Євгеній Ігнатенко @ihnatenko_yevhenii Channel on Telegram

Євгеній Ігнатенко

@ihnatenko_yevhenii


Євгеній Ігнатенко (Ukrainian)

Доброго дня, шановні користувачі! Сьогодні ми хочемо представити вам наш канал Telegram під назвою "Євгеній Ігнатенко". Цей канал є власністю відомого українського спеціаліста в галузі IT та програмування - Євгенія Ігнатенка

Хто ж він такий? Євгеній Ігнатенко - це досвідчений програміст з багаторічним стажем, який здобув популярність завдяки своїм професійним навичкам та великому досвіду в галузі розробки програмного забезпечення. На каналі "Євгеній Ігнатенко" він ділиться своїми знаннями, досвідом та корисними порадами з усіма охочими

Що можна знайти на цьому каналі? Ви зможете переглядати цікаві відеоуроки з програмування, отримувати корисні поради щодо роботи з певними мовами програмування або інформаційними технологіями, а також ділитися своїми власними успішними кейсами чи питаннями

Не пропустіть можливість отримати відомості від справжнього професіонала! Підписуйтесь на канал "Євгеній Ігнатенко" в Telegram, щоб завжди бути в курсі останніх тенденцій у світі програмування та IT. Розвивайте свої навички разом з Євгенієм Ігнатенком!

Євгеній Ігнатенко

18 Feb, 09:20


Як завжди, відверто відповів на запитання, які найбільше турбують спільноту.

Читайте за посиланням: http://bit.ly/41jNJME

Євгеній Ігнатенко

14 Feb, 11:33


Сьогодні мій останній робочий день в Адміністрації судноплавства – настав час рухатися далі.

Я щиро вдячний Олександру Кубракову та Олексію Кулебі за їхню підтримку та довіру. За ці два роки ми змогли досягти справді вагомих результатів.

Дякую моїй команді, представникам крюінгів, капітанам портів, міжнародним партнерам, і всій морській спільноті. Радий був працювати з вами та разом робити такі важливі реформи. А зробили ми чимало.

127 тис. кваліфікаційних документів отримали наші моряки завдяки новій ДККМ. І ми довели – присвоїти звання та підтвердити кваліфікацію можна прозоро та чесно.

Багато в чому результату вдалось досягнути завдяки цифровізації процесу. Ми цифровізували практично весь «шлях моряка» і реалізували його на порталі Дія разом з командою Михайла Федорова.

100 тис. якісно наданих адмінпослуг від Адміністрації судноплавства – а це десятки мільйонів у держбюджет.

7 підписаних Меморандумів про визнання дипломів/свідоцтв фахівця. За попередні 14 років їх було лише 5.

А ще – перша в історії сертифікація Адміністрації судноплавства за міжнародним стандартом ISO 9001:2015, найвища оцінка від НАЗК за антикорупційну діяльність. І це лише невелика частка того, що ми зробили разом.

Для мене це був період великих змін. Дякую кожному, хто був поруч. Все тільки починається!

Євгеній Ігнатенко

11 Feb, 12:18


🌏 Українські стандарти підготовки моряків отримали міжнародне визнання: затверджено підсумковий документ ІМО

Комітет з безпеки на морі Міжнародної морської організації (ІМО) розглянув Звіт України про стандарти якості, застосовні при підготовці моряків, оцінюванні компетентності, дипломуванні, оформленні медичних свідоцтв, а також підтвердженні та продовженні строку дії їхніх документів, та постановив схвалити його без зауважень. Це означає, що Україну визнано державою, яка повністю виконує положення Конвенції ПДНВ.

Кожні п’ять років ІМО оцінює результати виконання Україною Міжнародної конвенції про підготовку і дипломування моряків та несення вахти 1978 року, з поправками. На виконання правила І/8 Конвенції ПДНВ, а також відповідно до циркуляра MSC.1/Circ.1164/Rev.27, Адміністрація судноплавства забезпечила своєчасне подання Звіту за 2019-2024 рр.

Надана інформація, зокрема, врахувала результати реформи у сфері дипломування моряків, за результатами якої було продипломовано понад 90 000 українських моряків. Звіт було розглянуто спеціальною експертною групою і Секретаріатом ІМО, за результатами чого Комітет з безпеки на морі постановив схвалити його без зауважень.

Результати України в сфері дипломування моряків отримали високу оцінку на міжнародному рівні. Схвалення Звіту про виконання Конвенції ПДНВ без зауважень означає, що Україна зберегла позицію в Білому списку ІМО. Для українських моряків це можливість працювати на суднах під прапорами держав-членів Конвенції ПДНВ, а також легко взаємодіяти з іноземними судновласниками і морськими адміністраціями, в тому числі щодо визнання виданих дипломів/свідоцтв фахівця та підтверджень до них.

Вдячний міжнародній спільноті за постійну підтримку і високу оцінку нашої роботи. Також, дякую кожному, хто доклав зусиль, аби процес дипломування українських моряків не лише не зупинявся в умовах війни, а й залишався на високому рівні.

Євгеній Ігнатенко

10 Feb, 14:36


Процедура повернення коштів, у разі якщо послуга не була надана, або оплата була здійснена помилково

Для того щоб повернути кошти надішліть до Адміністрації судноплавства електронну або паперову заяву. 

📄Паперова заява про повернення (перерахування) коштів з бюджету складається та подається платником до Адміністрації судноплавства за адресою просп. Берестейський (Перемоги), 14, м. Київ, 01135.

Заяву можна подати як особисто так і через уповноважену особу, або поштою. 

Разом із заявою про повернення (перерахування) коштів з бюджету платником подається оригінал або копія платіжної інструкції, яка підтверджує перерахування коштів до бюджету.

Якщо заяву подає уповноважена особа, тоді до заяви обов’язковим необхідно додати документ, що підтверджує відповідні повноваження, оформленого відповідно до вимог законодавства, або копії такого документа, засвідченої належним чином. 

📧Електронна заява про повернення (перерахування) коштів з бюджету складається та подається платником до Адміністрації судноплавства на офіційну пошту [email protected]

Заява про повернення (перерахування) коштів з бюджету в електронній формі подається з обов’язковим накладанням електронного підпису платника або уповноваженої особи, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, відповідно до вимог Закону України «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги». 

До електронної заяви одночасно подається:
копія платіжної інструкції, яка підтверджує перерахування коштів до бюджету, засвідчена належним чином;
копія документа, що підтверджує відповідні повноваження уповноваженої особи, засвідчена належним чином. 

В електронній/паперовій заяві обов’язково має бути зазначена інформація в такій послідовності: 
• найменування платника;
• код за ЄДРПОУ (для юридичної особи) або прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) фізичної особи;
• реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер) або серія та номер паспорта;
• місцезнаходження юридичної особи або місце проживання фізичної особи та номер контактного телефону;
• сума коштів, що підлягає поверненню (перерахуванню);
причина повернення (перерахування) коштів з бюджету;
• найменування банку або небанківського надавача платіжних послуг;
• місцезнаходження банку, в якому відкрито рахунок отримувача коштів, та реквізити такого рахунка у форматі IBAN;
• електронна пошта для зворотного зв’язку (у разі подання електронної заяви).

Довідково: процедура повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, в тому числі податків, зборів (обов’язкових платежів) та інших доходів бюджету визначається Порядком повернення (перерахування) коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2013 № 787 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25.09.2013 за № 1650/24182. 

Євгеній Ігнатенко

08 Feb, 13:12


В Лондоні відбулась 12-та сесія Підкомітету із запобігання забрудненню та реагування на нього Міжнародної морської організації

Аварія російських танкерів “Volgoneft-212” та “Volgoneft-239” поблизу Керченської протоки стала частиною порядку денного засідання.

Внаслідок інциденту 15 грудня 2024 року вморські води потрапило до 5 000 тонн мазуту з високим вмістом сірки.

Українська делегація закликала держави-члени ІМО посилити заходи боротьби з «тіньовим» танкерним флотом рф та звернула увагу на безпрецедентні екологічні наслідки його експлуатації для Чорноморсько-Азовського регіону.

Зокрема, вже відомо про загибель сотень морських птахів і десятків дельфінів.

росія применшила обсяг шкоди від аварії, не інформувала Україну про інцидент і відмовилась визнати, що продовжує систематично використовувати застарілі судна для перевезення небезпечних вантажів. Такі дії є прямим порушенням зобов’язань згідно з Конвенціями UNCLOS та MARPOL.

Україну підтримали Австралія, Канада, Норвегія, Польща (від імені ЄС), Великобританія, США і Японія. У своїх заявах делегації зазначили, що використання непридатних до мореплавства суден спричинило екологічну катастрофу, якої можна було б уникнути за належного дотримання норм морського права.

Партнери наголосили, що російська федерація повинна забезпечити прозорість і підзвітність щодо подібних інцидентів, а також вжити заходів для запобігання майбутнім загрозам морському середовищу.

Жодна країна не висловилася на підтримку позиції рф, що підтверджує її ізоляцію в ІМО.

Станом на сьогодні забруднення спостерігається на узбережжі Криму та в районі північно-західного шельфу Чорного моря. Уперше мазутні плями в Одеській області були зафіксовані 24 січня 2025 року в Дунайському біосферному заповіднику та Національному природному парку «Тузлівські лимани». На початку лютого мазут, що рухається в напрямку Маріуполя, зафіксували в Азовському морі.

Євгеній Ігнатенко

06 Feb, 14:37


Президент України Володимир Зеленський схвалив рішення РНБО щодо введення санкцій проти капітанів «тіньового флоту» російської федерації

Указ Президента України №67\2025 , від 5 лютого, про введення в дію зазначеного рішення опубліковано на сайті Офісу Президента.

Під обмежувальні заходи потрапили 57 капітанів суден російського «тіньового флоту», з яких 56 є громадянами рф. Санкції строком на 10 років, зокрема, передбачають заборону або обмеження на заходження санкційного судна до територіального моря України, її внутрішніх вод та портів.

До санкційного списку увійшли, зокрема, капітани «тіньових танкерів»:

● Безруков Євген судно «MOTI» (ІМО 9281011, прапор Джибуті);
● Кучеров Ігор судно «FJORD SEAL» (ІМО 9513139, прапор Панами);
● Аксьонов Павло судно «FUGA BLUEMARINE» (ІМО 9235725, прапор Панами);
● Смирнов Михайло судно «Legacy» (ІМО 9339337, прапор Барбадосу);
● Цома Микола судно «Liberty» (ІМО 9339325, прапор Барбадосу).

Повний санкційний перелік доступний за посиланням:
https://www.president.gov.ua/storage/j-files-storage/01/36/45/8285f2ac0d4ea5733a981701ab58b6e6_1738777156.pdf.

Вказані судна також перебувають під санкціями Сполучених Штатів Америки, Сполученого Королівства та країн Європейського Союзу.  

💬«Важливо, щоб ми надалі тиснули на тіньовий танкерний флот Путіна, який возить нафту світом і заробляє гроші Росії на терор і війну. Британія – один із лідерів у тиску на тіньовий флот. Але важливі санкції не тільки проти самих танкерів і фірм, із якими вони пов’язані, а також і проти капітанів таких суден і всіх причетних осіб. Є таке санкційне рішення України, і ми будемо поширювати його в юрисдикціях партнерів», - йдеться у зверненні Президента України.

Нагадаю, що «тіньові танкера» рф здійснюють міжнародні перевезення санкційної нафти та сільськогосподарської продукції з тимчасово окупованих територій України, тим самим забезпечуючи багатомільйонні доходи країни-агресора.

Крім цього, «тіньовий флот», який налічує понад тисячу переважно застарілих, погано обслуговуваних суден без належного страхування, несе загрозу світовій екологічній безпеці.

Євгеній Ігнатенко

04 Feb, 10:44


Інформація щодо кількості бланків документів наявних в Адміністрації судноплавства оновлюється кожного місяця, бланків документів для моряків - кожного тижня.

Станом на початок лютого в Адміністрації судноплавства наявні бланки:

✔️посвідчень особи моряка - 7 194 шт;
✔️професійних дипломів - 35 667 шт;
✔️підтверджень до професійних дипломів - 36 545 шт;
✔️свідоцтв фахівця - 45 793 шт;
✔️послужних книжок моряка - 13 389 шт;
✔️суднових білетів - 6 027 шт;
✔️свідоцтв про виключення судна з Державного суднового реєстру України - 2 142 шт;
✔️свідоцтв про виключення судна з Суднової книги України - 4 690 шт;
✔️журналів безперервної реєстрації історії суден - 455 шт;
✔️свідоцтв про тимчасове право плавання під Державним прапором України - 2 909 шт;
✔️свідоцтв про право плавання під Державним прапором України (судновий патент) - 4 431 шт;
✔️свідоцтв про право власності на судно - 4 576 шт;
✔️свідоцтв про мінімальний безпечний склад екіпажу - 971 шт;
✔️свідоцтв про мінімальний склад екіпажу судна, яке здійснює міжнародне плавання по річці Дунай - 878 шт;
✔️свідоцтв про тимчасове виключення судна із Суднової книги України - 498 шт;
✔️свідоцтв про тимчасове виключення судна з Державного суднового реєстру України - 3 998 шт;
✔️свідоцтв про мінімальний склад екіпажу судна, яке здійснює плавання на внутрішніх водних шляхах України - 1 425 шт;
✔️суднових білетів тимчасових - 1 999 шт.

Євгеній Ігнатенко

03 Feb, 17:45


Під час засідання Президії Центральної Ради ПРМТУ обговорили спільні кроки для захисту прав моряків та зміцнення позицій України на світовому рівні

Днями Професійній спілці робітників морського транспорту України (ПРМТУ) виповнилось 33 роки. Наразі вона являється однією з найбільшіх всеукраїнських галузевих профспілок.

Сьогодні, з нагоди річниці заснування, відбулось засідання Президії Центральної Ради ПРМТУ. Обговорили ключові ініціативи, які Профспілка пропонує реалізувати спільно з Адміністрацією судноплавства у 2025 році.

Наша співпраця відбувається в межах Меморандуму про взаємодію, підписаного минулого року під час Українського морського форуму. Нагадаю, що Форум, який відбувся в Лондоні за участі Генерального секретаря ІМО Арсеніо Домінгеса, продемонстрував значний потенціал України у світовій морській індустрії та підкреслив важливість цифрової трансформації, інвестицій і підтримки моряків.

Зараз ми розглядаємо можливість проведення другого Українського морського форуму.

Голова ПРМТУ Олег Григорюк окреслив пріоритетні напрями роботи, що сприятимуть розвитку морської галузі та посиленню захисту прав моряків. Це – ратифікація Україною MLC, 2006, створення робочої групи для розробки плану дій у ситуації з покинутими екіпажами, інформаційні кампанії для підтримки моряків, спільні зустрічі з молоддю.

Під час засідання надав відповіді на питання голів первинних профспілкових організацій ПРМТУ. Вважаю, що ми провели змістовну дискусію, зокрема в питанні спрощення процедури отримання морських документів. Побажав Профспілці розвитку та досягнення ще вищого рівня міжнародного визнання.

Євгеній Ігнатенко

31 Jan, 13:31


📍Додали нову локацію для моряків на порталі Дія: відтепер готові документи можна отримати в місті Ізмаїл

Два місяці тому у моряків зʼявилась можливість отримувати готові кваліфікаційні документи, оформлені засобами порталу Дія, не лише в Адміністрації судноплавства, а й в ДП «Моррічсервіс».

Одеський Моррічсервіс є наразі найпопулярнішим місцем видачі серед моряків, на порталі Дія його обрали близько 76% заявників. В результаті, за два місяці там отримано 2818 готових документів оформлених онлайн, та лише 1494 оформлених в паперовому вигляді.

Відсьогодні, до онлайн-сервісу додали ще одне місто де можливо отримати готові кваліфікаційні документи - Ізмаїл. Моррічсервіс - Ізмаїл користується великою популярністю морської спільноти, там надано вже понад 20 000 послуг.

Для того щоб отримати готові документи в Ізмаїлі, під час оформлення онлайн-заяви на порталі Дія необхідно зазначити пункт отримання: Моррічсервіс - Ізмаїл. Дочекатись повідомлення про готовність кваліфікаційного документа та прийти для отримання за адресою: м. Ізмаїл, вул. Свято-Нікольська, 50. Послуга є платною. Зробити оплату можливо в приміщенні сервісного центру.

Отримати готові кваліфікаційні документи моряка, оформлені засобами порталу Дія, наразі можна:

- в Києві - в Адміністрації судноплавства та ДП «Моррічсервіс»;
- в Одесі - в сервісному центрі «Моррічсервіс»;
- в Ізмаїлі - в сервісному центрі «Моррічсервіс».


