Група 41 @grupa41_ukr Channel on Telegram

Група 41

@grupa41_ukr


Під час війни в Україні відбувається перерозподіл майна. Стаття 41 Конституції гарантує захист приватної власності. Але чи виконується цей принцип? Хто отримує економічний зиск від рішень влади? На цю тему говоримо на нашому каналі.

Група 41 (Ukrainian)

Група 41 - це канал в Telegram, який досліджує перерозподіл майна під час війни в Україні. Згідно зі статтею 41 Конституції, приватна власність повинна бути захищена, але чи дійсно цей принцип дотримується у реальному житті? Хто отримує економічний зиск від рішень влади? На каналі "Група 41" ми аналізуємо ці питання і ділимося своїми думками з читачами. Якщо вас цікавить тема захисту приватної власності під час конфлікту, приєднуйтесь до нашого каналу, де ви знайдете цікаві дискусії і аналітику з цієї проблематики.

Група 41

20 Nov, 19:04


🤑Не дають спокою людям гроші "Укрнафти". Дуже схоже, що компанію розглядають, як власний пенсійний фонд і чинна, і колишня влада.

Представник першої — Володимир Зеленський на весь світ чомусь згадав про успіхи нафтової монополії, представляючи план стійкості країни у війну у парламенті.

Ігор Коломойський змушений був перервати роботу над твором "Тюремна сповідь або 444 доби Содому" та вперше за час обмеження волі прокоментувати мирські справи.

🧙‍♂На його думку, розгадка нафтового чуда Сергія Корецького проста: "Укрнафта" демонструє прибутки коштом Кременчуцького НПЗ, використала залишені заначки попередників та отримує донати "Нафтогазу", що купував у неї сировину за цінами, значно вище ринку.

Відразу після цього взаємного пікірування з'явилася новина про продаж компанією Shell Overseas 51% у власній мережі в Україні "Укрнафті".

У такий спосіб іноземний інвестор та держава показали на практиці приклад розв'язання проблеми наявності підсанкційних російських акціонерів у капіталі. Прецедент створено у країні не прецедентного права.

🪓Складну акціонерну схему оператора АЗС Shell — ТОВ "Альянс Холдинг" від закордонних радників українські судді просто розрубили сокирою правосуддя. Офшори помножили на нуль. 49%, що за відчуттям належали росіянам, записали на ФДМУ. Решту запропонували Shell оформити на себе.

Іноземці вирішили не псувати імідж у суперечках з країною, що воює за весь демократичний світ з віссю авторитаризму, а тихо розійтися.

Кажуть, що було декілька претендентів на пакет акцій. Зупинилися на Сергії Корецькому.

Скоріш за все, вибір пояснюється державною підтримкою покупця, що без неї швидко закрити угоду не вдасться. Наприклад, щоб перерахувати немаленьку суму на закордонні рахунки світової нафтової компанії, потрібно отримати дозвіл Національного банку. За протекцією уряду це буде зробити значно легше, аби по кабінетах центробанку бігали люди ОККО чи WOG.

💰Експерти оцінюють угоду з продажу 118 АЗС у 20 областях у 40—45 млн дол. Заправки віддали менше, ніж за 0,5 млн дол. за одиницю в перерахунку за 100% акцій. Це фахівці вважають цікавою пропозицією. Інша частина видатків покупця піде на погашення фінансових зобов'язань мережі перед Shell.

"Shell був в збитках останній час. Тому їм красиво піти — це добре. Тим більше, що компанія опікується ціною акцій на світових ринках. Бо падіння котувань не порівняти з продажем української мережі навіть у мінус", — прокоментував "Групі 41" гуру нафторинку.

На його думку, ціна АЗС виглядає справедливою. До 20 заправок мережі — "слабенькі", без серйозної торгівлі супутніми товарами та послугами. Треба також враховувати ризики війни, додав він.

Останні події навколо "Укрнафти" продемонстрували, що у владі теж точаться суперечки щодо контролю над потоками нафтогривні. У звіті про досягнення за два роки роботи в компанії підкреслили, що працюють під дахом міноборони.

