АШОШ @ashoshmusic Channel on Telegram

АШОШ

@ashoshmusic


канал про музику Олексія Шмурака й Олега Шпудейка https://www.patreon.com/ashosh

АШОШ (Ukrainian)

Представляємо вам канал "АШОШ" - це музичний проект, який об'єднує талановитих музикантів Олексія Шмурака та Олега Шпудейка. На цьому каналі ви зможете насолодитися їхніми авторськими композиціями, які вразять вас своєю оригінальністю та глибиною. Цей канал - не просто місце для прослуховування музики, це справжнє мистецтво, що перетворює ваші емоції та переносить вас у світ звуку і гармонії. Якщо ви цінуєте якість та оригінальність в музиці, то канал "АШОШ" - це саме те, що вам потрібно. Крім того, ви можете підтримати цей проект, ставши патроном Олексія та Олега на платформі Patreon. Приєднуйтесь до нашого каналу, щоб отримувати щоденну дозу натхнення та музичних вражень у від Ваших улюблених виконавців!

АШОШ

14 Nov, 21:43


А в цю неділю (17 листопада) приходьте о 17:00 в Українській дім в Кінозал, там буде в рамках цього фестивалю показ фільму Дмитра Дальського «Нариси радянського міста» (1929, німий)
з моєю музикою (підготовлена доріжка + живе виконання на роялі). Після показу фільму лекція Марини Скирди (Довженко-Центр).
👇
На вході квитки — 100 грн, учням і студентам 50 грн. Каса ліворуч від входу. Кінозал на -1 поверсі.
👆
[Олексій Шмурак]

АШОШ

14 Nov, 19:09


Кияни, нагадую, в суботу 16 листопада о 12:00 в Кіно42 моя лекція "Класична музика в абсурдному і сюреалістичному кіно". Як поєднується дисципліна, пафос, абсурд і сюрреалізм? Говоримо про це на прикладах фільмів Луіса Бунюеля і Бертрана Бліє. Що в їхніх фільмах роблять Моцарт, Шуберт і Брамс? 🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔 А як з класичною музикою працює Кантен Дюпйо? А що робить з нещасним Малером Франсуа Озон? А... А приходьте на лекцію.

квитки
[Олексій Шмурак]

АШОШ

11 Nov, 12:00


Я часто висловлююсь щодо роботи з музичними нотами — коли спілкуюся з композиторами і виконавцями. Але раптом я усвідомив, що чіткого вичерпного цілісного висловлювання на цю тему в мене немає. Є лише окремі вигуки і емоції. Тому я вирішив за робочою звичкою перетворити це на онлайн-лекцію 😎

✍️ Ви пишете музику нотами, і хочете, щоб вас зрозуміли диригент і виконавці?
✍️ Ви хочете, щоб виконавці, читаючи з аркушу і практикуючи вашу музику, не проклинали вас, а завдячували вашій передбачливості?

Тоді ця онлайн-лекція для вас.

👉 Як адекватно нотифікувати розміри і ритми?
👉 Як записувати інтервали, акорди і взагалі вибудовувати стратегію нотифікації звуковисот?
👉 Як зробити очевидним зв'язок між вашими думками, нотами і виконавським зусиллям?

Ціна 200 грн, як завжди. Онлайн-стримінг в Zoom з можливістю ставити питання + цей зум-кол записується і висилається тим, хто оплатив, і можна його багато разів передивитись 📺

Хто зацікавлений, пишіть мені в особисті: @LyoshaShmurak
... і домовимось про час онлайн-стримінгу

[Олексій Шмурак]

АШОШ

10 Nov, 17:24


АШОШ подкаст: чи можливо поєднувати чесність і практичність в мистецтві?

Випуск, який Олег і Олексій підготували разом вперше за півтора року. Випуск починається з того, що Олексій замість "Тейлор Свіфт" помилково говорить "Сесіл Тейлор". Хотів бути практичним, а вийшло лише чесним. Отже. Як поєднувати чесність, успішність, безпечність і моральність, і чи можливо взагалі? Чи можуть всі митці бути незалежними і суб'єктними? Що важливіше — чесність з собою чи відповідність певній клішованій ідентичності? Неймовірні історії лицемірства, пристосувань, подвійного і потрійного життя, брехні собі. В чому — парадоксально — моральна перевага комерційної діяльності над діяльністю інституційною? Теорія змови Олега Шпудейка про те, навіщо існують культурні інституції. На які компроміси можна йти в мистецтві заради грошей, успішності і безпечності? На цю вкрай нелегку тему розмовляють Олег Шпудейко і Олексій Шмурак.