Нагадаю, що у жовтні для моряків зʼявилась можливість уповноважити особу, яка отримає готові кваліфікаційні документи, під час оформлення заяви на порталі Дія. За чотири місяця функціоналом скористалися понад 4000 осіб. В місті Ізмаїл дана послуга також буде доступна.

Цифровізація процесів дипломування унеможливлює корупційні ризики та втричі пришвидшує процес оформлення документів з будь-якої точки світу.

Електронні послуги для моряків на порталі Дія та приведення стандартів дипломування моряків до міжнародних вимог реалізують Міністерство розвитку громад та територій України та Адміністрація судноплавства у співпраці з Міністерством цифрової трансформації України.

Євгеній Ігнатенко

30 Jan, 13:32


🇳🇱🇺🇦Набрав чинності Меморандум про взаємне визнання Дипломів / Свідоцтв фахівця моряків з Нідерландами

Адміністрація судноплавства і Міністерство інфраструктури та водного господарства Нідерландів уклали оновлений Меморандум про взаєморозуміння, за яким кваліфікаційні документи моряків визнаватимуться взаємно.
 
Угода підписана з метою виконання положень Міжнародної конвенції про підготовку і дипломування моряків та несення вахти 1978 року, з поправками (Конвенція ПДНВ).
 
Відповідно до попереднього Меморандуму про взаєморозуміння між Кабінетом Міністрів України та Урядом Нідерландів про визнання дипломів (сертифікатів) моряків, укладеного в 2001 році, визнавалися тільки документи українських фахівців.
 
Чинний Меморандум має двосторонній характер та охоплює, зокрема, материкову частину Королівства без урахування острівних самоврядних територій (Аруба, Кюрасао та Сінт-Мартен).
 

Така міжвідомча угода надає можливість українським морякам отримувати підтвердження до кваліфікаційних документів та швидше працевлаштуватись на судна іноземної сторони.
 
У 2024 році Адміністрацією судноплавства також було підписано 6 Меморандумів про взаєморозуміння з Іспанією, Ірландією, Грузією, Португалією, Австралією та Естонією.
 
Довідково: Прапор Нідерландів займає друге місце в білому списку Паризького меморандуму за період 2023-2024 рр., що свідчить про наявність високих стандартів умов праці та життя моряків на відповідних суднах. Згідно з UNCTAD під прапором держави наразі ходить 1187 торговельних суден.

Євгеній Ігнатенко

27 Jan, 15:40


🇪🇪🇺🇦Міністр інфраструктури Естонії Владімір Свєт здійснив робочий візит до Одеської області

Головний напрям відбудови України - відновлення морської сфери. За час повномасштабного вторгнення росія здійснила 64 атаки по об'єктах портової інфраструктури Одеської області. Більше 300 портових об'єктів пошкоджено та частково знищено. Щонайменьше 89 осіб зазнали ушкоджень.

Експорт українських вантажів не зупиняється та потребує підтримки та механізмів захисту.

Сьогодні, в рамках візиту естонської делегації, разом з Міністром інфраструктури Естонії В. Свєтом, Віце-прем’єр-міністр з відновлення України О. Кулеба відвідав Одеський морський порт. Колеги з Естонії побачили масштаби руйнувань та умови роботи спеціального морського коридору.

За результатом зустрічі підписано Меморандум про взаєморозуміння, який передбачає:

Створення спільної українсько-естонської робочої групи для координації зусиль відновлення морської галузі України;

Залучення міжнародних партнерів для фінансування та реалізації проєкту щодо відбудови;

Розробка техніко-економічних обґрунтувань для цифровізації та модернізації інформаційних систем, зокрема реєстрів суден та Єдиного морського вікна.

Впевнений, що підписання Меморандуму буде потужним кроком  для відновлення та модернізації морської галузі України. Вдячні колегам з Естонії за підтримку та постійну допомогу.

Євгеній Ігнатенко

23 Jan, 17:36


Дунайська Комісія скасувала статус російської як робочої мови організації

Сьогодні, під час 102-гої сесії Дунайської Комісії, українська сторона повідомила про чергову серію атак з боку рф на цивільні об'єкти та портову придунайську інфраструктуру 17 січня 2025 року. Такі дії держави-агресора порушують міжнародне право, принципи свободи судноплавства на Дунаї, викликають засудження з боку інших держав-членів та вже несуть за собою негативні економічні наслідки для росії.

За підсумками сесії було прийнято історичне рішення щодо використання російської мови. Дунайська Комісія підтримала пропозицію України про визначення англійської та німецької єдиними робочими мовами.

Російська, яка постійно використовувалась Комісією з 1949 року, більше не буде використовуватись в штаб-квартирі Дунайської Комісії, а з 01 липня 2026 року перестане застосовуватись і в документах.

Дунайська Комісія вже неодноразово демонструвала свою позицію в підтримку України. У грудні 2023 року організацією було прийнято рішення про несумісність членства росії на рівні з іншими придунайськими державами.

Вдячні партнерам за важливі, взірцеві та рішучі дії.

Євгеній Ігнатенко

23 Jan, 08:57


Українських моряків із судна Galaxy Leader звільнено з полону єменських хуситів

Відповідну заяву зробив Генеральний секретар ІМО Арсеніо Домінгес.


"Сьогоднішнє досягнення є виявом сили колективної дипломатії та діалогу, визнанням того, що невинні моряки не повинні ставати заручниками більш глобальної геополітичної напруги. Це також означає повернення до звичної для нас діяльності в Червоному морі та подальшої підтримки свободи судноплавства", - йдеться у зверненні.

Екіпаж звільненого судна складався з 25 осіб, серед яких були і троє українських громадян. У листопаді 2023 року судно Galaxy Leader було захоплено в момент транзиту через Червоне море.

Під час 109-ї сесії Комітету з безпеки на морі ІМО українська сторона закликала міжнародну спільноту звернути увагу на порушення фундаментального принципу свободи мореплавства. Відзначили важливість сприяння держав у поверненні екіпажу судна додому.

Вітаю українських моряків та їх родини. Надалі співпрацюватимемо з ІМО над забезпеченням безпеки морських перевезень у світі.

Євгеній Ігнатенко

22 Jan, 10:12


Сильні, бо разом.

В єдності наша міць і перемога. Один за одного. Завжди.

З Днем Соборності України
⚜️

Євгеній Ігнатенко

20 Jan, 14:27


Нагадую, що з 1 січня, в Адміністрації судноплавства змінились реквізити для сплати та вартість

1️⃣Посвідчення особи моряка:

• Вартість залишилась незмінною у порівнянні з минулим роком та становить: 1183,22 грн - за 20 календарних днів; 1788,82 грн - за 7 робочих днів.

Оновлені реквізити для сплати: http://bit.ly/40ljvHJ

2️⃣ Послужна книжка моряка:

•Вартість наразі знижена та становить: 239,88 грн.

Оновлені реквізити для сплати: http://bit.ly/40ljvHJ

3️⃣ Кваліфікаційні документи (командний та рядовий склад):

• Вартість залишилась незмінною у порівнянні з минулим роком та становить: диплом - 60,65 грн; підтвердження до диплома – 60,55 грн; свідоцтво фахівця – 60,80 грн.

Оновлені реквізити для сплати: https://bit.ly/3YYyNRL

Євгеній Ігнатенко

20 Jan, 13:29


Анонімний відгук про видачу кваліфікаційних документів в СЦ «Моррічсервіс» (Одеса) можна залишити за посиланням: https://bit.ly/443ZWne

Євгеній Ігнатенко

20 Jan, 13:29


Протягом двох місяців моряки отримують готові кваліфікаційні документи, оформлені в Дії, не тільки в Адміністрації судноплавства, а й в ДП «Моррічсервіс»

В листопаді на порталі Дія зʼявилась можливість обрати нові локації для отримання кваліфікаційних документів. Наразі, видача здійснюється в Адміністрації судноплавства (Київ) та ДП «Моррічсервіс» (Одеса/Київ).

За цей час, для моряків, які на порталі Дія обрали місце отримання Моррічсервіс-Одеса, надруковано 2592 кваліфікаційних документів. За паперовими заявами вдвічі менше - лише 1283. В середньому, сервісний центр в Одесі видає 67 кваліфікаційних документів щодня.
 
Для того щоб отримати готові документи в Одесі під час оформлення заяви на порталі Дія оберіть Моррічсервіс-Одеса. Після сповіщення про готовність кваліфікаційного документа відвідайте СЦ «Моррічсервіс» з понеділка по п’ятницю, з 9:30 до 17:30, без перерви.

При цьому, уповноважити особу, яка отримає документи в СЦ «Моррічсервіс» замість моряка можливо прямо під час оформлення заяви на порталі Дія.

Послуга з видачі кваліфікаційних документів в ДП «Моррічсервіс» є платною. Оплата здійснюється за кожен бланк документа окремо (на рахунок Казначейства —  за бланк на рахунок Моррічсервіс — за надання послуги з видачі в розмірі 420 грн. Послуга з видачі диплома та підтвердження до нього оплачується в розмірі 420 грн, з видачі свідоцтва фахівця - 420 грн).

Детальніше про послугу за посиланням: https://morrichservice.marad.gov.ua/ua/news/nova-posluga-otrimannya-dokumentiv-moryaka.

Євгеній Ігнатенко

17 Jan, 11:17


В 2024 році 1672 особи успішно склали іспит та підтвердили кваліфікацію для отримання міжнародного посвідчення на право управління прогулянковим судном

Адміністрація судноплавства здійснює видачу міжнародних посвідчень на право управління прогулянковим судном протягом п’яти або десяти робочих днів з дня успішного складення кваліфікаційного іспиту.

За 2024 рік опрацювали 2558 заяв на проходження такого іспиту. Майже 50% заяв були подані онлайн.

Найбільша кількість успішно складених іспитів в центральному апараті Адміністрації судноплавства, в Києві, а саме - 816. Найнижчий результат у Верхньодніпровському міжрегіональному управлінні - там успішно підтвердили кваліфікацію лише 95 осіб.

Для проходження іспиту з підтвердження кваліфікації кандидата щодо перевірки знань з керування прогулянковим/малим судном необхідно подати онлайн-заяву за посиланням https://exam.marad.gov.ua/profile та очікувати запрошення на іспит.

Заяву та додані до неї документи також можна подати до Адміністрації судноплавства в паперовій формі.

Де подати заяву та скласти іспит, ви знайдете за посиланням:
http://bit.ly/3Wnya3H.

🖥️Сам іспит складається з 10 тестових питань з урахуванням типу судна та району плавання. Кожне питання передбачає три варіанти відповідей, один з яких є правильним. Загальний час для проведення тестування становить 20 хвилин.

Перевірка знань з керування прогулянковим/малим судном відповідного типу вважається успішною, якщо кандидат надав вірні відповіді щонайменше на 70% запитань.

Євгеній Ігнатенко

16 Jan, 15:51


Президент України Володимир Зеленський і Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер підписали Угоду про сторічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії.

Сторони Угоди домовились про зміцнення обороноздатності, безпеки та досягнення консенсусу щодо членства України в НАТО, посилення економічного та торговельного співробітництва, посилення співпраці у сфері енергетики, клімату та переходу до чистої енергії та ряд інших важливих напрямків співробітництва.

Окремою статтею Угоди є побудова партнерства у сфері морської безпеки, яка передбачає, що:

• Сторони докладатимуть зусиль для усунення довгострокових системних загроз і викликів морській безпеці з метою відновлення свободи судноплавства.

• Сторони встановлюють партнерство у сфері морської безпеки, зокрема з метою зміцнення безпеки у Балтійському, Чорному та Азовському морях.


Угода залишатиметься чинною протягом 100 років, починаючи з дати набрання нею чинності, якщо жодна зі Сторін не припинить її дію.

Євгеній Ігнатенко

14 Jan, 14:25


В 2024 моряки отримали 13 230 послужних книжок, з них більше 10 000 Адміністрація судноплавства направила поштою

Послуга з видачі послужних книжок моряка поштою стала дуже популярною, адже процес оформлення дуже простий.

Більшість послужних книжок у 2024 році були направлені морякам Адміністрацією судноплавства поштою - а саме 10 486, і ще 2 744 отримані в ДП «Моррічсервіс» (поштою, особисто, через представника).

Для порівняння в 2023 році Адміністрація судноплавства відправила поштою 904 послужних книжки моряка.

Для отримання ПКМ надішліть до Адміністрації судноплавства необхідний пакет документів поштою. Перелік за посиланням: http://bit.ly/3O3a2Pi.

Відправити заяву на отримання ПКМ можливо будь-яким поштовим оператором («Укрпошта», «Нова пошта» та інші) на адресу просп. Берестейський, 14, м. Київ, 01135.

Після рішення про видачу ПКМ отримайте її поштою за вказаною в гарантійному листі адресою.

Зверніть увагу, що з 1 січня 2025 року вартість зменшена. Нова вартість та реквізити для оплати: http://bit.ly/4flUvpZ.

Євгеній Ігнатенко

13 Jan, 14:22


⚠️ Адміністрація судноплавства не здійснює реєстрацію суден віком 35 років і більше

З 2025 року здійснення реєстрації морських суден і суден внутрішнього плавання віком 35 років і більше у Державному судновому реєстрі України - заборонено.

Також, заборона щодо реєстрації суден в Державному судновому реєстрі України встановлена щодо:

• нафтових танкерів, які не відповідають вимогам щодо подвійного корпусу чи еквівалентної конструкції, що встановлені Правилами 19 і 28 Додатка I до Міжнародної конвенції по запобіганню забрудненню з суден 1973 року, зміненої Протоколом 1978 року до неї, а також нафтових танкерів віком 25 років та більше після дати поставлення судна, яка визначається пунктами 28.1-28.9 Правила 1 зазначеного Додатка;

• суден, що були затримані в морських портах інспекторами контролю держави порту під час контролю в рамках налагоджених систем державного портового контролю (регіональних меморандумів про взаєморозуміння щодо контролю суден державою порту) більш ніж три рази протягом останніх 36 місяців безпосередньо перед поданням заяви для реєстрації у Державному судновому реєстрі України.

Євгеній Ігнатенко

09 Jan, 14:59


Якісно новий підхід до надання послуг для моряків: директорка ДП «Моррічсервіс» Ірина Костюк прозвітувала за 2024 рік

Вже більше пʼяти років підприємство надає цілий ряд необхідних послуг для моряків і не тільки. Найпопулярнішими послугами в 2024 році стали оформлення кваліфікаційних документів, посвідчення особи моряка, послужної книжки моряка, та, проходження компʼютерного кваліфікаційного іспиту (CES-test).

В 2024 році ДП «Моррічсервіс», окрім надання інших послуг, видавало в середньому 38 документів в день. При цьому, максимальна кількість виданих за один день документів сягнула 103.

Завдяки професійному підходу до надання послуг, в 2024 році підприємство надало більше 20 000 послуг та поповнило державний бюджет на 44 млн грн.

Загальний показник 2024 року в сфері дипломування моряків, який втричі перевищує показник 2023 року, в тому числі є результатом злагодженої роботи Адміністрації судноплавства та ДП «Моррічсервіс». Впевнений, що в 2025 моряків очікує ще більше можливостей, а нас більше роботи на результат.

*Інформація щодо перерахувань за 2024 рік є оперативною.

Євгеній Ігнатенко

09 Jan, 12:54


Послуга з видачі посвідчення особи моряка: сьогодні перші моряки, які звернулись в цьому році до Адміністрації судноплавства отримали готові документи.

Наразі, Адміністрація судноплавства надає послуги щодо оформлення та обміну посвідчення особи моряка. Отримати новий ПОМ можна як в Адміністрації судноплавства так і в ДП «Моррічсервіс».

В цьому році перші пʼять моряків завітали до ДП «Моррічсервіс» в Одесі та отримали посвідчення особи моряка зі строком дії на 10 років.

Для того щоб оформити посвідчення особи моряка зверніться з необхідним переліком документів (http://bit.ly/3WbgSHc) до Адміністрації судноплавства (Київ, просп. Берестейський, 14) або до одного з сервісних центрів «Моррічсервіс» (Київ, Одеса, Ізмаїл).

У разі позитивного розгляду заяви отримайте посвідчення особи моряка за місцем подачі.

Реквізити для сплати за послугу з оформлення посвідчення особи моряка за посиланням: http://bit.ly/40ljvHJ. Вартість стандартного оформлення (20 днів) - 1183,22 грн, термінового (7 днів) - 1788,82 грн.

