АПК-Інформ @apk_informua Channel on Telegram

АПК-Інформ

@apk_informua


Аналітика, Прогнози, Коментарі. Об'єктивна інформація про аграрні ринки

АПК-Інформ (Ukrainian)

АПК-Інформ - це Telegram канал, який надає об'єктивну інформацію про аграрні ринки. Тут ви знайдете аналітику, прогнози та коментарі, що допоможуть вам бути в курсі всіх подій на ринку. Наші експерти постійно вивчають тенденції, аналізують дані та діляться цінними порадами для сільськогосподарських виробників. Якщо ви цікавитеся сільським господарством і бажаєте отримувати актуальну інформацію, то канал "АПК-Інформ" - саме те, що вам потрібно. Приєднуйтесь до нашої спільноти прямо зараз та станьте експертом у галузі аграрних ринків!

АПК-Інформ

31 Dec, 12:09


В ТАС Агро завершили 2024 рік із рекордними результатами

У 2024 році TАС Агро успішно реалізувала низку стратегічних змін, які дозволили компанії суттєво підвищити ефективність своєї діяльності. Таку новину оприлюднила пресслужба компанії на своїй сторінці Facebook.

Як зазначив генеральний директор ТАС Агро Олег Заплетнюк, підприємство протягом року інвестувало близько $15 млн в оновлення технічного парку та створення якісних умов для працівників, отримало понад $22 млн чистого прибутку (Net Profit) і повністю впровадило систему Strip-Till, яка дозволила відмовитися від оранки.

Крім того, TАС Агро оптимізувала чисельність персоналу з 1878 до 1540 осіб, при цьому підвищивши середній дохід співробітників на 44%. Було стандартизовано ключові бізнес-процеси, запущено R&D службу та сервісну службу для впровадження точного землеробства, а також розпочато системну роботу з тваринництвом і елеваторним напрямком.

🔎ЧИТАТИ ДАЛІ
👉Більше новин на нашому сайті

АПК-Інформ

31 Dec, 09:56


🌱Тижневий дайджест від АПК-Інформ🌱

🌽кукурудза


📈На ринку фуражної кукурудзи на минулому тижні суттєвих цінових коригувань не постерігалось. Більшість покупців продовжували активно купувати зернову проте подальше підвищення цін вважали недоцільним. Аграрії продовжували стримувати продаж зернової, що й надалі надавало підтримку цінам. Деякі переробники мали в наявності достатні об’єми зернової для роботи у середньостроковій перспективі тому великої цікавості до закупівлі не виявляли.
▶️Ціни на фуражну кукурудзу фіксувались переважно в межах 8300-9400 грн/т СРТ.

👉Більше інформації про ціни та аналітику читайте в наших тижневих оглядах.

#дайджест #кукурудза

АПК-Інформ

31 Dec, 09:41


🌱Тижневий дайджест від АПК-Інформ🌱

🌾ячмінь


🔺Ціни на фуражний ячмінь на минулому тижні продовжували поступово зростати, що було зумовлено подальшим скороченням пропозицій зернової та активним попитом покупців. Деякі покупці продовжували працювати на раніше сформованих обсягах зернової і ціни суттєво не переглядали. Проте компанії котрим потрібно було залучити додаткові об’єми зернової продовжували поступово підвищувати ціни.
📈Так, за минулий тиждень ціни попиту на фуражний ячмінь зросли ще на 100-200 грн/т і фіксували переважно в межах 7800-9200 грн/т СРТ.

👉Більше інформації про ціни та аналітику читайте в наших тижневих оглядах.

#дайджест #ячмінь

АПК-Інформ

31 Dec, 09:30


🌱Тижневий дайджест від АПК-Інформ🌱

🌾Пшениця

📈На ринку продовольчої пшениці на минулому тижні суттєвих змін не спостерігалось. Однак нестача пропозицій якісної зернової та доволі активний попит внутрішніх споживачів продовжували надавати підтримку цінам. Ціни на фуражну пшеницю продовжували поступово зростати проте зміни здебільшого відбувались в межах раніше сформованого діапазону. Ціни переважно підвищували компанії котрим терміново потрібно було залучити додаткові об’єми зернової.
▶️Ціни на пшеницю 2 класу фіксувались найчастіше в межах 10000-10700 грн/т СРТ, ціни на фуражну пшеницю знаходились в межах 8500-9500 грн/т СРТ.

👉Більше інформації про ціни та аналітику читайте в наших тижневих оглядах.

#дайджест #пшениця

АПК-Інформ

30 Dec, 14:59


Агровиробники з прифронтових та деокупованих територій України отримали допомогу від держави - Коваль

Українським агровиробникам, які працюють на прифронтових та деокупованих територіях, надійшли виплати від держави. Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль, повідомила 30 грудня пресслужба Мінагрополітики.

Зокрема, понад 3,1 тис. фермерських господарств та інших виробників сільгосппродукції, які обробляють до 120 га на деокупованих територіях, отримали по 8 тис. грн за гектар безповоротної допомоги. Загалом на це спрямовано 795,75 млн грн. Йдеться про аграріїв з окремих районів Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Київської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської та Чернігівської областей.

🔎ЧИТАТИ ДАЛІ
👉Більше новин на нашому сайті

АПК-Інформ

30 Dec, 14:24


Оренда зерновозів Укрзалізниці в січні здешевшає

Ставка оренди вагонів-зерновозів, які належать філії «Центр транспортної логістики» АТ «Укрзалізниця», з 1 січня 2025 р. знизиться до 1150 грн/добу (без ПДВ) порівняно з 1350 грн/добу в грудні п.р. Про це повідомляється на сайті компанії.

Також на 200 грн знизиться ставка за використання цистерн для перевезення харчових продуктів - з 600 до 400 грн/добу.

Ставка за використання вагонів для перевезення борошна умовного типу 972 в січні залишиться незмінною і становитиме 1750 грн/добу.

Водночас ставка оренди пів вагона в наступному місяці підвищиться до 1250 грн/добу, тоді як у грудні вона становить 1150 грн/добу.

👉Більше новин на нашому сайті

АПК-Інформ

30 Dec, 12:06


В грудні Україна експортувала більше 3 млн тонн зерна

Станом на 30 грудня Україна з початку 2024/25 МР експортувала 21,507 млн тонн зернових і зернобобових культур, з яких 3,142 млн тонн було відвантажено поточного місяця. Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики з посиланням на оперативні дані Державної митної служби України.

При цьому уточнюється, що станом на 29 грудня минулого року загальний показник відвантажень становив 17,932 млн тонн, у т.ч. в грудні – 4,836 млн тонн.

У розрізі культур із початку поточного сезону було експортовано:

- пшениці – 9,694 млн тонн (у грудні – 700 тис. тонн);
- ячменю – 1,968 млн тонн (106 тис. тонн);
- жита – 10,8 тис. тонн (0);
- кукурудзи – 9,519 млн тонн (2,31 млн тонн).

Загальний експорт українського борошна з початку сезону станом на 30 грудня оцінюється в 37,2 тис. тонн (у грудні – 5,5 тис. тонн), у т.ч. пшеничного – 34,1 тис. тонн (5,1 тис. тонн).

👉Більше новин на нашому сайті

АПК-Інформ

30 Dec, 11:24


Китай розширює механізми фінансової підтримки сільського господарства

Уряд Китаю заявив про розширення механізмів фінансової підтримки виробництва ключових сільськогосподарських продуктів, включаючи зерно, повідомляє Reuters.

Зокрема, відповідно до спільної заяви центрального банку, міністерства сільського господарства та фінансового регулятора, уряд пообіцяв посилити механізми повторного кредитування та переобліку, а також коефіцієнт обов’язкових резервів для підтримки сільського господарства та малого бізнесу. Уряд також планує розширити кредити та позики під заставу для сільськогосподарських виробників, а також зміцнити систему страхування, зокрема для посівної зернових.

Крім того, обіцяно посилити підтримку великих сільськогосподарських дослідницьких проєктів і провідних фірм.

🔎ЧИТАТИ ДАЛІ
👉Більше новин на нашому сайті

АПК-Інформ

30 Dec, 10:05


🌱Тижневий дайджест від АПК-Інформ🌱

🌿Ріпак


➡️ На внутрішньому ринку ріпаку ціни минулого тижня продовжували зростати, що було обумовлено досить високим попитом з боку експортно-орієнтованих компаній та високою конкуренцією за обсяги олійної, що залишились всередині країни.
📈Протягом тижня ціни зросли майже до 23500-24650 грн/т EXW, що також було обумовлено коливаннями на валютному ринку та падінням курсу гривні до долару.
🌿Попит на ріпак з боку переробних підприємств був досить слабким, але все ще залишався.

👉Більше інформації про ціни та аналітику читайте в наших тижневих оглядах.
#дайджест #ріпак

АПК-Інформ

22 Nov, 14:27


В Україні продовжує дорожчати фуражний ячмінь - АПК-Інформ

За даними ІА «АПК-Інформ», на поточному тижні в Україні зберігається підвищувальна цінова динаміка в секторі фуражного ячменю.

Підтримку цінам надає скорочення пропозицій ячменю на ринку та відповідна динаміка на експортному ринку даної культури.

