Група 41

@grupa41_ukr


Під час війни в Україні відбувається перерозподіл майна. Стаття 41 Конституції гарантує захист приватної власності. Але чи виконується цей принцип? Хто отримує економічний зиск від рішень влади? На цю тему говоримо на нашому каналі.

Група 41

22 Oct, 21:00


🫡Загадковий нувориш Ігор Супруненко наблизився на крок до купівлі 245 АЗС "Авіас" та ANP, що були у заставі "ПриватБанку".

Після феєричної перемоги в аукціоні 27 вересня новим гравцем ринку зацікавилися державні органи.

🤷‍♀Підтверджень змови та заниження ціни не знайшли. Наразі свою частину перевірки завершує НБУ.

Нехай купують та поповнюють запаси державного банку — на 696 млн грн.

Хоча запитання до конкурсу залишаються. Приміром, не бачили відповіді, чи не більше грошей можна було б зібрати, якби продавали АЗС поштучно. З іншого боку, цілком зрозумілим є вибір скинути неліквід швидко та гамузом.

Але самі торги виглядають дивно. 9 учасників, з яких 7 не сплатили внесок та були дискваліфіковані. Ще одному повернули документи.

Експерти попереджали, що нова група може купувати сумнівний актив для участі та переконливої перемоги у тендерах державних відомств. Слідкуємо.

Група 41

18 Oct, 15:34


🕺Бог красивого життя, власник марки чоловічих черевиків та аксесуарів Zlocci — все за тисячу євро та просто улюбленець долі Микола Злочевський знов нагадав про себе.

Останній раз ми писали про нього під час дембеля заступника керівника Офісу президента Ростислава Шурми, який відповідав за запуск економіки, що її, як й обіцяв, повністю запустив.

Є думка, що фатальним для батька націоналізації став проєкт саме зі Злочевським щодо експропріації Сахалінського родовища.

👞Хоча ці чутки могли запустити чоловіки, які носять продукцію лише Чернігівської взуттєвої фабрики.

Цього разу запах Миколи Владиславовича з'явився при аналізі угоди щодо купівлі-продажу у 2022 році мережі Brocard французьким інвестором у російських власників. Дозвіл на неї АМКУ ще так і не надав.

У лютому 2024 року у двох офшорах, що контролюють бьюті-фірму, призначили додаткового директора. Ним виявився такий собі чоловік з Кіпру Андріа Тофаллі.

З ним пов'язані різні бізнесмени, але найчастіше ім'я кіпріота згадувалося в ЗМІ поряд з прізвищем Злочевський.

Приміром, Тофаллі начебто контролював фірму "Великі ключі", що володіє землею під домом пана Миколи.

Був він секретарем у Dimoreno Ventures, через яку Злочевський ніби придбав нафтогазовий бізнес Юрія Іванющенка.

Уявимо, що пан Злочевський таки зацікавився Brocard. Навіщо? Врятувати від націоналізації компанію, амбасадором бренду якої є Кирило Буданов?

Може, все ж таки, аби купити та позбавити від страждань хорошого француза Philippe Benacin?

Ще раз наголосимо, що кіпрський зв'язний може представляти й не Злочевського. Але чомусь так хочеться, щоб все ж таки його.  

Група 41

16 Oct, 20:27


За однією з версій, пан Мельник "сам захотів царювати й всім володіти". Вирішили зняти голову суду Шевчука, звинувативши його ... у прийняті резонансного рішення щодо корупціонерів, що його готував та проводив ... Мельник, як стверджують свідки. Це вдалося.

Головою суду поставили свою людину — Олександра Тупицького. Але він не впорався із випробуванням мідними трубами та погорів на корупції. В результаті потрапив у санкційний перелік США.

Ну, а пан Мельник, подейкують, зберіг вплив на КСУ. За нинішньої влади він намагався навіть стати у пригоді — посприяти рішенню щодо строків повноважень президента, але закінчити проєкт не змогли.

Позиція сірого кардинала проста: або суд очолює його людина, або ніхто.

Чому такий статус небезпечний, в першу чергу, для української демократії?

Троянський кінь

Для проведення виборів та забезпечення стабільності роботи влади важливо мати повноцінний Конституційний суд.

Відсутність голови КСУ не дозволяє провести до присяги нового президента. Адже символи влади йому має вручити саме очільник суду.

