Зелений стрім @green_stream_ua Channel on Telegram

Зелений стрім

@green_stream_ua


Актуальні новини про відновлювану енергетику, наближення України до цілей Європейського зеленого курсу.
Інформація від гравців ринку, влади та експертів.

Зелений стрім (Ukrainian)

Зелений стрім - це Telegram-канал, який пропонує актуальні новини про відновлювану енергетику та наближення України до цілей Європейського зеленого курсу. Які гравці активні на ринку відновлюваної енергетики? Як влада впливає на розвиток цієї галузі? Які експерти мають погляд на сучасні тенденції в енергетичній сфері? Усі ці питання знаходять відповіді на каналі "Зелений стрім". Тут ви зможете отримати доступ до важливої інформації від різних джерел - від гравців ринку до урядових представників та експертів. Приєднуйтесь до каналу, щоб бути в курсі всіх подій у світі відновлюваної енергетики та дізнатися, як Україна працює над досягненням своїх зелених цілей.

Зелений стрім

22 Nov, 10:26


Як фінансують відновлення енергетики України

За червень-жовтень 2024 року від бізнесу надійшло 2927 заявок на відновлення енергетики.

Українські банки вже схвалили заявки на кредитування на 11,7 млрд у 21 області.

🟢Підписатись на канал

Зелений стрім

21 Nov, 13:22


ТОП-5 недорогих сонячних панелей для квартири

Сонячні панелі можуть полегшити періоди відключення електрики і навіть блекаути, якщо їх встановити на балконі квартири. Проте, для цього потрібна їх достатня кількість та сонячна погода.

Побутові сонячні міні-електростанції, зазвичай, малопотужні — до 10 кВт, але декількох панелей вистачить для освітлення та заряджання гаджетів.

☀️5 сонячних панелей за доступною ціною:

1️⃣Сонячний монокристалічний модуль Longi Solar LR5-72HTH-585M — має потужність 585 Вт та технологію Half-Cell
2️⃣Risen RSM40-8-400M — має потужність 400 Вт, може працювати при тьмяному світлі, оснащений технологіями Half-Cell і 9BB
3️⃣Сонячна батарея Jinko Solar JKM445N-54HL4R-V N-Type Tiger Neo 445W Black Frame — має потужність 445 Вт і ККД 22%
4️⃣Сонячна панель EcoFlow 100 Вт (ZMS330) — має потужність 100 Вт і гнучка, що дає можливість встановити на нерівних поверхнях
5️⃣NEO Tools 200W — має потужність 200 Вт і її можна використовувати і як портативну сонячну панель

🟢Підписатись на канал

Зелений стрім

21 Nov, 09:20


У Полтаві впровадять ВДЕ у систему теплопостачання

За рахунок грантових коштів у розмірі 1 млн євро від Швеції систему централізованого теплопостачання міста зроблять більш стійкою та екологічною.

Проєкт передбачає впровадження сонячної енергії та геотермального опалення в систему централізованого теплопостачання Полтави, щоб зменшити залежність від викопного палива та підвищити надійність системи. Він реалізується під управлінням НЕФКО в рамках Шведсько-української програми підтримки централізованого теплопостачання (SUDH).

Проєкт принесе щорічну економію енергії, покращить ефективність, комфорт і якість повітря для цільової групи літніх людей та слугуватиме моделлю для відтворення в інших українських містах.

🟢Підписатись на канал

Зелений стрім

20 Nov, 13:23


Роботи можуть зробити "зелену" енергію дешевшою

Інженери розробили інструменти, що дозволяють автономним роботам зберігати стійке положення серед сильних хвиль. Вони можуть знизити вартість виробництва відновлюваної енергії на морських об'єктах.

Йдеться про пристрій для виявлення хвиль, який прив'язується до морського дна і вимірює напрямок і висоту хвиль, передаючи інформацію в режимі реального часу найближчому роботу. Таким чином дрон може протистояти стихії, зберігаючи стабільне положення.

Нова технологія покращує звичайні системи управління, які повільно реагують на зміни в океані. Крім того, вона сумісна з роботами, що працюють як близько до поверхні, так і на великих глибинах.

🟢Підписатись на канал

Зелений стрім

20 Nov, 09:46


У Варшаві представили проєкт модернізації українських електромереж

На конференції Rebuild Ukraine Construction & Energy компанія "ДТЕК Мережі" представила проєкт "Мережа майбутнього" спрямований на довгостроковий розвиток та інтеграцію технологій SmartGrid, які підвищать надійність, гнучкість та ефективність енергосистеми України.

