На Бабель, очевидно, натиснули. Вчора моє відеоінтерв'ю зникло наче ніколи і не було, вночі, зухвало, топором. Вилучене користувачем. Не засуджую, боятись це нормально, чекатиму заяви медіа що просто натиснули не ту кнопку, але, звісно ж, вважатиму це пidоp₴кім ставленням.
Офіс Президента і дійсно вважає, що натиснувши на одне медіа можна приховати абсолютно все?
Смішно. Добре, я цього не хотів, ви - змусили. Піду до міжнародних.
Вчора прочитав ще декілька історій, які характеризують проблему так, що навіть я в шоковє, пані та панове.
Наприклад, Le Monde розказував історію Романа, який служив дев'ять років. Він після відпустки спізнився в частину на два дні. Йому винесли вирок, і він сів на початку 2023 року. Під час "добровільної мобілізації засуджених" виявив бажання продовжити військову службу.
Пан з Одеси, служив 7 років, був командиром взводу однієї з штурмових бригад. Просився на перше вересня до доньки, не відпустили, поїхав сам. Триває провадження, поки працює таксистом, на службу не повертався.
Історій державної вдячності безліч: щодо військових держава чомусь не імпотентна і все може, виправдувальних вироків майже нема. Я вирішив сказати за тих, чий голос ніхто не чує: нам терміново потрібні зміни.
В ОП вирішили, що якщо мовчати про проблему, забороняти про неї говорити, вона сама по собі щезне.
Ні, пане Кирило, не щезне.
Один з французьких фотографів, який під час Боснійської війни в Сараєво був солдатом, приїхав знімати війну в Україні.
Він був шокований.
- Я розумію, що Україна - велика країна. Але я не уявляв, що буде аж так. Цікаво, що про це думають солдати, приїжджаючи сюди у відпустки? Не може бути такого, щоб тил жив абсолютно безпечне та безтурботне життя, поки на фронті настільки важка ситуація. - сказав він.
Під час Першої Світової Париж гуляв та жив життя поки стікали кров'ю Вердени.
Дисонанс між балами Парижа та замученою піхотою і став причиною великої кількості дезертирів.
Всі порівняння нашої національної війни з двома світовими війнами - смішні, бо ті, хто це робить, говорять лише про статистику, а не її причини.
Соломія Бобровська написала хорошу колонку для Цензору.
Називається вона ось як: "Демобілізація, чіткі терміни служби VS Служити будуть всі".
Пані народна депутатко, в свій час я написав колонку для hromadske, вона називалась "Воюватимуть усі". Я не вважаю, що ця доктрина суперечить доктрині чітких термінів служби, це комплексне питання, яке треба вирішити для того, щоб держава могла продовжувати захищати себе.
Всі воюватимуть, бо ця війна - національна. БЗВП - для всіх громадян України, створення мобілізаційної та демобілізаційних черг - ось про що я.
Ці два питання вирішуються виключно комплексно, а не окремо.
Ухилення від виконання громадянського обов'язку має стати неможливим в цій країні, і для цього у вас, як представниці українського парламенту є необхідний набір інструментів. Тил точно має жити життя, але має і готуватися, щоб вчасно замінити стомленого військового.
Дякую за ваше звернення до МОУ та Президента, надіюсь, що Вас почують.
Я дуже хотів би, щоб ми знову повернулися ось до яких питань:
Що з мобілізацією та архітектурою нашої національної безпеки?
Що таке громадянський обов'язок, та чи можна встановити його термін, воюючи позмінно та ротаційно?
Військовий обов'язок: всі, чи всі ми - президенти?