Нотатки Богошукача @bogopoisk Channel on Telegram

Нотатки Богошукача

@bogopoisk


Бог наповнює Собою кожен день. Вчуся це помічати. Зворотній зв’язок: @bogoiskatel

Нотатки Богошукача (Ukrainian)

Друзі, раді представити вам наш канал "Нотатки Богошукача"! Цей канал створений для тих, хто цікавиться духовністю, пізнає себе та світ навколо. Наш мета - ділитися з вами натхненням, духовними відкриттями та роздумами. Чи шукаєте ви відповіді на питання про життя та смисл існування? Тоді вам до нас!
"Нотатки Богошукача" - це не лише канал, але і спільнота людей, які прагнуть розвивати свою духовність та обмінюватися думками. Тут ви знайдете корисні поради, цікаві статті, вірші та відео, які допоможуть вам знайти гармонію у своєму житті. Ми віримо, що кожен з нас має в собі силу для саморозвитку та досягнення внутрішньої гармонії

Отже, приєднуйтесь до нашої спільноти "Нотатки Богошукача" та разом з нами відкрийте нові горизонти духовних знань та відкриттів!

Нотатки Богошукача

31 Jan, 18:43


Триває запрошення в наш інстаграм, результатом якого завтра розіграємо 5 приємних подарунків.

Умови тут: https://www.instagram.com/p/DFPz1YaKNeC/

До зустрічі в ефірі завтра 🙏🏻 бажаємо вам щось корисне виграти.

Нотатки Богошукача

23 Jan, 15:59


Дочитав "Центрову церкву" Келлера. Надвзивайно потужна та практична книга, виписав у свій цитатник близько трьохсот думок. З вами поділюся 10 добірними цитатами про Євангеліє. Заценіть, як глибоко мислив Тім:

— Євангеліє позбавляє нас надмірної самовпевненості і самоприниження, а натомість дає сміливість і смирення, здатні множитися в нас одночасно.

— Як би там не було, доки Євангеліє нас не змінить, ми будемо використовувати людей.

— Євангеліє - це найглибша розрада, яку тільки можна запропонувати людському серцю.

— Істини Євангелія - не плід тієї чи іншої культури, а критерій, за яким потрібно судити про всі культури.

— Євангеліє це не просто ази християнської поведінки, а християнське життя «від А до Я».

— Євангеліє закликає до святості, і тому народ Божий живе у спілкуванні любові за взаємної відповідальності та дисципліни. Таким чином, Євангеліє створює спільноту людей, яка радикально відрізняється від навколишнього суспільства.

— Щотижневі служіння будуть плідними і для благовістя невіруючим, і для настанови християн, якщо в центрі стоїть Євангеліє, яке сповіщається зрозумілою суспільству мовою.

— Євангеліє безоплатного виправдання і усиновлення це не просто шлях, яким ми входимо в Царство, це також спосіб зростати у подобі Христу.

— Служіть сміливо і впевнено, зі смиренністю та іронією, оскільки Євангеліє робить у вас одночасно і те, й інше.

— Сила Євангелія діє двома шляхами. Спочатку воно говорить: «Я більш грішний і порочний, ніж смію уявити», але слідом за цим лунає твердження: «Я більш любимий, ніж смію сподіватися». Перше витісняє антиномізм, друге запобігає легалізму. Одне з найважливіших завдань для нас - бути напоготові в обох напрямках одночасно.

@bogopoisk

Нотатки Богошукача

23 Jan, 08:07


Суть життя у розумінні того, що привертає вашу увагу; життя плине туди, куди увага його спрямовує.

— Джідду K.

@bogopoisk

Нотатки Богошукача

21 Jan, 07:33


Милосердя людське обмежено ресурсами. Боже милосердя — безмежне. Отже, тобі є на Кого покластися. (Матв. 14:15-21)

@bogopoisk

Нотатки Богошукача

19 Jan, 06:42


«Пізнання Бога має на увазі особисте спілкування... Пізнання Бога є чимось більшим, ніж знання про Нього; це все більш тісне спілкування з Ним, у міру того як Він відкриває Себе і спілкується з нами, пізнавши нас... Друзі... словами і вчинками відкривають одне одному свої серця... Але не треба забувати все ж таки, що пізнання Бога - це взаємовідносини, які мають на увазі не тільки інтелект і волю, а й емоційність, інакше вони не були б близькими та особистими взаємовідносинами»

Джеймс Пакер

Нотатки Богошукача

14 Jan, 15:03


Крута тема — https://www.eternalwall.org.uk/ а ви вже залишили своє свідчення на одній з мільйонів цеглинок Стіни?