Євгеній Ігнатенко

08 Jan, 13:10


👌 Інформація щодо кількості бланків документів наявних в Адміністрації судноплавства оновлюється кожного місяця, бланків документів для моряків - щотижня.

Станом на початок грудня в Адміністрації судноплавства наявні бланки:

✔️посвідчень особи моряка - 7 439 шт;
✔️професійних дипломів - 37 567 шт;
✔️підтверджень до професійних дипломів - 38 445 шт;
✔️свідоцтв фахівця - 46 571 шт;
✔️послужних книжок моряка - 14 115 шт;
✔️суднових білетів - 6 138 шт;
✔️свідоцтв про виключення судна з Державного суднового реєстру України - 2 157 шт;
✔️свідоцтв про виключення судна з Суднової книги України - 4 692 шт;
✔️журналів безперервної реєстрації історії суден - 455 шт;
✔️свідоцтв про тимчасове право плавання під Державним прапором України - 2 909 шт;
✔️свідоцтв про право плавання під Державним прапором України (судновий патент) - 4 436 шт;
✔️свідоцтв про право власності на судно - 4 576 шт;
✔️свідоцтв про мінімальний безпечний склад екіпажу - 971 шт;
✔️свідоцтв про мінімальний склад екіпажу судна, яке здійснює міжнародне плавання по річці Дунай - 883 шт;
✔️свідоцтв про тимчасове виключення судна із Суднової книги України - 498 шт;
✔️свідоцтв про тимчасове виключення судна з Державного суднового реєстру України - 3 988 шт;
✔️свідоцтв про мінімальний склад екіпажу судна, яке здійснює плавання на внутрішніх водних шляхах України - 1 427 шт;
✔️суднових білетів тимчасових - 1 999 шт.

Євгеній Ігнатенко

07 Jan, 15:37


Безпека судноплавства в умовах воєнного стану: керівники Регістру судноплавства України та Держгідрогріфії прозвітували за 2024 рік

Регістр судноплавства України є одним з підприємств, які належать до сфери управління Адміністрації судноплавства організацій. В 2024 році підприємство надало 4507 послуг. Переважно це послуги з класифікаційного та конвенційного огляду суден. На постійній основі проводяться огляди морських суден, суден внутрішнього та змішаного плавання, Дунайського басейну, та малих суден.

📈В результаті наданих послуг, в 2024 році Регістр судноплавства України поповнив державний бюджет на 31 млн грн.

Також, до сфери управління Адміністрації судноплавства входить ДУ «Держгідрографія». Установа безперебійно здійснює навігаційно-гідрографічне забезпечення судноплавства у внутрішніх морських водах, територіальному морі, виключній (морській) економічній зоні та на внутрішніх водних шляхах України.

📈Операційний план ДУ «Держгідрографія» на 2024 рік виконано на 100%, завдяки чому в державний бюджет сплачено більше 129 млн грн, що майже вдвічі перевищило минулорічний показник.

Підтримую якісну та злагоджену роботу керівників. В 2025 році працюємо на ще кращий результат.

*Інформація щодо перерахувань за 2024 рік є оперативною.

Євгеній Ігнатенко

06 Jan, 16:43


Звітую.

Результати роботи Державної кваліфікаційної комісії моряків (ДККМ).

По-перше, до кінця року продипломовано всіх охочих, як і обіцяв. Але темпів не збавляємо.

Далі, коротко по ключовим результатам.

1️⃣ Дипломування осіб командного складу.

В 2024 році моряки подали 63 015 заяв на отримання кваліфікаційних документів. 50% онлайн засобами порталу Дія, ще 50% в паперовому вигляді: особисто, поштою, або через представника.


44 990 рішень було прийнято позитивно, а це означає, що більше 80% моряків, які звернулись до Адміністрації судноплавства в результаті підтвердили кваліфікацію або присвоїли звання.

Якщо говорити про динаміку, то в 2023 році заяв моряків командного складу було втричі менше. Це означає лише одне: прозора система дипломування працює. Все більше українських моряків бажають отримати необхідні для роботи документи без хабарів та агентів.

2️⃣ Дипломування осіб рядового складу.

За цей рік отримали 2621 заяву від осіб рядового складу - 88% в паперовому вигляді, і лише 12% онлайн на порталі Дія.

Відсоток відмов для рядових максимально низький - 89% моряків, які звернулись до Адміністрації судноплавства в результаті отримали необхідне свідоцтво фахівця.

В 2025 році чекаю на активнішу подачу заяв в форматі онлайн на порталі Дія від рядових.

3️⃣ CES-Test.

В 2024 році 5332 моряки успішно склали кваліфікаційний іспит. Загалом було подано 6201 заява. Це означає, що 86% з тих, хто подався в результаті склали Ces-test.

Кожен іспит проходить в сервісних центрах ДП «Моррічсервіс» в присутності члена ДККМ. 5380 осіб склали CES-Test в Польщі, 126 - в Києві, та 695 - в Одесі.

💪 В порівнянні з минулим роком вдвічі більше моряків подали заяву на проходження кваліфікаційного іспиту.

4️⃣ Апеляційна комісія з розгляду скарг моряків.

За 2024 рік моряки подали 644 заяви з метою оскарження рішень ДККМ. 123 паперові заяви та 521 онлайн-заява на порталі Дія.

В результаті 240 скарг моряків були задоволені апеляційною комісією, відповідно особи отримали свої кваліфікаційні документи. 403 моряки отримали відмову у задоволенні скарги.

Вдячний команді за гарний результат, а морякам за довіру.

Євгеній Ігнатенко

06 Jan, 11:21


Провели нараду щодо підсумків 2024 року.

Заслухав звіти керівників структурних підрозділів, які будуть опубліковані. Спільнота також має бути проінформована.

Визначили ключові пріоритети роботи та задачі на 2025 рік. Продовжуємо працювати на результат.

Євгеній Ігнатенко

03 Jan, 16:12


🇺🇦 Уряд ухвалив оновлену Національну транспортну стратегію України та затвердив план заходів з її реалізації на 2025-2027 рік. Що заплановано у сферах морського та внутрішнього водного транспорту🇺🇦

Стратегія є основним програмним рамковим документом розвитку галузі транспорту, що визначає курс формування та реалізації політики у сферах транспорту на період до 2030 року.

Метою прийняття оновленої Стратегії є актуалізація чинної Національної транспортної стратегії України з урахуванням викликів, які постали перед транспортною галуззю України у зв’язку з повномасштабним вторгненням російської федерації та постануть в майбутньому в процесі відновлення транспортного комплексу України від наслідків збройної агресії.

Стратегія визначає відповідальних за реалізацію заходів, строки та індикатори їх виконання та реалізується двома етапами (2025—2027 та 2028—2030).

⚓️ У період 2025-2027 передбачено виконання, зокрема, таких заходів для досягнення цілей Стратегії:

▪️удосконалення законодавства з метою спрощення надання адміністративних послуг під час реєстрації українських суден;

▪️ратифікація Україною Конвенції № 185 про посвідчення особи моряка (переглянута) 2003 року, що переглядає Конвенцію про посвідчення особи моряків;

▪️удосконалення законодавчого регулювання умов праці у морському судноплавстві відповідно до міжнародних стандартів шляхом ратифікації MLC, 2006 (з поправками);

▪️удосконалення законодавчого регулювання з питань забезпечення готовності у випадку забруднення нафтою;

▪️імплементація у національне законодавство обов’язкових документів Міжнародної морської організації (ІМО), Міжнародної організації праці (МОП) та законодавства ЄС у сфері безпеки судноплавства;

▪️здійснення заходів з приєднання України до Паризького меморандуму
та виходу з Меморандуму про взаєморозуміння щодо контролю суден державою порту в Чорноморському регіоні, або позбавлення рф статусу адміністратора ЧМІС;

▪️позбавлення рф можливості дієвого впливу на прийняття рішень міжнародних організацій у сфері морського та внутрішнього водного транспорту;

▪️удосконалення процесу визначення придатності за станом здоров’я осіб для роботи на суднах;

▪️створення умов для функціонування Реєстру кваліфікаційних посвідчень членів палубної команди та послужних книжок, інших кваліфікаційних документів членів екіпажів українських суден внутрішнього плавання, а також спеціальних дозволів капітанів (судноводіїв);

▪️запровадження функціонування інформаційно-комунікаційної системи суден в Україні, а також Реєстру свідоцтв суден внутрішнього плавання, який забезпечує зв’язок з Європейською базою даних корабельних корпусів (EHDB);

▪️законодавче врегулювання процедур підготовки і дипломування моряків, шляхом подання відповідного законопроєкту до Верховної Ради України.

З повним переліком заходів та індикаторами їх виконання можна ознайомитись за посиланням: Постанова Кабінету Міністрів України "Про схвалення Національної транспортної стратегії України на період до 2030 року та затвердження операційного плану заходів з її реалізації у 2025—2027 роках" № 1550  від 27 грудня 2024 р.

Євгеній Ігнатенко

02 Jan, 14:01


Змінено реквізити та вартість

🖇️ Посвідчення особи моряка:

Реквізити для сплати 👉 http://bit.ly/40ljvHJ
Вартість:
1183,22 грн - 20 календарних днів;
1788,82 грн - 7 робочих днів.


🖇️ Послужна книжка моряка:

Реквізити для сплати 👉 http://bit.ly/40ljvHJ
Вартість:
239,88 грн

🖇️ Кваліфікаційні документи:

Реквізити для сплати 👉 https://bit.ly/3YYyNRL
Вартість:
Диплом - 60,65 грн;
Підтвердження до диплома – 60,55 грн;
Свідоцтво фахівця – 60,80 грн.

Відповідно змінена вартість та реквізити й інших адміністративних послуг, які надаються Адміністрацією судноплавства. Актуальна інформація на офіційному сайті в розділі «Послуги» 👉 https://marad.gov.ua/ua/poslugi

⚠️У разі здійснення оплати за старими реквізитами гроші повертаються автоматично на ваш рахунок.

Євгеній Ігнатенко

31 Dec, 11:14


Настав час, коли кожен з нас замислюється над тим, який був 2024 рік

Цей рік однозначно був непростим, наповненим подіями та змінами. Точно знаю, що ми стали сильнішими, більш рішучими, та вмотивованими.

Сьогодні ж сміливо можемо планувати наступний рік, а прямо завтра починати реалізовувати заплановане та невпинно рухатись вперед.

В 2025 році бажаю кожному бути в колі однодумців, відчувати шалену підтримку оточуючих, адже так можна досягти всього.

🫶🇺🇦Своїй команді, родині, спільноті, побратимам хочу подякувати за цей рік, який ми пройшли разом. Ціную та вірю! З Новим Роком!

Євгеній Ігнатенко

31 Dec, 08:52


🇺🇦З Нового року моряки можуть отримати ПОМ на 10 років🇺🇦

Процедура оформлення, видачі, та обміну посвідчення особи моряка здійснюється Адміністрацією судноплавства відповідно до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», а також Порядку оформлення, видачі, обміну, вилучення, повернення державі та знищення посвідчення особи моряка, затвердженому постановою Уряду від 26.06.2015 № 441.

Законом та Порядком встановлено, що посвідчення особи моряка видається на 10 років.

Відповідно, особи, які звернуться до Адміністрації судноплавства за отриманням нового ПОМ, у разі позитивного розгляду заяви отримають ПОМ з строком дії 10 років.

⁉️Як оформити посвідчення особи моряка в Адміністрації судноплавства:

1️⃣ Зібрати весь необхідний перелік документів 👉https://marad.gov.ua/ua/poslugi/poslugi-dlya-moryakiv/posvidchennya-osobi-moryaka/otrimannya-i-prodovzhennya-posvidchennya-osobi-moryaka.

2️⃣ Сплатити адміністративний збір послуги стандартного оформлення (20 днів) або термінового оформлення (7 днів) посвідчення особи моряка.

Вартість та реквізити за посиланням: https://marad.gov.ua/ua/poslugi/poslugi-dlya-moryakiv/posvidchennya-osobi-moryaka/rekviziti-dlya-splati-poslug.

3️⃣Подати готовий пакет документів до Адміністрації судноплавства (Київ) або ДП «Моррічсервіс» (Київ, Одеса, Ізмаїл).

4️⃣У разі позитивного розгляду отримати посвідчення особи моряка зі строком дії 10 років, за місцем подачі заяви.

‼️Відповідно до Закону Адміністрація судноплавства надає послуги виключно щодо оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого) та обміну посвідчення особи моряка.

Євгеній Ігнатенко

30 Dec, 17:46


⚓️ ДП «Моррічсервіс» належить до сфери управління Адміністрації судноплавства та вже понад 5 років надає якісний сервіс з обслуговування споживачів послуг у сферах морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства.

Результати роботи підприємства за 2024 рік за посиланням: morrichservice.marad.gov.ua/ua/news/pidsumki-roboti-za-2024-rik.

Євгеній Ігнатенко

30 Dec, 14:05


🎄Як надаватимуться послуги з дипломування моряків в святковий період:

✔️31 грудня - краще заплануйте візит до 13.00;
✔️ 1 січня - послуги не надаватимуться.


Всі інші робочі дні - працюємо для вас в звичайному режимі.

☝️Нагадую, з початку 2025 року послуга з видачі кваліфікаційних документів та посвідчень особи моряка надаватиметься:

📍Адміністрація судноплавства (м. Київ);
📍ДП «Моррічсервіс» (м. Київ, Одеса, Ізмаїл).

Євгеній Ігнатенко

27 Dec, 09:36


В 2024 році 30 тисяч українських моряків продипломовано за допомогою порталу Дія. Це втричі більше, ніж минулого року.  
 
В цьому році понад 30 000 моряків скористалися зручним онлайн сервісом щоб присвоїти звання та підтвердити кваліфікацію. Для порівняння, в 2023 році послугою скористалися близько 9 000 моряків.
 
Завдяки тому, що онлайн-сервіс постійно покращується, а функціонал розширюється, кожен другий моряк обирає для себе подачу заяви онлайн замість паперової.
 
Наразі морякам доступні три ключові послуги на порталі Дія:
Дипломування членів екіпажів суден;
Запис на іспит для моряків (CES 6) (в Україні та Польщі);
● Можливість подати скаргу в разі відмови у видачі кваліфікаційного документа.
 
70% онлайн-заявок отримують позитивне рішення Державної кваліфікаційної комісії моряків. Якщо виникають питання чи незгода з рішенням, моряки можуть подати скаргу просто через портал Дія. За рік надійшло 468 скарг, з яких 177 було задоволено.
 
Онлайн-заяву на проходження кваліфікаційного іспиту в 2024 році було подано 5 729 разів, для порівняння в минулому році таких заяв було менше ніж 2 000.
 
Що отримали моряки в 2024 році на порталі Дія:

Додано можливість уповноважити довірену особу, яка отримує кваліфікаційні документи замість моряка - онлайн та без звернень до нотаріусів. Послугою вже скористалися понад 4000 моряків.

Розширено список звань командного складу та додано можливість дипломування рядового складу.

Процес обробки заяв моряків модернізовано. Тепер, у моряка є 7 днів для виправлення вказаних помилок ще до отримання фінального рішення ДККМ.

Готові кваліфікаційні документи тепер можливо отримувати не тільки в Адміністрації судноплавства, а й в ДП “Моррічсервіс”.

 
На цьому ми не зупиняємось та вже працюємо над новим функціоналом для моряків, які презентуємо в 2025 році.
 
Електронні послуги для моряків на порталі Дія та увідповіднення стандартів дипломування моряків до міжнародних вимог реалізують Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України й Адміністрація судноплавства у співпраці з Міністерством цифрової трансформації України за сприяння проєкту «Підтримка цифрової трансформації», що фінансується USAID і UK Dev.

Євгеній Ігнатенко

26 Dec, 15:27


Посвідчення стернового-моториста маломірного судна із вкладним талоном, що є документом на право управління маломірним судном можна замінити на міжнародне посвідчення на право управління прогулянковим судном до 31 грудня 2024 року.

До кінця 2024 року заміна посвідчення здійснюється без додаткового навчання та без складання іспиту у кваліфікаційній комісії протягом п’яти або десяти робочих днів, за бажанням заявника, з дати прийняття заяви.

🔵 Процедура подачі заяви на обмін посвідчення та перелік необхідних документів за посиланням:https://bit.ly/3P8Khhh.

🔵 Розмір адміністративного збору за дану послугу складає 605,60 грн. - за 10 робочих днів або 1514 грн. - за 5 робочих днів. Реквізити для сплати за посиланням: https://bit.ly/3TGeYxf.
 