Так, станом на 22 листопада ціни на фуражний ячмінь фіксуються переважно в межах 7400-8600 грн/т СРТ, що вище показників кінця минулого тижня на 100-200 грн/т.

👉Більше новин на нашому

АПК-Інформ

22 Nov, 13:53


У 2024 році РФ у 3,4 раза збільшила поставки пшениці до Китаю

За перші 10 місяців 2024 р. Китай імпортував російської пшениці на $84,2 млн, що в 3,4 рази більше, ніж за аналогічний період роком раніше (на $24,8 млн), повідомляє Інтерфакс з посиланням дані Державного митного управління КНР.

При цьому в жовтні поставки російської зернової в річному вираженні трохи знизилися - до $9,4 млн з $9,9 млн. Тим не менш, РФ вдалося зберегти третю позицію серед найбільших постачальників пшениці на китайський ринок після Канади ($37,9 млн) та Казахстану ($10,4 млн). Загалом минулого місяця Китай купував пшеницю у шести країнах.

Найбільшим постачальником пшениці у КНР за підсумками 10 місяців п.р. є Австралія – на $1,077 млрд.

👉Більше новин на нашому

АПК-Інформ

22 Nov, 12:40


У Франції підходить до завершення сівба м’якої пшениці і ячменю

За даними моніторингу FranceAgriMer, у Франції підходить до завершення сівба озимої м’якої пшениці і ячменю. Так, станом на 18 листопада посівна озимої м’якої пшениці в країні була виконана на 90%, що перевищує як середній показник минулого року (73%), так і останніх 5 років (87%).

Щодо ячменю, то ним на вказану дату було засіяно 96% площ, що також вище, ніж минулоріч (85%) та в середньому за 5 років (93%).

Також зазначається, що наразі в хорошому та дуже хорошому стані знаходиться 88% посівів м’якої пшениці та 84% посівів ячменю.

Крім того, твердою озимою пшеницею у Франції вже засіяно 52% площ від плану. Це також більше, ніж у 2023 р. (19%) та в середньому за 5 років (42%).

👉Більше новин на нашому

АПК-Інформ

22 Nov, 12:02


Експорт українського зерна у 2024/25 МР перевищив 17 млн тонн

Станом на 22 листопада Україна з початку 2024/25 МР експортувала 17,203 млн тонн зернових і зернобобових культур, з яких 2,804 млн тонн було відвантажено поточного місяця. Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики з посиланням на оперативні дані Державної митної служби України.

При цьому уточнюється, що станом на аналогічну дату минулого року загальний показник відвантажень становив 12,033 млн тонн, у т.ч. в листопаді – 2,793 млн тонн.

У розрізі культур із початку поточного сезону було експортовано:

- пшениці – 8,619 млн тонн (у листопаді – 878 тис. тонн);
- ячменю – 1,809 млн тонн (110 тис. тонн);
- жита – 10,8 тис. тонн (0,2 тис. тонн);
- кукурудзи – 6,47 млн тонн (1,789 млн тонн).

Загальний експорт українського борошна з початку сезону станом на 22 листопада оцінюється у 29,8 тис. тонн (у листопаді – 4,2 тис. тонн), у т.ч. пшеничного – 27,1 тис. тонн (3,7 тис. тонн).

👉Більше новин на нашому

АПК-Інформ

22 Nov, 11:34


Іран законтрактував російський та казахстанський ячмінь

Державне агентство Ірану з імпорту кормів для тваринництва (SLAL) за результатами проведеного тендера закупило 60 тис. тонн фуражного ячменю походженням із РФ та Казахстану. Закуплений обсяг зернової становить 50% від запланованого, повідомляє Зерно он-лайн із посиланням на інформацію Reuters.

Як уточнюється, постачання законтрактованого ячменю має бути здійснене в грудні 2024-січні 2025 р. невеликими судновими партіями з портів Каспійського моря.

Ціна закупівлі зернової не розголошується. За інформацією трейдерів, Іран пропонує провести оплату за закуплене зерно через банки Туреччини та Іраку.

👉Більше новин на нашому

АПК-Інформ

22 Nov, 10:52


Для відновлення та подальшого розвитку АПК України протягом наступних 10 років необхідно $56 млрд інвестицій

Попри вагомий потенціал, український агропромисловий сектор зазнав значних збитків внаслідок війни, які наразі оцінюються у $80 млрд, з яких понад 65% втрат припадає на області, що постраждали від бойових дій. Для відновлення та подальшого розвитку галузі протягом наступного десятиліття необхідно залучити інвестиції в обсязі $56 млрд. Про це йдеться в аналітичному дослідженні Урядового офісу із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest, яке висвітлює інвестиційні можливості агропереробного сектору України.

Як зазначається в повідомленні офісу, основною метою дослідження було стимулювання інвестиційного інтересу до агропереробного сектору України, який демонструє значні можливості для розвитку та економічного зростання.

🔎ЧИТАТИ ДАЛІ
👉Більше новин на нашому

АПК-Інформ

22 Nov, 08:56


Україна зібрала рекордний врожай сої

Згідно з оперативними даними Мінагрополітики, станом на 14 листопада зернові та зернобобові культури в Україні було зібрано із загальної площі 10,772 млн га, що становить 97% від запланованої площі (11,068 млн га). Валовий збір зерна оцінюється в 53,373 млн тонн при середній урожайності 49,5 ц/га.

При цьому, станом на 23 листопада минулого року з 10,235 млн га (94% від прогнозу) було зібрано 55,053 млн тонн зернових і зернобобових культур. Середня врожайність на вказану дату оцінювалася в 53,8 ц/га.

Наразі триває завершальна стадія збирання пізніх зернових культур, зокрема:

🔸кукурудзи – 23,623 млн тонн з 3,69 млн га (94% від запланованого) при врожайності 64 ц/га;
🔸гречки – 131,7 тис. тонн з 88,1 тис. га (99%) при врожайності 15 ц/га;
🔸проса – 161,33 тис. тонн з 88,2 тис. га (97%) при врожайності 18,3 ц/га.

Зазначимо, що врожай сої в Україні вперше досяг позначки 6 млн тонн.

🔎ЧИТАТИ ДАЛІ
👉Більше новин на нашому

АПК-Інформ

22 Nov, 08:48


Аграрії Бразилії мають намір розширити площі використання пестицидів

Законодавча влада бразильського штату Мату-Гросу розглядає законопроєкт про різке скорочення буферних зон, призначених для обмеження впливу пестицидів на населення, повідомляє Human Rights Watch.

Зазначається, що наразі аграрії Мату-Гросу використовують пестициди в межах 300 метрів від населених пунктів та їхніх джерел води для наземного обприскування та 500 метрів - для повітряного обприскування. Застосування пестицидів ближче вказаних показників є незаконним. Очікується, що законопроєкт № 1833/2023 зменшить цю відстань до 90 метрів для великих фермерських господарств і до 25 метрів - для середніх, а також повністю скасує для малих.

Місцеві активісти також глибоко стурбовані швидким просуванням законопроєкту без відповідних консультацій, у тому числі з експертами з охорони здоров’я.

🔎ЧИТАТИ ДАЛІ
👉Більше новин на нашому

АПК-Інформ

21 Nov, 14:06


В 2025 році українські аграрії повернуться до вирощування кукурудзи - Висоцький

Українські аграрії в 2025 р. збільшать площі сівби кукурудзи, що буде зумовлено ціновою кон’юнктурою. Таке припущення в інтерв’ю Reuters висловив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Він зауважив, що Україна є традиційним виробником і експортером кукурудзи, але труднощі з експортом змусили аграріїв різко скоротити посівні площі - до 3,9 млн га в 2024 р. з 5,5 млн га в 2021 р.

При цьому в п.р. фермери також збільшили посівні площі сої, очікуючи більше прибутку від високих цін на олійну, піднявши виробництво сої в країні до історичного максимуму в 6 млн тонн.

🔎ЧИТАТИ ДАЛІ
👉Більше новин на нашому

АПК-Інформ

21 Nov, 13:33


Податок на експорт сирої пальмової олії з Малайзії у грудні становитиме 10%

За даними Malaysian Palm Oil Board, Малайзія встановить податок на експорт сирої пальмової олії у грудні на рівні 10%.

В той же час референтну ціну на продукт наступного місяця буде підвищено до 4471 рингіта/т проти встановленої в листопаді 3949 рингітів/т.

Нагадаємо, що експортне мито на сиру пальмову олію в Малайзії на рівні 3% починає діяти при ціні в діапазоні від 2250 до 2400 рингітів/т. Максимальна ставка податку встановлюється на рівні 10%, якщо ціни перевищують 4050 рингітів/т.

👉Більше новин на нашому

АПК-Інформ

21 Nov, 12:21


Посівна сої в Бразилії вступає у фінальну фазу

За даними моніторингу Conab, в Бразилії станом на 17 листопада соєю було засіяно 73,8% від запланованої площі 47,3 млн га (+7,7% за тиждень).

Експерти зазначають, що посівна олійної вже повністю завершена в штаті Мату-Гросу. У штаті Парана засіяно 96% запланованих площ.

Зазначимо, що станом на аналогічну дату минулого року соєю в Бразилії було засіяно 65,4% запланованих площ.