Натомість у новині про укладання угоди з Shell Олексій Чернишов забрав автомат у Корецького та нагадав, що останній є цивільною частиною групи "Нафтогаз".

👩‍⚕Як бачимо, роздвоєння особистості, що вперше в "Укрнафти" виявив АМКУ при розгляді дозволів на концентрацію, поки нікуди не поділося. До речі, люди комітету переконані, що дозвіл на купівлю заправок буде. Монополії на національному ринку "Укрнафта" не отримує, але ринкову владу посилить, з огляду на наявність ексклюзиву у перероблюванні та сильних позицій у гурті.

Група 41

19 Nov, 17:03


"Укрнафта" купує частку 51% у мережі АЗК Shell в Україні

Група 41

18 Nov, 12:44


🚧Конкурс АРМА з передачі найсучаснішого в Україні ТРЦ Gulliver Віктора Поліщука Віктору Поліщуку, що мав відбутися сьогодні на Prozorro, несподівано та не дуже прозоро заблокував "Ощадбанк" в АМКУ.

Деталі з'ясовуємо. Поки говорять, що банк хотів би стягнути актив у власність за борги.

Що потім робитиме з будівлею Ощад, а з банком Поліщук — не відомо.

Але складається враження, що поки учасники конкурсу міркують на трьох, без грошей залишається держава.

Група 41

14 Nov, 21:53


👏Затихли овації на честь дворічного командування рядового Сергія Корецького в українській нафтовій галузі, що націоналізована під потреби міноборони.

🥱Пішли відпочити після важкої понаднормової зміни експерти на контракті "Укрнафти", які позасинали прямо на мільйонних гонорарах.

І тут прокинулася мафія.

🫣А зранку з'ясувалося, що вбито імідж великого менеджера та його патрона.

💰40 млрд грн прибутків, що про них звітували нещодавно, виникли, скоріш за все, через збільшення дохідності нафтового бізнесу у війну та грошові "подарунки" від групи "Нафтогаз".

Схема, здається, вигадана спеціально для підтвердження нібито унікальних менеджерських здібностей керівника "Укрнафти" та "Укртатнафти" Сергія Корецького та його звільненого ідейного деміурга Ростислава Шурми.

🧮За розрахунками фахівців, маржинальність перероблення нафти, що прив'язана до заробітку імпортерів, під час війни зросла у 8 разів. Цим і пояснюється фокус з виникненням половини прибутку за 2 роки — 20 млрд грн.

Гроші могли просто перенести з однієї кишені в іншу — з Кременчуцького НПЗ на "Укрнафту".

Іншу половину компанія Корецького, схоже, заробила завдяки продажу газу групі "Нафтогаз" за завищеними втричі цінами, коли весь ринок змушений був здатися монополії через заборону експорту.

Наче НАК ще у жовтні 2022 року попросив "Укрнафту" внести зміни в контракт для приведення цін до адекватного рівня. Справа дійшла до суду. Проте раптом її призупинили за вигаданим приводом.

Нарешті, нова команда продала майже 0,6 млрд куб. газу видобутку 2009-2012 років. Право на нього "Укрнафта" виборола задовго до Корецького, який не посоромився реалізувати дешевий ресурс за високими цінами з прибутком під 10 млрд грн. Ось вам гроші на дивіденди державі та таке буденне закінчення казкової історії.

Група 41

13 Nov, 22:16


🤷‍♂Похід у владу керівника групи "Нафтогаз" Олексія Чернишова, що так й не відбувся, може пояснюватися стратегічним завданням на чинній посаді.

Є версія, що разом зі старшим товаришем Тимуром Міндічем він працює над проєктом транзиту в Європу азербайджанського газу, під який можна, напевно, підігнати й російський.

Чи є успіхи на цьому шляху — не відомо. Але Оператор ГТС вже майже провів рішення НКРЕКП щодо підвищення тарифів в декілька разів на наступні 5 років, з 1 січня 2025 року.

Чи то люди не вірять в додаткові обсяги транзиту та намагаються хоч якось знайти гроші для збереження магістральних газопроводів.

Чи то, навпаки, газ точно піде й на ньому хочуть заробити, як в останній раз.