Слухати на платформі для подкастів

Слухати на Ютубі

Підтримати АШОШ фінансово

АШОШ

09 Nov, 17:16


Завтра в Спотіфай і Ютуб виходить новий випуск подкасту АШОШ в традиційному складі — Олег і Олексій — вперше за більше ніж рік. Ось з якими Олегами пропонує зробити випуск АШОШ автозаповнення телефону 😆

АШОШ

08 Nov, 11:40


Хто хоче мене послухати на завтрашньому концерті —
є можливість купити квиток за 420 грн заздалегідь — ось інструкція,
а також є оплатити на вході (500 грн) — готівкою або на картку.
Мій виступ о 16:00. Адреса локації — Кирилівська 60. Якщо щось зміниться у мене — повідомлю тут. Слідкуйте за АШОШ-ТГ-каналом)

АШОШ

07 Nov, 18:29


А поки ми з нетерпінням чекаємо на посилання на квитки суботнього концерту, який я анонсував в попередньому пості, я роблю вже традиційний анонс нової лекції в КІНО42. Це буде наступного тижня в суботу 16 листопада о 12:00. Тема — Класична музика в абсурдному та сюреалістичному кіно

Класична музика асоціюється з піднесеністю, урочистістю, снобізмом її любителів і офіціозністю. На її концертах треба сидіти тихо, рівно і пристойно. В той же час класичну музику часто використовують в кіно в найбільш диких проявах сюрреалізму і абсурду. Як це поєднується і працює? Поговоримо, зокрема, про методи Луіса Бунюеля, Бертрана Бліє і Кантена Дюпьйо.
👇
Посилання на квитки
👆

[Олексій Шмурак]

АШОШ

06 Nov, 15:45


Київ, хто хоче в цю суботу (9 листопада) на концерт з гарною програмою — го в Колайдер, там буде благодійний концерт (гроші підуть на потреби армії) від формації "Важка культура";

я там гратиму програму, в яку увійдуть найкращі фрагменти з моїх виступів на Нойзіщосереди, а саме: реп на українського барокового поета-експериментатора Івана Величковського, апокаліптичний фольк на вірші нашого сучасника іронічного і сумного Олександра Андріяша, компульсивний фрі-джаз, психоделічний ембіент і деконстрактів клаб.

Мій виступ буде о 16:00. Загалом буде дві сцени і купа класних артистів і активностей.

Занесіть собі, хто може і хоче, цей захід в календар. Квитки продаватимуться з завтрашнього дня, я одразу тут і всюду запощу посилання. Ціна входу буде 500 грн

[Олексій Шмурак]

АШОШ

04 Nov, 09:41


Панове музиканти-практики і зацікавлені! Я задумав онлайн-лекцію про мікротональну (мікрохроматичну) музику — про різні аспекти:

👉 історичний огляд (як вона з'являлася в експериментах),
👉 чим схожа сучасна мікротональна музика на традиційні музичні культури (типу раги, макама та інші), а в чому відмінність
👉 що мікротональна музика може виражати
👉 яка може бути логіка побудови мікротональної музики

Але перед тим, як робити, хочу впевнитися, що це цікаво достатній кількості людей (ціна передбачається стандартна, 200 грн). Хто хотів би послухати таку лекцію на таких умовах — напишіть мені в особисті @LyoshaShmurak
Дякую

[Олексій Шмурак]

АШОШ

01 Nov, 09:08


Від сьогодні платівка Liebestod — музика Олексія Шмурака з Олегом Шпудейком — доступна для замовлення на сайті лейблу kyivdispat.ch — доставка Україною і за кордон.

Вперше цей альбом був задуманий і частково підготовлений в 2021-му. Записаний в грудні 22-го.

Платівка червона, 180-грамова, надрукована німецьким optimal media. На внутрішньому конверті — акварель Іллі Ісупова, тексти пісень та переклади. На обкладинці — Ілля в саду свого будинку-майстерні, спорожнілому, бо одні діти виросли, а інші мусили виїхати через війну. Фото зробила Катя Лібкінд влітку 23-го, зверстала все Даша Подольцева.
Всередині коментар Саші Андрусик про скандальні листи Івана Мазепи до Мотрі Кочубей (трек 1, Heartily), неможливість з'єднання та втрату контролю; про вбитого НКВДистами на початку іншої війни Володимира Свідзінського, його передвічний поетичний світ, пророслий навіть не наперекір усьому радянському, а повз радянське (трек 2, Quietly) — про ліс, що прихистив Стуса, а тепер нас; про необхідність переходу на російську для того, щоб заспівати трек 3 (Massacre), і про те, як альбом закінчується піснею людини про пісню птаха, непідвладного смерті — відсилаючи при цьому одночасно до кантати Сильвестрова й усіх пісенних кліше, які вийшло згадати (трек 4, Ode to a Nightingale).

