Нотатки Богошукача @bogopoisk Channel on Telegram

Нотатки Богошукача

@bogopoisk


Бог наповнює Собою кожен день. Вчуся це помічати. Зворотній зв’язок: @bogoiskatel

Нотатки Богошукача (Ukrainian)

Друзі, раді представити вам наш канал "Нотатки Богошукача"! Цей канал створений для тих, хто цікавиться духовністю, пізнає себе та світ навколо. Наш мета - ділитися з вами натхненням, духовними відкриттями та роздумами. Чи шукаєте ви відповіді на питання про життя та смисл існування? Тоді вам до нас! nn"Нотатки Богошукача" - це не лише канал, але і спільнота людей, які прагнуть розвивати свою духовність та обмінюватися думками. Тут ви знайдете корисні поради, цікаві статті, вірші та відео, які допоможуть вам знайти гармонію у своєму житті. Ми віримо, що кожен з нас має в собі силу для саморозвитку та досягнення внутрішньої гармонії. nnОтже, приєднуйтесь до нашої спільноти "Нотатки Богошукача" та разом з нами відкрийте нові горизонти духовних знань та відкриттів!

Нотатки Богошукача

18 Nov, 09:09


Адам сказав: „Не звинувачуйте мене, винна моя дружина“.
Другий Адам сказав: „Не звинувачуйте Мою дружину, уся вина на Мені.“
— Р. Спроул

@bogopoisk

Нотатки Богошукача

15 Nov, 17:50


Дорога церква,
хочу поділитися з вами новою піснею.

Я дуже сподіваюсь, що вона буде підтримкою та підбадьоренням для вас та ваших близьких у цей тривожний час.

Нотатки Богошукача

15 Nov, 17:50


https://youtu.be/n6ggWaUmmrU?si=SBvZsOPeNES7bE6K

Нотатки Богошукача

14 Nov, 18:14


«Щастя не можна здобути. Це побічний ефект служіння іншим.»

— М. Романюк

@bogopoisk

Нотатки Богошукача

07 Nov, 12:27


У нас немає причин боятися, відгукуючись на Божий заклик.
Боятися варто, якщо ми вирішили взяти своє життя у власні руки.

"Милості нового ранку" - Пол Тріпп

Нотатки Богошукача

02 Nov, 12:07


Архітектор, Вежа, Декоратор, Ґазда, Рятівник – ці, та інші Божі досконалості описані у новій збірці «Богоповідань», яка вже доступна для замовлення. До збірки долучилося 9 різних авторів та авторок, тому читання буде більш цікавим.

✔️ Замовити — https://bog.today/product/bogopovidannya-knyga-2/

P.S. Якщо ви знайомі з кимось із авторів, то можете замовити книгу в них!

@bogopoisk

Нотатки Богошукача

24 Oct, 07:40


7 "Я є" Ісуса Христа
Аналогії, контекст, невірне та вірне розуміння найвідоміших висловів з Євангелії. Висновки про Божественність Ісуса згідно Його заяв.
Ісус, який є усім для віруючих

Нотатки Богошукача

22 Oct, 10:09


“Цікава аналогія:
- Коли Бог хотів створити рибу, Він звернувся до води.

- Коли Бог хотів створити дерева, Він звернувся до землі.

- Коли Бог хотів створити людину, Він звернувся до Самого Себе: «І сказав Бог створимо людину за образом Нашим і подобою Нашою».

Зверніть увагу:
- Якщо вийняти рибу з води, вона загине; і коли ви витягуєте дерево з землі, воно теж помирає.

- Так само, коли людина відокремлюється від Бога, вона помирає.

- Бог є джерелом нашого життя. Ми створені, щоб жити в Його присутності. Нам необхідно бути єдиними з Ним, тому що тільки в Нім існує життя.

- Давайте пам'ятати, що вода без риби залишається водою, а риба без води - ніщо. - Грунт без дерева залишається грунтом, а дерево без грунту - ніщо. Бог без людини залишається Богом, але людина без Бога - ніщо.”

