників і захисниць України, День Українського козацтва, День Покрови Пресвятої Богородиці

ℹ️ 1 жовтня, у День Покрови Пресвятої Богородиці, в Україні відзначають День Українського козацтва та День захисника та захисниць України.

☝️ Одночасне відзначення трьох таких важливих свят не є збігом чи випадковістю. Їх поєднання увиразнює особливо важливе для нас сьогодні сплетіння української історії та традицій.

📌 Козаки вважали, що покров Богородиці захищає їх від усяких бід та особливо шанували свою заступницю. Образ козака як українського лицаря і захисника рідної землі близький кожному українцю.

💪 Гідними нащадками козаків є мужні і звитяжні воїни ЗСУ, незборимі захисники Вітчизни. Велика вдячність тим, хто сьогодні стоїть на варті незалежності нашої держави, хто боронить рідну землю та з гідністю виконує свій військовий і громадянський обов’язок.

🕯 Пам’ятаємо всіх, хто загинув за Україну!

💙 Дякуємо кожному й кожній, хто захищав і захищає її сьогодні.

💛 Слава Україні! Героям Слава!

ІПО КУБГ

29 Sep, 06:00


​​🗓 29 вересня Україна і світ вшановують пам’ять жертв Бабиного Яру

ℹ️ Під час німецької окупації Києва у 1941—1943 роках Бабин Яр став місцем масових розстрілів. Маховик смерті забрав життя близько 100-150 тисяч людей.

📌 Знищували за національною належністю – євреїв і ромів, за ідеологічною – комуністів і комсомольців, а ще – радянських військовополонених, членів ОУН, активістів, підпільників, заручників, психічнохворих, «саботажників», порушників комендантської години та тих, хто чимось не догодив владі «вищої раси», яка будувала свій «арійський світ».

☝️ Бабин Яр став Братською могилою і символом Голокосту в Україні. Скорботні події трагедії Бабиного Яру – незабутні. Живим є біль втрати за кожним, хто пройшов дорогою смерті й поліг у братській могилі.

🕯 Будемо вічно пам’ятати… Бабин Яр забуттю не підлягає! Вічна і світла пам’ять загиблим!

ІПО КУБГ

18 Sep, 15:30


​​🇺🇦 V Відкритий марафон з української мови

ℹ️ Стартує V Відкритий марафон з української мови, який започаткований з метою розвитку в учнівської та студентської молоді стійкої мотивації й свідомого прагнення до вивчення української мови.

🏃‍♂️ Учасниками Марафону на добровільних засадах можуть бути учні 3–11 класів закладів загальної середньої освіти, учні закладів професійної (професійно-технічної) освіти, студенти закладів фахової передвищої та вищої освіти.

📌 Марафон проходитиме в дистанційній формі з 15 листопада до 08 грудня 2024 року в чотири етапи відповідно до Правил проведення V Відкритого марафону з української мови.

☝️ Для участі в Марафоні необхідно:

1️⃣ до 14 жовтня 2024 року зареєструватися на платформі «HUMAN Школа» за покликанням: https://id.human.ua/auth/registration або актуалізувати наявний акаунт;
2️⃣ з 14 по 27 жовтня 2024 року подати заявку на участь у Марафоні за покликанням: https://forms.gle/iXr89PUfAjxm5MQG6;
3️⃣ до 15 листопада приєднатися до Марафону в особистому кабінеті на платформі «HUMAN Школа».

