Напиши мені інтерфейс

@interface_writer


UX-райтерські будні. Розповідаю про тексти та інтерфейси, ділюся цікавими кейсами <3
Авторка: @Svitladivchinka

Напиши мені інтерфейс

21 Jan, 00:16


Який кошмар🤢

Напиши мені інтерфейс

21 Jan, 00:16


Шикарна вакансія в шикарну компанію🔥

Напиши мені інтерфейс

21 Jan, 00:16


Шукаємо UX-райтера в MacPaw

Робота безпосередньо в продуктовій команді разом з дизайнерами, все як ми любимо.

Також гарантовані теплі лампові зустрічі й фідбек-сесії зі мною та прекрасною UX Writers Lead. Ми всі працюємо кожен над своєю частиною продукту, але активно обмінюємося досвідом

Якщо любите підписки, керування акаунтами й оце все — кайфонете особливо.

Компанія хороша і максимально базована (зараз ось збираємо на кейсевак для ЗСУ, ще один MacPaw передали самі).

Подавайтеся: https://macpaw.com/careers/ux-writer

Напиши мені інтерфейс

21 Jan, 00:09


Це дуууууже класно!❤️‍🔥

Напиши мені інтерфейс

21 Jan, 00:09


👏 Ще до теми інклюзивності: в застосунку Uklon з’явився словник жестової мови із фразами, які найчастіше використовують під час поїздки — "Відчиніть, будь ласка, вікно", "Відкрийте багажник", "Дякую". Це дозволить простіше комунікувати з водіями із порушеннями слуху.

Напиши мені інтерфейс

21 Jan, 00:07


10 евристик Нільсена: застосування в UX райтингу🔎

Запускаю серію постів про те, як знамениті евристики Нільсена, які так допомагають нам у дизайні, можна застосовувати і адаптувати під UX райтинг.

Бо, по факту (і як стверджує одна відома книга), письмо – це дизайн.

Тож, почнемо з самого початку:

1. Visibility of System Status
Або Видимість статусу системи, якщо перекладати українською.

Евристика стверджує, що ми маємо повідомляти людині у флоу про те, в якому стані є система, і давати фідбек на кожну дію юзера максимально швидко. Тобто, натиснули кнопочку – візуалізуємо дію (особливо якщо на виконання дії потрібно багато часу). Саме так ми можемо зменшити відчутний час очікування, хоч фактичний час очікування залишатиметься таким самим.

Чому про цю евристику важливо знати інтерфейсним райтерам та як саме нам нею користуватися?

Створюючи тексти, ми маємо пам'ятати, що слід давати нашему юзеру максимально чіткий опис того, що зараз відбувається.

Якщо на завантаження файлу потрібен деякий час – пишемо якомога конкретніше, просимо дизайнера зробити прогрес-бар. Якщо якийсь процес ділиться на етапи – для кожного етапу слід додавати зрозумілий опис. Як, наприклад, в Glovo видно, на якому етапі зараз перебуває ваша доставка улюблених чизбургерів з Макдональдса.

Якщо людина натискає кнопку, після якої відбувається дія, не забуваємо давати саксесс-стейт: «Заявку надіслано», «Підписку оформлено», «Документи пройшли перевірку» тощо. І якщо є додаткова інформація – час опрацювання заявки, умови початку дії підписки, інформацію про те, де знайти документи etc. – це даємо в підзаголовку.

Так само і з помилками. Не просто говоримо «Помилка» або підсвічуємо поля червоним. Пояснюємо, що саме за помилка. Що взагалі ця помилка є (а не залишаємо людину думку гадати, чи спрацювало щось, чи ні).

Ця та інші евристики покликані полегшити нашим юзерам – клієнтам, гостям, друзиям або як ви називаєте людей, що користуються вашим продуктом – життя та користування застусунком або сайтом. Бо все має бути легко, якщо ми хочемо, щоб люди любили проводити час у наших продуктах і витрачати у нас кошти.

Життя і так занадто складне, тож не варто ускладнювати його ще і складними текстами та іншими елементами інтерфейсів❤️

У наступному пості розповім про евристику «Match Between the System and the Real World».

Stay tuned, як то кажуть🙂

Напиши мені інтерфейс

21 Jan, 00:06


Про Дизаріум🦖

Якщо коротко: це було дуууууже круто🔥

Якщо довго. Мені найбильше запам'яталося і зайшло:

1. Вікторія Гладинець. Лекція про Пубертатних і Зрілих дизайнерів. Зокрема – про те, що треба з розумом підходити до досліджень і розуміти, яку саме інформацію нам потрібно отримати і яким способом це краще зробити.

2. Стас Говорухін і його vibes driven design. Було дуже важливо почути про те, що варто робити те, що в кайф, і не бути таким, як усі.

3. Дмитро Растовцев. Ця лекція вкрала моє серце не лише через те, який чувак класний і щирий, і ми сміялися усю годину, але і через те, ЯК він підходить до дизайну шрифтів. Кожна рисочка має свій сенс і аргументацію, це просто вау😱

4. KyivUX і «Воркшоп як борщ». Цікавий формат, приємні знайомі обличчя і простий та доступний опис того, наскільки легким і ефективним може бути воркшоп. Навіть дискусія відбувалась у форматі воркшопу – і це було легко, цікаво та весело💖

5. Олена Найда і дизайн-принципи Сільпо. Кайфонула від того, як все структуровано, як завдяки цьому налагоджується робота команди і загалом які важливі поінти вони ставлять для себе головними.

6. Андрій Федорів. Не зовсім про інтерфейси, але точно про дизайн і про креативність. Дуже надихаючий виступ, після якого хочеться бігти творити, пробувати нове, бути сміливішою в ідеях і не здаватися перед обличчям невдач.