— З проповіді І.Бандури

@bogopoisk

Нотатки Богошукача

18 Oct, 07:01


Бачиш чоловіка, котрий падає на канати? Це Джек Демпсі. Він переміг.

«
Над моїм робочим столом висить картина Джорджа Бел-лоуза «Демпсі та Фірпо». У 1950 році в агенції Associated Press провели опитування серед ведучих редакторів спортивних програм по всій Америці, щоб дізнатися, який момент у спорті першої половини ХХ століття, на їхню думку, був найвизначнішим. І вони обрали саме цей удар, єдиний момент із того бою.

Той удар було завдано 1923 року. Вісімдесят тисяч глядачів прийшли до Нью-Йоркського спорткомплексу «Поло-Граундз», щоб бути свідками бою, який проводився в межах чемпіонату світу серед важковаговиків. Демпсі бився з горою мʼязів, Луїсом Анхелем Фірпо, «Диким буйволом Пампасів», першим в історії боксу арген-тинцем, якому випало поборотися за корону чемпіона серед важковаговиків. Ближче до кінця першого раунду Фірпо вдалося притиснути Демпсі до канатів. Комбінацією несамовитих ударів він вибив Демпсі з рингу. Коли Демпсі падав, він головою вдарився об друкарську машинку репортера й отримав серйозний поріз.

Журналісти допомогли Демпсі повернутися на ринг саме вчасно, щоб устигнути до завершення лічби. Щойно Демпсі опинився на ногах, Фірпо знов атакував його серією швидких ударів, наносячи їх з несамовитою люттю. Демпсі ще хитався й був спроможний лише захищатися від ударів Фірпо, аж доки боксерський гонг сповістив про кінець раунду.

Демпсі пережив тоді найдраматичніший нокдаун своєї карʼєри. І все ж таки він гнівно вискочив зі свого кутка, щоб розпочати другий раунд. Уже за пʼятдесят сім секунд він нокаутував Фірпо ударом у щелепу. «І тоді, — як описує це письменник, — в один-єдиний карколомний момент, сповнений неймовірного пафосу, той, хто ще кілька секунд тому був розлюченим тигром, обернувся раптом на ягня й нахилився допомогти своєму зающеному кровʼю, побитому супротивникові, доки понад вісімдесят тисяч глядачів, які прийшли на Поло-Граундз, супроводжували це схвальним ревом».

До того вечора Демпсі був одним із найменш популярних спортивних чемпіонів. Глядачі переважно кричали, жадаючи, щоб його нокаутували. Але все змінилося, коли натовп побачив, як він, заледве тримаючись на ногах, доведений майже до крайньої межі виснаження, все одно тріумфував.
Так, Демпсі переміг Фірпо, але саме Фірпо зробив Демпсі незабутнім чемпіоном.»

— Е. Грейтенс. Стійкість. С.257

Якщо ти впав, це ще не означає кінець.

@bogopoisk

Нотатки Богошукача

17 Oct, 11:12


ОПАНУВАННЯ БОЛЮ

Глибокі роздуми про біль з книги «Стійкість». Автор пережив багато болю і допомагає своєму другу-ветерану вибратися з долини страждань, у яку той потрапив після повернення з фронту:

«Твій біль не є чимось абсолютно окремим від тебе, чимось таким, що ти долаєш, або ігноруєш, або не помічаєш. Твій біль — частина тебе самого, частина того, ким ти є. І навіть це пояснення не зовсім точне. Біль — це частина того, ким ти є, настільки ж, як і твої думки, як і твоє дихання. Твій біль уже не перебуває поза тобою. Він — це ти, а ти — це він.

— Але — і я хочу на цьому наголосити — наше зростання не відбувається завдяки болю. Наше зростання відбувається тільки тоді, коли ми відновлюємося після правильного болю і робимо це у правильний спосіб.