Що маємо зараз? Товариш Мельник представляє опозиційні до президента Володимира Зеленського сили. Непрямим доказом цього є те, що литовський ексклюзив вийшов у ЗМІ, що фінансуються фондом "Відродження".

Колишній суддя-міліціонер може тиснути на КСУ в партнерстві з Віктором Пінчуком. За такого розкладу сил є ризики, що важлива інституція під час виборів підігруватиме опозиції, а не об'єктивно забезпечуватиме верховенство Конституції при їх проведенні.

Замовна компанія проти Шевчука за участі іноземного легіонера розпочалася як раз через те, що КСУ намагається виправити свої помилки.

Є думка, що ЄСПЛ притримує вже готове рішення щодо Шевчука, аби дати можливість українським суддям без зовнішнього тиску розібратися у ситуації та зберегти обличчя і своє, і держави. Натомість місцеві політичні сили намагаються показати, хто вдома хазяїн.

Але судді КСУ повинні розуміти, що сьогодні вони мають власну ділянку фронту боротьби за Україну. У тут немає місця політичним інтригам мирних часів. На війні все просто: дій по совісті, дій за законом. Тоді здобудеш повагу та славу.

Тому саме сьогодні, у 28-му річницю створення КСУ, хочеться побажати чинному складу суду здобути власну перемогу в ім'я України та доброї пам'яті про них у нащадків.

Група 41

16 Oct, 20:27


Пролог

Реальність — річ складна для сприйняття. Одну й ту саму подію її учасники можуть сприйняти по-різному. Наша розповідь відображає враження редакції відносно, на перший погляд, невеличкої цехової суперечки, що матиме вплив на політичну ситуацію в країні на шляху до миру.

Тому цей художній твір не претендує на істину в останній інстанції. Ми відкриті до коментарів фахівців з альтернативною думкою...

Кава на трьох

У затишному київському ресторані на Прорізній сиділи троє. Чоловіки в літах обговорювали останні політичні плітки та старих знайомих. Один з компанії говорив з легким прибалтійським акцентом, що видавало в ньому гостя з іншої країни.

Уважний громадянин міг би згадати, що бачив іноземця на нішевому телеканалі. Його представляли, як депутата Європарламенту, колишнього багаторічного голову Конституційного суду Литви Дайнюса Жалімаса.

Говорив в ефірі про все: від виборів у США до заморожених активів РФ та підтримку української енергетики.

У Facebook литовський політик європейського рівня повідомив, що мав зустріч із суддями Конституційного суду. І мимохідь висловив побажання, аби в цю інституцію не поверталися люди, які допомогли свого часу звільнити сотні підозрюваних у корупції.

А якщо поради пана Жалімаса не дослухаються, то виникнуть загрози для європейської перспективи КСУ.

Хто ж цей токсичний незнайомець, проти якого бореться євродепутат?

Запеклі друзі

"Дзеркало тижня" в ексклюзивному матеріалі повідомило, що закордонний політик натякав на колишнього голову КСУ Станіслава Шевчука, який, за даними видання, планує поновитися на посаді та звільнитися, аби отримати велику державну пенсію.

Дайнюсу, звичайно, спасибі за сигнал. Але виглядає це, як втручання європейського депутата у внутрішні справи України та її незалежного інституту — КСУ.

Навіщо його поради представникам суддівської еліти, які керуються законами, а не прихованими погрозами?

Наразі скаргу Шевчука на звільнення розглядає Європейський суд з прав людини. Якщо європейські судді задовольнять позов, то шлях куди закриє їм пан Жалімас?

Тут своє слово мав би сказати МЗС: даси слабину раз — інші взагалі сядуть на голову.

Звичайно, литовський побратим міг не стриматися через давні дружні стосунки з українськими колегами. У соцмережах можна знайти його старі спільні фото з тим самим Шевчуком. Але для таких порад краще бути просто пенсіонером, а не європарламентарієм...

І тут саме час повернутися на Прорізну та представити інших учасників дружньої бесіди.

Зірка без погонів

Один був дуже схожий на суддю КСУ Віктора Івановича Кичуна, якого деякі вважають близьким до Віктора Пінчука чи його грошей. А другий — ніби брат-близнюк судді КСУ у відставці Миколи Івановича Мельника, ідейного представника "Батьківщини". На останньому зупинимося окремо.

Професійний міліціонер та майстер оперативної гри досі має неабиякий вплив у КСУ та політичному бомонді. Поза очі його називали "Коля - сейф" через дивне хобі.

