В Одесі тхне виборами і вже зараз готуються канали для вкиду фейків і впливу на результати виборів.
На днях один з багатотисячних одеських телеграм-каналів розмістив пост, як в Одесі бешкетують злочинні угрупування, пов'язані з Кадировим. Зокрема, зазначалось, що внаслідок дій "чеченської банди Маги" постраждав екс-нардеп Дмитро Голубов, який втратив майна на 1 млн євро. А колишній віцемер Петро Рябоконь і його бізнес-партнер, відомий тіньовий рєшала Сергій Красноруцький не можуть повернути 1 млн долл від чеченського кримінального авторитета Руслана, а конфлікт з чеченцями пов'язаний з ЖК Chateau Grand на вул. Успенській, 22 (фактично, це котлован на місці колишньої взуттєвої фабрики).
На даний момент це повідомлення видалено, що і не дивно. Адже там щось не стикується.
Магдієв зараз не в Одесі, а в США, де зовсім не полюбляють осіб, пов'язаних з Кадировим і настільки не полюбляють, що або не пропускають на кордоні, або ними займається ФБР.
Ще одна теза поста, що Голубов, Рябоконь й Красноруцький є одними з ключових людей Одеси - це що з фантастики. Адже всім відомо, що ключові фігури тут зовсім інші, серед яких є бізнес-партнери Рябоконя і Красноруцього і на даний момент значна кількість цих людей або в розшуку НАБУ, або під підозрою НАБУ (як Рябоконь), або під підозрою ФБР (як Голубов).
Крім того, що пост містив нісенітницю, там ще було посилання на сайт нікому невідомого видання "Daily New York Reporters", що намагається своїм зовнішнім виглядом імітувати відомий " The New York Times". Але тільки намагається, оскільки містить декілька синтаксичних помилок на головній сторінці.
Вочевидь, одеситам намагались зкормити фейк.
І скільки цих фейків ще буде, чим ближче будуть вибори...
Між тим, питання не лише у передвиборчих технологіях.
Одночасно, з публікацією на одеському телеграм-каналі, тотожній пост був опублікований на одному із російських вконтактовських пабліків.
Таке враження, що бійці гібрідної війни вже засіли в окопах і чекають, коли в нас вибори стартануть, що розганяти фейки, як на виборах в США, Молдові, Грузії.
На жаль дієвого інструмента протидіяти таким фейкам ще немає. І заборона телеграма як одного із інструментів - нічого не дасть, як демонструє ситуація на виборах в США, де використовувались не тільки соціальні мережі, але й велика кількість фейкових сайтів.