@bogopoisk

Нотатки Богошукача

11 Jan, 08:44


ПСАЛМИ 94:12-13 CUV
[12] Щаслива людина, яку Ти, Господи, застерігаєш, навчаючи у Своєму Законі, [13] аби він мав спокій у лиху годину, доки нечестивому не буде викопана яма.

https://bible.com/bible/3786/psa.94.12-13.CUV

Нотатки Богошукача

03 Jan, 20:35


Під час читання Писання добре переглядати візуалізацію текстів від Lumo Project, які вбудовані у додаток YouVersion (клік на вірш -> вкладка «Повʼязане»).

Ось, до прикладу, відеоряд по сьогоднішньому читанню Матвія 3:

https://www.bible.com/uk/videos/30836?orientation=LANDSCAPE&utm_source&utm_medium=SHARE&utm_content=VIDEO

@bogopoisk

Нотатки Богошукача

29 Dec, 17:19


Рідний брат Вітя сьогодні прийняв Хрещення по вірі в Ісуса у спільноті «Воля Твоя» (м. Хмельницький). Господь почув молитви і неймовірно благословив 🙌🏻

Нотатки Богошукача

27 Dec, 10:46


Елберт Габбард визначав самодисципліну як «здатність змусити себе робити те, що слід, коли це необхідно, незалежно від того, чи хочете ви цього».

— Б. Трейсі. Зроби це зараз. С.102

@bogopoisk

Нотатки Богошукача

24 Dec, 18:07


Різдво показує, як Боже "маленьке" руйнує зухвале людське, а ще це про те, коли в темряву наших днів приходить Світло - Ісус.

«І Світло світить у темряві, й темрява Його не огорнула.»
(Івана 1:5)

З Різдвом Христовим!

@bogopoisk

Нотатки Богошукача

22 Dec, 17:40


«Пізнання Бога у всій повноті Його божественної сутності - найвище благо для створіння, створеного по образу і подобі Божій. Відмова від цього благословіння чи спроба втримати інших від його здобуття лежить в основі усіх інших гріхів, стверджує Павло у Рим. 1:18-32 І навпаки, пізнання Бога в любові і послуху - джерело всілякого блага і добробуту (Повт. 4:39-40). Саме життя в усій його вічній повноті є пізнанням Бога і любові до Нього.»

— К. Райт. Місія Бога. С. 118

@bogopoisk

Нотатки Богошукача

20 Dec, 11:24


У книзі «Стійкість» Ерік Грейтенс пише листи своєму другу, який повернувся з війни. Роздумує з ним про здатність здолати травми війни та життєві випробування. Там і про історичну пам'ять і про характер, і про друзів. Поділюся кількома з двохсот виписаних цитат:

— Стійкість — це чеснота, котра надає людям силу вистояти в тяжкі часи й допомагає стати кращими. Нікому не вдається уникнути болю, страху та страждання. Проте з болю може народитися мудрість, зі страху може народитися хоробрість, зі страждання може народитися внутрішня міць якщо нам притаманна чеснота стійкості.

— Стійкість передбачає два види мужності: ту, яка не боїться дивитися в обличчя небезпеці, і ту, яка дає людині сили переносити біль.

— Стійкість, якщо її не практикувати, слабшає. Єдиний спосіб утримати стійкість живою, тобто пронести її через успіхи, тимчасовий комфорт і випробування віком, — залучати себе до вивчення чогось корисного на кожному етапі життя.

— Брак історичної свідомості часто призводить до того, що в людині починає переважати самомилування.

— Люди із потужним відчуттям свого минулого часто виявляються більш спроможними долати труднощі нинішнього часу.

— Досконалість підтримується шляхом постійних і наполегливих тренувань день у день, рік у рік.

— Необхідно навчати дітей, і самих себе також, історій та історичних подій, які мають значення зараз, а не в годину якоїсь кризи.

— Друзі допомагають нам благоденствувати. Вони полегшують наші тягарі, просвітлюють наше мислення, збагачують наше життя.

— Ти будеш стійкішим, якщо почуватимешся більш відпочилим. Твоя фізична міць є частиною психічної моці.