На чолі патронатної служби голови ВСУ він частенько заїжджав у гості до керівників апеляційних судів та повертався звідти з якимись пакунками, що їх складав до схованки. Напевно, йому краще б підійшло прізвисько "Коля - котлета", але на той час воно вже було кимось зайняте.

Згодом правник потрапив до КСУ як людина "Народного фронту" Юлії Тимошенко та Арсенія Яценюка і його команди, включно з Арсеном Аваковим та ядерним гаманцем Миколою Мартиненком.

Є версія, що саме під останнього бізнесмена у 2019 році й готували рішення про неконституційність деяких норм антикорупційного законодавства. Хоча претензії були й до самого Авакова.

Тому не дивно, що саме парламентарії з "Народного фронту" за підтримки Блока Петра Порошенка й внесли відповідне подання до КСУ.

Насправді, КСУ не міг ухвалити інше рішення через імператив презумпції невинуватості. Тому "за" висловилися 14 з 18 суддів при необхідному мінімумі у 10 голосів. Навіть у Китаї з держслужбовцями-хабарниками прощаються на завжди лише після доведення провини.

А далі треба оцінити красу гри.

Група 41

11 Oct, 16:12


😂Якщо коротко, то один розумник передавав справи по тіньових схемах проєкту "Ух, нафта" іншому розумнику в ресторані, де обідають хлопці з Набу-Дабі. 

❤️Уходив зі спокійним серцем, бо залишав бізнес на рідну братву. 

🎥Запис тієї розмови показали на зустрічі кіноклубу посольства найдемократичнішої держави. Свій захват від кінострічки дипломати передали головній людині в нашій країні.

У підсумку: один розумник так і пішов. Другого не призначили на вільну посаду заступника, а тримають поки на карантині поза штатом як зрадника.

А страждати має невістка кращий у світі double CEO, якому вже шукають заміну.

Чутки перевірені електронікою...

А тут історія про кадрові зміни в Офісі президента.

🤔До речі, цікаво уточнити, хто обирав місце зустрічі. Може ініціатор просто обміняв залізні докази корупції на свою недоторканність?

Група 41

09 Oct, 06:28


🚨Гуртовий продаж заправок від "ПриватБанку" призупинений до з'ясування особливостей бізнесу покупця та всіх обставин аукціону.

Кажуть, що відповідне рішення, начебто, ухвалено через занепокоєння керівника Офісу президента Андрія Єрмака неоднозначним сприйняттям концентрації суспільством.

Новина трошки збентежила. Адже інші поважні люди натякали, що саме ОП міг попросити "Укрнафту" не брати участь в аукціоні задля перемоги темної конячки "Макс Енерго Ресурс".

"Група 41" направила запит у "ПриватБанк", аби перевірити інформацію.

Може ОП тоді зверне увагу й на АЗС Tatneft, що досі так і не передані "Укрнафті" через довготривалий відпочинок відповідального прокурора. Гроші ж у держбюджет за управління ними Сергій Корецький так й не може заплатити.

Група 41

08 Oct, 15:50


🗜Покупці 245 АЗС "Авіас" та ANP групи "Приват" пройдуть детектор брехні перевірку.

Про це "Групі 41" повідомили у "ПриватБанку".

😲Суспільство дуже здивується, якщо це вдасться. Бо дуже підозріло виглядає єдина позиція багатьох метрів нафторинку про те, що нові власники просто відмивають зароблені на державі під час війни гроші.

🥚Приміром, партнером нових гравців нафторинку є автори відомого мему про "яйця по 17" від міністерства оборони.

А мережа АЗС таким бізнесменам потрібна більше для участі та перемоги у тендерах державних замовників: міноборони, МВС, ДСНС та інших, не виключають експерти.

"Умови аукціону були оприлюднені за один місяць до його початку та містили, серед іншого, чіткі кваліфікаційні критерії для потенційних покупців... Перед укладенням договору купівлі-продажу АЗС банком буде ретельно перевірений переможець аукціону на відповідність зазначеним вище кваліфікаційним критеріям згідно з внутрішніми вимогами та приписами чинного законодавства України", — повідомили у кредитно-фінансовій установі.

Вимоги прості. Покупець не має бути пов'язаним з банком, колишніми його акціонерами та ризиковими країнами. Він не може бути включений у санкційні списки чи перелік корупціонерів.

Напевно, нові неолігархи формально цим вимогам відповідають.