Подати документи для обміну посвідчення стернового-моториста можливо за адресами:

📍м. Київ, проспект Берестейський, 14
📍м. Київ, просп. Леоніда Каденюка, 23
📍м. Чернігів, вулиця П’ятницька, 39
📍м. Черкаси, вулиця Хрещатик, буд. 223, 4 поверх
📍м. Одеса, вулиця Успенська, 4
📍м. Луцьк, вул. Словацького, 28А
📍м. Кам’янець-Подільський, вул. Івана Мазепи, 44
📍м. Запоріжжя, вулиця Портова, 12.

Якщо строк дії посвідчення стернового-моториста маломірного судна звершився, тоді заміна здійснюється за результатом успішно складеного іспиту у кваліфікаційній комісії без додаткового навчання, протягом п’яти або десяти робочих днів, відповідно до розміру сплаченої адміністративної послуги, з дати прийняття заяви.

❗️Заміні підлягає повідчення, видане відповідно до Положення про підготовку та підвищення кваліфікації стернових-мотористів маломірних суден Держкомрибгоспу України, затвердженого наказом Державного комітету рибного господарства України від 23.09.1998 № 129.

Євгеній Ігнатенко

25 Dec, 17:12


Міжнародна морська організація (ІМО) поширила серед держав-членів циркуляр щодо верифікації кваліфікаційних документів моряків

Найважливіші моменти, зазначені в циркулярі STCW.2/Circ.132:

1. Українські дипломи, підтвердження, свідоцтва фахівця та пільгові дозволи, передбачені Конвенцією ПДНВ 1978 року та Конвенцією ПДНВ-Р 1995 року, видаються та перевіряються на автентичність виключно Державною службою морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України (Адміністрацією судноплавства).

2. Встановлення автентичності українських кваліфікаційних документів та отримання результатів верифікації відбувається виключно за посиланням
https://vrf.marad.gov.ua/check-document?lang=en.

3. Результати верифікації кваліфікаційних документів оформлюються у форматі PDF і містять QR-код, який спрямовує зацікавлену особу виключно за посиланням з доменним іменем
vrf.marad.gov.ua.

Євгеній Ігнатенко

24 Dec, 16:04


Вітаю з Різдвом 💫

Неважливо де ви зараз, далеко в морі, в родинному колі, чи віддано бороните країну від ворога, бажаю кожному з вас теплого та спокійного свята.

Євгеній Ігнатенко

23 Dec, 07:10


Два роки на посаді. Змінювати, діяти, не зупинятись.

Дякую кожному, хто був поруч. Крок за кроком. Найцікавіше ще попереду.

Євгеній Ігнатенко

19 Dec, 17:14


Друге засідання Керівного комітету з питань реалізації проєкту Тwinning

🇮🇹🇺🇦 Проєкт Тwinning «Інституційна підтримка Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України у впровадженні acquis ЄС, норм та стандартів з безпеки на морі», партнером якого є Італійська берегова охорона, розпочав свою роботу у вересні поточного року.

Мета проєкту: посилити спроможність Адміністрації судноплавства у здійсненні державного нагляду (контролю) за безпекою на морському транспорті, а також зміцнити її потенціал у сфері підготовки і дипломування моряків.

👥 До складу Керівного комітету, окрім співробітників Адміністрації судноплавства та італійських колег, входять представники Міністерства розвитку громад та територій України, ДП «Адміністрація морських портів України», КП «Морська пошуково-рятувальна служба», Представництва Європейського Союзу в Україні та Національного агентства України з питань державної служби.

Під час засідання підвели підсумки щодо заходів, реалізованих протягом першого кварталу поточного року та прийняли спільні рішення щодо майбутніх кроків. Також, було затверджено звіт за перший квартал 2024 року.

Євгеній Ігнатенко

19 Dec, 15:51


👉 Перелік закладів охорони здоров'я, голів комісій та заступників голів комісій, що мають право проводити медичні огляди моряків затверджений наказом МОЗ.

До переліку медичних закладів входять лише українські медичні заклади.

З переліком можна ознайомитись за посиланням:
https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/v2054282-23#Text.
 
«Доброго дня. Якщо я закінчив морехідний коледж імені Олексія Соляника в липні 2023 року і маю диплом молодшого спеціаліста, в цьому ж році поступив до Національного Університету "Одеська Морська Академія", але при навчанні в коледжі не здобув необхідний стаж для робочого диплому вахтового помочника, але здобув необхідний стаж для диплому вахтового помомічника вже за графіком в Академії і маю необхідний стаж в " Training Record Book" Академії, маю я право отримати робочій диплом за цим стажем і роботи його на основі молодшого спеціаліста при тому що пройшов рік с закінчення коледжу?»

👉 Стаж роботи на судні, який є частиною програми підготовки в закладі морської освіти, необхідний для присвоєння звання особи командного складу має бути напрацьований протягом 12 місяців з дня складення ЄДКІ в даному навчальному закладі.

 
В запитаннях всюди зберігається орфографія авторів. Надсилайте питання за посиланням: https://bit.ly/443ZWne

Євгеній Ігнатенко

19 Dec, 15:50


7 актуальних питань від спільноти👌
 
«Доброго дня. Підкажіть будь ласка відповідь на таке запитання: маю в дії схвалення на подовження диплому радіооператора та підтвердження до нього.

Знайшов інформацію, що стало можливим призначити в Дії довірену особу щоб отримати документи в Моррічсервісі?! Хочу запитати, чи можливо ще це зробити, чи ця опція була доступна лише під час подачі документів? Я отримав рішення про подовження документів від 30.08.2024 Дякую Вам за відповідь»

 
👉 Наразі, зазначити дані про представника, який буде отримувати кваліфікаційні документи можливо на етапі подачі заяви на порталі Дія.
 
Якщо заява була подана раніше та підписана електронним підписом, тоді внести зміни та додати дані про представника вже неможливо.

 
«Добрий день, розумію, що питання, можливо, трохи не з вашої сфери впливу, але я все ж таки спитаю: що робити курсантам морських ВНЗ, які зараз навчаються дистанційно із закордону, у звʼязку з запровадженням ЄДКІ, який неможливо здати дистанційно? Як бути всім таким курсантам? Можливо треба направити запит на проведення такого екзамену і в дистанційному форматі також, як проводився пробний екзамен цього року?»
 
👉 Для присвоєння першого звання необхідно обовʼязково мати диплом про морську освіту за спеціалізацією відповідно до додатка 4.

Для отримання такого диплома необхідно скласти Єдиний державний кваліфікаційний іспит (ЄДКІ).

Щодо складання іспиту в навчальному закладі, це виключно питання між особою, яка складає іспит та навчальним закладом. Наразі, питання регулюється Міністерством освіти і науки України.

Державна кваліфікаційна комісія моряків приймає рішення про присвоєння звання розглянувши заяву, до якої додана копія навчального диплома моряка та інші необхідні документи.

 
«Доброго дня,  пане Євген.  Спершу хочу подякувати вам за те що Ви робите для морської спільноти.

В мене таке питання, моя заява на присвоєння звання 2го механіка , досі в обробці (з 11 листопада). Оформлення я робив через ДІЮ , де вказав що довірена особа забере мої документи на Успенський,  але якщо до Нового Року не буде моя заява закрита , то як мій представник забере документи , якщо там не вказано Моррічсервіс центр , а на Успенський вже буде закрито ?»

 

👉 Після 31.12.2024 відповідні кваліфікаційні документи можна отримати в Адміністрації судноплавства (в Києві).
 
«Добрый день. Вопрос состоит в следующем. Я работаю фитером. Есть уже более 36 месяцев стажа. (В группе искал ответ не нашёл). Могу ли я подаваться через Дию на присвоение звания третьего механика по стажу. Или стаж фитера не считается. Заранее спасибо»
 
👉 Для присвоєння звання вахтового механіка кандидат повинен відповідати всім необхідним вимогам визначеним Положенням про звання осіб командного складу морських суден та порядок їх присвоєння.

Зокрема, мати загальний стаж об’єднаної виробничої практики та стаж роботи на судні в морі не менше 36 місяців, з яких не менше 30 місяців - роботи на судні у складі машинної команди з виконанням не менше шести місяців обов’язків з несення вахти в машинному відділенні під керівництвом старшого або другого механіка.

 
«Добрий день, цікавить таке питання. Закінчив бакалаврат і в цьому році отримав КПК та склав CES, після отримав кваліфікацію 2 механіка, так як не вистачало декількох місяців, щоб отримати старшого механіка. Наразі маю достатній стаж, чи можливо подати заявку зі старим тестом чи потрібно знову здавати його?
Дякую за роботу АС!»

👉 Для присвоєння звання старшого механіка необхідно скласти CES-test для відповідного звання, тобто зазначений вами CES-test не підійде. До того ж ви маєте надати всі інші необхідні документи, визначені Положенням.
 
«Добрый день. Хочу обновиться по стажу, судоводитель,  проходил медкомиссию в Румынии. Могу ли я ее указывать или нужна исключительно украинская?»

👇👇👇

Євгеній Ігнатенко

18 Dec, 11:51


⚓️Регістр судноплавства України пройшов нотифікацію за стандартом AQAP 2110, розробленому НАТО

AQAP 2110 – це ключовий стандарт якості, розроблений НАТО для використання в оборонній промисловості. Він встановлює вимоги до систем управління якістю для організацій, які займаються виробництвом та розробкою оборонної продукції.

Впровадження Регістром судноплавства України стандартів AQAP набуває особливої актуальності під час воєнних дій на території України. Стандарт охоплює всі аспекти управління якістю – від проектування до виробництва, забезпечуючи надійність та безпеку оборонної продукції. Це, також, свідчитиме про відповідність української оборонної продукції міжнародним вимогам та стандартам, зокрема прийнятим у країнах НАТО.

🙌Вітаю Регістр судноплавства України з важливим кроком.  

Євгеній Ігнатенко

15 Dec, 17:50


🚢 Сьогодні, у Керченській протоці стався інцидент з двома суднами рф, які ворог використовував для перевезення нафти та нафтопродуктів. Як наслідок: величезний витік мазуту та екологічна катастрофа у Чорному морі.

Крок за кроком війна, розпочата росією щодня руйнує екосистему Чорного моря. Уламки ракет, міни, затоплені судна наносять незворотньої шкоди морському середовищу, та екології в цілому.

Сьогоднішній день не став винятком.

росія знов безвідповідально використала застарілі та непридатні для перевезення нафтові танкери: «Волгонефть-212» та «Волгонефть-239», які були побудовані в далекому 1969 та 1973 році. Внаслідок розлому суден більше 4000 тонн нафтопродуктів вилилось прямо в море та утворили небезпечну для довкілля чорну пляму.

⚠️ Міжнародна спільнота має вживати всіх можливих заходів, спрямованих на заборону чи суттєве обмеження руху російських суден. В іншому випадку подібні катастрофи будуть продовжуватись й надалі.

Ворог має розуміти, що використання суден, які спричиняють загрозу світовій екологічній безпеці, понесе за собою жорсткі санкції та наслідки.

Євгеній Ігнатенко

12 Dec, 13:24


⚠️Зростає кількість підроблених результатів верифікації кваліфікаційних документів моряків

Єдиним компетентним органом в Україні на здійснення підтвердження дійсності/недійсності кваліфікаційних документів моряків є Адміністрація судноплавства.

Останнім часом ми отримуємо численні звернення від представників держав-членів Міжнародної морської організації (ІМО) щодо шахрайських дій з результатами верифікації.

Причиною таких повідомлень є QR-код на самому результаті верифікації, що спрямовує особу за посиланням з доменом https://vrf.marad.od.ua, яке немає жодного звʼязку з Адміністрацією судноплавства.

Звертаємо увагу, що представлений моряком результат верифікації не позбавляє іноземних представників можливості звертатись до Адміністрації судноплавства для їх додаткової перевірки.

З метою належного виконання міжнародних зобовʼязань ми проінформували Генерального секретаря ІМО про порядок перевірки дійсності кваліфікаційних документів.

❗️В своєму повідомленні ми звернули особливу увагу на те, що результат верифікації оформлюється у форматі PDF та містить QR-код, який спрямовує зацікавлену особу за посиланням з доменом https://vrf.marad.gov.ua.

❗️ Нагадую. Верифікація кваліфікаційних документів здійснюється за посиланням: https://vrf.marad.gov.ua/check-document.

Закликаю моряків ретельно ознайомлюватися з результатами верифікації та користуватись виключно державними сервісами.

Якщо вам стало відомо про факти підробки результатів верифікації наполегливо рекомендую повідомляти відповідні органи.

Євгеній Ігнатенко

10 Dec, 11:09


🌏⚓️ Українська делегація виступила з промовою під час 109-ї сесії Комітету з безпеки на морі ІМО
 
2-6 грудня 2024 року представники Адміністрації судноплавства взяли  участь у роботі 109-ї сесії Комітету з безпеки на морі Міжнародної морської організації.
 
Українська делегація поінформувала Комітет про безпекову ситуацію в північно-західній частині Чорного моря в умовах повномасштабного  вторгнення росії в Україну. Наголосили, що російська федерація продовжує атакувати українську портову інфраструктуру та іноземні  торговельні судна.
 
Окремо підкреслили, що тіньовий флот надалі дестабілізує Чорноморсько-Азовський регіон.
 
Українська сторона закликала держави-члени ІМО:

заборонити доступ до своїх портів суднам під російським прапором, реєстрацією, власністю або користуванням, а також суднам, що перевозять товари до/з закритих портів на тимчасово окупованих територіях України;
сприяти ефективному моніторингу незаконної діяльності в зазначених портах, зокрема щодо контрабанди викраденого українського зерна;
продовжити підтримку роботи спеціального морського коридору, у тому числі фінансувати дотичні програми міжнародної технічної допомоги ІМО для України.

 
Позицію української делегації підтримали Іспанія (від імені ЄС), Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії, Сполучені  Штати Америки, Канада, Японія, Норвегія, Австралія та Нова Зеландія.
 
❗️Крім цього, обговорили ситуацію в Червоному морі та Аденській протоці. Екіпаж судна GALAXY LEADER, включно з українськими моряками, вже більше року перебуває в полоні єменських хуситів. Наголосили на  важливості його звільнення та повернення до нормального життя.

Євгеній Ігнатенко

09 Dec, 08:05


Завдяки новій послузі на порталі Дія моряки зекономили більше 600 000 $ за два місяці
 
В жовтні на порталі Дія зʼявилась можливість в кілька кліків уповноважити представника, який може отримати кваліфікаційні документи в Адміністрації судноплавства.

Лише за два місяці послугою скористались більше 3000 моряків, які в результаті отримали необхідні для роботи документи, при цьому не витративши зайвий час та кошти на послуги нотаріуса, адже вони тепер не потрібні.

До запуску послуги морякам необхідно було робити паперову довіреність за кордоном, перекладати її, засвідчувати – і це ще не повний перелік необхідних кроків. Загальна вартість нотаріальних послуг за кордоном для отримання одного кваліфікаційного документа в Україні сягала від 200$.

😏Відтак, лише за два місяці 3000 моряків зекономили більше 600 000$.

Для того, щоб скористатись даним функціоналом необхідно подати заяву онлайн на порталі Дія, та під час оформлення цієї заяви просто вказати дані про представника, який отримає готові документи в Україні.

Уповноважити на отримання кваліфікаційних документів за допомогою порталу Дія можливо будь-кого. Це можуть бути рідні, друзі, або просто знайомі.

☝️Під час формування заяви моряк зазначає одну з трьох локацій, де його представник отримає документ: Адміністрація судноплавства в Києві, або ДП «Моррічсервіс» в Києві та Одесі.

Одразу після друку кваліфікаційного документа на електронну пошту уповноваженого представника надійде лист з рішенням, де є QR-код. Довірена особа моряка йде до Адміністрації судноплавства або ДП «Моррічсервіс», показує лист з QR-кодом та документ, який посвідчує її особу.

🧐Також, новий функціонал надає можливість перевірки даних про представника шляхом сканування Qr-коду, завдяки чому мінімізує ризик видачі кваліфікаційних документів по «підробним» довіреностям.

Економте час та гроші — користуйтеся послугами для моряків у Дії.

Електронні послуги для моряків на порталі Дія та приведення стандартів дипломування моряків до міжнародних вимог реалізують Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури й Адміністрація судноплавства у співпраці з Міністерством цифрової трансформації за сприяння проєкту «Підтримка цифрової трансформації», що фінансується USAID і UK Dev.

Євгеній Ігнатенко

06 Dec, 17:14


Адміністрації судноплавства та АРМА зробили спільну заяву до РНБО

🇺🇦Врегулювання ситуації з управління російськими кораблями та суднами є питанням національної безпеки. Зберігання арештованих суден біля причалів портів шкодить не лише господарській діяльності порту, але й самі судна з плином часу втрачають свою економічну вартість.