👉Більше новин на нашому

АПК-Інформ

20 Nov, 15:11


За півтора тижня ячмінь у портах України здорожчав на 2-3% – АПК-Інформ

За даними ІА «АПК-Інформ», з початку минулого тижня на експортному ринку України зберігається підвищення закупівельних цін у секторі фуражного ячменю.

Спостерігався високий попит на дану культуру, тому для покриття позицій за укладеними угодами експортери були готові давати премію за обсяг та якісні показники, що разом з обмеженою пропозицією від аграріїв надало підтримку цінам.

Так, у портах Великої Одеси та Дунаю ціни попиту на фуражний ячмінь підвищились на 3-5 (або 2-3%) USD/т і станом на 20 листопада 2024 р. озвучуються в межах 184-191 та 185-192 USD/т CPT-порт, Одеса та Дунай відповідно, порівняно з початком минулого тижня.

👉Більше новин на нашому

АПК-Інформ

20 Nov, 13:53


Урожай канадської пшениці у 2024 році перевищив 34 млн тонн

У поточному році валовий збір пшениці в Канаді становив 34,293 млн тонн, що на 4% більше, ніж торік, і на 8% вище за середньоп'ятирічний показник. При цьому врожай м'якої зернової становив 28,26 млн тонн, твердої – 6,033 млн тонн, повідомляє Зерно он-лайн із посиланням на дані Канадського урядового комітету.

Також зазначається, що, за даними Cereals Canada, вміст білка в канадській пшениці п.р. середній або вище за середній. Усі класи пшениці мають гарну натурну вагу та борошномельні якості.

За прогнозами комітету, експорт пшениці з Канади у 2024/25 МР може становити 25,4 млн тонн, у т.ч. м'якої – 20,6 млн тонн, твердої – 4,8 млн тонн.

👉Більше новин на нашому

АПК-Інформ

20 Nov, 12:17


Алжир законтрактував на тендері південноамериканську кукурудзу

За даними операторів ринку, державне агентство Алжиру ONAB в межах міжнародного тендера придбало фуражну кукурудзу невідомого обсягу походженням з Аргентини та/або Бразилії.

Припускається, що імпортер придбав принаймні одну партію зернової обсягом до 40 тис. тонн. Нагадаємо, що Алжир відкривав тендер з метою придбати щонайменше 240 тис. тонн.

За умовами тендера, поставка кукурудзи імпортеру має відбутися в період з 1 по 15 грудня.

👉Більше новин на нашому

АПК-Інформ

20 Nov, 11:39


Обсяг експорту української пшениці у 2024/25 МР майже на 3 млн тонн перевищує минулорічний

За оперативними даними Державної митної служби, станом на 20 листопада з початку 2024/25 МР Україна експортувала 16,803 млн тонн зернових і зернобобових культур, з яких 2,404 млн тонн було відвантажено в листопаді, повідомила пресслужба Мінагрополітики України.

При цьому станом на 22 листопада минулого року загальний показник відвантажень становив 12,033 млн тонн, у т.ч. в листопаді – 2,793 млн тонн.

Як уточнюється, показники експорту всіх основних культур помітно вищі за торішні. Так, з початку поточного сезону експортовано:

- пшениці – 8,391 млн тонн (у 2023/24 МР – 5,484 млн тонн);
- ячменю – 1,765 млн тонн (860 тис. тонн);
- жита – 10,8 тис. тонн (0,9 тис. тонн)
- кукурудзи – 6,349 млн тонн (5,559 млн тонн)

Загальний експорт українського борошна з початку сезону станом на 20 листопада оцінюється у 29,6 тис. тонн (у 2023/24 МР – 47,6 тис. тонн), у т.ч. пшеничного – 26,9 тис. тонн (45,5 тис. тонн).

👉Більше новин

АПК-Інформ

20 Nov, 11:02


Обсяг переробки сої в США в жовтні сягнув рекорду - NOPA

За даними NOPA, в жовтні обсяг переробки сої в США сягнув рекордних 5,44 млн тонн, на 0,6 млн тонн перевищивши результат попереднього місяця (+5% до рівня в жовтні 2023 р.).

Запаси соєвої олії в країні протягом місяця збільшились із мінімуму останніх 10 років, який було зафіксовано в кінці вересня (484 тис. тонн), до 680-690 тис. тонн (+2% до рівня роком раніше).

Таким чином, від початку 2024/25 МР обсяг переробки сої сягнув нового максимуму – 10,8 млн тонн (+5% до рівня у вересні-жовтні 2023/24 МР).

👉Більше новин на нашому

АПК-Інформ

20 Nov, 10:05


Очільник Мінагрополітики деталізував напрямки держпідтримки АПК України у 2025 році

У законі «Про державний бюджет України на 2025 рік» закладено понад 6 млрд грн на підтримку аграрної сфери. Цю інформацію підтвердив міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль, коментуючи прийняття Верховною Радою в цілому відповідного законопроєкту.

«1 млрд грн - на розвиток тваринництва та агропереробної галузі. Це кошти, які надійдуть до Держбюджету із проєкту «Земельний банк» від аукціонів з оренди державних сільськогосподарських земель. Відбілення ринку землі стало переломним фактором для підтримки агросектору. Також у Держбюджеті передбачено 4,726 млрд грн на виплату дотацій на гектар сільгоспвиробникам та на утримання корів, овець та кіз», - зазначив В. Коваль.

Крім того, за його словами, 200 млн грн заплановані на відновлення та будівництво меліоративних систем.

🔎ЧИТАТИ ДАЛІ
👉Більше новин на нашому

АПК-Інформ

20 Nov, 09:52


Аграрії Бразилії в жовтні активізували продаж сої та кукурудзи

Згідно з даними Safras&Mercado, в жовтні та перших числах листопада в Бразилії аграрії активними темпами реалізовували врожай соєвих бобів та кукурудзи завдяки дуже високим ринковим цінам.

Зокрема станом на 8 листопада продаж сої врожаю-2023/24 становить 92,6% від прогнозованого виробництва 152,3 млн тонн (для порівняння: на 4 жовтня - 87,7%) порівняно з продажем старого врожаю за останні 5 років 92,9%. Продаж олійної врожаю-2024/25 оцінюється у 28,2% від очікуваних 171,8 млн тонн (на початок жовтня – 24,8%), тоді як форвардний продаж за останні 5 років за цей період становить 33%. Експерти очікують збереження тенденції до стабільних цін на сою до грудня.

Що стосується кукурудзи, то станом на 8 листопада продаж зернової врожаю-2024/25 становить 28,2% від планованих 171,8 млн тонн (на початку жовтня показник становив 24,8%) порівняно з 33% на аналогічну дату за останні 5 років.

👉Більше новин на нашому

АПК-Інформ

20 Nov, 08:40


Держпродспоживслужба України сформувала Переліки експортерів ячменю, кукурудзи та сої до Китаю

Держпродспоживслужба України сформувала Переліки осіб, що планують експорт ячменю, кукурудзи та сої до КНР та Переліки місць зберігання, з яких планується експорт вказаних культур. Про це повідомила пресслужба відомства.

Як пояснюється, вказані дії було зроблено з метою забезпечення виконання вимог Протоколів фітосанітарних та інспекційних вимог щодо експорту ячменю, кукурудзи та сої з України до Китаю між Міністерством аграрної політики та продовольства України та Генеральною адміністрацією нагляду за якістю, інспекції та карантину КНР.

Вищевказані переліки оприлюднені на офіційному вебпорталі Держпродспоживслужби в розділі «Фітосанітарія, контроль у сфері насінництва та розсадництва» – «Фітосанітарні вимоги країн» – «Фітосанітарні вимоги Китайської Народної Республіки».

🔎ЧИТАТИ ДАЛІ
👉Більше новин на нашому

АПК-Інформ

15 Nov, 15:10


ВАР просить заборонити на період воєнного стану примусові стягнення заборгованості з українських аграріїв

Всеукраїнська Аграрна Рада просить Верховну Раду України підтримати законопроект, який має на меті запровадити особливі умови кредитування та лізингу для аграріїв у період воєнного стану. Про цей йдеться в зверненні асоціації до голови ВРУ Руслана Стефанчука, повідомила пресслужба ВАР.

У зверненні підкреслюється, що через бойові дії та тимчасову окупацію багато українських аграріїв втратили можливість «нормального ведення своєї господарської діяльності». Особливо постраждали підприємці, які до війни працювали на територіях, що нині перебувають під окупацією або стали зоною активних бойових дій. Внаслідок цього вони не можуть вчасно виконувати свої кредитні зобов’язання перед банками.

ВАР наголошує, що на тлі такої складної ситуації «непоодинокі випадки застосування в повній мірі комерційними банками до таких аграріїв механізмів примусового стягнення заборгованості».

🔎ЧИТАТИ ДАЛІ
👉Більше новин

АПК-Інформ

15 Nov, 14:00


В Україні спостерігається зниження цін на фуражну кукурудзу - АПК-Інформ

За даними ІА «АПК-Інформ», поточного тижня в Україні спостерігається знижувальна цінова динаміка в секторі фуражної кукурудзи.

Дана ситуація зумовлена відповідною тенденцією на експортному ринку та майже завершальною стадією збиральної кампанії пізніх культур.