Але не виключно, що керівники державного "ПриватБанку" не захочуть псувати собі ділову репутацію. Адже можна з впевненістю сказати, що у разі продажу активів Ігоря Коломойського певній малознайомій бізнес-групі вони увійдуть в історію, як банкіри, які допомогли вкласти в АЗС сумнівно зароблені великі гроші.

Правові основи для відмови знайти можна. В паперах аукціону зазначено, що "остаточне рішення про укладення договору купівлі-продажу із переможцем приймає банк на підставі внутрішніх нормативних документів".

Крім того, "банк має безумовне право відмовитись від укладення договору купівлі-продажу та скасувати результати електронних торгів".

В якому стані зараз угода — не відомо. Спочатку мають затвердити протокол. Потім дається 10 банківських днів для оплати...

Щодо аукціону, то єдиної позиції в експертному середовищі нема.

Одні кажуть, що АЗС дійсно хотів придбати Сергій Корецький з "Укрнафти". Проте його попросили не брати участь в торгах, аби не підіймати ціни. Як наслідок — заправки продали задешево.

Інші вважають, що "Укрнафті" вистачає своїх старих АЗС, з якими керівник залюбки б попрощався, аби купувати такий самий мотлох. І ціна у 2,5 млн за АЗС на аукціоні адекватна...

Група 41

02 Oct, 11:13


😢Плани Сергія Корецького на купівлю АЗС від "Привату" порушила група маловідомих бізнесменів.

Дорогу метру перейшов макс кріппа від нафторинку — такий собі Ігор Супруненко з компанією "Макс Енерго Ресурс".

Люди кажуть, що він товаришує з власниками "Нової Пошти".

Експерти пишуть, що уявлення нових гравців про ринок є дуже наївним. Тому, скоріш за все, маємо справу з комівояжерами із шаленими грошима.

Фахівці не виключають, що угоді міг неофіційно сприяти сам Ігор Валерійович. Проте переймаються, як би після війни про його допомогу не забули.

Група 41

01 Oct, 22:00


👌Унікальний випадок у корупційному світі України зафіксовано днями. Вперше хабар державній структурі від бізнесу піде відразу до бюджету.

👏Геніальність схеми вражає, бо фактично унеможливлює кримінальне покарання. Справді, хто у здоровому глузді ризикне притягати до відповідальності за виплати до державної казни?

Мова йде про аукціон Державної служби геології та надр від 24 вересня з продажу ліцензії на користування Західно-Мажарівською площею у Полтавській області.

У відборі перемогло АТ "Укргазвидобування", що сплатило за дозвіл на 20 років 1 млрд грн. Стартова ціна перевищена втричі.

Хто ж кинув виклик державному монополісту. Може компанія ДТЕК, що купила у 2022 році ліцензію за рекордні 1,1 млрд грн? Ні!

На торги прийшло, схоже, сівши на клавіатуру комп'ютера, ТОВ "Новітні українські інформаційні технології" Тетяни Петрівни Уловець.

Директорка може мати полтавське коріння. На сайті одного з місцевих аграрних вишів є фото майбутньої економістки Тетяни Уловець з акордеоном. Може збіг...

Молода фірма з Києва, що працює з травня 2022 року, кидається на все. Пару тижнів тому вона ледве не виграла тендер на покупку Полтавського експериментального протезно-ортопедичного підприємства.

Хоча в КВЕД у компанії внесені коди, пов'язані з комп'ютерною діяльністю та інформаційними технологіями, а також рекламою, консультаціями й дослідженнями ринку та громадської думки.

Як кажуть, ліцензію на газ не купили, але громадську думку дослідили та можуть з нею прямо зараз ознайомитися.

Цікаво, що на конкурс не прийшов ніхто з реальних газовидобувників. Є версія, що їх попередили не втручатися. А можливо, самі почитали умови та не схотіли ризикувати. Бо крім високої ціни стримувальним фактором є наявність у покладах сланцевого газу, що його ніхто не знає, як продавати.

УГВ придбала площу з прогнозними ресурсами. Щоб їх перетворити на запаси, необхідно провести геологорозвідувальні роботи на десятки мільйонів доларів.

Лише до 20% ресурсів перейдуть у запаси. З них можна видобути не більше 90% вуглеводнів за 20-50 років. Інвестиції оцінюються в понад 20 млн дол.

Першій газ отримають років за 8-10. А за строк, що залишиться з двадцятирічного дозволу, зможуть видобути не більше 200 млн куб. м газу. Потім знов треба купувати ліцензію.