— Між болем і стражданням існує відмінність. Дуже часто ти не маєш іншого вибору, коли доводиться відчувати біль. Але ти часто маєш вибір стосовно того, чи страждати тобі, адже страждання - це результат того, як ти сприймаєш біль і як
до нього ставишся.

— Щоб описати свій біль, необхідно, метафорично кажучи, вийти за його межі. Необхідно на нього подивитись, проаналізувати. Замість того щоб відчувати біль, ти тепер думаєш про те, що він із тобою робить. На дуже базовому рівні з тобою коїться ось що: ти змінюєш своє ставлення до болю.

— Біль і досі може бути гострим. Але, описуючи свій біль, ми його бачимо. Довільно виявлена увага до болю допомагає нам відділити фізичні відчуття від емоційних страждань, які ми у своїй психіці асоціюємо з цими фізичними відчуттями, — і це однаковою мірою стосується болю від ножового поранення, голоду чи смерті нашого дуже близького родича.
У цьому сенсі все, що справедливе стосовно страху, буде приблизно так само справедливим і стосовно болю. Найбільшої шкоди він завдає, коли залишається прихованим.
Тієї самої миті, коли ми запишемо, чого боїмося, чи дамо собі обʼєктивний звіт про все, що нам болить, ми починаємо
здобувати контроль.

— Чимало життєвих прикростей слід просто ігнорувати. Це не означає, що потрібно придушувати, ігнорувати чи заперечувати будь-який біль. Серйозному болеві необхідно протистояти. Але однією з ознак стійкості є вміння визначати, який біль вартий нашої уваги. Постійне звертання уваги на кожний біль, що зʼявляється у твоєму житті, не веде до стійкості. Зазвичай це веде тільки до рюмсання.
То який же біль має значення?
Почни от із чого: не будь-який біль має значення.»

— Е. Грейтенс, Стійкість. Опанування болю, с. 248-254

@bogopoisk

Нотатки Богошукача

15 Oct, 10:15


Я думаю, якщо ви подивитеся на Псалми, пісні ізраїльського народу, ви зрозумієте, що книга Псалмів – це постійне перерахування характеристик Бога та Його дій, характеристик і дій. І чим більше Його якостей ми знаємо і розуміємо, тим більше хвали ми можемо піднести, тим ближче ми можемо наблизитися до того, що Він заслуговує.

Джон Мак-Артур

Нотатки Богошукача

09 Oct, 18:18


Атрибути Бога
Означення і природа Бога, Його моральні і природні якості. Різні спроби класифікувати Божі атрибути

Нотатки Богошукача

05 Oct, 09:02


Чим менше ми зацікавлені у щасті та чим більше - у Бозі, тим більше маємо щастя.

"У пошуках щастя" - Тім Келлер

Нотатки Богошукача

04 Oct, 09:30


«Хочете забезпечити якість результату - забезпечте якість процесу.»
— К. Куніцкий

Почув, і подумав, що це не тільки про бізнес, але також і про учнівство в цілому.

@bogopoisk

Нотатки Богошукача

02 Oct, 18:42


Спроба зрозуміти Бога, як то кажуть "на хлопський розум".
Але ДУЖЕ цікава спроба - https://youtu.be/l06eOj1hR0U

@bogopoisk

Нотатки Богошукача

29 Sep, 15:15


«Щасливими ми можемо бути тільки в Самому Бозі. У шлюбі ми можемо робити один одного щасливішими, але щасливими ми можемо бути тільки в Бозі.»