📃 Лист Інституту модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України від 17.09.2024 № 21/08-1501 «Про проведення V Відкритого марафону з української мови»
📃 Правила проведення V Відкритого марафону з української мови
📃 Інструкція для учасників V Відкритого марафону з української мови

ІПО КУБГ

17 Sep, 11:37


​​Героїчно загинув Антон Хаблов

Із сумом і болем повідомляємо, що 13 вересня 2024 року під час виконання бойового завдання до Небесних Воїнів доєднався ще один наш Герой, випускник Університету Грінченка, співробітник і справжній грінченківець – Хаблов Антон Григорович. Ще у 2009 році, ставши студентом за спеціальністю «Історія та археологія», Антон Хаблов був активним учасником студентських конкурсів та наукових конференцій, брав участь у Турнірі істориків, гідно представляючи нашу alma mater на Всеукраїнському рівні, був головою студентської ради тоді ще Інституту суспільства, а згодом – співробітником відділу соціально-гуманітарної роботи Університету Грінченка.

З перших днів Революції гідності, у грудні 2013-го, разом зі студентами був на Майдані, згодом підписав контракт із Національною гвардією України та став на захист України як учасник бойових дій Антитерористичної операції. По завершенню контракту Антон повернувся до рідного Університету, де працював у відділі кадрів аж до початку повномасштабного вторгнення.

Від 24 лютого 2022 року і до останньої хвилини свого серцебиття він боровся за Незалежність рідної Батьківщини, за волю, за мирне майбутнє своїх дітей та всіх дітей України. Він був Воїном! Мужнім, принциповим, відданим своїй справі, готовим допомогти побратимам, готовим захищати честь і гідність свого народу! У нашій пам’яті і наших серцях він залишиться назавжди! Не вистачить слів, щоб передати весь біль від непоправної гіркої втрати…

Вічна шана і вічна слава тобі, Герою!

ІПО КУБГ

13 Sep, 14:00


​​❗️❗️❗️Онлайн-семінари, майстер-класи та тренінги у вересні

🏛 Інститут післядипломної освіти Університету Грінченка пропонує керівникам та педагогічним працівникам закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти дистанційну онлайн-програму «Безперервна підтримка професійної діяльності педагога».

☝️ Актуальні щотижневі вебінари на проблеми, які потребують термінового вирішення.

📝 Всі учасники отримають сертифікат на 3 год. (0.1 ECTS) або 6 год. (0.2 ECTS).

📌 Сертифікати можна завантажити в розділі «Сертифікати учасників онлайн-заходів Інституту».

👀 Переглянути графік заходів можна тут

#підвищення_кваліфікації
#іппо_грінченка

ІПО КУБГ

12 Sep, 15:01


​​📙 Інноваційні рішення в закладах загальної середньої освіти Києва в умовах воєнного стану. Порадник V. З досвіду роботи освітян міста Києва

Шановні колеги!

☝️ Також пропонуємо вашій увазі навчально-методичний посібник «Інноваційні рішення в закладах загальної середньої освіти Києва в умовах воєнного стану. Порадник V. З досвіду роботи освітян міста Києва».

У пораднику представлено інноваційний досвід роботи освітян міста Києва в умовах воєнного стану.
Визначено виклики і практичні можливості STEAM-освіти.
Окреслено перспективу використання технологій штучного інтелекту та нейромереж.
Описано можливості співпраці між закладами освіти в умовах воєнного стану.

👉 Для вчителів, керівників закладів освіти, учнів, батьків, методистів методичних кабінетів та обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти.

ІПО КУБГ

12 Sep, 15:00


​​📗 Організація освітньої діяльності в закладах освіти Києва в умовах воєнного стану. Методичні рекомендації

Шановні колеги!

☝️ Пропонуємо вашій увазі навчально-методичний посібник «Організація освітньої діяльності в закладах освіти Києва в умовах воєнного стану. Методичні рекомендації».

У методичному пораднику зібрано рекомендації зі збереження і зміцнення ментального здоров’я.
Узагальнено практики керівників закладів освіти із реалізації реформи «Нова українська школа», організації освітнього процесу в умовах воєнного стану.
Окреслено особливості організації освітньої діяльності в умовах воєнного стану.
Запропоновано методичні рекомендації щодо викладання навчальних предметів у 2024/2025 навчальному році.
Визначено перспективи позакласної та позашкільної освіти в умовах воєнного стану.

