Бізнес-Patriot @biznespatriot Channel on Telegram

Бізнес-Patriot

@biznespatriot


Новини України та світу, канал з інсайдами патріотичного бізнесу, економіка та фінанси

Посилання: https://t.me/BiznesPatriot

Співпраця: @DariyaUBC

Бізнес-Patriot (Ukrainian)

Шукаєте актуальні новини з України та світу? Цікавитеся патріотичним бізнесом, економікою та фінансами? Тоді канал "Бізнес-Patriot" створений саме для вас! Тут ви знайдете інсайди та огляди найважливіших подій в сфері бізнесу з патріотичним підґрунтям. Наш канал - це не просто джерело інформації, це спільнота людей, які об'єднані інтересами до успішного розвитку українського бізнесу. Приєднуйтеся до нас за посиланням https://t.me/BiznesPatriot та беріть участь у наших обговореннях та заходах. Разом ми зможемо досягти більш яскравих досягнень! Співпраця та пропозиції чекаються за контактом @DariyaUBC. Приєднуйтесь до каналу "Бізнес-Patriot" прямо зараз та станьте частиною цікавої та активної спільноти патріотичного підприємництва!

Бізнес-Patriot

06 Jan, 13:03


🏘Від стартапу в гаражі до світового ринку: як українська компанія створила 3D-принтер для будівництва.

Українська компанія 3D UTU розпочала революцію в будівельній галузі України, розвиваючи нову для нашого ринку індустрію. Команда розробила повністю український принтер, який поки що дешевший за вартістю, але подекуди кращий за технічними характеристиками за іноземні аналоги.

👷🏻‍♂️Один 3D-принтер у стандартному будівельному сезоні (7 місяців) може надрукувати приблизно 7 тисяч квадратних метрів будівель. Технологія 3D-друку забезпечує зниження собівартості будівництва. Принтер друкує цементно-піщаною сумішшю яку для компанії UTU в партнерстві розробила компанія Henkel. Можна сказати, що принтер друкує бетоном.

Принтери від компанії 3D UTU вже здобули визнання за межами України. Прикладом є співпраця з американськими замовниками. Один із придбаних 3D-принтерів буде використовуватися для друку штучних рифів і продуктів для військового сектору.

🇺🇦Бізнес-Patriot🇺🇦

Бізнес-Patriot

06 Jan, 11:01


🧐🇺🇦План стійкості України: від критики до перспективи створення країни можливостей

План стійкості України, попри критику, має потенціал стати важливим інструментом координації соціальних, економічних та безпекових політик держави. На відміну від попередніх неефективних підходів, цього разу є шанс на створення справді дієвого документа через залучення громадянського суспільства та експертів.

👉🏻Однак головна проблема полягає не в кількості планів, а у відсутності суспільного консенсусу щодо ключових питань: за рахунок чого ми переможемо, як посилити обороноздатність, як покращити мобілізацію та технологізацію ЗСУ. Попри поширену думку про розкол, українці насправді єдині, але страждають від відсутності спільної візії майбутнього.

Для системних змін Україна потребує радикального "перенаписання". Це означає перехід до розуміння справедливості як суспільного блага, а не радянського "щоб у всіх було однаково". Потрібні глибокі реформи в освіті, економіці та інших сферах, які призведуть до якісних, а не кількісних змін.

Країні бракує сучасного візіонерського лідерства, яке б змогло показати шлях і дати надію. В сучасному світі завдання лідерів - не командувати, а визначати напрямок руху для розвинених і самостійних громадян.

🥹Майбутнє України - це шлях країни-магніту для талановитих людей з усього світу, передусім українців. Україна має стати людиноцентричною державою з економічними свободами, найкращим місцем для народження дітей, ідей, бізнесів та проєктів. Тільки ставши глобальним центром можливостей та творення, країна зможе бути цікавою світу і, найголовніше, самій собі.

🇺🇦Бізнес-Patriot🇺🇦

Бізнес-Patriot

06 Jan, 06:59


🔥Добірка актуальних грантів та навчальних програм для малого та середнього бізнесу

🔹Грант для інноваційних МСП у сферах транспорту, інфраструктури та мобільності

Мета конкурсу спрямована на підтримку малих та середніх підприємств, що займаються інноваціями у сферах транспорту, інфраструктури, мобільності, стійкості та цифрових технологій. Ініціатива підтримує розвиток нових бізнес-моделей та інтеграцію інновацій з метою швидкого виходу на ринок.

💵Розмір гранту: 1 416 994 євро;
🕰Дедлайн: 16 січня;
Деталі тут.

🔹Грант для екологічних і соціальних інновацій в бізнесі

Ініціатива має на меті стимулювати розвиток стартапів у таких сферах, як клімат, їжа, виробництво та міська мобільність, а також сприяти відновленню зв’язку з природою і створенню сприятливих умов для довгострокового розвитку.

💵Розмір гранту
: до 20 000 євро;
🕰Дедлайн: 3 лютого;
Деталі тут.

🔹Грант для участі МСП у міжнародних ярмарках та зустрічах у Канаді та США

Мета конкурсу — підтримка міжнародної діяльності малих і середніх підприємств, які займаються водоощадними рішеннями, зокрема в агропродовольчій та енергомістких галузях, шляхом розширення ринків у Канаді та США.

💵Розмір гранту: до 2 000 євро;
🕰Дедлайн: 12 лютого 2025;
Деталі тут.

🔹Грант для відновлення бізнесу постраждалих домогосподарств
Мета програми полягає в наданні доступу до засобів для існування вразливим домогосподарствам, що постраждали внаслідок війни, а також у створенні нових джерел доходу та підтримці їх у досягненні прожиткового мінімуму.

