Analyzecore @analyzecore Channel on Telegram

Analyzecore

@analyzecore


Про візуалізацію даних і аналітику від Sergii Bryl, Chief Data Science Officer @ MacPaw

Analyzecore (Ukrainian)

Analyzecore - це Telegram-канал, присвячений візуалізації даних і аналітиці від Sergii Bryl, Chief Data Science Officer @ MacPaw. Канал створений для тих, хто цікавиться розумінням інформації за допомогою графіків, діаграм та інших візуальних засобів. Sergii Bryl ділиться своїм досвідом у сфері аналізу даних і надає корисні поради та інсайти щодо використання інструментів для аналізу даних. Якщо ви хочете поглибитися в тему візуалізації даних і аналітики, то канал Analyzecore - це відмінний ресурс для вас. Приєднуйтесь до нашого каналу та долучайтесь до цікавих дискусій та вивчення нових методів аналізу даних!

Analyzecore

20 Nov, 18:21


From longer beds to longer cabs,
Ford building trends 🚙🚗

Analyzecore

17 Oct, 10:23


Не втомлююся дивуватися креативності авторів дата-сторітейлінгу. Красиве поєднання 2d і 3d візуалізації, яке наочно “розказує” історію підняття рівня води через глобальне потепління.

Подумав, що в розвиток цієї візуаліазації можна було б додати, як цей рівень відображається на відомому прибережному місті, наприклад, Венеції.

Analyzecore

03 Oct, 19:00


Потужна дата-сторі від Reuters про те, як Північна Корея тероризує Південну надувними кулями з 💩.
Натомість, Південна Корея відновила трансляції про своє гарне життя з гучномовців в бік Північної.
Така в них війна.

Analyzecore

11 Jun, 12:18


It's the dawn of a new age: people who can barely speak two words but compose essays in Proust's style in any language.


P.S.: this post was translated and rewritten with AI, as well as the pic is AI generated - Don't ask why! 😅

Повертається забута рубрика #DataStoned

Analyzecore

26 May, 16:30


Як Україна зламала російську хватку в Чорному морі

Наочний приклад асиметричної війни. Українським військовим вдалося знищити третину Чорноморського флоту росії при повній відсутності власного військово-морського флоту.

В Financial Times вийшов матеріал про те, як Україна відновлює торгівлю Чорним морем. Відвантаження з Одеси і Чорноморська досягли довоєнного часу.

В статті багато цікавих візуалізацій: від завантаженості морських шляхів до аналізу супутникових знімків систем захисту портів супротивника і технічних характеристик морських дронів.

Analyzecore

01 Apr, 07:26


А ще чарти додають переконливості. Обовʼязково додайте чарт в свою презентацію! 🤪

Analyzecore

15 Mar, 13:11


Дуже цікава Venn diagram 🪴

Analyzecore

08 Feb, 16:46


Новини про хворобу Чарлза 3 призвели до появи візуалізацій родового дерева, зображенням хто буде наступником. А я просто нагадаю про саму красиву візуалізацію родинних дерев королівських і аристократичних сімей Європи, які були відомі своєю прихильністю до одруження всередині своєї кліки.

Analyzecore

24 Jan, 18:22


Цікавий чарт звʼязку загальної кількості населення і рівня міграції Німеччини.

Використовується connected scatterplot з нетиповими осями X та Y. Ті, хто звик працювати з бізнесовими чартами, автоматично “захочуть” бачити дату по осі X, а кількість населення по Y. Але це гідний приклад data visualization journalism. Автор розмістив кількість населення по X 😱, співвідношення між імміграцією і еміграцією - по Y. А дати - це точки, що зʼєднані в хронологічному порядку.

Чарт складний. Це типова ситуація для data visualization journalism. Читач вдумливо вивчає чарт і, крім візуальної насолоди, вкарбовує в памʼять інсайти, що були візуалізовані завдяки нестандартному підходу. Зверність увагу на родзинку цього чарту - траєкторію полюту бджоли 🐝 з двома петлями.