Висновок може бути один. УГВ допомагає "Держгеонадра" виконати план з надходжень до держбюджету. Переплата становить близько 700 млн грн, за оцінками фахівців.

Ну, а відомство на знак подяки, мабуть, не помічатиме порушення, що не можуть не бути в "Укргазвидобування" з підрозділами з їхніми понад 200 дозволами.

Група 41

30 Sep, 20:59


⛽️На роздрібному ринку нафтопродуктів одна за одною відбулися дві суттєві події.

Спочатку з повідомлення АМКУ стало відомо, що колишня мережа АЗС Ріната Ахметова Parallel придбала заправки Motto.

Про угоду говорять майже рік. Нарешті консолідації близько 200 АЗС відбулася.

Хоча формально ці активи не мають відношення до Ріната Ахметова, деякі експерти не виключають, що цей бізнес входить у сферу його інтересів.

Сюди додают й мережу "Свої". При чому згадують ще й про плани запуску цієї неформальної групи власного виробництва нафтопродуктів.

У "Своїх" зв'язок з впливовим бізнесменом заперечують. А плани відновити два виробничих майданчики з випуску моторного палива після бомбардувань росіянами влітку підтвердили.

Друга новина стосується купівлі на аукціоні переданих "ПриватБанку" 245 АЗС ANP та "Авіас" за 696 млн грн. Покупця не називають.

Читачі "Групи 41" повідомили, що активом дуже сильно цікавився Сергій Корецький з "Укрнафти".

"Банк давно це готував. Претендентом насправді була "Укрнафта", — повідомив експерт.

"На 90% це "Укрнафта" викупає частку "Привату". Група збирає все своє майно під одним дахом. А в "Укрнафті" вони мають де-юре майже 50%. Ця частка не стягнута в дохід держави. Якщо "Приват" мовчить - відповідно це планова операція. Якби дія відбулась без їхньої згоди, то вже б було гаряче", — висловився інший фахівець.

Група 41

30 Sep, 12:43


🧜‍♀Куратор державної політики у сфері покарання російських бізнесменів та їх українських партнерів за підтримку військової агресії Ірина Мудра стала об'єктом атаки чорних піарників. Не афроамериканських, а саме брудних.

🦨Хлопці в стилі близького до певних осіб зі спецслужб піарника Володимира Петрова намагаються хоч чимось скомпрометувати чиновницю високого рангу.

Анонс інформаційного нападу був ще у квітні. Наразі знайшли лише відео доньки у ТікТок на російськомовну пісню та конфлікт на дорозі з білоруським військовим, що дуже схожий на провокацію.

Тему висвітлює ТГ-канал, що його пов'язували з бізнесменом Сеяром Куршутовим, якого в українських ЗМІ називали королем контрабанди.

Приятелем ділка є колишній заступник керівника ОП Андрій Смирнов. Його звільнили у березні за підозру у допомозі контрабандистам уникнути санкцій.

Замінила фахівця саме Ірина Мудра. Можливо, особиста неприязнь Андрія Олександровича й була мотивом раптових погроз від медіатерористів, що з'явилися у квітні.

Час для останньої медіаатаки обрали не найкращий. Зараз міністерство юстиції вийшло на фінішну пряму у великих справах проти росіян.

Лише в Алішера Усманова днями конфіскували залізорудної сировини на суму понад 2 млрд грн. Пан судитиметься з Україною, про що заявили його представники.

Подали до суду позов для стягнення активів Михайла Фрідмана. До кінця року очікуються рішення по групі "Лужники".

Й у цей час активізується кампанія проти впливової людини у санкційній галузі. Це взагалі схоже на допомогу в проведенні підривної діяльності проти України. Стаття 111 Кримінального кодексу.

Група 41

28 Sep, 18:05


🤔Новина про позов України для експропріації активів Михайла Фрідмана викликала одне запитання в наших читачів.

А чому не помітили "Київстар", 47,85% акцій якого наче досі заарештовані на прохання СБУ?

Відповідь проста. Компанія Rissa, що контролює підприємства з виробництва води, знаходиться під санкціями. Це дозволяє стягнути 100% цих фірм, у тому числі "Моршинської".

Група VEON, що до неї входить "Київстар", під санкції не потрапила. Тому всі запитання до РНБО.

Позиція Грузії, яка володіє часткою "Моршинської", поки не відома. Експерти вважають, що слід чекати на заперечення від Тбілісі.