🔎ЧИТАТИ ДАЛІ
👉Більше новин на нашому

АПК-Інформ

15 Nov, 13:20


Канада у 2024/25 МР суттєво збільшила експорт олійних культур

Згідно з оцінками Canadian Grain Commission, станом на 10 листопада Канада від початку 2024/25 МР експортувала 5,48 млн тонн м’якої пшениці, що трохи поступається показнику на відповідну дату попереднього сезону (5,51 млн тонн).

Водночас відвантаження пшениці дурум у поточному сезоні помітно збільшилися порівняно з минулорічним рівнем – 1,02 млн тонн проти 717 тис. тонн. Експорт канадського ячменю також збільшився – до 654 (592) тис. тонн.

Також відзначається суттєве збільшення відвантажень олійних культур: каноли – до 3,37 (1,65) млн тонн та сої – до 1,48 млн тонн (сезоном раніше 867 тис. тонн).

Загальний експорт Канадою зернових, зернобобових та олійних культур за перші 14 тижнів сезону-2024/25 оцінюється в 14,29 млн тонн, що на 29% більше, ніж минулоріч (11,1 млн тонн).

👉Більше новин на нашому

АПК-Інформ

15 Nov, 10:59


Алжир здійснить повторну спробу закупити кукурудзу

За даними операторів ринку, державне зернове агентство Алжиру ONAB оголосило про проведення 15 листопада міжнародного тендера на закупівлю від 240 тис. тонн фуражної кукурудзи.

За умовами тендера, зернова має бути походженням з Південної Америки (Бразилія або Аргентина). Її поставка імпортеру має відбутися 1-15 грудня 2024 р.

Також уточнюється, що на тендері на закупівлю аналогічного обсягу кукурудзи, який відбувся 13 листопада, імпортер не законтрактував зернову. Раніше припускалося, що ONAB міг придбати близько 80 тис. тонн кукурудзи походженням з Аргентини чи Бразилії.

👉Більше новин на нашому

АПК-Інформ

15 Nov, 10:30


Експорт українського зерна в 2024/25 МР більш ніж на 5 млн тонн перевищує минулорічний

За оперативними даними Державної митної служби, станом на 15 листопада з початку 2024/25 МР Україна експортувала 16,255 млн тонн зернових і зернобобових культур, з яких 1,856 млн тонн було відвантажено в листопаді, повідомила пресслужба Мінагрополітики України.

При цьому станом на аналогічну дату минулого року загальний показник відвантажень оцінювався в 10,968 млн тонн, у т.ч. в листопаді – 1,728 млн тонн.

Як уточнюється, показники експорту всіх основних культур помітно вищі за торішні. Так, з початку поточного сезону експортовано:

- пшениці – 8,289 млн тонн (у 2023/24 МР – 5,225 млн тонн);
- ячменю – 1,737 млн тонн (749 тис. тонн);
- жита – 10,7 тис. тонн (0,9 тис. тонн);
- кукурудзи – 5,945 млн тонн (4,865 млн тонн).

🔎ЧИТАТИ ДАЛІ
👉Більше новин на нашому

АПК-Інформ

15 Nov, 09:05


В Україні зібрано більше 22 млн тонн кукурудзи та майже 10 млн тонн насіння соняшника

Згідно з оперативними даними Мінагрополітики, станом на 14 листопада зернові та зернобобові культури в Україні було зібрано із загальної площі 10,643 млн га, що становить 96% від запланованої площі (11,116 млн га). Валовий збір зерна оцінюється в 49,938 млн тонн при середній урожайності 48 ц/га.

При цьому станом на 15 листопада минулого року з 10,1 млн га (93% від прогнозу) було зібрано 53,78 млн тонн зернових і зернобобових культур. Середня врожайність на вказану дату оцінювалася в 53,2 ц/га.

Наразі триває завершальна стадія збирання пізніх зернових культур, зокрема:

🔸кукурудзи – 22,348 млн тонн з 3,56 млн га (88% від запланованого) при врожайності 62,7 ц/га;
🔸гречки – 127,2 тис. тонн з 87,8 тис. га (99%) при врожайності 14,5 ц/га;
🔸проса – 161,03 тис. тонн з 88,1 тис. га (93%) при врожайності 18,3 ц/га.

🔎ЧИТАТИ ДАЛІ
👉Більше новин на нашому

АПК-Інформ

15 Nov, 08:40


Аналітики FranceAgriMer знизили прогноз експорту пшениці з Франції у 2024/25 МР

Аналітики FranceAgriMer знизили прогноз експорту пшениці з Франції за межі ЄС у 2024/25 МР до 9,89 млн тонн з попередньо очікуваних 10,03 млн тонн.

Таким чином очікується, що поставки французької пшениці скоротяться на 40% за рік від експортованих у 2023/24 МР 16,6 млн тонн після одного з найгірших урожаїв у країні за 40 років.

👉Більше новин на нашому

АПК-Інформ

15 Nov, 08:33


Пакистан суттєво збільшив імпорт казахстанського вівса на старті нового сезону

У вересні 2024 р. загальний обсяг експорту вівса з Казахстану становив 4,701 тис. тонн, що у 2,7 раза перевищує показник серпня 2024 р. та в 3,9 раза більше, ніж було експортовано у вересні 2023 р. Крім того, вересневий обсяг експорту вже становить майже третину всього експорту цієї культури за 2023 р. Про це повідомляє АПК-Інформ із посиланням на дані офіційної статистики.

Активний приріст експорту вівса та інших зернових культур з Казахстану спостерігається на тлі приросту валового збору зернових у поточному сезоні, а також завдяки активній торговельній політиці Казахстану, спрямованій на розширення зовнішніх поставок зернових, особливо до країн Центральної та Південної Азії, в умовах обмежених можливостей інших провідних експортерів у цьому регіоні.

🔎ЧИТАТИ ДАЛІ
👉Більше новин на нашому

АПК-Інформ

15 Nov, 08:20


Господарства НІБУЛОНу вчасно завершили сівбу озимих

Господарства ТОВ «СП «НІБУЛОН» завершили посівну кампанію озимих культур в усіх регіонах України, встигнувши до перших холодів, повідомляє пресслужба компанії.

Як уточнюється, всього було посіяно 8,6 тис. га озимої пшениці та 7,5 тис. га озимого ріпаку, більша частина з яких у Миколаївській області.

Згідно зі стратегією розвитку аграрного напряму, цього року площу сівби ріпаку було збільшено майже втричі, тоді як озимої пшениці менше на 20% порівняно з попереднім роком. Розширення площ під посіви ріпаку зумовлене високою рентабельністю цієї культури, що робить її економічно привабливою навіть в умовах мінливого клімату.

🔎ЧИТАТИ ДАЛІ
👉Більше новин на нашому

АПК-Інформ

15 Nov, 07:44


Казахстан визначає майбутнє залізничної галузі: визначені основні проєкти до 2029 року

Влітку поточного року Міністерство транспорту Республіки Казахстан представило Концепцію розвитку залізничного транспорту до 2029 року. Вона включає модернізацію інфраструктури, підтримку приватних перевізників та нові транзитні можливості для підвищення ефективності мережі. План передбачає доступ приватних перевізників до інфраструктури у 2027 році та створення окремої юридичної особи для Національного оператора інфраструктури.

Основними напрямами інфраструктурного розвитку стануть великі проєкти, спрямовані на посилення міжнародного транзитного потенціалу Казахстану, включно з будівництвом інших шляхів на маршрутах "Достик – Мойинти", "Бахти – Аягоз" та обходу вузла Алмати.

Ці та інші теми будуть обговорюватися в межах KAZAKH GRAIN & LOGISTIC FORUM 2024, який відбудеться 5-6 грудня в Астані (готель Rixos President Astana).

🔎ЧИТАТИ ДАЛІ

📋Програма KAZAKH GRAIN & LOGISTIC FORUM 2024

❗️Поспішайте зареєструватися!

АПК-Інформ

14 Nov, 15:28


Conab прогнозує врожай сільгоспкультур у Бразилії у 2024/25 МР на рівні 320 млн тонн

Аналітики Conab очікують загальний урожай сільгоспкультур у Бразилії у 2024/25 МР на рівні 322,53 млн тонн, що на 8,2% перевищує рівень попереднього сезону завдяки розширенню посівної площі до 81,4 млн тонн (79,9 млн тонн – у 2023/24 МР) і збільшенню рівня врожайності на 6,3% за рік, до 3,96 т/га.

Зокрема прогноз урожаю сої озвучено на рівні 166,14 млн тонн, що планується зібрати із 47,36 млн га (+2,6% за рік). Погодні умови сприяють проведенню польових робіт, посівна виконана на 66,1% запланованих площ. Експорт сої залишився на високому рівні, склавши 94,2 млн тонн у період із січня по жовтень 2024 р., що спонукало аналітиків Conab переглянути прогноз експорту бразильської сої врожаю-2023/24 з очікуваних раніше 92,43 млн тонн до 98 млн тонн.

Посівна площа кукурудзи в країні очікується залишитись стабільно на рівні 21 млн га, з яких аграрії можуть зібрати 119,8 млн тонн.

🔎ЧИТАТИ ДАЛІ
👉Більше новин на нашому

АПК-Інформ

14 Nov, 14:22


EBA та Держпродспоживслужба України посилять співпрацю у сфері харчової безпеки

Європейська Бізнес Асоціація та Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів підписали Меморандум про співпрацю та взаємодію. Про це 14 листопада повідомила пресслужба ЄБА.