Альбом скоро вийде цифровим релізом, але платівка — це буквально диспетч, депеша, зібрана багатьма руками.

АШОШ

30 Oct, 19:44


Київ. В цю неділю (3 листопада) ввечері о 21:00 в барі Вавилон (Будинок кіно) на вечірці-закритті кінофестивалю Молодість я зіграю свій музичний проект Вавилон. Вхід вільний.
Приходьте і приводьте друзів 😎

[Хто не знає, що це за музика — запис прем'єрного виконання. Але щоразу я граю інакше, придумуючи нові імпровізації в ембіентних блоках, тому...]
[Олексій Шмурак]

АШОШ

29 Oct, 20:44


Нещодавний виступ з Сашою Золотарьовим на Нойзіщосереди в Отелі, де ми поєднали нойз, академічну музику, фріджаз, вірш Олександра Андріяша, цитату Гегеля, неймовірно гучну мелодію на мелодиці, і, як сказав співорганізатор Нойзущосереди Вадим, який був концертним звукорежисером виступу, "apocalyptic folk". Концертне світло — Міша Мик. Відео зробила співорганізаторка Нойзущосереди Ксенія.

👇
📺 Дивитись 📺
👆

Загалом цей виступ — декілька точок зору на сум, пафос і біль, але це лише моя точка зору; що в ньому побачите і почуєте ви — цікаво 🧐
[Олексій Шмурак]

АШОШ

29 Oct, 14:41


Онлайн-версія лекції за "Патерсоном" Джармуша готова. Це одна з найбільш універсальних моїх лекцій — в ній і про науку, і про життя, і про світогляд, і про етику, і про музику. Спалах сірника як виникнення Всесвіту, собака як вершник Ентропії, різниця між телеологічною, модерною і "дзенівською" картинами світу і багато іншого. Ціна 200 грн, хто зацікавлений — пишіть мені в особисті @LyoshaShmurak
[Олексій Шмурак]

АШОШ

24 Oct, 10:05


В 2007 чи 2008 році я вперше
1) подивився фільм Джармуша — це був Мрець 1995 року;
2) почув наживо у виконанні якогось нідерландського чи німецького — я точно не пам'ятаю — ансамблю музику Мортона Фелдмена.

Обидва рази я страшенно обурився, був незадоволений. Вголос бубонів, що це найобка, що це неправильно, що це знущання, що це незрозуміло як дивитись/слухати.

Як ви здогадуєтесь, за деякий час Фелдмен став одним з моїх найулюбленіших композиторів, а Джармуш — режисерів.

Про некласичну, парадоксальну логіку, яку реалізує у своїх фільмах Джармуш; про те, як можна через його логіку зрозуміти деякі тіньові сторони класичної та сучасної музики, ми поговоримо з киянами та гостями міста на моїй лекції "Логіка Джармуша і музика" в KINO42 в суботу 26 жовтня 12:00.
Квитки

Якщо хтось сумнівається, чи йти, бо не дивився Джармуша, — подивіться його "Патерсон", і ви вже будете готовими до лекції 😎

[Олексій Шмурак]

АШОШ

23 Oct, 10:37


Київ, нагадуємо: сьогодні 19:00 Отель (Нижньоюрківська 31) Нойзщосереди. Вхід вільний донат. Олексій Шмурак виступатиме приблизно о 19:45.

АШОШ

20 Oct, 08:23


Київ, наступний тиждень:

1) вініл Liebestod можна придбати в АБО на Кудрявській

2) Олексій Шмурак грає на Нойзіщосереди в середу 23 жовтня в Отелі (Нижньоюрківська, 31) (вхід — вільний донат)

3) Олексій читає лекцію Логіка Джармуша і музика в суботу 26 жовтня о 12:00 в KINO42. Квитки

АШОШ

18 Oct, 13:15


Тим часом, у ОШ вийшов сингл Aves Rubrae. До кінця місяця це Bandcamp ексклюзив:
https://heinali.bandcamp.com/track/aves-rubrae

Композицію замовив Музей сучасного мистецтва в Нью-Йорку у 2023 році. Запис був зроблений за один сеанс на модульному синтезаторі — інструменті, налаштованому на основі мистецьких досліджень останніх п’яти років, що дозволяє ОШ імпровізувати як монодію, так і поліфонію, запозичуючи техніки та ідеї у середньовічних композиторів і теоретиків, а також у сучасних напрямків аналогового синтезу та генеративної музики.