— Коли ти визнаєш свій біль і дозволяєш собі його відчувати, то починаєш бачити його таким, який він є, і тоді ти вже маєш справу з чимось предметним, чітким і зрозумілим.

— Наївний розум уявляє собі успіх без докладання зусиль. Боягузливий розум уявляє собі нескінченні жахливі труднощі й завмирає в бездіяльності. Стійкий розум уявляє собі труднощі та готується їх пережити.

— Стійкість - бажання та здатність терпляче зносити труднощі й ставати завдяки цьому кращими це звичка, коріння якої ховається в грунті безпеки. Дитина, котру постійно захищають від будь-якої шкоди, ніколи не стане стійкою. Але водночас дитина, котру ніколи ніхто не любив, майже ніколи не буде стійкою.

@bogopoisk

Нотатки Богошукача

17 Dec, 08:59


Під час молитви з командою церкви:

— Ісусе, Ти зійшов не у Храм, а у хлів…

— Ні влада, ні сила, ні шахед – ніщо не відлучить нас від любові Твоєї…

@bogopoisk

Нотатки Богошукача

17 Dec, 08:13


Аргумент моралі. Аввакум дорікає Богу про Його бездіяльність. Пророк розуміє Божу святість і нетерпимість до зла, але він не може зрозуміти, чому ж тоді Всевишній досі не втрутиться у військовий перебіг подій, чому Він не зупинить окупанта. Аввакум використовує у молитві аргумент моралі: «Боже, якщо Ти ТАКИЙ, то чому ж сталося ТАКЕ». Це така смілива молитва. Те так щиро і по справжньому. Це так близько і знайомо нам сьогодні… А відповідь Бога буде далі у книзі.

@bogopoisk

Нотатки Богошукача

15 Dec, 06:01


„Доктрина створення світу свідчить про важливість матеріального світу. Земля виникла не в результаті сутички між божествами, як стверджують стародавні легенди про походження Всесвіту, а створена єдиним Творцем. Бог продовжує піклуватися про творіння і обробляти його, що приносить Йому велику радість (Пс. 64:10-14; 144:21; 147:4-9).
Якщо Сам Бог і вирощує матеріальний світ, і рятує душі Своєю істиною, то як можна говорити, що художник і банкір займаються світською роботою і лише професійні священнослужителі роблять «справу Господню»?“

— Келлер Т. Центрова церква, с.252

@bogopoisk

Нотатки Богошукача

14 Dec, 12:51


«Это откровенно христианское политическое видение не очень похоже на христианский реконструкционизм с его заявлениями о еретичности демократии или на принципиальный плюрализм неокальвинизма.» — Центровая церковь, с.248

Коли читаю подібне, відбуваються подумки дві речі:

1) Дякую Богові за мудрість і розум Тіма Келлера

2) Дякую, що на магістратурі де зараз навчаюся, нам не дали читати книгу «Герменевтична спіраль», яка уся складається з подібних речень. 😂 Доречі хто її прочитав, як вам?

Нотатки Богошукача

09 Dec, 12:00


МЕТА ОСВІТИ ТА РОБОТИ з точки зору християнського світогляду

У своєму есе «Спільна благодать у науці» Кайпер писав: «Думка Бога формує ядро ​​сутності речей; мислення Бога наказує форму їх існування, їх зовнішній вигляд, закон їхнього життя, їхню долю». Він уподібнює творіння кишеньковому годиннику. Дитина може бачити «золотий корпус, циферблат і стрілки, що рухаються», але не зрозуміє ні того, що знаходиться всередині годинника і змушує їх цокати, ні призначення цокання (не просто видавати звуки, а й вимірювати час).
Поки не дізнаєшся, навіщо служить годинник, так і не зрозумієш їх сутності, не зможеш сказати, добрий це годинник або поганий. Кайпер далі каже, що нехристиянин дивиться на світ подібно до того, як дитина дивиться на годинник. Тільки той, хто знає Боже Слово, знає, навіщо все існує, і чому воно функціонує так, як є.
Що ж у такому разі є освіта та робота, що здійснюється з погляду християнського світогляду? Вони означають прагнення «використовувати здатність, вкладену в людину, розкривати думки Бога, втілені у творінні».

— Келлер Т. Центрова церква. С.211 посилаючись на Bratt, Abraham Kuyper: A Centennial Reader, 414

@bogopoisk

Нотатки Богошукача

03 Dec, 11:58


Смерть для християнина — це заснути в обіймах Ісуса, прокинутися і виявити, що ти вдома.