І, авжеж, нетворкінг. Це, мабуть, взагалі основне, від чого я кайфонула. Можливість побути з людьми, які тебе розуміють, з кимось розвіртуалитись, з кимось познайомитись, комусь поставити запитання, від когось здивуватися, що вони мене знають.

Дякую всім, хто був. Дякую всім, хто виступав і організовував. Дякую всім хто підходив і спілкувався.

Це було незабутньо🔥

Напиши мені інтерфейс

21 Jan, 00:04


Друзі, а у кого є доступ у застосунки «Єдина школа» і «Мрія»?

Дуже хочу подивитися на флоу і тексти, а я ж не учениця і не мати, не можу дійти далі перших екранів😅

Напиши мені інтерфейс

21 Jan, 00:01


Динозавриня вже на базі🫡

Тут дууууже класно❤️

Напиши мені інтерфейс

21 Jan, 00:01


Нова гра у застосунку «Сільпо»: аналізуємо тексти👀

Улюблена моєму серцю Сільпошечка викатила гру про Самур-мурая і це прото в саме серденько. Можна грати і збирати собі на прикольні знижки та бонуси в Сільпо.

Щодо текстів. Загалом усе класно, однак помітила пару моментів, які можна виправити:

1. Неконсистентна подача.
На першому скріні видно, що перший пункт на «ви», другий – на «ти». І вступ-передісторія у гру теж на «ви», а комунікація всередині на «ти»

2. Немає гендерної нейтральності. Розумію, що персонаж – котик, але мені як дівчині приємніше було б грати від імені неозначеної статі або дівчини, власне.

Як цього можна досягти?

В українській мові комунікація на «ти» і на «ви» відповідає не лише за звучання тону голосу, але і за гендерну нейтральність. І коли ми спілкуємось на «ви», це дозволяє нам досягти бажаного результату: звертатися до обох статей водночас.

Наприклад, кнопку з другого скріна можна було б пісдписати «Зрозуміло», а комунікацію «тепер ти точно готовий» з третього скріна подати «тепер ви точно готові». Розумію, втрачається трошки фанове звучання. Зате зникає проблема статі.

Але це, насправді, справа смаку.
Гра вийшла чудова, стильна, з приємною відсилкою до Панди Кунг-фу (обожнюю цей мультик!), класним візуалом, зрозумілою механікою і приємними нагородами.

Тож, грайте. Дуже рекомендую❤️

Напиши мені інтерфейс

21 Jan, 00:00


Збір під шумок: допомагаємо «Берлінго»🔥

Моя колега і хороша приятелька Лєна збирає на ремонт автівок та зимові шини для Роти зв'язку Окремого Штурмового Полку 210 «Берлінго». Ви можете знати Лєну за лекціями з UX досліджень в APOLLO.

Зараз «Берлінго» захищають Покровський напрямок і дуже потребують нашої підтримки.

Давайте усі, хто буде на Дизаріумі, закинуть по 10 грн? І ті, хто не буде на Дизаріумі, теж закиньте по 10 грн❤️

Де звіти?
Ось тут https://t.me/berlingo_zvyazok

🎯Ціль: 70 000.00 ₴

🔗Посилання на банку
https://send.monobank.ua/jar/Aa1z53zbhY

💳Номер картки банки
5375 4112 2021 2349

Я дуже рідко пощу тут збори і завжди – перевірені й «для своїх».

Поки ми маємо можливість відвідувати конференції та івенти, працювати і вкладати у себе, усі вони роблять внесок у майбутнє країни.

Давайте допоможемо?

Напиши мені інтерфейс

21 Jan, 00:00


Вже у Львові в очікуванні Дизаріума☺️

Підходьте завтра. Будемо нетворчити❤️

Напиши мені інтерфейс

20 Jan, 23:54


Не завжди все іде гладко і не завжди звичні підходи працюють👀

Якщо вам раптом здавалось, що у мене всі задачки вдаються з першого разу, а коли я бачу текст, то я одразу знаю, що з цим робити... То ні) Я б дуже хотіла, щоб було так, але я просто людина🤷‍♀️

До прикладу: зараз я працюю зі специфічною тематикою у компанії з процесами, які відрізняються від тих, з якими я працювала раніше.

У нас часто задачки змінюються в процесі не один раз – і до остаточного варіанту флоу від початкового не лишається майже нічого. Ми часто по мільйону (за відчуттями) разів переробляємо тексти і підходи, щоб зробити текст максимально влучним. І часто задачки лежать тижнями, поки до них дійдуть руки – у мене або у інших членів команди.

Авжеж, це накладає свій відбиток на результат. І на процес. Це ж дуже пов'язані речі.

Зараз, наприклад, мені загалом потрібно передивитися свої підходи до роботи і оптимізувати їх. Навчитися більше мислити out of the box. І повірте, для мене це ой як нелегко)))

Але це робота. І таке стається.

Хоч яку б сильну фрустрацію воно не спричиняло і якими б складними не здавалися виклики – усьому можна навчитися.

Тож мій план на найближче майбутнє:
- Проаналізувати свої слабкі місця.
- Більше запитувати і слухати та менше поспішати видавати рішення.
- Вчитися виходити за рамки.
- Читати більше професійної літарути та шукати інформацію, яка закриє прогалини у моїх знаннях.

Бо навіть коли досвіду і знань багато, це не завжди означає, що варто йти знайомими шляхами. Загалом, UX райтинг про те, щоб створювати оптимальний шлях під конкретний продукт, а не намагатися підлаштувати продукт під знайомий шлях.

Хоч як би іноді не хотілося, щоб усе було саме так просто)

Напиши мені інтерфейс

20 Jan, 23:50


До Дизаріума готова🫡

Щоб мене легко було знайти у натовпі☺️