У рамках проєкту таку технологічну енергоінфраструктуру отримають Київ, Київська, Одеська та Дніпропетровська області.

Це дозволить підвищити надійність енергопостачання, знизити втрати електроенергії, збільшити потужності мереж та приєднувати до них нові об'єкти ВДЕ.

🟢Підписатись на канал

Зелений стрім

19 Nov, 14:17


Стало відомо, скільки коштів ЄБРР спрямував на енергетику України

Загалом ЄБРР інвестував в Україну з початку повномасштабної війни уже €5 млрд, з яких орієнтовно €2 млрд було спрямовано на реалізацію енергетичних проєктів, зокрема у сфері ВДЕ.

В ЄБРР зазначили, що відкриті для нових інвестицій у сектор ВДЕ в Україні. При цьому відзначили поліпшення регуляторного середовища та узгодження реформ із вимогами ЄС.

Водночас, озвучили проблеми з bankability проєктів, зокрема в частині гарантованого викупу електроенергії, невизначеністю потоків доходів і нестабільністю електроенергетичного ринку.

🟢Підписатись на канал

Зелений стрім

19 Nov, 11:34


Двоє 17-річних українців запатентували альтернативну модель електроживлення

Двоє братів з Києва, Олексій та Андрій Коваленки, розробили та запатентували інноваційну модель альтернативного електроживлення.

Їхня розробка під назвою "ЕнергоБрат" базується на використанні ВДЕ та сучасних технологій зберігання енергії, що дозволяє забезпечувати безперервне постачання електроенергії.

"ЕнергоБрат" складається з кількох модулів, які включають сонячні панелі, вітрогенератори та системи зберігання енергії на основі літій-іонних батарей. Система легко монтується і може бути використана як у приватних будинках, так і в комерційних об'єктах.

Завдяки підтримці місцевих підприємців та наукових інститутів, брати змогли довести свою розробку до рівня, придатного для масового виробництва. Зараз вони активно шукають інвесторів для реалізації свого проєкту на ринку.

🟢Підписатись на канал

Зелений стрім

19 Nov, 10:04


У Китаї представили сонячні елементи з найвищою ефективністю на ринку

Китайський виробник сонячних модулів Longi розробив сонячний елемент із гетеропереходом і тильним контактом (BC) з ефективністю 27,3%.

Лазерне формування малюнка наразі є найдешевшим методом створення осередків BC, але досі за його допомогою досягали максимальної ефективності 22,5%.

Інженери Longi використовували вдосконалений процес оптимізації контактів лазером, який має загальний ефективний час обробки приблизно на третину менший, ніж у основних технологій, таких як PERC і TOPCon.

🟢Підписатись на канал

Зелений стрім

18 Nov, 14:24


В одній з найпотужніших лікарень Полтавщини СЕС забезпечує третину потреб в електроенергії

На даху лікарні «Кременчуцька» встановили сонячну електростанцію. Лікарня вклала у проєктування й будівництво СЕС близько мільйона гривень власних грошей, також кошти надали благодійники і міжнародні партнери.

СЕС для лікарні має 96 панелей, які виробляють 37,5 кВт електроенергії при максимальній завантаженості. Показники її роботи можна переглядати у застосунку для смартфона. Нині понад третину споживаної енергії лікарня бере з СЕС.

Надалі в медзакладі планують встановити сонячні панелі на дахах корпусів та придбати акумулятори для використання накопиченої електроенергії вночі.

🟢Підписатись на канал

Зелений стрім

18 Nov, 09:14


Українцям розкажуть, як правильно обслуговувати СЕС

27 листопада об 11 ранку відбудеться онлайн-вебінар "Як обслуговувати сонячні електростанції. Поради для громад".

Запрошення на подію отримають усі зареєстровані учасники. Реєстрація за посиланням.

На вебінарі учасники дізнаються:

💚як ефективно доглядати за СЕС, щоб забезпечити стабільну роботу та оптимальне використання енергії;
💚про досвід Звягельської громади;
💚обговорять питання та виклики, що виникають під час експлуатації та доглядом за СЕС.

🟢Підписатись на канал

Зелений стрім

15 Nov, 14:13


На Тернопільщині до кінця року введуть в експлуатацію 5 ВЕС

Підприємство “ЮФБ Інжинірінг” розпочало реалізацію проєкту у 2021-2022 роках. Загальна потужність нових ВЕС – 19 МВт.