Я би точно не рекомендував використовувати такий підхід для типових бізнес-задач, але для візуалізаційної журналістики це 🔥

Analyzecore

18 Jan, 16:54


Гарний підхід до класифікації рекламних кампаній на основі певних бенчмарків (в кейсі - медіани значень clicks та cost). На що варто звернути увагу: така класифікація дозволяє промаркувати кампанії кольором в залежності від квадранту, підтягнути в загальне табличне представлення і отримати кольорові “лампочки” (🔴, 🟢 і так далі) біля кожної, привернути увагу маркетолога.

Цей підхід нагадав мені кейс з досвіду. Продакт менеджер геймінговій компанії хотів визначитися з тим, які ігрові карти варто створювати його команді. Ми прийшли до того, що головними критеріями будуть:
1. На скількі гравцям подобається та чи інша існуюча карта. Власне, геймплей, до якого вона спонукає. Для цього було проведе опитування і отримані оцінки.
2. Скільки карта “заробляє” для компанії. Кожна карта мала свою економіку, так як гравці витрачали на ній свої ресурси і заробляли по різному. Ця різниця була другою метрикою.

Потрібно було якимсь чином класифікувати карти за цими двома критеріями (і деякими додатковими). Доречним рішенням стало побудувати квадрант, де кожна з карт потраплял в певну зону, по типу: “подобається гравцям і гарно заробляє”, тощо. Єдине, що я зробив попередньо і рекомендую за потреби застосовувати - нормалізував дані.
Таким чином, ми визначили карти, які погано перформлять і не подобаються гравцям - їх можна було прибрати з гри, або переробити. А гарні для обох сторін карти, стали основою для генерування і перевірки гіпотез, чому саме вони подобаються гравцям. Згодом, результати досліждень стали базою для створення нових карт.

Analyzecore

13 Jan, 11:39


Річну прибутковість індексу S&P 500 з 1874 року зобразили у формі розподілення - вийшло доволі наочно і нагадує відому “bell curve”.

Analyzecore

05 Jan, 15:47


Ефектна інтерактивна візуалізація роботи маяків Ірландії з коректним таймінгом і схемою спалахів. Неймовірно крута робота! 🛳️

Analyzecore

20 Dec, 10:39


Креативний підхід до сторітелінгу про заснування, розвиток й результати роботи благодійного фонду.

Всередині метафорична ідея: надані гранти - це не просто гроші, це вкладення в “сад”, який росте і квітне. Більш того, цей сад можна вивчати: подивитися на окремі сорти “рослин” (категорії або теми внесків).

“Усвідомлення того, що ти залишив щось прекрасне, є справжнім подарунком” (с)

Потужна ідея візуалізації! 🌱

Analyzecore

12 Dec, 17:55


Ще один вид дата-візуального мистецтва - інтерактивна візуалізація. Красива, якщо не брати до уваги, що це візуалізація землетрусу

Analyzecore

07 Dec, 18:18


Ви, мабуть, вже бачили такий тип візуалізацій, в яких використовують фізичні обʼєкти. Наприклад, цього разу томати 🍅

Analyzecore

04 Dec, 10:00


Шкала Лайкерта часто використовується в анкетних дослідженнях. За її допомогою оцінюється ступінь згоди або незгоди респондента з кожним судженням, від «повністю згоден» до «повністю не згоден».

Подивіться, як по різному можна візуалізувати результати тільки за рахунок композиції барів. Як обрати композицію - визначитися з тим, на яке головне питання повинна дати відповідь візуалізація, про що вона повинна розказати.

Analyzecore

23 Nov, 09:12


Дуже якісно зроблений data storytelling про особливості забудови Іспанії. Просто вау!🤩

Analyzecore

21 Nov, 11:18


Для поціновувачів інтерактивної візуалізації - прокладач маршрутів. Можна обирати міста, змінювати аглоритми побудови маршрутів і спостерігати як будується шлях «з точки А в точку Б»

Analyzecore

25 Oct, 10:40


“Візуалізація даних допомагає нам зрозуміти світ. Вона також має силу змінити його.” - цікаве шестихвилинне відео від BBC про 5 визначних візуалізацій даних, що вплинули на світ.

Analyzecore

14 Oct, 11:45


Setup, conflict, resolution - підхід для створення data storytelling

Крутий приклад як зі звичайного нудного графіку створити історію.