Алістар Бегг

Нотатки Богошукача

30 Nov, 15:10


Цікава думка у Тіма Келлєра щодо 5 мов відкуплення Христом:

«Нерідко можна почути, що в Біблії є кілька різних моделей відкуплення. Я волію називати їх мовами або граматиками, за допомогою яких викладається спасительний вчинок Христа на хресті.

1. Мова бою. Христос воював із силами гріха і смерті за нас. Він здолав зло заради нас.

2. Мова ринку. Христос сплатив ціну викуплення, необхідну вартість, щоб викупити нас із боргової ями. Він звільнив нас від рабства.

3. Мова вигнання. Христос був вигнаний із суспільства, щоб ми, які заслужили на таке вигнання, могли до суспільства приєднатися. Він повертає нас додому.

4. Мова Храму. Христос став жертвою, яка очищає нас і робить гідними, щоб ми могли наблизитись до святого Бога. Він робить нас чистими та прекрасними.

5. Мова суду. Христос став перед судом і прийняв покарання, яке ми заслужили. Він знімає з нас провину та виправдовує нас.

Іноді вважається, що можна вибрати з цих моделей ту, яка більше подобається, а решту залишити. Але це не так.
Кожен спосіб викладу ідеї відкуплення відображає частину богонатхненного Писання. Кожен сповіщає великі істини про спасіння, які в інших моделях відображені не так ясно. Кожен зустріне особливий відгук у різних культурах та у людей різних темпераментів. Ті, хто бореться проти пригнічення чи поневолення і прагне волі, знайдуть розраду в перших двох граматиках (битви та ринку). Ті, хто хоче позбутися провини та ганьби, будуть особливо зворушені останніми двома - Храму та суду. Люди, що гостро почуваються відчуженими, відірваними від коріння і знедоленими, швидше сприймуть мову вигнання.

Найбільше людей приваблює та втішає ідея заміщення
Але, мабуть, найбільше людей притягує і втішає ідея, яку богослов Роджер Ніколь назвав єдиною нескоротною темою, що пронизує всі ці моделі до єдиної, - ідея заміщення.
Доктор Ніколь навчав, що яка б граматика не використовувалася, суть спокути залишається однією: Ісус посів наше місце. Ісус боровся з силами зла, заплатив викуп, зазнав вигнання, приніс Себе в жертву і поніс покарання за нас, замість нас, від нашої особи. Хоч би якою мовою звучав наш заклик, його суть у тому, що Ісус робить за нас те, чого ми не могли зробити самі для себе. Він здійснює спасіння, ми не робимо для цього нічого. І тому в серцевині всього перебуває замісна жертва Ісуса.»

— Келлер Т. Центрова церква, с.145 (пер. мій)

@bogopoisk

Нотатки Богошукача

25 Nov, 12:28


Вітаю, друзі 👋 Висилаю у подарунок одну зі своїх книг відповідальному за християнський книжковий магазин. Для цього створили невелику анкету, де просимо розповісти про магазин для подальшої співпраці.

P.S. Якщо ви не маєте відношення до магазину, буду вдячний за пересилку цього повідомлення потрібній людині 🙏

https://forms.gle/DV41xazLkZ6ZmqAVA

Нотатки Богошукача

18 Nov, 09:09


Адам сказав: „Не звинувачуйте мене, винна моя дружина“.
Другий Адам сказав: „Не звинувачуйте Мою дружину, уся вина на Мені.“
— Р. Спроул

@bogopoisk

Нотатки Богошукача

15 Nov, 17:50


Дорога церква,
хочу поділитися з вами новою піснею.

Я дуже сподіваюсь, що вона буде підтримкою та підбадьоренням для вас та ваших близьких у цей тривожний час.

Нотатки Богошукача

15 Nov, 17:50


https://youtu.be/n6ggWaUmmrU?si=SBvZsOPeNES7bE6K

Нотатки Богошукача

14 Nov, 18:14


«Щастя не можна здобути. Це побічний ефект служіння іншим.»

— М. Романюк

@bogopoisk

Нотатки Богошукача

07 Nov, 12:27


У нас немає причин боятися, відгукуючись на Божий заклик.
Боятися варто, якщо ми вирішили взяти своє життя у власні руки.