Подібно до органумів XII-XIII століть, що належать до поліфонії Нотр-Даму, Aves Rubrae («червоні птахи» латиною) є органумом, у якому швидкі верхні голоси, створені машиною, накладаються на повільно рухомі дрони нижнього голосу. Однак, на відміну від поліфонії Нотр-Даму, яку виконували під час грандіозних церковних святкувань, Aves Rubrae має есхатологічний тон, можливо, більш доречний сучасному світу. Це омаж Coil «Red Birds Will Fly Out Of The East And Destroy Paris In A Night» (назва відсилає до одного з апокаліптичних пророцтв Нострадамуса), вшановуючи один із найвпливовіших проєктів, чия музика сформувала ОШ у підлітковому віці.

АШОШ

17 Oct, 22:11


Сьогодні відбулася презентація вінілу Liebestod (спільна музика АШ і ОШ).

Вініл (мало того, що музика класна, так ще він дуже красивий) можна фізично придбати в Києві в просторі АБО. На схемі показуємо, де АБО розташований в арт-кластері Кудрявка (зеленим кольором).

А також: найближчі два дні (п'ятниця 18 жовтня і субота 19 жовтня) з 12:00 до 21:00 працюватиме звукова інсталяція Олексія Шмурака в колишньому цистерновому цеху. Сьогодні люди там були, їм дуже сподобалося, тому дуже раджу. Показую на схемі синім кольором, як в Кудрявці туди дістатися.

АШОШ

15 Oct, 12:28


Київ
17 жовтня старт продажу вінілу Liebestod — спільного музичного альбому АШ і ОШ. Лейбл — Kyiv Dispatch від агенції Ухо. У візуальному оформленні роботи Іллі Ісупова і Каті Лібкінд, дизайнерка Даша Подольцева.

четвер, 17 жовтня 18:30-22:00 презентація альбому і музичний сет Олексія Шмурака в просторі Або на Кудрявці. Вхід вільний, платівки показуємо і продаємо.

Де можна буде купити вініл? Замовити на сайті лейблу або фізично придбати в Або

17-19 жовтня поруч з Або, в цистерновому залі колишнього заводу на Кудрявці працюватиме квадрофонічна інсталяція Олексія, побудована на матеріалах альбому.

АШОШ

15 Oct, 09:18


Ох, Spotify, якби тільки існувала назва для музичної культури, яка існує майже два тисячоліття, характеризується розвитком складних гармонійних структур, поліфонії, нотації та різноманітних жанрів з акцентами на водночас індивідуальність, інновативність та спадкоємність...

-ОШ

АШОШ

14 Oct, 14:25


Зараз ми (АШ і ОШ) вже не робимо подкастів через життєві обставини, а що це за життєві обставини, — правильно, війна. Що робити — правильно, донатити; і ось з грошей від патронів АШОШ за 2022-23 ми 50% відсотків від кожного з нас задонатили сьогодні у фонд Musicians defend Ukraine.
✍️✍️

АШОШ

13 Oct, 14:36


Київ. 26 жовтня в суботу о 12:00 в Кіно42 Олексій Шмурак прочитає лекцію
👇
Логіка Джармуша і музика
👆

Джим Джармуш — режисер, який поєднує поп-культуру і "східне" світосприйняття. Для нього характерні відмова від класичної драматургії; герої, які не є дійовими особами в звичному значенні. Як подібні принципи можуть реалізовуватися в музиці? Композитор і лектор Олексій Шмурак через логіку Джармуша пояснить деякі приховані сторони класичної музики і експериментальні напрямки сучасної.

Порівняємо Джармуша із Шубертом, Вагнером, Сібеліусом, Мортоном Фелдменом, дроном і ембіентом. Буде цікаво. Приходьте!