Як уточнюється, підписаний документ передбачає налагодження двостороннього співробітництва між державою та бізнесом для вирішення актуальних питань у сфері харчової безпеки.

Так, основними напрямами співпраці будуть діагностика та розв’язання актуальних проблем у сфері безпеки харчових продуктів, проведення та інформаційна підтримка тематичних заходів.

🔎ЧИТАТИ ДАЛІ
👉Більше новин на нашому

АПК-Інформ

11 Nov, 14:57


В Україні розпочав роботу новий Реєстр зберігання зерна

З 11 листопада в Україні впроваджено інформаційно-комунікаційну систему «Основний реєстр складських документів на зерно та зерна, прийнятого на зберігання, і реєстр зернового складу». Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики.

Як зазначається в повідомленні, переваги впровадження Реєстру складських документів на зерно є такими:

🔸розміщення Реєстру на Єдиній платформі реєстрів державних органів на Дія.Engine;
🔹реалізована можливість керування бланками в частині їх переміщення між складами;
🔸доступ елеваторів до роботи з Реєстром через веббраузер Управління доступом користувачів реалізовано безпосередньо в системі та доступно керівнику елеватора;
🔸наявність АPI-інтерфейсу для інформаційного обміну з обліковими системами зернових складів;
🔹використання електронного цифрового підпису для авторизації користувачів;
🔸реалізовані робочі кабінети для банківських установ;...

🔎ЧИТАТИ ДАЛІ
👉Більше новин на нашому

АПК-Інформ

11 Nov, 14:48


Бангладеш оголосив тендер на імпорт пшениці

За даними операторів ринку, державний покупець зерна Бангладеш оголосив міжнародний тендер на закупівлю 50 тис. тонн продовольчої пшениці довільного походження, крім Ізраїлю.

Кінцевий термін подання цінових пропозицій встановлено до 25 листопада. Відвантаження вимагається через 40 днів після дати підписання контракту у два порти: Чаттограм і Монгла.

Нагадаємо, що в останні тижні Бангладеш був активним у імпорті пшениці та рису після того, як повені в країні знищили приблизно 1,1 млн тонн рису. Попередній тендер 7 листопада на закупівлю 50 тис. тонн пшениці був закритий, цінові пропозиції все ще розглядаються і про закупівлю ще не повідомлялося.

👉Більше новин на нашому

АПК-Інформ

11 Nov, 14:22


Аналітики USDA очікують на суттєве збільшення виробництва пшениці в Казахстані у 2024/25 МР

Аналітики USDA у листопадовому прогнозі підвищили прогноз виробництва пшениці в Казахстані на 2 млн тонн з озвучених минулого місяця показника – до 18 млн тонн (12,1 млн тонн – у 2023/24 МР), що є третім за величиною врожаєм для країни, з лишком компенсуючи скорочення в Аргентині, для якої прогноз знижено до 17,5 (-0,5) млн тонн, Бразилії – до 8,5 (-0,5) млн тонн, РФ – до 81,5 (-0,5) млн тонн та ЄС – до 122,6 (-0,4) млн тонн.

Загальний прогноз світового виробництва пшениці переглянуто за місяць з 794,08 млн тонн до 794,73 млн тонн (у 2023/24 МР – 790,4 млн тонн).

Водночас експерти знизили прогноз світового експорту пшениці у 2024/25 МР – з озвучених минулого місяця 215,82 млн тонн до 214,67 млн тонн через скорочення експорту Туреччини та Казахстану (на 0,5 млн тонн, до 10 млн тонн).

🔎ЧИТАТИ ДАЛІ
👉Більше новин на нашому

АПК-Інформ

11 Nov, 12:57


🌱Тижневий дайджест від АПК-Інформ🌱

🌿Ріпак


📈 На внутрішньому ринку ріпаку зберігалася помірна підвищувальна цінова динаміка, що було обумовлене зростанням цін на експортному напрямку даної культури, а також підвищенням вартості рослинних олій.
🌿Так, на експортному ринку ріпаку минулого тижня ціни оновили максимум за багаторічний період. Подальшому зростанню цін сприяло підвищення вартості нафти та рослинних олій у світі.
Попит з боку європейських переробних підприємств теж залишався високим, що підтримувало ціни, однак, темпи торгівлі українським ріпаком знижувалися, що традиційно для цього періоду, а вдвантаження відбувалися в основному за раніше укладеними контрактами.

👉Більше інформації про ціни та аналітику читайте в наших тижневих оглядах.
#дайджест #ріпак

АПК-Інформ

11 Nov, 12:53


🌱Тижневий дайджест від АПК-Інформ🌱

🌱Соя

📉Минулого тижня сезонне насичення ринку соєю, досить низькі ціни на соєвий шрот та відсутність підтримки з боку експортного напрямку стали причинами "просідання" цін всередині країни.
Переробники сповіщали про наявність певних запасів та не поспішали з закупівлею сировини, як правило, знижуючи ціни на 100-400 грн/т.
📊На експортному ринку соєвих бобів протягом тижня суттєвих цінових коригувань не спостерігалося перед виходуом чергового звіту USDA, в якому очікувалося на коригування світового виробництва сої.

👉Більше інформації про ціни та аналітику читайте в наших тижневих оглядах.
#дайджест #соя

АПК-Інформ

11 Nov, 12:50


🌱Тижневий дайджест від АПК-Інформ🌱

🌻Соняшник


🔺За підсумками минулого тижня ціни на соняшник знову зросли.
При цьому ціновий діапазон на ринку був дуже широким - від 25000 до 27500 грн/т СРТ, що обумовлено активністю закупівлі та кількістю пропозиції сировини в регіоні.
🌻Так, ряд компаній сповіщав про досить непогане надходження олійної, тоді як деякі невеликі підприємства призупиняли роботу до поліпшення цінової кон'юнктури на ринку.
Варто зазначити, що ціни на соняшникову олію на внутрішньому ринку продовжували зростати у відповідності до динаміки експортного напрямку, в той час як ціни на соняшниковий шрот продовжували падати і досить суттєво.
🌻Переробники, намагаючись балансувати в такій ситуації, в деяких випадках відмовлялися від реалізації шроту на внутрішньому ринку, тоді як на олію називали досить високі ціни пропозиції, залишаючи місце торгу.


👉Більше інформації про ціни та аналітику читайте в наших тижневих оглядах.
#дайджест #соняшник

АПК-Інформ

11 Nov, 11:32


Товарообіг України за 10 місяців 2024 року перевищив $90 млрд

За підсумками січня-жовтня 2024 р. Україна імпортувала товарів на загальну суму понад $57,4 млрд, а експортувала – на $34,6 млрд. Таким чином, загальний товарообіг за перші десять місяців п.р. становив $92 млрд, повідомила Державна митна служба України.

Як зазначається, країнами, з яких найбільше імпортували товарів в Україну в цей період, залишаються Китай - $11,6 млрд, Польща - $5,6 млрд і Німеччина - $4,4 млрд.

Експортували з України найбільше до Польщі - на $4 млрд, Німеччини - на $2,4 млрд та Іспанії - також на $2,4 млрд.

🔎ЧИТАТИ ДАЛІ
👉Більше новин на нашому

АПК-Інформ

11 Nov, 09:33


У січні-жовтні Укрзалізниця перевезла рекордний обсяг зернових за останні 10 років

У січні–жовтні Укрзалізницею в експортному сполученні було перевезено 28,853 млн тонн зернових вантажів, що є рекордним показником за останні 10 років. Про це йшлося під час онлайн-наради представників АТ «Укрзалізниця» з учасниками аграрного ринку, повідомляє Rail.insider.

За словами заступника директора департаменту технології перевезень та комерційної роботи товариства Валерія Ткачова, обсяг навантаження зернових у жовтні становив 3,447 млн тонн. Це на 35% більше, ніж у вересні, і на 47% перевищує показник жовтня 2023 р. При цьому частка зернових в загальному навантаженні зросла до 24%.

В усіх сполученнях минулого місяця перевезено 3,638 млн тонн зерна і продуктів помелу. Порівняно із вереснем показник збільшився на 33%, а до жовтня торік — на 46%.

🔎ЧИТАТИ ДАЛІ
👉Більше новин на нашому

АПК-Інформ

11 Nov, 08:59


Американські фермери у 2025/26 МР розширять площі під кукурудзою і зменшать під пшеницею та соєю

Відповідно до прогнозів USDA, американські фермери у 2025/26 МР розширять посівні площі під кукурудзою до 92 млн акрів порівняно з 90,7 млн акрів у 2024/25 МР.

Водночас очікується скорочення посівної площі сої до 85 млн акрів з 87,1 млн акрів сезоном раніше та пшениці – до 46 (46,1) млн акрів.

👉Більше новин на нашому

АПК-Інформ

11 Nov, 08:10


У жовтні в Україні помітно зросли ціни на продукти харчування

За підсумками жовтня споживчі ціни в Україні зросли на 1,8% порівняно з показником вересня, коли вказане зростання оцінювалося в 1,5%. Про це свідчать дані, оприлюднені Державною службою статистики України.

При цьому темпи здорожчання продуктів харчування у звітному місяці були суттєво вищими – зростання на 3,3% проти 1,5% у вересні.