"Милості нового ранку" - Пол Тріпп

Нотатки Богошукача

02 Nov, 12:07


Архітектор, Вежа, Декоратор, Ґазда, Рятівник – ці, та інші Божі досконалості описані у новій збірці «Богоповідань», яка вже доступна для замовлення. До збірки долучилося 9 різних авторів та авторок, тому читання буде більш цікавим.

✔️ Замовити — https://bog.today/product/bogopovidannya-knyga-2/

P.S. Якщо ви знайомі з кимось із авторів, то можете замовити книгу в них!

@bogopoisk

Нотатки Богошукача

24 Oct, 07:40


7 "Я є" Ісуса Христа
Аналогії, контекст, невірне та вірне розуміння найвідоміших висловів з Євангелії. Висновки про Божественність Ісуса згідно Його заяв.
Ісус, який є усім для віруючих

Нотатки Богошукача

22 Oct, 10:09


“Цікава аналогія:
- Коли Бог хотів створити рибу, Він звернувся до води.

- Коли Бог хотів створити дерева, Він звернувся до землі.

- Коли Бог хотів створити людину, Він звернувся до Самого Себе: «І сказав Бог створимо людину за образом Нашим і подобою Нашою».

Зверніть увагу:
- Якщо вийняти рибу з води, вона загине; і коли ви витягуєте дерево з землі, воно теж помирає.

- Так само, коли людина відокремлюється від Бога, вона помирає.

- Бог є джерелом нашого життя. Ми створені, щоб жити в Його присутності. Нам необхідно бути єдиними з Ним, тому що тільки в Нім існує життя.

- Давайте пам'ятати, що вода без риби залишається водою, а риба без води - ніщо. - Грунт без дерева залишається грунтом, а дерево без грунту - ніщо. Бог без людини залишається Богом, але людина без Бога - ніщо.”

— З проповіді І.Бандури

@bogopoisk

Нотатки Богошукача

18 Oct, 07:01


Бачиш чоловіка, котрий падає на канати? Це Джек Демпсі. Він переміг.

«
Над моїм робочим столом висить картина Джорджа Бел-лоуза «Демпсі та Фірпо». У 1950 році в агенції Associated Press провели опитування серед ведучих редакторів спортивних програм по всій Америці, щоб дізнатися, який момент у спорті першої половини ХХ століття, на їхню думку, був найвизначнішим. І вони обрали саме цей удар, єдиний момент із того бою.

Той удар було завдано 1923 року. Вісімдесят тисяч глядачів прийшли до Нью-Йоркського спорткомплексу «Поло-Граундз», щоб бути свідками бою, який проводився в межах чемпіонату світу серед важковаговиків. Демпсі бився з горою мʼязів, Луїсом Анхелем Фірпо, «Диким буйволом Пампасів», першим в історії боксу арген-тинцем, якому випало поборотися за корону чемпіона серед важковаговиків. Ближче до кінця першого раунду Фірпо вдалося притиснути Демпсі до канатів. Комбінацією несамовитих ударів він вибив Демпсі з рингу. Коли Демпсі падав, він головою вдарився об друкарську машинку репортера й отримав серйозний поріз.

Журналісти допомогли Демпсі повернутися на ринг саме вчасно, щоб устигнути до завершення лічби. Щойно Демпсі опинився на ногах, Фірпо знов атакував його серією швидких ударів, наносячи їх з несамовитою люттю. Демпсі ще хитався й був спроможний лише захищатися від ударів Фірпо, аж доки боксерський гонг сповістив про кінець раунду.

Демпсі пережив тоді найдраматичніший нокдаун своєї карʼєри. І все ж таки він гнівно вискочив зі свого кутка, щоб розпочати другий раунд. Уже за пʼятдесят сім секунд він нокаутував Фірпо ударом у щелепу. «І тоді, — як описує це письменник, — в один-єдиний карколомний момент, сповнений неймовірного пафосу, той, хто ще кілька секунд тому був розлюченим тигром, обернувся раптом на ягня й нахилився допомогти своєму зающеному кровʼю, побитому супротивникові, доки понад вісімдесят тисяч глядачів, які прийшли на Поло-Граундз, супроводжували це схвальним ревом».

До того вечора Демпсі був одним із найменш популярних спортивних чемпіонів. Глядачі переважно кричали, жадаючи, щоб його нокаутували. Але все змінилося, коли натовп побачив, як він, заледве тримаючись на ногах, доведений майже до крайньої межі виснаження, все одно тріумфував.
Так, Демпсі переміг Фірпо, але саме Фірпо зробив Демпсі незабутнім чемпіоном.»