Для міждержавних точок постачання ставки зростуть у 2,4 раза, для операторів ГРМ — майже у 4,6 раза.

Поки невідомо, чи переглядатимуть тариф для "облгазів". Але саме їм доведеться шукати гроші. А де їх узяти, якщо не у споживачів за додаткові послуги?

Група 41

12 Nov, 19:09


🧐Ті, хто дивляться за "Укрнафтою" у прямому сенсі слова, знайшли звіт ДАСУ щодо витрат компанії на саморекламу.

💰З січня 2023 року по березень 2024 року включно на ці цілі спустили майже 25 млн грн. Люди стають гривневими мільйонерами.

"Корецький повністю скупив всі ключові видання. Частину фінансує з "Укрнафти", частину — з "Укртатнафти", а два — з дочки "Укрнафти" — "Укрнафтопостач". Тому жодної обʼєктивної інформації про його діяльність жодне видання не публікує, бо вони на абонплаті й в них блок на негатив. Тільки переможні реляції", — прокоментував новину наш читач.

Зрозуміло, що рівень деяких експертів не дозволяє навіть за такі гроші називати чорне білим. Але не помічати якісь негативні теми контракти з "Укрнафтою" допомагають 100%.

Група 41

12 Nov, 17:10


💋"Київоблгаз", що заробляє на здаванні в оренду газопроводів національній монополії "Газмережі", очолила Тамара Денисова.

Керівницю представило країні АТ "Черкасигаз", де до цього Тамара Олексіївна взяла на себе небезпечну місію експропріації приватної власності та забезпечила собі почесне місце у можливому кримінальному провадженні за фактом захоплення чужого майна.

"Тамара Денисова - особа, яка від імені АТ "Черкасигаз" підписала всі документи на передачу майнового комплексу, не була головою правління... , а відомості про те, що вона є керівником АТ "Черкасигаз" були протиправно внесені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань", — пише компанія, що їй вдалося звільнитися від гніту "Газмережі".

Реєстраційний запис було визнано протиправним та скасовано, додали в "Черкасигаз".

Міськгаз "пред'явив" НКРЕКП, що прийняла папери від "тітки Тамари" та порушила його права, зупинивши ліцензію.

З життям оператора під окупацією "Газмережами" можна ознайомитися на його корпоративній сторінці в FB.

У "Київоблгазі" від нових кадрів нічого незвичайного не очікують. Без ліцензії компанія балується орендою, збирає борги по рахунках та судиться з групою "Нафтогаз" та Оператором ГТС. Чим тут може здивувати Тамара Денисова?

Група 41

09 Nov, 20:01


😉Амбасадор бренду "Група 41".

Ігор Мазепа про долю націоналізованих активів
(обережно, присутня ненормативна лексика):
https://www.facebook.com/share/r/158deAeg7P/

Група 41

08 Nov, 14:10


😱Цікаві деталі виринають у суді над Лжебуратіно.

Звичайно, треба критично сприймати ці свідчення медіакілера, але вони іноді хоч якось пояснюють загадкові прояви буття.

Приміром інформація щодо пана Злочевського, який виходить сухим з таких боліт, що навіть у фантастичних фільмах це сприймалося б як щось нереальне.

Якщо вірити паперам Дубінського, у 2019 році українська сторона через Шойгу пропонувала передати росіянам Миколу Владиславовича, колишнього президента ТОВ "Інфокс" та власника компанії Burisma, для дискредитації Джо Байдена на виборах 2020 року.

Бізнесмена називають ключовим свідком у протистоянні основних претендентів на пост президента США.

Також у суді з'ясувалося, що компанія "Інфокс" створювалася за підтримки Семена Могилевича, якого ми знаємо по газовому бізнесу з росіянами.

А у РФ Семен Юдкович проходив у справі несплати податків парфумерною мережею "Арбат Престиж", що виникла за підтримки французьких зв'язків її засновника Володимира Некрасова з Донбасу.

Через цю справу мережа збанкрутіла, а на її площах відкрив магазини конкурент — "Л'этуаль", скоріш за все, російського мільярдера та друга Путіна Віктора Харитоніна.