👉 Для вчителів, керівників закладів освіти, учнів, батьків, методистів методичних кабінетів та обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти.

ІПО КУБГ

31 Aug, 09:30


​​ Відбулась методична конференція вчителів фізики та астрономії

ℹ️ 27 серпня 2024 року в Технічному ліцеї Дніпровського району м. Києва відбулась серпнева конференція учителів фізики та астрономії «Впровадження реформи Нової Української Школи в умовах воєнного стану: виклики, можливості та стратегії адаптації».

📌 Під час зустрічі педагоги мали нагоду обмінятися думками та власним досвідом щодо впровадження реформи Нової Української Школи в 7 класі з фізики.

👨‍💼 Гавронський Вадим Володимирович, старший викладач кафедри природничо-математичної освіти та технологій Інституту післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, ознайомив учителів із нормативними документами щодо критеріїв оцінювання, основними аспектами впровадження НУШ у викладанні фізики в 7 класі та викликами, які постають перед учителями фізики та астрономії в 2024/2025 н. р.

👩🏻‍💼 Актуальні проблеми сучасного підручника з фізики проаналізувала Кірюхіна Олена Олександрівна, заступник директора видавництва «Ранок», учитель-методист, автор підручників та методичних посібників.

👩🏻‍💼 Апробація НУШ у 5-7-х класах лягла в основу методичних матеріалів, які розробила Філатова Олена Юріївна, учитель ліцею № 286 Голосіївського району м. Києва. Учителям надана можливість ними безкоштовно скористатися у своїй роботі.

ІПО КУБГ

30 Aug, 13:00


​​🧪 Відбулась методична конференція вчителів хімії

ℹ️ 27 серпня 2024 року в приміщенні Ліцею № 53 м. Києва було проведено методичну конференцію для вчителів хімії «Шкільна хімічна освіта: виклики та пріоритети на 2024/2025 н. р.».

👩🏻‍💼 Спікер та модератор – Ірина Філоненко, методист Інституту післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, ознайомила вчителів із викликами та пріоритетами, які постають перед учителями хімії, в 2024/2025 н. р., нормативними документами щодо критеріїв оцінювання та основними аспектами впровадження НУШ у викладанні хімії у 7 класі.

👩🏻‍💼 Ірина Крамаренко, старший науковий співробітник відділу біологічної, хімічної та фізичної освіти Інституту педагогіки НАПН України надала рекомендації щодо подолання освітніх втрат, які сервіси та ресурси можна для цього використати.

👩🏻‍💼 Наталія Зима, учитель хімії Ліцею № 3 імені Артема Мазура (м. Хмельницький), переможець премії Global Teacher Prize 2020 у номінації «Хімія», наголосила на важливості формування функціональної грамотності як фундаменту для успішного навчання хімії.

👨‍💼 Олександр Недоруб, учитель Ліцею № 17 «Інтелект» (м. Полтава), співавтор підручника хімії для 7 класу, запропонував цікаві рішення для організації навчальних досліджень.

👩🏻‍💼 Методист видавництва «Ранок» Олена Зубкова розповіла про методичну підтримку вчителів хімії.

👩🏻‍💼 Лариса Коломієць, учитель СШ № 207 м. Києва поділилася досвідом пілотування хімії у 7 класі, звернула увагу на форми роботи, які подобаються учням, мотивують їх.

ІПО КУБГ

29 Aug, 13:05


​​⚡️ Відбулася методична конференція учителів української мови та літератури

ℹ️ 27 серпня 2024 року в Інституті післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка відбулася зустріч учителів української мови та літератури «Інтеграція освітніх технологій та віртуальних ресурсів у мовно-літературній освіті: стратегія змін у сучасних реаліях».

📌 Під час зустрічі педагоги мали змогу обмінятися думками та власним досвідом щодо практик подолання певних освітніх втрат у процесі навчання української мови та літератури в умовах сьогодення; проаналізувати напрями роботи та перспективи розвитку галузі на 2024/2025 навчальний рік.