— Е. Грейтенс. Стійкість. С.257

Якщо ти впав, це ще не означає кінець.

@bogopoisk

Нотатки Богошукача

17 Oct, 11:12


ОПАНУВАННЯ БОЛЮ

Глибокі роздуми про біль з книги «Стійкість». Автор пережив багато болю і допомагає своєму другу-ветерану вибратися з долини страждань, у яку той потрапив після повернення з фронту:

«Твій біль не є чимось абсолютно окремим від тебе, чимось таким, що ти долаєш, або ігноруєш, або не помічаєш. Твій біль — частина тебе самого, частина того, ким ти є. І навіть це пояснення не зовсім точне. Біль — це частина того, ким ти є, настільки ж, як і твої думки, як і твоє дихання. Твій біль уже не перебуває поза тобою. Він — це ти, а ти — це він.

— Але — і я хочу на цьому наголосити — наше зростання не відбувається завдяки болю. Наше зростання відбувається тільки тоді, коли ми відновлюємося після правильного болю і робимо це у правильний спосіб.

— Між болем і стражданням існує відмінність. Дуже часто ти не маєш іншого вибору, коли доводиться відчувати біль. Але ти часто маєш вибір стосовно того, чи страждати тобі, адже страждання - це результат того, як ти сприймаєш біль і як
до нього ставишся.

— Щоб описати свій біль, необхідно, метафорично кажучи, вийти за його межі. Необхідно на нього подивитись, проаналізувати. Замість того щоб відчувати біль, ти тепер думаєш про те, що він із тобою робить. На дуже базовому рівні з тобою коїться ось що: ти змінюєш своє ставлення до болю.

— Біль і досі може бути гострим. Але, описуючи свій біль, ми його бачимо. Довільно виявлена увага до болю допомагає нам відділити фізичні відчуття від емоційних страждань, які ми у своїй психіці асоціюємо з цими фізичними відчуттями, — і це однаковою мірою стосується болю від ножового поранення, голоду чи смерті нашого дуже близького родича.
У цьому сенсі все, що справедливе стосовно страху, буде приблизно так само справедливим і стосовно болю. Найбільшої шкоди він завдає, коли залишається прихованим.
Тієї самої миті, коли ми запишемо, чого боїмося, чи дамо собі обʼєктивний звіт про все, що нам болить, ми починаємо
здобувати контроль.

— Чимало життєвих прикростей слід просто ігнорувати. Це не означає, що потрібно придушувати, ігнорувати чи заперечувати будь-який біль. Серйозному болеві необхідно протистояти. Але однією з ознак стійкості є вміння визначати, який біль вартий нашої уваги. Постійне звертання уваги на кожний біль, що зʼявляється у твоєму житті, не веде до стійкості. Зазвичай це веде тільки до рюмсання.
То який же біль має значення?
Почни от із чого: не будь-який біль має значення.»

— Е. Грейтенс, Стійкість. Опанування болю, с. 248-254

@bogopoisk

Нотатки Богошукача

15 Oct, 10:15


Я думаю, якщо ви подивитеся на Псалми, пісні ізраїльського народу, ви зрозумієте, що книга Псалмів – це постійне перерахування характеристик Бога та Його дій, характеристик і дій. І чим більше Його якостей ми знаємо і розуміємо, тим більше хвали ми можемо піднести, тим ближче ми можемо наблизитися до того, що Він заслуговує.

Джон Мак-Артур

Нотатки Богошукача

09 Oct, 18:18


Атрибути Бога
Означення і природа Бога, Його моральні і природні якості. Різні спроби класифікувати Божі атрибути

Нотатки Богошукача

05 Oct, 09:02


Чим менше ми зацікавлені у щасті та чим більше - у Бозі, тим більше маємо щастя.

"У пошуках щастя" - Тім Келлер

Нотатки Богошукача

04 Oct, 09:30


«Хочете забезпечити якість результату - забезпечте якість процесу.»
— К. Куніцкий

Почув, і подумав, що це не тільки про бізнес, але також і про учнівство в цілому.

@bogopoisk

Нотатки Богошукача

02 Oct, 18:42


Спроба зрозуміти Бога, як то кажуть "на хлопський розум".
Але ДУЖЕ цікава спроба - https://youtu.be/l06eOj1hR0U

@bogopoisk

Нотатки Богошукача

29 Sep, 15:15


«Щасливими ми можемо бути тільки в Самому Бозі. У шлюбі ми можемо робити один одного щасливішими, але щасливими ми можемо бути тільки в Бозі.»