У 2022 році ця компанія продала український Brocard французу Philippe Benacin, щоб уникнути націоналізації. А у 2024 році в офшорах, що контролюють вітчизняну мережу, з'являється директор, якого можна пов'язати зі Злочевським.

Виглядає, як повернення у б'юті-сферу нашого героя. Але кого наразі він представляє?

Наприкінці 2019 року Злочевський ніби планував виїхати якомога далі від американців: до Китаю, Ірану чи навіть у РФ, якби росіяни зняли з нього санкції, введені у 2018 році.

🎬Відчуваєте рівень? Однозначно, цю кримінально-шпигунську історію екранізують. Хотілось, аби згадав молодість Квентін Тарантіно та взявся за цей проєкт. Пропонуємо навіть назву: "Головний свідок Америки".

🤔Свідчення Дубінського дають зрозуміти рівень неформальних зв'язків панівних еліт України та Росії перед війною. Звідси, мабуть, й виходила тверда впевненість керівництва країни, що нападу не буде. Чому ж росіяни всіх обдурили?

Напевно, влада РФ не сприймала та й не сприймає українських візаві, як рівних. І спілкування через посередників звільняє перших осіб від докорів сумління: особисто ж я нічого не обіцяв.

Тому хотіли швидко розв'язати українське питання та поставити західних опонентів у процесі перерозподілу світу перед фактом. Але прорахувалися. У часі — так точно.

Зрозуміло, що чим ближче кінець війні та довше процеси над політичними опонентами, тим більше ризики появи інформації, що згубно впливає на непідготовлену свідомість виборців.

Тому, напевно, й з'явилася ініціатива народного депутата Євгена Шевченка "волю політв'язням": поза СІЗО від опозиційної діяльності зазвичай відвертають мирські справи.

Група 41

07 Nov, 11:27


🤔Україна поставила у глухий кут європейських правників через своєрідне тлумачення власного Основного закону.

Провідні фахівці з конституційного права Венеціанської комісії мають сказати, чи міг Конституційний суд забороняти оскаржувати в інших судах будь-які свої рішення, навіть не пов'язані з основною сферою діяльності.

Приміром, якщо КСУ звільнив співробітника, то це, видається, чисто адміністративна справа. Але боги української юриспруденції мали іншу думку.

Напевно, це перший у демократичному світі випадок, коли земний суд прирівняв себе у правах до божого — що в першому, що у другому людині вже пізно доводити власну правоту.

Прохання розібратися в темі до Венеціанської комісії надійшло від сусідів — Європейського суду з прав людини, що розглядає законність звільнення у 2019 році голови КСУ Станіслава Шевчука.

Останнього мали поновити того ж року спочатку за рішенням адміністративного суду, а потім волею більшості суддів КСУ. Але керівництво суду заблокувало цей процес.

Незрозуміла для європейців схема реалізована за часів головування у Конституційному суді Олександра Тупицького, якого розшукують за підкуп свідка. Сам колишній керівник знаходиться у Відні, як каже, під державною охороною Австрії через ніби спробу його отруєння ртуттю (кинули у вікно градусник?).

Партнером австрійського біженця був на той момент суддя КСУ Микола Мельник. Такий собі пробник кардинала Рішельє після вищої школи МВС, з думками здебільшого про заробіток, ніж про вітчизну.

👮‍♂Саме цей вирішувач, як стверджують свідки, й організував збір підписів лояльних народних депутатів під забороною іншим оцінювати дії КСУ.

Європейські установи дуже толерантні. Зазвичай вони м'яко критикують рішення КСУ. Мовляв, раз уже прийняли щось, то нехай так і буде, але на майбутнє, будь ласка, не соромтеся на весь світ.

У нашому випадку не виключаємо, що дипломатичних формулювань не буде. Права людини в Європі щось значать.

Цікавість "Групи 41" до КСУ викликана впевненістю, що більшість рішень щодо націоналізації активів під час війни були неконституційними. І рано чи пізно КСУ це питання розгляне.