Нашому спільному зверненню з Агентством з розшуку та менеджменту активів до Ради національної безпеки та оборони України передували:

◽️десятки ухвал суду про передачу в управління арештованих кораблів рф, танкера рф та інших суден, на яких можуть розміщуватися небезпечні вантажі;

◽️необхідність передислокації задля забезпечення інвестиційної привабливості та надходжень до держбюджету;

▫️унеможливлення втрати як самих кораблів і танкерів, так і надходжень від їх управління.

💬Зміну форми управління арештованими активами з договору управління на реалізацію прокоментував Віцепремєр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба: «Для формування єдиної державної політики щодо відшкодування збитків, завданих російською збройною агресією та для наповнення державного бюджету Мінрозвитку виступає за зміну форми управління арештованими активами - іх треба офіційно підготувати до реалізації. Через простій перевантажені причали, самі судна  псуються та втрачають вартість, на їхне зберігання витрачаються значні кошти, а через обстріли портової інфраструктури існує постійний ризик втратити конфісковані судна. А це своєю чергою несе загрозу національній безпеці України, тому й було прийняте рішення звернутись до РНБО, щоб надали законні підстави для реалізації арештованих суден».

АРМА також звернулося до Голови СБУ, як субʼєкта внесення ініціативи до порядку денного засідань РНБО, з проханням підтримати ініціативу АРМА та Адміністрації судноплавства щодо зміни способу управління АРМА морськими суднами виключно шляхом їх реалізації та для забезпечення інтересів держави.

Євгеній Ігнатенко

06 Dec, 13:57


✔️🚢Ратифікація Україною MLC, 2006

В Києві відбувся круглий стіл на тему: «Практичне застосування Конвенції 2006 року про працю в морському судноплавстві (MLC, 2006) для захисту трудових та соціальних прав моряків-громадян України».

Конвенція про працю в морському судноплавстві закладає правовий фундамент для посилення статусу морських фахівців на глобальному ринку праці. Це особливо важливо в контексті глобалізації та гуманітарних криз, зокрема пандемій та війн. А ми знаємо, як війна впливає на морську галузь із власного досвіду. Кризові ситуації можуть будь-де трапитися і з українськими моряками.

🌏Конвенція стала важливим кроком у боротьбі з дискримінацією, експлуатацією та нерівністю серед моряків по всьому світу. Вона ефективно забезпечує дотримання їхніх трудових прав.

До спільного обговорення в рамках Круглого столу долучилися представники офісу Міжнародної організації праці (МОП) в Женеві та в Україні, представники Міністерства економіки України, Міністерства закордонних справ України, Адміністрації судноплавства, законодавчої влади, Державної служби України з питань праці, юристи та інші.

Серед головних питань Круглого столу – основні положення та інструменти Конвенції; застосування поправок 2014 року; огляд проєкту поправок до MLC, 2006, внесених на розгляд Спеціального Тристороннього Комітету; керівництво з справедливого поводження з моряками, затриманими за підозрою у вчиненні злочинів.

Поправки 2022 року наберуть чинність зовсім скоро. Ці зміни значно покращать умови життя моряків на борту суден.

До прикладу, після повномасштабного вторгнення росії в Україну, багато наших співвітчизників опинилися далеко від сім’ї. Тому, забезпечення Інтернету на суднах - це, без сумніву, покращення морального стану українців, які частіше чутимуть новини з дому та не пропускатимуть важливі моменти життя своїх рідних.

🇺🇦Майбутня ратифікація Конвенції – це крок до повної інтеграції України в світове морське співтовариство, ми як ніколи розуміємо це.

Євгеній Ігнатенко

30 Nov, 15:18


🇺🇦🌏У межах Міжнародного транспортного форуму відбувся Діалог високого рівня для України

Для обговорення розвитку транспортної мережі та інфраструктури України до Діалогу високого рівня, що відбувся у межах Міжнародного транспортного форуму (МТФ) в Києві долучились представники 20 держав, Європейської Комісії та міжнародних фінансових організацій.

Учасники Діалогу домовилися про посилення підтримки відновлення та заявили про спільне прагнення розвивати нові логістичні маршрути та стратегічні зв'язки з Україною.

Данія, Сполучені Штати Америки, Австрія, Бельгія, Канада, Хорватія, Чехія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Японія, Литва, Нідерланди, Норвегія, Польща, Швеція, Швейцарія, Велика Британія та Україна схвалили спільну заяву. Документ має на меті забезпечити більш ефективне спрямування підтримки держав-членів на потреби нашої держави та заохотити міжнародні фінансові установи, уряди та приватний сектор збільшити обсяги інвестицій у реконструкцію транспортного сектору України.

💬Я закликаю всі країни об’єднатися навколо України та продовжувати розбудовувати та відновлювати українську інфраструктуру, як ми це робили останні два роки. Спільно ми можемо досягти значних результатів. Ми можемо поділитися своїм досвідом адаптації та розвитку альтернативних шляхів логістики, щоб посилити міжнародні зв’язки та забезпечити сталий економічний розвиток наших країн”, — сказав Олексій Кулеба.

Вдячні міжнародним партнерам за підтримку розвитку національної транспортної інфраструктури.

ℹ️Міжнародний транспортний форум — міжурядова організація, яка нараховує майже 70 країн-членів, та ставить за мету підтримку сталого розвитку транспорту та транспортної інфраструктури.

Євгеній Ігнатенко

28 Nov, 15:53


💬EMSA про допомогу Адміністрації судноплавства у впровадженні системи управління якістю: «Завдяки наданій допомозі від Європейського агентства з морської безпеки (EMSA) Україна зможе виконувати зобов'язання, передбачені Директивою 2009/21/ЄС про дотримання вимог держави прапора, а також відповідних положень Резолюції ІМО A. 1070 (28) (Кодекс з імплементації інструментів ІМО).
 
Результатом тривалої та ретельної роботи разом з командою проєкту BCSEA II, комерційним підрядником та органом сертифікації системи управління якістю, Адміністрація судноплавства була сертифікована за стандартом ISO на початку листопада 2024 року
».

Детальніше про співпрацю EMSA та Адміністрації судноплавства в сфері управління якістю надання послуг за посиланням: https://bit.ly/4g9StZQ.

Дякуємо за підтримку та надану допомогу
🇺🇦🇪🇺

Євгеній Ігнатенко

28 Nov, 14:01


В грудні Державна кваліфікаційна комісія моряків працюватиме в посиленому режимі. Наша мета - до кінця року продипломувати кожного моряка, який подав заяву до Адміністрації судноплавства⚡️

За 2024 рік ДККМ опрацьовано вже близько 60 000 заяв моряків, для порівняння, в 2023 їх було - 22 631. Якщо брати в середньому, то кожного дня команда опрацьовує 200 заяв на присвоєння звання/підтвердження кваліфікації.

🦾Стабільно кожна друга заява подається моряками онлайн засобами порталу Дія.

В процес розгляду задіяні 12 досвідчених членів ДККМ, які працюють в містах Київ та Одеса, і незважаючи на всі обставини, які створює нам ворог роблять все можливе, щоб моряк якнайшвидше отримав рішення. В результаті, 81% заяв розглядається позитивно, після чого уповноважена особа друкує кваліфікаційний документ.

Наразі, отримати виготовлені кваліфікаційні документи можливо особисто або через представника:

📍 Адміністрація судноплавства (Київ, Одеса - до 31.12.2024);
📍ДП «Моррічсервіс» (Київ, Одеса, Ізмаїл).

Євгеній Ігнатенко

27 Nov, 15:05


UKR/ENG

⚓️🇬🇧Минулого тижня в Лондоні відбулася 133-я сесія Ради Міжнародної морської організації
 
🇺🇦Українська делегація у статусі спостерігача обґрунтувала потребу практичної реалізації Резолюції А.1183(33) і закликала запровадити постійний моніторинг безпекової ситуації у Чорноморсько-Азовському регіоні.
 
Позицію України підтримали Австралія, Канада, Республіка Корея, Норвегія, Сполучені Штати Америки, Японія, а також Іспанія від імені ЄС.
 
Більше того, Франція, Європейська Комісія та Сполучене Королівство оголосили про виділення сумарно 400 тис. євро до спеціального фонду технічної співпраці України та ІМО.
 
Виступ російської делегації відмовилися підтримати всі члени Ради і спостерігачі, зокрема традиційні партнери  держави-агресора.
 
Підсумовуючи обговорення української позиції, Рада доручила Секретаріату розробити чіткий план технічного співробітництва з Україною. Регулярне інформування держав-членів Організації про стан безпеки у Чорному, Азовському морях і Керченській протоці – аналогічно моніторингу загроз торговельному судноплавству в Червоному морі й Аденській затоці – також стало головною вимогою.
 
ℹ️Довідково: Резолюція А.1183(33) ухвалена на 33-ій сесії Асамблеї ІМО у грудні 2023 року. У ній Організація високо оцінила створення спеціального морського коридору в Чорному морі та доручила провести аудит потреб для вдосконалення його роботи. російська федерація за підсумками засідання втратила право голосу в Раді ІМО.
 
—————————————————————

⚓️🇬🇧Last week, the 133rd session of the Council of the International Maritime Organization was held in London
 
🇺🇦Having the observer status, the Ukrainian delegation highlighted the need for practical implementation of Resolution A.1183(33) and advocated for constant security monitoring within the Black Sea-the Sea of Azov region.  
 
The Ukrainian position garnered support of Australia, Japan, the Republic of Korea, Norway, the United States of America, as well as Spain on behalf of the European Union.  
 
Moreover, France, the European Commission and the United Kingdom announced they would allocate a total of 400 thousand euro to a special IMO-Ukraine technical cooperation fund.
 
The remarks of the russian delegation were not endorsed by either Council members or observers, even the aggressor’s usual partners.
 
Following these deliberations, the Council charged the Secretariat with developing a specific plan of technical cooperation with Ukraine. Another major requirement was to keep Member States regularly updated on security developments in the Black Sea, the Sea of Azov and the Kerch Strait, as is already done with threats to merchant shipping in the Red Sea and the Gulf of Aden.
 
ℹ️For reference: Resolution A.1183(33) of the IMO Assembly was adopted during its 33rd session in December 2023. In this document, the Organization commended the establishment of a special maritime corridor in the Black Sea and, with a view to enhancing its operation, decided to conduct a needs assessment. The russian federation lost its Council membership at the end of that session.

Євгеній Ігнатенко

27 Nov, 09:31


👥Кадрові зміни в Адміністрації судноплавства. Сьогодні представив колективу Миколу Кравчука, який приєднується до команди, в якості першого заступника Голови.

До призначення на посаду першого заступника Голови Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України Микола більше року очолював Обухівську районну державну адміністрацію
Київської області. Раніше,також, обіймав керівні посади на підприємствах.

В Адміністрації судноплавства він відповідатиме за сфери державного нагляду та контролю за безпекою судноплавства, а також частково за сферу надання адміністративних послуг.

Майже два роки ми рухаємося разом із моєю командою. Вірю, що Микола може стати її гідною частиною та реалізувати свої ініціативи в морській галузі.

Євгеній Ігнатенко

23 Nov, 13:51


🇺🇦⚓️ Кабінет Міністрів України затвердив план заходів із реалізації Стратегії морської безпеки України, яка раніше була схвалена РНБО та введена в дію Указом Президента

План містить етапність, строки виконання, кількісні та якісні показники та є необхідним для початку роботи над виконанням конкретних завдань та цілей, спрямованих на зміцнення морської безпеки України.

Очікується, що реалізація плану підвищить рівень безпеки у морських портах, забезпечить виконання Україною міжнародних зобов'язань у частині судноплавства, дозволить оперативно реагувати на виклики та загрози безпеки в Чорному та Азовському морях та забезпечить виконання необхідних заходів щодо розмінування морських вод, а також сприятиме зміцненню експортного потенціалу України.

Планом передбачено деокупацію тимчасово окупованих узбережжя, внутрішніх вод і континентального шельфу України, а також відновлення морської та річкової інфраструктури, пошкодженої внаслідок бойових дій.

Зі свого боку, Адміністрація судноплавства залучилася до процесу розробки плану реалізації Стратегії, а тепер доєднається до виконання необхідних кроків. Тісна взаємодія з військовими та конкретні кроки допоможуть нам досягнути спільної мети: сильні позиції України як морської держави.

Євгеній Ігнатенко

22 Nov, 10:54


⚓️🙌Перші представники, уповноважені моряками засобами порталу Дія, отримали кваліфікаційні документи в СЦ «Моррічсервіс» в Одесі
 
Минуло лише 10 днів від того, як на порталі Дія стало можливо обрати нові локації для отримання кваліфікаційних документів, а саме Моррічсервіс-Одеса або Моррічсервіс-Київ. При цьому, уповноважити особу, яка отримає документи в СЦ «Моррічсервіс» замість моряка можливо прямо під час оформлення заяви на порталі Дія.

Для моряків, які обрали на порталі Дія місце видачі Моррічсервіс Одеса вже надруковано 6 кваліфікаційних документів - перші з них вже отримали представники.
 
Як оформити заяву засобами порталу Дія та отримати документи в Одесі?
 
1️⃣ Під час оформлення заяви на отримання кваліфікаційних документів через портал Дія оберіть Моррічсервіс Одеса. Та, за бажанням, внесіть дані про довірену особу для отримання виготовлених документів замість вас.
 
2️⃣ Видача в ДП «Моррічсервіс» відбувається без попереднього запису, з понеділка по п’ятницю, з 9:30 до 17:30, без перерви.
 
3️⃣ Для отримання кваліфікаційного документа в ДП «Моррічсервіс» необхідно мати:

🖇️оригінал документа, що посвідчує особу отримувача (дані зазначені у заяві моряка мають співпадати з даними в документі, що пред’являється);

🖇️дві фотокартки моряка-заявника, розміром 3,5х4,5см на матовому папері;

🖇️квитанції про оплату;

🖇️лист з QR-кодом від порталу Дія на будь-якому гаджеті (у разі, якщо моряк-заявник уповноважив представника на отримання під час оформлення заяви на порталі Дія);

🖇️копію громадянського паспорта та ідентифікаційного коду моряка-заявника;

🖇️нотаріальну довіреність та її нотаріально завірену копію на кожен окремий кваліфікаційний документ (у разі, якщо моряк-заявник не уповноважив представника на отримання під час оформлення заяви на порталі Дія).

Послуга з видачі кваліфікаційних документів в ДП «Моррічсервіс» є платною. Зробити оплату можливо в приміщенні сервісного центру. Оплата здійснюється за кожен бланк документа окремо (на рахунок Казначейства —  
за бланк на рахунок Моррічсервіс — за надання послуги з видачі в розмірі 420 грн. Послуга з видачі диплома та підтвердження до нього оплачується в розмірі 420 грн, з видачі свідоцтва фахівця - 420 грн).

Детальніше про послугу за посиланням: https://morrichservice.marad.gov.ua/ua/news/nova-posluga-otrimannya-dokumentiv-moryaka.

Євгеній Ігнатенко

21 Nov, 15:24


«Доброго дня. Дайте будь ласка роз'яснення чи можна оригінал відсканувати довіреності (Румунська мова) надіслати представнику і щоб він надрукувавши отримав документ в Адміністрації судноплавства.

Чи потрібен обов'язково переклад на українську та апостиль»

 
👉 Довіреності видані в таких країнах: Азербайджан, Болгарія, Вірменія, Естонія, Казахстан, Киргизстан, Латвія, Литва, Молдова, Північна Македонія, Монголія, Польща, Румунія, Сербія, Таджикистан, Угорщина, Узбекистан, Чехія та Грузія – підлягають перекладу на українську мову, при цьому апостиль проставляти НЕ ТРЕБА.

Переклад здійснюється у встановленому законодавством України порядку (переклад здійснюється українським нотаріусом чи засвідчується його правильність українським нотаріусом). Вказане не поширює свою дію на випадки, коли такий переклад засвідчується консульськими установами.

Детальніше про отримання документів відповідно до довіреності за посиланням:
https://bit.ly/3E8kJvb.

«Добрий день. По перше хочу подякувати пану Євгенію та Адміністрації судноплавства за виконаний величезний обсяг робіт для полегшення життя моряків.

В мене таке питання.
Для отримання диплому старшого механіка потрібно 36 місяців стажу вахтовим 3 чи 4 механіко, або 24 місяці з яких не менше 12 другим механіком. Питання наступне - чи можлива подача на диплом старшого механіка при наявності 36 місяці вахтовим (3/4) та другим механіком загалом?»
 

👉 Так. При цьому особа має відповідати всім іншим необхідним вимогам та надати визначений Положенням перелік документів.  
 