— Наташа Груць

@bogopoisk

Нотатки Богошукача

27 Sep, 07:23


„Ти створив мої нутрощі, сформував мене в лоні моєї матері.
Я славлю Тебе за те, що Ти так дивовижно і пречудово створив мене!
Дивовижні всі Твої вчинки, і моя душа це дуже добре усвідомлює.“

Пс. 139:13-14, CUV

@bogopoisk

Нотатки Богошукача

26 Sep, 07:49


Минулої неділі проповідували у парі з Василем. По-своєму цікавий гомілетичний формат, до якого час від часу повертаємося в ІБЦ.

https://youtu.be/4zXx0zWfmcY

@bogopoisk

Нотатки Богошукача

25 Sep, 05:16


ПʼЯТЬ ЕТАПІВ ПРАКТИКИ

«Будь-яка практика чи підготовка не відбувається без пʼяти змінних: частота, напруженість, тривалість, відновлення та рефлексія.

Частота важлива тому, що ми навчаємося через повторення. Наше тіло, і розум, і дух потребують адаптації від
практики до практики.

Напруженість важлива тому, що ми зростаємо тільки тоді, коли виштовхуємо себе за межі попереднього досвіду.

Тривалість важлива тому, що потрібно вправлятися доти, доки наше тіло, і розум, і дух адаптуються до виконуваної
нами роботи.

Відновлення важливе тому, що наше тіло, і розум, і дух потребують часу для засвоєння вивченого. Якщо спати після фізичних вправ, можна стати міцнішим. Якщо спати після інтенсивного навчання, можна стати обізнанішим. Навіть ченці роблять перерви між молитвами, щоб їхній дух міг зміцніти.

І нарешті, рефлексія важлива тому, що нам потрібно оцінити власну успішність, порівнюючи свої результати зі встановленими нами стандартами досконалості, внести необхідні поправки та інтегрувати засвоєні знання й навички в повсякденне життя. Якщо не проводити рефлексії, наші сеанси практики залишаться ізольованими острівцями.»

— Ерік Грейтенс. Стійкість. С.227

@bogopoisk

Нотатки Богошукача

24 Sep, 05:44


Ось чому Ісус закликав готувати учнів, а не просто інформувати:

«Освіта відрізняється від підготовки. Освіта має на меті змінити те, що ти знаєш. Підготовка ж має на меті змінити те, ким ти є.»

— Е. Грейтенс

@bogopoisk

Нотатки Богошукача

19 Sep, 08:55


В іншому перекладі 1Кор. 15:58 «… у союзі з Господом ваші зусилля не марні».

Лиш те, що зроблено з Ісусом має нетлінну цінність.

@bogopoisk

Нотатки Богошукача

15 Sep, 18:58


Сьогодні, 15 вересня 2024 р., відбулося рукопокладення на пасторське служіння наших братів: Дубовика Олександра, Панасюка Ореста, Геращенка Павла.
Фесюк Валерій був рукопокладений на служіння пастора-капелана. Невдовзі Валерій буде виконувати пасторське служіння в лавах Нацгвардії України.

Вітаємо і молимося про наших служителів, їх сім'ї і вірне служіння🙏

Нотатки Богошукача

13 Sep, 17:58


Пастору Віктору Горейко Господь дав талант діаграмувати складні речі і викладати їх доступним чином.

Нещодавно на каналі «Духовні Конспекти» він виклав тему «Святість Бога», ось як вона виглядає:

https://t.me/bikonsp/193

А ось відео, як народжується подібна візуалізація: https://youtu.be/04Hn3c8rZMw

Правда чудовий підхід?

@bogopoisk

Нотатки Богошукача

11 Sep, 06:56


Розпочали сезон домашніх груп🎉

Цієї неділі Ірпінська Біблійна Церква провела свято малих груп — усі охочі могли вибрати собі малу групу, до якої долучаться на цей сезон.

Домашні групи — важлива частина життя ІБЦ. Значимість відвідування домашніх груп ми зрозуміли, вивчаючи життя Ісуса та першої церкви в Біблії.

Бажаємо кожному члену нашої церкви знайти домашню групу — місце, де ми ближче знайомимось один з одним, глибоко вивчаємо Слово, ставимо питання, підтримуємо і служимо один одному 🫂

📸 Аліна Савчук