Зараз тривають останні приготування до запуску станцій і підключення до мережі.

Нову вітротурбіну поставили вже в селі Залісці з потужністю до 3 МВт. Ще дві розташовані у селах Бонівка (потужністю до 5 МВт) і Чугалі (потужністю до 5 МВт). Дві ВЕС розміщені у селах Лосятин (потужністю до 3 МВт) та Будки (потужністю до 3 МВт).

Загалом на п’яти ВЕС разом створять 3-5 робочих місць.

🟢Підписатись на канал

Зелений стрім

15 Nov, 09:40


Китай будує стійку до тайфунів морську СЕС

У китайській провінції Фуцзянь будують стійку до тайфунів морську сонячну електростанцію, яку планують об'єднати з рибною фермою.

Будівництво завершено на 70%. Компанія вже підключила до мережі першу партію енергоблоків. Повна потужність буде підключена до кінця року.

Сумарна потужність станції становить 180 МВт. Після завершення будівництва вона вироблятиме в середньому близько 300 млн кВт-год чистої електроенергії щороку, заощаджуючи близько 90 000 тонн вугілля і скорочуючи викиди вуглекислого газу.

🟢Підписатись на канал

Зелений стрім

14 Nov, 18:02


В Україні відбувся другий аукціон. Знайшли інвесторів аж на 2 МВт біоенергетики

Гарантований покупець опублікував результати другого зеленого аукціону, який оголошувався на 11 МВт потужності.

В результаті шаленої конкуренції на аукціон прийшло аж 2 учасники. Вони обоє подали заявки на трохи менше ніж 1 МВт.

При максимальному розмірі аукціонної ціни в 12 євроцентів за кВт-год пропозиції учасників сильно не опустились – склали 11,90 і 11,10 відповідно. У Гарпоку є до 10 днів на перевірку документів і оприлюднення переможців.

Після провалу першого аукціону з 11 МВт СЕС, отримати переможця на 2 МВт біоенергетики – це, звісно, потужна перемога.

🟢Підписатись на канал

Зелений стрім

14 Nov, 14:29


Як зарядити сонячні батареї без сонця: 5 порад на осінь і зиму

Через відключення світла, українці активно переходять на альтернативні джерела енергії, наприклад, використовують світильники з вбудованими сонячними панелями. Для оптимальної роботи таким світильникам потрібне пряме сонячне світло, тож восени й узимку, коли часто стоїть похмура погода, йде дощ або сніг, виникають проблеми. Що робити, якщо сонце не світить?

1️⃣Вікно і холод

Якщо світильники стоять на вулиці, то в похмуру погоду варто занести їх для зарядки в будинок і поставити біля вікна. Для цього радять обрати холодну погоду, адже сонячні ліхтарі краще заряджаються за низьких температур. Це пов'язано з тим, що електрони всередині сонячних панелей не здійснюватимуть надмірних рухів. У результаті виникає більша різниця напруг і виробляється більше енергії.

2️⃣Чистота — запорука успіху

Накопичений пил і бруд заважає сонячному світлу досягати фотоелементів, і батарея гірше заряджається. Можна акуратно протерти панель чистою, вологою серветкою з мікрофібри, не використовуючи мила або будь-яких мийних засобів.

3️⃣Обман зі штучним освітленням

Сонячні ліхтарі можна заряджати без сонця, використовуючи штучне освітлення від кімнатних лампочок, світлодіодних ліхтарів, ламп розжарювання або навіть яскраві ліхтарики. Сонячні елементи реагують на будь-яке сильне світло, оскільки вони працюють на хвилях схожої довжини. Потрібно розмістити світильники на відстані кількох сантиметрів від поверхні панелей, щоб пішла зарядка.

4️⃣Тимчасовий відпочинок

Іноді слід вимикати сонячні ліхтарі на 72 години для підвищення ефективності зарядки. Таку процедуру експерти рекомендують проводити раз або два на місяць, щоб продовжити термін служби акумулятора.

5️⃣ Зовнішній акумулятор

Багато світильників сьогодні мають роз'єм USB. Завдяки цьому їх можна заряджати через кабель від настінної розетки або, якщо немає електропостачання, від павербанка чи іншого пристрою з уже зарядженою батареєю.

🟢Підписатись на канал