☝️ Також було обговорено такі питання:

✔️ Синергія інтерактиву та цифровізації: методичний інструментарій вчителя української мови та літератури (Наталія Дика, завідувач кафедри мовно-літературної освіти Інституту післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, кандидат педагогічних наук, професор).

✔️ Патріотичне виховання на уроках української мови: інновації, технології, методики (Олександра Глазова, доцент кафедри мовно-літературної освіти Інституту післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, кандидат педагогічних наук, доцент).

✔️Дивергентне мислення учнів: засоби оптимізації вивчення української мови (Вікторія Микитенко, заступник директора з навчально-виховної роботи СЗШ № 218 м. Києва, кандидат педагогічних наук).

✔️ Формування критичного мислення на уроках української літератури засобами штучного інтелекту (Наталія Розінкевич, доцент кафедри мовно-літературної освіти Інституту післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, кандидат філологічних наук).

👉 Власним неоціненним досвідом поділилися столичні вчителі:

✔️ Дослідження читацьких трендів на уроках української літератури (Галина Галицька, заступник директора з навчально-виховної роботи СЗШ № 302 м. Києва).

✔️ Особливості інтегрованого мовно-літературного курсу: фрагменти реалізації (Олена Костійчук, учитель-методист ліцею «Домінанта»).

👩🏻‍💼 Модерувала захід Наталія Дика, завідувач кафедри мовно-літературної освіти Інституту післядипломної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, кандидат педагогічних наук, професор.

🤗 Щиро дякуємо учасникам мовної лабораторії за активну участь, підтримку, натхнення та плідну співпрацю.

👍 Ваш професіоналізм і готовність до змін надихають на нові звершення та впровадження інноваційних підходів до навчання.

💪 Разом до Перемоги!

ІПО КУБГ

28 Aug, 13:40


Щодо укриттів – у закладах освіти столиці укриття загально можуть вмістити 317 000 людей. За останніх 2 роки ми збільшили вмістимість укриттів в освітніх закладах на 94 000 місць.

В укриттях встановлюють резервне освітлення, резервні джерела струму, системи вентиляції та інше необхідне обладнання. Працює Wi-Fi.

Будуємо і нові споруди подвійного призначення із захисними можливостями. Так, у 2024 році на це в міському бюджету передбачили майже 1,5 мільярди гривень.

ІПО КУБГ

28 Aug, 13:39


Столиця намагатиметься зробити навчання школярів максимально в очному форматі. В умовах воєнного стану пріоритетом залишається безпека. Про це говорили на міській серпневій конференції освітян.

Навчальний рік в закладах освіти Києва розпочнеться 2 вересня і триватиме до 30 червня 2025 року. До 950 закладів підуть загалом 372 000 учнів та вихованців. Зокрема, до садочків - майже 58 000 дітей. У школи — 281 000 учнів.

В умовах воєнного стану нашим пріоритетом є безпека кожного учасника освітнього процесу — і учнів, і вчителів та всіх, хто забезпечує процес навчання.

Для цього місто впроваджує комплексну програму «Створення безпечного освітнього середовища». В рамках програми Муніципальна охорона столиці забезпечує фізичну охорону всіх закладів загальної середньої освіти. Всі освітні установи Києва за рахунок міського бюджету обладнані тривожними кнопками, перебувають під цілодобовою пультовою охороною. Також впроваджуємо системи відеонагляду та охоронної сигналізації. Встановлюємо високошвидкісний інтернет.

ІПО КУБГ

27 Aug, 05:30


​​❗️❗️❗️Увага!

👉 УРОК МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВ’Я (за матеріалами Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?») перенесено на 28 серпня 2024 року.

🏛 Місце проведення: Київський столичний університет імені Бориса Грінченка (вул. Левка Лук’яненка, 13-Б).

🕰 Початок об 11:00.

🚪 Аудиторія № 307.