«Доброго дня! Чи можливо подати дійсний сертифікат про проходження CES тесту не в Мооррічсервісі, а наприклад в крюінгової компанії для обміну підтвердження та диплому?»

👉 Ні. Відповідно до постанови Уряду №1499, перевірка професійної компетентності моряка здійснюється шляхом проведення комп’ютерного іспиту.

Результати комп’ютерного іспиту використовуються для присвоєння/підтвердження. Для проведення комп’ютерного іспиту використовується система комп’ютерного тестування CES 6.0, іспити проводяться в ДП «Сервісний центр морського та річкового транспорту» (Моррічсервіс), який відповідно забезпечує роботу системи комп’ютерного тестування та здійснює її технічне адміністрування.

 
«Здравствуйте, можно ли продублировать старые контракты в новую послужную?»

👉Так. Стаж буде зарахований, якщо він внесений та затверджений підписом капітана судна з вказанням дати підписання згідно із встановленими правилами заповнення ПКМ.

Записи про стаж вносяться та затверджуються відповідно до наказу Мінінфраструктури від 23 червня 2023 року № 535 (
https://ips.ligazakon.net/document/RE40423?an=1470).
 

🇺🇦 В запитаннях всюди зберігається орфографія авторів. Надсилайте питання за посиланням: https://bit.ly/443ZWne 🇺🇦

Євгеній Ігнатенко

21 Nov, 15:24


8 актуальних питань від спільноти👌
 
«Доброго дня, Євгеній та команда АС. В мене таке питання: якщо мій диплом, я знаходжу за швидким пошуком в докстатусі, то потрібно мені робити верифікацію чи ні? Або в яких ситуаціях потрібно робити?? Дякую, гарного дня та настрою)»
 
👉 Ні. Якщо знаходите кваліфікаційний документ через DocStatus, тоді й при запиті на верифікацію він буде знайдений. Нічого додатково робити не потрібно.
 
«Доброго дня, маю наступне питання: в червні 2023 року закінчив морехідний фаховий коледж імені Марінеско національного університету Одеська морська академія за спеціальністю навігація та управління морськими судами, маю учбовий диплом фахового молодшого бакалавра та плав практику 3 місяці, потім в цьому ж році поступив на навчання до національного університету Одеська морська академія та згідно з графіком здобув практику 9 місяців, в цілому маю загалом 12 місяців об'єднаної виробничої практики та стажу роботи на судні в морі( в 2-х training record book).
 
Питання: чи маю я право на отримання робочого диплому та доступу до подання заявки на CES тест.
 
P.S. У відділі практики мені завірили  практику але сказали що ви не маєте право отримувати робочий диплом будучи курсантом.
…..
Питання 2-є:  яким документом регулюється вище вказана ситуація, та посилання на нього? Дякую!»

 
👉 Відповідно до Положення про звання осіб командного складу морських суден та порядок їх присвоєння для присвоєння звання вахтового помічника капітана кандидат повинен мати диплом фахового молодшого бакалавра про морську фахову передвищу освіту або диплом молодшого спеціаліста, спеціаліста, бакалавра чи дипломи бакалавра та магістра про морську вищу освіту, також, необхідно мати професійний обмежений або загальний диплом радіооператора або сертифікат про успішне складення комп’ютерного іспиту для радіооператорів з професійним обмеженим або загальним дипломом.
 
При цьому, стаж роботи на судні має бути не менше 12 місяців (який є частиною програми підготовки в закладі морської освіти) або загальний стаж роботи на судні не менше 36 місяців.
 
Тобто, з наявним у вас стажем та дипломом можливо подати заяву на присвоєння звання вахтового помічника капітана. При цьому ви маєте відповідати всім іншим необхідним вимогам та надати визначений
Положенням перелік документів.  
 
«Доброго дня, Допоможіть будь ласка із питаннями,бо не можу знайти інформацію
Я іноземець із (посвідка на постійне проживання в Україні) закінчив заочно морський вищий заклад в Україні,  мені потрібно мати 36 місяців стажу відповідно до конвенції, щоб отримати діплом вахтового механіка, в мене є стаж моториста, більше ніж 36 місяців,тільки не в Український пкм, а в Грузинський, (так як я громадянин Грузії і навчався на курсах моториста у грузії), як мені зараз підтвердити свій стаж в Україні , щоб я зміг отримати рабочий діплом вахтового механіка , на основі свого стажу із грузинської seamens service book»

 
👉 Отримайте ПКМ в Адміністрації судноплавства та внесіть стаж в неї. Стаж буде зарахований в процесі підтвердження кваліфікації або присвоєнні звання, якщо він внесений та затверджений підписом капітана судна з вказанням дати підписання згідно із встановленими правилами заповнення ПКМ.
 
«Добрий день. Можливо ли змінити представника для отримання документів (подавалися через ДІЮ, та вказували представника там)?»
 
👉Ні. На порталі Дія змінити уповноважену особу на отримання не можливо.

При цьому, якщо ви вирішили, що отримувати буде інший представник, для цього треба оформити паперову довіреність і прийти з нею для отриманням кваліфікаційних документів.

Нотаріально посвідчена довіреність також є підставою для отримання документів.

Євгеній Ігнатенко

20 Nov, 15:04


Завжди був відвертий зі спільнотою. Так буде і цього разу.

Отримую численні звернення стосовно значного підвищення вартості оформлення сертифікатів навчально-тренажерними закладами з підготовки моряків.

Взаємодія Адміністрації судноплавства із підприємствами, організаціями та установами, що проводять підготовку моряків (НТЗ) включає в себе такі основні напрямки:
✔️фактичний огляд НТЗ;
✔️за результатами огляду НТЗ та необхідних документів здійснення видачі протоколів про відповідність;
✔️формування та опублікування переліку схвалених НТЗ;
✔️внесення відомостей про видані морякам сертифікати про проходження відповідної підготовки в НТЗ.
 
❗️Варто розуміти, що НТЗ це суб'єкти господарювання, які здійснюють свою господарську діяльність відповідно до законодавства.

В свою чергу, повноваження Адміністрації судноплавства чітко регламентовані на законодавчому рівні та не стосуються господарської діяльності НТЗ. А відтак, Адміністрація судноплавства НЕ ВПЛИВАЄ та НЕ РЕГУЛЮЄ
ціноутворення та вартість послуг в НТЗ.
 
Щотижня ми отримуємо від схвалених НТЗ всю інформацію про видані морякам сертифікати, яка в подальшому буде інтегрована в Державний реєстр документів моряків.
 
Для перевірки наявності відомостей у Адміністрації судноплавства про ваш сертифікат можливо здійснити його верифікацію за посиланням: https://vrf.marad.gov.ua/check-document.
 
❗️Хочу зазначити, що подібні ситуації з боку НТЗ, які склалися сьогодні у подальшому можуть стати поштовхом для ініціювання внесення змін до НПА.
 
🇺🇦Весь час на посаді, я робив кроки на захист прав та інтересів моряків, цей раз не буде виключення🇺🇦

Євгеній Ігнатенко

15 Nov, 09:06


🌊 Одеський СЦ Моррічсервіс було відкрито першим, у травні 2019 року. За пʼять років роботи в Одесі було надано більше ніж 80 000 послуг, з них 7 000 послуг отримали моряки в 2024 році.

СЦ Одеса має велику площу - 240м2 open-space, електронну чергу, перевірений та прорахований зручний «шлях клієнта».

Сьогодні особисто завітав до одеського центру, поспілкувався з командою. Наразі робота налагоджена. Не дивлячись на постійні атаки рф, в Одесі надаються всі необхідні послуги. Центр працює під час відключень електроенергії - на генераторі, зокрема, два рази на тиждень в екзаменаційному класі відбуваються компʼютерні іспити з підтвердження кваліфікації моряків.

Побажав й надалі тримати якість та високий рівень надання послуг 😉

Євгеній Ігнатенко

14 Nov, 11:15


👌Відповідаю на актуальні питання спільноти щодо змін в наданні послуг в місті Одеса.

«Чи є можливість, при подачі заяви на отримання кваліфікаційних документів поштою в місто Київ, вказати місце отримання «Моррічсервіс» Одеса?»

👉 Так. Якщо бажаєте надіслати заяву до Адміністрації судноплавства поштою, а отримати виготовлений кваліфікаційний документ в ДП «Моррічсервіс» в Одесі, тоді надішліть заяву з необхідними документами до Адміністрації судноплавства за адресою просп. Берестейський, 14, м. Київ, 01135.

✍️В заяві на отримання кваліфікаційного документа зазначте про бажання отримати в СЦ «Моррічсервіс» за адресою м. Одеса, вул. М. Грушевського, 39-Є, 65031.


«Як і де зараз можливо подати заяву та отримати готові кваліфікаційні документи?»

✍️ Подати заяву на отримання кваліфікаційних документів можливо:

особисто або через представника в Адміністрації судноплавства (за адресою м. Київ, просп. Берестейській, 14) та до уповноважених осіб Адміністрації судноплавства в Одесі (за адресою: вулиця Успенська, 4, послуга доступна до 15.11.2024);

поштою до Адміністрації судноплавства (на адресу просп. Берестейський, 14, м. Київ, 01135);

онлайн засобами порталу Дія;

через ДП «Моррічсервіс» (Київ, Одеса, Ізмаїл).

☝️Отримати виготовлені кваліфікаційні документи можливо:

особисто або через представника в Адміністрації судноплавства (за адресою м. Київ, просп. Берестейській, 14) та в уповноважених осіб Адміністрації судноплавства в Одесі (за адресою: вулиця Успенська, 4, послуга доступна до 31.12.2024);

при подачі через портал Дія отримати можливо в Адміністрації судноплавства в Києві або в ДП «Моррічсервіс» Київ/Одеса;

через ДП «Моррічсервіс» (Київ, Одеса, Ізмаїл).

Послуга з видачі кваліфікаційних документів в ДП «Моррічсервіс» є платною. Зробити оплату можливо в приміщенні сервісного центру. Оплата здійснюється за кожен бланк документа окремо
(на рахунок Казначейства — за бланк на рахунок Моррічсервіс — за надання послуги з видачі в розмірі 420 грн).

Детальніше про послугу:
https://morrichservice.marad.gov.ua/ua/news/nova-posluga-otrimannya-dokumentiv-moryaka.

«Для отримання документів в Одесі на вул. Успенській 4, чи потрібно буде брати талончик на видачу?»

👉 Так, послуги з видачі кваліфікаційних документів надаються виключно за попереднім записом через електронну чергу.

Одеса 👉
https://marad.gov.ua/ua/e-cherga/odesa;

Київ 👉
https://marad.gov.ua/ua/e-cherga/kiyiv.

«Що робити якщо не встиг отримати свої кваліфікаційні документи до кінця року в Одесі. Де їх потім можливо отримати і що з ними буде?»

👉 Якщо особа не встигла отримати кваліфікаційні документи в уповноважених осіб Адміністрації судноплавства в Одесі до 31.12.2024, тоді їх можна буде отримати в Адміністрації судноплавства за адресою м. Київ, проспект Берестейський, 14 або в ДП «Моррічсервіс» при поданні відповідної заяви про бажання отримати кваліфікаційні документи в одному з СЦ «Моррічсервіс».

«Чи потрібно мені буде сплачувати за видачу документів, які я подавав в Адміністрацію судноплавства, якщо я не встигну до 31.12.2024 року забрати ці документи на Успенській 4?»

👉 Ні, якщо отримувати документи будете в Адміністрації судноплавства в Києві. Так, у разі Вашого бажання отримати в ДП «Моррічсервіс», в такому разі згідно з тарифами ДП «Моррічсервіс» за відповідні послуги.

«Чи потрібно сплачувати за отримання кваліфікаційних документів в Моррічсервісі в Одесі, якщо подача була через Дію»

👉 Так, у разі зазначення Вами отримання документів в СЦ «Моррічсервіс». Оплата здійснюється згідно з тарифами ДП «Моррічсервіс» за відповідні послуги плюс обовʼязково оплата за кожен окремий бланк кваліфікаційного документа.

🖇️Надсилайте питання за посиланням:
https://bit.ly/443ZWne

Євгеній Ігнатенко

13 Nov, 15:53


⚓️Адміністрація судноплавства пройшла чергову процедуру сертифікації системи управління якістю надання послуг.

Вісім нових напрямів діяльності сертифіковано вперше, для пʼяти напрямів, які були сертифіковано раніше, отримано підтвердження про відповідність міжнародним вимогам стандарту ISO 9001:2015.

👌Зокрема, вперше сертифіковано сферу дипломування осіб рядового складу та погодження навчальних програм підготовки НТЗ і освітньо-професійних програм курсів підвищення кваліфікації у закладах морської вищої освіти.

Незалежний аудит та оцінка впровадженої в Адміністрації судноплавства системи управління якістю на її відповідність міжнародному стандарту ISO 9001:2015 та національного стандарту ДСТУ ISO 9001:2015 були проведені фахівцями ТОВ “Бюро Верітас Сертифікейшн Україна” в апараті управління Адміністрації судноплавства та у територіальних управліннях.

За результатами аудиту сертифіковано вісім нових сфер діяльності Адміністрації судноплавства:

розроблення пропозицій щодо вдосконалення законодавчих актів, гармонізація положень національного законодавства з нормами міжнародного права;
інформування Міжнародної морської організації (ІМО) і надання відповідних звітів;
надання послуг з реєстрації та оформлення документації суден морського і внутрішнього плавання;
підготовка і видача кваліфікаційних документів та забезпечення дипломування осіб рядового складу екіпажів морських суден;
погодження навчальних програм підготовки закладів з підготовки моряків і освітньо-професійних програм курсів підвищення кваліфікації у закладах морської вищої освіти;
нагляд за здійсненням навігаційно-гідрографічного забезпечення у внутрішніх і територіальних водах;
моніторинг і нагляд за діяльністю Морської пошуково-рятувальної служби;
надання повноважень визнаним організаціям, моніторинг за діяльністю визнаних організацій в рамках делегованих їм зобов’язань держав прапора.

Також, відповідність міжнародним вимогам стандарту системи управління якістю підтверджено для напрямків діяльності Адміністрації судноплавства, які було сертифіковано раніше:

нагляд за присвоєнням і підтвердженням звань та кваліфікацій моряків, оформленням і видачею кваліфікаційних документів осіб командного складу екіпажів морських суден Державною кваліфікаційною комісією моряків;
організація і контроль за підготовкою, перепідготовкою та підвищенням кваліфікації членів екіпажів морських суден;
ведення Державного реєстру документів моряків;
здійснення державного нагляду за дотриманням українськими суднами вимог щодо безпеки судноплавства і запобігання забрудненню довкілля (контроль держави прапору).
здійснення державного нагляду за дотриманням іноземними суднами, що заходять у морські порти України, вимог щодо безпеки судноплавства і запобігання забрудненню довкілля (контроль держави порту).


ℹ️Система управління якістю Адміністрації судноплавства впроваджена відповідно до резолюції А.1070(28) про Кодекс з імплементації інструментів Міжнародної морської організації (ІМО), а також до вимог національного стандарту ДСТУ ISO 9001:2015.

Євгеній Ігнатенко

13 Nov, 13:53


🧊🚢 Підготовка до льодової кампанії 2024-2025: провів нараду за участі Ради капітанів морських портів, керівництва ДП «АМПУ» та ДУ «Держгідрографія»
 
Раніше Адміністрацією судноплавства було погоджено План організаційно-технічних заходів по забезпеченню безпеки мореплавства в період проведення льодової кампанії 2024-2025 років, наразі разом із всіма залученими сторонами триває його безпосередня реалізація.
 
Під час наради підтвердили готовність плавзасобів та працівників, що при необхідності можуть бути задіяні для виконання робіт у період проведення льодової кампанії для забезпечення безпечної проводки суден.
 

Зокрема, капітани морських портів, як льодові координатори створюють штаби з проведення льодових операцій в морських портах, а також забезпечують дотримання капітанами суден вимог необхідних правил. Інформація про стан засобів навігаційного обладнання, фактичні та прогнозовані льодові і погодні умови, а також інша інформація, що стосується безпеки мореплавства, передаватиметься льодовим координаторам протягом льодової кампанії.
 
⚠️ Адміністрація судноплавства щоденно отримуватиме оперативну інформацію про забезпечення безпеки судноплавства та функціонування об’єктів морського і річкового транспорту України у зимовий період від ДП «Адміністрація морських портів України».

Євгеній Ігнатенко

12 Nov, 12:31


⚡️Змінюємо формат надання послуг: кваліфікаційні документи, оформлені засобами порталу Дія, тепер також можливо отримати в ДП «Моррічсервіс»

В сервісних центрах державного підприємства «Моррічсервіс», що працюють в Києві та Одесі введено нову послугу — «Видача документів моряка».