💵Розмір гранту: до 36 000 гривень;
🕰Дедлайн: діє на постійній основі;
Деталі тут.

🔹Грант для масштабування українських стартапів
Мета гранту — підтримка масштабування стартапів, заснованих на технологіях, інноваціях та інтелектуальній власності, розроблених українськими засновниками, шляхом надання фінансової підтримки для прискорення їхнього зростання, виходу на нові ринки та підвищення конкурентоспроможності на міжнародній арені.

💵Розмір гранту: до 200 000 доларів;
🕰Дедлайн: діє на постійній основі;
Деталі тут.

🇺🇦Бізнес-Patriot🇺🇦 #допомогаМСП

Бізнес-Patriot

05 Jan, 15:59


💉💆🏻‍♀️ Пластична хірургія 2025: як TikTok, Zoom та доступні ціни змінили індустрію краси

Індустрія пластичної хірургії переживає бурхливий розвиток, особливо серед молоді в країнах, що розвиваються. За прогнозами галузь зросте з 82 до 143 мільярдів доларів протягом наступних 5 років. Косметичні процедури стають дешевшими та доступнішими, а для молоді вони перетворюються на щось буденне, як "купівля губної помади".

🤳 Бум частково спричинених пандемією та відеодзвінками Zoom, які змусили людей більше звертати увагу на свою зовнішність. Але головним драйвером стали соціальні мережі - люди хочуть виглядати як свої відфільтровані версії в Instagram. Стандарти краси тепер змінюються швидше, ніж будь-коли, митьєво поширюючись по всьому світу.

Ринок активно трансформується: з’являються нові препарати, які конкурують з ботоксом, розвиваються мережі з доступними цінами, а медичний туризм дозволяє значно заощадити. Наприклад, пересадка волосся в Туреччині коштує $2500 проти $4000-12000 в Британії.

🌏 Спостерігається глобальне зближення стандартів краси. Клієнти все частіше просять поєднання рис різних етнічних груп: "повніші брови Південної Азії", "повніші губи африканського типу" та "висхідні очі, характерні для Східної Азії". Особливо помітний вплив корейської поп-культури на азійський ринок.

⚠️ Проте зростання галузі має й темну сторону - збільшується кількість некваліфікованих практиків та небезпечних процедур. Експерти попереджують про ризики та необхідність кращого регулювання, особливо в країнах з м'яким законодавством. Але поки існує "привілей краси" - коли привабливі люди мають кращі кар'єрні можливості - попит на косметичні процедури продовжуватиме ріст.

🇺🇦Бізнес-Patriot🇺🇦

Бізнес-Patriot

05 Jan, 14:50


🇺🇦Як робили бізнес у 1990-х в Україні. Історія підприємництва

Це відео зроблено на основі історичних книжок Milan Syruček, журналіста та письменника. В 1990-х роках він займався бізнесом в Україні. Згодом написав кілька книжок та есеїв, зокрема спогадів про ті колоритні роки, коли європейські ділові кола відкривали для себе Україну, а Україна вчилася вести приватний бізнес.

Спогади та думки Мілана Сіручека цікавіші, бо він має неупереджений погляд на події 90-х. Він порівнює Україну, де вирішив робити бізнес, і свою батьківщину Чехію, яка вже провела на той момент приватизацію та інші економічні реформи. В той час, як Чехія стрімко позбавилася від нав'язаного Радянським Союзом соціалізму, Україна копирсалася в пошуках “власного шляху реформ”, втрачаючи час та нехтуючи вікном можливостей, яке в певний час прочинилося.

Це зараз, в 2020-х роках, українці не мають сумніву в незалежності свого політичного, економічного та культурного розвитку. В 90-х була поширена думка, що в Росії краще знають, як впроваджувати реформи. Це вже роки потому українці, в тому числі політики та чиновники побачили, що скопіювали у Росії здебільшого хибний досвід організації корупційних практик та передачі промислових активів країни в руки вузького кола олігархів.

Дивитися нове відео від "Ціни держави"

Бізнес-Patriot

05 Jan, 11:29


🎥Добірка фільмів, що стануть джерелом натхнення та мотивації

🔹«Стів Джобс»: біографічна стрічка про життя одного із засновників двох відомих світових брендів - Apple і Pixar.

🔹«Неочікуваний бізнес»: власник малого бізнесу разом зі своїми партнерами вирушає до Європи для укладення важливої ділової угоди. Однак їхня подорож набуває несподіваних поворотів, оскільки вони опиняються втягнутими в різні пригоди та комедійні ситуації.

🔹«Дякую вам за куріння»: про мистецтво переконувати і вміння продавати абсолютно все. У головного героя варто повчитися, як просувати свої ідеї та досягати успіху.

🇺🇦Бізнес-Patriot🇺🇦

Бізнес-Patriot

05 Jan, 06:59


🤔🇺🇦Як підтримати українського виробника та наповнити держбюджет?

Поточна податкова система передбачає, що товари вартістю до 150 євро, які пересилаються для власного користування - не підлягають оподаткуванню. Ця норма, яку активно використовують для "сірих схем", складаючи посилки без сплати податків у комерційні партії - призвела до значних витрат бюджету: у 2022 році обсяг неоподаткованих операцій склав 23 млрд грн, у 2023 році – 40,1 млрд грн, а за 9 місяців 2024 року – вже 44,6 млрд грн.

Крім недонадходжень до держбюджету - неоподатковані китайські товари (78% всіх посилок - з китайських Aliexpress, Cainiao, Temu) спотворюють конкуренцію та суттєво шкодять українським виробникам аналогічних товарів.

Для вирішення проблеми із "поштовою контрабандою" ЄС успішно застосував модель One Stop Shop, яка передбачає оподаткування податком на додану вартість продавця, без жодних незручностей для споживачів.