Найбільше серед категорій продуктів минулого місяця підвищились ціни на яйця – на 18,1% та овочі – на 18,2%. Також за вересень подорожчали олія соняшникова – на 3,3%, хліб – на 1,6%, макаронні вироби – на 1%.

🔎ЧИТАТИ ДАЛІ
👉Більше новин на нашому

АПК-Інформ

11 Nov, 08:03


На KAZAKH GRAIN & LOGISTIC FORUM 2024 представлять докладний аналіз китайського ринку ячменю та озвучать прогноз на 2025 рік

Китай на сьогодні – найбільший ринок збуту для казахстанського ринку ячменю. У 2023/24 МР експорт казахстанського ячменю в КНР досяг рекордних 926 тис. тонн (проти 591 тис. тонн у попередньому сезоні). Для порівняння – другий у рейтингу ТОП-імпортерів Узбекистан закупив лише 155 тис. тонн цієї продукції.

Враховуючи підвищення впливу Китаю на зерновий ринок Казахстану, організатори міжнародної конференції KAZAKH GRAIN & LOGISTIC FORUM 2024 (5-6 грудня, Астана) зробили особливий акцент на цій темі в програмі заходу.

Одним із провідних спікерів конференції стане Дін Юлінь (Ding Yuling), генеральний директор китайської компанії Beijing Lianghai Zhichuang Technology Co., Ltd., засновник сайту Gugejiujiu. Він представить докладну доповідь щодо ринку ячменю Китаю, зробивши докладний аналіз ринку з 2016 по 2024 роки.

🔎ЧИТАТИ ДАЛІ

📋Програма конференції

❗️Поспішайте зареєструватися

АПК-Інформ

08 Nov, 14:44


Фрахтова кон'юнктура на ринку балкерного тоннажу в жовтні суттєво знизилася

Жовтень на ринку балкерного тоннажу характеризувався зниженням фрахтової кон'юнктури. Про це йдеться в місячному звіті фрахтового оглядача Валерія Войніченка.

Так, Балтійський фрахтовий індекс суховантажного тоннажу (БФІ) протягом жовтня знизився з 2030 до 1388 пунктів, або на 31,6%. Знижувальний тренд практично для всіх типів суден (за винятком хендісайзів) зберігався протягом цього місяця всього з однією-двома змінами тренду у звітний період. Для хендісайзів у жовтні зафіксовано 4 зміни тренду, а в першій половині місяця спостерігалося зростання. Середнє значення БФІ у жовтні 2024 р. становило 1667 пунктів, що на 15,2% нижче, ніж у вересні, і на 10,8% нижче за рівень в аналогічний період минулого року.

🔎ЧИТАТИ ДАЛІ
👉Більше новин на нашому

АПК-Інформ

08 Nov, 14:33


В Україні продовжують зростати ціни на продовольчу пшеницю - АПК-Інформ

За даними ІА «АПК-Інформ», поточного тижня в Україні продовжує дорожчати продовольча пшениця.

Підтримку цінам, як і раніше, надавали недостатня кількість пропозицій якісної зернової на ринку та висока конкуренція між переробними та експортно-орієнтованими компаніями.

🔎ЧИТАТИ ДАЛІ
👉Більше новин на нашому

АПК-Інформ

08 Nov, 12:07


В Україні зібрано майже 50 млн тонн зерна

Як свідчать оперативні дані Мінагрополітики, станом на 7 листопада зернові та зернобобові культури в Україні було зібрано із загальної площі 10,413 млн га, що становить 94% від запланованої площі (11,116 млн га). Валовий збір зерна оцінюється в 49,938 млн тонн при середній урожайності 48 ц/га.

При цьому станом на 9 листопада минулого року з 9,84 млн га (90% від прогнозу) було зібрано 51,275 млн тонн зернових і зернобобових культур. Середня врожайність на вказану дату оцінювалася в 52,1 ц/га.

Наразі триває завершальна стадія збирання пізніх зернових культур, зокрема:

🔸кукурудзи – 20,245 млн тонн з 3,34 млн га (83% від запланованого) при врожайності 60,6 ц/га;
🔸гречки – 127,2 тис. тонн з 87,8 тис. га (99%) при врожайності 14,5 ц/га;
🔸проса – 160,25 тис. тонн з 86,5 тис. га (93%) при врожайності 18,5 ц/га.

🔎ЧИТАТИ ДАЛІ
👉Більше новин на нашому

АПК-Інформ

08 Nov, 11:36


Нова дата проведення KazOil 2025 в Астані - 13 лютого

Казахстан грає дедалі більшу роль як на олійно-жировому ринку Центральної Азії, він упевнено збільшує частку поставок ринку Китаю і навіть ЄС. 13 лютого 2025 р. у столиці Казахстану (м. Астана, готель Rixos President Astana) відбудеться міжнародна конференція «KazOil 2025», присвячена розвитку олійно-жирового ринку Казахстану в контексті світових трендів.

KazOil об'єднає на одному майданчику експортерів, імпортерів, переробників олійних та постачальників обладнання з метою обговорення найбільш гострих та актуальних питань олійно-жирового бізнесу та суміжних сегментів.

Ми очікуємо понад 100 делегатів з Казахстану, Китаю, Узбекистану, країн Європи та Азії, РФ та ін.

Конференція відбудеться за підтримки партнерів – китайської компанії ZHEJIANG GRAIN GROUP.

🔎ЧИТАТИ ДАЛІ

📋 Оновлена ​​програма KazOil скоро з'явиться на сайті!

👩🏻‍💻 Хочете бути в центрі подій олійно-жирової галузі?
Реєструйтесь для участі вже зараз!

👉Більше новин на нашому

АПК-Інформ

08 Nov, 09:53


Експорт українського зерна в поточному сезоні досяг 15 млн тонн

За оперативними даними Державної митної служби, станом на 8 листопада з початку 2024/25 МР Україна експортувала 15,302 млн тонн зернових і зернобобових культур, з яких 902 тис. тонн було відвантажено в листопаді, повідомила пресслужба Мінагрополітики України.

При цьому станом на аналогічну дату минулого року загальний показник відвантажень оцінювався в 10,1 млн тонн, у т.ч. в листопаді – 860 тис. тонн.

Як уточнюється, показники експорту всіх основних культур помітно вищі за торішні. Так, з початку поточного сезону експортовано:

- пшениці – 7,962 млн тонн (у 2023/24 МР – 4,973 млн тонн);
- ячменю – 1,713 млн тонн (698 тис. тонн);
- жита – 10,6 тис. тонн (0,9 тис. тонн);
- кукурудзи – 5,347 млн тонн (4,34 млн тонн).

Загальний експорт українського борошна з початку сезону станом на 8 листопада оцінюється у 26,6 тис. тонн (у 2023/24 МР – 44,6 тис. тонн), у т.ч. пшеничного – 24, тис. тонн (43 тис. тонн).

👉Більше новин на нашому

АПК-Інформ

08 Nov, 09:40


Єгипет і Велика Британія запускають спільний проект для підвищення продовольчої безпеки та підтримки дрібних фермерів

Міністерства планування та економічного розвитку, сільського господарства та меліорації Єгипту за підтримки посольства Великої Британії запустили новий проект, спрямований на підтримку місцевих фермерів, які вирощують пшеницю, повідомляє Egypt Today.

Як уточнюється, ініціатива «Підвищення продовольчої безпеки та досягнення економічної стабільності в Єгипті шляхом підтримки фермерів, які вирощують пшеницю» є першою практичною реалізацією Меморандуму про взаєморозуміння (MoU), підписаного між Єгиптом і Сполученим Королівством у жовтні 2023 р. для вирішення проблем продовольчої безпеки.

Дворічний проект спрямований на покращення виробництва пшениці в Єгипті шляхом підвищення родючості ґрунту, зменшення залежності від імпорту пшениці та усунення впливу коливань світових цін, посилення економічної стабільності.

🔎ЧИТАТИ ДАЛІ
👉Більше новин на нашому

АПК-Інформ

08 Nov, 08:11


Укрзалізниця використала понад 180 млн грн для перевезення вагонів із зерновими зі знижкою 30%

Станом на 7 листопада АТ «Укрзалізниця» відправило 14678 вагонів із зерном у межах дії пільгового тарифу на перевезення таких вантажів в експортному сполученні з окремих станцій. Про це під час онлайн-наради з учасниками аграрного ринку заявив заступник директора департаменту технології перевезень та комерційної роботи товариства Валерій Ткачов, повідомляє Rail.insider.

Усього, за його словами, в межах програми до станцій призначення наразі доставлено 13,77 тис. вагонів, з яких 11007 із зерном, 1068 з насінням, 964 зі шротами і макухою та 731 з олією.

Як уточнив В. Ткачов, у межах вказаної програми для перевезення агропродукції вже використано понад 180 млн грн.

🔎ЧИТАТИ ДАЛІ
👉Більше новин на нашому

АПК-Інформ

07 Nov, 15:10


В торгових відносинах США та Китаю можуть знову з’явитися проблеми

За очікуваннями операторів ринку, закупівлі американських сільськогосподарських товарів Китаєм може знову скоротитися, якщо тарифні дії відновляться, після повернення Дональда Трампа на посаду президента США в січні п.р., повідомляє Reuters.