Алгоритм дій наступний:

Під час оформлення заяви на отримання кваліфікаційних документів через портал Дія необхідно зазначити пункт отримання: Моррічсервіс Одеса або Моррічсервіс Київ. Та, за бажанням, зазначити довірену особу на отримання документів.

Отримання таких документів відбувається без попереднього запису, за робочим графіком сервісних центрів: понеділок —  п’ятниця, з 9:30 до 17:30, без перерви.

Видача документів відбувається після того, як вони будуть виготовлені Адміністрацією судноплавства та передані до пункту видачі.

Для отримання кваліфікаційного документа в ДП «Моррічсервіс» необхідно мати:

🖇️оригінал документа, що посвідчує особу отримувача (дані зазначені у заяві моряка мають співпадати з даними в документі, що пред’являється);
🖇️дві фотокартки моряка-заявника, розміром 3,5х4,5см на матовому папері;
🖇️квитанції про оплату за кожен бланк документа окремо (на рахунок Казначейства —  за бланк, на рахунок Моррічсервіс — за надання послуги);
🖇️лист з QR-кодом від порталу Дія на будь-якому гаджеті (у разі, якщо моряк-заявник уповноважив представника на отримання кваліфікаційних документів на порталі Дія під час оформлення заяви);
🖇️копію громадянського паспорта та ідентифікаційного коду моряка-заявника;
🖇️нотаріальну довіреність та її нотаріально завірену копію – у разі, якщо моряк-заявник не надав таких повноважень під час оформлення заяви у Дія.

Онлайн-послуги з дипломування на порталі Дія стали доступні морякам більше року. За цей час функціонал послуг постійно розширювався. Зараз, майже кожен другий моряк оформляє робочі документи онлайн.

Отримати кваліфікаційні документи моряка, оформлені через портал Дія, зараз можна:

📍в Києві - в Адміністрації судноплавства та ДП «Моррічсервіс»;
📍в Одесі - в ДП «Моррічсервіс» (Адміністрація судноплавства в Одесі видаватиме кваліфікаційні документи та посвідчення особи моряка до кінця 2024 року, далі працюватиме тільки на обробку заяв).

☝️15 листопада є останнім днем для подачі паперової заяви на отримання кваліфікаційних документів та посвідчення особи моряка в Адміністрації судноплавства в Одесі.

З 18.11.2024 подати паперову заяву на отримання кваліфікаційних документів можливо:

📍в Києві - в Адміністрації судноплавства та ДП «Моррічсервіс»;
📍в Одесі - в ДП «Моррічсервіс».

Електронні послуги для моряків на порталі Дія та приведення стандартів дипломування моряків до міжнародних вимог реалізують Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України та Адміністрація судноплавства у співпраці з Міністерством цифрової трансформації України за сприяння проєкту «Підтримка цифрової трансформації», що фінансується USAID і UK Dev.

Євгеній Ігнатенко

11 Nov, 17:33


🖇️Оновлено перелік навчально-тренажерних закладів, які здійснюють підготовку моряків.

Перелік, який включає 27 НТЗ та схвалені напрями підготовки моряків вже опублікований на офіційному сайті Адміністрації судноплавства за посиланням: http://bit.ly/3CkcYo9.

📌Заклади зі схваленими програмами з підвищення кваліфікації для осіб командного складу:

Національний університет «Одеська морська академія» (Інститут післядипломної освіти «Центр підготовки та атестації плавскладу);

Дунайський інститут Національного університету «Одеська морська академія»;

Навчально-науковий Київський тренажерний центр підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців водного транспорту;

Державний університет інфраструктури та технологій (Київський інститут водного транспорту імені гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного);

Приватний вищий навчальний заклад «Одеський морський інститут» у вигляді ТОВ;

Херсонська державна морська академія.

📌Заклади зі схваленими програмами з підвищення кваліфікації для осіб рядового складу:

Державне підприємство «Одеський морський торговельний порт»;

Державний навчальний заклад «Одеський професійний ліцей морського транспорту»;

ТОВ «Трейнмар».


👌Перелік також доступний англійською мовою: https://bit.ly/3YI5KSr.

Євгеній Ігнатенко

11 Nov, 12:22


📨Процедуру отримання послужної книжки моряка змінено: тепер є можливість усунути недоліки, дославши необхідні документи поштою

⁉️Три простих кроки для отримання ПКМ в Адміністрації судноплавства:

☑️ Зібрати весь необхідний пакет документів 👉 http://bit.ly/3O3a2Pi.

☑️ Надіслати пакет документів до Адміністрації судноплавства поштою.

☑️ Після рішення про видачу ПКМ отримати послужну книжку за вказаною в гарантійному листі адресою.


Якщо не вистачає документів, або при подачі заяви допущено помилки, тоді моряк отримує повідомлення про залишення заяви без руху.

Далі, у моряка є 7 днів щоб дослати необхідні документи поштою та виправити вказані недоліки (строк усунення можно збільшити ще на 7 днів подавши відповідну заяву до Адміністрації судноплавства в довільній формі).

Після усунення недоліків моряк отримує ПКМ поштою за вказаною в гарантійному листі адресою.

Якщо недоліки все ж таки не були усунені, тоді моряк отримує рішення про повернення заяви, а ПКМ не видається.

📦 Відправити заяву на отримання ПКМ можливо будь-яким поштовим оператором («Укрпошта», «Нова пошта» та інші) на адресу просп. Берестейський, 14, м. Київ, 01135.

Моряк сплачує лише за бланк ПКМ (245,28 грн) та послуги з доставки. Реквізити для оплати: http://bit.ly/4flUvpZ.

⚠️ Всі копії документів мають бути завірені моряком, а заяви мають бути написані власноруч та надані в оригіналі. Як завірити документи: http://bit.ly/3CyYXCY.

Подати заяву та отримати ПКМ також можливо в ДП «Моррічсервіс» (Київ, Одеса, Ізмаїл).

Впровадження зручних та прозорих послуг для моряків - це результат спільної роботи Міністерства розвитку громад та територій України і Адміністрації судноплавства.

Євгеній Ігнатенко

05 Nov, 11:02


👌Оновлена інформація щодо кількості невикористаних бланків наявних в Адміністрації судноплавства:

✔️посвідчень особи моряка - 8 152 шт;
✔️професійних дипломів - 13 272 шт;
✔️підтверджень до професійних дипломів - 14 150 шт;
✔️свідоцтв фахівця - 23 175 шт;
✔️послужних книжок моряка - 6 741 шт;
✔️суднових білетів - 6 509 шт;
✔️свідоцтв про виключення судна з Державного суднового реєстру України - 2 202 шт;
✔️свідоцтв про виключення судна з Суднової книги України - 4 710 шт;
✔️журналів безперервної реєстрації історії суден - 457 шт;
✔️свідоцтв про тимчасове право плавання під Державним прапором України - 2 913 шт;
✔️свідоцтв про право плавання під Державним прапором України (судновий патент) - 4 483 шт;
✔️свідоцтв про право власності на судно - 4 623 шт;
✔️свідоцтв про мінімальний безпечний склад екіпажу - 972 шт;
✔️свідоцтв про мінімальний склад екіпажу судна, яке здійснює міжнародне плавання по річці Дунай - 883 шт;
✔️свідоцтв про тимчасове виключення судна із Суднової книги України - 498 шт;
✔️свідоцтв про тимчасове виключення судна з Державного суднового реєстру України - 4 000 шт;
✔️свідоцтв про мінімальний склад екіпажу судна, яке здійснює плавання на внутрішніх водних шляхах України - 1 430 шт;
✔️суднових білетів тимчасових - 1 999 шт.

Євгеній Ігнатенко

31 Oct, 11:00


🌊 Сьогодні у світі відзначають Міжнародний день Чорного моря

В 1996 році, 6 країн підписали «Стратегічний план дій із відновлення та захисту Чорного моря», серед підписантів була і росія, яка сьогодні підступно намагається перетворорити Чорне море на зону небезпеки.

⚠️ Кожна військова дія рф, зокрема підрив Каховської ГЕС - є причиною погіршення екосистеми Чорного моря. Наслідки війни та післявоєнне відновлення будуть тривалими та відчутними.

Країна-агресор, яка раніше зобов'язувалась захистити екологію Чорноморського басейну, перешкоджає цивільним суднам безпечно перевозити продукти харчування з українських портів, здійснює ракетні обстріли та атаки дронами на цивільну інфраструктуру, навмисно створює військову загрозу на торговельних маршрутах.

🇺🇦 Щодня зусиллями військових, моряків, портових працівників, кожного, хто залучений до роботи Українського коридору забезпечуються безперебійні поставки необхідних вантажів. Вільне судноплавство в Чорному морі - це продовольча безпека для цілого світу. Незважаючи ні на що, Україна була і залишається морською державою.

Євгеній Ігнатенко

29 Oct, 18:20


🇮🇹 Підсумки другого дня візиту української делегації до Італії в рамках проєкту Twinning

Сьогодні представники Адміністрації судноплавства відвідали центр підготовки моряків “A. De Rubertis” в м. Генуя. Дізнались більше про напрями підготовки, які забезпечує центр, методику навчальних курсів та матеріальну базу. Провів зустріч з директором навчального центру, капітаном Джорджо Кастронуово.

Крім цього, відбулась зустріч української сторони з представниками визнаних організацій Італії. Їхній досвід з моніторингу та аудиту визнаних організацій буде врахований в подальшій роботі в рамках проєкту Twinning.

Євгеній Ігнатенко

28 Oct, 16:54


🇮🇹🇺🇦 Українська делегація розпочала чотириденний візит до Італії в рамках проєкту технічної допомоги ЄС Twinning

Ініціатива передбачає посилення інституційної спроможності Адміністрації судноплавства у впровадженні acquis ЄС і норм та стандартів з безпеки на морі за підтримки Італійської берегової охорони.

У перший день провели зустріч з капітаном порту Генуї. Розповів адміралу П'єро Пелліццарі про умови роботи українських портів в умовах російської повномасштабної війни проти України. Ознайомились з діяльністю та організаційною структурою Італійської берегової охорони.

Також, мали можливість відвідати підрозділ Координаційного центру з морського рятування в Генуї та порівняти, як в Італії здійснюється реагування на надзвичайні події.

🤝Українська та італійська сторони обговорили оновлений графік проведення заходів в рамках проєкту технічної допомоги. Разом з партнером проєкту Массімо Москоні підписав Робочий план та бюджет Грантового контракту Twinning, що будуть реалізовані до 8 вересня 2025 року.

Попереду - вдосконалення національного законодавства, якісна підготовка до аудиту Міжнародної морської організації та вивчення українськими спеціалістами кращих практик європейської морської галузі.

Євгеній Ігнатенко

28 Oct, 13:46


Приходьте за отриманням кваліфікаційних документів в Адміністрації судноплавства (📍Київ/Одеса) з підготовленим пакетом документів зазначених у переліку.

Так, ви або ваш представник отримає послугу швидко та зручно.

Євгеній Ігнатенко

27 Oct, 08:58


⚓️Урочистий захід з нагоди 2-ї річниці створення Річкової флотилії ВМС ЗС України

На початку повномасштабного вторгнення ворога на територію нашої країни у складі Морського командування ВМС України була сформована Річкова флотилія Військово-Морських Сил ЗС України. Наразі, до складу дивізіону входить достатня кількість суден, які вже здійснюють контроль на внутрішніх водах України. При цьому кількісна та якісна чисельність військ постійно збільшується.

З нагоди річниці створення військові Річкової флотилії отримали нагороди та відзнаки від командувача Військово-Морських Сил ЗСУ віце-адмірала Олексія Неїжпапи.

🙌Мав честь бути сьогодні нагородженим відзнакою Командувача Військово-Морських Сил України. Впевнений, що й надалі співпрацюватимемо заради Перемоги.

Також, подяки від командування отримали керівники Нижньодніпровського, Верхньодніпровського та Черкаського Міжрегіональних управлінь Адміністрації судноплавства.

🇺🇦Наша служба завжди стояла пліч-о-пліч з Річковою флотилією. Знаю, що разом ми робимо важливу справу та наближаємо Перемогу над ворогом.

Євгеній Ігнатенко

24 Oct, 15:21


🌊 Відбулось перше засідання Робочої групи з опрацювання питання організації, планування та координації виконання завдань з розмінування портової інфраструктури, внутрішніх вод, територіального моря та виключної морської економічної зони України
 
Відновлення судноплавства внутрішніми водними шляхами є одним з пріоритетних завдань після деокупації території України.
 
Наразі, водні шляхи, території, акваторії, об’єкти інфраструктури морського та внутрішнього водного транспорту залишаються забрудненими вибухонебезпечними предметами. На жаль, кількість та типи вибухонебезпечних предметів, а також площа, яка потребує очищення від них, постійно збільшується.
 
⚠️Протягом останніх двох років ДСНС здійснила перевірку на наявність вибухонебезпечних предметів на окремих пріоритетних для судноплавства ділянках суднового ходу. На цей час розмінування продовжується.
 
🇺🇦 До складу Робочої групи входять представники Міністерство відновлення, Міненерго, Міндовкілля, Мінагрополітики України, Мінекономіки, ЗСУ, Міноборони, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС, Держспецтрансслужби, Адміністрації судноплавства, ДУ «Держгідрографія», ДП «Укрводшлях», ДП «АМПУ», капітанів морських портів та підприємств у сфері управління Мінінфраструктури.
 
Робоча група аналізуватиме інформацію та відповідно розроблятиме пропозиції щодо розмінування портової інфраструктури, внутрішніх вод, територіального моря та виключної морської економічної зони України. Зокрема, це й координація питань визначення пріоритетності розмінування та розробка пропозицій щодо залучення міжнародної допомоги.

Євгеній Ігнатенко

24 Oct, 13:34


7 актуальних питань від спільноти👌
 
«З якого віку можно податися на диплом, присвоєння звання штурмана та що для цього потрібно за кордоном?»
 
👉 Для присвоєння звання вахтового помічника капітана кандидат повинен бути не молодше 18 років. Перелік документів для присвоєння за посиланням: https://bit.ly/3AnLcGy.
 
Якщо ви бажаєте зробити це дистанційно, тоді можете подати заяву на
порталі Дія або через представника.
 
«Добрий день, таке питаня, маю диплом вахтового помічника та два підтвердження до нього:одне з нормальним бланком ,але срок дії, закінчився у 2022 році, маю інше підтвердження з QR кодом видане до 2027 року, чи можливо оновити старе підтвердження, видане до 2022 року через заявку в Дію через мій стаж, який підтверджений записом у ПКМ, чи потрібно обмінювати QR диплом?»
 
👉 Ви підтверджуєте диплом, а відтак вам необхідно подати документи, перелік яких міститься у Додатку 8 до Положення. До заяви доцільно додати також старе підтвердження.
 
«Доброго дня. Чи планується можливість отримання ПОМ за кордоном або в Україні через уповноважену людину?»
 
👉 Так, у разі прийняття відповідного нормативно-правового акта Урядом.
 
«Добрый день,
Подскажите, пожалуйста, где посмотреть всю процедуру получения диплома, обновленного по стажу через ДИЯ, а именно - интересует, что надо иметь при себе доверенному лицу (фото 3.5х4.5, распечатку с QR кодом, Удостоверение личности доверенного лица, квитанции об оплате с инициалами моряка(?), и так далее..)
 
Ссылаюсь на Ваш пост в телеграме, пытаюсь найти полный перечень необходимого
 
"Різниця виникає через те, що в кваліфікаційні документи оформлені засобами порталу Дія, фото вклеюється при отриманні їх оригіналів в Адміністрації судноплавства, а печать Уповноваженої особи ставиться ще на етапі друку
»
 
👉Перелік необхідних документів, які необхідні для отримання кваліфікаційного документи при оформленні через портал Дію міститься за посиланням: https://bit.ly/3NAQBgy.
 
«Добрий день, в зв'язку з новим положенням від вересня, при обміні кваліфікованого документу (капітан) за досвідом, чи потрібно здавати Сes test? дякую»
 
👉 Підтвердити звання капітана можливо АБО за наявності необхідного стажу, АБО сертифікату про успішне проходження кваліфікаційного іспиту, АБО свідоцтва про успішне проходження курсів підвищення кваліфікації.

Повний перелік необхідних для підтвердження документів за посиланням:
https://bit.ly/3AcKqw2.
 