— Наташа Груць

@bogopoisk

Нотатки Богошукача

27 Sep, 07:23


„Ти створив мої нутрощі, сформував мене в лоні моєї матері.
Я славлю Тебе за те, що Ти так дивовижно і пречудово створив мене!
Дивовижні всі Твої вчинки, і моя душа це дуже добре усвідомлює.“

Пс. 139:13-14, CUV

@bogopoisk

Нотатки Богошукача

26 Sep, 07:49


Минулої неділі проповідували у парі з Василем. По-своєму цікавий гомілетичний формат, до якого час від часу повертаємося в ІБЦ.

https://youtu.be/4zXx0zWfmcY

@bogopoisk

Нотатки Богошукача

25 Sep, 05:16


ПʼЯТЬ ЕТАПІВ ПРАКТИКИ

«Будь-яка практика чи підготовка не відбувається без пʼяти змінних: частота, напруженість, тривалість, відновлення та рефлексія.

Частота важлива тому, що ми навчаємося через повторення. Наше тіло, і розум, і дух потребують адаптації від
практики до практики.

Напруженість важлива тому, що ми зростаємо тільки тоді, коли виштовхуємо себе за межі попереднього досвіду.

Тривалість важлива тому, що потрібно вправлятися доти, доки наше тіло, і розум, і дух адаптуються до виконуваної
нами роботи.

Відновлення важливе тому, що наше тіло, і розум, і дух потребують часу для засвоєння вивченого. Якщо спати після фізичних вправ, можна стати міцнішим. Якщо спати після інтенсивного навчання, можна стати обізнанішим. Навіть ченці роблять перерви між молитвами, щоб їхній дух міг зміцніти.

І нарешті, рефлексія важлива тому, що нам потрібно оцінити власну успішність, порівнюючи свої результати зі встановленими нами стандартами досконалості, внести необхідні поправки та інтегрувати засвоєні знання й навички в повсякденне життя. Якщо не проводити рефлексії, наші сеанси практики залишаться ізольованими острівцями.»

— Ерік Грейтенс. Стійкість. С.227

@bogopoisk

Нотатки Богошукача

24 Sep, 05:44


Ось чому Ісус закликав готувати учнів, а не просто інформувати:

«Освіта відрізняється від підготовки. Освіта має на меті змінити те, що ти знаєш. Підготовка ж має на меті змінити те, ким ти є.»

— Е. Грейтенс

@bogopoisk

Нотатки Богошукача

19 Sep, 08:55


В іншому перекладі 1Кор. 15:58 «… у союзі з Господом ваші зусилля не марні».

Лиш те, що зроблено з Ісусом має нетлінну цінність.

@bogopoisk

Нотатки Богошукача

15 Sep, 18:58


Сьогодні, 15 вересня 2024 р., відбулося рукопокладення на пасторське служіння наших братів: Дубовика Олександра, Панасюка Ореста, Геращенка Павла.
Фесюк Валерій був рукопокладений на служіння пастора-капелана. Невдовзі Валерій буде виконувати пасторське служіння в лавах Нацгвардії України.

Вітаємо і молимося про наших служителів, їх сім'ї і вірне служіння🙏

Нотатки Богошукача

13 Sep, 17:58


Пастору Віктору Горейко Господь дав талант діаграмувати складні речі і викладати їх доступним чином.

Нещодавно на каналі «Духовні Конспекти» він виклав тему «Святість Бога», ось як вона виглядає:

https://t.me/bikonsp/193

А ось відео, як народжується подібна візуалізація: https://youtu.be/04Hn3c8rZMw

Правда чудовий підхід?

@bogopoisk

Нотатки Богошукача

11 Sep, 06:56


Розпочали сезон домашніх груп🎉

Цієї неділі Ірпінська Біблійна Церква провела свято малих груп — усі охочі могли вибрати собі малу групу, до якої долучаться на цей сезон.

Домашні групи — важлива частина життя ІБЦ. Значимість відвідування домашніх груп ми зрозуміли, вивчаючи життя Ісуса та першої церкви в Біблії.

Бажаємо кожному члену нашої церкви знайти домашню групу — місце, де ми ближче знайомимось один з одним, глибоко вивчаємо Слово, ставимо питання, підтримуємо і служимо один одному 🫂

📸 Аліна Савчук