Зокрема, в спробі підвищити виробництво в США Д. Трамп висунув ідею введення загальних 60% мит на китайську продукцію, що може знову спричинити заходи від уряду КНР у відповідь. В той же час, Китай заявляє про небажаність ще однієї "торгової війни", заявивши, що хоче розширити співпрацю зі США.

Нагадаємо, що під час першого президентського терміну Д. Трампа імпорт американських сільськогосподарських товарів Китаєм суттєво сповільнився. Зокрема, у 2018 р. у відповідь на введені імпортні мита на китайські товари уряд КНР запровадив мита у розмірі до 25% на сою, яловичину, свинину, пшеницю, кукурудзу та сорго зі США.

🔎ЧИТАТИ ДАЛІ
👉Більше новин на нашому

АПК-Інформ

07 Nov, 14:30


Близько 10 компаній укладають додаткові угоди з Укрзалізницею щодо маршрутизації перевезень

Наразі близько 10 компаній укладають додаткові угоди з АТ «Укрзалізниця» щодо маршрутизації перевезень вантажів. Про це йшлося під час онлайн-наради представників товариства з учасниками аграрного ринку 7 листопада, повідомляє Rail.insider.

За словами заступника директора департаменту технології перевезень та комерційної роботи УЗ Валерія Ткачова, наразі 10 компаній перебувають на стадії укладання додаткових угод з УЗ щодо маршрутизації перевезень вантажів. І ще до 30 компаній висловили бажання підписати такий документ.

Окрім того, Укрзалізниця отримала листи від бізнесу з проханням збільшити безкоштовний технологічний час накопичення вагонів для подальшого формування маршрутних поїздів.

🔎ЧИТАТИ ДАЛІ
👉Більше новин на нашому

АПК-Інформ

07 Nov, 14:09


Тижневий обсяг виробництва етанолу в США збільшився до максимуму з кінця липня

За даними EIA, в період 26 жовтня-1 листопада обсяг виробництва етанолу в США становив 1,105 млн барелів за добу, що на 23 тис. барелів за добу перевищує рівень попереднього тижня і є найвищим тижневим рівнем з 26 липня.

До того ж озвучений показник на 5,7% перевищує результат у відповідний період 2023 р.

У цілому в жовтні середній обсяг виробництва етанолу в США становив 1,077 млн барелів за добу (+35 тис. барелів за добу до рівня в жовтні 2023 р.).


👉Більше новин на нашому

АПК-Інформ

07 Nov, 13:00


Термін оформлення права власності на невитребувані земельні паї продовжено до 2028 року - Мінагрополітики

Термін оформлення власниками невитребуваних земельних часток (паїв) в Україні продовжено з 2025 р. до 2028 р. Про це йдеться в ухваленому Законі № 3993-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інтересів власників земельних часток (паїв), а також застосування адміністративної процедури у сфері земельних відносин», повідомило 7 листопада Мінагрополітики України.

Зокрема, внесено зміни до частини четвертої статті 13 вказаного закону та визначено, що в разі, якщо до 1 січня 2028 р. власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець не оформив право власності на земельну ділянку, він вважається таким, що відмовився від одержання ділянки.

🔎ЧИТАТИ ДАЛІ
👉Більше новин на нашому

АПК-Інформ

25 Oct, 12:39


Політика ЄС не вплине на експорт індонезійської пальмової олії до Індії - GAPKI

Індонезійська асоціація пальмової олії GAPKI заявила, що політика Європейського Союзу про вирубування лісів (EUDR) не матиме значного впливу на експорт індонезійської пальмової олії до Індії і вплив на індійський ринок є дуже мінімальний, повідомляє VALID NEWS.

Незважаючи на це, Індонезія все ще повинна враховувати поточні можливості Індії та умови світового ринку, на якому простежується тенденція скорочення імпорту сирої пальмової олії. Так, експорт сирої пальмової олії з Індонезії до Індії може зменшитися приблизно до 5 млн тонн, оскільки країна намагається зменшити залежність від імпорту олії.

За даними Генерального директорату плантацій Міністерства сільського господарства (Ditjenbun Kementan), у 2023 р. основним ринком збуту сирої пальмової олії з Індонезії був Китай – 5,6 млн тонн, а до Індії - 5,6 млн тонн. Третім за величиною експортером стала Японія - 4,7 млн тонн, за нею ЄС – 3,8 млн тонн.

👉Більше новин на нашому

АПК-Інформ

25 Oct, 12:28


В Україні дорожчає пшеничне борошно - АПК-Інформ

Згідно з даними ІА «АПК-Інформ», на поточному тижні в Україні спостерігається підвищувальна цінова динаміка в секторі пшеничного борошна.

Дана ситуація здебільшого зумовлена досить суттєвим зростанням цін на сировину для переробки та складнощами з закупівлею якісної зернової через нестачу пропозицій на ринку. Проте більш суттєве зростання цін стримують невисокий попит покупців та досить суттєві накопичення даного продукту у більшості виробників.

🔎ЧИТАТИ ДАЛІ
👉Більше новин на нашому

АПК-Інформ

25 Oct, 11:43


Жовтневий експорт українського зерна перевищив 3 млн тонн

Станом на 25 жовтня Україна з початку 2024/25 МР експортувала 13,547 млн тонн зернових і зернобобових культур, з яких 3,099 млн тонн було відвантажено поточного місяця. Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики з посиланням на оперативні дані Державної митної служби України.

При цьому уточнюється, що станом на аналогічну дату минулого року загальний показник відвантажень становив 8,562 млн тонн, у т.ч. в жовтні – 1,81 млн тонн.

У розрізі культур із початку поточного сезону було експортовано:

- пшениці – 7,459 млн тонн (у жовтні – 1,361 млн тонн);
- ячменю – 1,684 млн тонн (361 тис. тонн);
- жита – 10,6 тис. тонн (3,1 тис. тонн);
- кукурудзи – 4,129 млн тонн (1,365 млн тонн).

Загальний експорт українського борошна з початку сезону станом на 25 жовтня оцінюється у 24,4 тис. тонн (у жовтні – 5,6 тис. тонн), у т.ч. пшеничного – 22,3 тис. тонн (5 тис. тонн).

👉Більше новин на нашому

АПК-Інформ

25 Oct, 10:33


Саудівська Аравія у 2024/25 МР очікує збільшити споживання кукурудзи на 4%

Згідно з прогнозами FAS USDA, в Саудівській Аравії у 2024/25 МР споживання кукурудзи, яка в основному використовується на корм тваринам, збільшиться на 4% за рік – до 4,74 млн тонн (у 2023/24 МР – 4,54 млн тонн), повідомляє world-grain.сom.

Очікується, що протягом наступних кількох років споживання кукурудзи продовжуватиме значно збільшуватись, оскільки Саудівська Аравія прагне досягти рівня самозабезпечення курячим м’ясом внутрішнього виробництва. Наразі країна досягла самозабезпечення на 80%.

Прогнозується, що імпорт кукурудзи Саудівською Аравією сягне 4,5 млн тонн у 2024/25 МР порівняно з 4,7 млн тонн у 2023/24 МР через достатні кінцеві запаси. Латиноамериканська кукурудза продовжує домінувати на ринку Саудівської Аравії завдяки конкурентним цінам і передбачуваній високій якості. Так, у 2023/24 МР Бразилія займала частку ринку в розмірі 40%, Аргентина - 39%, тоді як США - 18%.

👉Більше новин на нашому

АПК-Інформ

25 Oct, 08:38


В Україні зібрано 45 млн тонн збіжжя

Як свідчать оперативні дані Мінагрополітики, станом на 24 жовтня зернові та зернобобові культури в Україні було зібрано із загальної площі 9,757 млн га, що становить 88% від запланованої площі (11,116 млн га). Валовий збір зерна оцінюється в 45,08 млн тонн при середній урожайності 46,2 ц/га.

При цьому станом на 26 жовтня минулого року з 8,85 млн га (81% від прогнозу) було зібрано 43,366 млн тонн зернових і зернобобових культур. Середня врожайність на вказану дату оцінювалася в 49 ц/га.

Наразі триває збирання пізніх зернових культур, зокрема:

🔸кукурудзи – 15,415 млн тонн з 2,69 млн га (67% від запланованого) при врожайності 57,2 ц/га;
🔸гречки – 126,9 тис. тонн з 87,5 тис. га (98%) при врожайності 14,5 ц/га;
🔸проса – 159,45 тис. тонн з 85,1 тис. га (92%) при врожайності 18,7 ц/га.

🔎ЧИТАТИ ДАЛІ
👉Більше новин на нашому

АПК-Інформ

24 Oct, 13:54


Рекордний урожай зерна у Казахстані – перемога чи проблема? Подискутуємо на KAZAKH GRAIN & LOGISTIC FORUM 2024і

У поточному році Казахстан зібрав рекордний врожай зернових - за офіційними даними Мінсільгоспу, він становить 26,5 млн тонн. Для порівняння: у 2023 р. казахстанські сільгоспвиробники намолотили 17,1 млн тонн, у 2022 р. – 22,03 млн тонн, у 2021 р. – 16,37 млн ​​тонн.

Однак високий урожай – це не лише великі можливості, а й серйозні проблеми зі зберіганням, реалізацією, логістикою.