Ключові елементи такої моделі для України мають бути:
🔹Зниження порогу неоплачуваної вартості до 45 євро для пересилання між фізичними особами
🔹Впровадження порядку спеціального оподаткування ПДВ для дистанційних продажів товарів вартістю до 150 євро
🔹Перенесення відповідальності за сплату податку на продавця
🔹Запровадження спрощеної системи податкової звітності для операцій дистанційного продажу

🇺🇦Бізнес-Patriot🇺🇦

Бізнес-Patriot

04 Jan, 16:00


💪🏻Як посилити роль бізнес-об’єднань в умовах війни та після неї?

Основні виклики, які відзначають бізнес-лідери, — це низька комунікаційна активність самих БО та обмеженість їхніх ресурсів. Ситуацію ускладнює те, що малі підприємства, найбільш вразливі до криз, водночас є основною аудиторією БО. Ці підприємства очікують від об’єднань не просто адвокації, а конкретної допомоги: навчання, консультування, доступу до грантових програм.

Отже, як бізнес-об’єднанням у 2025 році стати “кращою версією себе”? Ми бачимо п’ять пріоритетних напрямків зусиль:
🔹Інвестиції в комунікацію: БО мають більше інформувати про свої досягнення, послуги та успіхи членів.
🔹Стратегія для малих підприємств: Сфокусувати зусилля на їхніх потребах, зокрема в адаптації до умов війни.
🔹Партнерство з міжнародними організаціями: Це дозволить залучити ресурси та досвід, необхідні для розбудови сталих бізнес-мереж.
🔹Розвиток аналітичної спроможності: Надання даних для підтримки бізнес-рішень.
🔹Фокус на репутації: Прозорість та звітність мають стати основою для довіри.

🇺🇦Бізнес-Patriot🇺🇦

Бізнес-Patriot

04 Jan, 11:34


🤯👍🏻Кабмін обмежив аномально високі спецпенсії держслужбовців: наскільки скоротять виплати

Кабмін встановив обмежувальні коефіцієнти для виплати спеціальних пенсій деяких державних службовців, котрі отримували 100-200 тис. грн на місяць. Для деяких колишніх митників, держслужбовців, прокурорів, нардепів, та членів уряду будуть застосовані спеціальні коефіцієнти, які обмежать розмір пенсій, вищих за 23 610 грн.

Пенсій по 70-100 тис. грн на місяць в Україні більше не буде, пояснює Олег Гетман, координатор експертних груп Економічної експертної платформи. Ці кроки потрібні, щоб зекономити кошти державного бюджету, які можна буде перенаправити зі спецпенсій на найбільш критичні потреби, в тому числі, військові.

За новими коефіцієнтами пенсії нараховуватимуться вже з наступного місяця. Також важливо, що колишні високопосадовці не зможуть оскаржити це рішення в суді і повернути собі попередню пенсію.

🇺🇦Бізнес-Patriot🇺🇦

Бізнес-Patriot

04 Jan, 07:04


🤩10 трендів українського ринку e-commerce у 2025

Які тенденції мають враховувати українські підприємці у сфері електронної торгівлі, щоб бути конкурентноспроможними і розвивати свій бізнес?

🔹Продавці роблять ставку на розвиток власного бренду. Лояльність клієнтів — головний скарб сучасного підприємця. Щоб здобути його, інтернет-магазин має сформувати яскравий образ, який би відрізняв його від конкурентів і викликав у покупців емоційний зв’язок. Це довгостроковий процес, який включає формування кольорової палітри, унікального пакування, фішок у сервісі для клієнтів, запуску вірусних рекламних кампаній тощо.

🔹Прямі продажі через інтернет-магазини в сегменті B2B.Прямі продажі через власні інтернет-магазини сприяють побудові прямого контакту з клієнтами не тільки в B2C, а й В2В-сегменті. Сучасна функціональність інтернет-магазинів надає можливість взаємодіяти з дилерами, оптовими покупцями та партнерами максимально ефективно. Суттєвою перевагою для продавця стане можливість розділити користувачів сайту на групи та встановити індивідуальні ціни для кожної з урахуванням обсягу замовлення.

🔹Збільшення суми середнього чеку через Cross-sell та Up-sell.
Щоб збільшити суму середнього чеку, інтернет-магазини використовують Cross-sell та Up-sell функціональніст: перше — це товари, що доповнюють основний вибір клієнта (наприклад, аксесуар до смартфону), друге — товари, що є дорожчими та кращими за обраний товар (наприклад, та ж модель смартфона, тільки з більшим об’ємом пам’яті).

Cross-sell та Up-sell — це не тільки ефективний спосіб підвищення доходу магазину, а й покращення клієнтського досвіду. Користувач не має витрачати час на пошук вигідних пропозицій та потрібних аксесуарів і, крім того, може отримати знижку при покупці одразу двох товарів.

Про інші тренди українського ринку e-commerce тут.
🇺🇦Бізнес-Patriot🇺🇦

Бізнес-Patriot

03 Jan, 17:35


🌍2025 рік потрясе світ. Як Заходу зберегти себе і Україну?

2025 рік може стати роком найбільших світових потрясінь через руйнування системи стримування. Це видно з безпрецедентних дій противників США - вторгнення Росії в Україну, атаки "Хамасу" на Ізраїль, участь північнокорейських військ в європейському театрі бойових дій. Захід виявився надто м'яким у відповідях на ці виклики.

🤔Глибинні причини заворушень пов'язані зі зміною поколінь, кризою демократії та зростанням влади корпорацій. Після закінчення Холодної війни транснаціональні корпорації отримали величезну владу, а середній клас скоротився. З'явилося відчуття, що еліти панують над громадянами, а не діють від їхнього імені.

