Зараз на навчанні для QA лідів студенти проходять модуль про покращення, аудити тощо.
Часто перед нами стоїть задача зробити якісь покращення, якісь речі, що дозволять працювати вам або вашим колегам краще, швидше Можливо навіть у вас є ОКР пов'язані із цим. Між тим стає питання, які покращення робити? Зо в нас взагалі так або не так?
Із того що спостерігав далі - це те що колеги при вигляді задачі "зробити покращення не проекті" думали на дуже глобальні речі:
- як повністю переформувати тестування,
- впровадити автоматизацію та на 100% автоматизувати регресійний сьют.
- або ще впровадити якісь революційні речі.
Це, звичайно, корисно і важливо робити великі зміни, однак великі зміни ніколи не робляться одночасно і одразу. Треба також не забувати що кардинальні зміни можуть кардинально може вплинути на проєкт. Причому як з хорошими наслідками так і негативній наслідками. Хочу підсвітити, що рух до класних речей, до класного життя, процесів і всього іншого, заключається в поступовому русі маленькими кроками.
Тобто ми робимо маленькі-маленькі кроки і потім з цих кроків ми отримуємо великі, гарні, якісні результати.
Наступне питання виникає: "Як мені зрозуміти, що мені на чимось треба працювати? Де мені знайти ідеї для цих покращень?" навіть для цих маленьких речей.
І як раз тут хочу поділитись лайфхаком, який я вже неодноразово пропрацював з своїми студентами. Це лайфхак про відчуття.
Поставте собі питання: "Що мене бісить?" Наприклад, у вашій роботі, у вашій компанії, у будь-якій ситуації. І ви можете так от починати фразу і казати "мене бісить одне", "мене напрягає тут", "мені не зручно це".
В голові у мене є така метафора, що ми просто намагаємось натягнути майку, де голову ми просуваємо не туди, куди треба просунути голову, а кудись в рукав. І ось так потім ходимо і звикаємо до того, що нам якось воно зручно з просунутою головою в цьому рукаві. Саме тому ці запитання можуть підсвітити вам моменти, де ви якраз просунули голову в цей рукав.
Відповіді на питання вище будуть слугувати класним маркером про те, що туди треба подивитися, про те, що там є проблема і про те, що ви можете це змінити.
Спробуйте сьогодні помітити ось ці маленькі-маленькі аспекти. Коли ви почнете їх поступово помічати, виправляти — вам стане краще і легше працювати.
Успіху, колеги!
#думки #quicktip