Профільні міністерства та відомства активно підключилися до питань реалізації небаченого валу зерна. Мінторгівлі вже заявило про готовність Казахстану експортувати 12 млн тонн, у т.ч. до 7,5 млн тонн пшениці.

🔎ЧИТАТИ ДАЛІ

📋 Програма KAZAKH GRAIN & LOGISTIC FORUM 2024

🤝 Умови участі

❗️Реєструйтесь на сайті АПК-Інформ

👉Більше новин на нашому

АПК-Інформ

24 Oct, 11:59


Синоптики прогнозують велику ймовірність розвитку Ла-Нінья в США цієї зими

Синоптики NOAA прогнозують велику ймовірність розвитку явища Ла-Нінья цієї зими, що може погіршити і без того посушливі погодні умови в основних регіонах вирощування озимої пшениці в США, повідомляє Reuters.

Зокрема, в період з жовтня по листопад існує 60% вірогідність появи Ла-Нінья, збільшуючись до 75% з листопада по січень.

Ла-Нінья зазвичай приносить на південь США посушливу погоду з вищими за норму температурами, що може погіршити наслідки від уже наявної посухи в країні. Це може значно знизити потенціал виробництва озимої пшениці і спричинить нові проблеми для місцевих фермерів і сільськогосподарського сектора загалом.

👉Більше новин на нашому

АПК-Інформ

24 Oct, 11:24


Діапазон цін на фуражну пшеницю в портах України дещо розширився – АПК-Інформ

📈 Згідно з даними ІА «АПК-Інформ», протягом поточного тижня в портах Великої Одеси та Дунаю спостерігалось розширення цінового діапазону.

🌾 Ціни попиту на фуражну пшеницю переважно зростали завдяки стабільному попиту та деякої підтримки збоку продовольчої пшениці, в той же час окремі компанії покрив позиції по раніше укладеним угодам знижували закупівельні ціни.

🔎ЧИТАТИ ДАЛІ
👉Більше новин на нашому

АПК-Інформ

24 Oct, 09:46


Йорданія вчетверте поспіль не змогла придбати на тендері пшеницю

За повідомленнями операторів ринку, державний покупець зерна Йорданії в рамках проведеного міжнародного тендера на закупівлю 120 тис. тонн пшениці відмовився від закупівлі зернової.

Як уточнюється, на тендері були отримані пропозиції від 8 торгових компаній, а саме CHS, Cargill, Viterra, Al Dahra, Ameropa, Aston, Solaris і Cereal Crops.

Таким чином, вказаний тендер став четвертим поспіль, на якому імпортеру не вдалося законтрактувати зернову.

Чергову спробу придбати вищевказаний обсяг пшениці заплановано на 29 жовтня. Якщо вона буде вдалою, імпортер має отримати законтрактовану зернову в січні-лютому 2025 р.

👉Більше новин на нашому

АПК-Інформ

18 Oct, 12:29


БЕБ України виявило черговий факт ухилення від сплати податків при експорті сільгосппродукції

Детективи Територіального управління Бюро економічної безпеки України в Одеській області викрили компанію-експортера сільгосппродукції, що умисно ухилилася від сплати податків в особливо великих розмірах. Про це повідомила пресслужба БЕБ.

Як зазначається, слідством було встановлено, що протягом І кварталу 2024 р. компанія отримала та планувала експортувати продукцію, а саме пшеницю, через порти Одеської області до Сейшельських островів. Загальний обсяг становив 15 тис. тонн, вартість понад 81 млн грн.

При цьому службові особи підприємства умисно не відобразили в декларації з податку на прибуток операції з отримання вказаного обсягу пшениці, що призвело до ненадходження коштів до державного бюджету.

🔎ЧИТАТИ ДАЛІ
👉Більше новин на нашому

АПК-Інформ

18 Oct, 11:32


Після довготривалого підвищення цін в Україні почала дешевшати фуражна кукурудза - АПК-Інформ

За даними ІА «АПК-Інформ», поточного тижня в Україні почала дешевшати фуражна кукурудза.

Дана ситуація зумовлена здебільшого знижувальним ціновим трендом на експортному ринку та деяким зниженням попиту з боку внутрішніх споживачів, які вважали сформовані ціни зависокими. Однак недостатньо активне надходження пропозицій та знижений прогноз урожаю в Україні продовжують надавати підтримку цінам і стримують більш активне їх зниження.

🔎ЧИТАТИ ДАЛІ
👉Більше новин на нашому

АПК-Інформ

18 Oct, 11:17


Продкорпорація Казахстану активно працює над збільшенням постачання зерна до Ірану

Продкорпорація Казахстану активно працює над розширенням географії постачання казахстанського зерна та збільшенням обсягів експорту. Як заявив голова АТ «НК «Продкорпорація» Асилхан Джувашев, на адресу державних компаній Ірану та Азербайджану дипломатичними каналами направлено комерційні пропозиції про готовність постачання зерна. Про це повідомляють АПК Новини.

ПКК вже розпочала постачання ячменю до Ірану. Однак, на думку керівництва корпорації, ціна, за якою Іран готовий закуповувати ячмінь, дуже низька з огляду на зниження врожайності в Росії та підвищення цін у Чорноморському регіоні.

Також перспективний напрямок у торгівлі з Іраном – постачання кукурудзи.

🔎ЧИТАТИ ДАЛІ
👉Більше новин на нашому

АПК-Інформ

18 Oct, 10:25


На Fat-and-Oil Industry-2024 обговоримо ферментативні технології в олійно-жировій промисловості

Екологічність нині стає не модним трендом, а життєвою необхідністю. Все більше підприємств прагнуть впроваджувати технології, що змінюють економіку.

Про перший промисловий досвід використання ферментів в олійно-жировій промисловості поговоримо під час ХХІІ Міжнародної конференції «Fat-and-Oil Industry-2024», яка відбудеться 30 жовтня в Києві.

Одним зі спікерів ринкової панелі «Зростаючий ринок альтернативних олійних, особливості торгівлі з європейськими партнерами та підвищення ефективності внутрішньої переробки» стане Михайло Бойцов, співвласник Vegoil Baltic LLC. Тема його доповіді - «Перспективи ферментативних технологій олійно-жирової промисловості».

Компанія Vegoil Baltic (Литва) виступає технологічним спонсором конференції «Fat-and-Oil Industry-2024». Компанія спеціалізується на екопереробці олії.

📋 Детальна програма «Fat-and-Oil Industry-2024».

👉 Встигніть зареєструватися на сайті АПК-Інформ!

АПК-Інформ

18 Oct, 06:59


В Україні лишилося зібрати зернові з 15% площ

Згідно з оперативними даними Мінагрополітики, станом на 17 жовтня зернові та зернобобові культури в Україні було зібрано із загальної площі 9,428 млн га, що становить 85% від запланованої площі (11,116 млн га). Валовий збір зерна оцінюється в 42,806 млн тонн при середній урожайності 45,4 ц/га.

При цьому станом на 19 жовтня минулого року з 8,275 млн га (76% від прогнозу) було зібрано 39,228 млн тонн зернових і зернобобових культур. Середня врожайність на вказану дату оцінювалася в 47,4 ц/га.

Наразі триває збирання пізніх зернових культур, зокрема:

🌽кукурудзи – 13,187 млн тонн з 2,37 млн га (59% від запланованого) при врожайності 55,7 ц/га;
🌾гречки – 124,8 тис. тонн з 86,3 тис. га (97%) при врожайності 14,5 ц/га;
🌾проса – 158,92 тис. тонн з 84,4 тис. га (91%) при врожайності 18,8 ц/га.

🔎ЧИТАТИ ДАЛІ
👉Більше новин на нашому

АПК-Інформ

17 Oct, 13:05


Алжир планує закупівлю кукурудзи і ячменю

За даними операторів ринку, державне зернове агентство Алжиру ONAB оголосило міжнародні тендери на закупівлю від 240 тис. тонн фуражної кукурудзи та 35 тис. тонн фуражного ячменю.

За умовами першого тендера, планується закупівля 6 партій кукурудзи (обсягом 40 тис. тонн кожна) походженням із Бразиліїї або Аргентини, яка має бути поставлена імпортеру 1-15 листопада.

Ячмінь довільного походження має бути поставлений однією партією в період з 15 по 30 листопада.

Заявки на участь у тендері приймаються до 17 жовтня.

👉Більше новин на нашому

АПК-Інформ

17 Oct, 12:24


Президент України підписав Закон «Про державний аграрний реєстр»

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон № 11063-д «Про Державний аграрний реєстр», який Верховна Рада ухвалила в цілому 19 вересня 2024 р. Про це 17 жовтня повідомила пресслужба Мінагрополітики України.

Згідно з прийнятим у цілому законом передбачається, зокрема:

🔸розширення кола користувачів ДАР. Державну підтримку зможуть отримувати не лише виробники сільськогосподарської продукції, а й організації водокористувачів та суб’єкти агропромислового комплексу;

🔸врегулювання правового статусу ДАР та джерел його фінансування. Зокрема, ДАР визначений як комплексна інформаційна система, яка забезпечуватиме, зокрема, збирання, накопичення, інтегрування, зберігання, відображення, оброблення даних, у тому числі використання реєстрової інформації, надання адміністративних та інших публічних послуг;

🔎ЧИТАТИ ДАЛІ
👉Більше новин на нашому