«Доброго дня, підкажіть будь ласка відповідь на таке питання. Я маю оновлений диплом вахтового помічника та більше 36 місяців стажу у ранзі не нижче 3го помічника. Збирався отримати робочий диплом Капітана на підставі стажу. Успішно склав іспит CES на позицію Капітана. Але поспілкувавшись з моею компанією все ж таки вирішив спочатку зробити диплом старшого помічника.

Питання, чи підійде вже успішно складений CES тест на позицію Капітана(Менеджмент рівень) для пакету документів на присвоєння звання Старшого помічника, або потрібно знову складати той самий іспит CES, де вказати посаду старшого помічника. Дякую зазделегідь за відповідь
»
 
👉 З таким сертифікатом про проходження іспиту ви можете подати заяву як на присвоєння звання старшого помічника капітана так і на капітана. Інший тест проходити не треба.

До заяви необхідно додати перелік інших необхідних для присвоєння звання документів відповідно до Положення.

 
«Вітаю! Якщо заява на порталі Дія була подана та розглянута раніше ніж запустили послугу без довіреності, чи можу я зараз додати представника на порталі Дія щоб він отрмав мої документи?»
 
👉 Ні, уповноважити особу на отримання кваліфікаційних документів засобами порталу Дія можливо тільки в заявах поданих після впровадження відповідного функціоналу (набрання чинності відповідних змін).
 
 
В запитаннях всюди зберігається орфографія авторів. Надсилайте питання за посиланням: https://bit.ly/443ZWne

Євгеній Ігнатенко

22 Oct, 08:10


🇺🇦⚓️ З візитом до Одещини
 
Разом з Віце-прем’єр Міністром з відновлення України – Міністром розвитку громад та територій України Олексієм Кулебою та профільним заступником Тимуром Ткаченком відвідали порти Чорноморськ, Південний та Одеса.

Оглянули роботу портів та ушкодження внаслідок обстрілів ворога. Наразі, на підхід до портів Одеса, Чорноморськ та Південний очікують 86 суден, які мають експортувати майже 2 млн тонн вантажів. Загалом за час дії Українського коридору до трьох портів зайшло понад 2,8 тис суден, якими направляється продукція до понад 50 країн світу.
 
Також, провели галузеву нараду щодо функціонування портової галузі України під час воєнного стану. Залучили ключових учасників процесу.
 
Олексій Кулеба окремо наголосив на забезпеченні захисту персоналу підприємств на території морського порту, в тому числі облаштування локацій мобільними укриттями.

🚢 Стабільна робота портів та Українського морського коридору - є зараз одним з ключових пріоритетів, галузеві проблеми потребують конкретних шляхів вирішення. Працюємо разом.

Євгеній Ігнатенко

18 Oct, 07:07


🙌🚢 Робітники членських організацій ITF одноголосно підтримали резолюцію в підтримку працівників транспорту України
                   
В рамках 46-го Конгресу International Transport Workers' Federation (ITF) пройшла Конференція моряків в Марокко. Під час Конференції профспілки мали можливість виступити з промовами та представити свої резолюції. Однією з ключових резолюцій стала заява, підготовлена ПРМТУ, яка закликає до рішучої підтримки українських транспортників в умовах триваючого вторгнення рф.

💬«Сьогодні ми просимо ITF звернутися до українського уряду з проханням полегшити режим перетину кордону для чоловіків-транспортників, які в’їжджають і виїжджають з країни», - наголосив Олег Григорюк, Голова ПРМТУ.

У резолюції підкреслюється вирішальна роль працівників у забезпеченні глобальних ланцюгів поставок, доставки гуманітарної допомоги та підтримки економіки України, незважаючи на численні ризики, з якими вони стикаються. Вона засуджує широкомасштабне руйнування транспортної інфраструктури в Україні, спрямована на подолання наслідків екологічної кризи та кризи у сфері охорони здоров'я, а також виступає за посилення міжнародного співробітництва за допомогою місій під керівництвом ITF, програм підвищення кваліфікації та правового захисту моряків і залізничників.

Також резолюція закликає український уряд офіційно визнати цих працівників важливими для критичної інфраструктури та забезпечити їхню безпеку і права.

✔️Резолюція отримала публічну підтримку та в подальшому стане основою для формування майбутньої політики ITF.

Євгеній Ігнатенко

17 Oct, 14:53


👌Турбота про захисників Одещини: морська спільнота передала бійцям воєнізованого підрозділу Національної поліції в Одеській області пересувні лазне-пральні комплекси.

Кожен лазне-пральний комплекс (МЛПК) оснащений баками для води, водонагрівачами, душовими кабінами, пральними та сушильними машинами, мийницями, тощо. Такі комплекси є пересувними, це дозволить військовим підтримувати чистоту та гігієнічні умови без перешкод та зайвих часових витрат.

Євгеній Ігнатенко

17 Oct, 13:10


🇺🇦⚓️ В рамках візиту міністрів закордонних справ країн Нордично-Балтійської вісімки відбулась зустріч з представниками українського агропромислового бізнесу.

Під час зустрічі обговорили питання розвитку внутрішньої переробки зернових, олійних, молочних та інших продуктів за допомогою залучення великих іноземних компаній, які працюють в Україні. Це допоможе збільшити виробництво саме внутрішнього продукту та його обсяги на світовому ринку.

Учасники підкреслили важливість підтримки прозорого функціонування українського коридору для доставки продукції національних виробників в країни, які цього потребують.

💬«Ми маємо принципову позицію щодо будь-яких корупційних проявів у співпраці бізнесу та держави під час функціонування Українського коридору. Я прошу всіх учасників процесу повідомляти у компетентні органи інформацію стосовно будь-яких правопорушень», – зазначив заступник Міністра розвитку громад та територій України Тимур Ткаченко.

На зустрічі були присутні представники провідних постачальників агропромислової продукції на міжнародному ринку, що спеціалізуються на експорті зернових та працюють в українських портах: Archer Daniels Midland Company, COFCO, Cargill, Kernel, RISOIL. Вони також підкреслили нульову толерантність до корупції в процесах, до яких залучена Адміністрація судноплавства, зокрема мова йде про перевірку суден.

Євгеній Ігнатенко

16 Oct, 12:46


🚢⚓️ Під час сьогоднішнього візиту до Одеси міністрів закордонних справ країн Нордично-Балтійської вісімки відбувся брифінг, присвячений ключовим аспектам функціонування зернового коридору.

Разом з партнерами, Міністром закордонних справ України Андрієм Сибігою, Міністром аграрної політики та продовольства України Віталієм Ковалем та представниками бізнесу обговорили необхідність міжнародної підтримки для гарантування безперебійної роботи портів України.

За час повномасштабного вторгнення ворог здійснив понад 50 атак, внаслідок яких було пошкоджено більше 300 об’єктів портової інфраструктури та 23 цивільних судна, знищено – понад 100 тисяч тонн агропродукції.

Незважаючі на всі обставини, які створює агресор, Український коридор продовжує функціонувати. З серпня 2023 року до українських портів зайшло понад 2,8 тисяч суден, вже оброблено більше 76 млн тонн вантажів, з яких 51 млн тонн – це агропродукція. Завдяки роботі Українського коридору 50 країн світу отримали необхідні вантажі.

🇺🇦 Цей брифінг ще раз підкреслив важливість міжнародної співпраці та стійкості України у забезпеченні глобальної продовольчої безпеки в умовах російської агресії.

Євгеній Ігнатенко

15 Oct, 15:22


Як уповноважити представника на отримання кваліфікаційних документів за допомогою порталу Дія та які документи необхідно мати для отримання

1️⃣ Моряк подає заяву на присвоєння звання або підтвердження кваліфікації на порталі Дія. В заяві зазначає запитувальні дані про особу, яку наділяє повноваженнями отримувати виготовлені, за результатами розгляду заяви ДККМ, кваліфікаційні документи замість моряка.
 
2️⃣ Якщо представник отримав на електронну пошту повідомлення з QR—кодом, це означає, що кваліфікаційний документ готовий для видачі у місці, яке було зазначено в заяві.
 
3️⃣ Для отримання кваліфікаційних документів в Адміністрації судноплавства представнику уповноваженому засобами порталу Дія необхідно мати при собі:

✔️фотокартки моряка (Увага! Фото має бути вже готове для нанесення на кваліфікаційний документ, тобто вирізане за необхідними параметрами);

✔️квитанцію про сплату за бланк кваліфікаційного документа (за кожен бланк надається окрема квитанція за диплом та підтвердження 121.20 грн. та/або свідоцтво фахівця 60.80 грн);

✔️оригінал та копія паспорта представника;

✔️роздрукований лист, який містить Qr-код, отриманий представником на електронну пошту від Дії.
 
‼️Дані вказані про представника мають чітко співпадати з даними, що зазначені в документі, які посвідчують його особу.
Неспівпадіння даних є підставою для відмови у видачі.

‼️Для отримання немає необхідності надавати паперову довіреність. Послуга є безкоштовною, сплатити необхідно тільки за бланк кваліфікаційного документа.

Євгеній Ігнатенко

14 Oct, 10:49


‼️🚢 Сьогодні ворог знов атакував портову інфраструктури Одещини: наразі відомо про загибель однієї особи, ще 8 осіб поранено

Внаслідок сьогоднішнього обстрілу рф вже вдруге за тиждень було пошкоджене суховантажне судно «OPTIMA» під прапором Палау. Також, пошкоджені цивільне судно «NS Moon» під прапором Белізу та два лоцманські катери.

Нагадую, що раніше, 7 жовтня, внаслідок атаки цивільного судна «OPTIMA» було поранено членів екіпажу.

Додатково відомо про численні пошкодження інфраструктури на території порту. Станом на зараз мова йде про ушкодження складу зернових, вантажних кранів, цивільних автомобілей, техніки, та будівлі філії Адміністрації морських портів України. При цьому інформація уточнюється.

💬«Ворог вкотре звітує про начебто влучання у військові об’єкти. У реальності – цілі одні й ті самі: цивільні судна, зерносховища, термінали. Інфраструктура, завдяки якій ми забезпечуємо продовольчу безпеку світу, яку росія вкотре ставить під загрозу, нівелючи всі норми міжнародного права», - прокоментував Віцепрем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.

Євгеній Ігнатенко

11 Oct, 17:25


‼️⚓️Україна звернулась із закликом до міжнародної спільноти

Мінвідновлення звернулось до Генерального секретаря Міжнародної морської організації (ІМО) А. Домінгеса із доказами скоєних злочинів російської федерації проти цивільних іноземних суден та портової інфраструктури Одещини за цей тиждень.

📄 В зверненні Українська сторона закликає ІМО відреагувати на такі протиправні дії та скликати позачергову сесію Ради ІМО з огляду на посилення атак та прийняти рішення щодо накладення санкцій і обмежень на заходи суден під прапором росії до портів країн-учасниць організації та російських судновласників.
 
Адміністрація судноплавства також  проінформувала Європейське агентство з морської безпеки (EMSA) та Секретаріат Чорноморського меморандуму щодо вчинених росією обстрілів та їхніх наслідків для навколишнього середовища Чорного моря.

В своєму зверненні Адміністрація судноплавства закликає EMSA сприяти ізоляції росії на всіх міжнародних платформах взаємодії через порушення принципу безпеки судноплавства.

У листі до Чорноморського меморандуму українська сторона виказала потребу відреагувати на злочинні дії росії в регіоні, які перешкоджають роботі українського морського коридору та постачанню гуманітарних вантажів для Азії, Африки, Латинської Америки.

Також, вчора представники Адміністрації морських портів України екстренно виступили на черговому засіданні робочої групи з технічних питань Дунайської Комісії щодо трагічних інцидентів, вчинених росією, та заручилися підтримкою організації.

💬«Ми не дозволимо агресору безкарно знищувати наше майбутнє та порушувати міжнародний порядок. Україна буде боротися за справедливість на кожній міжнародній платформі, поки рф не відповість за свої злочини», - зазначив заступник Міністра розвитку громад та територій України Тимур Ткаченко.

Євгеній Ігнатенко

11 Oct, 16:14


🇸🇬🇺🇦 Подякував партнерам за співробітництво з Україною і запросив до подальшого розширення співпраці під час Українського морського заходу в Сінгапурі

Цими днями в Сінгапурі проходило засідання Виконавчого комітету Міжнародної ради морських роботодавців (IMEC). Близько 70 представників глобальних судноплавних та обслуговуючих галузь компаній, профільних організацій, банків та сінгапурських партнерів української морської галузі були запрошені на Український морський захід, організований ПРМТУ.

З сінгапурськими й міжнародними партнерами були обговорені шляхи та інструменти міжнародної підтримки української морської галузі, найму українських моряків та надання їм необхідних послуг, в тому числі відповідними регуляторними закладами Сінгапуру.

Був радий долучитися від імені Адміністрації судноплавства до Морського вечора в Сінгапурі в режимі відеоконференції та висловити вдячність міжнародній спільноті:
 
💬«Морський вечір у Сінгапурі відбувається у час глобальної невизначеності та зростання викликів безпеки. Щодня ми спостерігаємо грубі порушення свободи судноплавства внаслідок повномасштабної агресії росії проти України. Порти руйнуються, судна обстрілюються. Українські ж моряки позбавлені можливості вільного професійного зростання.
 
Протиправні дії росії, однак, не перешкода для нас. Ми продовжуємо: здійснювати реформи дипломування; впроваджувати цифрові сервіси; удосконалювати національні процедури, щоб відповідати міжнародним стандартам.
 
І присутність морської спільноти на цьому заході – величезний крок до відбудови блакитної економіки України. Міжнародна підтримка – наш ключ до визначеного майбутнього кар’єри українських спеціалістів.
 
Тільки громадяни цивілізованих демократичних країн мають працювати на суднах іноземних держав – ким є українці. Російські моряки ж не відповідають цьому баченню цінностей ООН. Поки росія свідомо порушує їх, не повинно бути місця тим, хто не поважає норми морського права.
 
Тож Адміністрація судноплавства дуже пишається своїми моряками рядового і командного рівня, які є чисельною та кваліфікованою силою у світі. Вони доповнюють нашу економіку та будуть імідж України в світі. Висловлюю вдячність усім присутнім представникам морської спільноти за неоціненну глобальну підтримку
».
 
Голова IMEC Белал Ахмед також підкреслив важливість підтримки українських моряків у цей складний період.

Євгеній Ігнатенко

10 Oct, 15:40


UKR/ENG

❗️🚢 росія продовжує посилювати атаки на цивільні іноземні судна та українську портову інфраструктуру


Протягом 6, 7 та 9 жовтня 2024 року держава-агресор тричі атакувала порти Великої Одеси. Кожен наступний обстріл супроводжувався більш серйозними пошкодженями та втратами. росія забрала життя дев’ятьох портовиків, громадян України, і поранила десятьох осіб, у тому числі чотирьох громадян Сирії. Також постраждали торговельні судна під прапорами третіх держав: “PARESA” (Сент-Кіттс і Невіс), “OPTIMA” (Палау) та “SHUI SPIRIT” (Панама).

‼️Загалом за останні три місяці росія пошкодила або знищила майже 300 портових об’єктів та 22 цивільних суден.
Постраждали працівники морських портів, стивідорних компаній, члени екіпажів суден – усього 79 осіб.


російська федерація свідомо перешкоджає українському експорту та порушує стабільність продовольчої безпеки. Наслідки обстрілів відчувають у першу чергу десятки країн Азії, Африки та Латинської Америки, що отримують продукцію аграрного сектору України.

Такі протиправні дії не повинні залишитися без реакції міжнародної спільноти. росія має нести відповідальність за скоєні злочини проти цивільного населення та вільного судноплавства.



 
🚢 russia relentlessly increases attacks against foreign-flagged merchant marine and Ukrainian port infrastructure

On 6, 7, and 9 October 2024, the aggressor state attacked the Greater Odesa ports thrice. Each subsequent shelling incurred heavier damage and more casualties. russia took the lives of nine Ukrainian port workers and injured ten other people, including four nationals of Syria.
Commercial ships flying the flags of third countries were also affected: “PARESA” (Saint Kitts and Nevis), “OPTIMA” (Palau) and “SHUI SPIRIT” (Panama).

‼️In total, over the past three months, russia has damaged or destroyed nearly 300 port facilities and 22 civilian vessels. As many as 79 people – seaports employees, dockworkers and ship crew members – were injured.

The russian federation is deliberately impeding Ukrainian exports and disrupting stable food and nutrition security worldwide. The consequences of shellings are primarily experienced by dozens of countries in Asia, Africa and Latin America that import products of the Ukrainian agricultural sector.

Such unlawful actions must not go unchallenged by the international community. russia must be held accountable for its crimes against civilians and unhindered navigation.

10,503

subscribers

635

photos

37

videos