Особливо гострою проблемою є відносини із Китаєм, який "витягнув" із Заходу технології та знання, але продовжує отримувати інвестиції в критичні галузі. При цьому США втратили 30% своєї промислової бази через офшоризацію виробництва.

❗️Ключовим викликом для трансатлантичної єдності стане президентство Дональда Трампа. Важливо уникнути розколу між США та Європою.

Україна є надзвичайно важливою частиною майбутньої безпеки Європи. Замість обговорення "кінцевого стану України", на Заході мають зосередитися на майбутньому Росії. Вкрай важливо надати все необхідне для досягнення перемоги Україною. Наступні 2-3 роки будуть вирішальними для глобальної безпеки.

🇺🇦Бізнес-Patriot🇺🇦

Бізнес-Patriot

03 Jan, 15:04


🏡Тренди ринку нерухомості у 2024 році — Економічна правда.

Попит на новобудови становить 20% від довоєнного, на вторинне житло – 70%, ринок оренди – у відмінному стані.

Бізнес-Patriot

03 Jan, 12:31


😮🇺🇸Новий конфлікт у команді Трампа: магнати Кремнієвої долини проти руху MAGA

Перша іскра з прихильниками MAGA спалахнула через розширення кваліфікації Ілона Маска. Але проблема насправді глибша — технологічний сектор вперше масово йде у владу, і його бачення майбутнього США відрізняється від трампістів.

👥 У команді тепер три табори: MAGA на чолі зі Стівеном Міллером (проти торгівлі та міграції), традиційні республіканці типу Скотта Бессента (за низькі податки), і нова сила — технарі. На Маска очікує Департамент ефективності уряду, Девід Сакс став "царем" криптовалюти та ШІ, а Марк Андріссен проводить половину часу в Мар-а-Лаго як "волонтер".

Головний конфлікт — у різному бачення Америки. MAGA мріє повернути золоту еру виробництва, технарі прагнуть прискорити інновації. Перші бояться, що іммігранти забирають роботу в американців, другі хочуть залучати найкращі таланти незалежно від національності. MAGA ненавидить корпоративну владу, технарі мають лібертаріанські погляди.

🎪 Трамп, шо, насолоджується роллю «агента хаосу», підігріваючи конфлікти між фракціями. А технарі ризикують провалитися через брак політичного досвіду та спокуси лобіювати власні інтереси — акції компанії Маска злетіли після виборів на $150 млрд.

Втім, є шанс на "хеппі-енд": фракції можуть врівноважити одну одну. Ключову роль може зіграти фондовий ринок — Трамп дуже чутливий до ціни на дії і навряд чи ризикне економічне зростання заради міжусобиці у команді.

🇺🇦Бізнес-Patriot🇺🇦

Бізнес-Patriot

03 Jan, 12:15


Тренди для інвесторів — які активи є найкращими у 2025 році

На світових фінансових ринках вже визначаються тренди, які можуть формувати динаміку активів у 2025 році. З огляду на це, експерти поділилися своїми прогнозами щодо перспектив різних активів, зокрема іноземних валют, золота та фондового ринку.

У що вкладати гроші у 2025 році

Золото
Золото вважається одним із найстабільніших активів. У 2024 році його ціна зросла на 27%, вперше перевищивши 2800 доларів за унцію. Експерти прогнозують, що у 2025 році ціна може досягти 3000 доларів за унцію.

За словами економіста Бориса Кушнірука, золото — це актив, який захищає від інфляції та зберігає вартість, на відміну від криптовалют, що мають віртуальну природу. Водночас економіст Олег Гетман зазначає, що золото це надійний актив, проте не надприбутковий - може принести прибутковість на рівні 5-10% у річному розрахунку.

Валюта
Збереження коштів у валюті, особливо у доларах США та євро, залишається популярним варіантом в Україні. Прогнози на 2025 рік свідчать про стабільність гривні у межах 42-44 гривень за долар.

Експерти рекомендують звертати увагу на гривневі облігації та депозити, які можуть забезпечити прибутковість у розмірі 10-15%. Водночас валютні депозити залишаються менш прибутковими.

Облігації пропонують дохід 13-18% та допомагають диверсифікувати інвестиції та керувати ризиками. Початок 2025 року може стати оптимальним моментом для українців, щоб купити військові облігації.

Бізнес-Patriot

03 Jan, 07:31


💵📈ТОП компаній світу за доходами у 2024 році

Перше місце в загальному заліку займає Walmart, найбільший роздрібний продавець і приватний роботодавець в Америці. Щогодини Walmart отримує майже 74 мільйони доларів доходу з середнім показником 255 мільйонів щотижневих відвідувань магазинів по всій глобальній клієнтській базі.

📦На другому місці йде Amazon. За останні п'ять років доходи Amazon зросли більш ніж удвічі завдяки хмарним обчислювальним сервісам, Amazon Prime та доходам від реклами.

На третьому місці — State Grid, величезна державна комунальна компанія Китаю. Минулого року компанія придбала двох найбільших дистриб'юторів електроенергії в Чилі і контролює понад 50% розподілу енергії по всій країні. Крім того, State Grid є найбільшим у світі покупцем міді, враховуючи життєво важливу роль цього металу в інфраструктурі електромереж.

🇺🇦Бізнес-Patriot🇺🇦

Бізнес-Patriot

03 Jan, 06:04


😱Сьогодні польські фермери проведуть масштабний мітинг у Варшаві

Протест організовує Союз сільськогосподарських організацій. Вони виступають проти політики ЄС, імпорту з України, угоди з Mercosur, зеленого курсу та знищення польських лісів.