Група 41

05 Nov, 13:37


👌Зрозуміти й пробачити вирішила британсько-голландська компанія Shell та стала прямим партнером держави у власній мережі АЗС в Україні після націоналізації частки росіян.

Shell була переконана, що виокремити російську власність неможливо через наявну хитру акціонерну схему. Але українські судді довели, що це рівняння Худайнатова можна розв'язати.

Якщо раніше акціонерами власника мережі — компанії "Альянс Холдинг" були фірми-посередники, то зараз в реєстрі красується ФДМУ та Shell Overseas.

Нормальна позиція європейської компанії: виконайте рішення суду, а потім оскаржуйте його чи продавайте власну частку.

Питання, чи залишиться Shell в Україні, поки відкрите.

Але наразі можемо твердо казати про віру в нашу країну однієї з найбільших нафтових компаній світу.

Група 41

02 Nov, 23:23


💰АРМА 19 листопада на аукціоні Prozorro обере управителя для арештованого за начебто податковий борг найсучаснішого в Україні ТРЦ та бізнес-центру Gulliver Віктора Поліщука.

Конкурс, здається, є прикладом, як виписувати умови під певних переможців.

Пункти про 100 млн грн власного майна та трирічний досвід управління відсіяли багатьох конкурентів — професійних управителів. У них немає таких коштів.

🏗Ці вимоги фактично вигідні великим власникам нерухомості. Але до них є ті самі запитання, що й до Поліщука, в тому числі й по податках.

💸Розмір мінімального платежу, на думку фахівців, у 17 млн грн є заниженим у декілька разів. Різниця, напевно, в когось осяде.

Цей показник розраховували на базі неринкової ставки орендної плати. Але на загал порівнюють його з бюджетними надходженнями у роки, коли ТРЦ керував сам Поліщук, який міг занижувати платежі.

Незадовго до оголошення конкурсу АРМА спростило процедуру відбору. Переможця визначать навіть за одного учасника.

Скоріш за все, так перестрахувалися, якщо через жорсткі умови майбутньому фіналісту не знайдеться суперника.

🤔На ринку гадають, що об'єкт отримає сам Поліщук, якому, наче, вдалося домовитися з Андрієм Пишним з НБУ, який раніше керував "Ощадбанком", що його кредити не віддав Gulliver, та тим, який дивиться за країною, — Андрієм Єрмаком.

Непряме свідчення цієї версії — занадто спокійне ставлення до ситуації самого власника. Його на ринку знають, як людину, яка воює до останнього. Може й пістолем полякати.

Були пресрелізи Gulliver з запереченням закидів Офісу Генерального прокурора про податкові борги. Але про передачу ТРЦ в управління чомусь нічого критичного не пишуть.

Пригадують також, що Поліщук не пускав нікого до управління ТРЦ, в тому числі за допомогою охоронних фірм, поки з ним не домовилися та не віддали об'єкт йому.

Друга версія: переможе хтось з великих власників нерухомості, приміром, Леонід Юрушев, Вагіф Алієв з партнером Олександром Спектором, авторитетним бізнесменом з Дніпра, або Олег Вишняков.

Не виключено, що перше місце візьме фірма-посередник, що потримає об'єкт певний час до передачі кінцевому власнику. Ну, як було при покупці "Укртелекому" Рінатом Ахметовим через австрійців, які діяли в інтересах Дмитра Фірташа.

Група 41

31 Oct, 18:55


🙁Заяви до АМКУ на дозвіл купити АЗС "Авіас" та ANP у "ПриватБанку" подали вже відома нам компанія "Макс Енерго Ресурс" Ігоря Супруненка, "ПриватБанк" та скандальна "МГК Рейл".

Остання відома завдяки замовним публікаціям від конкурентів. Їй закидали співпрацю з міноборони, не зважаючи на зрив умов контрактів.

Заяви на концентрацію надійшли 24 жовтня. У комітету є 15 діб на аналіз документів та прийняття їх до розгляду.

Раніше експерти прогнозували, що проблем з видачею дозволу АМКУ не буде, бо загроз монополізації ринку немає. Чого не можна сказати про закупівлі палива державними органами, де новому гравцю пророкують зелене світло.