Група 41

26 Sep, 14:41


Це через надзвичайно щедрі роумінгові пакети українських мобільних операторів. В Європі значно дешевше користуватися послугами українських компаній мобільного зв’язку, ніж європейських. Це стало можливим завдяки нульовій платі за інтерконект і роумінг, яку європейські оператори надають українським партнерам.

Однак ці часи минають, і українським операторам доведеться платити за міжнародне з’єднання. Тоді буде дуже важко продовжувати надавати дешеві послуги "роумінг як вдома", якщо взагалі це буде можливо.

Коли окупляться інвестиції в 4G і коли 5G з'явиться в Україні? Чи є окупність інвестицій у 4G необхідною умовою для запуску 5G?

ARPU в Україні набагато нижчий, ніж у європейських країнах. Це означає, що окупність інвестицій мобільного оператора триватиме як мінімум у 2-3 рази довше, ніж у Європі. Для акціонера, звичайно, бажано спочатку повернути інвестиції в 4G.

З іншого боку, ринки можуть рухатися швидше, ніж ваші внутрішні фінансові розрахунки.

Що стосується України, то, на жаль, в умовах війни важко мати мережу 5G із широким покриттям.

Яких змін очікувати в тарифах lifecell і в галузі в цілому після входження lifecell у французьку NJJ?

Гадки не маю. Тому без коментарів.

Президенти Туреччини та Франції якось брали участь в угоді з продажу lifecell? Наприклад, щоб отримати гарантії, що підприємство не буде націоналізовано, або прискорити зняття арешту з акцій?

Мені не відомо про будь-які приватні розмови між президентами.

Як ви думаєте, чи спробує NJJ купити Vodafone?

Антимонопольний комітет ніколи б не допустив такої концентрації. Це не той сценарій, про який варто навіть думати.

Що ви можете сказати про умови праці під час війни? Я маю на увазі податковий тиск, вимоги щодо забезпечення безперебійної роботи за відсутності електроенергії?


У країні війна! Йдеться про незалежність і суверенітет країни. Бізнес й надалі підтримуватиме людей та допомагатиме у розв'язанні нагальних проблем держави.

З іншого боку, не варто всю відповідальність покладати лише на операторів. Якщо ми говоримо про стабільний зв'язок під час перебоїв з електрикою, то тут важливу роль мають зіграти енергетики.

Потрібна підтримка й державних органів.

До війни Сполучені Штати просили Україну замінити китайське обладнання в мережах зв'язку. Lifecell, здається, має чи найбільшу його частку. Що відбувається зараз? Чи замінять китайських постачальників після війни та скільки це коштуватиме?


Це дуже неправильне твердження, що у lifecell найбільше китайського обладнання! Lifecell єдиний оператор, у якого немає китайського обладнання в ядрі мережі та білінгу. Це найбільш критичні частини мобільного зв'язку з огляду на ризики витоку даних.

У Lifecell є китайське обладнання тільки в частині радіомережі.

На Заході прослідковується тенденція щодо заміни китайського обладнання. Однак і для місцевих компаній це дуже дорога операція.

Я вважаю, що з новою технологією, як-от з появою 5G, це питання буде вирішено.

Не секрет, що міжнародна злочинність мала в Україні великий вплив. Газовий бізнес пов'язували з Семеном Могилевичем, якого розшукують США. Були випадки, коли російський криміналітет намагався контролювати навіть державні підприємства в Україні. Чи були за роки бізнесу спроби зловмисників взяти під контроль або отримати частку в бізнесі lifecell?

Turkell, єдиний власник акцій lifecell, зареєстрований на Нью-Йоркській фондовій біржі майже чверть століття та підпадає під дуже суворі правила поведінки.

Навіть не було ймовірності, що до нас звернеться якийсь злочинець, щоб отримати акції чи ще щось.

Чи можете ви розповісти історію про ризики ​​націоналізації lifecell? Яке відношення до цього мав колишній заступник глави Офісу президента Ростислав Шурма?

Це вже закрите питання.

Де ви працюватимете після України?

Хто вам сказав, що я буду працювати в іншій країні?

Хотіли б ще щось додати?

У мене були найцікавіші, найскладніші та найприємніші роки моєї кар’єри в Україні! Цей досвід безперечно заслуговує на те, щоб викласти його у книзі! Я сподіваюся, що я зможу це зробити. Там будуть дуже цікаві розділи.