🇺🇦Бізнес-Patriot🇺🇦

Бізнес-Patriot

02 Jan, 17:31


🥳📉За останні десять років у 12 з 15 великих міст світу впала частка нічних клубів — ночами молодь спить або зависає в гаджетах

Берлін на правах столиці рейвів відзвітував, що діти покоління тусовщиків нульових (зумери) набагато менше п'ють і з'являються в шумних місцях, ніж їхні батьки. Так, наприклад, легендарний клуб Watergate тримав двері відкритими 22 роки поспіль, але назавжди закрився після вечірки на честь 2025-го.

🤔Так, інфляція та підняття орендної ставки зіграли роль, але економічний чинник не заважає зростати тим самим комп'ютерним клубам, які працюють ночами.

🇺🇦Бізнес-Patriot🇺🇦

Бізнес-Patriot

02 Jan, 16:00


Експорт та імпорт України у 2024 році

За 2024 рік Україна експортувала товарів на суму 41,61 млрд доларів США. Це на $5,44 млрд більше ніж 2023 року, що означає зростання на 15%. У ваговому вимірі експорт склав 131,18 млн тон. Це на 30,8 млн тон більше, що означає зростання на 30,8%.

Експорт основних аграрних товарних позицій минулого року змінився наступним чином:
кукурудза: експортовано 29 млн тон (зростання на 12,3% у порівнянні з 2023 роком) на $5,07 млрд (зростання на 2,3%);
залізна руда: експортовано 33,6 млн тон (+89% у порівнянні з 2023 роком) на загальну суму $2,8 млрд, (+58%);
кабельна продукція: експортовано на $1,27 млрд (+60%);
м’ясо птиці: експортовано 448,4 тисяч тонн (+5,6%) на $961 млн (+20%).

Зростання виручки від експорту основних металургійних товарів склало 52% для напівфабрикатів ($927 млн), 38,9% для гарячекатаного прокату ($809 млн), 125% для труб ($590 млн), 6,1% для чавуну ($500 млн) та 19,3% для прутків ($156 млн)".

Імпорт теж зріс на 8,6% - до 69 млрд доларів. Ключові причини: +333% зростання імпорту електроенергії ($669 млн), +103% зростання по акумуляторах ($950 млн) та +108% по трансформаторах ($596 млн). Також маємо на 77% зростання імпорту БПЛА ($1,2 млрд).
В лідерах імпорту - нафтопродукти ($6,8 млрд доларів) та «різне» ($4,5 млрд доларів), що прямо пов’язане з війною і обороною. Тож енергетичні виклики і оборона – основні драйвери імпорту.

Істотне скорочення торгового дефіциту прямо пов’язане із розвитком ВПК та відновленням енергетичної інфраструктури.

Географічно український експорт стає все більше ЄС-центричним. Експорт до ЄС зріс на 5,9% і склав $24,7млрд. Серед держав-членів топ-5 по експорту - Польща ($4,7 млрд), Іспанія ($2,8 млрд), Німеччина ($2,8 млрд), Нідерланди ($1,98 млрд), Італія ($1,93 млрд).

Бізнес-Patriot

02 Jan, 14:59


🔮🤖 Forbes зробив прогноз на 12 трендів в технологіях на 2025 рік. Досить футуристично, але як є:

🌍📉Глобальні економічні зрушення: Автоматизація та декарбонізація змінять баланс сил у світі. США зросте, а BRICS продовжить кидати виклик долару.
📈🤖Біржі та AI: Nasdaq покаже +9%, а технологічні гіганти на кшталт NVIDIA та Stripe лідируватимуть. Роботи стануть важливими гравцями.
🤖⚙️Роботи та AI: Мультимодальні AI та роботи-гуманоїди трансформуватимуть медицину, логістику та інші галузі.
🚀🌕Космос: Бізнес на Місяці розпочнеться, видобуток астероїдів стане реальністю, а космічний туризм залучить ще більше клієнтів.
🧬💊Біотехнології: CRISPR, персоналізовані ліки та технології уповільнення старіння стануть масовими, піднімаючи нові етичні питання.
🚗⚡️Електромобілі: Кожне четверте продане авто стане електричним, а автономні машини змінять міста.
🛡💻Кібербезпека: Витрати на захист сягнуть 300 млрд $, а AI стане зброєю і захистом одночасно.
🧠🤯Штучний інтелект: AI змусить людство переосмислити питання контролю, безпеки та етики.
⚖️🔍Етика та право: Генеративний AI створить виклики для судів, а конфіденційність стане однією з головних тем.
💼📉Економічні наслідки AI: Скорочення менеджерських позицій спровокує нові виклики, але малі бізнеси зможуть конкурувати з гігантами.
🏭🌱 Дата-центри: З’являться енергоефективні та екологічні AI-центри, які підтримуватимуть технології майбутнього.
💡💰Стартапи : Невеликі компанії (до 30 осіб) досягнуть доходів у 100 млн $ завдяки автоматизації та AI.

🇺🇦Бізнес-Patriot🇺🇦

Бізнес-Patriot

02 Jan, 12:34


❗️Державі байдуже на масові закриття ФОПів, адже їхній внесок у бюджет — мінімальний, — економіст Савченко

Фінансист також прогнозує, що частина українців можуть залишити країну, аби пережити зиму у більш сприятливих умовах.

🇺🇦Бізнес-Patriot🇺🇦

Бізнес-Patriot

02 Jan, 10:34


😮Бездомність у США досягла історичного максимуму: 771 тисяча людей без даху над головою — через міграцію, дороге житло та стихійні лиха

Згідно з даними за січень 2024 року кількість бездомних у США досягла історичного максимуму – близько 771 000 осіб (це майже як населення Північної Дакоті). Порівняно з 2023 роком зростання склало 18%. Особливо тривожним є збільшення кількості бездомних сімей на 39%.