АШОШ

27 Sep, 01:17


Написав лонгрід, зміст якого приблизно такий:
1. раніше я писав нотну музику
2. потім ні
3. а тепер знов пишу, зрідка
4. але в мене є критичне ставлення до практики виконання сучасної нотної музики
5. що я міг би запропонувати? що мене мотивувало б повернутися в написання нотної музики всерйоз?
ось.
власне текст

-АШ

АШОШ

19 Sep, 13:44


АШ минулого року прочитав лекцію для Стипендії Арто (українська програма для підтримки розвитку мистецтва загалом і перформативних практик зокрема). Цього року АШ зробив текстуальну версію цієї лекції. Ось вона у відкритому доступі.

Теми лекції:
- біологічні обмеження сприйняття музики
- комплементарність як головна особливість музичної техніки
- музична багатошаровість допомагає краще розуміти своє тіло
- три "кити", на яких стоїть стандартна музика: афект, аб'юз та прогресистськість
- п'ять альтернативних до стандартної музики підходів: декогерентність, дистанція до метанаративу, нова чи інша тілесність, соціальна трансгресія, неантропоморфність (до цих підходів надаю в тексті посилання на музичні приклади)

АШОШ

09 Sep, 08:57


Київ. в четвер 26 вересня о 19:00 можна відвідати концерт в Філармонії, де вперше в Україні звучатиме камерний твір Олексія Шмурака
Крокодил у ванній 2022 року.

👇
👉 квитки 👈
👆

Це буде концерт нового українського колективу — Ensemble24 — його Фейсбук, його Інстаграм

Окрім Олексія, звучатимуть Жером Комбʼє, Клара Яннотта, Бенжамін Шоєр, Панайотіс Кокорас, Карола Баукгольт

АШОШ

08 Sep, 20:54


АШ зробив онлайн-версію лекції Як змінювалися "звуки космосу"

✍️ Як модерністські композитори сформували кліше, які пізніше перейшли в кіномузику; як у 1950х почалася ера кіномузики і кінозвуку на теми космосу та наукової фантастики; як кінорежисери поступово підключали досягнення експериментальної класичної музики, розширюючи потенціал кіновисловлювання; як поступово змінювалися стандарти зображення космосу і наукової фантастики в кіно.
❗️
аналізуємо 29 фрагментів з 15 фільмів
лекція дуже цікава і насичена

👉 Ціна 200 грн, пишіть в особисті Олексію
@LyoshaShmurak

АШОШ

05 Sep, 19:16


Нарешті Олексій Шмурак з деякою затримкою через обстріли зробив-таки цю онлайн-лекцію 👇

Чи існують в музиці ритуали? Що таке інерція сприйняття, і що буде, якщо її порушувати? Як в музиці виникає умови для мислення? Як пов'язані ритуал і психіка, і як психіка втілюється в технічному ставленні до музики? Як ефективно комунікувати зі слухачем в детальній, складній, незвичній музиці?
Про це нова лекція Олексія Шмурака
Ритуал та мислення в музиці

Лекція доступна за донат від 200 грн на
✍️ цей збір ✍️
Будь ласка, як зробите донат, зробіть скріншот переказу і пришліть його в особисті повідомлення @LyoshaShmurak

АШОШ

02 Sep, 19:59


Київ, нагадуємо, що в суботу о 12 в Кіно42 Олексій Шмурак читає лекцію Як змінювалися "звуки космосу"? Інопланетяни, міжзоряні подорожі, неможливі пейзажі та дивні істоти, містичне та фантастичне, — як музика та звуки створювали те, що не звучить, а, може, і взагалі не існує?
Посилання на квитки

АШОШ

23 Aug, 15:08


АШ готується до найближчої онлайн-лекції Ритуал і мислення в музиці і вирішив написати свої думки щодо теми у невеликому тексті. Почитайте, якщо цікаво.

Якщо ця майбутня онлайн-лекція вас приваблює, — ви знаєте, що робити:
👉 посилання на збір,
донат від 200 грн,
зробіть скріншот свого переказу і пришліть в особисті,
лекція буде готова у вівторок 27 серпня

АШОШ

22 Aug, 20:04


Київ. 7 вересня субота 12:00 в KINO42 Олексій Шмурак прочитає лекцію Як змінювалися "звуки космосу"?
Історія зміни звукового і музичного втілення космосу, інопланетян, чужого, позаземного, недоступного в кіно від появи цієї теми в еру наукових проривів (початок XX сторіччя) до сьогодення. Як саунддизайн, музика і кіно створили для нас звучання того, що не звучить, а іноді і не існує насправді.
✍️Квитки👈