🏘 Головною причиною є дефіцит доступного житла - Америці не вистачає приблизно 2,9 мільйона будинків. Найгірша ситуація в штатах з найдорожчим житлом: Каліфорнії, Нью-Йорку, на Гаваях та в Массачусетсі. Ситуацію погіршило завершення програми допомоги з орендою, які діяли під час пандемії.

Значний вплив мала міграційна криза. Найбільше постраждали три міста: Чикаго, Денвер і Нью-Йорк, куди масово прибували мігранти (часто автобусами з Техасу). Наприклад, у Нью-Йорку 88% зростання бездомності пов'язано саме з шукачами притулку.

🌋 Стихійні лиха також погіршили шкоду. Яскравий приклад - пожежа в місті Лахайна на Гаваях у серпні 2023 року, яка знищила житло багатьох людей і посилила житлову кризу на островах, де ціни на житло майже вдвічі перевищують середню по країні.

Але є і позитивні моменти: міграційна криза стабілізується, що може призвести до покращення ситуації у 2025 році. Також успішним прикладом є робота з ветеранами - за останні роки кількість бездомних ветеранів зменшилася більш ніж наполовину завдяки співпраці міст із Федеральним департаментом у справах ветеранів.

🇺🇦Бізнес-Patriot🇺🇦

Бізнес-Patriot

31 Dec, 18:03


🎄Вже скоро

🇺🇦Бізнес-Patriot🇺🇦

Бізнес-Patriot

31 Dec, 15:30


🤩💪🏻Як маленькі країни створюють великі компанії: секрети успіху скандинавського бізнесу

Скандинавські компанії демонструють вражаючий успіх на світовій арені. Попри те, що в регіоні лише 1% світового ВВП і 0,3% населення, він породив справжніх гігантів: LEGO (найбільший виробник іграшок), IKEA (лідер у виробництві меблів), Spotify (стримінговий гігант), та Novo Nordisk (найдорожча компанія). Європи).

📈 За останні десятиліття північні компанії значно випередили останнє європейських компаній за прибутковістю. Вони показують вищу операційну рентабельність, кращу прибутковість інвестованого капіталу та нижчу заборгованість порівняно з конкурентами.

Успіх пояснюється кількома факторами. По-перше, через малий розмір домашніх ринків компанії змушені мислити глобально - у середньому лише 2% прибутку вони підтримуються вдома. По-друге, вони впроваджують технології - 73% скандинавських компаній працюють над хмарним збільшенням активно з 45% в ЄС.

👨‍💼 Важлива роль комерційної структури великої власності - 80% скандинавських компаній мають довгострокових власників (часто це сімейні династії чи некомерційні фонди), що дозволяє зосередитись на довгостроковому розвитку та інвестувати в інновації більше конкурентів.

Протест майбутнє несе виклики. Залежність від закордонних ринків робить компанію вразливими до геополітичних ризиків - від конфіскації активів у Росії до можливого обмеження торгівлі в США за президентства Трампа. Втім, керівники залишаються оптимістичними, наголошуючи на здатності своїх компаній адаптуватися до змін.

🇺🇦Бізнес-Patriot🇺🇦

Бізнес-Patriot

31 Dec, 13:00


😮⚡️Імпорт електроенергії Україною у 2024 зріс у 5,3 раза

Імпорт електроенергії Україною у 2024 зріс у 5,3 раза в порівнянні з 2023 - через російські обстріли енергетичної інфраструктури та, як наслідок, нестачу потужностей для виробництва електроенергії в Україні.

🇺🇦Бізнес-Patriot🇺🇦

Бізнес-Patriot

31 Dec, 10:30


🤝👨🏻‍💼Єднання заради власної справи

Бізнес-об’єднання з’явилися, щоб допомогти підприємцям діяти спільно, відстоювати свої інтереси, розвивати торгівлю. У середньовічній Європі ремісничі цехи і торговельні гільдії стали їхніми першими прообразами. Сьогодні бізнес-об’єднання повсюдно у світі є потужною силою, що представляє інтереси бізнесу. У ЄС вони забезпечують діалог між бізнесом і владою, роблять свій внесок у покращення умов для розвитку бізнесу.

🧐Війна в Україні поставила бізнес-об’єднання перед новими викликами, із якими вони не стикалися раніше. Зокрема це збір і логістика гуманітарної допомоги, координація підтримки для постраждалих регіонів. Також бізнес-об’єднання сьогодні докладають чималих зусиль, щоб допомогти бізнесу адаптуватися до нових умов, зокрема з релокацією до більш безпечних регіонів, відновленням ланцюгів постачання та пошуком нових ринків, встановленням зв’язків із закордонними партнерами й інвесторами.

🇺🇦Бізнес-Patriot🇺🇦

Бізнес-Patriot

31 Dec, 07:30


📦Українці отримали 53 млн міжнародних посилок на 44,6 млрд грн. Найбільше надійшло з Китаю

Кількість міжнародних посилок в Україну за три квартали 2024 року перевищила 53 млн штук на 44,6 млрд грн. За сумою це на 46% більше, ніж за весь 2023 рік.

🙃Найбільшу частку серед усіх міжнародних відправлень у 2024 році займають посилки з китайських інтернет-ресурсів. 43% всіх відправлень надійшло з сайту AliExpress, 22,46% – Cainiao.

Найшвидше зростання відбулося в китайського маркетплейсу Temu: у 2023 році його частка на українському ринку була менше 0,01%, а за девʼять місяців 2024-го вона досягла 12,23%.

🇺🇦Бізнес-Patriot🇺🇦

Бізнес-Patriot

31 Dec, 06:01


🤡путіна назвали одним із головних невдах 2024 року, — Politico Playbook

До списку “лузерів” також потрапили Макрон, Шольц, Орбан і Асад.

🇺🇦Бізнес-Patriot🇺🇦

Бізнес-Patriot

30 Dec, 17:30


📚Книги, які допоможуть побудувати успішний бізнес

🔹«Зроблено на совість. Стратегії візіонерських компаній» Джим Коллінз, Джеррі Поррас
Ця книга показує, як легендарні менеджери долали труднощі та досягали великих цілей. Тут немає універсального рецепта, але досвід найкращих лідерів ринку допоможе знайти власний шлях до успіху.

🔹«PRO 37 правил і принципів бізнесу» Петро Синєгуб
Ідеальний вибір для власників бізнесу та керівників. Дізнайтеся, як створити команду, яка працює ефективно, без конфліктів і помилок. Ця книга — практичний путівник для тих, хто прагне порядку й результативності.

🔹«Безпрограшна стратегія. Як уникнути промахів у бізнесі» Роджер Мартін, Алан Лефлі
Автори поділяються стратегіями, що допомогли їм збільшити ринкову вартість компанії на понад $100 мільярдів за 10 років. Їхні ідеї працюють як для малого бізнесу, так і для великих корпорацій, державних чи некомерційних організацій.

🇺🇦Бізнес-Patriot🇺🇦

Бізнес-Patriot

30 Dec, 15:00


🤔Офшоринг по-китайськи: як найбільший виробник світу йде від власного успіху

Китай зараз переживає рекордний відтік виробництва за кордон. За рік до червня 2024 року китайські компанії інвестували $177 млрд у нефінансові активи за межами країни - близько 1% ВВП. Більшість коштів пішла на будівництво нових заводів на ринках, що розвиваються.

Головні причини - американські мита, зростання витрат на працю в Китаї та жорстка конкуренція на внутрішньому ринку. Китайські виробники перевозять потужності до країн Південно-Східної Азії, щоб зберегти доступ до західних ринків в обхідних тарифах.
Однак інвестори здебільшого привозять власних працівників і не діляться технологіями. Наприклад, на німецькому заводі CATL п'ята частина персоналу - китайці. У країнах АСЕАН через це зростає невдоволення, вони починають вимагати локалізації виробництва.

🤨Водночас у самому Китаї зростає занепокоєння офшорингом. Місцева влада боїться втратити робочі місця та ланцюжки постачання. Економісти переджають про ризики "випадіння галузей промисловості та зростання безробіття".

До червня 2024 року через з Китаю виїхало понад 2000 заводів у Таїланд. Влада Китаю стоїть перед складним вибором: дозволити компаніям переносити виробництво за кордон, ризикуючи внутрішньою стабільністю, або обмежити інвестиції та втратити доступ до зовнішніх ринків.

🇺🇦Бізнес-Patriot🇺🇦

Бізнес-Patriot

30 Dec, 12:29


🤑Найбідніші та найбагатші люди 2024 року, Business Insider

З багатіїв все без змін (Маск, Цукерберг, Дженсен Хуанг), а ось найсильніше збідніли наступні підприємці:

🔹Бернар Арно: гендиректор LVMH втратив $31 млрд через кризу на ринку люксових товарів.
🔹Франсуаза Беттанкур-Майєрс: спадкоємиця L'Oréal стала біднішою на $25 млрд, оскільки акції її компанії впали з початку року на 26%.
🔹Карлос Слім: найбагатша людина Мексики збідніла на $23 млрд через падіння акцій телеком-гіганта Amóvil, одного з найбільших операторів світу.
🔹Колін Хуан: засновник китайського маркетплейсу Temu втратив $17 млрд через обвал акцій компанії на 30%. У серпні Temu оголосила, що у 2025 році акції продовжать дешевшати через падіння споживчих настроїв.
🔹Франсуа Піно: засновник люксової групи Kering (Balenciaga, Gucci, Saint Laurent) втратив $14 млрд, оскільки його конгломерат з початку року подешевшав на 40%.

🇺🇦Бізнес-Patriot🇺🇦

Бізнес-Patriot

30 Dec, 12:26


😏 Дональд Трамп "збавляє градус риторики" щодо своїх передвиборних обіцянок, - The Hill

🤷‍♂️ Високі тарифи на іноземні товари приведуть до зростання цін всередині США;

🤦🏻 Війну в Україні нереально закінчити за добу;

😌 Візи для кваліфікованих мігрантів необхідні економіці США.

Бізнес-Patriot

30 Dec, 10:29


🧐Нове оподаткування для ФОПів, ліквідація МСЕК та підвищення тарифів. Що зміниться з 1 січня 2025 року для бізнесу та населення

З 1 січня 2024 року ФОПи починають сплачувати військовий збір. Для I, II та IV груп він становить 10% від мінімальної зарплати (800 грн на місяць), а для III груп - 1% від обороту за підсумками першого кварталу 2025 року. Також для ФОПів повертається обов’язкова плата ЄСВ, яка була добровільною з березня 2022 року.

💵Соціальні стандарти залишаються без змін - мінімальна зарплата становить 8000 грн, а прожитковий мінімум - 2920 грн. Індексація пенсії відбудеться у березні 2024 року, її розмір залежить від рівня інфляції та зростання середньої зарплати.

Тарифи на газ, опалення та гарячу воду не змінюються через мораторій на час воєнного стану. Протестний тариф на передачу електроенергії зріс майже на 30% - до 686,23 грн/МВт-год. "Укрпошта" змінює систему тарифікації посилок - тепер вартість залежить від об'єму, а не ваги.

😮З початку року припиняють роботу медико-соціальних експертних комісій (МСЕК). Їхні функції передадуть експертним комісіям у кластерних і надкластерних лікарнях. Замість "медико-соціальної експертизи" вводиться "оцінка повсюдного функціонування людини".

Національний банк повертає довоєнну практику стрес-тестування банків із двома сценаріями - базовим та негативним. Також з 1 січня Україна вперше за історію незалежності припиняє транзит російського газу до Європи, що призведе до зростання тарифів на передачу газу для бізнесу приблизно на 5%.

🇺🇦Бізнес-Patriot🇺🇦

Бізнес-Patriot

30 Dec, 08:59


🤩Рекорди року: Аргентинський песо став валютою, що найбільш зміцнилася.

За 11 місяців цього року аргентинська валюта зміцнилась на 44%. За песо слідує турецька ліра, яка зросла на 21.2%

🇺🇦Бізнес-Patriot🇺🇦

Бізнес-Patriot

30 Dec, 07:29


🔥Добірка актуальних грантів та навчальних програм для малого та середнього бізнесу

🔹Грант для інноваційних МСП у сферах транспорту, інфраструктури та мобільності

Мета конкурсу спрямована на підтримку малих та середніх підприємств, що займаються інноваціями у сферах транспорту, інфраструктури, мобільності, стійкості та цифрових технологій. Ініціатива підтримує розвиток нових бізнес-моделей та інтеграцію інновацій з метою швидкого виходу на ринок.

💵Розмір гранту: 1 416 994 євро;
🕰Дедлайн: 16 січня;
Деталі тут.

🔹Грант для екологічних і соціальних інновацій в бізнесі

Ініціатива має на меті стимулювати розвиток стартапів у таких сферах, як клімат, їжа, виробництво та міська мобільність, а також сприяти відновленню зв’язку з природою і створенню сприятливих умов для довгострокового розвитку.

💵Розмір гранту
: до 20 000 євро;
🕰Дедлайн: 3 лютого;
Деталі тут.

🔹Грант для участі МСП у міжнародних ярмарках та зустрічах у Канаді та США

Мета конкурсу — підтримка міжнародної діяльності малих і середніх підприємств, які займаються водоощадними рішеннями, зокрема в агропродовольчій та енергомістких галузях, шляхом розширення ринків у Канаді та США.

💵Розмір гранту: до 2 000 євро;
🕰Дедлайн: 12 лютого 2025;
Деталі тут.

🔹Грант для відновлення бізнесу постраждалих домогосподарств
Мета програми полягає в наданні доступу до засобів для існування вразливим домогосподарствам, що постраждали внаслідок війни, а також у створенні нових джерел доходу та підтримці їх у досягненні прожиткового мінімуму.

💵Розмір гранту: до 36 000 гривень;
🕰Дедлайн: діє на постійній основі;
Деталі тут.

🔹Грант для масштабування українських стартапів
Мета гранту — підтримка масштабування стартапів, заснованих на технологіях, інноваціях та інтелектуальній власності, розроблених українськими засновниками, шляхом надання фінансової підтримки для прискорення їхнього зростання, виходу на нові ринки та підвищення конкурентоспроможності на міжнародній арені.

💵Розмір гранту: до 200 000 доларів;
🕰Дедлайн: діє на постійній основі;
Деталі тут.

🇺🇦Бізнес-Patriot🇺🇦 #допомогаМСП

Бізнес-Patriot

30 Dec, 05:59


Які країни виробили найбільше автомобілів у 2024 році?

1. 🇨🇳 Китай — 30 млн вироблених автомобілів.
2. 🇺🇸 США — 10,6 млн вироблених автомобілів.
3. 🇯🇵 Японія — 8,9 млн вироблених автомобілів.
4. 🇰🇷 Південна Корея — 4,2 млн вироблених автомобілів.
5. 🇩🇪 Німеччина — 4,1 млн вироблених автомобілів.

🇺🇦Бізнес-Patriot🇺🇦

Бізнес-Patriot

29 Dec, 17:35


🙂🙂🙂

🇺🇦Бізнес-Patriot🇺🇦

Бізнес-Patriot

29 Dec, 15:30


📽️Фільми, що допоможуть гарно провести вечір

🔹«Ай Ті»: Успішний бізнесмен має все: люблячу дружину, чарівну доньку й розкішний дім. Його компанія ось-ось здійснить прорив у світі приватної авіації. Але на шляху до успіху стає його IT-фахівець, у якого зовсім інші плани. Цей трилер змусить задуматися про те, як небезпечно довіряти технологіям.

🔹«Таємниця школи мистецтв»:
Талант ще не гарантує успіху. Молодий художник мріє пробитися в число найкращих учнів школи мистецтв і досягти світової слави. Але його уявлення про цей шлях не відповідають жорсткій реальності. Це історія про амбіції, конкуренцію та пошук себе у світі мистецтва.

🔹«Престиж»: Два молодих фокусники починали як партнери, але одна трагедія розділила їх на ворогуючі сторони. Вони борються за любов публіки, не гребуючи ні підступністю, ні хитрощами. Це більше, ніж просто історія про конкуренцію — це психологічна драма про помсту й одержимість.

🇺🇦Бізнес-Patriot🇺🇦

Бізнес-Patriot

29 Dec, 12:30


Комуналка в Україні подорожчала за рік майже на 20%

Середні ціни на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива в Україні у листопаді 2024 року, порівняно з листопадом минулого року, зросли на 18,7%. Причиною стало підвищення цін на електроенергію.

📈За даними статистичного відомства, зросли такі тарифи:
• на утримання та ремонт житла — на 3,9%,
• на прибирання сміття — на 6,8%,
• на послуги з управління багатоквартирними будинками — на 11,4%
• на електроенергію — на 63,6%.

🇺🇦Бізнес-Patriot🇺🇦